Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54951) zoltanz válasza Laraxior (#54949) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ha nem volt gyepálva, túlhajtva huzamosan (púpos kondi, egyéb kókányolás) azaz nem így néz ki megéri :
(én már tartok ilyen régebbi, jól tuningolható, közép, felső kategóriás cuccoktól)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#54952) RexMaximus válasza Laraxior (#54949) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Kerdes a specko huteseknel, mint a blokk itt, hogy felszerelesuk milyen hatassal van a mag elettartamara. Emiatt en kerulnem, eleve konnyen halnak ezek az erosebb kartyak.

Emiat is orulok valahol, hogy ezt a korszakot nem gyujtom, sajnos ezek a kartyak konnyen doglenek a regebbiekhez kepest.

Pl itt van most is egy HD5870-es az asztalomon, nem eppen olcso kartya volt, sose volt kihasznalva, konfig se ment igazan sokat oszt megis megdoglot a szerencsetlen. Emiatt se szeretem ezt az ujabb korszakot. Persze benne van de akkor is foook :)

(#54953) Ádyka


Ádyka
őstag

Pár hete valaki linkelte Oldman régi írásait.
Olvasgattam, és feltűnt, hogy K6 után szinte semmit nem ír AMD platformokról. Majd egy 2003-as számban leírta miért. Azt hittem hülyét kapok. Hogy lehet valaki ennyire korlátolt? Elkönyvelte, hogy szar, és semmit nem írt soha Athlon XP-ről, 64-ről, semmiről. A K7-et is csak nagyon röviden ismertette. Bosszantó dolgokat írt.

"Sziasztok!

Sokadszor kapom a kérdést, hogy miért mindig csak az Intel platformmal foglalkozom, miért nem írok már valamit az AMD-ről is. Akik régebb óta olvassák a Gurut/Gamert, azok emlékezhetnek arra, hogy bizony írtam én annak idején az Athlonról, meg a jó kis AMD chipsetes Asus alaplapról eleget. De azóta nem írok. Hogy miért nem? Nagy volt a kísértés, hogy egy kétoldalas cikket jó sűrűn megtöltök a hozzám érkezett, AMD tulajdonosok által írt panaszos e-mailekkel, de van egyéb mondanivalóm is, kár lenne a helyért. Nem írok olyan plaformról, amelyiknek a legerősebb alaplapja, az nForce2 tizféle memóriából csak eggyel hajlandó elindulni, hogy két héten belül ki kell adni a chipset második revízióját, annyira bugos. Nem írok olyan platformról, amihez soha nincs megfelelő AGP, meg IDE-driver, az USB portok megbízhatatlanul működnek, a gameport nem használható, amelyik azonnal megfagy, ha boot közben megnyomok egy billentyűt, ahol a processzor órajelét a gyártó nem meri valós értékben feltüntetni, ahol egy tuningolható processzor megtalálásához meg kell tanulni a szanszkrit számrendszert, ahol az alaplapi hangvezérlő egyszerűen nem működik, ahol nincs fix AGP/PCI beállítási lehetőség, és végül, de nem utolsó sorban nem írok olyan platformról, amelyikben a processzor ugyan erős, de az alaplapi chipset a szűk keresztmetszet, ahol az egyik chipsetgyártó tele szájjal hirdeti a 600MHz-es memóriabuszt támogató lapkakészletét, csak azt nem közli, hogy a hardveres késleltetések miatt lassabb, mint a 333-as volt. Pedig az se volt egy szélvész. Tudomásul kell venni, hogy a gép nemcsak processzorból áll, az összteljesítményt jelentős mértékben befolyásolja a memóriasebesség, az IDE-átvitel sebessége, meg még ezer dolog, és a nagyhangú ígérgetések ellenére az AMD processzorokhoz készített chipsetek ezer sebből véreznek. Szinte kideríthetetlen fagyások, újraindulások okoznak sok-sok örömet. Hogy honnan tudom ezeket, ha nem foglalkozom AMD rendszerekkel? Ahogy már említettem, abból a sok-sok e-mailből, amiket ezekkel kapcsolatban kapok. Szomorú dolgok ezek, barátaim. Az Intel platformot lehet utálni, lehet szeretni, de egyet mindenképpen el kell ismerni: megbízható, stabil, kifogástalan támogatással rendelkezik, és gyors. Úgyhogy továbbra sem írok AMD-ről."

:Y :W

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#54954) envagyok válasza flymi (#54921) üzenetére


envagyok
veterán

Itt a szépségem:

Már csak egy testvér kell neki.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54955) Ranagol_5 válasza RexMaximus (#54952) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Hozzam epp az utobbi honapban kerult vissza az Asus 5870-em, amit megjeleneskor 106ezerert vettem. Azota folyamatosan hasznalatban volt, most pihenget csupan 1-2 honapja, szoval azert ez a kijelentesed nem igaz. Foleg, hogy a barati koromben is tobb 5870 volt tobb markaban, es amelyikrol meg tudok, azok a mai napig gyurik a pixeleket. :)

Adyka: Ha ekkora balfasz volt, nem csodalom, hogy kikopott az oreg.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#54956) Laraxior válasza envagyok (#54954) üzenetére


Laraxior
titán

7900? :)
Szep ez a VGA. :K

En asszem akkor hagyom a 7950gx2-t. Lecsapok egy Striker 2 Extreme-re. :D Az is pont mostansag kerult fel.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#54957) Sanchez638 válasza Ranagol_5 (#54955) üzenetére


Sanchez638
addikt

HD5*** jól el volt találva anno... Nekem 5770 volt meg 5970-em. Szerettem őket.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54958) RexMaximus válasza Ranagol_5 (#54955) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Munkabol kifolyolag az utobbi kb 10 evben hasonlo remek termekek javitasara is van/volt ralatasom - igy kitartok az allaspontom mellett :)

(#54953) Ádyka

Igen, elegge intel parti volt az oreg, az biztos :D

[ Szerkesztve ]

(#54959) arn


arn
félisten

osztrak posta ujabb gyongyszeme... szerdan adtak fel, hetfo-kedd mar meg is kapom :D 60km - lehet a postas gyalog jon.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54960) DarthSun válasza Ranagol_5 (#54955) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nálam is hasít még a GTX580 és 285 is, használtan vettem őket, tehát az előéletüket nem ismerem. Az tuti hogy az 580- as tud melegedni, befűti télen a szobát, kérdés meddig bírja :U . Kímélőben használom, csökkentve az órajeleit, csak ha szükséges akkor teszem refre. A 2db HD6850 is használtan jött, jók. A régebbi retro 9700Pro halt meg egyik pillanatról a másikra, Zalman hűtés van rajta, avval vettem. Talán a hűtő nagy súlya ?...

(#54961) RexMaximus válasza arn (#54959) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Most itthon is van valami, utobbi kb bo fel evben lasabban mennek a dolgok, ugy alltalaban csomagszallitasnal. Masok is tapasztaljak.

Nem tudom mi lehet az oka, tippelni tudok - novekszik az ekereskedelemmel jaro terheles, meg ugy alltalaban az emberek egyre inkabb allnak ra a netes rendelesre. Kezdenek rajonni, hogy felesleges boltba menni :). Sot a gari is jobb abbol a szempontbol h 14 napig visszakuldhetik a termekek jelentos reszet.

A km meg bizonyos hatorokon belul nem nagyon valltoztat. Akkor is vegigmegy egy folyamatos (pl felveszik - lokalis gyujto/eloszto(k) ezek kozott is lehet mozgas ha tavol esnek egymastol, majd innen viszik ki a celszemelyhez :)

Talan meg a munkaerohiany, nem tudom mennyire valltoztat a dolgokon, de az tuti, hogy egyre inkabb szoknak at az emberek a hazhozszallitasra utazasok helyett.

(#54962) jokeph válasza DarthSun (#54960) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nekem Sapphire HD5670 1 GB GDDR5 128bit 5 évig szolgált, most el van téve tartaléknak, illetve teszter VGA-nak. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#54963) arn válasza RexMaximus (#54961) üzenetére


arn
félisten

hat nekem 90%ban egyik nap feladjak, masik nap ott van (gyorben)... osztrak postanal ilyen, meg elvetve se fordul elo. nem is emlekszem, hogy barmit kiszallitottak volna harom napon belul. becsen belul kering vagy ket napot. igazabol hasonlo ido alatt jon meg, mintha kulfoldrol rendelem (pl amazonrol).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54964) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Ujabb szerzemeny. Ugy remlik valamelyik 486-os VLB-s lapomba belemegy. Akkor igy mar jo lesz a csucs vlb konfig alapnak :)

(#54965) envagyok


envagyok
veterán

Látott már közületek valaki DDR 433-466-500 vagy gyorsabb modulokat?
Elvileg léteznek, vagy csak én vagyok balfék, hogy nem találok sehol sem?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54966) MasterDeeJay

Fel fogok támasztani egy alaplaphibás Dell Precision M65-öt és procit keresek bele. A lapot már ebayen megrendeltem 11eft postával. De még nem tudom mit rakják bele. T7400-ast(2.16ghz) vagy ami olcsóbb t2450(2ghz)-et pinmoddolva 2.5ghz-re. A 7400-as 4mb L2 de a 2450-es meg nagyobb órajelű lesz. Igaz utóbbi csak 32 bites de mindegy mert 3gb ram lesz benne.
Amúgy jól gondolom hogy ez lesz a leggyorsabb 32bites proci?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54967) arn válasza RexMaximus (#54964) üzenetére


arn
félisten

Dx2, dx4 a legszebb procik :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54968) r0b3r válasza RexMaximus (#54964) üzenetére


r0b3r
senior tag

Ilyen van nekem is a 486ban. :)

(#54969) Sanchez638 válasza envagyok (#54965) üzenetére


Sanchez638
addikt

Itt van 600as is :D. Aventyr-rel beszélj hátha ad el.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54970) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Van valakinek esetleg “keznel” egy 97 oszi vagy akornyeki arlista? Egy 1.44-es floppy drive arara lennek kivancsi akkoriban :)

(#54971) jokeph válasza envagyok (#54965) üzenetére


jokeph
nagyúr

Igen, léteznek, bár kuriozum.

Nekem volt anno 500-as DDR1-es Kingmax, sajna csak 1 modult tudtam szerezni, az MSI 875P NEO-lapban vidáman meg is lehetett hajtani, volt hozzá direkt beállitás is. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#54972) snecy20 válasza arn (#54967) üzenetére


snecy20
veterán

Egy prociban mi lehet a szép? :D
Mert egy videokártyánál, alaplapnál, gépháznál még érteném ezt a kritériumot. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#54973) Sanchez638 válasza snecy20 (#54972) üzenetére


Sanchez638
addikt

Intel Pentium Overdrive vagy Cyrix a Kék meg Zöld hűtésével. (Tudom ez nem a proci, de hozzá tartozik) PPro is nagy monstrum.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54974) arn válasza snecy20 (#54972) üzenetére


arn
félisten

Egyszeru, letisztult, jok az aranyai, szep kaligrafia. No meg az emlekek :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54975) Tim82 válasza MasterDeeJay (#54966) üzenetére


Tim82
nagyúr

A pinmoddolt T2450 az lesz, amúgy gyárilag a T2700 lenne a legnagyobb órajelű 32 bites mobil Core Duo, a maga 2,33 GHz-ével.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#54976) MasterDeeJay válasza Tim82 (#54975) üzenetére

Tervben van clockgen/setfsb-vel még piszkálni ha a chipset is úgy akarja. Meg persze VID pinmod is. Kiváncsi vagyok rá mit tud. T2700 is jó lenne de kisebb szorzó miatt nem akartam. 667-es pinmod meg pár perc alatt megvan.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#54977) HSNet


HSNet
aktív tag

A sound blasterek amiken EMU chip van, azok a Live-tol az Audigy 2-ig mindent attolnak az EMU-n, az meg csak fix 16bit/48khz-en tud dolgozni.
Az Audigy 2 zs (es Audigy 4, ami az atnevezett valtozata) az elso, ami ha nem kapcsolsz be semmilyen effektet, akkor kikeruli az EMU-t, es lejatsza az eredeti allapotot.
Mivel a legtobb zene a cd szabvany 16bit/44,1khz-et, vagy a kesobbi sok bit sok khz (dvd audio es tarsai) forrasbol jon, igy ha 48khz-en jatszod le, lesz benne az ujramintavetelezes miatt egy olyan zaj, ami sokakat zavar, de persze nem mindenkit.

Az olcso valtozatok, amik nem kaptak dsp-t nem erintettek (audigy le?).

A tobbi dspnel is megvan a jelenseg, de csak ha digit kimenentet hasznalsz, es ott fix sampling ratet allitasz be.

Extra kicseszes, ha sb-n allitasz a digit out-nak fix 44,1khz-et, es 44,1khz volt a forrasod, akkor elobb atmintavetelezi a dsp 48-ra, feldolgozza, majd ujra atmintavetelezi, 44,1-re, hogy ki tudja kuldeni az spdif-en...

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#54978) arn válasza HSNet (#54977) üzenetére


arn
félisten

Ez azon a szinten szvsz annyira mindegy... :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54979) Ranagol_5 válasza Laraxior (#54956) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Hol van az a kartya? Engem lehet erdekelne. :D

(#54965) envagyok: Nekem is van 2db 1gb-os kit 500-as kingmax hardcore ramom. Azokat meg gyakrabban talalni azert. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#54980) laskr99 válasza Ranagol_5 (#54979) üzenetére


laskr99
addikt

Nekem azok tetszenek de nem találok :/

Más:

Van két Acer 95-ös membrános DIN billem. Az egyik új, a másik használt,gondoltam kitisztítom. De 1-2 billentyű az az alatta lévő mozgó résszel együtt kijött, egyet próbáltam leszedni de el is pattant a széle. Mivel lehet vissza ragasztani,hogy ne marja szét?

[ Szerkesztve ]

(#54981) Bile Demon válasza snecy20 (#54972) üzenetére


Bile Demon
őstag

Nemtudom, de szerintem is szép. Mondjuk szerintem a kerámiatokos P1-ek is nagyon szépre sikerültek.

Szép mert öröm ránézni. :)
Lehet, hogy ez valami kocka dolog.

Ha már 486, gondoltam futtatok bechmarkot a két féle 486DX2-66 procin, kíváncsi vagyok tényleg hamisítvány és van e különbség, vagy csak szimplán az IBM-nél gyártották intel licensz alapján, olyan nagy volt a kereslet akkoriban.

Szerintem ezek is szépek:

Bruhe

(#54982) Sanchez638 válasza Ranagol_5 (#54979) üzenetére


Sanchez638
addikt

Elöbb fogsz Kingstone 466-ot találni mint Kingmax Hardcore-t.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54983) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hiány volt sokáig, aztán sikerült bespájzolnom : ajándék AData, vásárolt Corsair és Geil, ajándék KingMax hardcore 4x512M a P4EE mellett. De tuti hogy már nehezebb beszerezni a nagyobb órajelű DDR1- et.

(#54984) Laraxior válasza Ranagol_5 (#54979) üzenetére


Laraxior
titán

ebay-kleinanzeige
Nem hiszem, hogy otthon elérhető. :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#54985) HSNet válasza arn (#54978) üzenetére


HSNet
aktív tag

Igen, a lényeg lemaradt, ha nem zenehallgatásra raksz össze gépet, és nem zavar a dolog, akkor nyugodtan szard le:)
Nekem bántja a fülemet zenénél, de játék közben fel sem tűnik, cserébe lesz jól működő EAX.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#54986) envagyok válasza HSNet (#54985) üzenetére


envagyok
veterán

Nem zenehallgatásra rakok össze retró gépeket, arra vannak megfelelő eszközeim :D
Viszont a hangkeltő eszközeim elég jók, de szerintem nagyon nem fogom észrevenni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54987) alvaro válasza Bile Demon (#54981) üzenetére


alvaro
senior tag

Na, ez az. Szép bizony egy ilyen ép 486. A többségüket ramaty állapotban látom, mocsokkal borítva, meg főleg szétfolyt elemmel :(

Milyen chipset ez? Valamint nocsak, ez egy WB DX2! Megvan, hol állítod be a cache módot az alaplapon? Nem mintha a.) nem menne WT-ben is b.) nagyon sokat számítana. Arn csinált valamikor benchmarkot a WT-WB különbségről.

CPU meg sokféle módon lehet szép. Sok kedvencem van a kinézete miatt, arany tetejű P5, PPro, lila tetejű Cyrix MII, alusapkás K6-ok, ormótlan túlméretes zöld pöttyös S423-as P4, ősi DIP tokos procik arany csíkkal (nekem egy első generációs 287 meg egy DEC 310ES van ilyen, de nagyon csorgatom a nyálam egy kerámia-arany korai 68000-re), kék sugaras PPC601-604, lila IIT 387, fém "ablakos" QFP 486DX4, de ezek a klasszikus kerámia padlólapocskák se rosszak. "Zebracsíkos" 4004-et most inkább nem is emlegetem, az elérhetetlen vágyálom lehet max :DDD

Sajnos a modernebb CPU-k sokszor nagyon unalmasan néznek ki, a 478-as, 775-ös egyformaság nagyon lelombozó, az pedig, hogy az AMD összes asztali CPU-ja gyakorlatilag ugyanúgy néz ki S754 óta, egész egyszerűen felháborító :(((

A fenti DX2-t ha kipróbálod, szerintem semmi különöset nem fogsz tapasztalni, ugyanúgy fog működni, mint bármely más DX2. Leginkább IBM által licenszelt darab lehet, én is láttam már, de nincs, mert mindig úgy odaragasztották a bordáját, hogy nem sikerült épségben leszedni róla :(

De ha már a fura feliratú processzoroknál tartunk, ez friss szerzemény:

Kutya közönséges D0-s 3G-s Prescott, de nicsak, valamiért megpróbálták 3.4-re minősíteni? :F
Egyébként 3.0GHz-en indul, és épp elég ez is, így is baromi forró.

Hogy a második felirat minek köszönhető, azt igazán nem tudom. Talán hibázott 3.4-en, passz. Érdekességnek nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#54988) arn válasza alvaro (#54987) üzenetére


arn
félisten

A memoriatesztekben vagy ketszer akkora az atvitel, a korabeli hirekben meg plusz 30%ot emlegetnek. Hogy ez hol jon ki az passz, en fps benchekben neztem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54989) krisz67


krisz67
tag

Sziasztok!

Véletlenül ráakadtam erre a cuccosra egy csoportban, megérné rá licitálni szerintetek? :)

"Böszmenagy SCSI Seagate ST4766N HDD
A képeken látható HDD eladó.
Tápot rádugva megindul, de nem állandó fordulaton pörög, így szerintem nem működik, ennél tovább nem teszteltem."

1k ról indul a licit, 0.2k a lépcső.

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#54990) envagyok válasza RexMaximus (#54964) üzenetére


envagyok
veterán

Én napokban 2 különlegesebb procit szereztem be:
Egy Intel Pentium 6500k-t ami szorzózármentes, 45nm wolfdale core2 magra épül csak felezett cache mennyiséggel.

És egy Pentium 4 confidental vadonatúj, vadonatúj hűtővel, még rajta a paszta, a procit sem tudom mit jelent a confidental hogy szorzómentes-e vagy sem, a szám alapján egy Pentium 4 641.

Van még tucatnyi S478, 775 P4, core 2 6-9-es sorozatig, 486,P1,P MMX, s370 procik tutalatin is, slot 1 , slot A , socket 754, Socket 939, AM2, AM2+ sima és Black Edition 2 és 4 magos cuccok ha vkit tudtok akit érdekel vmi, ne kíméljen.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54991) laskr99 válasza envagyok (#54990) üzenetére


laskr99
addikt

A confidental az az "intel tulajdona" mivel az maga egy teszt, mérnöki példány.

(#54992) Ranagol_5 válasza envagyok (#54990) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Athlon xp-m nincs veletlenul? :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#54993) laskr99


laskr99
addikt

EAST és JNC AT tápok mennyire megbízhatók?

Van 1-1 mostnkaotam,holnap mérem ki. Mind a 2 200W de a JNC kb súlytalan, az EAST-nek van súlya. Az EAST az JPCON kondis és elvielben Liteon belsős, a JNC az VIVA kondis és -40,+105 fokos. Elviekben DEER belsős amit tudok ,hogy ATX-ben rossz.
JNC
EAST

(#54994) jokeph válasza laskr99 (#54993) üzenetére


jokeph
nagyúr

JNC az "kodegány" és Vargáné és Társa" alja kategória, max egy PIII-ast biznák rá, ha jó. ;]

A másik passz. :U

200-300W körüli FPS Fortron-okat bátran merem ajénlani (saját tapasztalat), gond nélkül vitte a 200W-os is a 2,8 GHZ-es Prescott "kazán" Pentiumos konfigomat, GF 3 Ti 200 VGA-val. persze semmi tuning. :DDD

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#54995) laskr99 válasza jokeph (#54994) üzenetére


laskr99
addikt

De ez AT nem ATX, teljesen más. FSP még nem is létezett ilyenkor :D uh most nézem most kaptam* telefonról írtam :W

[ Szerkesztve ]

(#54996) MMIX válasza RexMaximus (#54970) üzenetére


MMIX
addikt

1997.10.21 Carrera a bolt.

3.5" A: DRIVE 1.44FDD/120MB MO 21980Ft.
3.5" 120Mb lemez 2300Ft.
3.5" 1.44 FloppyDrive 3120Ft. (99 március, Samsung Drive 2550Ft, Compart bolt)

Lemez noname 600Ft.
Sony 1260Ft.

Nettó árak +25% áfa.

[ Szerkesztve ]

(#54997) alvaro válasza laskr99 (#54995) üzenetére


alvaro
senior tag

Deeee, volt FSP :P

Sőt, nekem még AT-s Enermaxom is van :P

Közben épp próbálgatom a Turrican 2-t PC-n, miután egész héten hallgattam a zenéjét. Hm. Talán bizony overkill a DX4? A benchmarkja szerint "unbeliveable" :DDD

Mondjuk tény, hogy 7MHz-es Amiga 500-ra készült anno, csak hát az tele volt direkt platformerekhez való célhardverrel meg a 4 csatornás wavetable Paula kezelte ezt a remek zenét...

Na mindegy, mindjárt bepróbálom egy szorzótlan 486-tal.

(#54998) Bile Demon válasza alvaro (#54987) üzenetére


Bile Demon
őstag

Nem sok infó van erről a HINT chipsetről, de ez a 8006 típus támogatja a WB módot. LBA support is van. Sajnos a 3.2GB HDD-t már rosszul írja ki (2048MB-al kevesebbnek jelzi), de attól még működik. :)

Ami még tetszik 12nS TAG RAM van rajta.

Van egy jumper, talán látszik is a felirat a HMC chip sarkánál: JP17 WB CPU 2-3, WT CPU 1-2, gondolom ez állítja, a belső cache üzemmódját, hagytam WT állásban és úgy próbáltam a lapot.

A BIOS viszont nagyon szegényes. Nem találkoztam még a wait state beállításokkal sem. Turbógomb sincsen...

Megnéztem 3DBENCH-el és DOOM benchmarkkal az IBM féle intel DX2-66-ot és az inteleset is. Nem mutatható ki különbség, hacsak annyi nem, hogy 3164 vs. 3168 realtics.

Bruhe

(#54999) DarthSun válasza Ranagol_5 (#54992) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem van olyan AthlonXP-M procim amit keresel, de max az MVP3G5- ért adom oda ;]

(#55000) arn válasza Bile Demon (#54998) üzenetére


arn
félisten

Dx4el mit megy a 3dmark?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.