Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54651) zoltanz válasza Willis++ (#54649) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ha a Durci DDR-es lapban van pl nForce 2 passzol sztem a Ti4200, ha SD akkor inkább a Voodoo 3.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#54652) Willis++ válasza zoltanz (#54651) üzenetére


Willis++
csendes tag

Hát, ez egy korai lap, SD-t fogad, de legalább van belőle rajta 512 MB. A Voodoo sajnos kiforrasztotta magát, hibás képet ad, majd még bedobom este a sütőbe egy kicsit melegedni a hurka mellé. Már látom előre, mennyire díjazni fogja az asszony (valószínű kivág vele együtt) :D

(#54653) quailstorm válasza Willis++ (#54649) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem igazán az. TNT2 Pro (128-bites membusz), vagy GeF 2, mivel a 256 ritka. Esetleg Radeon 7500 vagy 7200. Időben ez illik hozzá, Voodoo 3 is oké.

Nekem van ilyen korú AMD gépem, abban TNT2 Pro volt. Majd én fogom elrontani alkatrészcserével :DDD

(#54654) HSNet válasza quailstorm (#54653) üzenetére


HSNet
aktív tag

Amikor új volt, akkor nekem a 650-es (később szénné húzott) durci mellett TNT 2 Pro volt, pénzelfogyás miatt, de ott már a kártya volt a szűk keresztmetszet. Időben akkoriban (korai, SD-s Socket A/ kései nem Tua P3) a Gef 256/Gef 2 volt már az aktuális vas. Időben akkori az első Radeon széria is (inc Rad 7200/7500, a Rad 7000-et kerüld el).

Én Gef 2-t (esetleg Gef 2 MX 400-at), Gef 4 MX-et, vagy Radeon 7500/7200-öt tennék mellé.
Ha meg különlegességre vágysz, akkor Kyro II-t:D

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#54655) Sanchez638 válasza r0b3r (#54628) üzenetére


Sanchez638
addikt

Melyikre gondolsz? :D Ahogy envagyok is küldte a "kód" számot. (mikor készült dátuma.) Arról fogom tudni.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54656) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Kösz mindenkinek a választ!
Akkor '99 és ezredfordulós kártyák közül lesz majd valami.
Mai program a Chaintech 9ejl2 Apogee megvizsgálása. Egy nem túl acélosnak tűnő celka van benne, SL6W4.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#54657) DarthSun válasza Ranagol_5 (#54644) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem csodálom, azt az eredményt nehéz elérni. Sztem Ákos az egyéb trükköket is bevetette, szakaszonkénti beállítások ( a 2001 akkor is pontoz ha egyenként futnak a tesztek, és mindegyikhez máshogy hegyezzük ki a gépet ), Explorer kikapcsolása a futás alatt, stb. Erről a HC-tuningosok tudnának regélni, de nem fognak mert titkos. Én nem alkalmazom ezeket, mindíg rendesen felinstallált géppel tesztelek, arra vagyok kíváncsi hogy normál használattal mire számítsak ( egyedül a Socket3 SPi tesztnél Win2000 alatt lőttem ki az Explorert, de az csak a teszthez lett felhúzva ). AMD vonalon csak a nemrég épített 2magos ment Ákos eredménye fölé, de az már PCIe- s gép [link], és a video is erősebb benne + a procit is tuningolni kellett +470MHz- el. Aztán a 4magosok még erősebb videoval, még feljebb mennek, de az már más világ, Ákos eredménye az AGP- vel eléggé egyedi.

(#54658) Ranagol_5 válasza DarthSun (#54657) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Megkerdeztem anno, azt mondta, hogy nem hasznalt semmi ilyesmit. Nalam szerintem az fogta meg a dolgokat, hogy bekapcsolva hagytam a c1-et. A kepen is latszik, hogy vissza vette a procit terheles nelkul. Kekszpolert alap, hogy kilovi az ember. :D

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#54659) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Égre földre kerestem a laphoz manualt, de nem találtam, csak amihez még külön regisztrálni kell. Az alaplapon csak kódszámok vannak, nagyjából semmi nincs feliratozva.
A beepert a 18 tűs sytem panel felső sor utolsó 4 tüskéjébe dugtam (általában ugye itt szokott lenni, hacsak nem külön máshol az alaplapon), de indítás után nem adott semmilyen hangjelzést és képet sem.
A power swith-et valószínáleg véletlenül eltalálhattam, mert azt az alsó sor 6-7. tüskéjére húztam rá, csak gombnyomásra indult el a konfig.
Próbálgattam 512-es ramokat mindkét foglalatba (+egy mx400 figyel a vga foglalatban). Kép nincs, bios beep code nincs.
Holnap majd még megpróbálom esetleg másik procival is.

Ötletek? Rossz helyen van a beeper? :F

Illetve ezt az oldalt találtam, de itt nincs közte...

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#54660) Sanchez638 válasza flymi (#54659) üzenetére


Sanchez638
addikt

Abit lap? Ahhoz nincs FTP valahol itt DartSun egyik hozzá szólásába?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54661) flymi válasza Sanchez638 (#54660) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Chaintech 9ejl2
De azt hiszem találtam egy nagyon hasonló laphoz manualt,
12. oldal (9CJS), abban a felső sor 3-6 tüskére írja a beepert, mindjárt kipróbálom. Vagy a beeper szar. Abból legalább van még fél tucat, cserélhető. :D

Nem. Nem jött be. :(

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#54662) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem cseréltem fel a pólusokat, a feliratok a pineken kifelé/elfelé néznek a laptól, cserélgettem memóriát, cseréltem vga-t és beepert is 3-at, már csak a procicsere marad. Más ötletem nincs. A cpu hűtő venti teker, de semmi több.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#54663) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

... gombelem csere az első lépés volt.
3.2 Prescottal sem ad életjelet. Radeon 9100 ventije is pörög, de ennyi.

Majd tegyétek össze ezt a 3 hsz-t. :R

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#54664) r0b3r válasza Sanchez638 (#54655) üzenetére


r0b3r
senior tag

20180206_112019.jpg

Erre gondolok... ez valami kis ipari pc szerűség, vagy szerverbe való, esetleg valami alaplapra lehet sorba kötni több ilyen kis "pc-t"?? Próbáltam rákereseni, de nem jutottam messzire. Bocs a tudatlanságomért, de lövésem nincs micsoda. :DDD

(#54665) Sanchez638 válasza r0b3r (#54664) üzenetére


Sanchez638
addikt

:D Asrock Upgrade cucc. 754 vagy 939-ről AM2-re upgradeli fel a gépet.

[link]

[link]

[link]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54666) r0b3r


r0b3r
senior tag

Estét!

Mai meló ismét egy gép összerakás volt. Megtetszett egy baromi jól szerelhető, praktikus, 16 éves Gigabyte ATX ház, így ebbe került az Abit lap egyelőre egy kis PII-300-as procival. Folytatom a telepítéssel, teszteléssel. :)

alkatrészek

üres ház

alaplap beszerelve

összeszerelés kész

(#54665) sanchezsa

Na ez nekem új volt... Köszi! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54667) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Emberek csak egy sima Voodoo2 SLI, 2db Párba lévő Gainward 3000 nem megy, viszont egy Sima Gainward és egy 3000 már megy együtt.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54668) SP4C3 válasza r0b3r (#54666) üzenetére


SP4C3
veterán

Szép licence kód! ;)

Meg bal oldalt a dell is bekacsint :K

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#54669) r0b3r válasza SP4C3 (#54668) üzenetére


r0b3r
senior tag

Sasszem... :DDD Mindez egy hologramos Win98 cd papírtokján. :DDD

(#54670) envagyok


envagyok
veterán

elflasheltem az XFX 680i LT biosát :(

Két módot hallottam az otthoni fixhez, szerintetek melyik a valósabb?

- Másik alaplap hasonló flash chippel bebootolok dos-ba, kiveszem a flash chipet, berakom a rosszat, és beleflashelem a javított biost, majd visszacsere.

- Csinálok indító floppyt (award) awddflash, bios, és autoexec.bat-al, és indításkor a bootblock beflasheli a jó biost.

Neten látok még javításokat 2000Ft-ért, de azt inkább kihagynám meg van egy ismerősöm, aki meg tudja csinálni a cégénél, de múltkor kiverte a balhét a főnöke hogy más dolgaival nem foglakozhat a cégnél, így ez most almás.

Vannak ötletek?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54671) Sanchez638 válasza envagyok (#54670) üzenetére


Sanchez638
addikt

Vagy megkeresed Iday-t és beszélsz vele...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54672) r0b3r válasza r0b3r (#54666) üzenetére


r0b3r
senior tag

Elgondolkodtam, hogy lefújnám a belsejét feketére. :B :U
Tudom, nem ablakos...semmi értelme. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54673) nakos1212


nakos1212
senior tag

dobjon már egy privit az akinek van pentium 1 vagy alatta lévő single board computere, lenne egy elég specifikus kérdésem.

(#54674) DarthSun válasza nakos1212 (#54673) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem sok ilyen gépem van, de most mással foglalkozok, kevés időm van,attól függ mi a kérdés ?

(#54675) RexMaximus válasza r0b3r (#54672) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Erdemes nezelodni egy korabeli haz utan, akkoriban voltak meg belul feketere festet peldanyok :).

Nemreg pl ilyet szereztem (fekete belul):

(#54676) Sanchez638 válasza RexMaximus (#54675) üzenetére


Sanchez638
addikt

Asus Tuv4-x valami ilyesmi házba volt. Majd holnap meglesem. Oldalt van a táp, fekete belső, merevlemezt két oldalt tudod befogatni mert alulra kiesik stb.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54677) RexMaximus válasza RexMaximus (#54675) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

itt a masik is:

[link]

[link]

[link]

(#54678) RexMaximus válasza Sanchez638 (#54676) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Elso generacios atx hazakra jellemzo ez az oldalt tapos dolog, utana meg a budgeteknel kitartott egy ideig :)

(#54679) Sanchez638 válasza RexMaximus (#54678) üzenetére


Sanchez638
addikt

Szerintem ezek pont ugyan azok a házak, csak az elejét variálták. :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54680) HSNet válasza flymi (#54663) üzenetére


HSNet
aktív tag

Ha pest környéki vagy, akkor tudok adni kölcsön pci-os diagnosztikai kártyát, hogy a post code-ot kiolvasd, ha az segit.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#54681) r0b3r válasza RexMaximus (#54675) üzenetére


r0b3r
senior tag

Szép darab. De egy ilyen nekem ránézésre kicsi lenne az alaplaphoz. Egyébként az enyém sem fiatal, 2002-es. Csak egy pár évvel fiatalabb az alaplapnál. :)

[ Szerkesztve ]

(#54682) quailstorm válasza RexMaximus (#54675) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Pls no.

Mienk sose volt ilyen szép, de én már kidobtam a fenébe. Ennél rosszabb táp kialakítás nem létezik egyszerűen. Palomino-val vettük még anno újonnan, a táp és a CPU venti közt volt 2cm. Hűtés, légáramlás katasztrofális. Aztán szétfúrtuk, úgy jobb lett. Kép most nincs kéznél, mert az még imageshackre ment ami fizetős lett.

(#54683) SP4C3 válasza quailstorm (#54682) üzenetére


SP4C3
veterán

Nálunk is volt ilyen kialakítású ház. Egy Pentium D 805 döglődött alatta. Valamiért fele olyan hangos lett, amikor "víz-szintes tápos" házat kapott, és ott is kb 2 cm volt a magas-bordás intel gyári hűtő és a táp között.

Ebben még az a legszebb, ha a táp és a cpu venti két ellentétes irányba húzzák a levegőt... :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#54684) laskr99 válasza quailstorm (#54682) üzenetére


laskr99
addikt

Akkor gondolom a P3-nak szánt házat se lakjam be amivel kaptam.

(#54685) quailstorm válasza laskr99 (#54684) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Bartont ne rakj bele, mert megfő. Celeron P3-nak még elmegy, azt még kibírja. Sajnos a ház is pénzbe kerül, mennyiségnél már számít. De amúgy szerelni is gyűlöltem, meg szellőzése sincs.

(#54686) laskr99 válasza quailstorm (#54685) üzenetére


laskr99
addikt

Én nekem tetszett mivel kicsi, kompakt. Én meg szeretem a kisebb házakat, több gép férhet el :D

(#54687) RexMaximus válasza Sanchez638 (#54679) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Hat, nekem is ez a benyomasok :), majd kozelebbrol megnezem a vazakat.

(#54681) r0b3r

Belemegy, szabvany atx :). Csak par ev, viszont az a durva, hogy akkoriban ez megis tobb generaciot jelentet.

98-2002 az intel tajan - Slot1 (utana PPGA celeronoknak), FCPGA, FCPGA2 (Tualatin), S423, S478

Hazakal ugyanigy, par ev alatt sokat valltoztak.

(#54682) quailstorm

Nem nyero tapelhelyezes, ugyanakkor viszont ez a korabeli kialakitas :). Ezek '98 inkabb, Slot es SS7. Palomino ezeknel ujabb, hazbol is mas dukal hozza. Igaz akkoriban is voltak uj hazaknal ilyen kialakitasok, de azok a gagyi kategoriaba tartoztak. Low-low end.

Ezeknel amugy jo az anyaghasznalat.

[ Szerkesztve ]

(#54688) kzsolti97 válasza laskr99 (#54686) üzenetére


kzsolti97
csendes tag

Nálunk is gond ez, ki akarnak rakni a gépekkel együtt, de azért beszereztem egy 4 processzoros asztalméretű szervert éjjeliszekrénynek :D

Csak a Windows 7 :)

(#54689) flymi válasza HSNet (#54680) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Kösz, de sajnos csak ritkán járok Pesten, az idén még nem is voltam és ebben a hónapban tuti nem megyek meló miatt.
~ 1 Mátyásért már lehet kapni ebayen ha jól látom. Kérdés, hogy mennyire működőképesek, mert egyszer rendeltem IDE-Sata átalakítót, de sajnos nem volt életképes.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#54690) kzsolti97 válasza flymi (#54689) üzenetére


kzsolti97
csendes tag

Én legutóbb rendeletem egyet, megérkezett működik is, 4digites post kód kijelzés külön isa és bios kódok + 8 led a tápellátáshoz és egyebekhez, csak éppen kézikönyvet nem adtak hozzá. :U
De azért ki lehetett matekozni így is a POST kódokat.

Csak a Windows 7 :)

(#54691) flymi válasza kzsolti97 (#54690) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Na, pont a lényeg ugye... Nincs feltöltve a netre hozzá a kézikönyv, vagy valami leírás?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#54692) laskr99 válasza flymi (#54691) üzenetére


laskr99
addikt

Nem is kell. Az alaplap post kódjai fent vannak.

(#54693) envagyok válasza envagyok (#54670) üzenetére


envagyok
veterán

Megoldottam az elflashelt nforce 680I SLI-t.
Van az az Abit K8N lapom, amivel manapság szórakoztam, néztem ugyanúgy néz ki a flash chip.
Kiszedtem mindkét lapból a chipet, a k8n-ét visszaraktam épp annyira hogy kijöjjön könnyen, bebootoltam dos-ba pendrive-ról, kicseréltem a 2 flash chipet, majd a másik lap biosát beflasheltem.
Utána kikapcs, majd mindkét chip ment a megszokott helyére. És voilá, mindkét lap működik.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54694) kzsolti97 válasza flymi (#54691) üzenetére


kzsolti97
csendes tag

Nemnagyon találtam, de bios verziókra lebontva fenn vannak ugye a post kódok mint ahogy laskr99 is írta csak jobb lett volna mindent egyben látni. (valami kínai verzió, a nyákon semmiféle felirat nincs, és a chip típusára keresve sem adott ki semmit.
Egyébként van rajta két led, aminek a funkcióját nem sikerült megfejteni, az egyik alá irdy a másik alá frame van írva és teljesen random szoktak villogni, laponként változóan.

egyébként ilyen a kártya.

[ Szerkesztve ]

Csak a Windows 7 :)

(#54695) envagyok válasza kzsolti97 (#54694) üzenetére


envagyok
veterán

Elvileg azok stabilitást mutatnak azt hiszem

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54696) kzsolti97 válasza envagyok (#54695) üzenetére


kzsolti97
csendes tag

Lehetséges, volt olyan lap amibe ha beraktam tuning közben a win betöltésekor voltak részek amikor gyakrabban/gyorsabban villogtak, és közben a lap is jobban ciripelt.

[ Szerkesztve ]

Csak a Windows 7 :)

(#54697) laskr99 válasza kzsolti97 (#54694) üzenetére


laskr99
addikt

Nekem másabb. Van 8 led kb és a 12,5,3.3 világít,+4 digit kódok.

(#54698) frescho


frescho
addikt

Mai loot: több, mint tucatnyi soros/ps2 egér. Van amin nincs kábel, néhányat kigolyóztak és a fele besárgult. De ha csak az 1/3-át sikerül rendbe rakni, akkor is lesz végre elég egerem.

https://frescho.hu

(#54699) kzsolti97 válasza laskr99 (#54697) üzenetére


kzsolti97
csendes tag

Igazából ezek a kártyák mind ugyanazt tudják kb. esetleg vannak olyanok amik kevesebb funkcióval rendelkeznek, de az elv ugyanaz.

Csak a Windows 7 :)

(#54700) r0b3r válasza frescho (#54698) üzenetére


r0b3r
senior tag

Nem a vaterán volt ez a pakk nemrég? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.