Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54351) arn válasza r0b3r (#54349) üzenetére


arn
félisten

dehogy, dune2 :) ennel konnyebb csak a doom lenne.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54352) r0b3r válasza arn (#54351) üzenetére


r0b3r
senior tag

Egyikkel se játszottam, max láttam és csak tipp volt. :B Sose voltam egy nagy játékos, nekem a stratégia kimerült az x-com sorozatban és az age of empires-ben. :)

(#54353) zoltanz válasza quailstorm (#54348) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A magokat (Pae) és HT-t mindkét rendszer használja rendesen. Az Intel HT-knél volt régebben valami, hogy hibát/lassulást okozhat ez, de nekem úgy rémlik csak valami szerver alkalmazásoknál.
Utasításkészletben ami számíthat is, az Atom rendelkezik ezzel pluszban, a C2D nem ismeri: Supplemental Streaming SIMD Extensions 3 (SSSE3)
A C2D pedig ezzel pluszban, az Atum nem ismeri: Intel virtualization (VT-x)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#54354) zoltanz válasza quailstorm (#54348) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Szintetikus tesztet nem ismerek ilyet.

Az Intel HT-t és utasítás készleteket ahogy nézem a Bios-ban nem tudom letiltani.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#54355) quailstorm válasza zoltanz (#54353) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nincs ötletem, és utoljára kérdezem: grafikus chip?

Ha harapófogóval kell kiszedni az infót, az elveszi az ember kedvét. Egyébként sem találkoztam ilyen mértékű teljesítményeltéréssel még.

(#54356) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Abit BH6 beduplázva, ma ment a futár a csomagért. Ez full konfig, gépházzal mindennel együtt. :C
Ha megjött (talán hétfő, nem tudom szombaton járnak-e) majd lövök róla képet.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#54357) frescho válasza zoltanz (#54347) üzenetére


frescho
addikt

Ebben mi a nehéz? Ide szaglik a fűszer.

https://frescho.hu

(#54358) RexMaximus válasza flymi (#54356) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Na egy ilyet en is elfogadnek :)

Mi van meg benne?

(#54359) flymi válasza RexMaximus (#54358) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

ABIT BH6 + Slot1 PIII 450MHz
32MB ram
Ati Rage 128
A képek szerint két odd és egy floppy, valamint egy Mercury táp is van benne, de nem biztos, hogy utóbbit én azt akarom.

Ennyit tudok róla, meg egy csini kis gépházban van az egész. Hardveraprón fent van még a hirdetés, de gondolom nem lehet itt megosztani, de privátban dobok egy linket.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#54360) r0b3r


r0b3r
senior tag

Apró öröm nekem is... ma adtak fel egy zsír új, bontatlan dobozos soros elnézést... :DDD RS-232-es egeret nekem. :DD A 2-3-486-osomhoz mindhez az kellene, de egy darab nincs itthon ilyen egérből. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54361) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Hetvegi program (vinyo tesztek). Par szaz mgastol, gigas sokgigasig akad peldany, remelem jo is :)

(#54362) r0b3r válasza RexMaximus (#54361) üzenetére


r0b3r
senior tag

El nem tudom képzelni honnan szereztek ennyi cuccot és főleg egyszerre. Egyébként jó kis meló lesz. Csak sárgulok. :DDD
Nekem tegnap sikerült vennem egy 270Mb-osat... annak is örülök, mehet a 386-ba. :DD

(#54363) Sanchez638 válasza r0b3r (#54362) üzenetére


Sanchez638
addikt

Szoktam venni nagyobb packokat. Legutoljára a 850MB Seagate lemeztől a 3TB-is minden volt benne. De volt h kaptam már ilyen packot.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54364) RexMaximus válasza r0b3r (#54362) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Szezerncsem volt :). Jol is jonnek, foleg a kicsik. Sajnos fogyoeszkozok tudnak lenni. Viszont igyekeznek vinyokbol is korhueket tenni a gepekbe ha lehet. Milyen lehet amugy egy teremnyi regi gep hangja, vinyok miatt is, csak igy elgondolkodtam tajta :D

(#54365) r0b3r válasza RexMaximus (#54364) üzenetére


r0b3r
senior tag

Kicsiből eddig hiány volt nekem is, tegnap rendeltem meg az utolsót. :)

[ Szerkesztve ]

(#54366) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Uj jatekszer, mar par honapja megvan de igazabol csalodas. Nem tudom ki tervezte, de az tuti, hogy az egvilagon semmi koze sincs a hardveres tesztelos mokolashoz. Mindegy, mar regi vagyam volt es igazabol 7k-t meg erdemesnek gondoltam kiadni erte. A hulladekanyagbol osszerakot testbenchemmel szivesebben dolgozok az tuti :). Ez max akkor jo, ha fixen beepitesz egy konfigot, es mondjuk ramot, kartyakat, pl vga meg hasonlokat szeretnel tesztelni.

Ez meg a regi homemade bench, leeso anyagokbol:

[ Szerkesztve ]

(#54367) DarthSun válasza RexMaximus (#54366) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép, rendezett az egész, fiókok meg minden. Az első fotón a 775 lapnak mi a pontos típusa ?, úgy látom hogy az AM2+ lapomnak a 775 alteregója.

(#54368) RexMaximus válasza DarthSun (#54367) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

GA-P35-DS4 Sokaig szolgalt a fo desktop gepemben, nem reg bontottam szet :)

(#54369) DarthSun válasza RexMaximus (#54368) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jól néztem, DS4 sorozat az enyém is - GA-MA790GP-DS4H. Az AMD fronton bizonyított, megbízható, stabil, gondolom a 775- el sem volt/van gond ?

(#54370) arn válasza RexMaximus (#54366) üzenetére


arn
félisten

sokat gondolkodtam en is vmi hasonlo megoldason, hogy csinalok egy retroszekrenyt, alul belemenne ket komplett gep, felul meg lenne egy tesztbench, felnyithato ajtoval. mert szivesen epitek ideiglenes konfigokat, de annyira nem hasznosak, hogy allandoan foglaljak a helyet.

sok filozas utan mindig oda lyukadok ki, hogy egyszerubb egy regi gepet atalakitani ilyesmi celra, csak mint egy keret belemenne egy szekrenybe.

a vinyo hangja fog a jovo pcibol a legjobban hianyozni :) olyan mintha egy elektromos mozdonyt hasonlitanek egy gozmozdonyhoz,

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54371) Sanchez638 válasza DarthSun (#54369) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ami 4-5 vagy felette van azok mint nagyon jó minőségűek. DQ6 a csúcs, ha jól tudom 775-re. De pl 1366-ra a UD9 az nagyon durva..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54372) zoltanz válasza RexMaximus (#54366) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Gyönyörűségesek. gratulálok.

Más.
Ezeken a lapokon mindig, röhögök.
Mennyi kevertlikőrt, aromásított Cherry Brandy-t kellett elfogyasztani a mérnöknek, aki így álmodta meg 45%-ban az északihídat?
Vagy ez valami védjegyezett a brandra utaló megkülömbözetőjegy?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#54373) Sanchez638 válasza zoltanz (#54372) üzenetére


Sanchez638
addikt

Asus barbone pc-be használta ezeket... Korrekt gépek voltak, de annyira le volt olcsósítva minden...

Ez épp egy Asus Terminator T2P lapja talán.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54374) flymi válasza arn (#54370) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nana! Azért nem mindegy hogy egy elővárosi Flirt vagy egy rozoga Szili-ről beszélünk. :N

De egyébként igazad van, megvan a feelingje, mikor oda kell csapni a gépházra kettőt, h megszűnjön a hdd okozta rezonálás a gépházon. :D
Aztán az a fura kattogás, berregés... Én el sem tudnék képzelni napi használatra sem egy 0 dB konfigot.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#54375) RexMaximus válasza DarthSun (#54369) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Van egy masik Giga lapom is DS3 de gyel ujabb chipsettel. Mindketto sokat volt hasznalva, vinyo mozgatasok, adatmentesek miatt sok ki/be kapcsolgatason is estek at. Birtak :)

Sajnos ezzel a lappal van valami de nem volt idom foglalkozni vele. Egy E8400at tettem bele es nem indult vele. Utana mar semmivel sem. Cpu, tap, memok, vga, reset elem ki minde nyavaja megvot de nem indul. Meg egyszer nekiallok majd. Remelem nem halt el.

A DS3 meg kb ujkratol megvan, mar tizeneve es a dolgat.

(#54376) laskr99 válasza zoltanz (#54372) üzenetére


laskr99
addikt

Nekem is volt, le lett adva ehulladékba, hasztalan :D(netes kép, már töröltem a gépről a sajátot)

[ Szerkesztve ]

(#54377) Sanchez638 válasza laskr99 (#54376) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nem lett leadva nem? Ha jól tudom itt van nálam. :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54378) laskr99 válasza Sanchez638 (#54377) üzenetére


laskr99
addikt

Azt hittem már leadtad :B Azt mondtad :))

[ Szerkesztve ]

(#54379) envagyok


envagyok
veterán

Régi 440bx lapban frissítenék biost.
Hogyan lehet a legegyszerűbben készíteni ms-dos-os boot hdd-t egy másik pc-n?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54380) nakos1212


nakos1212
senior tag

nekem van egy Sharkoon DriveLinkem erre a célra, de ha nincs usb átalakítód, csak dugd be a gépbe és rakj rá egy dos-t.

(#54381) Laraxior válasza Sanchez638 (#54371) üzenetére


Laraxior
titán

(#54369) DarthSun:
Inkább neked szól a hsz. :D
P35-ből a DQ6 igen. 12 fázisú volt a CPU tápellátása, de semmivel nem tudott többet, mint a DS4. Hálistennek, mert a DS4 olcsóbb volt.
Aztán P45-nél már volt DS5 is, de ott az eXtreme volt a tető.
P35-DS4 nagyon jó alaplap volt, hiába csak 6 fázisú. Rengetegen használtuk, főleg Q6600 tuninghoz anno.
Nekem is van egy félretéve, dobozkában pihentetve.
1366-os Giga lapok úgy hullanak mint a legyek, de UD9-et fellelni sem lehet, már az UD7 is elég ritka.

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#54382) envagyok válasza nakos1212 (#54380) üzenetére


envagyok
veterán

Szóval van egy 775 tesztgépem.
Oda berakom az ide hdd-t.
A kérdés lényege, hogy a tesztgép hdd-jéről windows 7-be bootolva hogyan lehet legegyszerűbben dos-t telepíteni az ide hdd-re?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54383) Sanchez638 válasza Laraxior (#54381) üzenetére


Sanchez638
addikt

UD7-es lapok akadnak azért.. És viszonylag jó áron.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54384) DarthSun válasza Laraxior (#54381) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

:R , köszi mindkettőtöknek az áttekintő magyarázatot. 775- ön gondolkodom, de lehet kihagyom és tri/quad channeles lapot célzok meg. Azokból melyik a bestbuy ?

(#54385) Laraxior válasza DarthSun (#54384) üzenetére


Laraxior
titán

Tri-Channel az 1366-os foglalat, ott fillérekért kapsz 6/12-es CPU-t, a ram sem olyan vészes, az alaplapok pedig elég hamar elkelnek amik az aprón vannak, pont ezért, mert kispénzből lehet elég erős, és jól tuningolható gépet építeni. (133-as alap BCLK, de a legtöbb lap viszi a 200-at.)
Quad-Channel, már LGA2011 lesz, oda azért már kell anyagi bőven, hiszen a CPUt sem kapsz 10ezerért bele. Ez még a drágább kategória. :K

Én személy szerint az 1366-ot favorizálom.
El is adtam a 'csába a 7700K konfigomat, miután benyögte az Intel, hogy a 6magos 8700K-hoz megint új alaplap kell, de ez még csak átmeneti, mert majd később jön a 8 magost támogató blabla...
Egyedül a fogyasztás, meg a melegedés ami hátrány, meg talán az M2 slotok hiánya az SSDnek.
PCI-E 2.0 nagyjából GTX1080-ig elég sávszélességet biztosít. Az 1080Ti már egy minimálisan lassul, de nem különösebben észrevehető.

(#54383) sanchezsa: Akkor azt vedd meg gyorsan, főleg, ha tartozékos, nem csak az alaplap, ebayen nálunk mindig 150EUR felett mennek el. UD9-et meg még nem is láttam eladót, talán egyszer még a fénykorában itt az aprón.

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#54386) nakos1212 válasza envagyok (#54382) üzenetére


nakos1212
senior tag

Virtual machinet szoktam erre használni, bemountolod neki a fizikai hdd-t, elindítod a dos-t egy floppy képről és és format/particiókészítés után kiadod a sys c: parancsot.

[ Szerkesztve ]

(#54387) Sanchez638 válasza Laraxior (#54385) üzenetére


Sanchez638
addikt

Cserébe ha nincs lehűtve rendesen a szerkezet, bele fog dögleni..

Csak 45nm procit szabad venni ami az újabb magra épül. És csak WS széria az érdekes ha egy procis.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54388) DarthSun válasza Sanchez638 (#54387) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A PhenomII+GTX580 is beledöglene ha nem lenne rendesen hűtve. A sok venti viszont sok port generál. Most cserélem a tápot, marha sok por összejött, pedig még nem olyan régóta használom ebben a kiépítésben. Meg a kábelmanagement is hátrány most, az alaplapot is meg kell kicsit emelnem hogy a CPU 12V betápot ki tudjam aberrálni, lehet hogy azt nem is a management vonalon fogom visszavezetni.

(#54389) Sanchez638 válasza DarthSun (#54388) üzenetére


Sanchez638
addikt

Neeem, itt maga a chipset és a 130w-os proci öli meg egymást. Ehhez még ha hozzá dobod a GTX580-at akkor vége..

Kb. 3féle 1366-os rendszerem volt, mindegyiket a melegedés miatt adtam tovább. Valahogy sose kellene napi használatra ez a platform.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54390) satee76 válasza RexMaximus (#54368) üzenetére


satee76
aktív tag

Ugyanígy néz ki az EP45-DS4. Nekem az a mai napig a fő gépem.

(#54391) RexMaximus válasza arn (#54370) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Egy ilyet pikk pakk ossze lehet pattintani, es ha nem hasznalod elteszed valahova - akarhova (garazs, spejz stb).

Gep tetejere is felteheted ha ossze van pattintva oszt kesz (ugy latom az asztalod alatt elferne pl egy ilyen).

(#54392) Laraxior válasza satee76 (#54390) üzenetére


Laraxior
titán

Kivéve, hogy azon több PCI-E foglalat van :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#54393) r0b3r válasza RexMaximus (#54391) üzenetére


r0b3r
senior tag

Ezekre még lehetne csinálni egy keretet a kártyák rögzítéséhez ugye? Mint a bányász gépeknél. :)

Hogy érdemes rákeresni ezekre az alkatrész tesztre való keretekre? Ezeket nevezik open-air keretnek? A pincébe el tudnék képzelni egy ilyet, hogy ne kelljen mindig szétborítani valamelyik kész gépemet. Van is hozzá tápom, alaplapom. :)

[ Szerkesztve ]

(#54394) arn válasza RexMaximus (#54391) üzenetére


arn
félisten

Ez igy nekem nem tobb, mint egy alaplapos doboz :) szeretnem a kartyakat lerogziteni. Azert is jott a hazbelsos otlet, a chieftekeknel ehhez nem kell csavar. A laphoz meg vmi tuskek kellenenek, amire raul a furatoknal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54395) r0b3r válasza arn (#54394) üzenetére


r0b3r
senior tag

(#54396) DarthSun válasza r0b3r (#54395) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Tökéletes :DDD

(#54389) sanchezsa : valamiféle típushiba, nem bírják egymást ?, bár hülye kérdés mert bizonyosan összetervezték a kettőt - de a tervezés sem mindíg sikerül :U

[ Szerkesztve ]

(#54397) envagyok


envagyok
veterán

Immersion coolingról hallott már valaki?
Királyság lenne efy retró pc-t akváriumban üzemeltetni :)

[link]

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54398) r0b3r válasza envagyok (#54397) üzenetére


r0b3r
senior tag

Akkor ez valami olaj lenne?

(#54399) SP4C3 válasza envagyok (#54397) üzenetére


SP4C3
veterán

Szerintem kicsit drága lenne... Akkor már inkább ásványi olaj+akvárium...

Ja semmi, ez is olaj. Van valami vízhez hasonló folyadék, amit az M3 fejlesztett: videó

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#54400) envagyok válasza SP4C3 (#54399) üzenetére


envagyok
veterán

Desztillált víz?
Elvileg az sem vezeti igazán az áramot

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.