Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53651) arn válasza flymi (#53650) üzenetére


arn
félisten

bxben az 133as proci nem az igazi, csak a kesobbi lapok birtak stabilan, es azt is tulhajtott agpvel, amit sok videokartya nem birt (gf2gts tudja pl, tnt2ultra fagy).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53652) frescho válasza arn (#53648) üzenetére


frescho
addikt

Akkor sok opciód nincs. Még a házas verzió sem jó, mert nem fog odaférni. Hacsak nem olyan aminél a konverteren is foglalat van, mert akkor oda át tudod dugni a szalagkábelt.

https://frescho.hu

(#53653) quailstorm válasza flymi (#53650) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem ezt arra mondtam, hogy hivatalosan még egy S3 kártyáért se adtam pénzt. Na jó, de egy 8MB-os Trio3D-ért pár száz Ft-ot. Aztán mégis kilóra van nálam.
Trio32-t viszont most láttam először és must have.

(#53654) flymi válasza arn (#53651) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Értem, viszont elmondhatom, hogy legalább ilyen is van hozzá.
Annyira nem lepődtem meg, mint szerettem volna, az átalakítóban egy 433MHz-es Mendocino van. Egy csúcs Mendocino 533-nak jobban örültem volna, de ez is megteszi. Volt egy olyanom, de sajnos eladtam azt hiszem két éve.
Igazából csak 3 napja kezdtem el az igazi retrózást a s370 építéssel, nekem ez a BH6 már szabályosan kőkori lesz. Hiába bunkósbot meg kőbalta, nem is olyan egyszerű. :N
Érdekes lesz. Remélem csak összedobom és menni fog minden, kaptam hozzá HDD-t is, talán rajta van minden ami kell. Meglássuk.

quailstorm: Ja, úgy én sem adtam S3-ért pénzt, azok csak úgy beestek bundle formájában.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53655) arn válasza frescho (#53652) üzenetére


arn
félisten

par dollarert vannak ilyen kombinalt megoldasok, usb2ot tud csak, de eleg lesz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53656) Ranagol_5 válasza flymi (#53650) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Rage-bol most jott a Diamond-dal egyutt egy Rage 128 Pro Ultra 32Mb sdr. Kivancsi vagyok mit fog menni a 3gurigas northwood mellett.

Egyebkent ez a sis 650-es chipset egy akkora hoki, amilyet meg a vilagon nem lattam. Nyilvan a lap is ludas ebben, mert egy asus terminator-bol kibanyaszott barbone-os szenny, de legalabb universalis AGP-s. Probaltam rajta szukebbre venni az 500-as kingmax hardcore ramok idoziteset, amelyek 333-on mennek benne(van 400as opcio is, de ha kivalasztom kapasbol fagy), de akarmi mast allitok be a 3-3-3-7 helyett, lefagy a fenebe. :D
Arrol nem beszelve, hogy lehet rajta OC-zni, de PCI frekit nem lehet fixalni. Persze ezt megoldottam azzal, hogy letiltottam az integralt dolgokat meg nincs benne PCI-os eszkoz.
Tenyleg az lenne az igazi, ha vegre tudnek szerezni egy P4S533-at. (x-ek mx-ek es mindenfele kotojelek nelkul :D)

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#53657) arn válasza flymi (#53654) üzenetére


arn
félisten

ha autentikus bh6os konfigot akarsz, akkor keresel egy 300-366os mendocino procit, es 100as fsbvel hajtod (450-550) :K

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53658) r0b3r válasza flymi (#53654) üzenetére


r0b3r
senior tag

Találni mostanában elég sok 2-386-ost. Gyakorolj azokon. Ha már retró... ;] :DDD

(#53659) bacsis válasza arn (#53655) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hajszál pontosan ugyanilyenem van, teszi a dolgát.. én is egy picike 75W-os AT táppal hajtom meg a rákötött HDD-ket...

(#53660) arn válasza bacsis (#53659) üzenetére


arn
félisten

ok, koszi - akkor rendelek egyet, aztan majd ideer vmikor :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53661) frescho válasza arn (#53655) üzenetére


frescho
addikt

Hasonlóm nekem is volt, de a műanyag elég gyatra volt rajta. Végülis működött és pár dollr volt csak. Ezzel akkor leszel bajban, ha valami régi házban nem fér oda. Mondjuk még mindig kiszedheted a gépből.

flymi: A BH6 teljesen modern, már szoftmenü meg mifene van benne. Ha kihívást keresel, akkoor keress egy igazi sokjumperes kombó 3/486 VLB-s lapot. Abban élessz fel két VLB kártyát (VGA+IO) egy 486DX50 társaságában. Lehetőleg legyen még benne valami ESS-es hangkeltő, mellé egy GUS ACE, hálókártya. Ha hozzáadsz valami igazi jó kis 120-as Connert akkor kész is a havi elfoglaltság. Ha hamarabb végzel, akkor 8MB memóriával rakj fel egy első szériás win 95-öt rá, de úgy, hogy egy 420-as Segate vinyót hergelsz be másodiknak.

https://frescho.hu

(#53662) r0b3r válasza arn (#53657) üzenetére


r0b3r
senior tag

Erről a prociról van szó egyébként? Pont ilyet találtam a padláson és szeretném összerakni a napokban, ezzel az alaplappal.
Slot1 és S370 foglalat is van rajta. Viszont jól látom, hogy az 370-es foglalaton nem megy a 100-as FSB? :F
Slot1-Pga370 átalakítóval működne esetleg?

(#53663) frescho


frescho
addikt

Ezek közül mit látnátok szivesen egy kipakolós találkozón?

HT-1080Z
TI99/4A
C64
Atari 800XL
Atari ST
Amiga
C= Plus 4
Spektrum
Primo
TVC

Mondjuk 4-6 darab választható.

https://frescho.hu

(#53664) DarthSun válasza arn (#53655) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szintén nálam is ilyenek mennek, jó kis kütyü és olcsó is.

(#53642) zoltanz : letöltöttem a Sandrát is :R , jó lesz benchelni, régen használtam.

[ Szerkesztve ]

(#53665) frescho válasza frescho (#53663) üzenetére


frescho
addikt

VIC-20 lemaradt a listáról.

https://frescho.hu

(#53666) arn válasza r0b3r (#53662) üzenetére


arn
félisten

az ilyen lapokat mar a maga koraban is messze kerultem, igy passz :) a 366os procik kisebb valoszinuseggel mentek 550en, mint a 300asok 450en.

***

bh6bol is volt masodik verzio, amin volt ketharmadolas agpre 133as fsb mellett. az eredeti bh6 agpvel szvsz meg se fog nyekkenni 133on. az asus p3b szepen megy mar 133as fsbvel jol megvalasztott videokartyaval.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53667) laskr99 válasza frescho (#53663) üzenetére


laskr99
addikt

Itt is van egy 48K spectrum, csak semmi nincs hozzá, állapota újszerű :D

(#53668) Tim82


Tim82
nagyúr

Ez a kérdésem még mindig aktuális. :B

Más kérdés:

Socket 939-es rendszerhez (Asus A8V-M + vagy X2 3800+, vagy X2 4200+ lesz, 4 GB RAM-mal) melyik az a Radeon VGA, ami még megfelel a "kihajcsa-e" kritériumnak? HD4670, HD5570?

Jut eszembe, ha valaki tud az említett A8V-M alaplaphoz hátlapot, hálám síron túl is üldözni fogja. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#53669) bacsis válasza Tim82 (#53668) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Vigyázni kell mert sok (főleg az ócskább) S939-es lapok nem nagyon eszik már meg ezeket a VGA-kat.. konrkétan pont a HD5000-es széria már nem megy, legyen az akár csak egy nyamvadt HD5450... míg Nvidiából is is kb a Geforce GTX200/GTX400 ami megy még... felsőbb kategóriás 939-nél nem találkoztam ilyen hibával...
ha ilyen közép kategóriás VGA-kat nézünk, egy HD4670 még igen, kb az a szint amit kihajt, mondjuk alap órajelen egy 3800+ X2 hagy benne a kártyában de ha szépen meghúzod ilyen 2,8Ghz környékére, akkor azért az ilyen 8800GT/HD4870 kaliber is mehet mellé

[ Szerkesztve ]

(#53670) Tim82 válasza bacsis (#53669) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az A8V-M asszem, pont nem igazán alkalmas tuningra - VIA chipsetes cucc, azért. Köszönöm, akkor valószínűleg HD4670 lesz. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#53671) RexMaximus válasza r0b3r (#53662) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Huu, aztamindenit, ez egy igazi mutans lap :)

Nagyon budget konfig alap volt koraban is, akiknek AT haza volt meg 486 - PI-rol akart ujabb generaciora valtani minimal budzsebol, azoknak jo lehetett. Vagy a nagyon budget konfigokba (AT-s hazak, billek kiszorasara).

Megtartani erdemes, elrettento peldanak :D

(#53672) r0b3r válasza RexMaximus (#53671) üzenetére


r0b3r
senior tag

Van egy Tomato is...de az szerencsére be sem indult... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#53673) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Így néz ki a dög, de gondolom itt mindenki tudja milyen:

A hozzá kapott Rage 128 Pro.

Van egy Ultrám is, de még nem jutottam el odáig, hogy kezelésbe vegyem.
Sőt a Mac verziósból is van egy teszteletlen 128 Pro-m.



A borda alatt van a 433MHz Celeron Mendocino. Esetleg meg tudná mondani valaki, kábé mennyi az "előnye" a PIII-al szemben?

Minden szépen elrakva a dobozába, februárban sorra kerül. Betettem mellé a plusz három darab pga370-slot1 átalakítót is.

160GB-os Maxtor még kikandikál, a rávésett számok alapján 100/100%. Majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53674) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

512MB memória van hozzá 256MB + 2x128MB felállásban.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53675) siti válasza frescho (#53663) üzenetére


siti
senior tag

TI99/4A - jöhet
Atari ST - ez is
Spektrum - ez is jöhet, mert még mindig érdekel hogy miért népszerű itthon
TVC - ez is, de játékkal :D

c64, amiga, (meg azért a spectrum) elég ismert, nem baj ha a nem volt elterjedt gépek jönnek

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#53676) RexMaximus válasza r0b3r (#53672) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Igen, az is egy legendas "marka" :).

Viszont TOmato lapbol volt egy kedvencem - ar ertek aranyban - ATX kivitelu SS7-es lap, nem emlekszem sajnos a tipusra, nem is talalok olyat sehol. Olyanra epitettunk par konfigot annak idejen, foleg Cyrix procikkal mondjuk - budget konfigok szinten :) de igazabol pofatlanul olcso proci volt nagyokhoz kepest.

(#53673) flymi

A maga koraban jo kis lap volt az :)

Milyen elonye van a ppg celeronnak a PIII-al szemben? Egy jut eszembe, bar nem elony de ez a PIII-al szemben, mukodik PPGA slotban :D

Ha csak erzelmi dolog nem kot hozza akkor gepbe nem tennem mar :) (hacsak nem PPGA-as lapba megy).

(#53677) flymi válasza RexMaximus (#53676) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mármint melyiket nem tennéd lapba, a slot1-es P3-at vagy a Celeront?
Egyikhez sem fűz érzelmi dolog, még a laphoz sem. Egyszerűen csak tetszik, meg Abit, meg végre van ISA slotos mobom.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53679) RexMaximus válasza flymi (#53677) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

A celeron kore nem epitenek gepet.

Viszont a BH6 kore meg siman egy jo procival, az korabeli csucskonfig alap :), igazi 90-es evek nagyon vege (98-99). De szigoruan csak korabeli alkatreszekkel. Lehet egy ilyen lapom nekem is van. Csak a slotos procikbol szenvedek hianyt.

(#53680) arn válasza flymi (#53673) üzenetére


arn
félisten

kb annyi, hogy rendesen mukodni fog a lapodban :) amugy a katmai p3akkal szemben a tuningolt celeron a gyakorlatban semmilyen hatranyt nem szenvedett akkoriban. az sset kb semmi se tamogatta, amig az volt a csucsproci, hol a kisebb de gyorsabb cache, hol a nagyobb de alacsonyabb orajelu volt elonyosebb.

abba a lapba valszeg ez a max, slot1es procival: [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53681) Ranagol_5 válasza DeFranco (#53678) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

A 2 vga ide johetne. :)

(#53680) arn: Nekem pont egy ilyen van benne. :)

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#53682) arn


arn
félisten

ezeknek az atalakitoknal a kapcsolo erintkezoi ugyanugy mukodnek ats lapon, mint a normal atxes lapoknal? gyk ha rovidrezarom oket, akkor indul az atx tap... legalabbis ezeket szoktam gemkapoccsal rovidrezarni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53684) jokeph válasza flymi (#53673) üzenetére


jokeph
nagyúr

Annak a cerkának egy "előnye" van a PIII-al szemben:

hogy szinte minden slot1-es alaplapban működik. :DDD

Volt 400-as cerkám slot1-es. Acorp BX81-es alaplapban (intel bx 440 chipset).

Egész addig, amig nem cseréltem ki egy 450-es Pentium II-re (Katmai magos), nem is tudtam milyen gyenguszka szegényem...

Azért számitott sokat, hogy a 100 MHZ-es SD ramok a celeron mellett csak 66 MHZ-en mentek, a Pentium mellett meg 100 MHZ-en. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53685) laskr99 válasza arn (#53682) üzenetére


laskr99
addikt

Igen, de van AT kapcsolós is. Megnyomod indul megnyomod leáll.

[ Szerkesztve ]

(#53686) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Van 4 darab satás 80gb-os csamcsung vinyóm. HDSentinel felismeri mindet, de a sajátgépben nem jelennek meg. Miért?
Az alaplapon 2 sata port van, a nullásban az oprendszernek a lemeze van, az egyesben egy tesztelt vinyó.
Egyik hdd-n sincs jumper.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53687) jokeph válasza flymi (#53686) üzenetére


jokeph
nagyúr

eszközkezelőben sem ?

W98 alatt ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53688) flymi válasza jokeph (#53687) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

win xp

Mindjárt megnézem az eszközkezelőt, de szerintem ott sem. Az utolsónál meg azt írja: invalid partition table és be sem tölt a win.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53689) flymi válasza jokeph (#53687) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

HDS és eszközkezelő látja, de illesztő program frissítésre azt írta ki nem található a meglévőnél frissebb.
Sajátgépben nincs jelen és a negyedik hdd-nél azt írja: invalid partition table és be sem tölt a win.
Várom az ötleteket, előre is kösz! :R

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53690) frescho válasza jokeph (#53684) üzenetére


frescho
addikt

Ezért kell jól megtuningolni. 100MHz-es FSB mellett a különbség már minimális.

SSE-t akkoriban is ki lehetett használni pár programmal. Videó kódolásnál jött jól. A 450MHz-es szekciót érdemes nézni. A Celeron és a PII közül a Celeron jár jobban a gyors Cache-sel. De a PIII elhúz az SSE-vel. Ez akkor számított amikor tunerkártyával akart felvenni az ember. Lejátszásnál nagyjából mindengy volt, mert a másfél órás filemt mindegyik 90 perc alatt játszotta le ;)

https://frescho.hu

(#53691) RexMaximus válasza flymi (#53689) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Milyen particio van rajtuk? Van egyaltalan rajtuk? :)

Winbol is meg lehet nezni - win gomb + R es ird be - diskmgmt.msc

Ezt jobban szeretem mert a win nem ismeri fel az osszes fele particiot - [link]

[ Szerkesztve ]

(#53692) RexMaximus válasza frescho (#53690) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Pont akkoriban digiztem be az osszes bunyos VHS-em. A fene gondolta volna, hogy ma minden fent lesz jutbobon meg mashol, akar jobb minosegben is :)

Az a vicc, hogy sok dvd, amire kiirtam az anyagokat nem igazan hibatlan, pedig ezekhez csak ritkan nyultam...

(#53693) quailstorm válasza RexMaximus (#53692) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ja ezt bírtam anno. 2000-es években nyomatták a digitalizálós reklámokat, hogy örök élet, meg DVD, valahol még vannak is nekem.
Aztán most ott tartunk, hogy az olcsóbb DVD-k már hullanak régen. VHS meg köszöni jól van.
Magnószalag is jól van 50 évesen...

Szóval örök élet max akkor ha pár évente másolgatod.

(#53694) RexMaximus válasza quailstorm (#53693) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Pinyoban meg mindig van egy adag VHS-em es "bakelitem" is. Konnyen lehet, hogy tulelik az osszes digi kutyut amim akar ma is van - es nem is maiak ugye :)

(#53695) frescho válasza quailstorm (#53693) üzenetére


frescho
addikt

Nyúzott 20+ éves Commodore szalagokat pár próbálkozással vissza lehet tölteni. VHS hajladozik, de felismerhető. CD-k DVD-k fele olvashatatlan.

Kellene egy jó kis alámondásos XXX demózni a mai fiataloknak ahogy fahangon: Igen, még, gyorsabban...

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#53696) RexMaximus válasza frescho (#53695) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

En par eve probaltam amugy egy hangalamondasos filmet megnezni, csak a poen kedveert, haat... nem ment :D

( Mondjuk nem az igen meggyorsabban feleket :D )

[ Szerkesztve ]

(#53697) zoltanz válasza frescho (#53690) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"SSE-t akkoriban is ki lehetett használni pár programmal."

Nekem nagysokára lett SSE-t támogató gépem, és nem éreztem hiányát, Pentium2 után Duron-ok jöttek 700-1200 MHz-ig (az alaplap Bios-a nem támogatta a SSE-t). Aztán csak az Athlon Tbred-el lett SSE, videókodolásra is csak ekkor adtam a fejem, amúgy is, de voltak 3DNow!-t támogató alkalmazások korábban is.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#53698) jokeph válasza frescho (#53690) üzenetére


jokeph
nagyúr

Anno én semmit nem konyitottam a tuninghoz, kódolni is először P4 1,8 GHZ @ 3,00 GHZ nortwood Penyával. Ott nagyon is kijött a tuning hatása. :D

A rendszer sebességén és a játékokon sokat lökött a PII 450 Katmai :)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53699) frescho válasza zoltanz (#53697) üzenetére


frescho
addikt

Minden új utasításkészlettel ez volt SSE2 nélkül is sokáig el lehetett lenni. Ami kihasználta az általában valami kódoló/dekódoló program volt, mert mátrix műveleteknél jól jött. De ugyanez ma is a helyzet: Ha mondjuk https-t akarsz kiszolgálni vagy lemezt encryptálni szoftverrel, akkor nagyon jól jön, amúgy meg észre sem veszed.

https://frescho.hu

(#53700) arn válasza frescho (#53690) üzenetére


arn
félisten

mikori programokkal nezted? 99essel, amikor ezek mentek?
egyedul az nvidias drvek remlenek, hogy relativ koran kezdtek tamogatni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.