Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53701) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Vegre nekem is sikerult szert tenni egyre. :)

MSI MS-9105 Pro266TD Master-LR

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#53702) frescho válasza arn (#53700) üzenetére


frescho
addikt

99-2000 Én akkor már jó ideje linuxot használtam. TV-ről felvenni, digitalizálni, CD-t írni, programozni viszont jobb volt a Linux. Persze volt mellé Windows is játszani. A grafikon is linuxos teszt ha jól emlékszem. Akkor még volt türelmem kernelt meg csomagokat fordítani, hogy kicsit gyorsabb legyen a gép.

Ranagol_5: Azta ez szép darab.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#53703) Ranagol_5 válasza frescho (#53702) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Igen, egesz diszkont aron jutottam hozza ugy, hogy 2db 1,4-es tua van benne meg rajta 2db rezbetetes thermaltake T1-es huto. :U :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#53704) flymi válasza RexMaximus (#53691) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ranagol_5: Szép lap, gratula!

Itt a 3 lemezről a Sentinel kép, a negyedikről nincs a fentebb írt okok miatt, amiről fogalmam sincs miért van.
Elvileg egy C partíció van mindegyiken.


[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53705) RexMaximus válasza flymi (#53704) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Lemezkezelo (a diskmgmtm-s dolog) mit mutata vagy az altalam linkelt progi?

(#53706) flymi válasza RexMaximus (#53705) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Elpakoltam... Holnap folyt köv.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53707) hokuszpk válasza frescho (#53663) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ht 1080Z sok evvel megelozte az nvidiat.
-- marmint tipusszamban.
de egy jo kis invaderst vagy galaxyt tolnek rajt ha mukodik az biztos.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#53708) alvaro válasza arn (#53666) üzenetére


alvaro
senior tag

Keresgéltem a poén kedvéért a BX-hez ilyen húzható cerkákat, nekem mind a 300A-ból, mind a 366-osból a harmadik példány megy 100FSB-vel :D

De egyébként nincs statisztikám. A 300A amúgy Slot1-es, a 366-os meg 370-es, átalakítóban. Próbáltam belőle Slot1-est is, de az nem volt kooperatív.

Meg MMX-et és K6-2-t is válogatok a poén kedvéért, MMX-ből sikerült 9 darabból 2-vel megugrani a (látszat?)stabil 292MHz-et 2.9V-on, a 300 már nem akart összejönni, 3V fölé nem akartam vele menni.

K6-2-ből nem sikerült még 550 alapfeszest se fogni, pedig végigpróbáltam már párat.

Most mindenesetre az 550-es cerka ül az asztalomon és demózok rajta, mikor beesek a székembe és nézek magam elé.

(#53709) frescho válasza Ranagol_5 (#53703) üzenetére


frescho
addikt

Úgy meg főként.

hokuszpk: Működik. Tavaly kipucoltam és van hozzá pár program is. A kazettára szépen felvétem a programok nevét és a számláló állását is: [link]

alvaro: MMX-ből melyik szériával volt sikered? Kerámia vagy már a fémsapkás?

https://frescho.hu

(#53710) RexMaximus válasza alvaro (#53708) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

MMX-bol (femsapkas) a 300-at nem volt egyszeru stabilan elerni - keves procinal ment akkor is. Ertelme nem tudom mennyi volt, viszont komoly presztizserteke az tuti volt - Huu apam 300mhz!!! :D

(#53711) Ádyka


Ádyka
őstag

Ment az 300-on, csak 3,52 V kellett neki ;] :))

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#53712) r0b3r


r0b3r
senior tag

Üdv!

Foglalkoztam egy kicsit a frissen beszerzett 386-ossal. Kapott egy Cyrus L. videokártyát és egy ilyen UMC I/O vezérlőkártyát. Még a jumper is úgy áll rajta mint a képen, nem mintha tudnám, hogy mit állítok vele. :DDD
Szóval az a helyzet, hogy elfogytak itthon a korabeli vinyóim és ezért kíváncsiságból egy megmaradt 4.3Gb-os WD Caviar 14300-ast kötöttem rá próbaképpen. A vezérlő jónak tűnik, floppy egyből működött és meglepetésemre a BIOS automatikus HDD keresője is megtalálta a vinyót az következő adatokkal: 47 user Cyl8912 Head15 WPc65535 Lzone8912 Sect63 Size4112. Látszólag működik, de ezután bekapcsolás után kiírta minden alkalommal, hogy "HDD Controller Failure". Továbblépés után DOS 6 telepítőlemez elindult, szépen leformázta a vinyót, majd újraindítás után gond nélkül feltelepült a DOS. Mint kiderült 473Mb-ra formázta a C partíciót, szépen elérhető ha floppyról indítom a gépet. Ez így még jó is lenne, úgy is rémlett, hogy 500Mb körül tudnak kezelni ezek a lapok és csak ideiglenes megoldás lenne, de az indítás utáni hibaüzenet megmaradt és nem bootol a C-ről. Partíció jónak tűnik, aktív, Master, stb. Tudom, hogy nem 100%-os a vinyó, néha furán kattog, igaz azóta nem hogy kisebbre formáztam. Szerintetek van esély rá, hogy ez így működjön egy próba erejéig, vagy kár is játszani vele? :)

[ Szerkesztve ]

(#53713) frescho válasza Ádyka (#53711) üzenetére


frescho
addikt

Gyilkos!!!! :R

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#53714) arn válasza frescho (#53709) üzenetére


arn
félisten

szerintem a femsapkas a kesobbi steppinges, abbol van 99es peldanyom is. illetve gyartottak 0.35um mellett 0.28on is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53715) siti válasza r0b3r (#53712) üzenetére


siti
senior tag

nálam akkor volt ilyen hiba, amikor két hdd vezérlő ütközött a gépben.
jumper setting nak tűnik, bár béna megoldás, hogy j6 a hdd enabla 2-3, minden más enable meg 1-2...
[link]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#53716) laskr99


laskr99
addikt

A lapok/vga-k mennyire bírják a hideget? Panel szárítóban tervezném tárolni ami éppen nem kell ahol a folyosó hideg megy be(éppen 2-5fok kb). Nyáron meg kicsit hűvösebb mint kint.

(#53717) r0b3r válasza siti (#53715) üzenetére


r0b3r
senior tag

Így van beállítva, ehhez nem is nyúltam. De ahogy irtam felismeri a bios, van használható c meghajtó, csak nem bootol.

(#53718) frescho válasza arn (#53714) üzenetére


frescho
addikt

Igen az a későbbi. Az lenne érdekes, hogy a .35-ből melyik a legjobb széria. A .28 nem mbilba jött ki? Az ha jól emlékszem elment 300MHz-ig.

A desktopból volt olyan széria amit 166-ként adtak ki, de vígan ment 250-en alapfeszen. Egy olyat nekem is sikerült kézbe vennem, de aztán eladtam és vettem egy 486-os laptopot... De jó is lenne most egy olyan!

https://frescho.hu

(#53719) DarthSun válasza r0b3r (#53712) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

1024, 16, 63- ra kell beállítani a vinyót a biosban (pálya, fej, sector), aztán installálni kell a WD diskmanagert, bios kiegészítés, az oprendszer előtt töltődik, látni fogod az egész vinyót. DOS alatt max 2047MB partíciókat tudsz létrehozni, 4.xx GB vinyón kettőt. Így még 286-386- ban is megy szépen. Itt pld a 286- osomban a 40GB- os (nem elírás) Maxtor indul a diskmanagerével [link]. DOS alatt 4x2047MB partíciót hoztam létre, asszem 286- hoz több mint elég. Annyi hogy a Maxtor DM automatikusan 1- es típúsúra állítja a vinyót a biosban, de nem kell vele foglalkozni, a DM az indulás után már jól bemountolja a 8GB- ot.

Többihez :
- a P1MMX- nek 262MHz a legjobb beállítása alapfeszen sztem, azon tuti stabil.
- a PII 450 nekem jobban bejön mint a húzott Cerka
- a PIII 500- at is használom, pedig ott is kísérletet tettem a húzott Cerkára, de nem tetszett, lassú és instabil volt, a PII/PIII sokkal robosztusabb teljesítményt ad, a Copper PIII meg már nagyon gyors, ha a maga idejében nézzük

(#53720) DarthSun válasza Ranagol_5 (#53701) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép lap ! Ráadásul DDR ramos. Ilyet várnak a 7db Tua 1400- asaim, hogy kiválogassam bele a legjobbakat :)

(#53721) RexMaximus válasza Ádyka (#53711) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Nem kimeled szegeny oreget :D

Tuningnal en mindig a minimal fesz emeles hive voltam. Alltalaban mukodott is ez a megkozelites, van egy hatar amig kis tulfesszel konnyen eljut, es utana mat jeltntos emeles kell, minimal mhz-kert cserebe - na ezt sose eroltettem.

Foleg Northwoodoknal voltak azert halalesetek, sokaknak keves volt a 2,8Ghz koruli ertek kellett a 2,9//3 node milyen aron? :)

(#53722) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Egy kis retro :) - [link]

(#53723) r0b3r válasza DarthSun (#53719) üzenetére


r0b3r
senior tag

Hűha...na ezt még meg kell emésztenem. :DDD

(#53724) arn válasza frescho (#53718) üzenetére


arn
félisten

A korabbi dbokban szorzolock is volt, en anno eloszor 166ost jarattam 208on, aztan 200ast 253on, ez utobbiban mar nem volt lock, de ezen az orajelen volt a leggyorsabb, emlekszem, hogy a haver korabban csodalt 200as penya klasszikjat nagyon elverte (vmi 1.5x differencia remlik).

En a txet favorizalom mmx melle, de majd megnezem mit csinal az emlitett kesoi mmx egy ss7 lapban.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53725) flymi válasza laskr99 (#53716) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Bírják azok. Bacsis padlásán is röpködhetnek a mínuszok a kemény télben. Csak ne a közös tárolóba tedd a motyót. ;)
Mondjuk én jobbnak láttam a pallásról kihozni az előszobába a vga-mobo-kat, vettem 80L műanyag dobozokat, abba pakoltam az ilyen cuccokat még az ősszel, a felszabadult helyeket meg majd feltöltöm hűtőkkel. :D Na azoknak nem árt sem hideg, sem meleg.
Ha valami meg akar dögleni, akkor ugyanúgy megteszi 0°C-nál is, meg szoba hőmérsékleten is. De gondolj bele, lehet 100°C difi is, ha mondjuk 4870x2-őt kihozol a hidegből, felmelegszik 20-ra, beizzítod és furmark alatt nyaldossa a 95°C-ot is. A nagy hőingadozás nyírja ki az alkatrészeket.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53726) r0b3r válasza laskr99 (#53716) üzenetére


r0b3r
senior tag

Minden cuccom egy poros padlásom volt 15 évig, ahol még az ablakot se lehet becsukni. Télen mínuszok, nyáron 50+ közvetlenül a pala alatt. :DDD Egy dolog nem működik megfelelően, a kazettás háttértár, feltekeri a szalagot. :DDD

(#53719) DarthSun

Hol találom ezt a WD Diskmanagert? Csak windows-os drive managert, meg egyéb programokat találtam. Egyáltalán hogy kell ezt elképzelni? Ez valami DOS-os program ami floppyról futtatható és frissíti a BIOS-t?
Egyébként gyanús, hogy nálam nem ez a baj, mert ahogy írtam a BIOS felismerte a vinyót 4112Mb-nak, létrehoztam rajta egy 473Mb-os partíciót, formáztam és feltelepítettem rá a DOS-t. Floppyról indítva látszik a vinyó, használható, csak nem bootol. :F

(#53727) frescho válasza arn (#53724) üzenetére


frescho
addikt

A TX nem volt rossz. Stabil lapok készültek rá, de egy utolsó szériás VIA jobb főként a 100+ FSB miatt. Ami lapom volt elment 112MHz-ig elméletben, de 108 felett nem volt stabil. 100MHz x2.5-höz az MMX plusz feszt sem kért. A proci nem bírta más lapjában is próbáltuk. De 250-en nagyon jól hasított.

https://frescho.hu

(#53728) zoltanz válasza Ádyka (#53711) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Penya MMX 16 bites sebessége jobb volt mint a Pentium Pro, P2-knek. Ezeknek inkább a 32 bites oldaluk volt erős, mundjuk lassan lettek általánosak csak a 32 bites szoftverek.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#53729) DarthSun válasza r0b3r (#53726) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Éjjel feltöltöm, napközben elintéznivalóim+meló lesz.

(#53727) frescho : P5A-B- ben az MMX233@262 stabil alapfeszen

(#53730) flymi válasza RexMaximus (#53691) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Leszedtem a linkelt szoftvert, mindjárt telepítem és megnézem vele a lemezeket, csak összehányom a 478-as gépet.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53731) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Megjött az egyik csomagom németből!
Hát mit ne mondjak, a lényeg az nagyon ott van, de a csomagolás is megér egy misét, ez az eladó kábé annyira igényesen csomagolt, mint amennyire én háklis vagyok az általam feladott csomagokra, szóval abszolút megütötte a mércét. :K
Megvárom míg felveszi a vga a szoba hőmérsékletét, aztán bepattintom a 775-be és megkínálom egy kis 3dmark + Furmark kombóval.




Az igényes csomagolás ismérve: A termék antisztatikus zacskóban, bubifóliával körbetekerve, kipárnázott dobozba pakolva és kibélelve. Csillagos ötös!

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53732) MasterDeeJay

Feléleszettem a bonetrail lapot, kezd összeállni a 10 éves hobbigépem (~2008)

Intel Xeon X3220 (Q6600) + gyári nagyobb hűtő
Intel DX38BT - sikerült feltámasztani, korábban sata/raid chip firmware-je fagyasztotta induláskor
3x1Gb DDR3 1600 Kingston (ez mindenre elég akkori címekhez)
1tb WD blue 7200-as (ez túl új, valami régi blacket akarok helyette)
Gigabyte 9800Gt 1Gb
400w-os 12cm-es Codegen (ez is cserés lesz)
Win10-et szépen viszi, win7-esítve lesz kinézetre. Driverek megoldva.
Hangos a gép mint az állat de nem lényeges. Ami gond hogy a táp ontja magából a hőt, szerintem határán van szegény.

A terv:
SLI-t szeretnék összerakni, a lapon van 2.0 pcie 2x16 sáv de nem tudom kell-e más támogatás hozzá.
Procit húzni (hogy 1600-on menjenek szinkronba a ramok, nem szállok el nagyon 3ghz körül elég)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53733) bacsis válasza MasterDeeJay (#53732) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nem fog menni az SLI, mert az Intel X38-as chipset hivatalosan Crossfire supportos....
Vannak nem SLI-s lapokhoz SLI-s patchek, szóval lehet próbálkozni, de ebben nincs tapasztalatom..
vagy maradsz a CF-nél :)

(#53734) arn válasza frescho (#53727) üzenetére


arn
félisten

K6-3al teszteltem, a tx gyorsabb volt alacsonyabb fsbvel is

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53735) r0b3r válasza MasterDeeJay (#53732) üzenetére


r0b3r
senior tag

"kezd összeállni a 10 éves hobbigépem (~2008)"
sztem nekem a főgépem 10 éves... :DDD :DDD

(#53736) frescho válasza arn (#53734) üzenetére


frescho
addikt

A K6-3-nak van egy méretes belső cache. Kevésbé érzékeny az FSB-re és a RAM sebességre, mint az Pentium MMX vagy egy sima K6. Régi teszteken is látszi, persze csalóka, mert nem 0-ról indulnak a grafikonok: [link]

De neki kellene ülni és kimérni.

https://frescho.hu

(#53737) frescho válasza frescho (#53736) üzenetére


frescho
addikt

Kicsit keresgélve ez találtam. Ugyan nem mondja meg, hogy TX vagy VIA, de a Pentium 200 66 és 100MHz-en is szerepel. Csak az XP nem korhű. [link]

https://frescho.hu

(#53738) flymi válasza RexMaximus (#53691) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Leszedtem a progit, telepítettem.
Google Drive -> Az uccsó két képen van, amit lát a progi. Ebből nekem még nem jött le semmi, hogy miért nincs a sajátgépben, de majd felhomályosítasz. :)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53739) jokeph válasza flymi (#53731) üzenetére


jokeph
nagyúr

Aztaaaa.....

Példás a csomagolás valóban. :C

Egy ASUS EAX HD 3870 X2. ;] Ez oszt igen.
Ez már önmagában is CrossFire. :DDD

Itt meg van egy korabeli jó kis leirás róla.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53740) flymi válasza jokeph (#53739) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Na ja, az a verzió se kutya, de én kifejezetten ezt kerestem.
3850x2 viszont még nincs meg. Talán majd egyszer.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53741) arn válasza frescho (#53736) üzenetére


arn
félisten

Azonos orajelen a txre fogadnek, magasabb fsbt nem tamogat az ujabb procikhoz, igy igazabol sok ertelme nincs :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53742) Sanchez638 válasza jokeph (#53739) üzenetére


Sanchez638
addikt

https://logout.hu/bejegyzes/sanchezsa/dual_ati_reszleg.html :DDDD Egy MSI meg egy Ref.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#53743) frescho válasza arn (#53741) üzenetére


frescho
addikt

Azonos órajelen vagy azonos FSB-n? Mert ki lehet próbálni 200-on egy MMX-et pl.: 3x66 TX vs. 3x66 és 2x100 VIA Kiderülne, hogy a chipset és az FSB mennyit számít.

https://frescho.hu

(#53744) jokeph válasza Sanchez638 (#53742) üzenetére


jokeph
nagyúr

Pöpecek. :K :C

A HIS-nek az ICE Q hűtése mindig is tetszett. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53745) RexMaximus válasza flymi (#53738) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Nincs particio rajtuk :). Csinalj egy NTFS-t majd formazd.

Most nincs elottem wines gep de sztem raalsz, jobb klikk es ot lesz olyan h uj particio vagy letrehozas ott egy ntfs es utnana jobb klikk a particiora es formazas erdemes a gyorsformazas. utana balra fent ervenyesit es megcsinalja es kesz.

(#53746) arn válasza frescho (#53743) üzenetére


arn
félisten

Azonos orajel es fsb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53747) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Kaptam egy lapost.

P4M Northwood 2GHz. 512MB RAM, volt itthon 1GB, bele is raktam. S3 Prosavage DDR 32M grafikus lassító.
Asszem kereshetek vinyót mert azt kilopták belőle. :DDD

MaxData Pro 6000T és van benne Floppy meg DVD.

Meg kaptam egy Toshiba S1670CDS-t is, de abban nincs RAM és nekem sincs SDRAM-om, szerezni kell. De az rosszabb bőrben van kívülről is. Azért bekapcsolni bekapcsol így is.

[ Szerkesztve ]

(#53748) arn


arn
félisten

egyik kedvenc konfig (haz nelkul)

1997 Q1 - Pentium MMX
Asus TX97-E rev 1.12 Intel 430TX
Intel Pentium MMX 200 SL27J
Mosel Vitelic PC133 SDRAM 7ns 64M
Hercules Terminator 3D/DX 4M PCI S3 ViRGE/DX
Diamond Monster 3D 4M PCI 3Dfx Voodoo
Creative Sound Blaster AWE64 Gold PnP CT4390 ISA
Gravis Ultrasound Plug & Play 1.0 8M ISA

tobb kep [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53749) frescho válasza arn (#53746) üzenetére


frescho
addikt

Nem csak úgy, mert akkor a VIA-t nem használod ki. Meg akkor lehetne igazolni, hogy a K6-3 L2-je mennyit számít és hogy a többenél mennyit jelent a nagyobb FSB. Meg ezt is igazolni lehetne:

"K6-3al teszteltem, a tx gyorsabb volt alacsonyabb fsbvel is"

https://frescho.hu

(#53750) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Ezeknél a P4 laposoknál a max HDD mérettel lehet gond?
Lekezel 120GB-os HDD-t, vagy vegyek inkább 80-ast?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.