Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) ricshard444 válasza neilszab (#14350) üzenetére


ricshard444
veterán

Teljes mértékben megéri még a teljes árát is, ilyen jó szimulátorral még sohasem játszottam, minden a helyén van :K

Vannak dolgok...

(#14352) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

Huu de nagyon fel tud bosszantani amikor kockának nevezik a szimulátorosokat :/

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14353) ricshard444 válasza VegyesTamás (#14352) üzenetére


ricshard444
veterán

A kocka fogalma manapság annyi, hogy heti több órát ülsz a gép elött és/vagy játszol.

Példa:
Józsika aki napi 4 órát Facebookozik: kocka
Pistike aki néha leül játszani: kocka

Ez mostanra bevett és félreértett kifejezés...

Engem is lekockáznak, mert többet értek a gépekhez, mint a többség :N

Vannak dolgok...

(#14354) VegyesTamás válasza ricshard444 (#14353) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Na az meg a másik amikor (én is jóval több mint felhasználó szinten értek a gépekhez, telefonokhoz) az ilyen embert is kockának kiáltják. Verném el őket lapátnyéllel :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14355) tikshow válasza VegyesTamás (#14354) üzenetére


tikshow
addikt

Legyél rá büszke inkább, mert vannak gyökerek akik divatból kockák (geekek)...

(#14356) VegyesTamás válasza tikshow (#14355) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Hát az meg a másik banda akik nem a kedvenceim. Eddigi tapasztalataim szerint annyi közük van a gépekhez mint nekem a lövészárokbetonozáshoz -.- :DDD

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14357) TannerHUN válasza VegyesTamás (#14354) üzenetére


TannerHUN
aktív tag

Engem általában "számítógépzseni"-nek neveznek :) A kocka szót nem nagyon szoktam hallani még a fiataloktól sem. A helyes geek szót pedig pláne nem.

TannerHUN felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! (PH megbízhatóság)

(#14358) VegyesTamás válasza TannerHUN (#14357) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Az a jobbik megszólítás :) amire még nagyon ki tudok akadni az meg a "te biztos függő vagy" -.- amikor megy a PH! meg a szimezés, épp telón vagy gépen, vagy cikket olvasok stb...na mindegy :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14359) KisBundi


KisBundi
őstag

Sziasztok! Úgy 10 ezerig használt kormányt tudtok ajánlani? :)

[ Szerkesztve ]

(#14360) stairmaster válasza KisBundi (#14359) üzenetére


stairmaster
tag

Szerintem MOMO

(#14361) KisBundi válasza stairmaster (#14360) üzenetére


KisBundi
őstag

Az igaz, bár mind 10 felett megy úgy is hogy 15-ért már új van! :( Más vmi még? :F

(#14362) kokoaliga válasza KisBundi (#14361) üzenetére


kokoaliga
tag

15-ért milyen új van?Mert az sem mindegy

Koko

(#14363) KisBundi válasza kokoaliga (#14362) üzenetére


KisBundi
őstag

2 alkalommal használt kb! :)

(#14364) stairmaster válasza KisBundi (#14363) üzenetére


stairmaster
tag

Szerintem nem erre gondolt kokoaliga, hanem a minőségére... :)

(#14365) KisBundi válasza stairmaster (#14364) üzenetére


KisBundi
őstag

Persze, már rájöttem! De max 10-et akarok kiadni érte, szóval ez nem annyira játszik. Más Logitech is van kb ilyen jó? :)

(#14366) kokoaliga válasza KisBundi (#14365) üzenetére


kokoaliga
tag

Nézd nekem már volt mindenféle kormányom és csak a Logi játszik.
Persze Fanatec az álmom de az nagyon drága.
Nálam a sorrend a következő.
Momo,Dfp,Dfgt,G25,G27.
Sajnos a DFP nagyon elvétve található.
DFGT egyszerűen nincsen a piacon pedig talán az lenne elérhető a számunkra.Igaz azt se találsz 20-25 alatt.
Ebből adódóan marad a MOMO ami még használható és ebben az árkategóriában megvehető.
Pár héttel ezelőtt volt nálam egy thrustmaster gt experience.Na az valami nagy sz...
Ezért írtam azt,hogy 15-ért de milyet?

[ Szerkesztve ]

Koko

(#14367) KisBundi válasza kokoaliga (#14366) üzenetére


KisBundi
őstag

Értem! Formula Force Ex? :) Persze ez nem 15 hanem csak 6-7 ezer!

[ Szerkesztve ]

(#14368) kokoaliga válasza KisBundi (#14367) üzenetére


kokoaliga
tag

Hát ha találsz belőle jó állapotút akkor még talán az.Igaz nekem nem volt EX-em azért nem tudok véleményt írni.

Koko

(#14369) TannerHUN válasza KisBundi (#14367) üzenetére


TannerHUN
aktív tag

Az a baj ezekkel a kormányokkal, hogy semmit sem érnek még a 30 E Ft-os kategória sem... Kivéve amikor lehetett kapni 35-ért a DFGT-t. Az megérte, mivel sok mindent be tudtál szépen lőni rajta. Ráadásul 900° kanyarodott. Ezeknek az olcsó kormányoknak az a bajunk, hogy csak 80-240-270° fokot kanyarodnak a testreszabásuk pedig egyenlő a nullával. Nekem is van egy jóval drágább kormányom, de ezt sem tudom szépen finomhangolni. Az FFB-t ha 1-3 léptékben le vagy fel tologatod egyszer csak arra leszel figyelmes, hogy vagy eltűnik az effekt vagy olyan erős lesz, hogy Fekete Laci se bírná tekergetni... Aztán ott van az elfordulás. Sokkal kevesebbet kell rajta tekergetni, hogy elérd a kanyarbejáratot, azaz nem precíz mint pl a DFGT-nek. Ezt legegyszerűbben úgy tudom elmagyarázni, ha előveszed a GTR 2 programot és az oktató módban a Donington Park jön ahol a Lotus Elise-el kell kanyarodni. Szépen lefékezel, le 2. sebességbe, elfordítod a kormányt... Hopp már el is érted a végfokát, azaz koppan egyet már nem is tudsz kanyarodni, csak játszani a gázzal. Ami így ebben a formában fabatkát sem ér. És ez még csak egy egyszerű kanyar volt. Monza-ban pl a parabolica kanyar (az utolsó)... Ott szépen fél gázon lehetne csapatni 3. sebességben. Itt úgy valósul meg, hogy szépen odaérsz le 3-ig aztán megint kopp jobbra (itt megjegyzem, hogy a többi autó szépen elhúz melletted, mintha csak állnál...) és itt már a tényleges gáz-fék játszásával eléred a közepét, ahol már majdnem egyenesbe is hozhatod a kormányt. Állíthatsz boxkiállásnál nagyobb steering lock-ot, de azzal csak szétkoptatod a gumit hamarabb, egyenesekben pedig himbálózik a kormány jobbra-balra, mert túl érzékeny lett a kormányod. Egy szó mint száz, sokat segít, de hosszútávon nagyon idegőrlő...

Szvsz tök mindegy milyen árban veszel kormányt, csak konstrukcióban tér el. És maximum a márkát fizeted meg. Ahol egy "kormány" kezdődik az a 100 E Ft :) Ne akard ilyen ökörségekkel magad becsapni. Maximum 6-10 éves korig ajánlottak ezek, ott is nídforszpíd drift "királyoknak".

TannerHUN felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! (PH megbízhatóság)

(#14370) lacika000


lacika000
csendes tag

Hello mindenki.Van egy Logitech g25 kormányom.Az lenne a probléma vele,hogy tökéletesen működik minden,kivéve a balra kanyarodás nem!Ahogy balra kissé fordítom a kormányt,olyan mintha alászedném teljesen.Esetleg valami ötlet?Drivert többször is próbáltam,kalibrálva is volt többször de mindig ugyan ez a hiba van.Valaki valamilyen ötlet?Előre is köszi.

lacika000

(#14371) Jack@l válasza lacika000 (#14370) üzenetére


Jack@l
veterán

Kérdezd meg Brain75 -t.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14372) VegyesTamás válasza lacika000 (#14370) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Full 900° is teljesen jobbra és balra meg egyből megy?

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14373) cselt


cselt
senior tag

Valaki küldött már vissza gariztatni Fanatec kormányt? Én a postával küldtem európa+ csomaggal, de már egy hete feladtam és még mindig csak annyit ír a nyomkövetés, hogy a célországba megérkezett. Másnak is ilyen sokáig tartott, mire kivitték?

(#14374) Logan83 válasza cselt (#14373) üzenetére


Logan83
csendes tag

Szia, ha szabad érdeklődni milyen típus és mi a gond? Nekem egy 911 Carrera kerekem van de a pedál csatlakozóját időnként(minden bekapcsoláskor) ki be kell húzkodni a kormányból mert nem a valós pedállást érzékeli.

Szerintem.......

(#14375) cselt válasza Logan83 (#14374) üzenetére


cselt
senior tag

CSW Base és a motorokkal volt gond, valószínűleg haldoklanak.

(#14376) Jack@l válasza cselt (#14373) üzenetére


Jack@l
veterán

A posta nyomkövetője jó sz*r, késleltetve van kb 1 nappal. Szóval nyuodj meg, az már sztem ott van náluk.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14377) Bence3111


Bence3111
tag

Sziasztok.
Nem tudtok valami 2014-ben megjelenő váltós kormányrol?
Olyan 40 000 Ft körül(pc hez kell)

(#14378) Satan_Claus válasza Bence3111 (#14377) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Ne politizáljunk ;]

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#14379) cselt válasza Jack@l (#14376) üzenetére


cselt
senior tag

Igen volt benne egy nap késés, de már 5 napja ugyanazt mutatja ezért aggódok, meg elvileg küldenek egy sms-t ha odaért. No meg azért fanáék is csak röffenetek egy e-mailt, hogy odaért. De neked legyen igazad :)

(#14380) neko18 válasza Bence3111 (#14377) üzenetére


neko18
senior tag

Szerintem sokunk vár ilyen kormányt :U

kdxsv

(#14381) Bence3111 válasza neko18 (#14380) üzenetére


Bence3111
tag

Hát igen nekem valami ilyesmi kéne.
Amugy én nem értem hogy a Thurmetlakr(bocs nem tom a pontos nevét)miért nem gyárt váltos kormány.
Én amugy csak egy ijen kormányt ismerek a G27-et ami meg megfizethetetlen.

(#14382) tikshow válasza Bence3111 (#14381) üzenetére


tikshow
addikt

Mert a H váltó még a hardcore szimesek körében is vita tárgyát képezi, nagyon sokan megvették, de kevesen használják. Régebbi/utcai/rally autókat tartalmazó szimekbe van értelme, máshol nincs. GT, Formula szériák csak szekisek.

(#14383) Bence3111


Bence3111
tag

Miért a H váltot nem lehet minden játékban használni?

(#14384) neko18 válasza Bence3111 (#14381) üzenetére


neko18
senior tag

Engem nem érdekel a H váltó, sokkal inkább a 900 fok és a kuplungos pedál :)

kdxsv

(#14385) Bence3111 válasza neko18 (#14384) üzenetére


Bence3111
tag

De ha a pedál kuplungos akkor azt csak a H váltohoz van értelme használni nem?

(#14386) VegyesTamás válasza Bence3111 (#14385) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Abszolút! Amúgy ott van még a G25- is használtan.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14387) neko18 válasza Bence3111 (#14385) üzenetére


neko18
senior tag

Láttál már D1 driftautót belülről? :) Azokban is gyakran alkalmaznak szekis váltót :)

kdxsv

(#14388) VegyesTamás válasza neko18 (#14387) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Azért a Drift az egy külön művészet, az kuplung nélkül nem is élet képes véleményem szerint,de azért ott másfajta szekis váltót használnak, vagyis mindig olyat mint mondjuk a rallyba.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14389) neko18 válasza VegyesTamás (#14388) üzenetére


neko18
senior tag

Szerintem a szekis váltó hasonló lehet ott mint a motorokon lévő szekis váltó :) Hogy nem kuplungnélküli félautómata, hanem sima kuplungos , talán gyújtásmegszakítás nélküli :)
Minden esetre ez tök 8 mert szimen úgyis használható :) De az se lenne baj ha csak simán 900 fok, 3 pedál, pillangó váltókkal :) Ahhoz gyorsan vesz az ember egy joyt és abból már lehet minden fajta váltót csinálni :)

De a 900 fokot és a 3 pedált elég nehezen lehet kivitelezni otthon sufnituningal :)

kdxsv

(#14390) tikshow válasza Bence3111 (#14383) üzenetére


tikshow
addikt

Lehet használni, viszont komolyabb szimekbe, ha az autóba szekis váltó van akkor csak szekis módba lehet használni - ezért írtam, hogy újabb autók + GT, Formula autóknál nincs értelme a H váltónak, mert nincs bennük.

(#14391) VegyesTamás válasza VegyesTamás (#14388) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

*nem mindig olyat

900fokra pedig már ötletem van tervem még nincs egyelőre.
Három pedált, meg 2 jobb rosszabb minőségűből is össze lehet hozni, csak nem lesz minőség :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14392) neko18 válasza VegyesTamás (#14391) üzenetére


neko18
senior tag

Azt igen, de a 900fokra nem nagyon van házi sufni tuning, főleg ha FFB-t is akar az ember :U Minden mást meglehet oldani sufnival; kézi, H váltó, szekiváltó, akár 4pedál :C

kdxsv

(#14393) VegyesTamás válasza neko18 (#14392) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

hát mondom van egy ötletem, lesz egy ki időm komolyan nekiállók, elvileg még az ffb kérdéses, meg hogy egyáltalán megéri-e (mennyi lesz az anyagköltség) mókolni amikor használtan DFGT 25-35-be van már.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14394) Jack@l válasza cselt (#14379) üzenetére


Jack@l
veterán

Hacsak nem címezted félre, az oda fog érni. Esetleg megereszthetsz fanáéknak egy emailt a csomagszámmal, hogy a helyi postán kérdezzenek már rá.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14395) neko18 válasza VegyesTamás (#14393) üzenetére


neko18
senior tag

Szerintem csak kisebb tételben érdemes ezt csinálni. Egy dupla motoros FFBs 900fokos kormányt csinálni realisztikus fizikával már nem otthoni összedobom téma :) Váltót, Kézit, Esetleg pedált érdemes otthon, de szerintem kormány (belsőt) már nem. :)
Szerintem a kézivel meg a váltóval még akár meg is szedheti magát az ember, ha elég olcsón dolgozik, mert az ilyen egyedi modok nagyon drágák ám...pl egy váltó 40-50k, egyk ézi is 20tól indul kb... :)

kdxsv

(#14396) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Ezt most láttam meg ebay-en, ezt vegyem inkább, vagy a Fanatec szettet? (GT3 + Elite váltó nélkül, itt Németországban 280 Euro kiszállítva) [link]

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#14397) Jack@l válasza neko18 (#14395) üzenetére


Jack@l
veterán

(Halkan megsúgom, meg lehet csinálni mindent otthon/garázs műhelyben, nem is akármilyen minőségben... :) Ismerek olyat aki megcsinálta, a G27-et utána el is adta és nem bánta meg egyáltalán)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14398) barack1997 válasza Satan_Claus (#14378) üzenetére


barack1997
senior tag

Aztaqrva :DDD ;] :C

[ Szerkesztve ]

(#14399) neko18 válasza Jack@l (#14397) üzenetére


neko18
senior tag

Meg lehet csinálni, de ahhoz már komoly tudás igényeltetik szerintem :) Nem véletlen emeltem ki hogy egy FFB-s kormány legyártása nem kis pálya már :) Sima 900 ast még simán összehoz az ember, de FFB-set csak úgy ha kiszedi más kormányból az elektronikát és pontosan összeilleszti a sajátjával :)

[ Szerkesztve ]

kdxsv

(#14400) Jack@l válasza neko18 (#14399) üzenetére


Jack@l
veterán

Ne legyél ennyire szűk látókörű. Persze azért elég nagy háttértudás kell hozzá, de azt is csak emberek dobták össze...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.