Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-28 12:58:37

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) VegyesTamás válasza atomeec (#13998) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Amikor valaki bejön a koliszobánkba, és látja, hogy túrom az RBR-t és közli, hogy: "te még autós játékokkal jászol? akkor szoktam kicsit mérges lenni, de a következő pillanatban már magyarázom a szimulátor és az autós játékok közötti nem kis különbséget, aztán leültetem egy körre ;] :D (főleg az NFS bajnokokat xD )

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14002) Zozzer888 válasza VegyesTamás (#14001) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ennek az RBR-nek nagy a gépigénye? Lehet rápróbálok egyszer. (Mostanában csak GTzem:) ) Race07-et megvettem, de amíg a demot kitűnően futtatta a lapos, addig a rendes játékkal szenved és akad...

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#14003) seawolf570 válasza Jack@l (#13999) üzenetére


seawolf570
aktív tag

"vagy volt a kezében huzamosabb ideig mind2"

Ebben tévedsz, tudok mondani itt a PH-n olyan személyt akinek mindkettő van és mellette G27, de volt vagy van G25-je is. A lényeg, hogy több kormánya van/volt egyszerre. Szerintem igazi objektív véleményt ő tudna mondani. Egyébként minden másban teljesen igazad van (nem kötekedésből írtam :) )

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#14004) Tomdriver válasza VegyesTamás (#13987) üzenetére


Tomdriver
őstag

Az RBR-nek van magyar pluginja is kb 200+ pályával, és rengetek autóval, és ennek van fóruma is.

Hol érem ezt az oldalt, megosztanád? Innen letölthetők a pályák, autók is?

Valamikor a winXP-s időkben felraktam újra ezt a gamet, de nem tudtam képarányt változtatni és elég hülyén nézett ki wide nézetben. Aztán nekem win7-el valamiért el sem indult, így feladtam...

Megoldható ez a probléma, szvsz win7 64 bit alól is működik RBR?

(#14005) atomeec válasza Tomdriver (#14004) üzenetére


atomeec
senior tag

Tökéletesen megy Win7 x64 alatt nálam. Felbontást akármire a beállítás cfg vagy ini fájlban tudod átírni, sajnos most nem tudom pontosan megnézni, de ha már valaha is buheráltál beállítás fájlt, akkor könnyen fog menni ;)

[ Szerkesztve ]

(#14006) knbs válasza Jack@l (#13999) üzenetére


knbs
senior tag

Sejtettem, hogy nem sok ember akad aki mindkettot markolta volna huzamosabb ideig. A fanatechez huz a szivem csak gondoltam egy TH kormany Fanatec pedal komboban, de nem latom az egbekialto kulonbseget a ket kormany kozott, igy sokkal jobb vetelnek tunik egy fanatec bundle.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#14007) VegyesTamás válasza Tomdriver (#14004) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Innen tudsz Ieltölteni mindent, szépen egyesével az updateket, (nem kevés idő, de megéri, regelsz egyet itt :) Nekem egy Lenovo T61-esen alapgrafon 1024x768 32-bit en megy Win7-64bittel de szólok előre, hogy most kb az autók fele van letöltve 31,4 GB -ot eszik :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14008) neilszab válasza knbs (#14006) üzenetére


neilszab
őstag

Én úgy tudom, hogy a T500 RS összességében (pontosság, erő, viszsajelzés, élmény) még a Fanatec csúcsmodelljénél, a CSR Wheel-nél is jobb, sőt az új TX-es Thrustmaster-en még csiszoltak vmit és az még jobb lett, ott csak a RIM az ami vacak, de az cserélhető.

Jelenlegi ultimate pack-em:
PT Racing pedál + Thrustmaster TX Racing Wheel + Ferrari GTE Wheel Add-on + TH8 RS váltó

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#14009) thedriver válasza knbs (#13997) üzenetére


thedriver
tag

Az Inside Simracing tesztekből kiindulva a T500 RS sokkal jobb a Fanatec-nél, nem véletlenül használják ők is azt többnyire. Ugyanerre a következtetésre lehet jutni ebből a cikkből is:

[link]

Pedál részt tekintve valószínűleg a Fanatec load cell-es megoldása a nyerő.

The Driver

(#14010) Tomdriver válasza atomeec (#14005) üzenetére


Tomdriver
őstag

Köszönöm, ez jó hír! Akkor előkeresem valahonnan a polc legmélyéről a gamet és leporolom... :))

TomCat333 - Köszi a linket! Bevallom anno. azért untam rá kicsit, mert ismertem már az összes pálya legutolsó gödrét is. De így! Ennyi pályával meg autóval nem is számoltam - szépen felfejlesztették! :DD Tárhely nem számít, 1,5 Tb-ból jut rá. :)

(#14011) Jack@l válasza neilszab (#14008) üzenetére


Jack@l
veterán

Az az új thrustmaster sztem parasztvakítás, tuti nem jobb a régi t500rs-nél.
Összességében a fanatectől talán motorerőben lehet jobb, meg fürgébben mozog(drifterek szeretik). Viszont a kormánykerék maga meg igénytelenebb mint a gt3rs-é.

De hogy a clubsport-nál is jobb lenne, azt kétlem.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14012) tikshow válasza Jack@l (#14011) üzenetére


tikshow
addikt

Azért a GT3RS-nek se annyira igényes a kormánykereke, a momomon pl sokkal jobbak voltak a gombok nyomás érzékenysége, az Alcantara borítás dob rajta, de azért én személy szerint egy kicsit többre számítottam anno.

(#14013) Jack@l válasza tikshow (#14012) üzenetére


Jack@l
veterán

Apropó alcantara, nem tudtok helyet ahol lehet kapni? Kb mennyibe kerülhet egy kormányra való?

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14014) tikshow válasza Jack@l (#14013) üzenetére


tikshow
addikt

link talán. Tippre 15k / m2.

[ Szerkesztve ]

(#14015) Jack@l válasza Jack@l (#14011) üzenetére


Jack@l
veterán

UI: Clubsport vs t500-hoz még, talán ott is az játszhat, hogy gyorsabban mozog az erős motor és könnyű műanyag kormánykerék miatt a t500rs, gondolom kissebb az áttétel is. De visszacsatolásban jobb lehet és a simábban gördülhet a clubsport. Felbontásban egyiknek se kell szégyekeznie.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14016) Jack@l válasza tikshow (#14014) üzenetére


Jack@l
veterán

Közben találtam ebayen is ilyen alcantara koppincsokat 2e ft körül métere (khm, sok német eladó volt...)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14017) neilszab válasza Jack@l (#14015) üzenetére


neilszab
őstag

Amiket írtam, nem hasraütésből írtam, hanem konkrét visszajelzések alapján...

Illetve a GT3 RS-nél érzésre kevés rosszabb rim volt már a kezemben, a T500 RS kisebbet markol, de azt nagyon korrekten teszi, a GTE add-on-t pedig hó végén fogom tudni megpróbálni közelebbről... majd beszámolok.

CS BMW M3 GT2 rim is volt már a kezemben, na az teljesen igazi sportkormány kategória, viszont böhöm nehéz.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#14018) tikshow válasza Jack@l (#14016) üzenetére


tikshow
addikt

Nofene linket privátba tudnál dobni? A székemet bevonatnám vele. :)

(#14019) Jack@l válasza tikshow (#14018) üzenetére


Jack@l
veterán

Arra nemtom hogy jó lesz e, mert alapjábevéve műanyagból van...
[link]
Alcantara imitation és hasonló néven futnak
Konkrétan ez volt az(de a szállítási költség nagyon megdobja): [link]

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14020) drr


drr
őstag

Sziasztok!

Formula Force EX tulaj vagyok, használtan vettem de jó állapotban. El tudnám adni azon az áron, ahogy vettem és nem nagy ráfordítással tudnék venni MOMO-t. Az a kérdés, hogy megéri-e a váltás, jobb-e a MOMO :F
Vagy mi egyebet lehetne venni egy MOMO árán? Többet nem akarok adni érte...

(#14021) tikshow válasza drr (#14020) üzenetére


tikshow
addikt

A MOMO végső sokkal jobb, mint az EX. Az EX elődjével a Formula Force GP-vel kezdtem majd váltottam MOMO-ra, de volt időzközben szerencsém az EX-hez. Az EX-el volt egy olyan érzésem, hogy szét akar esni az egész, ez a MOMO-nál nem nagyon volt. Szerintem mindenképpen megéri a cserét, viszont mindenképpen teszteld le mielőtt megveszed. A pedálokba a poti szeret tönkremenni.

(#14022) djrobaa


djrobaa
aktív tag

Srácok, ha már Alcantara akkor azt mivel lehet tisztítani? A GT3 RS-en ahol fogom kezd egy kicsit koszolódni. Hiába mosom meg a kezem játék elött akkor is izzad egy picit és ez meglátszik rajta. Ahol fogom ott már nem olyan selymes a tapintása.

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#14023) Brain75 válasza djrobaa (#14022) üzenetére


Brain75
senior tag

Erre használják a profik a kesztyűt.
1 hogy ne csússzon, 2 hogy ne legyen a tenyeredtől izzadt.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#14024) akela91 válasza Brain75 (#14023) üzenetére


akela91
addikt

Tudsz mutatni ilyen kesztyűt? :) (nem tudom mennyire spéci)

(#14025) Dr. Gonzο válasza akela91 (#14024) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Szerintem sima bicajos kesztyű megteszi.

(#14026) wolf033 válasza Dr. Gonzο (#14025) üzenetére


wolf033
senior tag

Pl: [link]

(#14027) djrobaa válasza Brain75 (#14023) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Igazad van. 😉 Már használok is, de nem gondoltam, hogy ennyire koszolódik. 😂

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#14028) knbs válasza neilszab (#14008) üzenetére


knbs
senior tag

:R Nagyon komoly szett.

A pedalt miota hasznalod, irnal par szemelyes tapasztalatot roluk?

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#14029) Brain75 válasza akela91 (#14024) üzenetére


Brain75
senior tag

A kollégák megelőztek, de igen egy sima bicajos kesztyű is megteszi.

Pár link

[link]
[link]
[link]

Nem olcsók viszont jók. De azért lehet olcsóbbat is találni.

[ Szerkesztve ]

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#14030) wolf033 válasza Brain75 (#14029) üzenetére


wolf033
senior tag

szerintem egy ilyen bőven elég [link]

(#14031) DigitXT válasza wolf033 (#14030) üzenetére


DigitXT
félisten

De ez nem Sparco...:(

:DDD

#14032: csak poén volt.:R

[ Szerkesztve ]

(#14032) wolf033 válasza DigitXT (#14031) üzenetére


wolf033
senior tag

valóban nem Sparco de nem is 20k ba kerül :)
ráadásul tök felesleges teljesen zárt kesztyű szimulátorozáshoz szerintem de mindenki maga dönti el, hogy mit szeretne és mire van pénze :DD

(#14033) Brain75 válasza wolf033 (#14030) üzenetére


Brain75
senior tag

Igen de ezzel egy kicsit az a baj hogy lyukacsos a tenyér része és az izzadság ott keresztül tud szivárogni aminek megint csak az a hátulütője hogy az alcantara tönkre meg mert felkeményedik az izzadságtól.

A verseny kesztyűk pont ezért zárt kesztyűk hogy a kormányon ne csússzon a kéz és az izzadságot ne engedje át a kormányra.

Ez pont nem 20000 Ft

Ez meg még jól is néz ki.

Ez meg Sparco és még sem 20000

Itt találtam a legnagyobb választékot kesztyűkből

[ Szerkesztve ]

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#14034) TannerHUN válasza Brain75 (#14033) üzenetére


TannerHUN
aktív tag

Nem akarok "ünneprontó" lenni, de én egy egyszerű kötött kertészkesztyűt használok. Az én tenyerem izzad szerintem itt a legjobban :) Kb 5 perc játék után (bármilyen), az egér és billentyűzet folyik az izzadságtól, csoda hogy bírja. Egérpadot is havonta kell cserélnem, mert tiszta egy adta hullámos/koszos. A kesztyűre visszatérve... Ezen is van lyuk, mivel kötött, de a gumiborítású kormányomon meg sem látszik semmi (kop-kop). Szerintem próbálj ki egyet, ha nem tetszik add el. Körülbelül 500-1000 HUF között van.

TannerHUN felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! (PH megbízhatóság)

(#14035) Brain75 válasza TannerHUN (#14034) üzenetére


Brain75
senior tag

Nem voltál ünneprontó.
Kinek a pap kinek a papné.Kinek meddig ér a narágszíj, stb. :) :) :)

Persze én beszélek aki csak javítja a sok szimulátorosnak a kormányt és nem játszik.
Bár NEM szimulátorban van egy kis tapasztalatom. Nem sok de van.

[ Szerkesztve ]

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#14036) TannerHUN válasza Brain75 (#14035) üzenetére


TannerHUN
aktív tag

Az most mellékes, hogy játszol-e vagy sem :) Csak dobálóztak egy kicsit fentebb a 20 E FT-os kesztyűkkel, gondoltam visszavágok ilyen olcsó megoldással. Nyilvánvalóan jobb az, mint az enyém, de aki olvassa a topicot, de nem akar hozzászólni, legfőképp drágát venni, annak legyen már egy kis infó. Kissé az árakkal el van szállva a topic, mondhatjuk úgy is :)

[ Szerkesztve ]

TannerHUN felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! (PH megbízhatóság)

(#14037) Brain75 válasza TannerHUN (#14036) üzenetére


Brain75
senior tag

Mondjuk én sem vennék szimulátorhoz huszonsokezerért kesztyűt.

Viszont 7k-ért az a Sparco kesztyű nem rossz.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#14038) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

Ha már felszerelés, ti milyen cipőben nyomjátok? :) én most egy ezeréves tornacipőben (vászon) aminek muszály volt azt a részét leszigszallagozni ami pedálhoz ért mert a gumi a fémen annyira tapadt, hogy "bevonszolta" a lábamat és 1-2 pedál érintés múlva már lábközépből kuplungoltam, és onnan vettem vissza a lábamat, ami zavaró volt, de tervezek valami értelmes cipőt venni. :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14039) VegyesTamás válasza Tomdriver (#14010) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Hát igen ez nagy dolog volt a Rallysimfans.hu -tól, hogy megcsinálták, viszont, ha a régi pályákat ismered akkor könnyen veszel majd egy-két bajnokságot feltéve ha nevezel rájuk. Elég nagy örömömre még hátsókerekes kocsit is kikerült belevarázsolniuk a készítőknek, és egy csomó klasszikust magyar készítőkkel. Ami még nagyon tetszik, hogy az összes alap pálya mindhárom felületen is meg van csinálva. (Aszfalt, hó, murva) + a spec pályák a szlalomok, az SS -ek, fúú nagyon jó :) ma is volt pl bajnoksági forduló, és izgalmas volt :)

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14040) Tomdriver válasza VegyesTamás (#14039) üzenetére


Tomdriver
őstag

...jaj, csak álljon össze a gépem és már töltöm is le. Most fejlesztem a PC-t, de még nem gyalulom le a windózt míg néhány drivert ki nem próbálok, aztán mehet minden frissen föl! :) Nekem ez két nap, de remélem a hétvégén már RBR-re is jut idő. :D

Az alapjátékot fel kell tenni azért előtte, vagy elég az 1.0 verzióval kezdenem és úgy az update? Látom a patchek is benne vannak...

(#14041) drr válasza tikshow (#14021) üzenetére


drr
őstag

Úton van a MOMO, szinte új, egy játekot játszodtak végig vele és dobozba rakták. Remélem jobb lesz mint az EX :K

[ Szerkesztve ]

(#14042) tikshow válasza drr (#14041) üzenetére


tikshow
addikt

Szinte biztos. :) Kellemes szórakozást hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#14043) VegyesTamás válasza Tomdriver (#14040) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Alap az mindenképp kell, és utána a patchek.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14044) AndrewTdi válasza akela91 (#14024) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Sima 500 forintos szövet / cérna kesztyű is tökéletes

(#14045) akela91 válasza AndrewTdi (#14044) üzenetére


akela91
addikt

Egyébként is vettem volna kondiba egy kesztyűt, gondolom jó lenne szimhez is: [link] [link]

(#14046) AndrewTdi válasza akela91 (#14045) üzenetére


AndrewTdi
addikt

(Én nem ujjatlant vennék) :U

(#14047) N€T0X|N válasza AndrewTdi (#14046) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Az ujjatlannak van egy olyan előnye, hogy könnyebb benne gépelni (ha ez szempont, mint pl. nekem).

Sent from my keyBoard

(#14048) AndrewTdi válasza N€T0X|N (#14047) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Sym közben gépelni? Hány kezed van?
Nomeg szerintem nem csak a tenyered izzad, hanem az ujjak, ujjbegyek is.

[ Szerkesztve ]

(#14049) N€T0X|N válasza AndrewTdi (#14048) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Nyilván nem vezetés közben...

Sent from my keyBoard

(#14050) Remi1234


Remi1234
aktív tag

Hi,

xbox 360-hoz való Microsoft kormányom eladó sorba került:

[link]

PSN ID: RemiFungus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.