Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) GalaHU válasza adrian360 (#50999) üzenetére


GalaHU
őstag

Tudok róla, fel is gyúrtam magam benne Gold szintre Zsozsával együtt. Az a baj, hogy ez a Reiza-tól független projekt, egy szem srác csinálja egyedül és szerelemből…

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#51002) Brain75 válasza #214 (#50979) üzenetére


Brain75
senior tag

Megnézted ki a forgalmazó ?
Mert nem az Emag. Az Emag Markeptlace. Van olyan amit ők árulnak a raktárból, de a legtöbb terméküket nem is ők forgalmazzás, nem is ők küldik ki.
Konkrétan most valami Ovolt Logistics aki az eladó. Ez egy Krakkóban bejegyzett Lengyel cég. Az Emag ilyenkor nem vállal semmilyen garanciát, majd ha probléma van akkor ezzel a céggel kell intézni.

Amúgy nem is olcsó sajnos, mert az Alza-nál 30000-el olcsóbb (125 990 Ft) és ők nem marketplace, a garit ők intézik.

[ Szerkesztve ]

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#51003) Brain75 válasza Joshi (#50975) üzenetére


Brain75
senior tag

Szerintem annyira nem sajnos.
A garis ügyintézésük pocsék, és a termékeik többségét nem is ők forgalmazzák.
Ebből adódóan nem is ők a jótállás viselői. :(

[ Szerkesztve ]

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#51004) Joshi válasza Brain75 (#51002) üzenetére


Joshi
titán

Amikor néztem akkor még 125k volt az emagon is, szerintem #214 is annyiért rendelte. Én sok mindent rendeltem emagról, de még nem volt velük gondom.

(#51005) Brain75 válasza Joshi (#51004) üzenetére


Brain75
senior tag

Nem tudom akkor mennyi volt. Az viszont biztos, hogy az emag marketplace és az eladott termékek 80%-ért nem vállalnak semmiféle felelősséget. Se jótállást, se garanciát. Mivel nem ők az eladók.
Ők csak a felületet adják az eladáshoz.
Ezért érdemes megnézni, milyen cég az eladó.
Amennyiben magyar cég az már egy fokkal jobb, de ebben az esetben ez egy lengyel cég.

[ Szerkesztve ]

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#51006) mmdms válasza JulesTS (#50978) üzenetére


mmdms
addikt

Azt nem ertem ha mar ezt a pantos meghuzos dolgot eroltetik akkor a kompozit es az alu talalkozasanal miert nincs mindket anyagnak egy kis valla, a pantba meg rajuk passzolo horony. Es kesz, megtepni se kene, eselye se lenne megmozdulni, anyagba se kerul, a cnc gep kevesebbet esztergalna lea vegukbol aztan csokolom.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#51007) #214 válasza Joshi (#50988) üzenetére


#214
tag

Igen, a ventilátor forced mode-ot ismerem, ezt mindenképpen beállítom, illetve a hőmérsékletre is fogok figyelni, ezek a base-ek tudtommal erre a legháklisabbak.

Kinézetre egész tetszetősek ezek a perecek, de ilyen egyelőre nincs tervben. Akkor már egy SHH shifter és egy Brain75 féle kézifék később. Raceroom mellett Dirt2.0 és RBR van tervben most szimulátorok terén.

#51002 Brain75: Valóban már máshova vezet a link, mint délelőtt, gyanítom kifogyott az a készlet. Akkor az eMAG volt a forgalmazó és szintén 125 990 Ft volt az ár. Bár Alzát jobban preferáltam volna, akkor még ott is a drágább (~150 ezer) áron ment a kormány, másodjára pedig nem akartam lemaradni.

[ Szerkesztve ]

(#51008) Hrdi2 válasza #214 (#51007) üzenetére


Hrdi2
tag

Szia pc xbox vagy psre kell a kormány?

(#51009) #214 válasza Hrdi2 (#51008) üzenetére


#214
tag

Csak PC-n fogom használni.

(#51010) fatal` válasza #214 (#51007) üzenetére


fatal`
titán

Töröld a rendelést és rendeld meg az Alzán.

(#51011) Lincoln76 válasza Joshi (#50987) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

Milyen gumicsíkra gondolsz pontosan?
Egyébként most húztam rajta nagyobbat, mert vettem egy hosszú 5mm imbuszkulcsot és rögtön éreztem, hogy a "visszajelzés" erősebb és sokkal jobb lett.
Komolyan pipa vagyok rájuk, mert épp a napokban írtam, hogy nekem erősebb kell már, nos pontosan emiatt (is) éreztem gyengébbnek a visszacsatolást.

Ajánlom mindekinek, akinek ilyen bázis van, hogy ne féljen tőle és húzzon ezen az elcseszett C bilincsen még akkor is, ha úgy érzi nincs vele probléma.

(#51012) #214 válasza fatal` (#51010) üzenetére


#214
tag

Megtörtént, most még élt az Alzás alacsonyabb ár, így inkább amellett döntöttem.

(#51013) tome0001


tome0001
Topikgazda

Van olyan közöttünk aki jelentkezett a Rennsport closed beta-ra és várja az emailt tőlük a letöltőlinkkel? Én jelentkeztem, habár nem tudom mennyi esély van arra hogy kiválasszanak..

(#51014) GalaHU válasza tome0001 (#51013) üzenetére


GalaHU
őstag

van... :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#51015) FLx válasza tome0001 (#51013) üzenetére


FLx
addikt

Kivancsi leszek mekkora beta fazist akarnak, szerintem max 1-2 ezer kulcsot dobnak ki es regisztraltak vagy 50ezren. :D

(#51016) Bandit21


Bandit21
addikt

Le Mans Ultimate az rf2 csapattól? Erről nem hallottam eddig.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#51017) GalaHU válasza Bandit21 (#51016) üzenetére


GalaHU
őstag

Ezt a cikket AI fordította? :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#51018) Bandit21 válasza GalaHU (#51017) üzenetére


Bandit21
addikt

Gondolom, mint sok motorsport cikket.

Facebook is van.

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#51019) Lincoln76


Lincoln76
aktív tag

Srácok,
Be tudtok jelentkezni a Fanatec oldalára?
Ezt írja nekem:
Your access data could not be assigned to a user

Kb olyan mintha megszűnt volna az account-om... Kértem új jelszókérést a mail címemre, azt sem kaptam meg.

[ Szerkesztve ]

(#51020) Lincoln76 válasza Lincoln76 (#51019) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

Tárgytalan, végül sikerült bejelentkeznem, biztos volt valami a szerverükkel.

(#51021) Brain75 válasza #214 (#51007) üzenetére


Brain75
senior tag

Ha az Emag volt a forgalmazó az egy fokkal jobb. :)

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#51022) Lincoln76


Lincoln76
aktív tag

A Fanatec válasza a bejelentett bilincs-tengely hibára, hogy akár 1 hét is eltelhet, mire tudnak válaszolni, mert olyan nagyszámú náluk a bejelentett problémák...

(#51023) #214 válasza Brain75 (#51021) üzenetére


#214
tag

Stimmelt [kép]. Ettől így nem is tartottam volna, viszont az Alza Thrustmaster garanciakezeléssel van tapasztalat ismeretségi körben, így inkább újrarendeltem onnan.

(#51024) Steve1207 válasza #214 (#51023) üzenetére


Steve1207
veterán

Alzán érdeme a felbontottakat is nézni, mert tegnap volt belőle 102e-ért is ugyanúgy teljes garival.

.

(#51025) Brain75 válasza #214 (#51023) üzenetére


Brain75
senior tag

Thrustmaster szerviz nincs itthon.
Minden elromlott terméket Franciaországba küldenek ki.
Ez akár lehet 1 hónap is.
De ez nem Alza vagy Emag függő.
Az emag által a marketplace-en eladott termékek garija nem annyira egyszerű, mert nem az Emag vállálja a jótállást hanem az aki a Marketplace-en árulja.
Így kicsit nehezebb az ügyintézés, mert sokkszor, amikor az embernek szüksége lenne rá, már nincs is meg a cég aki eladta.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#51026) JulesTS válasza tome0001 (#51013) üzenetére


JulesTS
őstag

vannak többen is...
Szerintem nulla esély, de hátha kapok levelet...

(#51027) FLx válasza JulesTS (#51026) üzenetére


FLx
addikt

Ugy tunik meg azok se nagyon kaptak mind akik elso nap regisztraltak. :D

(#51028) JulesTS válasza tome0001 (#50989) üzenetére


JulesTS
őstag

Most jött a discord értesítés, hogy email-en kiküldték a closed beta kulcsokat és nézzük meg a postaládát, mega spam-et...

(#51029) biker


biker
nagyúr

itt semmi, első napos vagyok

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#51030) Lincoln76


Lincoln76
aktív tag

Közben válaszolt a Fanatec.
Nos, azt hiszem ilyen infó még nem volt itt, hogy a kormányon belül is meg kell húzni a csavarokat. A = 1.5Nm B = kézzel érzésre szorosan

Hello ....
Thanks for reaching out to us. I am sorry to hear about your problem and will gladly assist you!

In order to cross out an issue on the hardware side, we recommend performing the following:

1. Detach the QR Base side of the wheel base and then re-assemble it. Once the QR is re-attached, please make sure to securely tighten the clamp.

We recommend using a torque wrench to tighten the screw to the factory applied 15 NM (newton meters). In case you don't have a torque wrench on hand, please check the attached photo illustrating how the clamp should look after being properly tightened.

By following the link below, you will find a video illustrating how to perform the process:

https://www.youtube.com/watch?v=q73Kw6knoBQ

2. Inspect the screws located in and around the connection pins of the steering wheel, and make sure all of the screws are hand-tightened.

To do so, you will need two Allen keys: A 3 mm, and a 2 mm for the center screw. On the attached photo you will be able to see the screws in question, along with the maximum torque that should be applied to the screws.

If you have any further questions, you can always come back to us. We will be glad to help you out!

I wish you a nice day, and please stay safe!

Best regards / Freundliche Grüße

Simon
(Fanatec Support Team)

[ Szerkesztve ]

(#51031) Amantius válasza Lincoln76 (#51030) üzenetére


Amantius
senior tag

Korábban írtunk róla. Minden, szó szerint minden csavart meg kell húzni és olykor ellenőrizni sem árt.
A Porsche kormányom csavarjai is fellazultak egyszer, észre sem vettem, rögtön nyoma is maradt.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#51032) Hrdi2


Hrdi2
tag

Sziasztok szerintetek mennyire rizikós használtan csldd venni ?

(#51033) Találtgyerek válasza Hrdi2 (#51032) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Garanciával szerintem nincs nagy rizikó. Az a lényeg, hogy olyan embertől vedd, akit garanciális ügyintézés esetén el tudsz érni.

06-3o/9759I39

(#51034) JulesTS válasza Hrdi2 (#51032) üzenetére


JulesTS
őstag

Legtöbb garis még (talán nincs is olyan amiről lejárt már). Ne legyen külső sérülés ami esetleg a garanciát érvénytelenítheti. Az a lényeg, hogy az invoice pdf-et is adja hozzá, hogy át tudd íratni a saját nevedre...

(#51035) Hrdi2 válasza JulesTS (#51034) üzenetére


Hrdi2
tag

Azt nem is tudtam hogy átlehet iratni. Köszönöm az infót

(#51036) IzI


IzI
senior tag

Kellene egy kis segítség.
Moza R9 v2 base-hez lehetséges,hogy egy CSL Elite McLaren GT3 V2 [link] kormányt feltegyek ? Ha igen,akkor ez kell hozzá [link] vagy semmi nem kell?
CSL DD base fém quick realese megéri vagy felesleges pénz kidobás?
Van még egyéb hibája CSL DD-nek,amiről tudtok esetleg?
Tudtok 200-400 euro környékén olyan kormányt mondani,ami olyasmi mint a mclaren gt3 és usb kábeles?

(#51037) Fehercsoki válasza IzI (#51036) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

A kormány oldali QR kell, ez a wheel base oldali ha jól látom, plusz mondjuk egy olyan átalakító a kormányhoz, amivel USB-vel be tudod dugni a gépbe, különben a gombokat nem fogod tudni használni. A Fanatec kormányok elég rossz minőségűek, a fém QR-t is beleértve, inkább a Moza GS perecet érdemes megvenni.

(#51038) Brain75 válasza IzI (#51036) üzenetére


Brain75
senior tag

Nem lehet a Moza bázisra felrakni a Fanatec kormányokat. Teljesen más módon működnek, teljesen más a csatlakozásuk.
Moza a Moza-hoz és Fanatec a Fanatec-hez.
Az adapter amit linkeltél az csak ahhoz való hogy egy teljesen mezei igazi kormányt fel lehessen csattintani a Moza bázisra (gombok, tekerők, mindegy egyébb nélkül).
A fanatec kormány sehogyan sem fog működni Moza bázison, fel sem tudod rá rakni, semmilyen adapterrel sem.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#51039) Brain75 válasza Fehercsoki (#51037) üzenetére


Brain75
senior tag

Nem létezik, fanatec csati-USB átalakító.
Nem működik a fanatec perec USB-ről sehogyan sem.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#51040) IzI válasza Fehercsoki (#51037) üzenetére


IzI
senior tag

akkor fanatec oldal kilőve. Azt hiszem,kicsit mélyebben zsebbe kell nyúlnom,ha akarok valamit
Kormányoknál mi a gyenge pont ? Magnetic shifter mennyire fontos?

#51038Brain75 köszi.

[ Szerkesztve ]

(#51041) Steve1207 válasza IzI (#51040) üzenetére


Steve1207
veterán

Ha van gyári kormány, miért nem jó a gyári ES Formula wheel mod 45 euróért?

.

(#51042) András12345 válasza Brain75 (#51039) üzenetére


András12345
aktív tag

Hogyne létezne fanatec usb átalakító? :) Kérdés az hogy megéri-e inkább
https://www.simraceshop.de/srm-fanatec-convertion-kit-2022-440.html

[ Szerkesztve ]

(#51043) IzI válasza Steve1207 (#51041) üzenetére


IzI
senior tag

Ez [link] meg ez [link] kell, jól gondolom ?

(#51044) IzI válasza András12345 (#51042) üzenetére


IzI
senior tag

Köszi.
Jól értelmezem,akkor nem szükséges a kormánynak kábelesnek lennie? Mert néztem vrs directforce base-t is és ahhoz usb kormány kell.

(#51045) András12345 válasza IzI (#51044) üzenetére


András12345
aktív tag

Nem, ez egy usbs átalakító, 6x70mm-es lyukkiosztassal, kell mellé egy fanaled nevű program, és ugyanúgy működik mintha Fana bázison lenne a kormánykerék. Van többféle átalakító is ahogy nézem

[ Szerkesztve ]

(#51046) camaro79 válasza Brain75 (#51039) üzenetére


camaro79
aktív tag

ez ebben a formában nem igaz, vannak USB-re alakító eszközök, csak minek :D

(#51047) GalaHU válasza Fehercsoki (#51037) üzenetére


GalaHU
őstag

“ A Fanatec kormányok elég rossz minőségűek…”

Ezt mégis mire alapozod? A műanyag csati, ami a budget kategóriában fut, az valóban lehet problémás, de a Meki V2 fém QR-el már keveseknek okoz gondot. Ettől meg jóformán csak felfelé van a portfólióban, az F1, Porka, de még az ezer éves BMW is hibátlan. A HUB-okra meg konkrétan azt teszel amit akarsz.

Ne általánosítgassunk már…

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#51048) Brain75 válasza András12345 (#51042) üzenetére


Brain75
senior tag

Na ezt nem ismertem, de én nem ilyenre gondoltam.
Ehhez szét kell szedni a fanatec kormányt és úgy bekötni.
Ez azért egy garis kormány esetében gari vesztést jelent.
Ez nem csak egy rárakok egy quickrelase-t dolog.

Meg azt ne feltsük el hogy ez csak PC. Igaza Moza bázis is csak PC:

[ Szerkesztve ]

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#51049) Brain75 válasza camaro79 (#51046) üzenetére


Brain75
senior tag

Igen, ez ebben a formában nem igaz.
Vesz az ember nem kis pénzért egy Fanatec kormányt. Utána még vesz 100-120 Fontért egy átalakítót.
Ha garis a fanatec kormány akkor ugrik a garija.
Ha nem garis akkor is kell hozzá ember aki átszereli.
Ez a megoldás egy 200 EUR-os Mclaren Gt3 V2-ből csinál rögtön egy közel 350-400 EUR áru kormányt.
Ha hozzászámolom a szállítási költségeket, akkor ez inkább 450 EUR.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#51050) camaro79 válasza Brain75 (#51049) üzenetére


camaro79
aktív tag

Ez akkor jo, ha valaki a fana kormanyaba van belebuzulva merete, vagy mit tudom en miert…
vagy, ha fanarol valt, es nem akar 600-1000 eurert uj kormanyt venni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.