Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Kephamos válasza shteer (#9998) üzenetére


Kephamos
addikt

Kérdezném, hogy a csizma is jár-e hozzá? :DDD

(#10002) cselt válasza szacsee (#9996) üzenetére


cselt
senior tag

Pedig aztán vannak a Fanatec árazásánál sokkal durvább cuccok is :)

[ Szerkesztve ]

(#10003) shteer


shteer
titán

a piros MOMO hibátlanul használható Win7 x64 alatt?

..szerintem jónak tűnik

(#10004) szacsee válasza cselt (#10002) üzenetére


szacsee
nagyúr

Tudom, hogy vannak durvább cuccok, ahol a kormány maga 1000-1500 dodó, vagy euró minimum, viszont nekem az a fura, hogy hát nem is tudom hogy fogalmazzam... pont az a cég dob eladásra gar utáni szolgáltatást, akiknek régebben nem a megbízhatóság volt az egyik tulajdonságuk.** ECCI, Frex-nél ugyan olcsóbb a cuccos, viszont nem tudom azok mennyire megbízhatóak. Gondolom a hírnevüket nem a sarkon kaparták össze, igaz a Fanatec sem teljesen a saját hibája miatt gyártott régebben hulladékot... bár a felső kategóriás pedáljukban még a mai napig gondolom uborkamérlegbe való loadcell kerül. :DDD

**: Durván fogalmazva minden hátsó szándék nélkül: Gyárts szart és adj hozzá gar után javítási szolgáltatást a termék árának harmadáért, feléért... mivel eddig sok volt a gar alatt is a probléma eztán ráharap a jónép.

[ Szerkesztve ]

(#10005) shteer válasza shteer (#10003) üzenetére


shteer
titán

már elérem a logitech oldalát, ugyanaz a gaming soft kell hozzá mint a többihez :)

..szerintem jónak tűnik

(#10006) arty válasza szacsee (#10004) üzenetére


arty
veterán

(szvsz ha a logitech a g27et 360 kompatibilissé teszi, mára talán nincs is fanatec...)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#10007) shteer


shteer
titán

MOMO force kormánnyal kapcsolatban kérnék segítséget.

csatlakoztatom a géphez, erre teljesen jobbra tekeri a kormányt és úgy marad - úgy gondolom ennek is mindkét irányba ütközésig kellene tekernie és középre beállnia (racing-em volt + a g27-em is így csinálja)

játékban ez állandó full balra fordítást eredményez

szoftveres kalibráció segíthet rajta vagy ez hardveres hiba?

..szerintem jónak tűnik

(#10008) arty válasza shteer (#10007) üzenetére


arty
veterán

nekem ilyen hiba volt a fanatec-el és az optikai szenzort vélte hibásnak a support (ami nézi az elforgást)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#10009) seawolf570 válasza shteer (#10007) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Ha jól tudom MOMO-nál szokott ilyen hiba előfordulni és az optikai tárcsa okozza. Vedd le a gépháztetőt, és nézd meg a tárcsát, nagy valószínűséggel lecsúszott a tengelyről. Ha csak le van csúszva, kend be a tengely végét valami ragasztóval, hogy szoruljon rá a tárcsa amikor visszateszed. Ne használj pillanatragasztót, mert akkor többé nem lehet leszedni a tárcsát! Rosszabbik esetben el is tört a tárcsa amikor lecsúszott, ilyenkor hajlamos beakadni a valamelyik szenzorba. Ebben az esetben kell szerezni egy tárcsát.

Más probléma is előfordúlhat, de kapásból ez jutott eszembe. Bontsd meg a kormány burkolatát és nézd meg elsőnek a tárcsát. Ha nem az akkor lehet, tovább keresni a probléma forrását.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#10010) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Hello!

Egy kis segítség kellene. Tavaly szeptemberben vásároltam egy Logitech G27 kormányt. Eddig minden fasza volt, de kb egy hete elkezdett elmászni a középállás. Próbálva RBR-rel, Shift 2-vel. Mindkettőben produkálja. A pálya elején még minden rendben, aztán fokozatosan mászik el balra ilyen 10-15 fokonként. Persze próbáltam ilyeneket, hogy másik usb portra dugom, kihúzom a tápját majd vissza, gép újraindítás, logitech driver újratelepítés (bár egy 2010-es a legújabb omg). Aztán a pálya elején megint jó, egy ideig. :((( Az is elég nonszensz, hogy nincs a driverben kalibrálási lehetőség, bár ha kormánynak sanyi (fél éves sincs), akkor azzal se mennék sokra.

Szóval tippeket várnék, hogy mit lehet még tenni, esetleg itthon valami kisebb beavatkozással megjavítani, ha pedig nem lehet, akkor egy kis instrukciót kérnék a híresen vevőbarát logitech garanciázás igénybevételéhez.

Köszönöm szépen előre is mindenkinek.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#10011) neilszab


neilszab
őstag

Egy kis off:
http://gamepod.hu/hir/indul_a_wtcc_bajnoksag_2.html

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#10012) ricshard444 válasza Ricco_hun (#10010) üzenetére


ricshard444
veterán

Nálam DFGT-vel volt ilyen gond,volt egy kalibráló program ( már nem emlékszem rá mi volt a neve ) azzal sikerült beállítanom,mert 4 fokot balra húzott. Aztán tettem egy új Windows-t és jó lett

Vannak dolgok...

(#10013) cselt válasza ricshard444 (#10012) üzenetére


cselt
senior tag

DIView a progi neve, amivel lehet kalibrálgatni a kormányokat/pedálokat.

(#10014) Jack@l válasza Ricco_hun (#10010) üzenetére


Jack@l
veterán

Azért a helyedben megeresztenék egy levelet a logitech supportnak, mert hallottam ilyen gyerekbetegségéről a g27-nek. Az optkai érzékelő vagy tárcsa mozog/görbül rossz helyre. Minimális hardveres mókolással helyrehozható gari után is.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10015) KaraDani válasza Jack@l (#10014) üzenetére


KaraDani
addikt

"Az optkai érzékelő vagy tárcsa mozog/görbül rossz helyre. Minimális hardveres mókolással helyrehozható gari után is."

Igen én is úgy tudom, ez gyakori hiba, megoldásnak azt szokták javasolni, hogy szétszed, beállít, és a tárcsát leragaszt.

(#10016) wolf033


wolf033
senior tag

Nem tudjátok, hogy esetleg a Logi nem akarja még leváltani a G27-t? Igazán leakciózhatnák már. Nem hiszem el, hogy még mindig ilyen drága és ez miatt a 2 éves használt kormányokat is baromi drágán árulják. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :F :W

(#10017) ricshard444 válasza wolf033 (#10016) üzenetére


ricshard444
veterán

Mivel nincs ellenfele ebben a kategóriában nem cserélik / akciózzák
Én a G500 utódjára várok már 2 éve :U :W

Amúgy használtan szokott sokszor jó áron lenni

Vannak dolgok...

(#10018) shteer válasza wolf033 (#10016) üzenetére


shteer
titán

nem. én a helyükben sem tenném ha jól fogy. 52 körül ki lehet fogni újat 2 év garival, kuponos megoldással

..szerintem jónak tűnik

(#10019) Jack@l válasza wolf033 (#10016) üzenetére


Jack@l
veterán

Logitech most akarja leépíteni az összes alacsonyabb számban fogyó termék részlegét. Game controller tervezőgárdát már jó régen szélnek eresztették, úgyhogy valószínű nem is nagyon lesz már új eresztés, sajnos...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10020) ricshard444 válasza Jack@l (#10019) üzenetére


ricshard444
veterán

Nem,a hír úgy szólt,hogy a konzol kiegészítők gyártását fejezik be, pc-s cuccok továbbra is lesznek

Vannak dolgok...

(#10021) wolf033


wolf033
senior tag

Hát nem lettem boldogabb. :O
Azért szerintem egy 2 éves kormány amin már garancia sincs 55-ért szerintem nem olyan jó ár. Ja és ki tudja, hogy mit műveltek vele. 70 körül újat lehet már venni.

[ Szerkesztve ]

(#10022) wolf033


wolf033
senior tag

http://eu.fanatec.com/Bundles?product_id=158
Lassan már ez is olcsóbb lesz. SŐT.

(#10023) wolf033


wolf033
senior tag

Még abban segítsetek nekem, hogy ha vennék egy használt kormányt amin nincs gari ( 2éves elmúlt) akkor mire figyeljek oda. Nem akarok belenyúlni valami olyanba ami 2 hét múlva megadja magát. Akkor inkább megtartom a DFGT-m :) . Mennyit bírnak ezek a kormányok hiba nélkül? Jó tudom ki hogy használja meg mennyit de azért mégis kb. egy átlagos felhasználónál és persze egy nem átlagosnál.

(#10024) arty válasza wolf033 (#10022) üzenetére


arty
veterán

hogy lesz olcsóbb a szállítással 95 ezres szett, mint a logitech "okosban" 50-60ért beszerezhető g27-e?

(és akkor a megbízhatóságot hagyjuk is)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#10025) ricshard444 válasza wolf033 (#10023) üzenetére


ricshard444
veterán

Hát nekem már lassan 2 éve megvan a G27, nagyon sok óra van benne,karban is tartom mondjuk,de sokkal jobban bírja mint a DFGT,annak a motorja leégett a gyors kormányzástól 1 éven belül pedig aztán vigyázok mindenre szvsz. Használtan 45 szokott lenne,újon bontatlanul meg ellehet csípni 55-60ért akkor nem is vitás melyiket kell választani, és nincs ilyen gond,hogy ki hogyan használta

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#10026) shteer válasza seawolf570 (#10009) üzenetére


shteer
titán

és ezen belül kellene megnéznem?

..szerintem jónak tűnik

(#10027) Jack@l válasza ricshard444 (#10025) üzenetére


Jack@l
veterán

Be tudnád írni milyen karbantartást igényel a g27? (még igen friss a jószág itthon)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10028) wolf033 válasza Jack@l (#10027) üzenetére


wolf033
senior tag

Hali!

Ezt Én is megköszönném. :)
Úgy néz ki, hogy hamarosan az Én asztalomon is fog egy díszelegni.:)

(#10029) ricshard444 válasza Jack@l (#10027) üzenetére


ricshard444
veterán

Sprézem ilyen "olajozó hatású cuccal" a fogaskerekeket és minden félévente szétszedem teljesen,hogy kifújjam és tisztítsam. Hidd el megéri, így mindig olyan könnyen fog járni a kormány mintha új lenne

Vannak dolgok...

(#10030) wolf033 válasza ricshard444 (#10029) üzenetére


wolf033
senior tag

Gari ettől nem bukik?

(#10031) ricshard444 válasza wolf033 (#10030) üzenetére


ricshard444
veterán

A szétszedésnek nincs nyoma ha csak ne koptatod szét a csavarokat / tehát látszik,hogy hozzányúltál /
Ha az utóbbit nem veszik észre akkor nincs probléma, de megéri karbantartani :K + én szeretek szerelgetni :D

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#10032) wolf033 válasza ricshard444 (#10031) üzenetére


wolf033
senior tag

Mondjuk WD40?

(#10033) ricshard444 válasza wolf033 (#10032) üzenetére


ricshard444
veterán

:K

Vannak dolgok...

(#10034) GhanBuri Ghan válasza wolf033 (#10032) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

a WD40 az nem szárít?

(#10035) Kephamos válasza GhanBuri Ghan (#10034) üzenetére


Kephamos
addikt

Nagyon nem. :) Esetleg szilikonnal is fújkálhatod.

(#10036) Jack@l válasza ricshard444 (#10029) üzenetére


Jack@l
veterán

Köszönöm, majd ha már érzem pár hónap mulva hogy ráférne, akkor lehet szétszedem. (kicsit azért én is tartok a garivesztéstől)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10037) seawolf570 válasza shteer (#10026) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Ne haragudj, de nem esik le, hogy a Toms' Hardware Guide-vel mire célzol. Ismerem az oldalt, de csak teszteket szoktam rajta nézegetni néha.

Le kellene szedni a kormány burkolatát és megnézni a motor végén lévő tárcsát, nem mozdult-e el. Ha nem portalanítani kellene egy puha szőrű ecsettel, lehet, hogy csak beleült a por a tárcs rovátkái közé, vagy a szenzorok porosak. Ezt kellene megnézni először, ehhez nem kel semmilyen szaktudás és a kormányt sem kell ízekre szedni.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#10038) shteer válasza seawolf570 (#10037) üzenetére


shteer
titán

lehet nem jelenik meg a kép megfelelően, feltöltöm:

..szerintem jónak tűnik

(#10039) seawolf570 válasza shteer (#10038) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Ja, hogy a Piros MOMO -ról van szó! Pedig odaírtad hogy "Force", csak én nem figyeltem. :B

Sajnos ebben nincs optokapu, ez még potméteres. A potméter a kormány végében van, a Tom' Harweren van róla kép (amit belinkeltél, az alatt látható). Szed le a burkolatot, a potméter aljáról óvatosan szedd le a csatlakozót és a lábak mellet látsz majd két nyílást. WD40-el (a piros csövet használva) ezen a két nyíláson keresztül fújjál be neki rendesen (ha lehet, a potiba menjen), majd kézzel tekergesd meg mindkét irányba többször (óvatosan).

A legjobb lenne, ha kiszednéd a potit, csak nagyon vigyáz rá, mert ha letöröd a felső nyúlványt - amit be kell akasztani és ami fixen tartja a potit -, akkor vége a dalnak. Ez egy speciális poti, ilyet csak bontva találsz egy másik MOMO-ból (köszönjük Logi :W ). Elvileg helyettesíthető másik potival is, csak kicsit fabrikálni kell.

Ha kipucoltad a potmétert, elvileg jónak kell lennie megint egy darabig.

Kép a potméterről:

Egy kép a nyílásról a lábaknál (ne, hogy így járj, ennek eltörték a végén a nyúlványt):

A potméter helye:

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#10040) shteer válasza seawolf570 (#10039) üzenetére


shteer
titán

jaja, beszereztem unokaöcsémnek egy relikviát :)) (ha minden jól megy nekem is lesz egy)

köszönöm szépen, 7végén lesz rá időm nyugodtan szétszedni és elvégezni a műveletet

..szerintem jónak tűnik

(#10041) feri91


feri91
csendes tag

Sziasztok.
Nemrég vettem egy DFP -et.
Eddig Race On, F1 2012 -vel próbáltam.
A gázpedált kb. félig le kell nyomnom mire érzékeli.
De a kalibrációs résznél meg teljesen jól érzékeli a kis gázadást is.
Mi az ami miatt a játékokban ez nem ilyen pontos? Mit kell állítanom?

(#10042) szacsee válasza feri91 (#10041) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szia!
Játék beállításainál nézz körül, valószínű nagy holt játék van megadva.
Játékokban is van menüben látható csúszka, ahol látod, hogy érzékeli a kis gázadást vagy sem, azt is nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#10043) neilszab válasza feri91 (#10041) üzenetére


neilszab
őstag

Ha ez előbbi tanács nem segít, akkor cseréld fel a gázt a fékkel, nyomkodd meg, aztán vissza... néha beragad vmi szoftveresen, ez szokott használni :)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#10044) alexbp39


alexbp39
csendes tag

Sziasztok!
Van vkinek tapasztalata az xcm-f1 converterről? előre is köszi :R

(#10045) arty válasza alexbp39 (#10044) üzenetére


arty
veterán

csak olvasott "tapasztalat": nincs ffb, kompatibilitási problémahegyek viszont igen. anno én is ilyet akartam...

[link]

felejtsd el, vegyél egy Fanatec CSR-t, ha xboxon is akarod használni a kormányod :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#10046) alexbp39


alexbp39
csendes tag

Igen,én is csak onnan és mind külföldi oldal volt sajnos,ami nem az igazi...van állítólag egy módos V2 változata,ami egész jó már. Kezeli a H váltót, ffb-t, 900fokot és a "death zone" hibája is ki van javítva. Egyedül talán a kuplung hiánya maradt,de az nem érdekelne. Egy-két videó egész okés. Jó volna egy leírás első kézből is...esetleg egy Ms wirelessel összehasonlítva :) nagyon jó lenne már egy kormánnyal játszani mindenen,átszerelés nélkül(a fanatec nagyon drága sztem és problémás a szervíze is, G25,G27 sokkal ésszerűbb nálunk) köszi

(#10047) F4Zi válasza alexbp39 (#10046) üzenetére


F4Zi
tag

Annyira nem drága egy G27-hez képest, és Fanatec-kel kapod pluszba hogy az tényleg xboxhoz lett készítve. CSR. Ehez azt hiszem még 30 Euró a házhoz szállítás, és úgy kb 80ezerre jön ki. De előny hogy xboxhoz van egy az egybe kitalálva. Ha pedig igényed van rá 30 Euró plusz még egy H-váltó hozzá. A G27 Pc-hez kiváló(nekem is ez van és tökéletes), de ezzel az xboxos átalakítóval nem hiszem hogy 100%os lenne az élmény. G27et 70 körül lehet kapni, és még arra rájön az átalakító ára, szóval annyival beljebb sem vagy.

(#10048) alexbp39


alexbp39
csendes tag

És a CSR sokksl jobb,mint a MS wireless ffb-je? Ha kompletten veszed,akkor beleszaladsz a 100ezerbe. Esetleg GT2 jó még asszem,de az sem olcsóbb :) A konvertert meg házhoz hozzák 18-20 körül és ha eladom az MS kormányt,akkor "ingyen" van és a G25-tel játszok mindennel. Hát ez a nagy dilemma... ja...és elvileg kezeli az összes fanatecet is.

(#10049) alexbp39


alexbp39
csendes tag

Tényleg, a pedált is cserélni kéne még állítólag...legalábbis azt írják sokan. az még 200 euró. Így 150 körül járunk már :( Neked nem volt gondod vele? Mióta használod? Nyúzva van rendesen? :)

(#10050) F4Zi válasza alexbp39 (#10049) üzenetére


F4Zi
tag

A CSR a GT2 szintjén van, mert ugyanazt a 3 motoros kormányházat használják mindketten. És a Force Feedback-je is erősebb mint a G27-é. Ergo a Mivrosoft kormánynál is biztos hogy jobb az ffb-je.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.