Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) Moby válasza JulesTS (#59998) üzenetére


Moby
addikt

Nem váltott ez semmire, ez a driver egyszerűen szar.
FW-t hogy lehet revertelni? Mármint látom, hogy ott van benne mindben, meg ott vannak a hex-ek, de fogalmam sincs melyik-melyik. A nevéből nem derül ki.

(#60002) bence1885 válasza Moby (#59994) üzenetére


bence1885
tag

Szintén főleg ACC-ben. Mintha elgyengült volna a base.

(#60003) fatal`


fatal`
titán

Aki "akciósan" (price bug) rendelt az megint nézzen rá a rendelésére a fiókjában, mert értesítés nélkül törölgetnek, egyre több van redditen.

[ Szerkesztve ]

(#60004) bulikavagyok válasza arty (#59997) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

A perecet leszámítva (ahogy JulesTS is írta) teljesen rendben van!

(#60005) Géjza válasza Moby (#60001) üzenetére


Géjza
őstag

Úgy néz ki megint bejött, hogy nem egyből update-eltem a drivereket, bétateszteket szeretem másra bízni. :DDD

(#60006) martin66 válasza fatal` (#59993) üzenetére


martin66
senior tag

Nekem az ulessel kibovitett cockpit van. Teljeden jo ar ertek

(#60007) RobbyJr válasza Moby (#59999) üzenetére


RobbyJr
őstag

Mert ha vissza rakod pl. a 451-es drivert, akkor a firmwarek ugyanazok maradnak. A base, meg a Motor is frissült az új driverrel. Ha rá mész, hogy Downgrade, a legfelsőt válaszd, hadd csinálja végig a folyamatot, majd ha kész, drivert letörlöd, és mehet fel a 451-es.

Én mindig úgy csinálom ezeket, hogy váltót, pedált ki a bázisból, csak az USB kábel van be dugva, illetve a tápkábel. Kormányt is leveszem róla, és a legvégén teszem rá, mikor kalibrálni kell.

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#60008) Moby válasza RobbyJr (#60007) üzenetére


Moby
addikt

Nekem nincs ilyen downgrade gombom...

(#60009) RobbyJr válasza Moby (#60008) üzenetére


RobbyJr
őstag

Az mindenkinek kell hogy legyen.
Megnyitod a Fanatec Control Panelt, utána Firmware Update, aztán Open firmware manager.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#60010) Moby válasza RobbyJr (#60009) üzenetére


Moby
addikt

Hát basszus szerinted viccelek? :D Mutass rá ezen a képen! :DDD

(#60011) RobbyJr válasza Moby (#60010) üzenetére


RobbyJr
őstag

Hm, az érdekes. Akkor tartsd meg ezt a képet. Töröld le a mostani drivert, tedd vissza a 451-et, és nézd meg a firmware verziószám változott-e. Ha nem, akkor neked Manual Firmware Update / Device Recovery-re kell majd menni.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#60012) Moby válasza RobbyJr (#60011) üzenetére


Moby
addikt

Ehhez nem kell feltennem, tudom, hogy változott, tegnap frissítettem :D
Azt értem, hogy a manual izéra kell mennem, de az magától nem tesz vissdza semmit. Ott ki kell választani a firware-t fileból, amit fel akarsz tenni,d e azt nem tudod melyik file micsoda, mert csak számok a neveik.

(#60013) RobbyJr válasza Moby (#60012) üzenetére


RobbyJr
őstag

CSLDD-n is kell valami recovery-nek lennie, hogy egy régebbi verzióra vissza tudj állni. Pedig én emlékszem hogy anno csináltam ilyet az enyémen. Meg kell nézni neten, hogy kell csinálni.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#60014) Moby válasza RobbyJr (#60013) üzenetére


Moby
addikt

Eskü egy órája túrom a netet.

(#60015) RobbyJr válasza Moby (#60014) üzenetére


RobbyJr
őstag

Na megvan! Megtalálható itt az egész

CSLDD-n úgy kell csinálni, hogy letörlöd a mostani drivert, felrakod amelyiket akarod, pl. a 451-es drivert, és utána mehet ez:
Fanatec Control Panelt / Firmware Update / Open firmware manager / Manual Firmware Update.

Utána ez, végig mész a zöld Firmware felületeken, és az adott driver firmware lesz felrakva.

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#60016) Moby válasza RobbyJr (#60013) üzenetére


Moby
addikt

Megvan közben. A 451-es driver teszi vissza a recoveryben. A wireless quick release-t viszont nem lehet. Nem tudom miért.

(#60017) arty válasza JulesTS (#60000) üzenetére


arty
veterán

az alsó behorpadás a gond? (mindenképpen alcantara/nem fényes-bőr jellegűt kerestem, a ClubSport Wheel Rim GT Alcantara volt még raktáron, az is horpadt, csak az +1cm átmérő mellé "jóval" nehezebb... persze lehet h directdrive-nál már nem számit párszáz g, a t300on nagyon érezhető volt, nem mertem kockáztatni)

amúgy... rallyban az én szintemen plusz-minusz fél perc is oké 1-1 szakaszon, szal nem az a kis behorpadás lesz a fő gond ;)
driftelni pedig sehol, semmiben nem tudok, szal az sem szempont (értsd: még egy Juiced 2-ben és hasonlókban SEM)

#60004 bulikavagyok :R

amúgy mindenhez jár mindenféle csavar, TUTI nem futok bele idegösszeroppanásba?
tehát baset, váltót, pedált, perecet, kézit(a váltóra) is fel tudom majd vajon csavarozni?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#60018) RobbyJr válasza Moby (#60016) üzenetére


RobbyJr
őstag

Azt én sem tudtam vissza rakni :N

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#60019) Moby válasza RobbyJr (#60018) üzenetére


Moby
addikt

Visszament minden 451-re, WQR kivételével, de az csak nem okoz bajt.
Én többet nem frissítek erről. If ain't broke, don't fix it, ahogy a művelt holland mondaná :)
És ha már eddig más eddig nem tette meg, akkor majd én: akinek nem CSDD-je van, az inkább NE frissítsen 454-re, illetve 451-től felfele egyáltalán semmire, mert minddel csak a baj volt.

[ Szerkesztve ]

(#60020) jlaci74


jlaci74
tag

Picit OFF topik ... ha nagyon, akkor ajánljatok topikot.
Elvileg jön egy belépő Fanatec szett,
kérdés, hogy mi a minimum PC igénye az új játékoknak,
( EA WRC, Forza Motorsport ) amin simán futnak nagy felbontással?
Proci, VGA, RAM?
Akár konkrét alkatrész lista/ajánlás is jöhet.
Köszi!

(#60021) Moby válasza arty (#59997) üzenetére


Moby
addikt

Szép lista :)

(#60022) Találtgyerek válasza jlaci74 (#60020) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Felbontás függő. Milyen felbontáson játszol és milyen képfrissítéssel?

06-3o/9759I39

(#60023) arty válasza Moby (#60021) üzenetére


arty
veterán

tehibád... bf előtt pár héttel totál elengedtem a fanát, mindván 840ezer, röhögcséges :( aztán beírtad a boxtopiba, hogy brutál bf akció van, rámentem pár napja, láttam h vannak jó ajánlatok, akkor MÉG otthagytam, de elkezdett dolgozni bennem a FOMO és ma délután mondom utolsó nap (lehet h nem az, én ezt hittem), csak összerakok már egy hiperolcsó bundlit, hogy mégis mennyi... éshát ezeregy, ezerkettő? eladom a TH-kat és... és...

... csak a ~30 ezres posta mellett nehéz a későbbi bővítéssel kicsiben gondolkozni, és amikor már órák óta rakod össz az "áltimét" szettet, majd a végén checkout és.... "bocs de VALAMI nincs raktáron, nem csekáutolhatsz"... aztán cserélgetsz drágábbra és még drágábbra, de akkor már nincs kiszállás, akkor már AKAROD a cuccot, mert majd decembert és januárt és februárt is meghúzzuk és kigazdálkodjuk, nyugtatod magad........ :(

és most összességében nincs jó érzésem, vagy hogy életem dealjét kötöttem, az pedig végképp nincs meg :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#60024) fatal` válasza arty (#60017) üzenetére


fatal`
titán

Van 320-as kerek alcantara is.

A basehez és a pedálhoz nem jár csavar a rögzítéshez, az a righez kellene járjon, manualban van milyen hosszú csavarok kellenek. A basehez a T-nutokat adják, amit az aljába csúsztatsz, csak csavart nem.

A kézifék váltóhoz való rögzítéséhez járnak a cuccok (T-nut, csavar), most hirtelen viszont nem emlékszem melyiknek a dobozában vannak, de nem is lényeges (ha jól emlékszem a váltóhoz adják).

Szerk.: Első fele irreleváns, sold out a perec. :( Akkor marad a D formájú.

[ Szerkesztve ]

(#60025) RobbyJr válasza Moby (#60019) üzenetére


RobbyJr
őstag

Nem fog okozni. Csak fel akartam tenni az új fanalabot, és kérte, hogy frissítsem a Fana drivert, nekem innen jött a frissítés, de megvagyok a régivel is.
Nekem erőben maradt ugyanolyan a bázis, ACC is jó volt, csak WRC-ben voltak anomáliák, így én is töröltem, és mentem 451-re vissza.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#60026) jlaci74 válasza Találtgyerek (#60022) üzenetére


jlaci74
tag

Még semmim sincs, ezért kérdezem, hogy milyen kategóriában keresgéljek ... ( vagy B verzió : Xbox Series X ... )
Felbontás a lehető legmagasabb, természetesen :D

(#60027) RobbyJr válasza arty (#60023) üzenetére


RobbyJr
őstag

Később majd váltasz DD+ra, meg majd 1-2 kormányt, de ez így fullos. Bár lehet azt fogod mondani, hogy kevés az a 8nm-er, és kell a DD+, majd akkor tépheted a hajad ;] :C

#60026 jlaci74: A lényeg hogy nem kell mindent ultrán tolni, mert az zabálja az fps-t, 1-2 grafikai részletességet lejjebb kell venni, nagyon minimális képromlással jár, de cserébe jobban is fog futni a játék. 4k-ra azért kell egy jó kártya. :K

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#60028) Találtgyerek válasza jlaci74 (#60026) üzenetére


Találtgyerek
addikt

4K vagy kicsivel alatta nem árt egy 13-14. Gen. i5 meg egy 4070ti. Felfelé is mehetsz, ha van pénz. ;)
Kisebb felbontásnál mehetsz lejjebb videokártyával.

06-3o/9759I39

(#60029) szacsee válasza fatal` (#59993) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi a tippet, adok neki egy esélyt. :R
Autósülés erre is fel lehet valahogy barkácsolni gondolom... :))

(#60030) Bandit21 válasza jlaci74 (#60020) üzenetére


Bandit21
addikt

Acc topicban épp este merült fel a kérdés. Ott leírtam amit gondolok. Ott 2k volt a kérdés, ha Nálad 4K a cel nézz be a topic összefoglaló tablazatba ott benne van ki mit használ hw téren.

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#60031) arty válasza RobbyJr (#60027) üzenetére


arty
veterán

Anno fana hírlevél kapcsán (fel se voltam iratkozva) nézegettem a DD+ -t és hogy 15nm és és és :) és mondom megnézem, mennyi lenne a DD+ álomszett... nem fért be milla alá. De a baj megtörtént, mert amikor moby lelkendezett kicsit a fanájáról nemolyrég, megint összeraktam én is egy konfigot, nem DD+, semmi extra, csak ami "most is van thrustmasterben"... az lett 840e, ami így spórolós szettként konkrétan nevetségesnek (nem viccesnek!) hatott. Pláne, amikor látod a már akkor is akciós pécés bundlékat mellette... :(

Perecekkel szerintem megleszek sokáig (persze TH-n sem a mostaniakkal kezdtem...), érzésre szerintem hozzák majd a mostani TH F1 és TH Sparco R383 szintet, ami nekem sok éve bőven elég. Kvázi azoknál jobb nem is kéne/kell nekem. A lényeg úgyis a DD... (amit valami szimezős helyen próbáltam először, sok-sok éve és azóta rágtam a kefét, hogy azért AZ mennyivel valódi autósabb érzet már...). Persze az akciós, QR1-es Fana F1 kihagyása nagyon fáj, tegnap kellett volna ébrednem, de akkor lehet kerek rimnek a WRC-t veszem QR1-el és bár árban jobban jövök ki, de a minőséget... nemtudom. QR2lite-tól pedig a QR1lite miatt féltem, anno talán Kozmy gyorskötözős, elrepedt műanyagot mutató képei és intelmei beégtek az agyamba.

Tud kevés lenni a 8nm?? Én a T300at is kb csak 75%-on használtam, az elég nagy/nehéz 33as rimmel... a kis formulával meg még kevesebbel. Egy ideje nem jártam itt, volt aki befürdött a 8nm-el és feljebb "kellett" lépnie? Ne ijesztgess :( (ráadásul fanára kisebb/könnyebb rim is kerül!)

szumma: a konzolos, pontosabban a playstationos DD-zésnek brutális felára van, pláne ha nulláról kerülsz a Fana ecosystembe :( nehéz elképzelnem, hogy én erre még akár +1 eurót is "valaha" költsek.

#60024 fatal`
köszi! akkor a base és pedál csavarjainak utánanézek, veszek belőlük, borzalmas érzés lenne, ha minden ittlenne és nem tudnám AZONNAL összerakni játszósra :) persze január közepéig lesz bőven időm....

#60026 jlaci74
hjaa, ha max felbontás kell, akkor a konfig nagyon egyszerű: rtx4090 és 7800x3d. cpu lehet elég lenne kisebb is, de a 4090 mellett az már csak aprópénz, menj biztosra ;) Forzában a 6700xt és 5600as cpu mindenesetre nem elég még a bűvészkedős, nem maxos 1440p-s grafra se pécén, és az hol van még a "legmagasabb" felbontástól :( (és nekem csak fix 60fps lett volna a cél)
PC-s WRC-ről pedig ámblokk csúnya dolgok keringenek, persze lehet szerencséd a pécélottón ;) (digital foundrynak pl 12. gen csucs i7 és 4090 nem nyert)

XSX-el viszont a pécés szimektől esel el (szerencsére AC/ACC/F1/WRC van konzolon is), ill. a DD-s kormányválasztékod is brutálisan beszűkül :)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#60032) JulesTS válasza arty (#60017) üzenetére


JulesTS
őstag

Végülis rally-ra elmegy a D perec is. A 8Nm még épp azon a határon van, hogy számít az átmérő meg a tengelytől távol eső tömeg, de az 1cm az azért nem olyan sok hogy észrevehető különbség legyen.

(#60033) JulesTS válasza arty (#60031) üzenetére


JulesTS
őstag

:DDD
A pont megfelelőtől kérdezel...
Pont RobbyJr volt aki szenvedett a 8Nm gyengeségén, végül vett egy DD1-et és azóta jól érzi magát.
Én is CSL DD 8Nm-ről váltottam DD1-re és az első időkben nem éreztem az erőtöbblet szükségességét, de idővel és nekem tetsző FB beállítások megtalálása után már úgy vagyok vele, hogy nem szívesen váltanék vissza 8Nm-re. Valószínűleg a 20Nm sok, de 12..15Nm azért kellene. De ettől függetlenül nehogy azt hidd, hogy rosszul jársz vele, nagyon jó és sok mindenre elég az a 8Nm is...
A csavarokhoz meg töltsd le a bázis és a pedál doksiját, benne van, hogy milyen hosszú kell.

(#60034) JulesTS válasza jlaci74 (#60026) üzenetére


JulesTS
őstag

Lehető legmagasabb felbontás? 3x4k elég lesz? ;)
Ahhoz viszont szinte bármi is kevés...
Még a 4k is durva hardvert igényel, ha értelmezhető fps-t szeretnél szép grafikai beállítás mellett.
Ha UWHD (2560x1080) felbontással megelégedsz, akkor egy R7 5800x3d egy RTX3080Ti-vel maximum részletességgel elegendő. Ha feljebb szeretnél menni felbontásban, akkor vagy vissza kell venni a grafikából, vagy erősebb videokártya kell.
Szimulátorok az AMD x3d-s procijait és NVidia RTX lehetőleg minél erősebb (nem a budget) videokártyáit hálálják meg.

(#60035) Melorin válasza JulesTS (#60034) üzenetére


Melorin
addikt

Az honnan jön, hogy az amd x3d jó szimre? Van erről valahol teszt?

(#60036) biker válasza Melorin (#60035) üzenetére


biker
nagyúr

Tapasztalatokkal alátámasztott tesztekből? Esetleg…

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#60037) RobbyJr válasza arty (#60031) üzenetére


RobbyJr
őstag

Kezdésnek jó lesz ez a szett, nem szabad a legkomolyabbal kezdeni, mert az is lehet, hogy a láng hamar kialszik. Nekem 2 hónapig volt 8nm-es, minél többet használtam, annál gyengébbnek éreztem, mert egyre jobban szoktam hozzá, és azt hittem a bázissal van baj. Aztán mikor ki próbáltam egy ugyanolyan 8nm-es bázist, ugyanolyan volt, szóval akkor váltottam DD1-re, és azóta minden jó.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#60038) Melorin válasza biker (#60036) üzenetére


Melorin
addikt

Értem. Mutass ilyet kérlek.

(#60040) tome0001 válasza Melorin (#60038) üzenetére


tome0001
Topikgazda

(#60041) biker válasza Melorin (#60038) üzenetére


biker
nagyúr

google???

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#60042) zsozsa74 válasza Melorin (#60038) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Na ha neked nem barátod a gugli, akkor tessék! Rögtön egy szimes yt-er makitól: [link]

Ha számít, én is alátámaszthatom... De nézz rá a táblázatra, amit itt összehoztunk!

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#60043) oneal1


oneal1
senior tag

na nekem most már mind a kettő rendelésem shipped, de még mindig várom az első rendelést, hogy mikor törlik :D :Y

(#60044) YxVs


YxVs
senior tag

Nekem 2 rendelésem volt, abból az elsőt pénteken töröltem, mivel egy újat adtam le.
Ma reggel meg is érkezett a Revolut számlámra a visszatérítés. Bárcsak ilyen gyorsak lennének a szállítással is... :DDD

(#60045) zsozsa74


zsozsa74
senior tag

Az izgalmak fokozódnak... :DDD

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#60046) shteer válasza oneal1 (#60043) üzenetére


shteer
titán

de ténylegesen kiszállításra madj akkor vált ha kap is UPS csomagszámot, nem?

az első csomagom már megkapta - és vele együtt a SN számokat is

igazából ahogy nézem a külföldi bejegyzéseket is az izgulhat, akinek APM-es rendelése volt

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#60047) oneal1 válasza shteer (#60046) üzenetére


oneal1
senior tag

pontosan!

ezért nem is merek reménykedni az első rendelésben, hogy megkapom :)

(#60048) f3rdzs0 válasza shteer (#60046) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

A Completely Shipped az utolsó Fanatec státusz, onnan már csak egy csomagszámot kap, de státuszt már nem vált. Nem igazán értem, miért nem tudták ezt megváltoztatni az évek során, mert amíg nincs csomagszám, addig igazából csak előkészítik a szállításra (elküldték a warehouseba a rendelést kiküldésre).

f3rdzs0

(#60049) oneal1 válasza shteer (#60046) üzenetére


oneal1
senior tag

de ez is érdekes, mert nálam az 5 eur-os sticker set-el adta be a 225 eur kedvezményt :D

(#60050) Steve1207 válasza oneal1 (#60049) üzenetére


Steve1207
veterán

Bundle-ként nézte, ha a 3 együtt van v2.5x, sticker, apm, akkor adja be, a sorrend mindegy volt.

.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.