Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) biker válasza ForRedGlory (#41000) üzenetére


biker
nagyúr

én még megvárom, asztalra hogy lehet rögzíteni, mert nincs cockpit.
nyilván jobb lesz, nem ez a kérdés, de rallyzok és gt/tc autózok, így két kormány kell, az összesen a legalapabb verzóban is 770€ vagyis 270.000Ft, a T300 a két kormánnyal elmegy kb 80-100e közt, ez még mindig nagy ugrás.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#41002) Géjza


Géjza
őstag

Sziasztok,

1 éve átépítettem a T300-am belét ( [link] ).
Nemrég feltoltam a gaint az eddigi 80-85%-ról 100%-ra és húzósabb használat közben újraindulgat. Táp kevéske neki és eldobja magát. Jelenleg egy 72W-os (25V/3A) kapcsolóüzemű táppal megy (ledsorokhoz használt). Ezt akarnám lecserélni nagyobbra. Kérdés maradjak a kapcsolóüzeműnél csak keressek több amperest vagy inkább válasszak rendes transzformátorost. Utóbbiból lenne állítható feszű (0-30V) és áramú (0-10A), ami összességében 300W-ot tudnna (ennyi biztos nem fog kelleni). Árban olyan rettentő nagy difi nem lenne (17k vs 23k).

Fórumokon olvasgatva szélsőséges esetekben 8A-t is fel tud venni peak-eknél a kormány. Innen nézve a jelenlegi 3A elég vékonyka. 100% gain esetén már rendesen melegszik a táp is.

Viszont a gyári tápja (trafós) meg elvileg csak 2A-t tud 25V mellett. Kapcsolóüzemű ennyivel xarabb lenne?

(#41003) biker válasza Géjza (#41002) üzenetére


biker
nagyúr

tessék

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#41004) ForRedGlory válasza biker (#41001) üzenetére


ForRedGlory
félisten

30 euóért adnak hozzá asztalra rögzítőt is, a videóban mutogatta. :)

(#41005) adrian360 válasza biker (#40999) üzenetére


adrian360
őstag

a tesztekről embargó van június 4-ig, úgyhogy pénteken egyszerre fogja mindenki kirakni a videókat.

(#41006) biker válasza adrian360 (#41005) üzenetére


biker
nagyúr

:C :R

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#41007) Géjza válasza biker (#41003) üzenetére


Géjza
őstag

ez picit vékonykának tűnik (W sem jön ki: 100W vs 150W). Plusz dobozolni is kellene (külsőst akarok, nem akarom megint átépíteni és bentre rakni).

(#41008) Met


Met
nagyúr

TM 150 pedálját cserélném T3PA-ra.
Nem a kuplung miatt hanem a jobb minőség, játékélmény miatt.
Kérdés, megéri?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41009) Neck válasza Met (#41008) üzenetére


Neck
veterán

Szerintem sokkal jobb a T3PA.
Én egyszer próbáltam a sima 2-es műanyag pedált, nagyon gatya a T3PA-hoz képest.

Mellesleg, van egy extra T3PA-m eladó, ha érdekel :D Küldj privátot :)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#41010) biker válasza Géjza (#41007) üzenetére


biker
nagyúr

Oda van írva, 6A max(!!!44!4444!!!) maximum, nem ezzel terhelhető.
100W, ezzel hajtok peltier+vízkört, maga a peltier 90W-os, + a pumpa és a két venti, bírja.

Egyébként másfajta táp, ilyennel hajtom a szimulátor bass shakereinek erősítőjét, ez tokozott ahogy kell. Ha ez jobban tetszik

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#41011) fatal` válasza Met (#41008) üzenetére


fatal`
titán

T2PA, T3PA szerintem ugyanaz a műanyag. Inkább T-LCM-re gyúrnék :)

(#41012) Met válasza fatal` (#41011) üzenetére


Met
nagyúr

Annyira nem akarok gyúrni:D
Használtan az új ár feléért megéri T3PA nekem ;) ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41013) adrian360 válasza fatal` (#41011) üzenetére


adrian360
őstag

más a rugó szerkezete a három pedálosnak, a két pedálosnak alul van egy feszítő rugó, a három pedálosnál cserélhető nyomó rugók vannak. a bázis is más, sokkal több anyag van benne ezáltal stabilabb.

(#41014) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Már csak 1000 db van! Akit érdekel, az siessen. Azt mondjuk nem értem, hogy miért nem adják hozzá tavalyhoz hasonlóan az F1-es játékot. Legalább az Advanced Paddle Module rajta van, így simán jobban megéri, mint a V2.

Clubsport Steering Wheel F1 2021 (400 euró)

[ Szerkesztve ]

(#41015) Géjza válasza biker (#41010) üzenetére


Géjza
őstag

Utóbbi linkeltnél viszont a max A-val számolták ki a névleges W-ot. ;)

Köszi, meglesem ezt a másodikat, de az a 4.2A lehet nem lesz game changer.

Ez lehet jobb lenne (6.67A): [link]

(#41016) Rico33 válasza ForRedGlory (#41014) üzenetére


Rico33
aktív tag

2 hete vettem v2-t....szüljenek sünt :W

(#41017) Neck válasza Rico33 (#41016) üzenetére


Neck
veterán

Ha belül vagy a két héten, küldd vissza :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#41018) FLx válasza ForRedGlory (#41014) üzenetére


FLx
addikt

Minden evben ujra kiadjak a semmit amugy. :D Ar/ertek aranyban szerintem az uj Mclaren wheel sokkal jobb es meg jon az uj QR2 is, lehet majd ezen is cserelni jo dragan. Az jar jol aki nem vesz most semmit toluk fel evig, meg kell varni amig minden ujdonsagot bejelentenek.

(#41019) Rico33 válasza Neck (#41017) üzenetére


Rico33
aktív tag

Egyszer már visszaküldtem, többen nem akarom :DD

(#41020) wolf033 válasza Rico33 (#41016) üzenetére


wolf033
senior tag

Nem sok különbség van a két kormány között ránézésre. :)
Fogd fel úgy, hogy spóroltál 30 eurot. :)
Azért a TH új vs régi F1 kormánya között elég jelentős különbség van. :))

(#41021) fatal` válasza adrian360 (#41013) üzenetére


fatal`
titán

Na ezt nem tudtam, köszi a kiigazítást. Alap T300-am van T-LCM-mel (előtte G29 volt), így a T2PA a dobozban pihen. Azt hittem a T3PA fékmod nélkül egyformák.

(#41022) Neck válasza wolf033 (#41020) üzenetére


Neck
veterán

Nem spórolt. Az újon rajta van a 180 EUR-os Paddle Module, ha jól értem, és csak 30 EUR-ral kerül többe, azaz valójában az spórol 150 EUR-t, aki az újat veszi.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#41023) ForRedGlory válasza wolf033 (#41020) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Inkább bukott 150 eurót :D Már ha izgatja az Advanced Paddle Module, ami alapból 180 euró lenne külön. ;] Persze, ha nem izgatja, akkor nyert 30 eurót.

Én még agyalok rajta, de ahogy látom csak 07.07-én hoznáék ki és ha addigh a CLS Elite ideér, akkor nem lesz mivel kormányóóóóni.

Szerz.: beelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#41024) Rico33 válasza wolf033 (#41020) üzenetére


Rico33
aktív tag

Az nyert aki a bukásra tippelt, még a paddle modul van tervbe.
Plusz a sticker, ami ujabb 20-30? Euro. ( Ez nem kell, csak a 400-ba az is benne van, meg a foszforeszkálo matricák ami jol jönne)

(#41025) JulesTS válasza ForRedGlory (#41014) üzenetére


JulesTS
őstag

Tegnap rendeltem meg a V2-t APM-mel mert a Mekkláren csak júni 31-től lesz...

(#41026) JulesTS válasza Rico33 (#41016) üzenetére


JulesTS
őstag

Én meg tegnap rendeltem meg... :U

(#41027) FLx válasza JulesTS (#41025) üzenetére


FLx
addikt

De miert? :) Minden evben ilyenkor adjak ki a limitalt vackot evek ota, tudni lehetett, hogy nem sokat kell ra varni.

(#41028) Rico33 válasza JulesTS (#41026) üzenetére


Rico33
aktív tag

Csak az vigasztaljon minket, ezis csak preorder, júli 7-töl lesz.
FLx: tavaly nekem nyár vége rémlik...bár júli már közel az :)

(#41029) FLx válasza ForRedGlory (#41023) üzenetére


FLx
addikt

Juliusra CSL elite? Teljesen kizart, jo ha augusztus, szeptember korul kap az elso kor, amiben nem sokan lesznek.

(#41030) ForRedGlory válasza FLx (#41029) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Mégis miért lenne kizárt? :U

Kizártnak tartom, hogy a legkésőbb 06.06-ig elindított preordernél 2 hónapot kelljen várni. Miért lehetne preorderelni, ha még 2-3 hónapot kellene rá várni? Értelmetlen. Ha így lenne, akkor ráérnének júliusban elindítani az előrendelést.

Szerintem legkésőbb itt lesz július elején, aki meg tudja rendelni.

[ Szerkesztve ]

(#41031) FLx válasza ForRedGlory (#41030) üzenetére


FLx
addikt

Eleve pre-order lesz csak a heten, szoval onnantol a minimum az egy honap amig tenyleg lesz, de inkabb 2-3 az. Es tutira mondom, hogy nem lehet beferni az elso korbe annyira keveset gyartanak. Nagyon meglepodnek, ha szeptember elott ebbol halando ember kapna.

(#41032) quby


quby
őstag

Sziasztok!

Aki esetleg alu rigben gondolkodik, most csináltattam egy nyiregyházi sráccal. Valami mást is csinál belöle és sokmindene van. Rajzoltam neki megcsinálta, majd jött és össze is rakta (bár én is nyiregyi vagyok, de szerintem máshol is megoldja). Ha kell valami extra legyártatja egyedileg. BOSCH profil, ami most hogy látom szerintem jobb mint a másik (aminek nem tudom mi a neve) Egyszerübb csavarozni. Árat sem mondott rosszat...
ha kell priviben elküldöm az elérhetöségét.

Ezt raktam most össze:

Ezen még nincs bal oldalon az egértartó, meg egy váltótartó.
A base plate-et ne nézzétek, az csak gyorsmegoldás.

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#41033) Rico33 válasza quby (#41032) üzenetére


Rico33
aktív tag

Milyen hosszú vagy te Fiú, hogy ilyen messze van az a pedál? :DDD

(#41034) quby válasza Rico33 (#41033) üzenetére


quby
őstag

Ez a még nem beálliott állapot, de amugy 190 :D

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#41035) JulesTS válasza FLx (#41027) üzenetére


JulesTS
őstag

A McLaren GT3 és ez az új is csak preorder, nem tudom, hogy mikorra lesz, és egyáltalán hozzájutok-e. Aztán úgy járok, hogy a CS F1-et is leveszik a listáról és nézhetem, hogy a QR2-es pereceket nem lehet majd a QR1-es bázisokra feltenni...

(#41036) FLx válasza JulesTS (#41035) üzenetére


FLx
addikt

"Some of you have noticed our Steering Wheels section in some regions has been quite limited recently, but this will be resolved very soon, stay tuned for more product announcements!"

Ketlem, hogy lenne olyan perec ami nem fog menni a regi QR-el, foleg, hogy amit mostanaban kiadnak az kb. mind cserelhetos lesz. Maximum ha valami nagyon extra funkciot tudna a QR2.

(#41037) JulesTS válasza FLx (#41027) üzenetére


JulesTS
őstag

Nekem egy órája jött meg a levél a limitált kormányról amiben írják:
"Available for pre-order today for 399.95 EUR, 399.95 USD, 629.90 AUD, 54,900 JPY.
The product page shows a counter indicating the number of remaining units in your region. Note that after the counter reaches zero, a small number of units might reappear on the counter as a result of order cancellations."
Kiváncsiságból rákattintottam, hogy mennyi van még:

(#41038) FLx válasza JulesTS (#41037) üzenetére


FLx
addikt

Igy szokott ez lenni, fel nap alatt altalaban elmegy. Mar del kornyeken lehetett rendelni.

(#41039) JulesTS válasza FLx (#41038) üzenetére


JulesTS
őstag

Hát ez az, semmi se biztos náluk, csak ami rakáron van és meg is rendelted...

(#41040) FLx válasza JulesTS (#41039) üzenetére


FLx
addikt

En mar biztosra megyek, elorendelem a cuccot es ha kozben kikerul a weboldalra elerhetoben, akkor cancel es rendelem ujra. Mivel az elorendeleseket sokszor elfelejtik teljesiteni. Ez eddig bejott.

(#41041) JulesTS válasza FLx (#41040) üzenetére


JulesTS
őstag

én is biztosra mentem, lesz nem fluoreszkálós F1 V2-őm arany színű fülekkel...

(#41042) JulesTS válasza biker (#40999) üzenetére


JulesTS
őstag

Új videókártya? De gazdag vagy. Gyereknek építünk gépet, mert kinőtte a laptopot. Minden új lesz, kivéve a GT960 amit ma délben vettem...

(#41043) ForRedGlory válasza JulesTS (#41041) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Én is, inkább megrendeltem. Még sosem kellett csalódnom a Famatecben a megrendelés teljesítésével kapcsolatban. Sőt, tavaly előbb érkezett meg talán 1 héttel az előrendelt kormány.

(#41044) biker válasza JulesTS (#41042) üzenetére


biker
nagyúr

:)
Annyira nem. De van egy lassan aranyat érő rx470-em azt majd eladom :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#41045) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Van, aki már meg is kapta a kormányt. :D [link]

(#41046) Emunem válasza Emunem (#40806) üzenetére


Emunem
aktív tag

ez még várat magára... :U

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#41047) GalaHU válasza ForRedGlory (#40990) üzenetére


GalaHU
őstag

A DD1 a cockpitemen van, majd ha érdemei elismerése mellett nyugdíjazom akkor csatlakozik a haverokhoz! ;)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#41048) GalaHU válasza biker (#41001) üzenetére


GalaHU
őstag

Miért kéne kettő kormány? Veszel egy universal/xbox hubot azon bőven van annyi gomb és tekerentyű hogy elég legyen pályaautózni, rally-ra meg bőven sok. Erre pattintasz bármilyen autós/tunningboltban kapható perecet, aztán jóidő.
Nekem simán bevált, kényelmesen elvagyok vele a Dirt Rally-Assetto-RaceRoom bermuda-háromszögben..,

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#41049) biker válasza GalaHU (#41048) üzenetére


biker
nagyúr

hülye lennék a quick release helyett csavarozni kormánycseréhez. De ez az én bajom.
én most pályázni a TM F1 add on kormánnyal megyek, igazából egy gomb még kellene rá kézre állóan, de elfogytak (TC override), rallyra meg a TM GT kormány.
Ha veszek egy ilyen hubot, akkor meg imbuszkulcs és csavarozgatok a csere helyett. Hát nem meggyőző.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#41050) adrian360


adrian360
őstag

aki használ kesztyűt, milyen típust használ? ujjatlant vagy teli ujjast. néznem kellene egyet az alcantara kormányhoz, szívem szerint ujjatlant vennék, hogy azért nyáron se pusztuljak meg benne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.