Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) Jack@l válasza bisiz (#17000) üzenetére


Jack@l
veterán

megmaradt logitech es fileokat, registry bejegyzéseket
Sajna úgy néz ki progi nincs rá: [link]

Egyelőre próbáld ki csak a sima uninstall-t, hátha utána jó lesz.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#17002) This_is_Ice


This_is_Ice
tag

Ha esetleg valakit érdekel, van egy eladó G25.

http://hardverapro.hu/apro/logitech_g25__hall_sensor_mod_elado

(#17003) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

Tudtok valami olcsó és használható cockpitről? Újra elkezdtem szimulátorozni és máris megfájdult a derakam, a hülye magas asztaltól, az alacsony és csúszós széktől. :O
Vagy valami erre a célra szánt vagy megfelelő szék is megtenné.

[ Szerkesztve ]

(#17004) VegyesTamás válasza bisiz (#17000) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

tedd fel megint aztán max uninstalleller szedd le, az felkínálja a registry eltávolítást is

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#17005) zolee5016 válasza This_is_Ice (#17002) üzenetére


zolee5016
őstag

tudjuk..láttuk :K de ide ne nagyon tedd be , mert ban lesz........... :U

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#17006) VegyesTamás válasza Kephamos (#17003) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

ha jól tudom ők csinálnak ilyeneket.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#17007) This_is_Ice válasza zolee5016 (#17005) üzenetére


This_is_Ice
tag

Elnézést kérek, pusztán tudatlanságból fakad a tévedés. Nem fordul elő többet, köszönöm a figyelmeztetést.

(#17008) zolee5016 válasza This_is_Ice (#17007) üzenetére


zolee5016
őstag

engem épp nem zavar...ne tőlem kérj elnézést...
a modik harapnak ilyen hsz-ért

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#17009) This_is_Ice válasza zolee5016 (#17008) üzenetére


This_is_Ice
tag

:R Remélem, nem veszik rossz néven ők sem. :B

(#17010) nagyArc válasza bisiz (#16997) üzenetére


nagyArc
tag

Akkor nem vagyok ezzel egyedül! A Logitech Profiler tegnap óta nem működik, nem tölti be a játékokhoz a speciális beállításokat. A vezérlőpultban beállított értékek érvényesek minden játékban, nincsenek játékspecifikus beállítások. Win7 64 bit.

(#17011) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Szerintetek van esely arra, hogy a Fanatec hirdet karacsonyi akciot? Elso korben rendelnek egy Clubsport pedalt, igy kapnek egy kodot, amivel majd kesobb megtudom venni a base-t is.(jelenleg most nincs is elerheto statuszban) Addig RS500 kormanya maradna. Spur vagyok, jo lenne sporolni egy kicsit. Pluszban, erdemes hozza rendelni egy tartalek load cell-t?

Don't Tread On Me

(#17012) Kephamos válasza MPowerPH (#17011) üzenetére


Kephamos
addikt

Én anno valami karácsonyi akcióban vettem a kormány meg a pedált.

(#17013) MPowerPH válasza Kephamos (#17012) üzenetére


MPowerPH
félisten

Remelem dobnak majd valami hirlevelet rola, direktbe feliratkoztam. Megvarom dec. kozepet, hatha lesz valami.

Don't Tread On Me

(#17014) bisiz válasza nagyArc (#17010) üzenetére


bisiz
tag

Na, az fasza akkor!

Igazából én már próbáltam azt is, hogy letöröltem a drivert és a registryből is kitakarítottam, de így sem jó. A megoldások, amiket az angol fórumokon látok, azok sem segítenek, szóval ebből win reinstall lesz...

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#17015) nagyArc válasza bisiz (#17014) üzenetére


nagyArc
tag

Ezt töltötted le hozzá?
[link]

Mert kiderült, hogy a Logitech Gaming Software sok változatban működik, mindegyiket úgyanúgy hívják, de egész más a funkciójuk. Ha pl. innen töltöd le:
[link]
akkor Logitech Gaming Software néven egy egészen más file fog letöltődni, mint a felső linknél. Ez nem is alkalmas a kormányhoz, hanem csak controllerhez jó, de ez csak egy fórumból derült ki, ahol egy logiteches emberke válaszolt egy kérdésre.

Nekem megjavult, miután letöröltem a drivereket és újrainstalláltam az LGS-t (az első linkről).

Valahol olvastam, hogy akkor is elfelejtheti a beállításokat, ha bedugva hagyod a kormány usb csatlakozóját, és úgy kapcsolod be a gépet. Azt írják, hogy először gép bekapcs, és csak utána kell bedugni az kormányt, mert egyébként a windows felülírja a Logitech drivert a sajátjával (mivel előbb érzékeli a kormányt, mint ahogy betöltené a Logitech drivert). Nem biztos, hogy így van, mindenesetre nekem pont azután felejtette el a beállításokat, hogy rádugott kormánnyal kapcsoltam be a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#17016) wolf033 válasza nagyArc (#17015) üzenetére


wolf033
senior tag

A rádugott kormánnyal bekapcsolt gép nem lehet szerintem baj mert sokszor Én is így kapcsolom be és nincs vele semmi probléma.

(#17017) Kommy válasza nagyArc (#17015) üzenetére


Kommy
veterán

A bedugva hagyott kormány biztos, hogy nem jelenthet gondot, 1 év alatt (míg megvotl) egyszer sem volt kihúzva a kormány, sem a gépből sem az áramból.

(#17018) bisiz


bisiz
tag

Én azt nem értem, hogy eddig is ezt a drivert használtam, semmit nem változtattam, csak annyi történt, hogy kihúztam a kormányomat, kifagyott a gép, resetáltam, visszadugtam a kormányt és azótan em jó az LGS sem.

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#17019) nagyArc válasza bisiz (#17018) üzenetére


nagyArc
tag

És a windows felismeri a kormányt? Vezérlőpult > Eszközök és nyomtatók. A windowsban tudod állítani pl. a fordulási szöget? Nekem amikor kiakadt, akkor controllerként ismerte csak fel.

[ Szerkesztve ]

(#17020) bisiz


bisiz
tag

Nekem is csak controllernek érzékeli :S

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#17021) nagyArc válasza bisiz (#17020) üzenetére


nagyArc
tag

Én ezt csináltam:

- Vezérlőpult - Eszközök és nyomtatók - jobb klikk a kormányra - Tulajdonságok - Hardver fül - Tulajdonságok gomb - Illesztőprogram fül - Eltávolítás gomb (itt két driver is volt, mindkettőt eltávolítottam)

Utána kihúztam a kormányt, feltelepítettem a Logitech Gaming Software-t, és utána bedugtam a kormányt az usb-be. Ettől megjavult. Próbáld ki, hátha sikerül életet lehelni bele.

[ Szerkesztve ]

(#17022) bisiz


bisiz
tag

Köszi!

Nekem sajnos így sem lett jó, szóval win reinstall lesz. Azért ezt tényleg nem tudom mire vélni, hogy ilyet csináljon egy szoftver, de vicc az biztos.

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#17023) bolhalovas válasza bisiz (#17022) üzenetére


bolhalovas
csendes tag

Szia!
Másik gépen működik?

(#17024) bisiz


bisiz
tag

Noh, megoldottam.

Vicc,de a C\users\username\appdata\lgs könyvtárban kellett kitörölni az összes .xml fájlt(nekem csak egy volt) és egyből elindult... :DDD

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#17025) JuditBF


JuditBF
csendes tag

Látom Tamás nem kapott választ ezért én most ismét megkérdezem, hiszen nekem most ugyan az a bajom amit ő is leírt. Mivel én még szétszedés előtt állok, ezért érdeklődöm mit kell hozzá vennem, vagy mit kell vele tenni.

Sajna nekem sem vált rendesen a DFGT bal váltófüle, vagy kettőt egyszerre, és már kattanás sincs. Kikopott? Elfáradt a kapcsoló? kapcsolócsere? Milyen kapcsoló? Meg oldható házilag?

Ha valaki már volt ebben a helyzetben akkor egy kis segítséget kérnénk tőle. :R

Az élet rövid, így inkább versenyezzünk egy jót: www.gtkarrier.hu

(#17026) JuditBF válasza sztamas65 (#16904) üzenetére


JuditBF
csendes tag

:R

[ Szerkesztve ]

Az élet rövid, így inkább versenyezzünk egy jót: www.gtkarrier.hu

(#17027) JuditBF


JuditBF
csendes tag

Látom Tamás nem kapott választ ezért én most ismét megkérdezem, hiszen nekem most ugyan az a bajom amit ő is leírt. Mivel én még szétszedés előtt állok, ezért érdeklődöm mit kell hozzá vennem, vagy mit kell vele tenni.

Sajna nekem sem vált rendesen a DFGT bal váltófüle, vagy kettőt egyszerre, és már kattanás sincs. Kikopott? Elfáradt a kapcsoló? kapcsolócsere? Milyen kapcsoló? Meg oldható házilag?

Ha valaki már volt ebben a helyzetben akkor egy kis segítséget kérnénk tőle. :R

Az élet rövid, így inkább versenyezzünk egy jót: www.gtkarrier.hu

(#17028) Jack@l válasza JuditBF (#17027) üzenetére


Jack@l
veterán

Kapcsolós csere, sima 2 lábú nyomógomb mind. Amelyik méretben, nyomás útban, erősségben kb ugyanolyan, mind jó lesz. (100-200 ft-os tétel) Vegyél párat, mert a konstrukció szar és el fognak fizikálisan fáradni.
Előtte nem árt kimérned hogy benyomásra zárja vagy bontja az áramkört a dfgt-ben levő gomb.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#17029) STC Speed


STC Speed
őstag

DFGT-t érdemes használtan venni?
Mármint lutri tudom,de strapabíró cucc nem?

(#17030) zsiz válasza STC Speed (#17029) üzenetére


zsiz
őstag

én is úgy vettem pár hónapja, semmi baja, azóta se. azért nem árt ha vásárlás előtt meg tudod nézni és kipróbálni személyesen. + 25k-nál nem adnék többet érte használtan, főleg most hogy 35k-ért volt újonnan. (én 22500 Ft-ért vettem postával.)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#17031) STC Speed válasza zsiz (#17030) üzenetére


STC Speed
őstag

Igazad van,okés!
Egyébként jó kormány?
Nagyon nézegettem mit kellene,nekem a nagy forgásszög illetve,kormány méret fontos :)

MM ben 35?

[ Szerkesztve ]

(#17032) zsiz válasza STC Speed (#17031) üzenetére


zsiz
őstag

első kormányom, úgyhogy nagyon nincs viszonyítási alapom. de azt tudom, hogy játszani jó vele, főleg ha jól beállítgatod majd az effektek erősségét. a váltófülek elég kicsik, éles kanyarban én pl nem igazán tudom használni őket mert kicsit nehezen érem el, de van rendes "bot"váltó is rajta. maga a kormány jó fogású szerintem. felfogatása is elég erős. szóval azt mondanám, hogy jó kormány.

mást nem is fognak itt ajánlani neked, legalábbis ebben az árkategóriában biztosan nem. olcsóbban a momo-t szokták itt ajánlani, de az neked rögtön kiesik mivel, keveset fordul. ráadásul régi, és sokkal hangosabb is mint a dfgt, valamint nagyobb az ellenállása is, nehezebben tudod tekerni.

a DFGT gyenge pontja a pedálja (nincs kuplung, műanyag). legalábbis nekem nem tetszik, nem érzem rendesen, nem tudom adagolni. de ki lehet békülni vele.

szerk: igen, Media Marktban mondják, hogy 35k-ért is van. webshopban többet ír. de van valami árgaranciájuk, hogy ha másik boltjukban olcsóbb akkor nekik is oda kell adniuk annyiért.

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#17033) JuditBF válasza STC Speed (#17029) üzenetére


JuditBF
csendes tag

Strapabírónak strapabíró az tuti! Kérdés persze előző tulaj mire és hogyan használta! ha favágó volt akkor nem biztos hogy meg kell venni, de ha normálisan játszott vele akkor mehet! Nekem 5 éve van meg folyamatos használat mellett most kell cserélni benne a váltó kapcsolót (ami ezek szerint 2-300 ft körüli mutatvány) de ha eladnám nyugodt szívvel tennem és mondanám hogy rendben van a kormány!

Az élet rövid, így inkább versenyezzünk egy jót: www.gtkarrier.hu

(#17034) STC Speed


STC Speed
őstag

Köszi srácok!

Régóta tervezem a vételt,mindig elhalasztottam,most bepótolom!
Majd írok! :) :R

(#17035) Meridius11 válasza zsiz (#17032) üzenetére


Meridius11
aktív tag

Az árgarancia más MM boltokra nem vonatkozik.

(#17036) zsiz válasza Meridius11 (#17035) üzenetére


zsiz
őstag

akkor bocsi, pontosan nem tudom hogy működik, csak erre a történetre emlékeztem homályosan.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#17037) neilszab


neilszab
őstag

Jővő héten kezdetét veszi a Assetto Corsa GT3 Tesztkupa!!

A rendkívül sikeres BMW M3 E30 Tesztkupa után most a Ti szavazataitok alapján komolyabb vizekre evezünk és a GT3-as gépeket fogjuk meghajtani egy 2 x 6 fordulós tesztkupa keretében! A cél nem titkoltan az, hogy éles versenykörülmények között is kipróbáljuk az AC legújabb képességeit (boxkiállás, gumi amortizáció, új sérülés modell, stb...) és persze hogy érdemi kihívást és szórakozást nyújtsunk a komolyan versenyezni vágyóknak!

A versenyeken a részvétel nyílt, viszont előzetes prekvalifikáció és nevezés szükséges. Az előzetes felmérésen több mint 130 szavazat érkezett, így résztvevőkből biztosan nem lesz hiány, minden futamon több szerver fogunk indítani és mindenki meg fogja találni a magához illő ellenfeleket, senki sem fog unatkozni a futamokon! ;)

A bajnokságnak komoly nyereménye is van, a szerencsés versenyzők kipróbálhatják a SimHouse high-tech motion szimulátorát az Oculus Rift DK2-vel, a nyeremény a rendszeres résztvevők között kerül kisorsolásra!

További infók és nevezés itt: AC GT3 Tesztkupa

Ne feledjétek, ma este 21:00-kor egy bemelegítő FunRace-t is tartunk, gyertek bátran: AC FunRace: GT3 - Spa

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#17038) sztamas65 válasza JuditBF (#17027) üzenetére


sztamas65
csendes tag

Végül is megkaptam a választ akkor. A nyomógombok 4 lábúak (150Ft/db) és ki kell mérni hogy mikor mit csinál. A nyomógomb cserét még nem tettem meg. Várok amíg teljesen meg nem adja magát.
Érdekes hogy neked is a baloldali ment tönkre. :)

A 4 mm ha jól emlékszem a magassága.

[ Szerkesztve ]

(#17039) JuditBF válasza sztamas65 (#17038) üzenetére


JuditBF
csendes tag

Köszönöm Tamás!

Az élet rövid, így inkább versenyezzünk egy jót: www.gtkarrier.hu

(#17040) thedriver válasza sztamas65 (#17038) üzenetére


thedriver
tag

DFGT dupla váltás problémára az alábbi megoldás is működik: (A lényeg, hogy be lehet állítani a profiler-ben, hogy minimálisan mennyi idő teljen el két váltás között)

The following example/guide is for the Logitech DFP "stick shifter forward" (for downshifts) but notice that this can also be done for the "stick shifter backward" (for upshifts) and/or for each of the two paddles, if you wish. You just have to reassign a different key for the command, for each of these.

So, here we go:

1 - Open Logitech profiler

2 - Create a game profile (click "Profile", then "new", browse to the specific game executable, and give a name to this new profile).

3 - You'll now see a picture of the wheel with all buttons, paddles and stick-shifter.
This "fix" works for any of its buttons, paddles, stick-shifter, even pedals.
Just to illustrate this for an example in the DFP, we'll use the "stick shifter forward" (generally used for downshift).

3.1 - Now mouse over and LMB click the "stick shifter forward", a little menu pops up.
Now select the option "Select Command", then "New Command".

3.2 - A new window pops up... you'll now have to assign a key and a name for the new command.
We'll use the key "M" just for this example. So, for the name, you can put "M" (without the quote marks), same as the key you'll be selecting. Though you may put whatever name you wish ("downshift", etc, etc).

3.3 - Now click in "options" and put a check on the "record pauses", and click "OK" (this is so you can see how long it takes, in seconds, to press and release the key/button).

3.4 - Now, click "Record", and press then release the desired key in your keyboard (for this example it's "M").
You'll want your "press and release" exercise to be between 0.2 and 0.4 seconds (no more, no less).
After this is done, click "OK".

3.5 - All you have to do now is to re-run the game for which you've set the new Logitech profile, and reassign the downshift command again (in that specific game options).

You'll see that, in game, while reassigning your stick-shifter-forward for the downshift, that it is now recognized as "M".
The end result... no more double-downshifts issues, just smooth and precise downshifts!

[ Szerkesztve ]

The Driver

(#17041) Jack@l válasza sztamas65 (#17038) üzenetére


Jack@l
veterán

Ha tudsz forrasztani üzembiztosan, felesleges várni vele...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#17042) JuditBF válasza thedriver (#17040) üzenetére


JuditBF
csendes tag

Köszi!

Az élet rövid, így inkább versenyezzünk egy jót: www.gtkarrier.hu

(#17043) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

Létezik max 15k-ért vállalható minőségű force feedback-es kormány? Mert amiket találtam az csak rezgő motorosok...

Köszi

laca

[ Szerkesztve ]

(#17044) shteer válasza vitezlejszlo (#17043) üzenetére


shteer
titán

Hasznaltbol? Letezik. Ujbol? Nem letezik.

..szerintem jónak tűnik

(#17045) vitezlejszlo válasza shteer (#17044) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

:)

Jó akkor úgy kérdezem: 10 éves gyereknek játszós FF kormány.. olyan létezik? :D

laca

(#17046) VegyesTamás válasza vitezlejszlo (#17045) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Momo...minden újabb szemétnél jobb az árában sztem :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#17047) bajzal válasza vitezlejszlo (#17043) üzenetére


bajzal
őstag

Hát újba nem, de használtan van Momo 10 körül, de ha kicsit többet rászánsz és szerencséd van akkor találsz 15-20 között használt driving force pro-t, ami jobb. (900°)

(#17048) VegyesTamás válasza bajzal (#17047) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

nem találsz, ritka mint a fehér holló, ami van azt elviszik karira :D na jó, talán :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#17049) N€T0X|N válasza vitezlejszlo (#17045) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Én MOMO-t vennék, azt 15 alatt megúszod. Egy 10 éves gyereknek szvsz hót felesleges egy DFP.

Sent from my keyBoard

(#17050) bajzal válasza N€T0X|N (#17049) üzenetére


bajzal
őstag

Ja 10 éves gyereknek kell :D Akkor bőven jó lesz a Momo.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.