Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13651) baluka6 válasza VegyesTamás (#13648) üzenetére


baluka6
aktív tag

Meggyőztetek. Tudtok Budapest környékén olcsó és jó momo-t?? Itt az aprón mindegyik messze van, postával meg drágább a leves, mint a hús.. :)

(#13652) zolee5016 válasza baluka6 (#13651) üzenetére


zolee5016
őstag

Ha megegyezel fele-fele postában az max + 1 k....vedd amíg van.....

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#13653) atomeec válasza baluka6 (#13651) üzenetére


atomeec
senior tag

Nekem a második kormányom Momo volt és nagyon szerettem (az első valami Tesco-s rugós cucc, gyűlöltem :DDD ). Nekem szerencsém volt, mert idővel se jött elő a pedál baja (potméter, igaz újonnan vettem), de javítható. Azért az árért jobbat nem fogsz kapni. A kinézete meg más kérdés, műanyag, mint a többi ennyiért, de elég masszív, a felfogatása is jó, nekem sose mozdult el.

(#13654) katt777 válasza VegyesTamás (#13635) üzenetére


katt777
félisten

NFS? Legfeljebb High Stakes és Porsche, illetve SE, mert a 2SE-nek szétesik a grafikája újabb VGA-kon.
DFGT-t is upgrade-elni? :F :Y Lényegében egy jó kormány/pedál szett kéne, semmi több. Mint régen a Gravis Blackhawk joyok voltak tolórugós kialakítással, azokat aztán nem lehetett elnyűni. A mai motoros kütyüknél mindig azt látom, hogy hamar tönkremennek azok a force-os elemek. :(((

Néztem azt a 200k-s F1-es csomagot is, asszem az is trust, de azért egy komplett gép ára...
Ja, és a wireless Ferrari cockpit szintén vacak?

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13655) N€T0X|N válasza katt777 (#13654) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Trust-nak nincs 200K-s kormánya, a Wireless Ferrari meg nem ffb-s (nem emlékszem, hogy ez szempont-e), de írnak róla jót meg rosszat is netszerte.

Sent from my keyBoard

(#13656) Jack@l válasza baluka6 (#13651) üzenetére


Jack@l
veterán

Ne vegyél momo-t inkább spórolj még egy használt dfgt-re. A 360 fokos elfordulással bajba leszel, meg már sok éve nem gyártják szegény momo-t.... (anno tányeg csúcs volt, de ma már alsó kategória, tudásban)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13657) katt777 válasza N€T0X|N (#13655) üzenetére


katt777
félisten

Mindjárt utána nézek, de munkahelyen vagyok. FFB kéne, mint írtam, éppen az a bajom, hogy ez milyen sok vezérlőnél szar. Illetve láttam egy ilyet is, fogalmam nincs, mennyire lehet jó direkt pedálok nélkül.

Tm F1
Tm F Wless
SS Simrw S1

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13658) N€T0X|N válasza katt777 (#13657) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Wireless-ben én eleve nem bíznék meg, az inputlag miatt, de nincs róla tapasztalatom. 80-ért ettől függetlenül nem tűnik akkora jó vételnek. A steelseries cucc az csak rim, nem klasszikus kormány.

A Ferrari F1 meg Thrustmaster (nem Trust!), ami jó, csak fizese meg, akinek pénze van rá. :B

Alapvetően még mindig az a felállás (nem csak ebben a topicban, hanem netszerte), hogy ha valaki normális, minőségi, időtálló, stb. cuccot akar, akkor Fana vagy Logi, vagy a Thrustmaster drága cuccai.

Sent from my keyBoard

(#13659) katt777 válasza N€T0X|N (#13658) üzenetére


katt777
félisten

Jól van, csak a trust-ra emlékeztem, tudom, hogy különböző gyártók.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13660) RSVRocky


RSVRocky
csendes tag

Ma megjött a GT3 kormányom :) mivel épp szabadnapos vagyok, volt is időm gyorsan kipróbálni. A kormány és a pedalak kidolgozottsága szebb, mint vártam, eddig nagyon tetszik! Még alakítgatnom kell a TV elhelyezésen és a pedalakra is csinálok tartü konzolt, mert most elég fura helyzetben kellett mennem :D
Ami eddig egyetlen negatívum, hogy a fék potenciométerét csak 5-ösön tudom használni. Ha felette van, akkor alapból nagyon kicsit fékel (csak a féklámpa miatt vettem észre, nem a teljesítményből), ha lejjebb tekerem, akkor túl erősen kell nyomni, hogy teljes fékerő legyen. Még nem néztem utána, lehet fizikailag kell állítani még a pedál helyzetén, vagy a kormány szoftverében az érzékenységet?

(#13661) barcalaci84 válasza katt777 (#13657) üzenetére


barcalaci84
őstag

Szerintem a minimum szint kormánynál:
Ha komoly szimekkel is akarsz játszani, akkor minimum DFGT , hisz itt hasznos lehet a 900 fokos fordulás...
Ha pl f12013 a legkomolyabb játék amivel játszani akarsz , akkor pedig thrustmaster f430 ffb (nem a cockpites mert az csak lehúzás jó sok plusz pénzért egy sima állvány...

Mindkettőt érdemes használtan beszerezni, később is ugyanannyiért el fogod tudni adni, sőt még többért is adott esetben...

felsőbb kategóriában meg a fanateces load cell fékes kombó a nyerő a g27-tel szemben szerintem is...

(#13662) r3ccardo válasza barcalaci84 (#13661) üzenetére


r3ccardo
tag

Thrustmaster f 430 ffb-t szerintem ne :( . Törik a fékpedál mint a ropi.
Lenne egy kérdésem-kérésem is a dfgt fékpedálja alá elhelyezett squash labdáról tudna valaki bővebb leírást adni, esetleg fényképpel együtt? Előre is köszönöm.

(#13663) wolf033 válasza r3ccardo (#13662) üzenetére


wolf033
senior tag

(#13664) Dr. Gonzο válasza r3ccardo (#13662) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Én a tecsóban vettem cicáknak való 4 db-os játék labda szettet. Mérete tökéletes és különböző keménységűek.
Ízlés szerint lehet bele váltogatni.

(#13665) barcalaci84 válasza r3ccardo (#13662) üzenetére


barcalaci84
őstag

attól függ melyik verzió, mert van olyan ami már nem fémpedálos , illetve gyengítettek a mágnesen is...
így nem törik , de még mindig jobb mint a dfgt gagyi pedálja...
na meg persze olcsóbb...

(#13666) stairmaster válasza r3ccardo (#13662) üzenetére


stairmaster
tag

Szerintem ez is elég jó megoldás hasonló mint a labdás.

(#13667) r3ccardo


r3ccardo
tag

Köszönöm a "labdás" segítségeket. :R

(#13668) r3ccardo válasza barcalaci84 (#13665) üzenetére


r3ccardo
tag

A pedálnak a szára sosem volt fém és az törik el. Szerintem ha a dfgt pedálhosszát használná a thrustmaster 430asnál, akkor lenne a tuti :) . A gyengített mágnesben igazat adok az sokat segíthet.

(#13669) barcalaci84 válasza r3ccardo (#13668) üzenetére


barcalaci84
őstag

igen a pedálszár az sose volt fém , csak van olyan már amin a pedál is műanyag, nem fém...
már nincs akkora ellenállása a gyengébb mágnes miatt illetve könnyebb is az egész a műanyagra cserélés miatt
de így is jobb a pedál mint a DFGT-é squash labda ide vagy oda...
ha 900 fokos lenne nem is lenne hiányérzetem...

(#13670) Tomdriver válasza RSVRocky (#13660) üzenetére


Tomdriver
őstag

Drivert és firmwaret telepítetted?
Driverében is tudsz kalibrálni, meg gondolom a játékban is. Én mondjuk a pedált közvetlen a PC-ve dugtam, így külön vezérlőként kezeli. Általában 8-as körül használjuk a load cellt.
Próbálgasd csak, jónak kell annak lenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#13671) RSVRocky válasza Tomdriver (#13670) üzenetére


RSVRocky
csendes tag

eddig nagyon tetszik :)
csak PS3on használom még, így nem foglalkoztam még sem driverrel, se firmware-el. A GT6-ban most beállítottam, hogy ne legyen annyira érzékeny a kontrollerre, ez úgy látszik a pedálra is hatott, azóta ha 10esre is rakom, nem fékel alapból.
A 900 fok nekem nagyon soknak tűnik a 200 után (T100), levettem 770re, így egész jónak tűnik, bár nagyon megdolgozom ha elindul a kocsi fara :D

Amúgy köszönöm a véleményeket, élőben tényleg nagyon minőséginek és jól összeszereltnek tűnik :)

(#13672) VegyesTamás válasza RSVRocky (#13671) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Mivel játszol?

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13673) RSVRocky válasza VegyesTamás (#13672) üzenetére


RSVRocky
csendes tag

Gran Turismo 6

(#13674) djrobaa válasza RSVRocky (#13671) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Ugye ugye... jó kis cucc ez. ;)

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#13675) VegyesTamás válasza RSVRocky (#13673) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Oda mondjuk 720at ajánlanék max :)

900 at csak driftre használom, és általában rallyzok az meg 500 fok...(440-540 ig ajánlják) túraautókban sincs szerint 560nál sokkal több, de erről nincs pontos infóm, nem kizárt, hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13676) RSVRocky válasza VegyesTamás (#13675) üzenetére


RSVRocky
csendes tag

kösz az ötleteket, majd kipróbálom akkor ezek szerint :)

(#13677) Tomdriver válasza VegyesTamás (#13675) üzenetére


Tomdriver
őstag

GT autóknál a valóságban típusfüggő, mennyit fordul a kormány.
Pl. iRacing ezt jól szimulálja, alapból beállítod 900-ra és ő attól függően hogy milyen tip. kocsival mész, levesz belőle. Más szimeknél nem tudom hogy van ez, mindenesetre itt találkoztam ezzel először.

(#13678) Tecsa válasza Tomdriver (#13677) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Assetto corsa engedi tovább fogatni a kormányt, de a játékban a kormány nem fordul tovább!

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#13679) VegyesTamás válasza Tecsa (#13678) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

LFS is így nyomja :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13680) VegyesTamás válasza Tomdriver (#13677) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Igen ahogy mondod. A többiek nem ilyen intelligenseg mint az iracing :D típus meg vezető függő.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13681) Brain75


Brain75
senior tag

Emberek.

A mai naptól G25, G27 csapágyházak elérhetőek.
Akit érdekel a dolog jelentkezzen, mert már nem sok van szabadon.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#13682) Real93 válasza Brain75 (#13681) üzenetére


Real93
aktív tag

Szia!

Mennyibe kerül egy G25 csapágyház?

Szerk.: PÜ akart lenni. :B

[ Szerkesztve ]

(#13683) Joshi válasza Brain75 (#13681) üzenetére


Joshi
titán

Ment PÜ. ;)

[ Szerkesztve ]

(#13684) stairmaster válasza Brain75 (#13681) üzenetére


stairmaster
tag

:C :D

(#13685) SirAlo válasza Joshi (#11150) üzenetére


SirAlo
aktív tag

csak en ugy halottam hogy valami gyenge load cell van bennuk ami eleg hamar tonkremegy

(#13686) kokoaliga válasza SirAlo (#13685) üzenetére


kokoaliga
tag

szerinted erre a 2013.08. havi hsz-re emlékszik valaki :DD

Koko

(#13687) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

Szerintetek egy Logitech Wingman Formula Force GP használtan jó vásár lenne 5.000 Ft-ért?

(#13688) Jack@l válasza bajaki (#13687) üzenetére


Jack@l
veterán

Ha működik rendesen akkor se adnék érte 2e-nél többet a helyedben.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13689) speter33


speter33
aktív tag

Hmm, de jó kis pillangóváltó DFGT-hez :K
Csak lehetne olcsóbb :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13690) VegyesTamás válasza bajaki (#13687) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

hááát..ahhoz képest, hogy múltkor 8ért láttam momot.... :U

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13691) Ant@


Ant@
senior tag

Azonos áron G27 vagy GT3 ?

(#13692) bajaki válasza VegyesTamás (#13690) üzenetére


bajaki
őstag

Az most egy 10-esért van fent aprón. Az sok már érte, vagy annyit megér még?

(#13693) Ant@ válasza bajaki (#13692) üzenetére


Ant@
senior tag

7-ért kapsz Formula Force EX-et. Lényegében a Wingman utódja.
Inkább ezt vedd mert a Wingman lehet már simán 10 éves is.

[ Szerkesztve ]

(#13694) bajaki válasza Ant@ (#13693) üzenetére


bajaki
őstag

Igen, látok egyet itt aprón 6500-ért. Jónak tűnik. Akkor lehet ez lesz belőle.

:R

(#13695) Ant@ válasza bajaki (#13694) üzenetére


Ant@
senior tag

Én 2009 óta nyüstölök egy ilyet. Azt nem mondom, hogy nem látszik meg rajta a kora, mindenesetre tökéletesen működik.

(#13696) VegyesTamás válasza bajaki (#13692) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

az már talán sok. Force ex jobb sztem is.

G27 VS GT3 ..csomag? pedállal váltóval?

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13697) Ant@ válasza VegyesTamás (#13696) üzenetére


Ant@
senior tag

Csomag. A legegyszerűbb pedállal és váltóval.

(#13698) VegyesTamás válasza Ant@ (#13697) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Linkeld be pls.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13699) Ant@ válasza VegyesTamás (#13698) üzenetére


Ant@
senior tag

(#13700) VegyesTamás válasza Ant@ (#13699) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Fanatecet ajánlanám, de ebbe számold bele a lefogatókat!

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.