Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) bnorci71


bnorci71
addikt

A nagy vásárlási láz mellé, elég sok szó esik szimulátorról is

Speedcast (S01E22): Beültem és azt mondták: menjél! (Kiss Norbi)

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#59002) fatal`


fatal`
titán

Kormány máris sold out. :D

CSP 3-ra meg nagyobb akció van, mint tavaly. Kár, kipróbáltam volna a dampert, de így már egy éve használom. :D

(#59003) Gomez86 válasza #214 (#58967) üzenetére


Gomez86
őstag

Megint van váltó (gondolom találtak egy kosárban félretéve egy kupac adaptert)

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#59004) András12345 válasza proci985 (#58998) üzenetére


András12345
aktív tag

Zokniban éppen csak lehet sejteni hogy pörög-e éppen a kis motor rajta...

(#59005) RobbyJr válasza Gomez86 (#59000) üzenetére


RobbyJr
őstag

Nyugi, gyakorlás, és gyorsabb leszel, én se vagyok az a nagyon gyors. ;)

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#59006) JulesTS válasza RobbyJr (#58994) üzenetére


JulesTS
őstag

Lehet hozzá kapni utángyártott csöveket amivel át tudod alakítani két pedálosra...
De nyomtatni is lehet:
https://www.thingiverse.com/thing:4820600

(#59007) Moby válasza András12345 (#59004) üzenetére


Moby
addikt

Neeee...ennyire gatya? Ehhez képest az én xbox kontroller rezgőmotoromat még a kormányon is érezni, pedig azok aztán igazán aprók...

(#59008) proci985 válasza szacsee (#58999) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

:R

igazabol nem baj, ha nem nagyon eros, csak az lenne a lenyeg hogy valamit erezni a pedalon, ha csokken / nincs tapadas, illetve ha blokkol a kerek.

András12345: ejj, akkor annal az XBox controllerem is erosebb.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59009) RobbyJr válasza JulesTS (#59006) üzenetére


RobbyJr
őstag

Na jó, de ez így brutál távol van egymástól, nekem nem tetszik így. A lapos pedál talppal lehet még segíteni rajta, hogy a fék kicsit balra kerüljön, mert 3 lyuk van rajta.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#59010) -Solt- válasza András12345 (#59004) üzenetére


-Solt-
veterán

Én cipőben is érzem... :)

www.smart-bus.hu

(#59011) RobbyJr válasza -Solt- (#59010) üzenetére


RobbyJr
őstag

Akkor függ attól kinek milyen vaskos a lába. Erősségen lehet rajta állítani amúgy? Vagy azt csak a játékban tudod?

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#59012) proci985 válasza -Solt- (#59010) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Dirt 2.0hoz probaltad? segit fekezni?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59013) szacsee válasza fatal` (#59002) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szét van csúszva a Fanatec oldala, kormány oldalán se kép, se infó (bár ez előfordul), vagy másik variáció, hogy nem is volt. V3 már az oldalon volt kormány sehol amikor ránéztem 3mp múlva már Sold out volt.

(#59014) bulikavagyok válasza RobbyJr (#58994) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Én elolvastam/megnéztem pár tesztet, szerintem most ugyanazon az áron is a V2-őt választottam volna. Én is két pedált használok, szóval ez is mellette szól. A V3 mellett egyedül a "menő kinézete" szólt. :)

szacsee: Gratula, jó döntés! Már fel is adták? Az szuper!

fatal: "Sold out" amióta felkerült. Gondolom később élesítik majd.

Szerk.: Elérhető!

[ Szerkesztve ]

(#59015) fatal` válasza András12345 (#59004) üzenetére


fatal`
titán

Én érzem cipőben is, bár tény, hogy nem valami erős.

@proci985
Rallyhoz szerintem hulla felesleges ez. Nincs ABS a rally autókon.

A gázpedál rezgetése helyett meg akkor jobban jársz egy shakerrel és akkor az erővel sem lesz probléma.

[ Szerkesztve ]

(#59016) RobbyJr válasza szacsee (#59013) üzenetére


RobbyJr
őstag

De amúgy ma két termék került ki akcióba, és napi egyről volt szó. Szóval van zavar.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#59017) RobbyJr válasza proci985 (#59012) üzenetére


RobbyJr
őstag

ACC-nél jól jöhet, de Rallyba nincs ABS ahogy már írták.

#59014 Mindenesetre én meg gondolkodok melyik legyen, vagy most veszek V2-t, aztán később a Fana úgy is kiad egy új pedalt.

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#59018) szacsee válasza RobbyJr (#59016) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem is értem mi a ráció ebben a széthúzott akcióban.
Ok pénzt akarnak keresni 1 héten keresztül, de jobban tennék, ha előre lekommunikálnák és elérhetővé tennék a termékeket 1 hétig, a Limited pedig maradna BF péntekre. Többi termék meg amíg a készlet engedi.
Szállítással lehetne tervezni, nem mondanák vissza a meglevő megrendelést páran + nem csúszna szét a weboldal sem, de nem tudom mi zajlik a fejükben. :DDD

bulikavagyok : Köszi!

Már csak egy kerek CS vagy Podium perecre és egy meki vagy f1 akcióra várok. :D

[ Szerkesztve ]

(#59019) proci985 válasza fatal` (#59015) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem feltetlenul az ABSt hianyolom rallyban (ami nincs), hanem pl erezni mennyire tapad az auto.

foleg FWD autonal lenne kritikus, pontosabban ott zavart, hogy nezem miert csuszik egyensesen az auto (tulfekezesnel), vagy mennyire forog el a kerek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59020) GalaHU válasza Moby (#59007) üzenetére


GalaHU
őstag

Azért ettől jobb a helyzet, én zokniban érzem rendesen, mind a gáz, mind a fék rezgését. Nyilván nem reaktor szint, de hozzátesz az élményhez.

Mintha lett volan róla szó, hogyha a pedál nem a base-n keresztül van csatlakoztatva akkor jobban konfigurálható...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#59021) KnightDave


KnightDave
tag

Hany napig lehet a Fana webshopban torolni az ordert, mielott elshippelik?

Burn the rubber, not your soul.

(#59022) GalaHU válasza fatal` (#59015) üzenetére


GalaHU
őstag

Rally-ban tök jól érzeni a gázon, ha elforog a hajtott kerék. Az új WRC-ben elég frankón esztergál... :)

Amúgy a fő gond talán az vele, hogy nem tudod külön állítani az erejét, az adot programon múlik, hogy mit hoz ki belőle.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#59023) -Solt- válasza RobbyJr (#59011) üzenetére


-Solt-
veterán

Tudtommal csak azt lehet állítani, hogy milyen pedálállásnál kezdjen el rezegni. Nekem 100%-ra van állítva, hogy tudjam mikor használom a teljes fékerőt.

@proci985: Én nem tudok róla, hogy bármelyik játékból kapna infót és az alapján rezgetné a pedált, vagyis nem arról van szó, hogy amikor a játékban blokkolnak a kerekek, vagy dolgozik az ABS akkor rezeg a pedál. Annyi a sztori, hogy egy általad beállított pedálállásnál, pontosabban pedál jel %-s állásánál rezgésbe kezd.

A blokkoló első kerekeket a kormányon kell / kéne érezned, nem a fékpedálon.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#59024) JulesTS válasza RobbyJr (#59009) üzenetére


JulesTS
őstag

olyan távtartót kell nyomtatni ami neked megfelelő távolságba teszi a pedálokat...

(#59025) bnorci71 válasza Moby (#58828) üzenetére


bnorci71
addikt

Érdekes volt, ami viszont pl. nekem érdekes volt és ezt már Monte-Carlo rallyn is figyeltem és most a CER-en is, hogy a WRC gázzal kanyarodik. Nem a kanyar középpontig fékezünk onnan gyorsítunk hanem a kanyar előtt fék és a kormány fordítással már gáz és a Toyotákon nagyon jól látható volt milyen szépen fordul be az autó feneke.
Persze a hajtás is teljesen más egy WRC és egy GT F1 stb. autó között.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#59026) proci985 válasza -Solt- (#59023) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

na akkor ez igy mindjart kevesbe hasznos :(

#59025bnorci71: igen kb errol van szo, rallynal adott esetben kritikus megfeleloen jatszani a sulyeloszlassal es a pedal ebben tud(na) segiteni

JulesTS: Dirt 2.0nal ez ugy mar hasznalhatobb?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59027) JulesTS válasza proci985 (#59008) üzenetére


JulesTS
őstag

Csak azt fogja jelezni amit a szimulátor küld neki. Alapból nagyon kevés jön. Simhub-bal lehet felokosítani...

(#59028) -Solt- válasza proci985 (#59026) üzenetére


-Solt-
veterán

Azért ezt ne vedd 100%-nak, mert én például nem használok sem SimHub-t sem Fanalab-t és a bázisba van dugva a pedál, tehát nem tudom, hogy ezeken keresztül vagy USB csatlakozással milyen lehetőségek vannak, de meglepne, ha az adott játékból kiérkező ABS jel vezérelné a rezgőmotort... egy ilyennek én is örülnék.

www.smart-bus.hu

(#59029) RobbyJr válasza JulesTS (#59024) üzenetére


RobbyJr
őstag

Ja értem, az úgy más. :R

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#59030) fatal` válasza GalaHU (#59022) üzenetére


fatal`
titán

Igen, ez igaz.

De pont a WRC-ben egyébként lehet állítani.

#59023 Pedig tudtommal tud ilyet, a játékon múlik talán, hogy implementálva van-e. Pl. az új WRC-ben jól működik, ahogy GalaHU is írta a gázra (szerintem ha be van kapcsolva az ABS, mint segítség akkor a fékre is működik). De mintha USB-n csatlakoztatva a pedált lehet állítani SimHub-bal.

[ Szerkesztve ]

(#59031) proci985 válasza -Solt- (#59028) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

:R

igazabol ezt leszamitva teljesen jok a CSR pedaljaim, viszont ha mar itt elkoltenek (akcioban) 300 eurot, akkor valami elorelepesnek orulnek.

nem kell nagyon eros, nem "Kamaz a tajgan" szimulatorozni kell.

a sved telben pl autonal a pedal visszajelzesebol kb lehet tudni, hogy mi tortenik az uton.

fatal`: leiras alapjan tudnia kene neki.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59032) -Solt- válasza proci985 (#59031) üzenetére


-Solt-
veterán

Persze, valós körülmények között "rugdos a pedál" ha dolgozik az ABS, de itt a V3 esetén csak egy rezgő motor van, nincs FFB a pedálon. A jövőben biztos lesz ilyen, tán horror áron már van valamelyik gyártónak, de ez még nem elterjedt...

@fatal: Az AMS2-ben is dolgozik a gázpedálon, de olyat még nem tapasztaltam, hogy mondjuk egy GT3-s autóban rezgetné a pedált amikor dolgozik az ABS. Ha létezik ilyen megoldás ne tartsd magadban... :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#59033) JulesTS válasza -Solt- (#59023) üzenetére


JulesTS
őstag

Ezért is írtam, hogy USB-n kell csatlakoztatni és akkor a Simhub rá tudja küldeni az ABS, TC, Kerék csúszás, Kerék kipörgés jeleket. (az első kettőt, ha kapja a szimulátortól, a második kettőt meg jól kell beállítani, főleg rezgető motorra)

(#59034) JulesTS válasza proci985 (#59026) üzenetére


JulesTS
őstag

Keveset rally-zok nem nagyon néztem, hogy mit ad és mennyire használható a visszajelzés. Biker-nek talán van tapasztalata, hogy mik jönnek a shakereken...

(#59035) proci985 válasza -Solt- (#59032) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, valamelyik gyartonak volt ilyenje forintban hetszamjegyu osszegert.

JulesTC: koszi, nem vartam tokeletes megoldast, csak visszajelzest :R

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59036) Találtgyerek válasza -Solt- (#59010) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Én leginkább csak a gázon éreztem. A féken, csak akkor ha nagyon figyeltem. A CSL LC pedálomon volt utólagosan felrakva 2 rezgőmotor, azok brutál jók voltak cipőben is.

06-3o/9759I39

(#59037) Moby válasza -Solt- (#59028) üzenetére


Moby
addikt

Nálam egy csomó mindenre be van állítva a pedálon a vibramotor. Például a fordulatszám tartomány végén a gyorsabbik egyre erősődő intezitással jelzi a váltást a gázpedálon, pont úgy, ahogy a ledek (meg a shakerek is). de jelzi a kiprögést más frekvenciával, jelzi a blokkoló kereket is nem csak ABS-esetén (szintén más frekvenciával), stb. SimHubban nagyon jól vezérelhető egy pedálra rakott vibra.

(#59038) Moby


Moby
addikt

Az ABS rugdosást meg nagyon jól hozza a simagic haptik motorja, a minap ajánlgattam itt. Ha valakinek kevés a rezgés.

(#59039) biker válasza JulesTS (#59034) üzenetére


biker
nagyúr

nekem 1-1 25W-os daytonaudio van fent, a TC/wheel spin a gázon, ABS/wheel slip a féken, tök jól hozza. lehetne erősebb az abs de ennyi

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#59040) Moby válasza biker (#59039) üzenetére


Moby
addikt

Nem húzza a pedált a shaker? Nem olyan könnyűek, most itt főleg a gázpedálra gondolok.

(#59041) biker válasza Moby (#59040) üzenetére


biker
nagyúr

nem húzza. azért nem egy 3kg-os 25cm-es mélynyomó :D

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#59042) RobbyJr válasza Moby (#59038) üzenetére


RobbyJr
őstag

És egy Simagic haptik motort, rá lehetne varázsolni egy V2-es fana pedálra? Ahogy olvastam, külön tápot lehet venni hozzá, így működhet a dolog.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#59043) -Solt-


-Solt-
veterán

Akkor mai új infó adag is megvolt... köszi Urak! :)

www.smart-bus.hu

(#59044) JulesTS válasza Moby (#59040) üzenetére


JulesTS
őstag

Az SRA pedálnak nagyon puha volt a gázpedál rugója, az a kis excitert se bírta el (padlógáz után lassabban jött vissza a pedál mint a lábam).
A CSP V3 az erősebb rugóval a Dayton TT25-öt simán elviseli:
https://4utem.blogspot.com/2023/09/bass-shaker-fanatec-csp-v3-pedalra.html

(#59045) Gigi01


Gigi01
őstag

V2-t érdemes v3-ra lecserélni?
Agyalok még a dd1-en,váltón is,hogy újítanom kéne. :DDD

(#59046) Moby válasza RobbyJr (#59042) üzenetére


Moby
addikt

Persze. Ránézésre az is működhet, hogy az eredeti tartókonzolt ráfogatod a pedálra, vagy bármi. 2 csavar rögzíti, nem rakétatudomány :) csak arra kell figyelni, hogy pedalfacere merlőlegesen álljon, mert ez Z tengelyen egyemes vonalban végez munkát.

(#59047) RobbyJr válasza Moby (#59046) üzenetére


RobbyJr
őstag

Köszi!

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#59048) shteer válasza szacsee (#58987) üzenetére


shteer
titán

300-ért bitang jó ajánlat az a v3 bundle :K

..szerintem jónak tűnik

(#59049) RobbyJr válasza shteer (#59048) üzenetére


RobbyJr
őstag

Ennek ellenére Will akkor is a V2-t ajánlja.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#59050) shteer válasza RobbyJr (#59049) üzenetére


shteer
titán

Jobb is, hogy már megrendeltem :K

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.