Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) camaro79 válasza Moby (#58000) üzenetére


camaro79
aktív tag

Mentem 3 kanyart a Nordschleifen, éreztem nem az amit keresek.
van akinek bejön, ez nem baj. Nekem nem.

[ Szerkesztve ]

(#58002) Moby válasza camaro79 (#58001) üzenetére


Moby
addikt

Na, de akkor nem egy percet mentél :DDD

(#58003) zsozsa74 válasza Laby (#57993) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Szerintem meg ez a legjobb szim! 😊 Reagálhatnék mindent is a kommentedre, de minek? Te így érzed, én úgy. Messze a legtöbb és legjobb élményt ez adja nekem és ez elég. Nem igénylem, hogy másnak is tetszen. Virágozzék minden virág!

[ Szerkesztve ]

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#58004) Laby válasza zsozsa74 (#58003) üzenetére


Laby
senior tag

Kicsit úgy érzem hogy magadra vetted, nem volt támadó jellegű amit írtam, vagy személyeskedés. Engem meglepett, hogy ennyire nem az én világom, gondoltam témának bedobom.

Milyen szimulátorokat próbáltál még ezen kívül?

(#58005) JulesTS válasza RobbyJr (#57974) üzenetére


JulesTS
őstag

Leteszteltem a 35cm-es perecet. Két futam kamion eb nagyon bejött vele. Előtte meg mentem pár kört egy agyontuningolt BMW-vel a Tököli drift pályán. Arra is jó.
Maradni fog ez a perec.
Viszont szél szimulátort pár perc után kinyomtam. Először csak 70%-ra vettem le, de úgy se kompatibilis az influenzás simracer-rel...

(#58006) RobbyJr válasza JulesTS (#58005) üzenetére


RobbyJr
őstag

Kamionhoz az a méret nagyon is kell, ha olyanokat is vezetsz, akkor meg pláne ne add el.
Nyáron jól jön a szélszimulátor, de én ilyenkor már nem fújok semmit magamra:DDD

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#58007) Riverboy válasza mmdms (#57961) üzenetére


Riverboy
tag

Írtam privátot :)

(#58008) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Sok baja van AMS2-nek, mint tulzott tapadás és stabilitás, de ezek a szkriptelt fizika butaságok, azért ezek eléggé viccesek :D AI szerintem nem a legjobb, gyak nem láttam még féktávot ahol ne úgy fékeznének mint öreganyám ...
A dögös FFB viszi a hátán a játékot, az elég jó, és végre valaki moddolhatóvá tette !

Összességében kicsit forzás vezetni, mindent is meg lehet fogni szinte, és nincs a a sebesség és hurkakerékvető amin ne menne át az autó gond nélkül , én igazából élvezem ....

(#58009) Riverboy


Riverboy
tag

Sziasztok!

Kezdő sim rig építése van tervben.
Ami már körvonalazódott, hogy a kormány, pedál fanatec legyen, viszont beleolvasva a fórumba bajokat láttam, hogy törik a pedal meg ilyenek… tudnátok javasolni nekem szetteket, hogy merre fele induljak el? Eddig ezt néztem ki mint első szimulátor és, hogy ár/ értékben is jó legyen:

- Fanatec CSL 5 vagy 8nm DD-t
- Fanatec CSL sima kör kormány vagy GT kormány de inkább sima alap körkormány
- Fanatec CSL pedal kit (elég gáz-fék) és fékhez Loadcell

illetve tudtok ajánlani:
- Rendes ülés akar autós vagy szimulátor rá valót de nem feltétlen kell hardcore igazi kagyló ülés
- Keret ami bírja fanatecet és nem recseg-ropog-mozog.
Leginkabb saját készítésű rig fele tendalok mert van hozza szerszamom és ügyessegem is, viszont találtam ezt ami ár/értékbe nem tűnik rossznak csak nem tudom mennyire bírja:
[Oplite GT3]
A Fanatec szett most újonnan 530€ loadcell-el együtt így kb efelé kene haladni pénzügyileg.

Nagyon köszönöm annak aki segít ebben.
(és persze használt eladó szett is erdekel ha valaki eladna)

(#58010) GalaHU


GalaHU
őstag

Törik a pedál meg ilyenek… Na ezért irtjuk hivatalból az ész nélküli észosztást. Idetéved egy új érdeklődő és ennyi marad meg neki, ami nyilván nem az ő hibája.

A tény az, hogy konrétan egyetlen LC modul tört el, amit a terhelhetőségének a határán használt a tulajdonosa . Nyilván ennek sem kellett volna eltörnie, de a többségnek nem volt ilyen gondja. Egyéni preferenciák alapján szólnak pro-kontra érvek mindegyik pedál mellett, de ne jelentsük már ki hogy “törik”…

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#58011) Moby válasza Riverboy (#58009) üzenetére


Moby
addikt

>bajokat láttam, hogy törik a pedal meg ilyenek

Megy ám a dezinformáció ezerrel :D Nem törik semmi, nem kell ilyentől félni, viszont a CSL LC itt sokaknak kemény alapból. Most vagy veszel rugót hozzá, ha nálad is, de lehet, hogy egyszerűbb és jobb megoldás, ha eleve az Elite V2 pedálszettel veszed. Ár értékben az a legjobb, ha az 5Nm-es szetted veszed, és az itteni topikgazda (tome0001) készít hozzá boost kitet, tőle megveszed.
Ránézésre ez a linkelt cockpit elég gyatra, sem kerettoldás, sem a kormánytartó felfüggesztése nem sejtet túl jó dolgokat, én félnék megvenni. Inkább valami GT Omega Titan felé kellene mozdulni, de ezeket a csővázasakat eléggé körülményes bővítgeni, alakítani ha valami nem jó, szal az ultimate megoldás az az aluprofilos szokott lenni(GT Omega, Next Level, SimLab, Trak Racer, stb). Vagy ami még elég nagyot megy, az Atesz-féle megoldások, sokunk használja elégedetten (összefoglalóban). Esetleg még a Simetik cockpitjei ajánlhatóak, azok elég olcsók, és jók is.

[ Szerkesztve ]

(#58012) biker válasza Riverboy (#58009) üzenetére


biker
nagyúr

ezt a riget engedd el, az a pedal plate első komoly fékezéskor lefittyed tőből

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#58013) Lac-coo válasza Riverboy (#58009) üzenetére


Lac-coo
őstag

Sok beszélni való nincs róla, ennyi pénzért ez van, minden más drágább...

(#58014) IzI válasza Riverboy (#58009) üzenetére


IzI
senior tag

cockpit-re atesz-t [link] fogják mondani,én is vele csináltatom.Még nem készült el az enyém.Az alapon tud változtatni,ha van kívánságod,invert pedál tartója is van,stb.
Ha fana lesz, akkor kelleni fog qr2,bár sokan azt mondják jó az alap is :D
Ha pc-n lesz csak használva,akkor Moza felé is elnéznék.
Ülés-t jófogáson,marketplacce,bontóban tudsz találni.

(#58015) Moby válasza IzI (#58014) üzenetére


Moby
addikt

Mozánál az ő általa becélzott keretből kap egy nem boostolható R5 szettet, a nem LC-síthető litepedállal.

(#58016) IzI válasza Moby (#58015) üzenetére


IzI
senior tag

Nem muszáj moza pedált vennie,lehet keverni a márkákat és hát ha lesz egy jó bf akció náluk

(#58017) zodo válasza Riverboy (#58009) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem olcsó mulatság talán használt piacon ki lehet fogni egy-egy jó példányt amit nem bolti áron hirdetnek.
Alu profilt csak csak találni akár kintről rendelve de csavarok, sarokelemek/takaróelemek, üléssín/univerzális tartó, pedálkonzol már ott is van hogy vásárolhatsz egy boltit.
Legalja, jó értelembe véve...

GT Omega Prime Lite (itt tuti nincs plusz költség, többiről nem tudom)
Trak Racer TR80 Lite
SimLab GT1 Evo
Nagy megelégedéssel használnak sokan, akár egyedi elképzeléseket is megvalósító
atesz7683 féle riget.

(#58018) JulesTS válasza RobbyJr (#58006) üzenetére


JulesTS
őstag

Ha indul kamionverseny és tudok róla, akkor azon indulok.
Ezen többek közt Kiss Norbi, Sascha Lenz Jamie Anderson, Nathan Smith is ott volt. Norbi és Sascha teljesen korrekten és gyorsan mennek, az angolok meg elefánt a porcelánboltban. Én meg kb. középmezőnyre vagyok elég. Egy kicsit szűk volt a pálya és sokan is voltunk, az első pár kör roncsderbi volt:
https://youtu.be/BRfMCXka7SM

(#58019) -Solt- válasza JulesTS (#58018) üzenetére


-Solt-
veterán

Ez RR?

www.smart-bus.hu

(#58020) RobbyJr válasza JulesTS (#58018) üzenetére


RobbyJr
őstag

Tyűűűh, ez igen komolyan néz ki belülről. :C Nem tudtam hogy ilyen nagy nevekkel együtt nyomod. :Y

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#58021) mmdms válasza JulesTS (#58018) üzenetére


mmdms
addikt

Norbi nyert?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#58022) JulesTS válasza -Solt- (#58019) üzenetére


JulesTS
őstag

Nem, AC mod aminek a fejlesztésében Kiss Norbi is segített. Az RR-es ETRC meg Sascha Lenz segítségével készült, de arra gyakorlatilag nincs semmilyen verseny...

(#58023) -Solt- válasza JulesTS (#58022) üzenetére


-Solt-
veterán

Köszi!

Majd nézz már rá az AMS2-s kamionokra... kíváncsi vagyok mit szólsz hozzá ehhez képest.

www.smart-bus.hu

(#58024) JulesTS válasza RobbyJr (#58020) üzenetére


JulesTS
őstag

Ja, amikor kiteszik őket a bukótérbe, akkor látom a kamionjukat (kivéve az angolok, azokat meg tudom fogni). A spanyolok jók még, meg Robbin Kruithof (holland bajnokságban megy).

(#58025) JulesTS válasza mmdms (#58021) üzenetére


JulesTS
őstag

Első futamon Ő szokott, a fordított rajtrácsoson is feljön az elejére, ha nem forgatják ki.

(#58026) Czimby válasza zodo (#58017) üzenetére


Czimby
addikt

Alu profilt hol találni jó áron?
Az itthoni legolcsóbb 7000Ft/m elég húzós.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#58027) adrian360 válasza Czimby (#58026) üzenetére


adrian360
őstag

új áron mindenhol ennyi. ez akkor éri meg, ha találsz bontott profilt valamilyen építkezős cégtől.

(#58028) JulesTS válasza -Solt- (#58023) üzenetére


JulesTS
őstag

Fòrmula Truck kicsit más, ott nincs sebesség korlátozás, vannak is durva balesetek:
https://youtu.be/c1UYFGf253A
Régen próbáltam AMS2-t is, meg volt külön Fòrmula Truck 2013 szimulátora is a Reizanak. Akkor nem jött be, de lehet, hogy én voltam még kevés hozzá. Már tervben van hogy újra kipróbáljam, mert már többen is írták, hogy javult a fizika.

(#58029) -Solt- válasza JulesTS (#58028) üzenetére


-Solt-
veterán

Korlátozva vannak 160-ra... legalábbis az utóbbi pár évben már biztos.

Én nagyon élvezem, de nagyon át kell rá állni agyban, mert a beidegződött gázpedál használat mellett rettenetesen tolja az orrát.

www.smart-bus.hu

(#58030) JulesTS válasza -Solt- (#58029) üzenetére


JulesTS
őstag

Le voltam maradva, már náluk is 160-as korlát van.
Teljesen más pedál használat kell hozzá mint pl. egy GT autóhoz. Amíg nem megy a turbó semmi ereje, nem szabad leejteni a fordulatot. Fékkel óvatosan, az első kerekek az első kör után már elmelegednek, úgy meg nem lesz kanyarodás se, gázzal szintén óvatosan, mert ha kilinccsel előre mész, akkor a hátsók is. A váltó meg csak 3-as és 4-es (14-es 16-os), felezőt és sorválasztót nem kell használni. A 3-ast is csak éles kanyarban...

(#58031) -Solt- válasza JulesTS (#58030) üzenetére


-Solt-
veterán

Vannak érdekes dolgai az AMS2-nek, de a kamionos rész szerintem tetszeni fog, pont ilyen amit írsz... legalábbis jelenleg! :)

www.smart-bus.hu

(#58032) GalaHU válasza -Solt- (#58029) üzenetére


GalaHU
őstag

Már vagy 30 éve 160km/h a határ. Hazánkgyöngye Krasznay is erre faragott rá amikor magyarosch-ra vette a figurát… :(

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#58033) zodo válasza Czimby (#58026) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem tudom a 7k melyik méretű ár ill. vissza kellene keresni a topikban hogy meglegyen a pontos válasz.
Talán Motedis vagy Aluprofil24 de ez csak tipp.
Viszont nem ezektől lesz igazán drága a diy cockpit még ha ez tűnik a legnagyobb kiadásnak.

(#58034) biker válasza zodo (#58033) üzenetére


biker
nagyúr

Igazából a profil ára még egyszer minimum a T-nut, 90fok idomok, stb

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#58035) muzzy válasza biker (#58034) üzenetére


muzzy
tag

..de az élmény, hogy te magadnak tervezted és építetted (esetenként rontottad el): megfizethetetlen... :D

(#58036) zodo válasza biker (#58034) üzenetére


zodo
nagyúr

Igen, kb. pláne ha a bázis/pedálkonzol sem szimpla aluprofilból épített.

Nekem pl. egyik gyári rig sem tetszett igazán így + költséggel lett P1-X bázis tartó a Prime Lite-hoz.

(#58037) Bandit21 válasza Riverboy (#58009) üzenetére


Bandit21
addikt

Üdv talán a kormány formára nem kaptál választ, ill. a platform maradt ki, bár az árból gondolom nem PS.
A többiek elmondták, az lc fontos ha nem szereted a kemény pedált akkor v2 inkább+100 eur ért.
Tápot innen.
Rig vagy komoly és drága vagy Atesz. Ahhoz meg egy autós ülés a jó.
A kormány kérdést az dönti el mivel mennel. A kerek alap kormány is jó ám egy Meki mellé jó lehet még.

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#58038) Riverboy válasza Bandit21 (#58037) üzenetére


Riverboy
tag

Meki?

Sima pályaautozas is sima kerek alap kormány tökéletes. A valóságban levő MX5-hoz lesz gyakorlás így a lehető legélethűbben ahhoz tendálok.

Valószínűleg sajját építés lesz vagy fából vagy vasból hegesztek.

Köszönöm mindenkinek a választ.

(#58039) JulesTS válasza GalaHU (#58032) üzenetére


JulesTS
őstag

Délamerikában, nem volt korlátozás, 200km/h-val is tudtak menni, de most már mérnek náluk is...

(#58040) GalaHU válasza JulesTS (#58039) üzenetére


GalaHU
őstag

No, az derék! Egy kicsúszás nem csak az előjelzőtáblát hanem a komplett tribünt elviszi…

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#58041) JulesTS válasza GalaHU (#58040) üzenetére


JulesTS
őstag

Mint itt:
[link]
Ilyen se volt ETRC-ben:
[link]

(#58042) Czimby válasza zodo (#58033) üzenetére


Czimby
addikt

Ha kicsit korábban kap el ez az őrület, ingyen tudtam volna összerakni aluprofil rigeket magamnak, a cégtől ki lehetett íratni a leselejtezett gépeket.
Nyilván egyesek visszaéltek vele, ig már jó ideje nem lehet...
De sarokelem, T-nut stb van most is bőven, csak az alu a féltett kincs. Főnök sem igen szólna a pár kellékanyagért főleg a használtakból túrva.
Szóval ha magát a profilt jó áron meg tudnám venni már jó lennék. 45-ös ami jó lenne, 40-est ritkán használunk.

Ha nem sikerül akkor marad a zártszelvény, csak ott kevesebb allaitasi lehetőséget tudok házilag megoldani.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#58043) Bandit21 válasza Riverboy (#58038) üzenetére


Bandit21
addikt

McLaren GT perece a Fanatecnek, ami ar érték arányban a legnépszerűbb.
Fából nem javaslom.
Saját építéshez itt is voltak tervrajzok.
Hogy mennyire jó gyakorlás a valósághoz azt nem tudom.
Én AC ba mentem kakucson gokarttal mielőtt mentem volna, hobby pályázásra nem tudom mennyire lehet SIM -be felkészülni.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#58044) Lac-coo válasza Bandit21 (#58043) üzenetére


Lac-coo
őstag

Miért , mi a baj a fával ?

(#58045) Bandit21 válasza Lac-coo (#58044) üzenetére


Bandit21
addikt

Pedál tartót csináltam még, meglehetősen túl tervezett módon mind léc mind csavar átmérő és db tekintetében a t3pm-hez. Az 1-4 ből a 3 legkeményebb beállítással mentem (ami utóbb a csl lc fele legalább). És hiába fúrtam előre mindent és szorítottam meg rendesen, egy idő után nyiszog és utóbb az Atesz váz megismerése után azt mondom legalább dupla de inkább 3x akkora a lotyogese. Ami persze mm -ben mérhető, de mondjuk az Atesz mozog 1-2 mm-t ez meg 3-5 közt.
És ez csak a pedál tartó, fából pl egy bázis tartó olyan kereszt merevitessel lenne csak jó szerintem ami már nehezíti a ki-beszallast.

Nyilván vannak a fának is előnyei könnyebb helyrehozni ha el van szabva (szorend helyes, nem poén) de ha van lehetőség arra hogy fém legyen akkor a saját tapasztalatom alapján én azt javaslom.

Egy jó asztalos biztos csinál egy jó rig-et, de abban biztos vagyok hogy egy L alakú elemekből álló rendszer amíg fából az illesztésnel egy bármekkora csavar fogja sose lesz olyan mint egy hegesztett. Agyon lehet mereviteni a fát is de az mind mind újabb csavar újabb furat újabb léc újabb esély a nyiszogas lotyoges felé.

Akinek szép fa váza van és merev és csöndes az ügyesebb asztalos mint én (ami amúgy nem nagy szám mert közöm sincs hozzá).

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#58046) zodo válasza Czimby (#58042) üzenetére


zodo
nagyúr

45-ös / 2 méter
Nem tudom mi az elképzelés de 4 szál minimum kell egy "átlagos" kerethez.
Keret ülés és bázis tartóval, talán a pedál alá is kijön egy tartó.
~64k az is lehet hogy ingyen szállítják az összege végett.

(#58047) zodo válasza Bandit21 (#58045) üzenetére


zodo
nagyúr

(#58048) Bandit21 válasza zodo (#58047) üzenetére


Bandit21
addikt

Szomszédom mondta hogy 90-es évek végén szétszedett egy joystick -ot és abból gyártott fa kormány - pedál szettet. Lehet olyat is persze. :)

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#58049) GalaHU válasza Bandit21 (#58048) üzenetére


GalaHU
őstag

Nekem is ilyen volt az első kormányom.... :) Analóg kormányzás befőttesgumi-hajtással, fakerekes áttétellel 270fokban. Technikailag 18 évesen nem tudtam fából megoldani a féket és a gázt, így azok csak nyomógombok voltak (lemértem a potik ellenállását és azt állítottam be fixen) de meglepően jól használható volt az F1GP2-vel! ;]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#58050) Bandit21 válasza GalaHU (#58049) üzenetére


Bandit21
addikt

Na ezek a szép dolgok, főleg a honnan - hová szemüvegen át!

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.