Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) schawo válasza Kőszaki (#4999) üzenetére


schawo
titán

passz :F

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5002) kisJack válasza schawo (#5000) üzenetére


kisJack
aktív tag

Nah, ma balra tekeredett egy picit, valamennyire vissza veszem, majd beáll nálam is.
Thx! :R

(#5003) dokar


dokar
addikt

(#5004) neilszab válasza dokar (#5003) üzenetére


neilszab
őstag

Körülbelül negyedmilliószor megbeszéltük már, használd a keresőt! ;]

amúgy meg: Kormány Kalauz

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#5005) dokar válasza neilszab (#5004) üzenetére


dokar
addikt

már párszor végig olvastam a cikked, jó írás, csak még1x biztosra akartam menni, nehogy az legyen, hogy időközben kijött vmi konzolos butított edition vagy vmi hasonló. :B

extra - SEXRay

(#5006) fagy53 válasza dokar (#5003) üzenetére


fagy53
nagyúr

Olyan jó, mint az ára! :K

(#5007) dokar válasza fagy53 (#5006) üzenetére


dokar
addikt

elméletileg ma fogja hozni a futár :)
majd odacsapok a lovak közé, a noname kormányom már kevés volt.

extra - SEXRay

(#5008) fagy53 válasza dokar (#5007) üzenetére


fagy53
nagyúr

Én is ennyiért vettem és nagyon nem bánom, hogy az év elején nem a MOMO-t vettem meg 13k-ért! :N Nagyon korrekt kormány, eddig.... :C

(#5009) CroW86


CroW86
csendes tag

Üdv!

A napokban kormány vásárlásra adtam a fejem és ki néztem ezt: Thrustmaster RGT Force Feedback Clutch.
Mi lenne erről a kormányról a véleményetek érdemes-e megvenni? :U

(#5010) lehel96


lehel96
csendes tag

dfgt-t honnan jobb rendelni a konzolvilágról vagy a gameshopból

és hány nap mire leszállítják :)

(#5011) lehel96


lehel96
csendes tag

?

[ Szerkesztve ]

(#5012) fagy53 válasza lehel96 (#5010) üzenetére


fagy53
nagyúr

Mivel naponta, sőt sokszor órák alatt változik a készlet, ennyi idő alatt felhívhattad volna mindkettőt, megmondják és megrendeled, kész. :)

(#5013) neilszab válasza CroW86 (#5009) üzenetére


neilszab
őstag

Szia,

Itthon nem igazán elterjedt típus, ezért nem sokat tudunk róla. A HWSW kormányos topikjában ír róla többször is vki, akinek van ilyen és csak jó dolgokat hallunk tőle a típusról. Az Amazon-on meg lehúzzák a vásárlói vélemények, de az nem tudom, hogy mennyire hiteles, sztem nem annyira.

A kormány Kalauzban elég sokat írtam a típusról, rossz vétel sztem nem lehet, de a DFGT a tuti, ha biztosra akarsz menni.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#5014) midarine


midarine
csendes tag

Hali!Segítséget kérnék.Szeretnék pc kormányt venni, érdemes feedback kormányt vagy elég egy egyszerű?Richard Burns rally ill. Colin 5-höz használnám.
Köszi.

(#5015) neilszab válasza midarine (#5014) üzenetére


neilszab
őstag

Kormány Kalauz

Ezt az írást alaposan olvasd el, majd nézd meg az árakat, ha ezek után is van kérdésed (ami nincs leírva ;) ), akkor szívesen válaszolok.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#5016) PyceEkeK


PyceEkeK
csendes tag

Hali! lenne egy kérdésem van egy Technology innovation compressor supreme kormány szettem és régen hasznaltam nem emlékszem hogy kellet beallitani vagy telepiteni vagy mit csinalni vele :S valaki ha tudna segiteni megköszönném

(#5017) dokar válasza neilszab (#5015) üzenetére


dokar
addikt

DFGT-hez squash labda modot holnap fogom kipróbálni, amúgy alapból is keményebb már a fék, mint a gázpedál.

extra - SEXRay

(#5018) fagy53 válasza dokar (#5017) üzenetére


fagy53
nagyúr

Franc tudja számít-e valamit, mert valóban alapból megvan a különbség a két pedál között. Én az autót is csak muszájból vezetem cipőben, alig várom a mezitlábas időszakot! :D
A virtuális autót mindig cipő és papucs nélkül hajtom, így lehet a legérzékenyebben kezelni a gázt és a féket. Többet jelent a pedálok helyes beállítása, hisz nem kevésbé fontos mint a sokat emlegetett kormányé... :K Szerencsére a legtöbb alkalmazás lehetővé teszi ezt és élni is kell ezzel a lehetőséggel.

(#5019) neilszab válasza fagy53 (#5018) üzenetére


neilszab
őstag

Nem "csak" arra jó a labda, hogy keményebb legyen a pedál, hanem, hogy a felkeményedése fokozatos legyen, ami sokat dob a valóságérzeten.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#5020) fagy53 válasza neilszab (#5019) üzenetére


fagy53
nagyúr

A valóságérzetet már megette a fene, amikor a GT Legendsben a farmotoros Fityó sehogyan sem akar túlkormányzott lenni és olyan alulkormányzottan viselkedik mint a Mini, sőt! :DDD
Természetesen semmi rásegítés, annakidején sem volt ilyen, hasonlóakat tapasztaltam az STCC-nél is. Láthatóan a fejlesztőknek nem volt alkalmuk ilyen autókat használni, nekem igen. :D Eddig a legjobb vezetési élményt, a legvalósághűbb szimulációt az LFS Alpha jelentette a számomra, ez még a hangra is igaz! :K

(#5021) Barell


Barell
senior tag

Üdv mindenkinek. Kellene nekem egy kis segítség egy Logitech MOMO-val kapcsolatban. Egy fénykép/videó kéne arról ahol látszódik hogy hogy van a dobozában mert az istenért sem tudom visszapakolni úgy ahogy volt. (zöld dobozos) Nagyon hálás lennék annak aki ezügyben tudna nekem segíteni!

(#5022) zitromz válasza schawo (#4984) üzenetére


zitromz
tag

azért is kérdeztem mert ugye most a G25 igen csábító áron kapható,de mikor végleg kifogy(vagy újra gyártani kezdték?) a készlet eljöhet a 27 ideje és valamivel csökkenthetik az árat...

[ Szerkesztve ]

(#5023) neilszab válasza fagy53 (#5020) üzenetére


neilszab
őstag

A GTL-ben minden kocsi alapsetupban nagyon alulkormányzott, gondolom nem véletlenül, hogy ne menjen el tőle a kezdők kedve. Pár kattintással azonban gyönyörű drifteket lehet leírni, csak győzd utolérni a kocsid fenekét! ;)

trükk:
-utánfutást és kerékdőlést maxra feltolni (kerékdőlés negatívba)
-rugók bekeményítése hátul
-hátsó stabilizátor növelés
-diffizár csökkentése
-fékerő hátratolása

...aztán jaaaaj :DDD

Az öreg V8 hangjánál meg nincs szebb :P ;)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#5024) endrodiz válasza neilszab (#5023) üzenetére


endrodiz
tag

Meglehet a GTL-t még venni valahol???? Mert a demója fenomenális, csak nem túl változatos az az egy(na, jó kettő (rövid-hosszú )) csík...
És a demóautókat nagyon könnyű túlkormányozottá tenni. De mire jó, a fékerő-hátraállítása: úgy rohadt idegesek féktávon a "dögök"...

Pedal to the metal... | Galaxy 3 | GTR-Masters.hu

(#5025) neilszab válasza endrodiz (#5024) üzenetére


neilszab
őstag

Igen, nem rég én is láttam, hogy eltűnt a polcokról, ezért felkutattam, íme:

GT Legends - 2090 HUF [link]

Ha gondod lenne a vele Win7 alatt, akkor keress meg és elmondom, hogy kell beizzítani ;)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#5026) fagy53 válasza neilszab (#5023) üzenetére


fagy53
nagyúr

Kösz az infókat, ebből egy párat már megcsináltam korábban, kibővítve a hátsó megemelt guminyomással, de nem hozta meg azt amit várna az ember. A hátratolt fék valóban félelmetes tud lenni, de nem sok köze van ahhoz, hogy szeretném néha a gázpedállal kormányozni az autót. :D
Már régen szórakoztam vele, de a diffizár csökkentését a hátsó stabilizátor növelésével kipróbálom holnap, ahogy írtad. :R

[ Szerkesztve ]

(#5027) neilszab válasza fagy53 (#5026) üzenetére


neilszab
őstag

Pont múlt héten volt bajnoki futamunk a 65'-ös Corvettel, és hát az a dög vmi elképesztő ...kábé mint a 400 lóerős teli fürdőkád! :DDD

Kanyarba befordulni az istennek sem akar, de amint kibillentetted az egyensúlyából a legkisebb gázra is beelőz a fara, iszonyatosakat lehet vele driftelni. És az a hannnng! :R

De amúgy szinte minden kocsit fenékcsapkodósra lehet varázsolni a GTL-ben a fent említett beállításokkal, a lényeg az, hogy a kanyar bejáratánál jól kell elkapni a terhelésváltást, egy jó időben elkapott kormányrántás, gázfröccs, vagy akár gázelvétel sokat segíthet.

A féket pedig azért kell hátratolni, amennyire csak lehet (de azért ne annyira, hogy blokkoljon), hogy a kanyar bejáratánál ne csússzon orral előre a kocsi, hanem szépen rácuppanjon az ívre! ;)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#5028) fagy53 válasza neilszab (#5027) üzenetére


fagy53
nagyúr

Talán eljutok a fürdőkádig is :D , de egyelőre a két kicsit próbálom, Mini - Fiat Abarth1000 két teljesen eltérő autó, külön világ! Mindez a valóságban van így, mert a játékban csak felületes eltérések vannak, hang, gyorsulás és a Fiat kicsit idegesebb. Az igazán egyedi vezethetőség sajnos elmarad.. :W Sikerült még tegnap a Mini-t kvázi semlegessé tenni, de a Fiat nem hagyja magát és nem úgy viselkedik, mint egy farnehéz hátsókerék hajtású, kb olyan, mint egy terheletlen Trabant. :DDD
Többet vártam a játéktól, a régi kormányom sem volt rossz, de ez a DFGT minden játékban kiváló és reméltem, hogy ez majd segít, hát nem... :O ;]

(#5029) neilszab válasza fagy53 (#5028) üzenetére


neilszab
őstag

Háát, a GTL-ben Mustang-nál kezdődik az élet, aztán a Cortina meg az Alfa... én a Minit sosem csíptem (pff... elsőkerekes), az Abarth meg nagyon gyenge. Aztán az igazi hepaj a GTC-65 tetején van, az AC Cobra, a Corvette és a GT40 az halál, messze a legburtálabb kocsik az egész felhozatalban...

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#5030) dokar válasza neilszab (#5019) üzenetére


dokar
addikt

cikkedre reagálva:

belegyömöszölünk egy Squash labdád (a legpuhábbik verziót, jellemzően kék színű) a fékpedál mögötti/alatti vájatba

a két sárga pöttyös a legpuhább, míg az egy kék pöttyös a legkeményebb

egyébként ma kipróbálom egy 1 sárgát és egy kéket is.

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#5031) neilszab válasza dokar (#5030) üzenetére


neilszab
őstag

Váááá, hát mindenki mást mond ezzel kapcsolatban, hogy melyik a puha.... :))

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#5032) dokar válasza neilszab (#5031) üzenetére


dokar
addikt

kemény (gyors) >>> puha (lassú)
1 kék pötty > 1 piros > 1 sárga > 2 sárga
ha sokat nyomod a féket akkor felmelegszik, megnő benne a nyomás és keményebb lesz egy picit :D

extra - SEXRay

(#5033) neilszab válasza dokar (#5032) üzenetére


neilszab
őstag

És a 2 sárga pöttyös labda jellemzően amúgy kék, vagy fekete is szokott lenni? Mármint azon a részen, ahol nem sárga :D

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#5034) dokar válasza neilszab (#5033) üzenetére


dokar
addikt

én most fekete alapszínű labdákat kaptam kipróbálásra

ha minden igaz, akkor ilyet kéne szerezni:

különben meg kék pöttyöset ha "elment a fékrásegítés"-t szeretnél szimulálni :D

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#5035) neilszab válasza dokar (#5034) üzenetére


neilszab
őstag

Vazz, itt pont máshogy írják:

[link]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#5036) Shad0w válasza Barell (#5021) üzenetére


Shad0w
senior tag

Bár nincs MOMO kormányom, de a DFGT-t úgy csomagolják, hogy a pedál rész oldalra van állítva és a kormány úgy van behelyezve, hogy a kormánykerék van felfelé, a többi kellék meg ahova befér. Sztm így érdemes vele játszadozni, az meg nembaj ha 1-2 centit kilóg valemerre, annyit enged a kartondoboz. Sok sikert. :)

(#5037) Barell válasza Shad0w (#5036) üzenetére


Barell
senior tag

Köszönöm a segítséget sikerült végül ugy hogy pedál alul kormány felül. Kicsit bevannak nyomva a pedálok de kibirnak így majd egy 1 órás utat. :)

(#5038) dokar válasza neilszab (#5035) üzenetére


dokar
addikt

nem, az a trükk benne, hogy a gyors a kezdőknek, míg a lassú a profiknak való (mert erősebben kell ütni) :)

na szóval egyébként meg volt a teszt, az egy sárga pöttyös sem elég puha (tehát a 2 sárga pöttyös kell) és a féket kb 70%-ig lehetett csak benyomni. majd meglesem logitech szoftverből át tudom -e kalibrálni a fékút hosszát.

egyébként lényegtelen a szín, nem mindenhol ugyanaz, kiv sárga. :DDD

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#5039) Shad0w válasza dokar (#5038) üzenetére


Shad0w
senior tag

Ha kihúzod a pedált és visszadugod akkor újrakalibrál (kalibrációs képernyőn ofcoz).

(#5040) neilszab válasza dokar (#5038) üzenetére


neilszab
őstag

Akkor ezek szerint a profiknak való labda a legpuhább?
Ugye a profi labda kevésbé pattog, így erősebben kell megütni, és jóval többet kell futni utána, hogy elérd...ezért nehezebb vele játszani. De hogy most a puha, vagy a kemény squash labda pattog jobban, azt nem tudnám megmondani, de lapozom is már a 8.-as fizika könyvemet, hátha ott a megoldás :)

Ja és igen, így van, a következő kalibráláskor (mikor a kormány magától megforgatja magát), akkor amennyire be tudod nyomod a pedált, az lesz a 100%, hiába nem értél még a pedálút végére. :K

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#5041) dokar válasza neilszab (#5040) üzenetére


dokar
addikt

De hogy most a puha, vagy a kemény squash labda pattog jobban, azt nem tudnám megmondani, de lapozom is már a 8.-as fizika könyvemet, hátha ott a megoldás

elég ha egy keményre felfújt kosárlabdára gondolsz ellenben egy enyhén lapossal ;)

1400 HUF lett volna az a szaros 2 pöttyös squash labda, rablás! :Y

extra - SEXRay

(#5042) neilszab válasza dokar (#5041) üzenetére


neilszab
őstag

Az addig oké, csak azért squash labda azé nem az a tipikus kosár, vagy foci labda, innen származik a zavarom... :B

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#5043) fagy53 válasza neilszab (#5042) üzenetére


fagy53
nagyúr

Végre egy program, ahol ki tud bontakozni a DFGT! Az rFactor tudja nálam a legéletszerűbben kezelni a kormányt eddig...., minimális az önállósodási törekvése és a legközelebb áll a valósághoz a vezetési élmény. A második az LFS Alpha S2. ő a legrealisztikusabb, de a kormány beállítások elég elnagyoltak, így a tetszik, nem tetszik elv érvényesül. Az STCC és a GTR2 valahogy nem szereti az FFB-t, de nélküle és csak a középrehúzást használva nem rossz egyik játék sem.
Legnagyobb sajnálatomra a GTL több ponton vérzik nálam, pedig ez állna a legközelebb hozzám, nosztalgikus okokból. :D

(#5044) neilszab válasza fagy53 (#5043) üzenetére


neilszab
őstag

Hát ez fura, tekintve, hogy az rF és a STCC, meg a GTL tök ugyan az a játék, az FFB-jük paraméterezése is dettó ugyan az.

A Tippek, trükkök, turpisságok című írásomban a "PLR fájl rejtelmei" részben olvashatsz róla bővebben, hogyan is kell tényleg faszán személyre szabni a FFB-t. Körülbelül vagy 40 dolgot lehet állítani a játékokban, így könnyen haza is lehet vágni az élményt, de szerencsére van hozzá leírást és a beállítási sorok mögött is vannak magyarázó kommentek.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#5045) fagy53 válasza neilszab (#5044) üzenetére


fagy53
nagyúr

Sok időt el lehet szórakozni nemcsak a kormány, de az egész autó beállításával, ez tény.
A fura számomra az, hogy ez az rFactornál rövidebb ideig tartott és simábban ment. Persze tudom ezt soha nem lehet befejezni, mert a jónak tűnő beállításon is van még mit pofozni, akár napokig is.. :D

(#5046) neilszab válasza fagy53 (#5045) üzenetére


neilszab
őstag

Próbáld meg átmásolni a FFB paraméterket az rF-ből a többibe. Nagy eltérés a szerkezetben nem lehet köztük. egy neved.plr, vagy egy controller.ini fájlt kell keresni, azon belül is az FFB-és sorokat. ;)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#5047) fagy53 válasza neilszab (#5046) üzenetére


fagy53
nagyúr

Kösz, megcsinálom, egy próbát megér! :R

(#5048) fagy53 válasza neilszab (#5046) üzenetére


fagy53
nagyúr

Megnéztem a GTL-t és szerintem meg lehet csinálni, mert nagyon hasonló mindkét játéknál ez a részlet. Elmentem a jelenlegit és bemásolom az rFactor ugyanezen FFB-s részletét, de nem ma, holnap! :D

(#5049) sutyi^


sutyi^
senior tag

Én ezt használom GTR2 alatt - [link]

Szerintem elég jól érezhető hogyan mozog az autó.

Szerk.: Én DFGT-vel használom a következő beállításokkal Logitech profilersben:

OES - 105%
SES - 75%
DES - 35%

CSS - 0% - de pepipálva.

540° a kormány, de az nem igazán számít.

[ Szerkesztve ]

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#5050) hdpe73


hdpe73
csendes tag

Sziasztok! Van egy Saitek Cyborg 3D-s botkormányom és egy game padom. Kétszer volt csak használva azóta csak a szekrénybe áll. CSERÉLNÉM PSP memo card-ra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.