Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14501) Jack@l válasza VegyesTamás (#14500) üzenetére


Jack@l
veterán

Még mindig nem látom a nagy gubancot abban, ha valaki kicsit túlméretezett kínai tápot tesz mellé. Az én kormányom is olyannal megy több mint egy éve. (lekopogom, eddig nincs vele baj)
Persze laptophoz is lehet gyári IBM meg DELL tápot venni, 10x annyiért amennyibe kerül. (ugyanonnan fog származni, max kicsit komolyabb a minőségellenőrzés)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14502) arty


arty
veterán

tehát az amperszám lehet nagyobb, ha 24V ?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#14503) shteer válasza arty (#14502) üzenetére


shteer
titán

Lehet

..szerintem jónak tűnik

(#14504) stereodead válasza Joshi (#14498) üzenetére


stereodead
csendes tag

Tehát táp nélkül működik a kormány és a pedálok is, csak force feedback nincsen?

fgsfds!

(#14505) N€T0X|N válasza stereodead (#14504) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Igen. Ez nagyjából minden kormányra igaz. Legalábbis a Logitech-ekre tuti. :D

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#14506) VegyesTamás válasza N€T0X|N (#14505) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

A G25-es a 27 nem működik így csak a kormány gombok, váltó, pedál. A kormány nem.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14507) Brain75 válasza N€T0X|N (#14505) üzenetére


Brain75
senior tag

Megelőzött Tomcat. :):)

Ezzel csak az a probléma például a G25 és a G27 ha nem dugsz neki tápot nem kalibrál és ha nem kalibrál akkor nincs kormányzás.

[ Szerkesztve ]

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#14508) N€T0X|N válasza VegyesTamás (#14506) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Oh, ezt nem tudtam. Valahogy úgy rémlett, hogy nem gond. :B

Sent from my keyBoard

(#14509) Joshi válasza Brain75 (#14507) üzenetére


Joshi
titán

Én a G25 kormányommal a rally játékokat táp nélkül használtam, de az igaz hogy az első bekapcsolásnál amíg lekalibrál a kormány addig mindig rádugtam a tápot de utána működött anélkül is.
Ha jól sejtem akkor DFP-ről volt szó annál is kell a kalibrálás?

(#14510) Brain75 válasza Joshi (#14509) üzenetére


Brain75
senior tag

Elvileg az összes FFB-s Logitech kormány csak akkor találja meg a kormányközepet ha bekalibrálja magát.

Utána már az összes használható táp nélkül de ahhoz hogy a kormány rész éljen ahhoz mindenképpen kell a kalibrálás.

[ Szerkesztve ]

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#14511) arty válasza shteer (#14503) üzenetére


arty
veterán

köszönöm :)

haver vett is a "boltban" egy kínai, 5999ft-os notebook töltőt és megy a momo-jával. nem állítom, hogy követendő, de értékarányosabb, mint egy "minőségi", momo árában adott tápkocka.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#14512) predator00 válasza Brain75 (#14510) üzenetére


predator00
tag

szerintem az is elég ha te körbetekered mind2 irányba, legalább is a momon elég :)

(#14513) ricshard444 válasza Brain75 (#14510) üzenetére


ricshard444
veterán

Én használtam régen DFGT-t leégett motorral, az nem kalibrált semerre és megvolt a közepe, de FFB nélkül az élmény olyan volt, mintha egy talicskát tologatnék az udvarban.

Vannak dolgok...

(#14514) Brain75 válasza predator00 (#14512) üzenetére


Brain75
senior tag

Istenem. Ne etessétek már az embereket a baromsággal.
Közel 10 éve javítok logitech termékeket. Gondolod ha így meg lehetne oldani a kalibrálást akkor azt írnám hogy az FFB-s kormányok legtöbbje csak akkor működik ha be tudja kalibrálni magát ???!!!!!

Ha bekalibrálsz nekem egy G25-öt vagy egy G27-et úgy hogy nem adsz neki tápot akkor meghívlak egy sörre.

[ Szerkesztve ]

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#14515) Brain75 válasza ricshard444 (#14513) üzenetére


Brain75
senior tag

Az azért érdekes.
Max ha nem húztad ki és közben égett le a motor és még akkor sem húztad ki.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#14516) ricshard444 válasza Brain75 (#14515) üzenetére


ricshard444
veterán

Kihúztam párszor, még Windows-t is tettem.
A program érzékeli a közepet, meg utólag is lehet kalibrálni manuálisan, ha úgy van.

Annyi a trükk, hogy gépre rádugásakor meg kell forgatnod 900 fokban.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#14517) stereodead válasza Brain75 (#14510) üzenetére


stereodead
csendes tag

Tehát hazaviszem, bekalibrálom (ehhez kell a táp) aztán utána működik megfelelően (az ffb-t leszámítva) táp nélkül is? Elég első alkalommal bekalibrálni, vagy minden újraindításkor kell, esetleg minden játéknál?

fgsfds!

(#14518) Joshi válasza stereodead (#14517) üzenetére


Joshi
titán

Minden PC-re csatlakozáskor kalibrál de mindjárt ki is próbálom a G25-öt hogy táp nélkül mit csinál.

(#14519) ricshard444 válasza Joshi (#14518) üzenetére


ricshard444
veterán

Ha megforgatod, ugyanúgy belövi magát, ha nem forgatsz, akkor nem használhatod, csak a pedált.

Vannak dolgok...

(#14520) Brain75 válasza ricshard444 (#14519) üzenetére


Brain75
senior tag

Jól van emberek.
Rátok bízom.
Van itthon G25 és G27 és DFGT is.
Hajrá a kísérletezéssel.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#14521) Joshi válasza ricshard444 (#14519) üzenetére


Joshi
titán

Gyorsba kipróbáltam de hiába forgattam nem találta a közepet, bementem a kontroller kalibrálásába de a kormányt hiába forgattam a kis kormánykerék ábra meg se moccant a gombokat jelezte. Abban a pillanatban hogy bedugtam az adaptert bekalibrálta magát és a közép nem középre esett. Most nincs időm szórakozni vele mert mindjárt mennem kell melózni de este nekifutok még1x. :D

(#14522) ricshard444 válasza Joshi (#14521) üzenetére


ricshard444
veterán

G25/27-tel nem próbáltam még, utóbbi folyton be van dugva, a DFGT az oké volt.

Brain: nem azért írtam, hogy megszakítsam a beszélgetést, elnézést, csak megosztottam a tapasztaltakat.

Vannak dolgok...

(#14523) predator00 válasza Brain75 (#14514) üzenetére


predator00
tag

bocsánat Mr. Logitech

(#14524) VegyesTamás válasza predator00 (#14523) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

G25 táp nélkül nem csinál semmit, úgyanúgy ahogy motorvezérlő mosfetek nélkül sem. Saját tapasztalat. Akárki bekalibrál egy G25-öt táp nélkül tőlem is kap egy sört :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14525) stereodead válasza VegyesTamás (#14524) üzenetére


stereodead
csendes tag

És mi a helyzet a sima DFP-vel? Azt hiszem azt még nem említette senki. Most készülök venni egy DFP-t, de táp nincs hozzá. A kérdés az, hogy táp nélkül is tudom-e használni, vagy egyből vegyek tápot is, mert anélkül csak porfogónak jó a kormány? :D

fgsfds!

(#14526) VegyesTamás válasza stereodead (#14525) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

A DFP-t ha jól emlékszem be lehet anélkül kalibrálni.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14527) Jack@l válasza Brain75 (#14514) üzenetére


Jack@l
veterán

Nem baromság, teljesen hihető és működhet, ha ugyanugy körbe tudod forgatni mint a kalibrálás(ez g27-nél kopptól koppig nem nehéz). Annyi hogy nem a motor a beavatkozó egység, hanem a keze.

Ugyanakkor lehet egy ellenőrző láb is a vezérlőn ami figyeli, hogy a nagyobbik táp rész be van e dugva.(és csak akkor kezdi el a kalibrálást)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14528) Satan_Claus válasza stereodead (#14525) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Én tudok adni egy tápot, épp most ment tönkre a DFP-m. Április 5.-én repülök haza, ha felengedik a gépre, elvihetem. Esetleg posta...

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#14529) Brain75 válasza Jack@l (#14527) üzenetére


Brain75
senior tag

Nem tudod ugyan úgy végigtekerni, arról nem is beszélve hogy az elektronika figyeli a kormánymozgást és az a része az áramkörnek speciel csak akkor indul el ha megadod neki a tápot.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#14530) stereodead


stereodead
csendes tag

Feltettem a drivert, villognak a ledek, körbeforgatom a kormányt (DFP) mindkét irányba koppanásig, utána a ledek folyamatosan világítanak, de a profiler továbbra sem érzékeli se a kormány fogatását, se a pedálok nyomását. Elvileg adapter nélkül is kellene működnie. Mit csinálok rosszul? :F

fgsfds!

(#14531) VegyesTamás válasza stereodead (#14530) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Próbáld meg 2x 3x kopptól koppig aztán be középre.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14532) Solesz84


Solesz84
aktív tag

Sziasztok.Azt szeretném kérdezni h a DFGT az vibrál v nem, mikor mondjuk elhagyod a pályát v rámész a rázókőre, és h muszáj feltenni a driverét h rendesen működjön?

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#14533) VegyesTamás válasza Solesz84 (#14532) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Nem vibrál, hanem műterheléses kormány. A vibrálásnak semmi köze, hozzá és nem ez a kategória. Igen érzed a rázókövet, útegyenletlenséget, stb. A drivere mindenképp kell hozzá. Ping-pong meccset sem játszhatunk le ütő nélkül ugyebár ;) :)

A vibra funkció egy haszontalan dolog a régi kormányok esetében.
A force feedback-es kormányok erő visszacsatolás elven dolgoznak, ami minden kormányzott kerékre jött erőhatást feldolgozza és továbbítja neked. Ezért érzed, ha megcsúszik az autó, vagy épp kő kerül a kerék alá vagy bukkanóra mész rá. Mert megváltozik az adott kerekek terhelése.

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14534) stereodead válasza VegyesTamás (#14531) üzenetére


stereodead
csendes tag

Körbeforgattam jópárszor de továbbra sem érzékel a profiler semmit. Mármint ez.

Továbbá a baloldali led a kezdeti villogás helyett a körbeforgatás hatására kihunyt. Mit jelölnek az egyes ledek ezen a kormányon?

fgsfds!

(#14535) Joshi válasza stereodead (#14534) üzenetére


Joshi
titán

Ebben a hsz-ben még Driving Force Pro-ról beszéltél most meg Driving Force kormányt tesztelsz. Most akkor pontosan milyen kormányról van szó? :F Esetleg a sima Force kormányodat akarod lecserélni egy Pro-ra?

Különben nem érdemes ennyit lovagolni a témán mert a helyedben megkeresném a Logitech magyarországi szervízét és kérnék egy árajánlatot egy Driving Force Pro kormány adapterére. Én anno egy DFGT pedált vettem tőlük 8k-ért.

Ja és ez a DFP:

[ Szerkesztve ]

(#14536) neko18


neko18
senior tag

Sokan keverik is egyébként a 3at: DF, DFP, DFGT. Már nem egyszer láttam hogy aprón is DFGT eladó 10ezerért, megnéztem és kiderült hogy csak DF :U

kdxsv

(#14537) Solesz84 válasza VegyesTamás (#14533) üzenetére


Solesz84
aktív tag

Értem.Köszönöm a választ! :)

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#14538) VegyesTamás válasza stereodead (#14534) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Ha ezt a képet látod te is (kék kormány) és a kezedbe is ez van akkor ez csak egy Logitech Driving Force és nem DFP. A pro hiányzik belőle :)

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14539) stereodead válasza Joshi (#14535) üzenetére


stereodead
csendes tag

DFP kormányom van, csak hirtelen olyan printscreent találtam. Nem a kormány a lényeg a képen, hanem hogy azt az ablakot nézem, és ott nem regál semmi a kormány és a pedálok mozgatására.

fgsfds!

(#14540) VegyesTamás válasza stereodead (#14539) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Lehet, hogy táp nélkül a 2. Motor nem aktiválódik, és úgy nem lehet kalibrálni.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14541) stafidani


stafidani
csendes tag

Sziasztok!

Van egy dfgt-m, mondjuk, hogy majdnem tökéletesen működik, viszont elég hangos kezd lenni, szóval nagyon szívesen belenéznék, szétszedném, kicsit kitakarítanám, majd összeraknám viszont nem nagyon merek nekikezdeni. Ha esetleg valakinek lenne néhány képe, vagy egy videója a folyamatról lépésről lépésre, akkor azt megköszönném.

(#14542) Jack@l válasza stafidani (#14541) üzenetére


Jack@l
veterán

Brian75 meg Tomcat csinált már ilyet, de sztem annyira nem ördöngősség leszedni a burkolatot és kitakarítani, bezsírozni a fogaskerekeket. (mást nagyon úgyse tudsz csinálni)
Ahol műanyaggal érintkezik a fogaskerék, vagy tengely, ott szilikonzsírt használj.

UI: gugli a barátod [link]

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14543) VegyesTamás válasza stafidani (#14541) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Ígyvan nem egy nehéz dolog, de ajánlom a youtube-os "disassembly" videókat, mert nem mindegy, hogy hogyan szeded szét, mert fontos a sorrend, semmit nem kell feszegetni, cibálni, mert annak mindig törés vagy kábelszakadás lesz a vége.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14544) Brain75 válasza Jack@l (#14542) üzenetére


Brain75
senior tag

Itt azért van néhány videó ami miatt letörném az ember kezét aki csinálja.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#14545) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok! 7-10 éves gyerekeknek ajánljatok már valami kormányt. Rezgés nem lényeg, jól rögzíthető legyen.
Ja: 10E-nél nem szánnék rá többet, ha lehet...

Köszi!

(#14546) VegyesTamás válasza Bertiee (#14545) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Szia! Használt, vagy csak új? :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14547) Bertiee válasza VegyesTamás (#14546) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Hát, igazándiból újra gondoltam, de ha valami jóféle használt is szóba jöhet.

(#14548) VegyesTamás válasza Bertiee (#14547) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Hát újat ilyen árkategóriában nem nagyon éri meg 10k ig venni, használtból viszont egy Logitech Momo Racing nem rossz választás egy ilyen idős gyereknek :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14549) Bertiee válasza VegyesTamás (#14548) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Köszi, megnézem őket. A Logouton volt egy iromány a Trust GXT-27 -ről. Nagyon gyenge cucc lehet egy használt Momo-hoz képest?

(#14550) Bertiee válasza Bertiee (#14549) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Közben átolvasgattam a Kormány kalauzt és választ is kaptam. A mi esetünkben nem lesznek kőkemény szimulátorok, csak olyan NFS és egyéb arcade játékok. Na még okosodok egy kicsit.. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.