Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok!
Most váltok kontrollerről kormányra és szeretnék tanácsot kérni, hogy melyik lenne a legjobb opció.
A kormány (nem röhög :DDD ) egy T150 (ezen van egy plussz lap amivel rögzíthető T300 lukakra) + T3PA

Wheel stand vagy esetleg valami Playseat Challenge kategóriájú cucc. A Keret kb 80k.

Ami fontos (és ezért nem játszik egy normális cockpit, hogy kevés a hely és jó lenne ha valamennyire összecsukható lenne használatnm kívül.

Állványból a következőkkel szemezek (ahogy olvasom atesz nem nagyon vállal mostanában építést).
GT omega Apex
Trak Racer FS3
Next Level Wheel stand 2.0
Vevor Steering Wheel Stand (ez ilyen nagyon budget majdnem feleannyi mint a többi)

Ülésekből pedig ezek közül.
Playseat Challenge
Next Level Racing GT LITE Cockpit

Olvastam az összefoglalóban, hogy a Playseat nem annyira stabil.
Néztem teszteket és a NL GT Lite elvileg szélesebb mint a playseat.

PS4-en GT7, ACC, Dirt Rally

Köszi szépen.

[ Szerkesztve ]

(#65002) Revolit válasza Rush77 (#65001) üzenetére


Revolit
senior tag

Egetrengető különbség szerintem nincs a playseat challenge én NLRGT-Lite között, nekem playseat volt, kényelmes volt, nem izzadtam benne, de mozgott. Mennyire? Miután 3D nyomtattam rá merevítőt, olyan, mintha két kategóriával jobb kormányom lett volna hirtelen :DDD (T-GT). Most DD kormányom van, én a wheel stand-re raktam le a voksom, ami később full cocpitre bővíthető (csak nem kaptam még meg az engedélyt :D ).

Így, hogy volt mindkettő, azt mondom a wheel stand jobb nekem. Kevesebb helyet foglal, ugyan úgy összecsukható, de amúgy nem szoktam, ahogy a széket sem. Sokkal több beállítás van wheel standen, és nyilván fényévekkel stabilabb. Egy T-150-hez szerintem jók ezek a kempingszékek is, de már lehet egy T-300-asnál is elgondolkodnék a wheel standen, DD-re meg én személy szerint nem ajánlom ezeket a kempingszékekeket.

A playseat challange pedáltartója is elég gyengécske (műanyag csavar?!?), egy wheel standen nem mozdul el, pedig kanapéról tolom egyelőre! Van neki gurulós szék támasztója, de lusta vagyok mindig ki vinni széket, és nekem igazából bejött a kanapé is, ahhoz állítottam állványt, illetve deréktámasznak rakok egy párnát hátamhoz. Viszont izzadós, ebből a szempontból jobb volt playseat.

[ Szerkesztve ]

(#65003) Rush77 válasza Revolit (#65002) üzenetére


Rush77
aktív tag

Nagyon köszi.
És melyik wheel standet használod?

(#65004) GalaHU válasza YxVs (#65000) üzenetére


GalaHU
őstag

Nehéz megmondani, mert sok múlik a platformon, meg hogy csak új, vagy használt cucc is játszik-e… Meg mit akarsz pörgetni?

Ha a TV egy LG Oled (kép alapján olyan mint ami nekem volt) akkor gondolom szeretnéd kihasználni a 4k120fps-t, ehhez manapság ha nem akarsz sok kompromisszumot azért egy 4070ti környèke kellene. Az alá meg mondjuk egy 5800x3D proci a sallangokkal. Nem építel gyakran konfigot, de 5kiló alá ez nehezen fér be. :(

Viszont annyival többet is tud.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#65005) Revolit válasza Rush77 (#65003) üzenetére


Revolit
senior tag

GT Omega Apex

Nagyon hasonlo a next level racing wheel standje, ez olcsobb volt, es nekem ranezesre tok ugyanaz volt a ketto ;] Fenti linkrol, hivatalos EU boltbol rendeltem, itthon nem nagyon kapni. (NLR-est igen).

Azota annyira rajottem, hogy ennek a GT Omeganak ha bovited szekkel, elvileg nem a standard oldalso rogziteses megoldasa van, hanem also rogziteses a szekuk, ezert keves aftermarket lehetoseg van. Ennek erdemes lehet utana jarnod.

Amugy tenyleg merlegelni kell pro es kontra a playseat challange-et, nem rossz termek az, mas elonyokkel es hatranyokkal. Illetve a masik szekes, a GT lite, annak a pedaltartoja mondjuk jobbnak tunik.

szerk.: latom irtad a next level racing wheel standet, amikor egy darab fem jon fel, a labad kozott. Az volt eletem elso wheel standje, na az meg kisebb helyet foglal, de nekem megfajdult a terdem ha sokaig hasznaltam :( next levelnek is van ugyanolyan wheel standje mint a GT Omega apex. Illetve van akit nem zavar a kozepsu rudas megoldas sem, ezt sajnos valoszinu addig nem tudod, mig nem ultel benne 1-2 orat.

[ Szerkesztve ]

(#65006) Rush77 válasza Revolit (#65005) üzenetére


Rush77
aktív tag

Mondjuk a Challenge és hasonlószékeknél kérdés a strapabíróság tekintve, hogy kb 105 Kg vagyok. És bár max 120 a terhelhetőség nem tudom, hosszú távon mennyire bírnák.
Az Apex az szimpi és ingyen szállítják. A szék támasztó az kifelyezetten szimpi benne.

(#65007) zpeti2 válasza adamvarga013 (#64987) üzenetére


zpeti2
tag

Még egy dolgot átállíthatsz, iracing nem tesz minden beállítást könnyen hozzáférhetővé. Az app ini-ben elég sokat lehet turkálni a jó beállításokhoz. Ilyen a DD kerekek nm-re állítása is. Document/iracing/app.ini/ffb/displayLinearInNm=0-ról állítsd 1-re ; Display the force level in peak Nm when using the linear mode
Sok mindent lehet itt finomhangolni, keress rá ir fórumon, sajna most nem találom hova mentettem el.
A Fana DD-t nem ismerem, de iR fórumon biztos találsz hozzá finomhangolást.

[ Szerkesztve ]

(#65008) jlaci74


jlaci74
tag

Ha már alu rig a téma, ma befejezett munkám...

(#65009) biker válasza jlaci74 (#65008) üzenetére


biker
nagyúr

szépnek szép, de mit keres ott hátul a monitor?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#65010) RobbyJr válasza biker (#65009) üzenetére


RobbyJr
őstag

Aki ráteszi a monitorját, majd ő előrébb tolja ;]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#65011) jlaci74 válasza biker (#65009) üzenetére


jlaci74
tag

Az alu profil szépsége, hogy minden állítható...,
ill. monitor mérettől is függ, hogy hol az ideális távolság.

(#65012) Lanash válasza jlaci74 (#65008) üzenetére


Lanash
aktív tag

Jól néz ki. Mi az ülés? Ebben a színben szerintem nagyon passzol

(#65013) JulesTS válasza jlaci74 (#65008) üzenetére


JulesTS
őstag

Szép lett!
Monitor helye tényleg a megrendelő igénye szerint "kell" lennie. Én mondjuk a bázis tetejére az elejénél lógatnám rá, vagy inkább közvetlenül a tengelyre.
A bázis tartó kereszt idomot meg a bázis fölött vezetném és arról lógatnám le a bázist, hogy minél több hely legyen a lábamnak. Ilyen megoldást még nem láttam. Lehet, hogy én vagyok rosszul behuzalozva...

(#65014) mmdms válasza Lanash (#65012) üzenetére


mmdms
addikt

Kisebb kokpitemen ilyen van, ez 80kg ig hitelesitett, sogorom egyszer ult bele 108 kg al azota nyoszog hangosan az ulolap a legkisebb moccanasra is. Kb 83 kg vagyok, elotte ez nem okozott neki gondot, de erdemes ra figyelni.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#65015) jlaci74


jlaci74
tag

Köszi srácok,

#65012 Lanash - FK Automotive

#65013 JulesTS - a lógatott bázis gondolata már megvolt nálam is, de pl. én a 183cm-emmel elférek így is, nem ér hozzá a térdem...

(#65016) jlaci74 válasza mmdms (#65014) üzenetére


jlaci74
tag

Érdekes...
Én 100 vagyok és nem "nyoszog" ... egy üvegszálas ülésváz mitől adna hangot? Esetleg a rögzítése fellazult neked és az ad hangot? Vagy az állító sín mechanizmusa?
Egyébként a gyártó oldalán nincs súlykorlátozás.

(#65017) mmdms válasza jlaci74 (#65016) üzenetére


mmdms
addikt

A tomporom alatt sztem beszakadt a cucc ahogy beleult, fene tudja milyen anyag van benne.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#65018) fatal` válasza jlaci74 (#65011) üzenetére


fatal`
titán

ill. monitor mérettől is függ, hogy hol az ideális távolság.

Szimulátorozásnál ez inkább a minél közelebb, függetlenül a mérettől, hogy minél nagyobb legyen a FOV. Persze egy monitor esetén.

(#65019) RobbyJr válasza fatal` (#65018) üzenetére


RobbyJr
őstag

Pont fordítva van a FOV állítás. Minél közelebb ülsz a monitorhoz, annál kisebb FOV-ot kell állítani, hogy a sebesség érzet ne legyen csalóka.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#65020) zsozsa74 válasza RobbyJr (#65019) üzenetére


zsozsa74
senior tag

És van egy ilyen iskola is:

- ahogy neked bejön

Szerintem ez sem rossz. Bár nekem VR-ban mindegy is. 😁

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#65021) Laby válasza JulesTS (#65013) üzenetére


Laby
senior tag

+1
Ültem pár féle Atesz cockpit-ben, de nekem is az a bajom, hogy sok egyébként minden másra tök kényelmes üléspozícióban a térdem a keresztvasba beleverődik, vagy csak túl közel van (tudom, hogy sok embernek nincs ilyen gondja ezekkel a cockpitekkel).
Persze nem beállíthatatlan, de az enyémen már lett 2 különböző alakítás is, hogy betudjam úgy állítani, hogy nekem kényelmes legyen és a térdem is elférjen.
Szóval ez a fentről lelógatott rögzítés szerintem elég király ötlet. :)

(#65022) biker válasza Laby (#65021) üzenetére


biker
nagyúr

Én meg elküldtem Atesznak beméretezve, mit milyen módon alakítson át, és olyat készített, és így kényelmes és elférek :)
Ez azért nem egy alu rig így sem, mert előre ki kell találni mindent, de akkor méretre készülhet

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#65023) RobbyJr válasza zsozsa74 (#65020) üzenetére


RobbyJr
őstag

Hát van olyan is nyilván, csak a túl aránytalan se jó.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#65024) zsozsa74 válasza RobbyJr (#65023) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Amúgy nekem a FoV kalkulátoros értékek mindig bejöttek, bár ahogy mondtam, sosem a képernyős szimezés volt nálam fókuszban.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#65025) RobbyJr válasza zsozsa74 (#65024) üzenetére


RobbyJr
őstag

VR az más világ :K

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#65026) JulesTS válasza Laby (#65021) üzenetére


JulesTS
őstag

Nekem is Atesz állványon pedál cserekor, amikor kerestem a megfelelő ülés pozíciót, akkor volt többször olyan, hogy pedál/kormány/ülés jó helyen volt, de a térdem bevertem. Nem kevés próbálkozás volt mire meg lett a kényelmes pozíció és a térdem is éppen elfért. Nem tökéletes így, de elvagyok vele. Jobb lenne, ha oldalról fogná, vagy inkább felülről...

(#65027) Találtgyerek válasza YxVs (#65000) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Ezekhez legalább egy 800 000 Ft-os konfigot számolj, ha nem 60 fps a cél.

06-3o/9759I39

(#65028) mmdms


mmdms
addikt

Meg tudnatok mondani ennek a csatinak mi a neve? Szeretnek belole egy 10 centis hosszabbitot venni ha talalok.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#65029) fatal` válasza RobbyJr (#65019) üzenetére


fatal`
titán

Ez elég baj lenne, akkor minél messzebre helyeznéd a kijelzőt :D

Azért kell közel rakni, hogy ne egy kulcslyukon nézz. Persze a kijelző mérete is befolyásolja, de nem véletlen szokták a QR shaft fölé rakni a monitort. :)

3 monitornál már többminden befolyásol, pl. a monitorok szöge.

[ Szerkesztve ]

(#65030) RobbyJr válasza fatal` (#65029) üzenetére


RobbyJr
őstag

Kalkulátor működik így, minél messzebb ülsz, annál nagyobb fov-ot ad meg, nem én találtam ki. :N
Én 60cm-re ülök és 40-es fovot használok, egy 49-es ívelt monitoron. Beállítottam 50-re, és borzasztó volt, ahogy a 30-as is, mert a sebesség érzet nagyon vacak volt. Ki kell tapasztalni mi a jó.
Én nem akarom meg mondani fixre pontosan ki milyet használjon, mert úgy is nekem esne mindenki...
3 monitoros setupot teljesen máshogy állítunk be

Amúgy csak gondolj bele mi történik a valóságban. Minél közelebb húzod az ülést az autódban, annál kevesebbet látsz oldal irányba, minél hátrébb, akkor annál többet. Természetesen úgy hogy előre nézzel csak, nem mozgatod a fejed jobbra balra.
Ugyanígy működik a fov kalkulátor is. Egy 32:9-es monitoron nem láthatsz mindent, ezért nem is állítok be 80-as FOV-ot. ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#65031) bence1885 válasza RobbyJr (#65030) üzenetére


bence1885
tag

Én FOV gyilkos vagyok akkor :D iRacingben 95 fovot használok 34" ultrawideon. Nekem így jó, persze ahoz hogy elől legyek a kamera pozíciót előrébb kell tolnom bőven, de így most nagyon jó a sebességérzet és nem torz a kép sem. Eddig azt hiszem talán 50 60 körüli fovval játszottam, de pl a TCR autókkal olyan volt körbe menni mintha 50-el mennék a pályán.

(#65032) RobbyJr válasza bence1885 (#65031) üzenetére


RobbyJr
őstag

Na de várjál, amiről te beszélsz az hfov, ott iRacingbe az teljesen normális szám, amiről én beszélek, az meg vfov, amit AC, ACC, LMU, F1, RF 2-ben stb. használnak. ;)

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#65033) fatal` válasza RobbyJr (#65030) üzenetére


fatal`
titán

Kalkulátor működik így, minél messzebb ülsz, annál nagyobb fov-ot ad meg, nem én találtam ki. :N

Annál kisebb FOV-ot ad meg, nem nagyobbat.

[link]

Húzd távolabb a távolságot a képernyőtől, csökken a FOV.

Pl. az alap 27" beállításnál (igazából ez mindegy, nyílván nagyobb kijelzőnél az értékek változnak, de az arányok nem) 30 centinél a hFOV 90°, a vFOV 59°, egy méteres távolságnál már hFOV 33°, vFOV 19°. Nyilván játékfüggő, hogy melyik hogy működik (vfovval, hfovval vagy a duplájával, vagy teljesen másképp), de az alapelv nem változik.

Sebességérzet miatt sokan kicsit nagyobbra veszik, mint a megadott (elvileg pontos), én is 1-2 fokkal általában.

[ Szerkesztve ]

(#65034) RobbyJr válasza fatal` (#65033) üzenetére


RobbyJr
őstag

Hát én azt hittem fordítva megy, akkor ezt én néztem be, elnézést:C ;]
Fura, nekem pont 40-41-et adott meg, direkt próbáltam nagyobbal is, még jóval kisebbel, és egyik sem volt az igazi, de ez a kalkulátor kiindulópontnak jó. :K
Utána a többi az emberre van bízva.

Sebességérzet miatt kell jól beállítani valóban, nem csak amiatt hogy mennyit láss.
Sokat segít hogy élvezetesebb legyen a vezetés, nem utolsó sorban így jobban tudod felmérni a féktávokat / kanyarokat.

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#65035) bnorci71 válasza mmdms (#65028) üzenetére


bnorci71
addikt

esetleg?
erre hasonlít

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#65036) bnorci71 válasza RobbyJr (#65030) üzenetére


bnorci71
addikt

ekkora különbség lenne :F
AC-re nekem a kalkulátor 60-70cm monitortávolságra igaz csak 34" és 21:9 29fov-t ad.

állítgatom én is szinte folyamatosan, de azt veszem észre ami mondjuk jó SPA-ba a játék eredeti autóinak az szar Bathrustba a letöltött autón.

Ezért is megyek 90%-ba lökhárító vagy motorháztető nézetbe

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#65037) biker válasza bence1885 (#65031) üzenetére


biker
nagyúr

a hiányzó szám a monitor távolsága a szemedtől, e nélkül nem lehet értelmezni a 34" és a 95fok kérdését, lehet teljesen optimális is.
nekem kb 50-52cm a 34" 21:9 és ahhoz 78 fok +-1-2 fok szokott jó lenni, -150-18 hátratolt üléssel

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#65038) bnorci71


bnorci71
addikt

AC-ben a szem pozicióján szoktatok változtatni, vagy csak a Fov beállítás és ennyi?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#65039) RobbyJr válasza bnorci71 (#65036) üzenetére


RobbyJr
őstag

Nyugodtan növelje rajta, az szerintem kevés, főleg ha zavaró is egyben.
Én minden játékban ugyanazt a 40-es vfovot használom.

Ha esetleg ívelt a monitorod, akkor annak a sugarát is add meg.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#65040) bnorci71 válasza RobbyJr (#65039) üzenetére


bnorci71
addikt

persze állítgatom én csak sose találom jónak :W
és igen a monitor ívét is megadom
érdekes ACC-be ilyen gondom nincs, mondjuk ott nem is találtam eddig hol kellene állítani :F

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#65041) RobbyJr válasza bnorci71 (#65040) üzenetére


RobbyJr
őstag

Én a 32-es 16:9-es monitoron is 40-en használtam. Próbáld ki 35-40 körül milyen úgy.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#65042) fatal` válasza bnorci71 (#65040) üzenetére


fatal`
titán

A pause menüből lehet állítani a kamerát ACC-ben. Tölts be egy practicet vagy hotlapot és onnan.

(#65043) mmdms válasza bnorci71 (#65035) üzenetére


mmdms
addikt

Tenyleg mikrofon csati, koszi szepen, sztem o lesz az: [link]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#65044) Géjza


Géjza
őstag

Ma jött válasz fana supporttól egy január 23-ai függőben lévő BF-es rendelésem miatt küldött mailemre. :DDD Olyan szempontból rendesek voltak, hogy már egy bő hónapja megjött a rendelés, de ránéztek és írták, hogy látják, hogy minden ki lett szállítva, úgyhogy jó használatot. Ha nem válaszolnak, az is mind1 lett volna az esetemben, de vették a fáradtságot. Szóval őrölnek ott, csak elég lassan (gondolom irdatlan mailzuhatag esett rájuk).

(#65045) taki01 válasza fatal` (#64936) üzenetére


taki01
őstag

Végül 243eFt-ba állt meg. 141eFt volt a kormány és a szék meg 102eFt. A NLR-t vettem meg végül.

(#65046) shteer válasza Géjza (#65044) üzenetére


shteer
titán

igen, én is ilyen választ kaptam miután megérkezett a v2.5x

..szerintem jónak tűnik

(#65047) adamvarga013


adamvarga013
csendes tag

#64998 tome0001
Köszi, át is futottam a topik összefoglalót! :)

#65007 zpeti2
Köszi, belenézek majd ebbe is, illetve az irFFB-re is tervezek ránézni kíváncsiságból. :K

(#65048) JulesTS


JulesTS
őstag

(#65049) #214 válasza JulesTS (#65048) üzenetére


#214
tag

Benzin illatú/szagú gyertyákkal szemeztem már korábban, de csak Amerikában találtam, annyit meg nem ér. Ajándékként szántam volna, de végülis az immersion-höz is hozzá tudna tenni. :DD

(#65050) RobbyJr válasza JulesTS (#65048) üzenetére


RobbyJr
őstag

Már ilyen is van :F :C

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.