Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) Met válasza SoulReaver (#18000) üzenetére


Met
nagyúr

Van már benn karrier mód.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18002) shteer válasza SoulReaver (#18000) üzenetére


shteer
titán

Meg kell. Hogyan szeretned? Adjunk letoltes linket meg cracket hozza? :U

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#18003) SoulReaver válasza shteer (#18002) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ha megtennéd, leköteleznél... :)

(#18004) VegyesTamás válasza SoulReaver (#17997) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

azt mással nem is érdemes....én is mindjárt fogok telón driftelni mert baszakszik az S3....szépen kiviszem aztán uzsgyi.

LFShez vannak tweakek..én olyan 6-700 lovas kocsival szoktam mókázni

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#18005) N€T0X|N válasza SoulReaver (#18003) üzenetére


N€T0X|N
őstag

[link]

Sent from my keyBoard

(#18006) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

10 ezer forintos vagy annál olcsóbb kormányok jól használhatók alkalmi játékra? Nincs semmilyen komolyabb elvárásom azon kívül, hogy az XInput alapú játékok kezelése is, mint például Grid 1-2 és Dirt 2-3 rendben legyenek. :)

[ Szerkesztve ]

(#18007) bajzal válasza mcs (#18006) üzenetére


bajzal
őstag

Logitech momo használtan.

(#18008) .LnB válasza mcs (#18006) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tescokban Thrustmaster Ferrari Challenge 3500 ft. (Itt aprón 10-ért mennek) Nem FFB-s de hobbi játékra szerintem jók. Mondjuk szerintem nagyon kicsik nem is vettem meg.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#18009) mcs válasza .LnB (#18008) üzenetére


mcs
veterán

Azon én is agyaltam egy ideig, de a force feedback hiányát nem tudnám elviselni.
A gagyibb Btech és Trust kategóriát szemeltem ki, de ha azok használhatatlanul rosszak, akkor inkább maradok az XBox 360 kontrollernél. ;)

[ Szerkesztve ]

(#18010) R.A.P 91 válasza wolf033 (#17977) üzenetére


R.A.P 91
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm mindenkitől a segítséget,de végül arra jutottam,hogy akit ajánlott Joshi megkerestem,és inkább vele megcsináltatom a pedált,nem merek belevágni,félek,hogy több kárt okozok vele,mint hasznot.

(#18011) vlevi válasza SoulReaver (#17991) üzenetére


vlevi
nagyúr

pCarst most halasztották el megint egy kicsit. Erdetileg március közepe volt a mejelenési időpontja, de most valamikorra április végére eltolták.

(#18012) kozmy


kozmy
őstag

Érdemes Thrustmaster T500rs-t venni? Használ itt valaki ilyet?

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#18013) zsiz válasza vlevi (#18011) üzenetére


zsiz
őstag

én április 2-ről tudok

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#18014) gabri83 válasza kozmy (#18012) üzenetére


gabri83
csendes tag

szia! nekem volt olyan kormányom én meg voltam vele elégedve nagyon, igaz csak f1 add-on volt hozzá, meg csak ps3on játszottam vele, sajnos pc-vel nem próbáltam ki. előtte egy g25-öm volt de annál sokkal jobb volt.

(#18015) Beppe91


Beppe91
aktív tag

Sziasztok. Elolvastam a Kormány Kalauzt, nagyon megtetszett a DFP, 900 fokos fordulás :R Viszont sehol nem találtam jelenleg. Van ötletetek honnan lehet beszerezni, esetleg mit ajánlotok helyette?

Iphone 8 Plus // Microsoft Lumia 950 // Logitech DFGT // SJCAM SJ4000

(#18016) shteer válasza Beppe91 (#18015) üzenetére


shteer
titán

apróhirdetések

helyette DFGT-t :)

..szerintem jónak tűnik

(#18017) Beppe91 válasza shteer (#18016) üzenetére


Beppe91
aktív tag

DFGT már kicsit húzós. Semmi alternatíva nincs 10-20 között?

Iphone 8 Plus // Microsoft Lumia 950 // Logitech DFGT // SJCAM SJ4000

(#18018) SoulReaver válasza shteer (#18016) üzenetére


SoulReaver
veterán

2-3 napja mikor ajánlottátok nekem, még 34k ért is lehetett kapni, most meg 39-46k.. :S Sajnost vagyok olyan fanatik, hogy így is megvegyem :D

(#18019) .LnB válasza Stirlitz (#17971) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Megvettem, de haragszom rád kicsit mert ennyit nem akartam költeni. :P Viszont tetszik nagyon, bár még csak rövid ideig bírtam kipróbálni.
Köszi a tippet ;)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#18020) VegyesTamás válasza .LnB (#18019) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

jobban jártál hidd el mint egy olcsóbb vacakkal :) :K

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#18021) mazacar


mazacar
tag

Mikor? Na mikor rakjak fel hirdetesbe?:)
persze amikor mar megvettem dragabban...

[link]

(#18022) SoulReaver válasza mazacar (#18021) üzenetére


SoulReaver
veterán

Mondjuk nem értem a hirdetőt, mert, ha később akar megint szimulátorozni, akkor minek adja el? :)

(#18023) mazacar válasza SoulReaver (#18022) üzenetére


mazacar
tag

Ne keresd benne a logikat..:)

(#18024) SoulReaver válasza mazacar (#18023) üzenetére


SoulReaver
veterán

Én azért is GT-t veszek és újat :D Mindig ráfázok a használt cuccokra..

(#18025) mazacar válasza SoulReaver (#18024) üzenetére


mazacar
tag

Tobbnyire en is..de most jobban orultem volna ennyiert egy G27-nek..de mar mindegy..:)

(#18026) bajzal


bajzal
őstag

Valaki nem tudja, hogy miért nem tudom G27-en beállítani a középre húzást? Nekem csak nagyon lassan húzza vissza középre és izomból kell eltekerni, tehát nem jó. Nincs valami speciális beállítása?

(#18027) Brian_GT válasza bajzal (#18026) üzenetére


Brian_GT
őstag

Kezdem azzal, hogy beállításban nézegettem haverénál. Ezt azért írom így, mert napokban csak 2 ismerős talált be, az előző kommenteim alapján, hogy milyen jól megy, hogy G27em lett :D De én csak közreműködtem vásárlásban, tanács kérdésben stb itt a topicban :)

Nah szóval, amiket mi nézegettünk beállítási tippeket, sokan írják, hogy alapból le kell venni a centering-et 0-ra és hát ez fifty-fifty, felette a pipát valaki bent hagyja valaki kiveszi és arra esküszik, hogy úgy a királyság. A lényeg, meg annyi, hogy gyakorlatban magától is visszatekeredik a kocsi felépítése végett, mint egy igazi autóban. Sokat kell vele pö**ni amúgy, minden játékban más-más azt vettük észre.

Nekem anno DFGT-m volt még PS3-hoz...én azért szeretem konzolon a kormányt, mert kb ezerszer egyszerűbb a beállítás, pedig ott is ezer a lehetőség, de valahogy jobb a port/driver nem tudom.

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#18028) VegyesTamás válasza SoulReaver (#18022) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Pénzt akar belőle kivenni :K

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#18029) bajzal válasza Brian_GT (#18027) üzenetére


bajzal
őstag

De City Car Driving Simulatorban akarom beállítani, ahol annyit lehet állítani, hogy ffb ki/be és az erőssége. Hát maximumon se megy vissza középre, viszont baromi nehéz elfordítani. Úgy szeretném, mint ebben a videóban G25-ön.

(#18030) vlevi válasza bajzal (#18029) üzenetére


vlevi
nagyúr

Logitech profiler fel van-e telepítve?
Ha igen, és még nem használtad, akkor a profilerben ehhez a játékhoz kell csinálni egy profilt, és ott beállítani a centering springet, az FFB erősséget, és letiltani, hogy a játék ne állíthassa az FFB-t. Ha jól veszem ki a szavaidból, ez a játék eléggé egyszerűen kezeli a kormányt.

Normális szimulátoroknál ugyanis nem kell a középreállítás effekt, mert az bele van építve a jákétba, az autó fizikájába. A valóságban ui. a kormány középre állása az nem villanymotorral megy (mily meglepő :) ), hanem a futóműbeállítás miatt menet közben saját magát húzza egyenesbe a futómű, és ezt a kormány csak leköveti.

[ Szerkesztve ]

(#18031) Brian_GT válasza bajzal (#18029) üzenetére


Brian_GT
őstag

Hát ez csak egy sima centering spring beállítás, amit lehet látni a háttérben, asztalon van a gép ergó nem játék vezérli, ergó semmi sem garantálja ez ilyen lesz játékban.
Amúgy ez nagyon rossz játékban, ha ilyen lenne, mert egy kanyarívet nem tudnál megtartani, mert folyamat ellen kellene tartani a kezednek, mert menne vissza a kormány, akkor is ha kanyarban vagy. Élőben azért ez nem így van...ott ha fordul a kocsi a futómű nem akar magától egyenesbe állítani kerekeket, azt majd ha te elengeded, az autó futása visszatolja, mert a kerékösszetartás stb miatt visszaáll alap állapotba.

Amit ajánlok, hogy mindent logitech profiler-ben kezdj, ott állítsd be, mentsd el, mint City caros profil...majd ha lehet finomhangolj a játékban rá. Viszont, mint írták előttem is, ha maga a játék nem tudja lemodellezni ezt az effektet, akkor semmi jó nem fog születni, mert ez a kényszerített centering, csak azt fogja eredményezni, hogy nagy értéknél fog csak érdemben visszatekeredni maga, akkor meg nehéz lesz tekerni-tartani stb...átesik a valósághűség a ló túloldalára.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#18032) VegyesTamás válasza Brian_GT (#18031) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Utánfutás elve :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#18033) teratti válasza mazacar (#18021) üzenetére


teratti
senior tag

Ez a kormány az enyém volt... :K Megbízható jó srác, meg lehet venni Tőle nyugodtan.

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#18034) kozmy válasza gabri83 (#18014) üzenetére


kozmy
őstag

Köszönöm az infót :R

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#18035) #48967168 válasza kozmy (#18012) üzenetére


#48967168
törölt tag

Nekem is van 500-asom, csak megerősíthetem jobb mint egy G25, sőt nekem a GT2-nél os jobban tetszik. Erősebb és jobbnak tűnik a TX-nél is, ami nem meglepő hiszen a "nagytestvére"...

(#18036) Stirlitz válasza .LnB (#18019) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Pár hónap múlva nem fogsz rám haragudni. Vagy azért, mert beszippant a szimulátoros világ teljesen, vagy nem fog, de ezen a kormányon sokat nem fogsz bukni, ha el akarod adni... De nem fogod. Egyszerűen az ársávban amiben mozog nincs alternatíva.. EX és tsai hagyjuk már. Gyerekjátékok. Persze a semmihez képest még mindig jobbak, de akkor is.

(#18037) .LnB válasza Stirlitz (#18036) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tegnap kipróbáltam Raceroom-al és Assetto-val. Assetto egy élmény volt. Mosolyogtam végig! Most töltöm iRacing-et. Attól kicsit félek, azt mondják nagyon élethű. Remélem tudok majd értelmesen körözni vele.

Nem úgy haragszok! :) Csak írtam, hogy melyiket vegyem a kettő olcsó közül. Erre te írtál egy harmadikat aminek ráadásul dupla ára volt mint amennyit elsőre szántam rá! :) Ültem, gondolkodtam. Mondom nem igaz. :) Aztán, oké. Megveszem remélem tényleg jó lesz. És az! Szép állapotban van, és hibátlanul működik. Nagyon tetszik! Szóval inkább köszönettel tartozom! ;) :R

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#18038) sz_abika válasza kozmy (#18012) üzenetére


sz_abika
addikt

Ha megtudod fizetni, akkor természetesen :)
De csak cockpithoz ajánlott, mert nagyon masszív darab, kell a rögzités..

PSN: xszabikax

(#18039) kozmy válasza sz_abika (#18038) üzenetére


kozmy
őstag

Trackstar 6000 GTS-ben gondolkodom csak a meg rendelés okoz gondot per pill. De a T500rs is szóba jöhet.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#18040) JoinR válasza kozmy (#18039) üzenetére


JoinR
senior tag

Kicsit más (ár)kategória a 2 :)

szerk: lol, a Trackstar 6000 alapból 240 fokot fordul? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18041) sz_abika válasza kozmy (#18039) üzenetére


sz_abika
addikt

Nem ismerem az ECCIket, de ahogy elnézem nagyon Fanateces az a kormányszerkezet. :)
Rossz nem lehet, de ezen a szinten már inkább személyi preferencia dönt, mert mind vérprofi ketyere.
Talán a T500 mellett szólna az, hogy ha esetleg nem csak PCn játszanál, de nem egy kategória azért a kettő :)

[ Szerkesztve ]

PSN: xszabikax

(#18042) arty


arty
veterán

engedtessék meg egy csipetnyi leírás, nem reklámnak szánom, bár talán még azt is megérdemlik ...

tegnap voltunk haverral sim-city-ben, 2 órát, tapasztalatok:
- thrustmaster t500 k jo kormány, bivalyerős, mégis olyan preciznek tűnik az ffb-je
- a loadcell szuper dolog és nagyon kéne itthonra is :(
- a 3 (nagy) kijelző brutál mennyit számit, kb 5 perc után nem látod a kávát se, csak az élményt növeli
- hjaés kokpit - az is KELL :D - pláne ez: http://www.playseat.com/shop/eu/hu/playseat-revolution-seats/playseat-revolution-racing-seat.html - rájöttem, h a középső vas nem zavaró és mivel az üléshez rögzül egy ponton, a talajt a seggeden is érzed (kormány rázza alattad kissé)

ez a rövid szeánsz most megint kiadásokba fog verni, de legalább kialakult, h merre érdemes "fejlődni" cuccok terén :) a "személyzet" kedves, segítőkész volt, s tényleg amellett, h szórakozás, remek tapasztalat is.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#18043) Joshi válasza arty (#18042) üzenetére


Joshi
titán

Mennyibe kerül egy ilyen kis móka?

(#18044) arty válasza Joshi (#18043) üzenetére


arty
veterán

ha jól rémlik, ezt vettük (haver intézte)

(az egyetlen szépséghiba, h csak grid2, grid autosport és dirt3 volt nagyjából elérhető, de 2 órába ez is neccesen fért bele :) )

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#18045) .LnB válasza arty (#18044) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Azért 5-10 ezer ft-ért ne Dirt-tel, Grid-del és Nfs-sel keljen játszani :(((

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#18046) kozmy válasza JoinR (#18040) üzenetére


kozmy
őstag

Trackstar 1080 fordul és a T500 is ha jól tudom Valóban 2 különböző kategória. Cockpiten lesz használva ha sikerül meg rendelnem. :R

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#18047) JoinR válasza kozmy (#18046) üzenetére


JoinR
senior tag

Akárhol nézem, mindenhol 240 fokot látok rá, illetve röpke 390$-ért lehet venni 330 fokos kiegészítőt :DDD
ÁFA, VÁM, posta...a konstrukció meg ahogy elnézem a honlapot, lazán van 10 éves. Persze te tudod, de én átgondolnám, erre van-e szükségem. Ár/érték arányban a T500RS biztosan jobb, de ha mégis ilyen árkategóriában gondolkozol, nézd meg ezt is. Illetve itt van az árképzése is.

(#18048) tikshow válasza kozmy (#18046) üzenetére


tikshow
addikt

Bocs de ECCI terméket venni 2015-ben nettó baromság. Ezek már 5-10 éve is elavultak voltak. Nem mellékesen pedig marha drágák, inkább T500 vagy Clubsport.

(#18049) kozmy válasza JoinR (#18047) üzenetére


kozmy
őstag

Be néztem valóban 240 fokos maradok a T500-nál szerintem

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#18050) VegyesTamás válasza .LnB (#18045) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Ezért kell a Simhouse-ba menni :) Ott Asetto van :K

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.