Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) Moby válasza RobbyJr (#54999) üzenetére


Moby
addikt

Persze, meg a tápok érintésvédelmileg eléggé meredek dolgok még kikapcsolt/kihúzott állapotban is, szóval otthon elektronikai ismeretetk nélkül jobb, ha nem babrál ilyet senki. Topikgazda megcsinálja bárkinek, és az meg van csinálva rendesen.

(#55002) Moby válasza adrian360 (#55000) üzenetére


Moby
addikt

Nem kell nekem, hogy állóhelyzetben érezzek bármit, nem erről szólt a dolog :) A kérdés nem ez, hanem az, hogy ha nincs leadott erő, akkor az """"ffb mérő""" vajon mi az isten jelez ekkora csúcsokat? :) Illetve nem is csúcsoikat jelez, hanem konkrétan konstans ott áll.

[ Szerkesztve ]

(#55003) RobbyJr válasza Moby (#55001) üzenetére


RobbyJr
őstag

Gondoltam hogy hozzáértő kezek kellenek, én nekem ez nem opció ;]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#55004) f3rdzs0 válasza -Rolika- (#54994) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

Csak igazad lesz. Nem volt kedve végigjönni az utcán a futárnak, úgyhogy valahol az elején hagyta akik közben elmentek hétvégézni :))

f3rdzs0

(#55005) Moby


Moby
addikt

Ha már iRacing... Nem biztos, hogy itt a legjobb helye, de ez legalább pörög.
Megtaláltam az iRacingben minden baj forrását. A kapcsolót, amit ha nem kapcsolok be, folyamatos 144fps van minden körülmények között, nem fagy a külső tükrök használatával sem AMD-n, és mindeközben nincs észrevehető visual impactje:

A dynamic Object Shadows ->off.

(#55006) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Némi színes matricával kinéz már valahogy a fekete-feher ravatalozó stílus... :) De a kinezetét leszamitva remek kormány.!!!

(#55007) adrian360 válasza Moby (#55002) üzenetére


adrian360
őstag

a kijelző a kiszámolt erőt mutatja, és nem a kormányra tényleg kiküldöttet, valószínű a filter úgymond kijelző után van ráengedve.

(#55008) KnightDave válasza Moby (#54885) üzenetére


KnightDave
tag

Biztosan elenyeszo reszben a PC-sekkel szemben, de alternativakent csak a Logitech, illetve a most bejelentett Moza R3 kompatibilis konzollal, igy a Fanatec egy kifejezetten jo megoldas, szeles valasztekkal.
Igy ha egy fel fordulatot is, de en is toltam azon a szekeren. :U Szerencsere ez a szegmens is kezd kapni figyelmet.

Burn the rubber, not your soul.

(#55009) myckie2 válasza kozmy (#54993) üzenetére


myckie2
őstag

Azt használom, semmi baja, másnak sem volt vele.

[ Szerkesztve ]

(#55010) Bandit21 válasza adrian360 (#55007) üzenetére


Bandit21
addikt

De akkor hogy tud piros lenni, clippingellni?
Azt mutatja hogy na ez már sok ennyi volt innen már csak egy ffb turmixot kapsz?

Amugy az acc ffb visszajelzo (piros) és akár a driver akár a játék ffb erő közt én se találtam még meg az összefüggést.

Ha le veszem mindkettőt is tud pirosat mutatni...

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#55011) csucsu52


csucsu52
aktív tag

Rennsport beta keyt kaptam, rápróbáltam ma, TMX-el nulla FFB van, más próbálta esetleg TMX-el?

(#55012) biker válasza Moby (#55005) üzenetére


biker
nagyúr

144 nekem csak gyakorlón van, versenyben inkább 100-120

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#55013) Bandit21 válasza csucsu52 (#55011) üzenetére


Bandit21
addikt

Nézz at az acc topicba.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#55014) Hunner


Hunner
senior tag

Sziasztok!

Egy ideje read-onlyban itt vagyok követlek titeket, három hete jött az elhatározás hogy az elajnádékozott G29 után, ujra vegyek valamit, picit már komolyabbat.

Egy Fanatec CSL DD-t vettem (8nm) , Mclarenes "karikával" egy CSL Elitve v2 pedál kíséretében plusz tableclamp és egy qr1.

Igazából csak a tapasztalatokról számolnék be:
Szeptember 11-én rendeltem meg a csomagot, 21-én hozta a UPS a pakkot, kivéve a wheelbase-t, mert a 6dobozból álló rendelésből elsőre csak 5darabot pakoltak fel az autóra. 22-én már itt volt a base is. UPS-nek minusz pont, de legalább hétvégére leszállították hiánytalanul.
Ma össze is szereltem mindent, lőttem beállításokat ACC-hoz, és minden remekül is működött úgy nagyjából 3-4 órán át, mikor is irdatlan égett müanyag/fém/elektronikai alkatrész szagra lettem figyelmes, amit egy kellemes windows disconnect hang kísért. A base egyszerűen kikapcsolt és nem lehetett többet életre kelteni. A hátulja pont annyira volt meleg, mint amikor valami már forró de még nem kapod el az ujjadat tőle. Természetesen gépújraindítás volt, utána hajlandó volt újra bekapcsolni, de nagyjából egy perc után újra eltűnt a fanatec eszközök közül.
Hagytam teljesen kihűlni, kapott még egy esélyt, újra bekapcsoltam, nagyjából 5perc alatt ugyanez játszódott le. érintésre már majdnem forró volt a hátulja, a base kikapcsolt nem lehetett vele semmi kezdeni.
Azóta már leszereltem az asztalról, kicsit még hül aztán megy vissza a dobozába, plusz mindjárt írom az RMA-s üzenetet a supportnak, remélem gyorsak lesznek, bár a tapasztalatok alapján 2-3 hét átfutási idővel számolok. :U

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#55015) biker válasza Hunner (#55014) üzenetére


biker
nagyúr

Uhh, ez sajnálatos.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#55016) zsozsa74


zsozsa74
senior tag

Fanatec ismét tízel:

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#55017) RobbyJr válasza Hunner (#55014) üzenetére


RobbyJr
őstag

Sajnálatos valóban, sajnos most sokat adtak el, így a hiba arányok is nőtek.
Lehet javítani fogják, de az is lehet hogy kapsz egy újat, 1-2 héten belül lezajlik az egész. ;)

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#55018) RobbyJr válasza zsozsa74 (#55016) üzenetére


RobbyJr
őstag

Na de most itt mi a lényeg? :DDD

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#55019) adrian360 válasza RobbyJr (#55018) üzenetére


adrian360
őstag

most tolják a nagy reklámot hogy végre megjelenik a QR2, amit már az őskor óta igérnek

(#55020) RobbyJr válasza adrian360 (#55019) üzenetére


RobbyJr
őstag

:C

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#55021) Lac-coo válasza RobbyJr (#55017) üzenetére


Lac-coo
őstag

Hát az régen rossz !!! Ez nem így működik, hogy sokat adnak el sok a hibás...
Gyártástechnológia, megbizható , igényes szakértelemmel bíró gyártó , minőségellennörzés....

És nem lesz sok hibás !!!

(#55022) Hunner válasza RobbyJr (#55017) üzenetére


Hunner
senior tag

Igazából csak a leterhelt és ezért nem válaszoló support és a lassu gariztatás zavar (már ahogy itt is olvastam meg a reddit is tele van vele), hibás dolgok minden gyártott eszköz esetében előfordulnak, remélem a következő darab jó lesz, vagy sikerül javítaniuk. Egyébként "tipushiba" ahogy most rákerestem kapásból van vagy 5-6 ilyen topik az elmúlt évekből, mindegyikben bekapcsolódik panaszosként átlagban 5-8 póruljárt vásárló. Lehet vannak rossz batchek valamelyik összeszerelőüzemben, oh well...
Egyébként pont a te sztorid miatt gondolkoztam Mozán, de addigra már "fully shipped"-re váltott a fanateces rendelés -meg nagyon akartam a Mclarenes pillangót :P

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#55023) GalaHU válasza adrian360 (#55019) üzenetére


GalaHU
őstag

De ez az Ókor… :) Legyünk kíméletlenül precízek! :D

Engem jobban zavar, hogy a WRC friss trélerében ahol -hogy, hogy nem- Fana szettel kenik a Fordoknak nem az új WRC kormányt tekeri a Johnny-fiú, hanem egy tök igényesen letakart logo-jú ős-BMW-t…

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#55024) adrian360 válasza GalaHU (#55023) üzenetére


adrian360
őstag

[link] [link] ez volt őskor, most ókor

(#55025) RobbyJr válasza Lac-coo (#55021) üzenetére


RobbyJr
őstag

Minőségellenőrzésen van a gond nyilván. ;)

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#55026) RobbyJr válasza Hunner (#55022) üzenetére


RobbyJr
őstag

Nálam fura anomália volt, de végül mególdódott, meg rosszul volt beállítva a kormány mint utólag kiderült.
Plusz miután kipróbáltam egy másik ugyanilyen bázist, az is ilyen volt, szóval megnyugodtam. Supportra 1-2 munkanapon belül válaszolnak, amint megkapod a feladáshoz szükséges nyomtatványt, feladástól számítva durván másfél hét lesz.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#55027) Moby válasza zsozsa74 (#55016) üzenetére


Moby
addikt

És ez mégis mi a bánat akar lenni?

(#55028) Bandit21 válasza Hunner (#55022) üzenetére


Bandit21
addikt

Ha van a közeledben esetleg valaki aki 5nm el vette és utána váltott 8ra akkor talán próbaképpen megéri megnézni a sima 90w kis gyári táppal.
Ha azzal jó akkor nem a bázis a rossz hanem a gyári 180w-os.

Korábban beszéltünk errol, gondolom a fana a nagy akciók miatt új gyártósorokat beszállítókat kellett keressen és sajnos úgy tűnik van ahol nem 100% még a minőség.

Sajnalom szomorú, de szép szettet vettel és ha megjön a az új biztos jo lesz vele hajtani.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#55029) zsozsa74 válasza Moby (#55027) üzenetére


zsozsa74
senior tag

:N :F

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#55030) JulesTS válasza Moby (#55027) üzenetére


JulesTS
őstag

QR3...

(#55031) JulesTS válasza Bandit21 (#55028) üzenetére


JulesTS
őstag

Az égett szag, meg a forrósodás és az automata kikapcsolás elég egyértelmű hibának tűnik.
Igen tavaly év végén bejelentették, hogy új gyártó egységeket vetettek be és nem lesz már hiány. Ezek szerint nem olyan jó a gyártási minőség és az ellenőrzés ott. Nem olyan rég meg azt is megírták, hogy új logisztikai bázisuk is lett ahol nem teljesen flottul mennek a dolgok...

(#55032) Lincoln76 válasza RobbyJr (#55017) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

Beb...na, ha javítanák...
Egyrészt új vásárló, szóval azonnali csere, még ha lehet is javítani, akkor is újra csere. De

(#55033) Lincoln76 válasza JulesTS (#55031) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

De mi történt itt, leégett a motor?

(#55034) RobbyJr válasza Lincoln76 (#55032) üzenetére


RobbyJr
őstag

Valaki itt írta, hogy megolvadt a bázis hátlapja (szintén melegedett), és képzeld, belülről javították, és visszakapta az illető a megolvadt hátlappal...

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#55035) Moby válasza RobbyJr (#55034) üzenetére


Moby
addikt

Az én Series X xboxomat leejtették a frankfurti MS szervizközpontban, és simán volt pofájuk visszaküldeni. Biztos azt hitték nem veszem észre, hogy eltűnt a gép sarka, vagy nem tudom mi járhat ilyenkor a fejükben :F

(#55036) RobbyJr válasza Moby (#55035) üzenetére


RobbyJr
őstag

Pénz legyen nekik a zsebbe a többi nem számít, próbálják le nyeletni velünk ha valamit hibáznak...
Na ezért kell képet+videót készíteni, mielőtt becsomagolod a terméket, időbéjeggel ellátva, hogy tudd állítani az igazad, te hogyan küldted el nekik. ;)

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#55037) Lincoln76 válasza RobbyJr (#55034) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

Gondolom ez nem az első napon történt. Az új vevő más...
Van rá 1 hónapja, hogy elálljon a vásárlástól.

(#55038) RobbyJr válasza Lincoln76 (#55037) üzenetére


RobbyJr
őstag

Gondolom az első napos az más, de lehet leálnak majd javítani. :F
14 napja van sajnos :DDD

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#55039) fatal` válasza zsozsa74 (#55016) üzenetére


fatal`
titán

Nem tudom, hogy miért, de néhányan redditen ebben a képben ClubSport DD-t látnak.

(#55040) RobbyJr válasza fatal` (#55039) üzenetére


RobbyJr
őstag

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#55041) Lincoln76 válasza RobbyJr (#55038) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

A bejelentéstől számítva (pl email, hogy elállsz), újabb 14 napod van visszaküldeni a terméket, vagyis, ha ezt a 14-dik napon teszed meg, akkor pontosan 28 napig lehet egy terméket visszaküldeni, vagy tesztelni.

(#55042) JulesTS válasza Lincoln76 (#55033) üzenetére


JulesTS
őstag

Ja, annak a jelei...

(#55043) Moby válasza JulesTS (#55042) üzenetére


Moby
addikt

Aligha, ott a belső tápegység szált el. A külső tápegység 24 meg 48 voltokat szállítanak a bázisnak(motornak), hogy ne kelljen 10A fölé menni, és ne kelljenek ujjnyi vastag kábelek, a logikák/usb controllerek meg jellemzően 3.3/5V-on üzemelnek, szóval van ezeken belül egy tápegység, amik az elektronikának szállít. Inkább az égett itt le, vagy annak valamilyen része.

(#55044) Moby


Moby
addikt

Fanatecnél van arra mód, hogy a wheel center kalibrációt factory defaultra állítsam? Leírásban ilyet nem találtam.

(#55045) Lincoln76


Lincoln76
aktív tag

Az viszont nagyon frankó (lesz), ha az új gyártósor, amiről írtatok, kb szart gyárt!
Egy ilyen volumenű cégtől elfogadhatatlan egyetlen hiba is. Főleg, hogy leégjen valami, legyen az bázis, vagy tovább terjedjen és egy szoba, vagy lakás. És rögtön az első használatkor, az valami olyan silány minőség lehet(ett), ami nonszensz.

(#55046) Lincoln76


Lincoln76
aktív tag

Tegnap feltelepítettem az Asetto Corsa Comp izé játékot. Meg már kiakartam próbálni, meg látni.
Valami biztosan rosszul sikerült, mert a 4090-es asus dög ki akart szállni a gépházból, 86 fokosan, amit eddig a legdurvább tesztelő program sem tudta 62 fok fölé vinni. A 13900KS meg szintén 70 fok közelében volt, végül kifagyott a játék ott ahol az autó még szinte csak áll :DDD .
Le is töröltem a csába, majd újra megpróbálom a jövő héten.

(#55047) Lincoln76 válasza Moby (#55044) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

Szerintem, nincs ilyen opció.
Ez manuális, szemre kell beállítani.

(#55048) Moby válasza Lincoln76 (#55045) üzenetére


Moby
addikt

Ez szerintem nem ebből fakad. Ilyen motorokat gyártatni biztos problémás, ráadásul a réz hozzáférhetősége is murvanehéz lett covid óta. Ebben elhiszem, hogy voltak/vannak lemaradásaik. Az elekronikát végtelen mennyiségben, rövid határidővel, bármilyen magas minőségben le tudnak gyártani, ehhez különösebb kapacitásnövelés nem kell jellemzően, ebben van tapasztalatom. Mégis utóbbival van a legtöbb probléma. Itt inkább költségcsökkentés okozhatja a problémákat.

(#55049) RobbyJr válasza Moby (#55044) üzenetére


RobbyJr
őstag

Factory reset van, de hogy ilyenkor alaphelyzetbe áll-e a kalibráció, azt nem tudom.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#55050) RobbyJr válasza Lincoln76 (#55046) üzenetére


RobbyJr
őstag

Próbáld limitelni az fps-t, pl. ahány hz-es a monitorod, tedd arra. Mert szerintem maxon pörgött 99%-on ami a csövön kifért. :DDD
Jó játék amúgy, adj neki még egy esélyt ;)

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.