Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13851) Jack@l válasza Joshi (#13850) üzenetére


Jack@l
veterán

Ennyi, ki kell próbálni, én így tanultam hogy kb 2,5 méter a határ passzív usb-s eszközöknél. A wifi stickem pl már hülyéskedik 3m-es kábellel.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13852) RSVRocky válasza Jack@l (#13851) üzenetére


RSVRocky
csendes tag

kösz! Átvariáltam egy kicsit a berendezést és inkább megoldottam a gyári kábellal :)

(#13853) seawolf570 válasza r3ccardo (#13849) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Igen jó hozzá. A Thrustmasterek pedáljai kompatibilisek egymással, még a 3 pedálos RGT pedálsor is ráköthető bármelyik kormányra, csak a kuplung nem fog működni. Egyedül a T500 RS pedálsora van más csatlakozóval szerelve.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#13854) r3ccardo válasza seawolf570 (#13853) üzenetére


r3ccardo
tag

Köszönöm a válaszokat.

(#13855) VegyesTamás válasza Jack@l (#13851) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

a wifis stickem nekem is dobálja a kapcsolatot 2,5 m után, viszont a gamepadom, meg az egerem az megy 4m el is, viszont vannak ilyen dolgokhoz aktív, meg jelismétlő kábelek, nem tudom mennyit érnek, mert gyakorlatban még egyet sem próbáltam.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13856) Jack@l válasza VegyesTamás (#13855) üzenetére


Jack@l
veterán

A tápos USB hub az olyan mintha gép lenne, tehát onnan lehet még x méter kápelt kihúzni.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13857) VegyesTamás válasza Jack@l (#13856) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Az is igaz :) van itt megoldás :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13858) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Thrustmaster T80. visszafele fejlődnek ezek is.

(#13859) baluka6 válasza v!ct0y (#13858) üzenetére


baluka6
aktív tag

A 270°-t nem akarják elfelejteni? Vagy miért jó ez? :F

(#13860) thedriver válasza baluka6 (#13859) üzenetére


thedriver
tag

Gondolom mert a többségnek elég az is, főleg konzolon. Ha belegondolsz, csak egy szűk réteg játszik olyan szimulátorokkal, (azok is csak PC-n), amelyek kihasználnak egy 900 fokos kormányt.

The Driver

(#13861) Brain75 válasza baluka6 (#13859) üzenetére


Brain75
senior tag

Azért nem felejtik el mert a 270 fok az a maximális fordulás amit igazából egy versenyautóban maximum használnak.

Egy túraautóban a kormány maximum 270 fokot fordul és ott az áttétellel variálnak. A lényeg az hogy ne kelljen sokat fordítani a kormányon.

Rallyban sem használnak nagyobb kormány elfordulást ott is az áttétellel variálnak.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#13862) arty válasza thedriver (#13860) üzenetére


arty
veterán

"főleg konzolon" főleg gt-hez veszik az emberek a kormányt, ami pedig tökéletesen kezeli a 900 fokot.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#13863) Tecsa válasza Brain75 (#13861) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Még forma autóban is jobban elfordul a kormán mint 270fok! Az más kérdés hogy az ideális ivet követve nem kell 900fokot jobra balra tekergetni.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#13864) N€T0X|N válasza Brain75 (#13861) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Egy túraautóban a kormány maximum 270 fokot fordul

Igen.

Mindkét irányba. ;]

Sent from my keyBoard

(#13865) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

Rallyban 450-540° amit használunk, de túraautókban is van ennyi, mert a 270 nem tenné lehetővé a szép íves kanyarodást kis korrigálásokkal. 270 a z f1-es autókhoz van kb

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13866) neilszab


neilszab
őstag

Egy kis Reklám! :)

Indul a tavaszi Túraautó szezon!!

Február 5.-én kezdetét veszi Magyarország egyik legnagyobb és legrangosabb szimulátoros WTCC bajnoksága, a Hungarian Touring Car Master (HTCM) tavaszi szezonja!

A futamokat élőben közvetíti az AAR TV, a rendszeres résztvevők között igen értékes fődíj: 3 db FORMULA LOTUS versenyautó tesztvezetés kerül kisorolásra!

A versenyek a Race07 szimulátorral kerülnek megrendezésre és a 10 futam során a túraautózás kihívásaiba élhetik bele magukat a versenyzők, izgalmas pályákon, nagy mezőnyben, fair ellenfelekkel, profi szervezésben. Az első helyszín Suzuka, a gyakorló szerver bárki számára elérhető, és jövő héten nyílt FunRace-ek is lesznek, további infók itt: HTCM7 - Tavaszi Szezon!

GamePod hír: Online Túraautó bajnokság!

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#13867) bmakszim


bmakszim
senior tag

Sziasztok!
Szeretném kipróbálni az iRacinget. Nincs semmiféle szimulátoros tapasztalatom, egyszerűen csak érdekel és megmérettetném magam. Tudnátok nekem ajánlani hozzá egy megfelelő kormányt?
Nem szeretnék egyből Fanatecet venni miatta, ezért olyan 25.000Ft körül lőném be a keretet. Ha nem jönne be a szimulátorosdi, még arcade játszani jó lesz.
Néztem a Thrustmaster 458-at, tetszik elsőre, de nincs benne FFB. Ez nagyon nagy hátrány lenne iRacing közben? Újat vennék mindenképpen. Van valami alternatíva?

(#13868) stairmaster válasza bmakszim (#13867) üzenetére


stairmaster
tag

Ha jó a használt is akkor ki lehet fogni egy jó állapotú DFGT kormányt a HA-n.

(#13869) bmakszim válasza stairmaster (#13868) üzenetére


bmakszim
senior tag

És ez? Szimpatikus.

(#13870) neilszab válasza bmakszim (#13867) üzenetére


neilszab
őstag

Szia, ennyi pénzből nem kapsz jó kormányt, egyedül csak a használt Logitech DFGT jöhet szóba. Illetve ha most ismerkedsz a műfajjal, akkor szerintem nem az iRacing az, amivel el kéne kezdeni, mert az elsőre kicsit erős mind árban, mind minden más szempontból.

Ismerkedésre a Race07-et és a rFactor-t ajánlom, ezekkel rengeteg hazai szervezett online versenyen vehetsz részt és sok segítséget is kapsz, hogy beletanulj a műfajba. Ha te vagy az új Vettel, akkor is minimum 1 év, mire mindent megtanulsz és ezeket a szoftvereket kinövöd... ;)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#13871) neilszab válasza bmakszim (#13869) üzenetére


neilszab
őstag

Csak 270 fokot fordul, ami ha komolyan akarsz szimulátorozni, akkor sajnos rengeteg kompromisszummal jár.

Összehasonlítás: Logitech DFGT vs. Thrustmaster F430

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#13872) bmakszim válasza neilszab (#13871) üzenetére


bmakszim
senior tag

Ez az, hogy nem tudom mennyire akarok komolyan szimulátorozni. Lehet már az elején el fog menni tőle a kedvem. Vagy nem lesz időm a suli mellett (mérnöknek tanulok). Ki tudja?

Olvasva az összehasonlításodat, arra jutottam, várok míg felbukkan egy megfelelő DFGT.

Régen volt a Fanatecnek egy olcsóbb szettje, azt terveztem is megvenni, de elmaradt. Kár, hogy már nem lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#13873) stairmaster válasza bmakszim (#13872) üzenetére


stairmaster
tag

Jó döntés :C

(#13874) Brain75 válasza N€T0X|N (#13864) üzenetére


Brain75
senior tag

Hozzáteszem hogy én így gondoltam.
Jobbra 270 fok és Balra 270 fok.

Az összesen 270 fok-ot forduló kormányok pedig játékra alkalmasak csak.
Igazából szimulátorozni alkalmatlan.

A hivatalos adatok:
900 or more 2.5 or more full turns lock to lock: Usually anything from average road cars to sports cars.

720 (2.0 more or less turns lock to lock) Drift cars. Multiple classes of Rally cars (group N)

540 (1.5 more or less turns lock to lock) GT1 and 3 spec race cars, and WRC Rally cars.

270-360 (1.0 more or less turns lock to lock) Formula 1 cars.

[ Szerkesztve ]

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#13875) neilszab válasza Brain75 (#13874) üzenetére


neilszab
őstag

F1-es autók kormány is minimum 400 fokot fordul. (teljes range)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#13876) Brain75 válasza neilszab (#13875) üzenetére


Brain75
senior tag

380 fok lock

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#13877) Brain75 válasza Brain75 (#13876) üzenetére


Brain75
senior tag

Egyetlen olyan pálya van a Forma1 szezonban ahol 22 fokos kormányzási szögre van szükség.
Ez pedig Monte Carlo. Itt valóban nagyobb a kormány elfordulás mint 370 fok. Itt majdnem a 600 fok a maximális elfordulása a kormánynak.

A többi Forma1-es pályán a maximális kormányzási szög 12-15 fok ami 360 fok-os kormány elfordulásnak felel meg.
A túra autóknak ennél kicsivel nagyobb kormányzási szögre van szükségük és emiatt a maximális kormány elfordulás 450-600 fok. Az általános pedig az 540 fok, ami jobbra 270 és balra is 270 fokot jelent.

Utcai autóknál az általános kormányzási szög 32-38 fok.
Extrém esetben néhány autónál Pl. Londoni taxik a kormányzási szög eléri az 53 fokot is.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#13878) neilszab válasza Brain75 (#13876) üzenetére


neilszab
őstag

Nyilván autója és pályája válogatja, de 20 fokon nem fogunk összeveszni! :B :R

Bocs, amikor írtam, még nem láttam az előző bejegyzésed, így ez már tárgytalan...

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#13879) Brain75 válasza neilszab (#13878) üzenetére


Brain75
senior tag

A te videódból is világosan kiderül hogy kb. 250-260 fokot fordít maximum mind a két irányba mert utána ott a steering lock.

Ezt ha összeadod akkor 500-520 fok. És a te videód is Monaco.
Egy átlagos pályán ez az elfordulás maximum 350-400 fok.

És félre ne érts nem vitatkozni akarok.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#13880) neilszab válasza Brain75 (#13879) üzenetére


neilszab
őstag

Sztem ugyan arról beszélünk! ;)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#13881) djrobaa


djrobaa
aktív tag

Szerintetek van érdemi különbség a gt3 rs és a CSR kormány közt? Érdemes lecserérni rá a gt3-at, vagy a kettő tök egyforma?

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#13882) Brain75 válasza neilszab (#13880) üzenetére


Brain75
senior tag

Mint kiderült igen !! :):)

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#13883) arty válasza djrobaa (#13881) üzenetére


arty
veterán

csr -> xbox360 kompatibilitás - ha erre nincs szükséged, nem érdemes váltani

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#13884) El_Gigante


El_Gigante
tag

Sziasztok!

Fél év pöcsölés után sikerült vennem egy DFGT-t itt a hardveraprón! Fanatec vásárlás pár évvel elhalasztvaXD
GT Legends-el játszok, pár héten belül összespórolok egy GT6-ra!
Olvasgattam ezt azt, be is állítgattam ez alapján mindent, bár a setup nagy részét nem vágom!
Egyből pro fokozaton kezdtem, sikerült is pár kupát megnyerni, de nagyon nehéz a mezőny első felét befogni, szinte mindenhol gyorsabbak, de majd kitapasztalom!
Melyik lábbal fékeztek?

Más: Eladónak hogyan tudok pozitívot adni?

(#13885) Dr. Gonzο válasza El_Gigante (#13884) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

DFGT-vel bal lábbal fékezz.
A hirdetés alatt az értékeld gomb a megoldás!

(#13886) stairmaster válasza El_Gigante (#13884) üzenetére


stairmaster
tag

Attól függ milyen pedál, ha 2 pedálos akkor ballal fékezek, ha 3 akkor jobb, habár rallyba néha a 3 pedálosnál is ballal fékezek.

A hirdetés alatt ott van az "értékeld" gomb :)

(#13887) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Gondolkoztam rajta hogy a G27-et le kellene váltani egy Fanatec-re. Amit így elsőre ki gondoltam az a következő lenne

Forza Motorsport CSR Wheel EU
CSR Elite Pedals EU

Ez a 2 tűnik a legjobb választásnak számomra. A kérdésem az lenne még, hogy van Magyarországi disztribútor? Vagy mindenképp külföldről kell megrendelni? 50 eur a szállítás, ami kicsit sok, így jó lenne itthon találni egy olyan céget aki árulja a cég termékeit.

Forma 1-el játszok 80%-ban, ahhoz lenne szükségem rá. Megérné váltani szerintetek, vagy érdemileg nagy változást nem vennék észre G27 után?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#13888) tikshow válasza jozsi252 (#13887) üzenetére


tikshow
addikt

Nincs magyar elosztó, de az egész világon sincs, csak és kizárólag közvetlenül tőlük tudsz rendelni.

(#13889) barcalaci84 válasza jozsi252 (#13887) üzenetére


barcalaci84
őstag

a forzas csr kormány helyett jobban jársz ha a porsche 911 gt3 kormányt veszed , az jobb is szerintem , meg akciózva van az általad említett load cellás pedálllal...szállíitással együtt 90 ezerre jön ki kb akét cuuc...( persze ha xboxr360ra kell akkor marad a forzás kormány)

viszont ha forma 1 alatt a codemasterses f1-eket érted akkor ahhoz felesleges csak emiatt váltani, pláne g27 -ről...azokhoz egy 270 fokot forduló kormánnyal is ugyanolyan időt lehet menni kb hisz árkád játék és a 900 fokos kormányokat is max 300 fokon használják hozzá a legjobbak...(thrust f430-al ugyanolyan időt mentem mint a dfgt-vel)

[ Szerkesztve ]

(#13890) Joshi válasza jozsi252 (#13887) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem nem sok változás lenne kivéve azt hogy újra meg kell szoknod mi hol van. Én a helyedben ha váltanék és a Forma autókat részesíted előnyben akkor az alábbi kombót választanám. Na ez már más tészta igaz hogy az ára is. ;]
ClubSport Wheel Base EU
Formula Rim for ClubSport Wheel EU
Pedál most mind1.

(#13891) Tomdriver válasza barcalaci84 (#13889) üzenetére


Tomdriver
őstag

...semmivel nem jobb a GT3 kormány, teljesen ua. mint Forza, csak kinézetre más.
Kinek ez jön be, kinek az - bocs, de a GT3-al mindég Volga 21 érzetet kelt bennem! :D

Forza is akciózva van +2 váltóval.

[ Szerkesztve ]

(#13892) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

Tegnap sikerült kitalálni egy modot a G27 motortengely kopogásra így spontán.

Az alap teendőt így képzeltem el, mert ezt a megoldást találtam a Zinternet világába, viszont nem volt szívem megfurkálni a G27 -et ezért, kitaláltam, hogy ha csak elégerősen feszítem elő a rugót akkor a motor tengely nem fog mozogni, de nem kell szétcsavarozgatni. Egy arra alkalmas méretű menetes szárra esett a választás, és az került a rúgó mögé, jóval erősebbé téve azt (persze ennek a méretét is lehet növelni). Ez kicsit könnyebben és módosítás nélkül elérhető, mert bármikor ki lehet szedni.

Képek:
Itt :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13893) atomeec válasza VegyesTamás (#13892) üzenetére


atomeec
senior tag

Nekem ugye fúrva-csavarozva van (nincs vele semmi gond a kezdetektől fogva). Ennél a dolognál az a kérdés merül fel, hogy nem kelt-e plusz ellenállást, hogy a tengely végét a műanyag az erősebb rugónyomás miatt jobban ráfeszíti (ezáltal esetleg a motornak nem tesz jót)? Amúgy megoldásnak nem rossz, csak kapásból ez jutott eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#13894) VegyesTamás válasza atomeec (#13893) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Most gondolj bele, hogy egy rugót ellentartani mégis csak könnyebb mint egy csavarnak a fix ellenállását elviselni, ami egyénenként változó, mert gondolom, te sem nyomatékkulccsal húztad meg előre megadott "ezt még kibírja értékkel" hanem csak úgy érzésre ami ugyanúgy kelt egy kis plusz ellenállást, de ennek ez a lényege, akár csavarozol, akár rúgó előfeszítesz, (hiszen ettől nem mozog a motor tengelyed) csak ez annyiban más, hogy ezt el lehet távolítani nyom nélkül. :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13895) atomeec válasza VegyesTamás (#13894) üzenetére


atomeec
senior tag

Teljesen igazad van. Mármint nem tudhatom, hogy a csavaros megoldás mennyivel jobb vagy rosszabb. Majd az idő megadja a választ :) Nálam a csavar 2 éve van bent, FFB 50-100% közt használva heti pár órát egyelőre semmi hiba nem jött elő. Én anno a te megoldásodnak is nagyon örültem volna, mert nagyon hazavágta a játékélményt, de ezt sem bántam meg :)

(#13896) VegyesTamás válasza atomeec (#13895) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Persze alapvetően nincs baj a csavarozással sem, csak más mint egy kicsit erősebb rugót "csinálni" oda, meg gyorsabb meg egyszerűbb, szerintem, bár kinek mi áll a kezére. :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13897) neilszab válasza El_Gigante (#13884) üzenetére


neilszab
őstag

Szia, GT Legends-szel kapcsolatban itt találsz sok segítséget, van külön setup topik is, ha elakadsz, kérdezz bátran a linkelt topikban! ;)

Illetve melegen ajánlom, hogy a GT6-ra félretett pénzed ne költsd el, sem grafikában, sem hangokban, sem fizikában és vezetési élményben nem éri el GTR2, GT Legends, Race07 színvonalát, én egyértelmű visszalépésnek ezekhez képest, pedig ezek még csak nem is a lemodernebb PC-és címek. PS3-at már ne vegyél, nem tudja LAG mentsen kihajtani 1080p-ben a GT6-ot, illetve az egész konzol sztori felejtős, ha valóban érdemben szimulátorozni akarsz... :B

Lesz más, ha tenni akarod a pénzed valahová... ;)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#13898) neilszab válasza neilszab (#13897) üzenetére


neilszab
őstag

Ja igen, ha ez az első kormányod és még csak most ismerkedsz a műfajjal, akkor ajánlom figyelmedbe ezt a topikot is:

Szimulátorozás - nulláról kezdeni...

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#13899) v!ct0y válasza neilszab (#13897) üzenetére


v!ct0y
veterán

Grafikával nem értek egyet :)

(#13900) Tecsa válasza neilszab (#13897) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Az Assetto Corsa már most nagyon megnyerő! Van benne potenciál az biztos.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.