Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) neilszab válasza v!ct0y (#13899) üzenetére


neilszab
őstag

Ha tudná a GT6 + PS3 a natív 1080p-t, akkor talán jó lehetne a graf, de csak egy a PS3 által 720p-ről felskálázott képet kapsz, ami sztem borzasztóan kiábrándítóan mutat egy Full HD kijelzőn. Illetve 720p-en tolva érezhetően jobban is fut a GT6, kevesebb lag, érezhetőbb a fizika... de mivel nincs 720p-és kijelzőm, így natívba sehogyan sem tudom játszani, és mindenhogyan borzalmas lesz a kép, pláne PC után, ahol meg tűéles minden... :U

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#13902) El_Gigante válasza neilszab (#13897) üzenetére


El_Gigante
tag

Szia!

Ezeket már olvasgatom, elsőre sok az info! Le töltöttem setup-okat, így kezelhetőbb a verda, de meg tud szorongatni a gép. Simbim-es játékok egy részét megvettem vettem mikor leárazta a steam!
PS3-am már van egy ideje, a Gran Turismora mindig is kíváncsi voltam, tudom hogy nem 100% szimulátor, de ha már van PS3 meg kormány semmiképp nem hagyom ki!
Assetto Corsa, még béta fázisban van, a gépem sem elég erős hozzá sajna, de ha egyszer leárazzák feltétlen megveszem,!
Addig is van bőven el vagyok a Legends-el, már régóta megvan csak nem volt mivel kipróbálni:D

(#13903) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Bár valóban nem nevezhető szimulátornak a Gran Turismo széria, de Logitech G27 kormánnyal teljesen alap beállításokkal elég jó érzés vezetni, és szerintem ez is fontos. Ha van már PS-ed, szerintem ne hagyd ki.

(#13904) neilszab válasza szentkuti11 (#13903) üzenetére


neilszab
őstag

Én nem azt mondtam, hogy nem jó a GT... csak külön spórolni nem éri meg rá sztem, mert nem előrelépés a már meglévő címekhez képest, ahhoz képest meg nem olcsó... :B

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#13905) barcalaci84 válasza bmakszim (#13869) üzenetére


barcalaci84
őstag

szerintem kezdésnek tökéletesen elég az f430 is főleg ha bizonytalan vagy hogy mennyire is tudsz /akarsz majd belemerülni...kezdetben úgyse a 270 fok fog limitálni...
árkádosabb játékokhoz (pl f12013) bőven elég lesz ez is, ha meg a szimezés is bejön majd neked , akkor pedig a dfgt-t is hamar cserélni akarod majd, mert hiába a 900 fok, akkor is kevésnek fogod érezni főleg pedál ügyileg, de kormányban is sokkal jobb a g27 pl...
ha egy árban lennének talán a dfgt-t választanám, de tekintve h dfgt-t már használtan is 30 körül hirdetik, az f430-at meg kis alkudással 20 alatt megúszod , így kezdő kormánynak én ezt venném a mostani árakat nézve...(arról nem beszélve h dfgt-re lehet hónapokig várhatsz mire el tudsz csípni egyet...)
mondom ezeket úgy h volt dfgt-m , kölcsönben volt nálam f430 2 hónapig és én imádtam...Assetto corsaban alig bírom megdönteni egy két köridőmet a mostani g27-emmel...

[ Szerkesztve ]

(#13906) Jack@l válasza barcalaci84 (#13905) üzenetére


Jack@l
veterán

Nekem pont az ellenkezője merülne fel, felesleges 20-25e-et kiadni egy hulladékra, amit úgyis a kukába dobsz egy idő után.
Egy rendes kormányt később igen jó áron el tudsz adbi, ha netán nem jön be. Meg persze az első benyomás se mind1 a szimulátorozásról... Az első kör alatt le fogja koppantani a 270 fokot rendesen beállított kormány lock-al.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13907) barcalaci84 válasza Jack@l (#13906) üzenetére


barcalaci84
őstag

azért ne nevezzük már hulladéknak vagy akkor a dfgt is hulladék ...az f430 igen is jó kormány és sok mindenben veri a dfgt-t, ezt tapasztalatból mondom...a 900 fok hiányzik belőle de be lehet azt is hangolni szépen az adott játékra, szimre igen hamar...
hány szimes kezdte/nyomja még most is momoval ami talán szintén 270 fokos...
ahhoz hogy eldöntse az ember h szimulátor függő lesz belőle vagy sem, ahhoz elég egy f430 is...
ha dfgt-t vesz valaki azt is ugyanolyan hamar kevésnek fogja érezni egy szimulátorfüggő... és g27-re fog vágyni , utána azt is kevésnek és t500rs-ről álmodozik , meg clubsport pedálról...
mind a két kormányt ha el akarja adni az ember akkor el tudja adni annyiért amennyiért vette...
de szerintem ha valaki megmarad casualnak és 2 havonta veszi elő a kormányt, akkor jobb ha egy olcsóbb pihen a szekrényben...
a két kormány minőségben nem különbözik, mondom speciel nekem még jobban is tetszett az f430 pedig a dfgt-met is imádtam...

[ Szerkesztve ]

(#13908) Jack@l válasza barcalaci84 (#13907) üzenetére


Jack@l
veterán

Többiek is biztos reagálnak majd, szerintem hulladék.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13909) SirAlo válasza barcalaci84 (#13907) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Hiaba jo meg minden ha minden peldanya gyari hibas pedallal jon, a 270 fok meg valoban keves meg forma1-hez is, DFGT-rol G27-re valtas mar nem sokat szamit, csak a H valto es a kuplung pedal miatt erdemes

(#13910) TannerHUN válasza SirAlo (#13909) üzenetére


TannerHUN
aktív tag

Egyetértek. Nekem nem pont ez a típus van, de a 2 év garanciaidőn belül ez a harmadik eset, hogy visszaküldöm javíttatni. Jelenleg várom vissza, augusztus körül jár le a garancia. Remélem azután már nem lesz semmi gond vele.

TannerHUN felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! (PH megbízhatóság)

(#13911) barcalaci84 válasza SirAlo (#13909) üzenetére


barcalaci84
őstag

codemasterses f1-ek 270 fokra vannak írva...
f430 pedálhibáját pedig már javították az j szériákban ...
dfgt szintén gagyi kategória ha a g27 -tel g25-tel hasonlítod össze és nem csak pedál illetve h váltó miatt, maga a kormány is jobb nem kicsit....
tartom h belőpő kormánynak jó vcálasztás a thrustmaster f430 is
akinek bejön a szimezés, annak a dfgt is nagyon hamar kevés lesz...
ott tartunk ezen a fórumon h aki nem tudja h mennyire akar , fog-e tudni szimezni, annak 30 ezer felett kell venni egy használt dfgt-t ha talál egyáltalán és ez alatt szerintetek nincs kormány...jelenlegi árán a dfgt pont az a kormány amit kihagynék mint lépcsőfok...
ha csak casual szint akkor elég egy olcsóbb 20 alatti f430, ha meg beleszeret a szimekben akkor min g27 utána...

(#13912) wolf033 válasza barcalaci84 (#13911) üzenetére


wolf033
senior tag

Bár Én nem ismerem az f430-at de osztom a véleményed. Én is végig jártam a ranglétrát :). Egy gagyi Geniussal kezdtem utána DFGT és most G27. Viszont aki szereti a szimulátorokat és megteheti, hogy egy drágább kormányt vegyen az ne foglalkozzon 10-20 ezer forintos kormánnyal mert csak ablakon kidobott pénz. Vegyen inkább egyből egy komolyabbat.
Nem mondom, hogy sz@r a DFGT de valóban vicc kategória a pedálja csak ugye nincs versenytárs ebben a kategóriában.

(#13913) baluka6 válasza barcalaci84 (#13911) üzenetére


baluka6
aktív tag

Én pont ezért nem vettem még kormányt. Tök hihetetlen dolog, hogy 20 ezer forint környékén nem lehet venni egy normálisnak mondhat kormányt, kivéve használtan az f430-t. Most, hogy már a Logitech se fog kormánnyal foglalkozni, 900°-nál marad a 70+-os kategória, ami szerintem vicc...vagy használtan 30-35-ért egy Dfgt, ami már most sem túl fiatal konstrukció szerintem. A Thrustmaster meg azért sem csinál 900° olcsón, mert gondolom akkor visszaesne a t500rs forgalmazása.

(#13914) #00444928


#00444928
törölt tag

Sziasztok. Logitech DFGT garanciával kapcsolatban kérnék véleményt. A Logitech 3 évet mond,de a boltok 1 évet írnak. Hogy is van ez akkor? Elég csak a számla vagy a dobozában van a garanciajegy? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#13915) Jack@l válasza #00444928 (#13914) üzenetére


Jack@l
veterán

A 3 év a gyári gari, azt már a logitech-el kell lelevelezned, meg elküldened majd egy pesti céghez.
A számla igazolja a vétel dátumát, de nem árt ha a logitch oldalán be is regisztrálod a kormányod.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13916) Yayoh


Yayoh
aktív tag

Sziasztok!

Innen valaki rendelt már?

(#13917) akela91 válasza Yayoh (#13916) üzenetére


akela91
addikt

Nem, viszont Order total: $166.38 lesz csomagolással, szállítással, és adóval/vámmal, de nincs raktáron.

(#13918) Yayoh válasza akela91 (#13917) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Nekem free shiping-et ír.
Ha a Logitech oldaláról rendelném akkor arra is megy vám?

(#13919) akela91 válasza Yayoh (#13918) üzenetére


akela91
addikt

Free shipping, persze, de nem Magyarországra. Nyomkodd végig te is a vásárlást, a végső lépésig, és meglátod te is. Logitechtől gondolom nincs vám/áfa, mert EU-n belülről jön a cucc felteszem.

(#13920) baluka6 válasza Yayoh (#13918) üzenetére


baluka6
aktív tag

Kollégának igaza van, mivel nagy doboz, tuti megfogják vámon és áfát is simán ráterhelik. Ha esetleg lelevelezed az eladóval, hogy ajándéktárgyként adja fel, talán megúszod ezeket.

(#13921) Jack@l válasza baluka6 (#13920) üzenetére


Jack@l
veterán

Ki van zárva, manapság minden kis szart elkapnak... (nem hatja meg őket a gift cimke, sőt)
Rendeljetek EU-n belülről, ott nincs +áfa+vám.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13922) Tangerine


Tangerine
senior tag

Sziasztok!

Szert tettem egy Logic3 TopDrive GT (PSU448) kormány+pedálra, de drivert nem kaptam hozzá, és a neten sem találok sehol :O
Nincs valakinek véletlenül? (XP/Vista/Win7)

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#13923) adamikus válasza baluka6 (#13920) üzenetére


adamikus
tag

Ha amazon.com-ról rendel, ott előre kifizeti a plusz költségeket is, ha akarja, ha nem. Cserébe kb 4-5 nap alatt megkapja.

(#13924) RSVRocky


RSVRocky
csendes tag

Sziasztok!
Kipróbáltuk a haver MOMO-ját, tökéletesen működik a GT6-al:

http://www.youtube.com/watch?v=FAYfssI6x4g

(#13925) wolf033


wolf033
senior tag

[link] egész jó ez a playseat challenge.

(#13926) stairmaster válasza RSVRocky (#13924) üzenetére


stairmaster
tag

azért a menüben nem annyira könnyű vele navigálni (tapasztalat) :D (de amúgy pályán tényleg tökéletes)

(#13927) RSVRocky válasza stairmaster (#13926) üzenetére


RSVRocky
csendes tag

tapasztalatból már másodszámú vezérlőként alkalmaztam, így a gamepadot használhatod a menüben :K

(#13928) stairmaster válasza RSVRocky (#13927) üzenetére


stairmaster
tag

Ugyan így menüben joystick(+box :D) versenyen a MOMO :))

[ Szerkesztve ]

(#13929) djrobaa


djrobaa
aktív tag

Üdv néktek! :)

Eldöntöttem, hogy a Club Sport pedált veszem meg. Kormány most nem kell, mert a GT3 RS-nél nem jobb a CSR, sőt egy és ugyanaz a kettő. A kérdésem a következő, hogy mennyi idő alatt jön meg a pedál németből Standard szállítással?

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#13930) akela91 válasza djrobaa (#13929) üzenetére


akela91
addikt

1 hét körül. :)

(#13931) arty válasza djrobaa (#13929) üzenetére


arty
veterán

ha szállítható, akkor ~1 hét és kézbe kapod

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#13932) djrobaa válasza arty (#13931) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Elvileg van nekik raktáron. Köszi szépen. :R

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#13933) djrobaa válasza akela91 (#13930) üzenetére


djrobaa
aktív tag

:R

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#13934) #00444928


#00444928
törölt tag

3 nap tapasztalata alapján eddig nem túl sok pozitívumom van a DFGT-vel. Próbáltam F1 2013,Grid2,Dirt3,DTM-el. F1 2013-hoz tud valaki egy komplett beállítást? Kötelező olvasmányokat már tanulmányoztam. :) (Köszönöm Jack@l az infót.)

(#13935) Tecsa válasza #00444928 (#13934) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Azt hiszem az is sokat segít ha az FFB erőt leveszed, irreálisan nagy!

Szerintem sikerült azokat a programokat kipróbálnid amelyek a legkevésbé alkalmas arra, hogy véleményet tudj formálni a kormányról. (van olyan szimulátor világbajnok aki DFGT-t használ, persze nem a saját pedáljaival.)

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#13936) r3ccardo


r3ccardo
tag

Ha az amazon.comról rendelsz akkor a hajózás után a posta viszi házhoz a cuccost vagy valamelyik szállítócég( dhl gsl stb)?
Bocs az offért, valamelyest ide tartozik, kormányt akarok rendelni :DD

(#13937) El_Gigante válasza #00444928 (#13934) üzenetére


El_Gigante
tag

Vedd meg a GT Legends-et! Én is most vettem dfgt-t, hát azzal baromi jó, de olvass utána a megfelelő beállításoknak a kormányon és a játékon belül is és frankó lesz én mondom! Pro fokozaton játszom, hát nem egyszerű, még!

(#13938) Jack@l válasza #00444928 (#13934) üzenetére


Jack@l
veterán

Próbáljad Race07, Race Injection és társaival, (Akár RRE) Vagy régebbről LFS, rFactror 1-2
De ha valami újat szépet jót akarsz, Assetto Corsa a nyerő(remélhetőleg 1-2 hónapon belül már nem csak bétás lesz elérhető).

Első körben akár kipróbálhatod, milyen érzés 70-75%-os ffb-vel (driverben global settings, első csúszka)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13939) neilszab válasza El_Gigante (#13937) üzenetére


neilszab
őstag

Indul a GT Legends bajnokság! ;)

Infók és beállítási segítségek itt: HGTLM9 - Tavaszi Szezon

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#13940) Dr. Gonzο válasza #00444928 (#13934) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Grid 2-vel nyomom a DFGT-t. Több mint kiváló. Beállításokért kereshetsz privátban, ha kell.

(#13941) RSVRocky válasza neilszab (#13939) üzenetére


RSVRocky
csendes tag

Hi!
Látom 7 euró csak a játék, abban benne van minden kocsi a bajnoksághoz? Csak érdeklődöm :B

(#13942) fagy53 válasza #00444928 (#13934) üzenetére


fagy53
nagyúr

3 nap még kevés, de a fent említett játékok alulról közelítik meg a DFGT tudását. A DFGT ott kezd feljönni ahol a billentyűzet már kevés...! ;]

(#13943) neilszab válasza RSVRocky (#13941) üzenetére


neilszab
őstag

Igen, benne van minden autó, nem kell hozzá semmilyen fizetős kiegészítő.

Használunk pár add-on gépet is (Porsche 912, Volvo P1800, Triumph Tr4), de ezek ingyen vannak, minden további infó itt: GT Legends bajnokság

Akinek ott hever a polcán a GTL és szereti, annak javaslom még most vegye elő, most még nagy rá az érdeklődés, komoly és népes a mezőny, de ez nem lesz így örökké... a magyar mezőny pedig nemzetközi szinten is az egyik legrangosabb. :K

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#13944) Jack@l válasza neilszab (#13943) üzenetére


Jack@l
veterán

Assetto-val is terveztek majd bajnokságokat? (ha kijön a végleges)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13945) El_Gigante válasza neilszab (#13943) üzenetére


El_Gigante
tag

Hol találok magyar GTL-es versenyvideókat? Mindenhol wtcc-be akadok!

(#13946) neilszab válasza Jack@l (#13944) üzenetére


neilszab
őstag

Ha jó lesz, akkor igen, egy előzetes teszt bajnokságot mindenképpen rendezünk vele, de az még odébb van.

Aki az Assetto Corsa-ra vár, az javaslom csatlakozzon ide és ide, itt gyűlik a nép... ;)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#13947) neilszab válasza El_Gigante (#13945) üzenetére


neilszab
őstag

GTL videók:

Chevrolet Chevelle - Sebring: videó
TC-65 - Pannónia Ring: videó
TC-65 - Charade: videó

Illetve van még több is a Csabi oldalán: [link]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#13948) Tangerine


Tangerine
senior tag

Nincs senkinek driver Logic3 TopDrive GT (PSU448) kormányhoz? :F :O

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#13949) Zozzer888 válasza Tangerine (#13948) üzenetére


Zozzer888
addikt

Hello!

Nekem van PC-229-eshez. Floppyn, de átmásolom penre és elküldöm, ha kell.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13950) Tangerine válasza Zozzer888 (#13949) üzenetére


Tangerine
senior tag

Köszi, de az nem hiszem, hogy jó lenne. Esetleg a PSU449-é lenne még jó mert szerintem az ugyanolyan, mint a 448, csak rádiós.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.