Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) jilian válasza jilian (#33999) üzenetére


jilian
addikt

Ezt vettem először és az egyiknek mennie kell.
Erre esett a választás. ;)

(#34002) gaborvezer18


gaborvezer18
tag

Sziasztok. Nincs valakinek véletlenül thrustmaster t3pa pedálhoz loadcell eladó? :D

(#34003) paler válasza jilian (#34000) üzenetére


paler
aktív tag

Ha meg is úgy döntesz hogy belevágnál az iR-be, akkor javaslom hogy te is csatlakoz a discord csatornánakhoz, mert elsőre egy kicsit bonyolultnak tűnhet az iR. És ott viszonylag gyorsan kaphatsz választ a felmerülő kérdéseidre. ;)

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#34004) jilian válasza paler (#34003) üzenetére


jilian
addikt

:R
.... mentettem a hsz-ed....

(#34005) tobias88888 válasza jilian (#34004) üzenetére


tobias88888
őstag

http://www.iracers.hu/ir-tajekoztato/

Sokan tekintik fun-nak a rallycrosst, de amúgy iszonyatosan komoly versenyek is szoktak lenni. VR-ban meg valami eszméletlen jó. Ha Rally is tetszik, de mennél oválra vagy road-ra, akkor egyértelműen iRacing (szoktak lenni eladó acc-ok is + iracers-en van 50%os kupon)

Ha csak rally, akkor inkább ajánlanám a Dirt 1-2őt.

(#34006) Gangrel72 válasza jilian (#34000) üzenetére


Gangrel72
csendes tag

Mert kb ezért a legvalósabb élményt kapod (pl. full lézerskannelt pályák), ráadásul a mutli része sztem az egyik legjobb jelenleg.

(#34007) paler válasza jilian (#34004) üzenetére


paler
aktív tag

Először olvasd végig amit tobias88888 belinkelt, azt én is linkelni akartam neked. Ez egy jó alap lesz ahhoz hogy megértsd az iR alap logikáját. De ettől függetlenül szerintem (legalább is nekem az a tapasztalatom) sok-sok kérdésed lesz még :P
És akkor lesz neked hasznos majd a discord csatorna. ;)

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#34008) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Srácok van itt valaki aki nagy Fanatec szakértő?
Raknék össze magamnak majd egy kormányt de nem vagyok tisztába a kormány plusz pillangó váltóval kapcsolatban hogy mik kellenének nekem. Ezeket nem most venném, majd talán november végén, de egyszerűen nem igazodom el a honlapon, hogy nekem mi kellene hozzá. :O
Amit játszok a Dirt 1, esetleg a Richard Burns Rally ha visszatérek rá.
Ami kellene, egy alap az a base V2.5 lenne, meg egy pedálsor kuplunggal a V3-at néztem ki. Ez eddig oké. Lehet nem tuti hozzá, mert egy pleayseatre menne majd rá.
Kormányból meg egy csapott aljút néztem ki meg hozzá kellene egy váltó. Mi kell az alapra, hogy fel tudjam rakni rá? A podium hub kell nekem hogy a kormányt tudjam cserélni?!
Van neki váltója is, vagy az kellene hozzá?
Xbox universal hub is kell nekem?! Nem nagyon lesz xbox one-om. Pc-n játszom úgy is.
Az usb adapter is kellene majd nekem? 100 euró megasságában mozog az is.
Valaki tud segíteni? Nem akarok 600k-ért kormányt venni, valami kissebb költségvetésű kellene... :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34009) Segal válasza Sub-ZeRo (#34008) üzenetére


Segal
veterán

Bőven jó neked az universal hub-is nem kell megvenned a podiumot. Perecet meg vehetsz a fanatectől is de ha spórolni szeretnél akkor egy autóbontóból vagy akár ebay-ről is rendelhetsz hozzá pont az a lényegebe a hub-nak hogy univerzális a többség passzolni fog rá.
Az universal hub-on van gyárilag pillangó váltó de ha vennél külön váltót akkor akár le is szerelhető de a lényeg hogy jár hozzá.
Persze veheted a podiumot is felőlem de szerintem kezdetnek fölösleges, max majd a késöbbiekben fejleszted a szettet.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#34010) Sub-ZeRo válasza Segal (#34009) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Képet tudnál lőni, melyikre gondolsz te?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34011) Segal válasza Sub-ZeRo (#34010) üzenetére


Segal
veterán

Erre
Vehetsz a fanatec-től is hozzá kormánykereket de szerintem felesleges mert tényleg passzolni fog hozzá a többi lényegesen jobb áron árult perec is.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#34012) GalaHU válasza Sub-ZeRo (#34008) üzenetére


GalaHU
őstag

Az XO hub a tuti, mert azon van rengeteg programozható gomb, plusz “lepkeváltó” ami forog együtt a kormánnyal.

A fana perec szerintem is fölösleges, bármelyik Homasitában kapsz 6x70-es lyukosztású alapkormányt a Fana árának töredékéért, ami ráadásul valós méretű.

Nekem évekig volt ilyen konfigom, nagyon pöpec, a súlyt a 2.5 röhögve elbírja.

A perecen megspórolt pénzt meg inkább költsd analóg Fana kézire, rallye-ra/driftre isteni.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#34013) GalaHU


GalaHU
őstag

Ja, még annyi hogy a kormányból nem a süllyesztett “tölcséres” kivitel kell, hanem a sima, különben nem éred el a gyári váltófüleket.

És hogy tovább bonyolítsam, létezik hozzá a Base-n fixen álló lepkeváltó, de tényleg nem tudom kinek van erre valós igénye... Talán a T500-ról váltó usereknek, szóval neked nem kell..,

Mint ahogy USB-re se költsél vagyonokat, simán jó ha minden perifériát a Base-be kötsz, és onnan egyetlen csatin a PC-be. Elvben nagyobb érzékenységű direkt USB-n a pedál, de egy vakteszten kevesen vennék észre a különbséget.

Ilyen az én perec-konfigom (DD Base-en, de ez most mind1):

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#34014) arty válasza jilian (#33958) üzenetére


arty
veterán

én spec szarul, de a "kötelezőket" azért megoldom :)

traction control off, stability off, normál kormányzás, erősebb, de nem vadállat hátsókerekes autó, ffb kicsit levéve... de ahogy Gala is írta, a youtubes állatok szintjén nem biztos, hogy fog menni, ha nem napi 24 órában ezt nyomod :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#34015) jilian válasza arty (#34014) üzenetére


jilian
addikt

hát már néha azon vagyok, hogy berendelek egy joy-t a drifhez csak, hogy majd tovább tudjak haladni a karrieren...de előtte növesztek még pár őszhajszállat. ;]
de most valahogy a rally-ra álltam rá, igen beszippantott.
Nagyon brutál azért korom sötétben tolni neki, (néha elgondolkozom, hogy kellett - e nekem oled-re költeni) ;) ezek az esti etapok leizzasztanak rendesen.
Már elég jól tudom az angolját is a csávónak.
Németül elvileg többet érték de amit ezek itt össze hordanak menet közben, hát rohadjon meg de angolul jobban hangzik. :D

Kezdek már feljönni arra a szintre, hogy amit a futamok végén nyerek lóvét.... nagyjából fedezi a gép javítgatását. De még mindig mínuszban vagyok. :((( :)

Érdemes a csapatot kimaxolni?
Hol lehet "könnyen" sok lóvét nyerni?
(Dirt Rallye 2)

(#34016) Sub-ZeRo válasza Segal (#34011) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszi!
Mivel tudom a kormányt felfoagtni? Kapok csavart hozzá, vagy azt vennem kell külön.

(#34012) GalaHU:
Köszi neked is! Akkor az alap motor elbírja a kormányt, mert ez lett volna a kérdésem. :DDD
Amúgy nem akarok hozzá kézit, mert az van már itthon. A blogomban van róla kép. :B
Az egyelőre tökéletes, így is csak Dirt 1-ben kell mikor rajtolok, vagy kilincsel előre megyek a pályákon... :D

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34017) arty válasza jilian (#34015) üzenetére


arty
veterán

na nekem kontrollerrel mégkevésbé ment, mint kormánnyal... :(
de pont tegnapelőtt volt ilyen taxis "küldetés", driftelj össze 225k pontot... a simulation kormányzással nem bírtam nem eldobni a kocsit, normal-ra állítás sokat segített, tegyél vele egy próbát!

én dirt rallyt egyelőre feladtam és átruccantam a WRC szériára, a hatos után most a hetes karrierjét nyomom, ha ez "kész", akkor kap újabb esélyt a DR - de illúzióim nem nagyon vannak. talán majd kicsit később a (PS)VR verzió...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#34018) Gigi01 válasza arty (#34017) üzenetére


Gigi01
őstag

Nem csodálom.Én első kormányommal rfactor,lfs-t próbáltam,azóta szerelem.Megvettem netkarpro,mert az a szimulátor,és nem igazán tudtam úgy menni,meg RBR-el sem,mint a megszokott életben.vagy hasonlóan.
Amivel viszont a Mihelisz játszott,Race sorozat,ott teljesen más volt,és végigmentem minden egyes kört.
Én azért is szoktam tolni az ETS2-t,mert a vezetés élményt úgy adja vissza,igaz szar,de hogy tudok vezetni.
Dirt1-et régen toltam,visszateszem majd,úgy néz ki egyelőre letanyázok itthon,majd nyáron megindulok,vagy előbb kifele megint aranyért. :DDD
Én szerintem az LFS-hez nyúlnának,meg RBR-hez,mindkettő pazar vr-ben,tök jó lenne.

(#34019) jilian válasza arty (#34017) üzenetére


jilian
addikt

:R
Holnap kipróbálom.

(#34020) Laby


Laby
senior tag

Már egyszer próbáltam, de nem jött válasz, neki futok még egyszer hátha. :)

T300 Alcantara pedáljához (T3PA) van valami módszer hogy a gázpedál ellenállásán tudjak erősíteni?
Esetleg bármilyen rugó amit lehetne bele venni, vagy bármi más működő módszer?
Kuplunggal elvagyok nagyjából, de az sem ártana ha keményebb lenne, de a gázpedál az borzalmas. Cipőben nyomom, mert a fékhez beraktam azt a gumit hogy keményebb legyen a vége, és így hosszú távon kényelmesebb, viszont cipőben a gázpedál az érezhetetlen.

(#34021) GalaHU válasza Sub-ZeRo (#34016) üzenetére


GalaHU
őstag

Kapsz a Base-hez csavart a felfogatáshoz, ezzel nem kell külön foglalkozni.

A kézidről csak egy képet találtam (a 3 monitoros rendszernél) nem látszik túl jól. Ez analóg vagy digitális?

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#34022) Gangrel72 válasza Laby (#34020) üzenetére


Gangrel72
csendes tag

Kipróbáltad már hogy megcserélted a gázt meg a kuplungot?

(#34023) Sub-ZeRo válasza GalaHU (#34021) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr


Így néz ki, szerintem analóg. :DDD
Értem, akkor csak a kormányt kell beszerezni majd hozzá. Bár az sem olcsó... :(

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34024) Laby válasza Gangrel72 (#34022) üzenetére


Laby
senior tag

Nem azt mondtam hogy a kuplung jó lenne gázpedálnak. :D
Kuplung ellenállás egy fokkal jobb, de nagyrészt azért mert azzal nem kell játszani folyamatosan. Néha kell csak használni, és ott nem olyan fontos az ellenállás. Keveset nyernék a cserével, ezért nem próbáltam.

(#34025) KraRe válasza Laby (#34024) üzenetére


KraRe
aktív tag

Ha szétszeded és leméred a rúgó adatait, tudsz rendelni hozzá erősebbet, én legalábbis így oldottam meg.

[ Szerkesztve ]

(#34026) Gangrel72 válasza Laby (#34024) üzenetére


Gangrel72
csendes tag

Csak anno sokan írták ezt amikor Fanatec LC-re álltak át, hogy a kuplung jobb volt gáznak.
De akkor valszeg amit Krare írt az lesz a nyerő megoldás :D

(#34027) GalaHU válasza Sub-ZeRo (#34023) üzenetére


GalaHU
őstag

Pöpecnek tűnik, gratula!

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#34028) Sub-ZeRo válasza GalaHU (#34027) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszi! :R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34029) Hamuuuu


Hamuuuu
tag

Sziasztok! :)

Egy kis segítséget kérnék. Le akarom váltani elnyűtt kormányom.
Nézegettem a piacot kinéztem az alábbi kormányokat, azonban minél többet olvasgatok (tapasztalokat és véleményket) forumokon, annál jobban tűnődök, hogy melyik lenne a jobb választás. (Xbox/pc használás)

-Logitech G920 Driving Force for
-Thrustmaster TMX Pro Force Feedback

Olvastam itt a logitech fék problémájáról illetve a arról is, hogy a tmx-nek a pedálzata a műanyag alapanyag végett nem a legjobb kivitelezés.

Melyiket lenne érdemesebb megvenni szerintetek?

"A fizika elsőszámú törvénye : a testek igyekeznek megőrizni nyugalmi állapotukat."

(#34030) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Milyen technika létezik a számítógép asztalának a fixálására, ha az hevesebb kormánymozgatásra imbolyog, elmászik? :DDD

(#34031) GalaHU válasza Melorin (#34030) üzenetére


GalaHU
őstag

Cockpit... ;)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#34032) fatal` válasza Melorin (#34030) üzenetére


fatal`
titán

Cockpit vagy állvány.

(#34033) arty válasza Hamuuuu (#34029) üzenetére


arty
veterán

egy szempont: akarsz-e H váltót? egyikhez 16 ezer, másikhoz 50 ezer...

egyébként nehéz döntés, én talán a logitechet venném, mert fogásra kellemesebb a perece
máshogy fogalmazva: egyikkel se lősz mellé, eléggé egy kategória a g920 és a tmxpro....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#34034) Laby


Laby
senior tag

Playseat challenge-ről gondolom a legtöbben lefogtok beszélni, inkább a nagyon masszív dolgokban hisztek, amit meg is értek. Viszont helytakarékosság és szék miatt elgondolkodtam egy Challenge-en. Általános vélemények azok elég jók róla, de nem tudom hogy van-e tapasztalata valakinek aki Fanatec Loadcell-es pedállal nyomja vele?!

Ott azért kell erő a pedálok nyomkodásához, azt a strapát bírja a Challenge?

(#34035) Hamuuuu válasza arty (#34033) üzenetére


Hamuuuu
tag

Nem terveztem, hogy veszek külön váltót hozzá. Többnyire f1 és project cars 2 van porondon nálam.
Köszönöm a válaszod.

"A fizika elsőszámú törvénye : a testek igyekeznek megőrizni nyugalmi állapotukat."

(#34036) Gangrel72 válasza Laby (#34034) üzenetére


Gangrel72
csendes tag

Én is így tolom és igazából annyi h a pedálra ki kell találnod egy megoldást mert a szíjjal nem fogod tudni rögzíteni. Én azt csináltam h gyors-kötözővel hozzárögzítettem az elején lévő kis vashoz meg a lábtartó plate-t a vascsőhöz (3 gyors-kötözőből csináltam egy nagyot és azzal körbe). Nagyon minimális mozgás van szinte észrevehetetlen.

Mondjuk én neten láttam olyat is h valaki fogott 2 alulemezt és azokhoz csavarozta valahogy hozzá

https://www.youtube.com/watch?v=w6yPPFvmFTg

https://www.youtube.com/watch?v=N0FmetdxZug

[ Szerkesztve ]

(#34037) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]
Erről van valakinek véleménye?
Most ráakadtam és kíváncsi vagyok mit tud/tudhat. :B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34038) tobias88888 válasza Sub-ZeRo (#34037) üzenetére


tobias88888
őstag

Tudtommal volt Magyarországon is valakinek. Profi cucc ez is, de ez még adó nélküli, azaz ha hozzánk rendeled ~1300$ körül lesz. Jobban megéri a simracingbay-től venni, arról több is itthon a tapasztalat (pl iracers fórum) vagy Fanatec

Fanatec féle DD mindig ennyi volt? Emlékszem még arról beszéltek hogy bőven a többi DD kormány alatt lesznek árban, de ez nem jött össze :D

[ Szerkesztve ]

(#34039) Laby válasza Gangrel72 (#34036) üzenetére


Laby
senior tag

Oks, akkor ha sikerül rögzíteni bármilyen módszerrel is, akkor maga a szék az nem nyeklik-nyaklik hanem elég stabil marad egy erős fékezésnél is, ugye?!

(#34040) Gangrel72 válasza Laby (#34039) üzenetére


Gangrel72
csendes tag

Függ a te súlyodtól is, de nem fog. Annyi hogy minden legyen jól rögzítve
De igazából én is csak átmeneti/helymegtakarító megoldásként használom, a cél egy Atesz-féle cockpit lenne :D

[ Szerkesztve ]

(#34041) Laby válasza Gangrel72 (#34040) üzenetére


Laby
senior tag

Akkor eladó? :D

Nekem volt, de nagyon nyűg volt. Mármint maga a cockpit az nagyon jó minőségű volt, egy rossz szavam sincs rá. Csak nálam nincs dedikált helye, ezért mindig elő kellett cibálni a sarokból, majd külön bedugdosni, aztán széket is oda rakni, azt is rögzíteni a cockpit-hez. Így el is ment a kedvem a szimulátorozástól egy időre. Ez persze semmit nem von le Atesz féle cockpit-ből, csak nekem hogy nem volt dedikált helye túl körülményes volt.

[ Szerkesztve ]

(#34042) Calogero válasza fatal` (#33594) üzenetére


Calogero
addikt

Szia.
Nem felejtettelek el....
Ma jött meg a termék.

Méretek:
alapméretei (60*70)
A kormány tartó rúd egymás közti távolsága 50cm
Összecsukva max magasság 113cm
Összecsukva min magasság 94cm
Súlya 23kg
dőlés szögek állíthatóak
Pedál max 13 cm-mel hátrébb állítható

[kép] [kép] [kép]

(#34043) Segesvarya86


Segesvarya86
csendes újonc

Sziasztok,
használt Playseat Challenget keresek illetve használt kormányt, itt max 100-120.000 Ft a keret. Akár Thrustmaster T300 valami más pedállal vagy jó áron Logitech G27-G29. Nem ez lesz az életem, de szeretném ha hosszabb távon kitartana. Köszi

(#34044) GalaHU válasza Segesvarya86 (#34043) üzenetére


GalaHU
őstag

Playseat és T300 együtt 100k-ért fehér holló de sok sikert.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#34045) kozmy válasza Segesvarya86 (#34043) üzenetére


kozmy
őstag

Ilyen kombót ennyiért egyáltalán nem fogsz találni, de ilyet lehet találni [link] ami elkeltmár.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#34046) Gangrel72 válasza Laby (#34041) üzenetére


Gangrel72
csendes tag

Még az egy kicsit odébb lesz :D De ha még aktuális lesz itt fogom hirdetni :)
Igazából annak függvénye hogy visszaköltözök-e, mert most albiban vagyok oda meg nem igazán rendelnék ilyen fix megoldást.

Ja még annyi, hogy van egy feelingje amikor a CSW V2 100as FFB-n berezegteti a széket egy kicsit :D

(#34047) szasza0608


szasza0608
csendes tag

Sziasztok!
A problémám a következő lenne: adott egy új G29 és valahogy nem akar összejönni az, hogy működjön. (Project Cars 2) Először még érzékelte is a kormányt és a gázt (kalibrálásnál is érzékelte őket, de a féket már akkor sem), de mióta letöltöttem a G hub-ot (Nem tudom azt minek) és a Logitech Gaming Software-t, azóta nem érzékel semmit sem. (kalibrálásnál sem érzékel semmit). Nem értek hozzá. Esetleg vmi más még le kellene töltenem?

(#34048) Joshi válasza szasza0608 (#34047) üzenetére


Joshi
titán

Írd le hogy milyen gépen próbálod, illetve hogy pontosan milyen drivert telepítettél. Használsz-e usb hosszabbítót stb.

(#34049) Segesvarya86 válasza GalaHU (#34044) üzenetére


Segesvarya86
csendes újonc

A Playseat ettől külön van. Amit írtam a kormányra vonatkozik. Hátha így van esély.

(#34050) GalaHU válasza Segesvarya86 (#34049) üzenetére


GalaHU
őstag

Aha! Ez esetben meg túl is tervezted a kereted! Logiból új is jóval 100k alatt van, T300-at már ki kell fogni újonnan 120k körül, de az meg kivitel (pedál, perec) függő. De egy kollégának decemberben sikerült.

A jó állapotú használtak meg pláne...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.