Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) Moby válasza Bandit21 (#54000) üzenetére


Moby
addikt

Hibás a link.

(#54002) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy tudja e esetleg valaki, hogy a sim-3d milyen rezgő motorokat használ az általuk árult kitben?

(#54003) biker válasza Moby (#54001) üzenetére


biker
nagyúr

Jó a link :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#54004) Moby válasza kinghaxor (#54002) üzenetére


Moby
addikt

Rengeteg néven szerepel az aliexpresszen. R370, RFF370, RF370, ugyanaz mind. Van belőle különböző feszültségű, 6 és 9000-en pörgő, egyoldalas, kétoldalas, kisebb súlyal, nagyobb súlyal, stb.

[ Szerkesztve ]

(#54005) Bandit21 válasza Moby (#54001) üzenetére


Bandit21
addikt

Lehet nem vagy csoport tag? Bocs akkor ha úgy nem megy.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#54006) Moby válasza Moby (#54004) üzenetére


Moby
addikt

Példa.
Én a 12v 6000rpm-el próbálkoznék. Adatlapját én nem találtam de a sim3D 2A-es tápot ad, gondolom az 4motorra is elég kell legyen.
Van ennek nagyobb tesója, az R555, az már üléshez, vagy bármihez is elég. Ahogy nézem ezek egyébként masszázsfotelekbe való motorok.

[ Szerkesztve ]

(#54007) Moby válasza Moby (#54006) üzenetére


Moby
addikt

Mondjuk ülésbe már inkább shakert tennék. A motoron a fordulatszám(frekvencia) és a teljesítmény külön nem szabályzható, a shakeren igen, bár még nem néztem, hogy a simhub ezt kihasználja-e.

[ Szerkesztve ]

(#54008) kinghaxor válasza Moby (#54004) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Köszönöm szépen. 😊

(#54009) JulesTS válasza Moby (#54006) üzenetére


JulesTS
őstag

Ja és ha ilyeneket nézegettek, akkor ne csodálkozzatok, hogy az ali csupa műpénisz hirdetéseket fog ajánlani... :DDD

(#54010) JulesTS válasza Moby (#54007) üzenetére


JulesTS
őstag

Igen, kihasználja....

(#54011) Moby válasza JulesTS (#54010) üzenetére


Moby
addikt

Ahogy látom csak részben, mert az effektek nem használnak frekvenciamenetet, csak a user tud beállítani effektenként egy fix frekvenciát. Mondjuk ez is valamivel több, mint amit egy egyszerű DC motor tud.

/szerk: visszavonom, a fordulatszámra beállítható a frekimenet is.

[ Szerkesztve ]

(#54012) biker válasza Moby (#54011) üzenetére


biker
nagyúr

pedig jól akartad írni
sajnos a fordulatszámmal nő az energia és ez a baj
abs-hez egy 20Hz körüli erős pumpálás érzet kell (ez bass shakeren 100% 20-25Hz amit tud a cuccod), slip/lock esetén egy magas frekis gyenge jel kell, nálam 8% 45Hz
Namost ha leveszed a frekit akkor nem tudod levenni az energiát, mert nem fog ütni, ez a baj a motorral

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#54013) Lac-coo válasza Bandit21 (#54000) üzenetére


Lac-coo
őstag

Ez odab..sz !!! :R

(#54014) Lincoln76 válasza Bandit21 (#54000) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

Nem jó és egyébként a hajamat tépem, mikor a 4K monitoron mobil facebook link jelenik meg.
Szóval légy szíves rakjál be képet erről a kormányról. Köszi... :R

[ Szerkesztve ]

(#54015) Lincoln76


Lincoln76
aktív tag

Ez az?
Hát ízlés kérdése, nekem pl nagyon bazárinak tűnik ha ez az a kormány...

(#54016) biker válasza Lincoln76 (#54015) üzenetére


biker
nagyúr

igen, ez az, és bizton mondhatom, hogy fasza cucc :)
A streamjeimben látható (meg itt pár képen berakott) tesója az én kormányom, Tibi művek az is részben, én gyártom a panelt bele. Most készül az utódja, durva lesz.
Nem tudom, mitől bazári. ez a régi verzió, 4mm alu elől hátul, 3D burkolat elemek, mágneses váltók, tele mindent is állító rotarykkal, gombokkal, és nagyon profi bőrözéssel, ami nem kopik fényesre mint a normál autókormány bőr. Enyhén érdes, érdekes anyag nagyon.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#54017) Bandit21 válasza Lincoln76 (#54015) üzenetére


Bandit21
addikt

Nekem minden ami fém és mechanikus kapcsolos az fasza. Legyen régi hifi vagy ez a kormány. Egyszerre high tech es mégis 80-as évek feeling. Akkor voltam kisgyerek gondolom ezért.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#54018) Bandit21 válasza biker (#54016) üzenetére


Bandit21
addikt

Gondoltam hogy közöd van hozzá :U

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#54019) András12345 válasza Lincoln76 (#54015) üzenetére


András12345
aktív tag

Bazárinak én sem mondanám ránézésre, de a kapcsolók-matricák színválasztása nem annyira előnyős szerintem.

(#54020) GalaHU válasza biker (#54016) üzenetére


GalaHU
őstag

Már régóta érdekel, hogy ezt a kormánnyal együtt forgó LCD-t mennyire lehet látni versenyzés közben? Úgy értem, hogy a pályák nagy részén azért forgatod a kormányt bőszen, ha kisebb karakteres szöveget raksz rá, akkor is bármikor el tudod olvasni, vagy csak a Mulsanne-ben? :)

Mostanában egy 4,3"-as Simtech dash-t tesztelgetek, de már az is kicsi ha mondjuk egy gyári Porka vagy 296 dast-t teszek rá... (Úton van egy LED-nélküli, de 5"-os kivitel is, hátha az jobb)

Olvastam valahol, hogy a Williams is azért marad a fix Dash-nál, mert az mindig leolvasható, pedig nyilván ők is tehetnének effélét pilótájuk elé...

Persze lehet hogy csak a vénemberi vakság beszél belőlem... :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#54021) Moby válasza Lincoln76 (#54015) üzenetére


Moby
addikt

Azok a 3D nyomtatott váltókarok nem túl bizalomgerjesztőek. Mi részben prototypinggal is foglalkozunk, ahova szilárdság kell, oda a 3D nyomtatás nem jó, de kis szériában teljesen élhető 3D modellről a vákuumöntés gyantából, vagy sima gravitációs öntés homokba aluból, vagy a jó öreg viaszveszejtéses öntés. Vagy CNC, nyilván az a legjobb, és legdrágább. Kicsit ezt látom ebben a szimulátoros DIY világban, hogy amit 3D nyomtatni kell az még oké, még a lézervágás is belefér, de valahol itt a technológiai határ. Nekem egyébként tetszik, én simán használnék , de ennyiért már van leoxz, ami nem biztos, hogy jobb, de biztosan kevésbé kisipari :)

(#54022) biker válasza GalaHU (#54020) üzenetére


biker
nagyúr

dasht kanyarban nem olvasgatunk, hanem figyelünk a kanyarra. szerintem
egyenesben olvasható, és nem lell hozzá a mulsanne

(amúgy az én mostani kormányomban forogni fog a dash közepe a kormánnyal, mint a fanatec bentley kormánynál)
a bazári szaron. Mert az lesz, full karbon 4,3" kijelzővel

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#54023) biker válasza Moby (#54021) üzenetére


biker
nagyúr

a váltókarokra a filament tökéletes, 2-3mm falvastagsággal rohadt masszív, hidd el.
a gyantás nem jó, rideg és törik
az igazi az alu cnc vagy carbon, de az ára... a 4 váltókar két kuplunggal kis mennyiségben (100db pl) horror még

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#54024) Moby válasza biker (#54023) üzenetére


Moby
addikt

Nem az SLA-ra gondoltam. Ha a vákuumöntött eltörik, akkor bármi eltörik, ami műanyag (ABS), mert az a "fröccsöntött" ABS-el (vagy bármivel) egyenértékű, és anyagsűrűség szempontjából nincs pariban vele semmilyen 3d nyomtatási eljárás.

(#54025) biker válasza Moby (#54024) üzenetére


biker
nagyúr

de ugye megvan az ára a vákuumöntés vs sla vs filament opcióknak?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#54026) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Tud valaki fékezhető kerekeket az Attesz féle Wheel standre? Mennyire csúszósak ezek? Laminált padlón nem tudom eltolni magam elől?

Xbox One: bandymnc

(#54027) biker válasza András12345 (#54019) üzenetére


biker
nagyúr

van neki mindenféle színű matricája hozzá
ki mit szeret, én színes gombokat használok, egyszínű dymoval most, de az újon minden gomb egyedi rgb leddel bármilyen színű lehet, és rá mehet bármilyen matrica, tarka vagy mind egy színből.
minden gombra van vagy 8 színben ugyanaz a szöveg

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#54028) biker válasza bandi0000 (#54026) üzenetére


biker
nagyúr

ha a szék és a wheelstand egy, akkor nem, ha külön, akkor ki kell kötni, minden kerék el fog csúszni

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#54029) fatal` válasza bandi0000 (#54026) üzenetére


fatal`
titán

A standet nem hiszem (bár nekem NLR 2.0 van és raktam rá két kereket, de nem is kell lenyomni a féket rajtuk). Inkább a székre tegyél, én ilyet vettem, meg se mozdul.

(#54030) Moby válasza biker (#54025) üzenetére


Moby
addikt

A költségek nagyjából pariban vannak, csak az van, hogy a DIY világban a 3D nyomtató gépet bárki meg tudja venni, és üzemeltetni, a vákuumöntéshez érteni kell, és a hely és gépigénye is kissé más, ezért azt otthon nem művelik. De lézervágógépet sem tart otthon senki, meg protoypinggal foglalkozó cégből rengeteg van az országban, a kiszériás gyártás nem feltétlenül egy költséges dolog.

(#54031) JulesTS válasza GalaHU (#54020) üzenetére


JulesTS
őstag

7 collos vocore-ral meg vagyok elégedve. Most a műszerfalam mellett van bal oldalon, de hamarosan új műszerfalat építek és a Vocore lesz a központi elem...
https://4utem.blogspot.com/2023/01/buttonbox-es-kijelzo-szimulatorhoz.html

(#54032) Moby válasza bandi0000 (#54026) üzenetére


Moby
addikt

Még a fix lábbal is el tudod tolni a lamináltpadlón (tapasztalat), de ha az atesz-féle székhatárolót használod, akkor semmit nem fogsz eltolni.

(#54033) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Köszönöm

Igazából beszívtam, mert nem fér el a stand elött a szék, szóval jelenleg az ágyról nyomom, ami nem túl konfortos, szóval majd valami hosszútávú megoldást is találnom kell.

Viszont jelenleg igen, eltolom a standet is néha néha ,de majd nézek akkor kereket hozzá

Xbox One: bandymnc

(#54034) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Más kérdés:

Fanatec cuccot kell valahogy regisztrálni, vagy alapból él rá a garnacia?

Xbox One: bandymnc

(#54035) GalaHU válasza JulesTS (#54031) üzenetére


GalaHU
őstag

A számomra megfelelő és leginkább valósághű FOV miatt a monitoromat szinte teljesen leengedtem, és a DD1 monitortartójára akarom applikálni a display-t, pont oda, ahova belső nézetben is esik. Ha jók a beállítások pont akkora képet takar ki mint a játékban lévő dash.

Én is nézegettem a nagyobb darabokat (ez rohadtul tetszene: https://www.apexsimracing.com/collections/racing-displays/products/gt3r-racing-display ) csak plusz nehezítésként még el is kell férnie a MOMO kormányom alatt. (mostanában nem csapott GT kormánnyal tolom, építettem egy "mindetvisz" konfigot)

Szóval a 7 collos kivitel kiesik, mert az meg már túl nagy...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#54036) GalaHU válasza bandi0000 (#54034) üzenetére


GalaHU
őstag

Ha belépsz a Fanatec profilodba, akkor ott kell szerepelnie az összes megvett cuccodnak. Mivel mostanában vásároltál, valószínűleg a gyári számok is stimmelnek, pár évvel ezelőtt ezt nem tudta automatikusan, hanem manuálisan kellett bevinni. Ezen kívül más dolgod nincs...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#54037) Moby válasza JulesTS (#54031) üzenetére


Moby
addikt

Ez hogy van a képen? A kamera ki van tolva a szélvédő elé, és rá van rakva a simhub dashboard? Az hogy lehet elérni, hogy mindig ott legyen? Nekem feszt rátakar a játék, akármit csinálok vele.

(#54038) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

A vásárlástól elállás eu-n belül is 14 nap?

(#54039) RobbyJr válasza -Rolika- (#54038) üzenetére


RobbyJr
őstag

Fanánál úgy van, a leírás szerint.
Vannak boltok ahol meg 30 nap.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#54040) zsozsa74 válasza -Rolika- (#54038) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Persze.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#54041) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

Köszi srácok. Akkor marad a DD egyenlőre :W
Abban a hitben voltam, hogy csütörtökön jár le 2 hét és ma írok Nekik, hogy vissza küldeném és beneveznék a DD1-re viszont megnéztem mikor hozta a futár és ma van 2 hete.

(#54042) RobbyJr válasza -Rolika- (#54041) üzenetére


RobbyJr
őstag

Ha ma van a 14.ik nap, és jelezted feléjük, akkor még benne vagy szerintem.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#54043) RobbyJr


RobbyJr
őstag

Kérnék mindenkit, aki tud, az segítsen már nekem legyen szíves. Nagyon megköszönném!

Akinek van CSLDD bázisa, és helybeli, vagy Szabolcsi, elvihetném-e hozzá a bázisomat, hogy összehasonlítsam van-e különbség erőben a kettő között.
Ha lenne különbség, akkor videóra venném, illetve van lézeres hőmérőm, és meg mutatnám a melegedést is egyúttal a Fanának.

Viszont ha messzebb laksz, és el küldenéd nekem, vagy benne lennél abban, hogy én el küldjem neked és te le teszteled, akkor természetesen a szállítást oda-vissza állnám.
Megbízhatóságom csekkolható az oldalon.

Sajnos addig nem tudok megnyugodni, míg nincs összehasonlítva egy másikkal...

Köszönöm! :R

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#54044) Moby válasza RobbyJr (#54043) üzenetére


Moby
addikt

Én onnan messze vagyok, de van FLIR hőkamerám, azzal fel tudom venni milyen egy olyan, ami nem melegszik, és erős. Itt alapvetően majdnem biztosan a melegedéssel van gond, mert ha a táp amúgy rendben van, és kijön belőle a teljesítmény, akkor annak egy jelentős része hőként távozik, ahelyett, hogy mozgási energiává alakítaná a motor, és ez lehet a magyarázat arra, hogy gyenge. Tehát ha jelentősen melegszik, akkor teljesen érthetően gyenge is, és itt az eredeti, 5Nm-es táppal van összvissz 90 wattunk, amiből nem olyan nehéz elfűteni egy combos mennyiséget ekkora vasnál ekkora bordákkal úgy, hogy nem is kell olyan nagyon felmelegednie.

[ Szerkesztve ]

(#54045) Bandit21 válasza RobbyJr (#54043) üzenetére


Bandit21
addikt

Annyi lesz a bibi hogy a fana nem fogja kedvelni az aftermarket tápot. 5 nm el meg lehet nem jön elő.
Olyan kéne Neked akinek gyari a boost kitje.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#54046) JulesTS válasza Moby (#54037) üzenetére


JulesTS
őstag

ACC motorháztető nézet és ha elindulsz az autóval és ESC-et nyomsz, akkor a menüben ki lehet rakni az ACC gyári HUD-ját, plusz körben az Armamentario ablakai vannak, de az csak akkor látszik, ha "bordeless windowed"-ben futtatod az ACC-t.

(#54047) RobbyJr válasza Moby (#54044) üzenetére


RobbyJr
őstag

Melegedést fél óra, óra múlva vettem észre, ffb meg ez idő alatt nem változott, tehát hidegen is gyengének éreztem.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#54048) RobbyJr válasza Bandit21 (#54045) üzenetére


RobbyJr
őstag

A tápot nem is videóznám le, csak a fana beállításában mutatnám, hogy itt a boost kit.
De a táppal fixen nincs baj, leadja a kakaót amit kell.
Holnap kapom vissza a bázist, aztán tesztelem is le. Elvileg kapott egy DD1-es kétcsavaros bilincset is...
Én szívesen elküldöm bárkinek, azon ne múljon, csak tudja megmondani mit érez különbséget. Annak örülnék a legjobban ha azt mondaná, hogy ugyanolyan :DDD

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#54049) Moby válasza RobbyJr (#54048) üzenetére


Moby
addikt

>De a táppal fixen nincs baj, leadja a kakaót amit kell.

Ez mi alapján?

(#54050) RobbyJr válasza Moby (#54049) üzenetére


RobbyJr
őstag

Gyári táppal és a 8nm-es táppal beállítottam 5nm-es erősséget, ugyanazt produkálta, majd feljebb tettem a 8nm-es tápot maxra, és jóval erősebb lett, tehát tudja amit kell, csak mégsem elég.

Meg ha nem tudna csak pl. 160w-ot, akkor szerintem ki se írná a Fana programja, hogy boost kites.

Holnap kipróbálom, aztán ha ugyanolyan, akkor kellene segíteni, már amennyiben ha lesz jelentkező ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.