Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14701) Jack@l válasza Bennedek (#14700) üzenetére


Jack@l
veterán

Vazze, hát milyen mérnök leszel te így, hogy az ötleteket várod...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14702) Bennedek válasza Jack@l (#14701) üzenetére


Bennedek
tag

Ötleteket várós mérnök :DDD
Viccet félre téve, jelenleg a load celles pedálszettemen dolgozok gőzerővel. De a terv már megvan a váltóra is, csak tudod a kreatív ötlet az nem olyan hogy akarom és lesz, persze sok tanulással minden fejleszthető :))

(#14703) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hali. Eladtam az regi g27-em egyeb okok miatt, a piros MOMO meg ra 3 hetre megadta magat, szal most itt az ido befektetni. Fanatec- nem kicsit elszallt az araikkal, szoval azt hanyagolnam. G27(nem volt vele gondom, de a MOMO miatt nem hasznaltam) vagy Thrustmaster T500RS? rFactor 2, LFS a ket game, ahol a legtobbet hasznalom. Meg neha euro truck...(tolatas gyakorlas..
)

Don't Tread On Me

(#14704) El_Gigante válasza MPowerPH (#14703) üzenetére


El_Gigante
tag

Thrustmaster nem drágább mint a Fanatec?

(#14705) MPowerPH válasza El_Gigante (#14704) üzenetére


MPowerPH
félisten

Fele annyi sincs... Es az csak a vaz, kell meg ra kormanykerek, meg pedal.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14706) Jack@l válasza MPowerPH (#14705) üzenetére


Jack@l
veterán

Ha van keret és feljebb akarsz lépni, akkor T500. Tudsz vele olyan jó köröket menni majd mint a nagy fanatec-el. (mégha nem is cnc-zet csilli villi is lesz, de fürgébben mozog) Drifterek jobban szeretik emiatt.
UI: Assetto-t nem tolod?

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14707) MPowerPH válasza Jack@l (#14706) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, meg nem probaltam. Most az rf2 erkezesevel lepek csak vissza a sim vilagba, elmult 1,5 ev alatt a munka minden idomet elvette.
Akkor G27-et felejtsem is el, es mehet a T500? Anno lattam youtube-on egy kis videot, ahol osszevetettek a ket kormanyt, es drift alatt a Trust nagyon leszerepelt. A masik ami zavar, hogy a ket fulecske nem mozog a kormannyal. Nem is ertem ezt hogy gondoltak... F1 -re ebben a formaban pl alkalmatlan, kell a rendes f1 wheel kieg. H valto mennyi hozza kulon meg pluszban? Azt sajna nem talaltam.

Don't Tread On Me

(#14708) Jack@l válasza MPowerPH (#14707) üzenetére


Jack@l
veterán

Itt azért nem olyan rosz az :)
https://www.youtube.com/watch?v=FR6tdZvq8cw
A nem kormánnyal mozgó váltó nekem is kicsit bántja a szemem.
Váltó (TH8RS) ilyen 45e környékén van, de kishazánkban elég körülményes a beszerzése.

Assettot vedd meg, nagyobb élmény mint az rf2 meg az LFS, pénteken jön multi is hozzá valamilyen formában.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14709) VegyesTamás válasza MPowerPH (#14707) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

H-váltó a TH8RS kb 40k de +-5k... 8 sebességes, és minőségi!
Ha már nagyobb befektetés valami olcsóbb csomagot kéne Fanatectől szvsz..Próbáltam már mind a kettőt és mondanom sem kell a Fanatec-el (CSR Elite-es csomag ha jól tévedek) (bár hiába G25-höz vagyok szokva) jól tudtam menni, ellenben a T500-nekem nem tetszett, nem volt olyan realisztikus.

Szerk: Váltó+1 (lassan írtam) :D :D

Pénteken jön a multi? :C Teljes pack lesz ez már? :)

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14710) Jack@l válasza MPowerPH (#14707) üzenetére


Jack@l
veterán

UI: viszont a franc tudja, hogy megéri e a majd dupla árat.... Az a baj, hogy a g27 is eléggé elpofátlanodott
Ki kéne próbálnod élőben, a Fanatec porsche-ja is jó ebben az árkategóriában.

@TomCat333: igen, erre már a fejlesztők is a fejüket tették :) Még nem 1.0, de a finishben tart.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14711) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ha mar Fanatec. Megneztem, hol tudnek sporolni.

Fanatec ClubSport Pedals, mondjuk £100-ert.
Es egy Fanatec CSR Elite Racing Steering Wheel Limited Edition Clubsport , aminek nem tudom mi lesz a vege, gondolom bemegy boven £250 fole. A kormany maga a Trustmastere, amit mondjuk atmenetileg elviselek, kesobb le lehet cserelni.

Ezzel szemben lenne a T500RS £230 korul, plusz egy F1 wheel ra meg £130, es majd valtot keresek ra kesobb. G27 meg zsir ujonnan £220, mindennel.

Assettot -ra ranezek ez esetben, kivancsi vagyok. LFS most csak szorakozas, rF2-t viszont probalom ujra versenyszinten, de addig nem veszodok, amig dobaljak a buildeket, es Sompir se rakja ossze rendesen a modot.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14712) MPowerPH válasza MPowerPH (#14711) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, plusz a load cell meg £14 a pedalhoz, ezt kihagytam. No, ebben az esetben mi lehet a legjobb ut? Mert ez a szett meg talan bele is ferhet, csak maradjon meg emberi aron a Wheel.

Don't Tread On Me

(#14713) kokoaliga válasza MPowerPH (#14711) üzenetére


kokoaliga
tag

Egy szó mint száz,sajnos nem a mi fizetésünkhöz vannak szabva a Fanatec és Logitech árak.
A Németek simán megtudják venni és 1 percet nem gondolkodnak rajta mert mint tudjuk kb 4-5X annyit keresnek mint mi.
Egy Németnek kb annyit jelent mintha mi Magyarok kiadnánk valamiért 35000Ft-ot.
Most a Fanatec szettről beszélek ami kb 400-450€.
Majd ha 100Ft lesz 1 € akkor könnyebben fogunk vásárolni. :D

Koko

(#14714) MPowerPH válasza kokoaliga (#14713) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ujonnan en sem engedhetem meg a jelenlegi fizumbol sem, nem lenne pofam kifizetni egy ilyen szettert £700-at. Ellenben ebben a formaban meg teljesen elfogadhato lenne. Ezert kerdeztem, hogy a linkelt Fanatec pedal+wheels base, Thrustmaster wheel-el jo vetel lehet e. Ugyis sok-sok evre tervezek, a mostani piros MOMO -m 10 evet lehuzott.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14715) VegyesTamás válasza MPowerPH (#14714) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Hát ha hosszú befektetés...szerintem fanatec :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14716) MPowerPH válasza VegyesTamás (#14715) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah. Most nezem, annak a szettnek a vegso ara lesz vagy £400+pedal, es kell felfogatot is vennem hozza. Ez most sok.
Marad a T500RS, meg veszek hozza egy F1 wheelt, aztan ha lesz eleg felesleg, akkor eladom, sokat ugysem bukok rajta. Egyebkent azt tudom, hogy a G27 osszekotheto a Fanatec ClubSport Pedalokkal. Az Thrust kormanya is, vagy ott ez meg nem megoldott? Csak a load cell miatt... Nem mintha ahhoz lennek szokva, de miutan kiprobaltam, nehez volt visszaszokni a potisra.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14717) kokoaliga válasza MPowerPH (#14716) üzenetére


kokoaliga
tag

Itt van a PH-n egy amit keresel

Koko

(#14718) MPowerPH válasza kokoaliga (#14717) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kint elek Angliaban, szoval ez igy most bonyolult lenne, az augusztusi holidayemig meg nem tudok varni. :N

De ebayrol, egy fel eves kormany, plusz ujonnan az F1-es kieg atszamitva pont ugyan ennyi lesz postaval. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14719) VegyesTamás válasza kokoaliga (#14717) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

"Eladás oka: egy fanatec kormányra váltás" :DD

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14720) Tecsa válasza VegyesTamás (#14719) üzenetére


Tecsa
aktív tag

és két hete 130k volt még

[ Szerkesztve ]

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#14721) VegyesTamás válasza Tecsa (#14720) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Nincs ennyi pénze normális magyar embernek a szórakozásra... :D

(Ennyiért vettem autót :DDD)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14722) atomeec válasza VegyesTamás (#14721) üzenetére


atomeec
senior tag

Érdekes, mert ritkán hirdetnek ilyet. Itt sincs (Bulgária) nagyon, illetve egyet találtam, pár hetes, 95000 forint körül árulja (sima, nem F1 kormánnyal) a tulaj. Nagyon szemezgetek vele, de nem hiszem, hogy megéri lecserélni a G27-et, illetve félek, hogy megbánnám, meg csak alkalmi játékos vagyok...

(#14723) VegyesTamás válasza atomeec (#14722) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

nem jött ki olyan rég, hogy eladogassák őket azért nincs, valakinek ez a max, nem is fejleszt amíg ilyen árak/keresetek vannak.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14724) arty válasza arty (#14581) üzenetére


arty
veterán

NNNa, megoldottam.

Félórányi szenvedés után beidegelődtem és ököllel szilánkokra vertem. Nem lesz több gond a potikkal, az fix.
Gratulálok a fanatecnek és a kínai retek-gyárosoknak a mesterművükhöz.

Most jön a G27 pedálja - emlékezvén a momo-ra, a logitechben bízok, hogy nem bőszít tettlegességre :DDD

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#14725) arty válasza arty (#14724) üzenetére


arty
veterán

G27 tisztítva, hibátlan lett a fék (nem ugrál/vibrál benyomott állapotban a jel).

Nem is vártam mást.
Ég és föld a két cucc (oké, árban is az volt, nyilván), a logitech megint tökéletesre vizsgázott, ellenben a fanatecnek felírtam egy újabb feketepontot.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#14726) seawolf570 válasza arty (#14724) üzenetére


seawolf570
aktív tag

"Félórányi szenvedés után beidegelődtem és ököllel szilánkokra vertem. Nem lesz több gond a potikkal, az fix."

Mi volt a probléma ami miatt halálra ítélted?

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#14727) Bennedek


Bennedek
tag

Sziasztok!

A fanatec(GT3 V2) pedálának a beállításánál van kalibrálási lehetőség? Azért kérdezem hogy a jelszinteket 0-5 voltra kell hozni, vagy ott is van valamiféle kalibrálási lehetőség?

Köszi a segítséget!

(#14728) m0h0senator válasza Bennedek (#14727) üzenetére


m0h0senator
őstag

Ezt kifejtened bovebben? Csak mert ilyen kormanyom van es nem foglalkoztam ilyenekkel. Egyedul a feknel a potmetert allitottam be hogy nekem jo legyen.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#14729) Bennedek válasza m0h0senator (#14728) üzenetére


Bennedek
tag

A potmétereket alapvetően feszültségosztóként használják. Itt 0 és 5 voltos potenciálra vannak kötve(soha nem láttam még, de ha jól értelmezem). Az érdekelne engem hogy olyan potmétereket használnak-e ami pontosan akkorát fordul hogy végállástól végállásig működik(0-5V jelet ad ki), esetleg egy dupla műveleti erősítős kapcsolással(vagy mással) állítják a jelszintet megfelelőre vagy maga a kormány képes az alsó és a felső feszültséghatárt beállítani(lehet kalibrálni a kormányról??)
Az a baj hogy nekem még nincs ilyen kormányom, de ilyet tervezek venni, de előtte szeretném hozzá megcsinálni házilag a pedálokat.

(#14730) #00444928


#00444928
törölt tag

Sziasztok. Melyik oldalon érdemes meghirdetni kormányt? 3 hónap után megválok tőle mert csak a szekrénybe pihen. :)

(#14731) VegyesTamás válasza #00444928 (#14730) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Itt a hardveraprón, mert itt keresik. Milyen kormiról lenne szó ? Sokan keresnek is ilyeneket.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14732) #00444928


#00444928
törölt tag

Köszi. DFGT-ről lenne szó.

(#14733) Shodan válasza #00444928 (#14732) üzenetére


Shodan
addikt

Na az pont jó mert én meg azt keresek :DDD

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#14734) Jack@l válasza Bennedek (#14727) üzenetére


Jack@l
veterán

Szerintem nem kell, nagyjából lődd be közép tartományba és ha okos a kormány automatán be fogja kaplibrálni pár nyomkodás után. (G27 legalábbis ilyen)
Vagy lennie kéne driverben pedál kalibrációnak.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14735) seawolf570 válasza Bennedek (#14727) üzenetére


seawolf570
aktív tag

A Fanatec driverben be lehet kalibrálni a pedálokat. Csak a H váltót kell a kormányban kalibrálni. Bármilyen a kormányra rádugott pedált be tudsz kalibrálni a driverben, én pl. egy G25 pedálsort használok a GT3 RS-hez. A driver azt állítja be végállásnak amit lábbal kinyomsz végállásba, majd miután visszaengeded azt pedig nullának veszi.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#14736) arty válasza seawolf570 (#14726) üzenetére


arty
veterán

Végsősoron azért, mert gyengék az idegeim :)

Az volt a gond, hogy képtelen voltam összerakni. A 3 pedál sehogy nem akart a helyén maradni, amikor tettem össze a műanyag borítást - ha mégis: a fék nagy rugója ugrott ki a helyéről vagy beszorult valami valahova.
Annyi helyen kellett pontosan jónak lenni mindenének, h képtelenségnek tűnt - amikor pedig már majdnem megvolt minden, erre hallom h a rugó simán csak eldőlt belül, elborult az agyam... minden elismerésem annak, aki ezt összerakta/-ja.

(az eredeti gond: a fék maxra benyomva ~80%-on maradt benyomva)

" A driver azt állítja be végállásnak amit lábbal kinyomsz végállásba, majd miután visszaengeded azt pedig nullának veszi." - sajna a 911 posrche pedáljával nem tett így a CSR+1.77es driver :(

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#14737) seawolf570 válasza arty (#14736) üzenetére


seawolf570
aktív tag

:)

Gondolom, ha nem lenne a G27, akkor türelmesebb lettél volna. Tudom mit érezhettél amikor kivégezted, mert műszerész az eredeti szakmám. Néha én is elgondolkodtam/elgondolkodok rajta, hogy egyes dolgokat hogyan van/volt idegrendszere összerakni annak, aki a gyárban összerakta. Aztán mindig rájövök, hogy egyes esetekben megvan a fortéja, más esetekben pedig célszerszámokat, sablonokat használtak/használnak. Ennyire égszerű, a gyárban elfelejtik (vagy csak nem törődnek vele), hogy majd idővel azt javítani is fogja valaki.

Azért kár érte, az a pedálsor pont az a kategória, "Ha nincs ló, a szamár is jó".

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#14738) seawolf570 válasza arty (#14736) üzenetére


seawolf570
aktív tag

" A driver azt állítja be végállásnak amit lábbal kinyomsz végállásba, majd miután visszaengeded azt pedig nullának veszi." - sajna a 911 posrche pedáljával nem tett így a CSR+1.77es driver

Szerintem azért, mert kontakt hibás volt a poti, az kicsit más.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#14739) r3ccardo


r3ccardo
tag

Üdv!

A fanatec csr elite pedálját hogyan tudom dfgthez kapcsolni? Vagy csak külön a géphez tudom? Köszi a válaszokat.

(#14740) tikshow válasza r3ccardo (#14739) üzenetére


tikshow
addikt

Csak külön a géphez, amúgy is jobb úgy.

(#14741) r3ccardo válasza tikshow (#14740) üzenetére


r3ccardo
tag

Előre is szólok amatőr vagyok még a témában, ezért lenne még pár kérdésem: a géppel mivel tudom összekötni, saját kábele van vagy külön kell vennem valami átalakítót? A pedálnak saját drivere van vagy hogyan lehet kalibrálni, vagy nem kell? Esetleg ha van link azt is szívesen veszem.
Köszönöm

(#14742) tikshow válasza r3ccardo (#14741) üzenetére


tikshow
addikt

Saját kábele van, a drivert pedig azt hiszem nem kell telepíteni, de a Fanatec oldalán találsz driveert.

(#14743) arty válasza seawolf570 (#14737) üzenetére


arty
veterán

Pont ezért vettem anno - amíg volt g27-em (eredetileg ahoz volt az említett g25 pedál - igen, állítólag korai g27ek még nem az állítható g27 pedállal kerültek forgalomba), nem tudtam, hogy majdan a g27et ezen pedállal vagy önmagában adom-e el, így vettem egy olcsó tartalékot (kéz alól).

A fana pedált anno pár órát használtam, utána ment pihenni - s most mikor elővettem (gondolván rá, h eladom, ha már a g25 pedálom maradt a fanateccel), látom h a fék nem oké, namondom megjavítom akkor: nem jött be, ez tisztán olyan 3-5ezer bukta, többért aligha ment volna el egyébként is.

Tuti van trükkje (vagy ahogy írtad: célszerszámja), csak nem épp egy népszerű típus a szervizelésre hajlandók közt - nem leltem oktató videóra. G27-hez meg van 20 jó találat youtuben, de azt sztem vakon is szét lehet kapni, annyira adja magát, szellős, van hely, minden szépen elvezetve, elrakva :)

Egyébként nem olyan rossz ez a fana sor: korrekten "szimulálja" a külünböző pedálviselkedést a 3 "ág", sokkal jobban, mint a műanyag logitechek vagy pl az általam próbált RGT és egyéb fél-noname, műanyag játékszerek.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#14744) Gigi01


Gigi01
őstag

Sziasztok!

Rég jártam erre! :DDD
Pár hónapja eladtam a G27-em is,mert már nem igen játszottam.
De eddig bírtam! :)
Látom úgy is ez a téma.
Szerintetek mit érdemes venni?G27 alá nem adnám.
Vagyis min h-váltó.Fanatech kormány esetleg?
Csak pc,talán összejön már az eyefinity is. :)
G27-el nem volt gond,de hátha van jobb,az árkategóriájában.

[ Szerkesztve ]

(#14745) MPowerPH válasza Gigi01 (#14744) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szia. Mivel en most vagyok tul ezen a dilemman, megosztom. Ha a G27 bevalt, es abban az arkategoriaban keresel ismet, akkor azt kell venni. :) Jobb nincs, ami pedig folotte van, az joval dragabb ugyan azokkal az opciokkal. En is reszben G27-rol valtottam(nekem az mint kormany nem jott be, inkabb hasznaltam a 10+ eves MOMO Force-ot). Sajnos az elromlott, kozben a kihasznalatlansag miatt en is eladtam a G27-et, igy most kormany nelkul voltam. G27-et nem akartam, a Thrust alap pont dupla annyiba fajt a valtoval, mint a G27, a Fanatec-bol hasznaltan csak maga az alap wheel es a base unit lett volna annyi(se H valto, se pedal, se F1 wheel), amennyi az elobb emlitett Thrust felallas. Igy maradt az arany kozeput... Eleg durva penzeket elkernek, foleg ugy, hogy ez meg csak nem is egy csucskategoria, hanem amatoroknek, jatekosoknak szant termekek.

Mai naptol en a Thrustmaster T500 RS hasznaloi koze leptem be, egy TH8 RS Shifter -el es egy Ferrari F1 wheel addon -sl(talan meglesz szemtelen aron egy Ferka 458-as perec is...). Meg nincs itt, valszeg csak a het vege fele kapom meg oket, de mar viszket a tenyerem. :D

Pedal modrol tud valaki valamit mondani? Gondolok itt azon, hogy a fekben a potit load cell-re cserelni. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14746) MPowerPH válasza Gigi01 (#14744) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egyebkent tudom javasolni, amit itt sokan hasznalnak a kinti online ligakban. G27 wheel, es hozza egy Fanatec ClubSport pedal szett. Vagy G27 fekpedalhoz van load cell mod, ez igy meg mindig olcsobb.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14747) Gigi01 válasza MPowerPH (#14745) üzenetére


Gigi01
őstag

Én így kezdtem!:Genius(nem tudom mi),Momo,logitech driving force gt,G27
G25 helyett a videók alapján döntöttem a jóval drágább G27-re.
G25 nem volt,de nem is kellene.Persze 100főlé meg nem mennék.

Végülis amit akartam,azt elértem a G27-tel,lehet a 3monitor kiegészítené tökéletesre a dolgot.

(#14748) MPowerPH válasza Gigi01 (#14747) üzenetére


MPowerPH
félisten

Engem 7 evig a piros MOMO Force szolgalt, eletem legjobb vetele volt. Nagyon sajnalom, hogy megkotlott. :(

Nekem egy full race stand kellene, cockpit-el. Ami visszatart a veteltol, az a hely hiany. De mar korvonalazodik bennem a dolog, kidobom a sarok asztalt, es jon helyere egy ilyen a 3 monitornak, es egy ilyen playseat. Mar csak azt kell kitalalnom, hogy amikor csak siman netezek, vagy massal gamelek, akkor mivel tudom potolni a desket.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14749) KaraDani válasza MPowerPH (#14748) üzenetére


KaraDani
addikt

Helyhiányos megoldásnak nekem ez lett pár hónapja: [link]
Igaz ez drágább mint amit kinéztél, de brutálisan testreszabható, amiért nekem nagyon megérte, pont a hely. Mivel 3 monitort használok és nem mindig szimulátorozok ugye, néha kell monitor az asztalnál, ezért meg nem akartam negyedik monitort venni. Ezzel meg tudtam azt csinálni, hogy a cockpit felett áll a stand és rögtön mögötte van az íróasztal ami alá becsúszik a pedál. Így egész kompakt lett, a középső monitort pár másodperc alatt át tudom forgatni az asztalhoz vagy a cockpithez.
Ami még előnynek tűnik azzal szemben amit te kinéztél, hogy ezt a standet teljesen a cockpit fölé tudod húzni így közelebb rakhatod a monitorokat, ami nagyobb FOV-ot eredményez már ha ezt nagyjából élethűen szereted beállítani, és nem 3 TV-ben gondolkozol, mert akkor mindegy :DDD

Itt egy kép, kupit nem kell nézni, költözés után voltunk pár nappal, akkor raktam még össze a standet is :)

[ Szerkesztve ]

(#14750) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nekem jelenleg ennyi helyem van. Nem tudom ugy megoldani, ahogy Te csinaltad. :( Ellenben ha a nagy asztal kimegy, akkor betudom rakni a playseat-et ugy, hogy nem zavar bele semmibe, es marad oldalt is eleg hely. Csak egy desk kell, amit magam ele rakok a kormany helyett. Monitorok sajna tul nagyok, sok sok ertekes helyet elvisznek. :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.