Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13251) VegyesTamás válasza Shoo (#13250) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Ja a kattogásra? Úgyis cserélik úgygondolom :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13252) quattro7


quattro7
csendes tag

Hello!

Olyan problémám van mikor elkezdi magát kalibrálni a G25-t elindul jobbra majd vissza de egyből meg is áll és kikapcsol semmit nem csinál a ledek se világítanak.Mi lehet a gond ?

(#13253) VegyesTamás válasza quattro7 (#13252) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Úgy tűnik mintha lecsúszott volna az optikai encoder. Azért halványan csak világít nem?

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13254) Brain75 válasza VegyesTamás (#13253) üzenetére


Brain75
senior tag

Ez simán lehet más probléma is, de benne van a pakliban az is hogy a tárcsa lecsúszott.
Én már javítottam olyat is amiben az infra led ment tönkre és csak néha pislákolt egyet.

De lehet elektronika hiba is gond nélkül, lehet hibás motor is, és sok egyéb más probléma.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#13255) quattro7


quattro7
csendes tag

Ahogy bedugom egy pillanatig jó minden aztán megáll a kormány a ledek is kialszanak nem villog még halványan se világit olyan mintha nem kapna áramot.Majd valamikor szétszedem aztán megnézem hátha okosabb leszek.Azért kösz a segitséget.

(#13256) VegyesTamás válasza Brain75 (#13254) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Nem azt mondtam?! (speciel lemaradt a
"wheel" szócska )Légyszíves ne nekem okoskodj, hanem segíts annak akinek problémája van. Nincs szükségem erre, aki téged hív annak te csinálod meg a cuccát aki engem annak meg én ennyi. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13257) VegyesTamás válasza quattro7 (#13255) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Esetleg másik géppel, vagy driver reinstall után is meg kéne nézni. Ha halványan sem világít nekem úgy tűnik olyan mintha az usbről leválasztaná a rendszer azonnal.

Kormány ledek? Vagy a váltóéra gondoltál?

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13258) Tecsa válasza VegyesTamás (#13256) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Nekem úgy tűnt, hogy megerősített abban amit mondtál, és még felsorolt pár másik hiba lehetőséget Brian75 kolléga.

Rossz nézni ezt a feszültséget itt a fórumon, nem volt ez itt jellemző :F :O

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#13259) VegyesTamás válasza Tecsa (#13258) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Az előzmények nem ezt támasztják alá sajnos.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13260) Tecsa válasza VegyesTamás (#13259) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Örök optimista vagyok :)
Sosem a rosszat feltételezem az emberekről. Néha nem ártana.

De hogy legyen szakmai is a hsz-ben.

G27 váltó szekvenciális mód, csak befőttes gumival megoldható, vagy van elegánsabb megoldás is?

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#13261) VegyesTamás válasza Tecsa (#13260) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

off: én is barátságos, és optimista vagyok alapvetően, de ha visszaolvasol meglátod. :)

Hát nemnagyon láttam még azon kívül más megoldást.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13262) neilszab


neilszab
őstag

Múlt pénteken a Race of Leagues rendezvényen megmérkőztek egymással a hazai szimulátoros világ három meghatározó ligájának - a VSR, a HROC és a GTR-Masters - legjobb versenyzői és Michelisz Norbert!

Az igen színvonalas versenyek óriási izgalmakat hoztak és mind Norbi, mint a szimulátoros nagyágyúk rendesen odatették magukat! A futamokat élőben közvetítette az AAR TV, a műsor felvételét itt megtekinthetitek:

A műsor felvétele letölthető jobb minőségben az AAR TV videótárjából.
A RoL idei főszervezője a VSR liga volt, a futamok szöveges összefoglalója honlapjukon olvasható!

Aki kedvet érez, hogy belekóstoljon a virtuális autóversenyzés világába és hasonló színvonalú online megmérettetéseken próbálja ki magát, az bátran keresse fel a fent felsorolt szimulátoros ligák honlapjait és jelentkezzen az aktuális futamokra, biztosan nem fog csalódni! ;)

------

Michelisz Norbi és Wéber Gábor pedig idő közben már megkezdték a felkészülést a következő szimulátoros versenyükre, mely 2014. január 8.-án kerül megrendezésre a kaliforniai Sonoma Raceway-en, a GTR-Masters szervezésében. A futamot élőben közvetíti az AAR TV, illetve lehet csatlakozni is a rajtrácsra, a részvételhez szervertagság, Race07* és kormány szükséges.

További információk: HTCM7 - Sonoma
Eddigi köridők: Prekvalifikáció

* Race07 + Race On & STCC & STCC2 kiegészítők

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#13263) arty válasza neilszab (#13262) üzenetére


arty
veterán

10-15 percet megnéztem, tök jó így kommentárral, rengeteget dob a hangulaton :)

(ilyenkor sajnálom, hogy nem szép igazán a játék, így a grafban nem tudok közben gyönyörködni)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#13265) neilszab válasza arty (#13263) üzenetére


neilszab
őstag

Hát sajnos a képminőséget jelenleg inkább az online közvetítés korlátai határolják be, ez ebbena formában jelenleg a PCars-szal sem lenne szebb.. :B

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#13266) Joshi


Joshi
titán

(#13267) BigBlackDog válasza Joshi (#13266) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én úgy tudom, hogy már nem adnak ki újabb kupont kormányra. Legalábbis én pár hónappal ezelőtt próbálkoztam szerezni, de mindenhonnan ez az infó jött vissza.

[ Szerkesztve ]

(#13268) Joshi válasza BigBlackDog (#13267) üzenetére


Joshi
titán

Sajnos nincs, csak Plebi úgy írta mintha most vett volna kormányt. :D

(#13269) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Itt viszont van 40 ért dfgt. Én rendeltem egyet. Pénteken kiderül, hogy igaz-e.

[ Szerkesztve ]

(#13270) quattro7 válasza quattro7 (#13255) üzenetére


quattro7
csendes tag

Lehet rájöttem mi a baja a G25-nek ami látványra egy kicsit furcsa volt az usb dugója mintha oxidálódott volna a fém részen barnás foltok vannak mint a rozsda :F megcsiszoltam finom csiszolópapírral de a hiba továbbra is fennáll. Lehet az usb dugót valahogy cserélni ?

(#13271) Brain75 válasza quattro7 (#13270) üzenetére


Brain75
senior tag

Szia

Ez nem USB hiba lesz. Komplett kábel lehet cserélni nekem van is, de nem az lesz a probléma.
Mindenképpen rá kellene nézni a kormányra és pár helyen mérni miközben kalibrál a kormány amiatt hogy mikor szakad meg a dolog.

Ez egy tipikus jelenség a G25-nél. Sok kormány átment már a kezemen de még egyikkel sem volt USB probléma.

Volt már olyan G25 a kezemben aminek az USB csatija látszólag oxidált volt de beljebb hibátlan volt és tökéletesen érintkezett.

[ Szerkesztve ]

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#13272) VegyesTamás válasza v!ct0y (#13269) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Nem hallottam erről a helyről sok jót idáig. :/

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13273) Dr. Gonzο válasza v!ct0y (#13269) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Többen is rendeltünk onnan DFGT-t.
Eddig csak 1 emberről tudok, hogy kapott onnan.

(#13274) akela91 válasza Dr. Gonzο (#13273) üzenetére


akela91
addikt

Jelen, és 32 volt. Most adom el havernak baráti áron, több mint 1 év garival. Régóta fáj a fogam Fanatecre. :)

[ Szerkesztve ]

(#13275) kovsol válasza v!ct0y (#13269) üzenetére


kovsol
titán

Arról nincs infó, hogy PS4 támogatás megoldott ezeken a kormányokon? Azt látom, hogy PS2-3 -t támogatja.
Nekem egy olyan kormány kellene ami PC+PS4 -el is tudom majd használni a jövőben.

May the Force be with you!

(#13276) Zozzer888 válasza kovsol (#13275) üzenetére


Zozzer888
addikt

Még nem,de tuti megfog, ha jön PS4re GT.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13277) m0h0senator válasza akela91 (#13274) üzenetére


m0h0senator
őstag

nem fogod megbánni. :B 1hónapja nyúzom lassan a gt3rs-t és azt kell mondjam imádom. Halk pontos, nagyon jól használható. de még mindig szoknom kell főleg a momo után :)

An odyssey through the realm of consciousness.

(#13278) akela91 válasza m0h0senator (#13277) üzenetére


akela91
addikt

Pontosságra nincs panasz most sem, sőt ha jól, tudom pontosságban jobb is valamelyest a fogaskerekes megoldás mint a szíj. Viszont valami brutál hangos szerintem a dfgt, illetve marha zavaró az ffb lyuk. No meg a +2cm is jól jönne kormány átmerő szempontból. :)

És ne felejtsük el a pedált, ami nagyon hagy kívánni valót maga után. (CSR Elite pedál megváltás lesz).

Mindettől független, nagyon jó kis kormány ez, 30-40k -t megér, többet viszont nem. (lásd MM amit kér érte...)

[ Szerkesztve ]

(#13279) m0h0senator válasza akela91 (#13278) üzenetére


m0h0senator
őstag

hát igen a pedál... az elején szokatlan volt hogy a fék kb 5 centis úton jár, de most már nem is tudnék mást használni. lehet h pontosabb a fogaskerék viszont a szíj csöndessége kárpótol ebben. Már csak egy jó cockpit kellene mert az IKEA-s asztalomat szétrázza kormány meg hát a felfogatása sem egy csúcs, ami érthető is mert arra tervezték hogy lecsavarozd...

An odyssey through the realm of consciousness.

(#13280) akela91 válasza m0h0senator (#13279) üzenetére


akela91
addikt

Igen, a következő milestone a cockpit lesz itt is. No meg egy TH8 RS váltó. Elvileg ez szekis + H váltó is egyben, illetve külön USB-s, ergo jó lesz a fanatec szetthez. :)

(#13281) m0h0senator válasza akela91 (#13280) üzenetére


m0h0senator
őstag

Pont ezt néztem ki én is magamnak. A fanatec-é drága számomra főleg a szekis, meg ha szeki én jobban szeretem a füleket. Sima usb-s a váltó szóval nem hiszem hogy bármi probléma lenne. a hardverkernél láttam 37e körül.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#13282) Joshi


Joshi
titán

Áruljátok el nekem hogy most melyik a legütősebb Kormány+Pedál+H váltó trió a piacon?

(#13283) VegyesTamás válasza Joshi (#13282) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Hát, ha rámszakadna a bank, szétnéznék FREX és ECCI téren :P

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13284) Joshi válasza VegyesTamás (#13283) üzenetére


Joshi
titán

Ja nem ennyire drágákra gondoltam, Fanatec és Thrustmaster. :D

(#13285) m0h0senator válasza Joshi (#13282) üzenetére


m0h0senator
őstag

Attól függ milyen árkategóriában keresel. Ahogy én gondolom g27->fanatec gt3rs+csr pedal+fanatec váltó->trustmaster t500 rs-> Fanatec clubsport széria->aztán a beteg japán és amerikai kormányok amik már ilyen 2000$ körül járnak. de ez csak szerintem

An odyssey through the realm of consciousness.

(#13286) VegyesTamás válasza m0h0senator (#13285) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Szerintem is :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13287) Joshi válasza m0h0senator (#13285) üzenetére


Joshi
titán

Na várjunk valahogy nem világos a felsorolás, Logitech most nem játszana csak Fanatec és Thrustmaster. Mondjuk a két gyártótól melyik a legjobb:
kormány
pedál
H váltó

(#13288) m0h0senator válasza Joshi (#13287) üzenetére


m0h0senator
őstag

kezdjük.

Fanatec: [link]

ehhez kell kormány kerék: [link] vagy [link]

pedál: [link]

váltó: H: [link] szekis: [link]

trustmaster: [link]

h váltó: [link] ez szekis is egyben

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#13289) Tecsa válasza m0h0senator (#13288) üzenetére


Tecsa
aktív tag

A szekis fanatec válto tudja a H-t is!?!?

"Easy to switch between sequential and H-Pattern mode"

(+50 Euro)

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#13290) m0h0senator válasza Tecsa (#13289) üzenetére


m0h0senator
őstag

Igen tudom, csak valakinek nincs szüksége a szekire (a boton) mert jobban szereti a pillangó váltót. mint pl én.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#13291) Joshi válasza m0h0senator (#13288) üzenetére


Joshi
titán

A kormányokról egy kicsit, van ugye amit linkeltél azaz a ClubSport Wheel Base EU de ugye ehhez még kell egy kormánykerék is ami megint csak 250€. És mi a helyzet a ClubSport Wheel Rim BMW-vel? Gondolom hogy gyengébb de annyival amennyivel olcsóbb?

A másik a váltó. Mi a helyzet a Thrustmaster TH8 RS váltóval ezt miért nem ajánlottátok? Rosszabb mint a Fanatec váltói? Nem ismerem egyiket se csak kérdezem.

Pedál: a ClubSport Pedals V2 EU én is kinéztem, ez Load Cellás?

(#13292) El_Gigante válasza m0h0senator (#13277) üzenetére


El_Gigante
tag

Mit vettél pontosan és mennyibe került? Én a GT3 kormány és elit pedal csomagot szeretném majd. váltó meg majd valamikor, ha szükségét érzem. Egyébként a kuplungot lehet használni kormányváltóval?
Attól parázok hogy mi van ha elromlik ennyi pénzért, persze van garancia csak nem lenne kedvem magyarázkodni stb.. Lekopogom de még soha nem romlott el műszaki cuccom!

(#13293) adamikus válasza Joshi (#13291) üzenetére


adamikus
tag

Igen, ott van a képek alatt: Pressure sensitive brake with Load Cell sensor

(#13294) m0h0senator válasza Joshi (#13291) üzenetére


m0h0senator
őstag

Igen load cell-es. Amit linkeltem igen az csak az "agy" a (motor+ elektronika). árban kedvezőbb és tudja a szekit + h-t egyben. Még nem próbáltam egyiket sem de ha H váltót fogok venni akkor th8 rs-lesz.

El_Gigante:
.
Fanatec gt3rs csr elite pedál csomagban 260€ szállítás + 45. 92et vontak le.

használhatod a kuplungot csak sok értelme nincs a fül váltóhoz. engem zavart hagytam is. elromlik? videót csinálsz a hibáról elküldöd nekik és pikk pakk intézik. Olvass vissza kicsit a topikban valaki írta a szervíz/gari menetét.

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#13295) Joshi válasza m0h0senator (#13294) üzenetére


Joshi
titán

Köszi mindenkinek a segítséget. :R

(#13296) El_Gigante válasza m0h0senator (#13294) üzenetére


El_Gigante
tag

Köszi! Olvasgatom szorgosan lassan fél éve. Ennek örülök hogy működik így is a kuplung, azért ne csak lábtartónak legyen ott:D

(#13297) KaraDani válasza Joshi (#13291) üzenetére


KaraDani
addikt

"ClubSport Wheel Base EU de ugye ehhez még kell egy kormánykerék is ami megint csak 250€. És mi a helyzet a ClubSport Wheel Rim BMW-vel? Gondolom hogy gyengébb de annyival amennyivel olcsóbb?"

A clubsport wheel rim BMW az a BMW kormány a clubsport wheelbasehez :U

[ Szerkesztve ]

(#13298) m0h0senator válasza El_Gigante (#13296) üzenetére


m0h0senator
őstag

persze működik csak az igazi élmény ha van H váltód

An odyssey through the realm of consciousness.

(#13299) predator00


predator00
tag

Srácok mi a különbség a GT3RS és a CSR közt? Csak a kinézet?

[ Szerkesztve ]

(#13300) stairmaster válasza predator00 (#13299) üzenetére


stairmaster
tag

A CSR jó xboxhoz is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.