Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) Moby válasza Lac-coo (#56998) üzenetére


Moby
addikt

Remélem igen, és nem öncélúan nyomod ekkora küldetéstudattal minden fana hír kapcsán, mert az tényleg gáz lenne :DDD

(#57002) Lac-coo válasza Moby (#57001) üzenetére


Lac-coo
őstag

Kell valami objektív vélemény is nem csak a fanahívők csőlátása ! :D :DD

(#57003) Moby válasza Lac-coo (#57002) üzenetére


Moby
addikt

Igen az fontos lenne, csak annak az alapvető feltétele a valós információk, tapasztalat, józan ítélőképesség megléte. Amit te csinálsz itt az csak a szomorú bohóc szerepe, ami viszont korlátozottan szórakoztató, és nulla információtartalommal bír az idejáróknak.

(#57004) Lac-coo válasza Találtgyerek (#56994) üzenetére


Lac-coo
őstag

Nyilván nem véletlen van qr2, és nyilván nem véletlen viszik mint a cukrot. Persze van akinek jól szuperál...

(#57005) Lac-coo válasza Moby (#57003) üzenetére


Lac-coo
őstag

Uncsi ez a flémkeltés, meg nem is érdekel, ne faraszd magad....

(#57006) zsozsa74 válasza biker (#56990) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Kérdésekkel provokálunk, mint manapság az újságírók. :D

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#57007) GalaHU válasza Moby (#57003) üzenetére


GalaHU
őstag

Valahogy mindig Zuzu Petalz jut eszembe a kollégáról… :)

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#57008) JulesTS válasza Moby (#56995) üzenetére


JulesTS
őstag

Ja, teljesen egyetértek.
Plusz: más tömeggyártónál sincs másképp...
Nem a Fanatec-et védem, de Logitechnél is a trueforce egy nagy marketing kamu az elavult fogaskerekesek eladására, vagy ott van a Thrustmaster egyedülálló H.E.A.R.T technológiája. És mindegyiket viszik (vitték), mint a cukrot. Ebben lehet, hogy benne van a marketing üres duma is, de szerintem a többség azért veszi, mert annyiért amennyibe kerülnek megkapják amire szükségük van (vagy a pénzükből azt ami maximum kijön). Még úgy is, hogy esetleg vannak idegesítő hiányosságok, gondolok itt a zörgő fogaskerekekre, az FFB lyukra középállásban, a túlmelegedő bázis miatt FFB vesztésre, a kotyogó műanyag QR-re.
Sok éve még a Fanatec prémium kategóriának tűnt nekem (szerintem vannak most is prémium szintű termékei), de a CSL DD óta inkább a tömeggyártó kategória felé ment el.
A Moza lehetne egy jó 25%-kal olcsóbb, akkor biztos sokkal többen választanák. A Simucube, meg szerintem nem is akar olcsóbb lenni, mert akkor az exkluzivitásából veszítene.

(#57009) Shivi válasza Lac-coo (#56974) üzenetére


Shivi
tag

ebben tévedsz, és csak hogy az egyik legnagyobbat mondjam ott van az apple, új telefonoknál mindig a régihez hasonlítja az újat és 2-3 évig még továbbra is kapható náluk és nem látom hogy ezzel lábonlőnék magukat :D

A felhők felett mindig süt a nap....kivéve ha este van :)

(#57010) Shivi válasza JulesTS (#57008) üzenetére


Shivi
tag

mint minden gyártó általában először valami "forradalmit" mutat, ami csak szűk réteget érdekel vagy csak szűk rétegnek érhető el az ára miatt, ha ez bejön akkor mint általában minden gyártó lenyúl a tömegekhez is egy olcsóbb elérhetőbb termékkel, mert abból van nekik igazából a profit nem abból a 2-3 emberből aki mondjuk dd2-t vesz, hanem abból aki megveszi a csl dd

ismét egy példa: tesla, jött a roadster, a nagy tesla és csak az után jött az elérhetőbb 3as aztán a többi

[ Szerkesztve ]

A felhők felett mindig süt a nap....kivéve ha este van :)

(#57011) Lac-coo válasza Shivi (#57009) üzenetére


Lac-coo
őstag

Kivétel mindig van ....

(#57012) Shivi válasza Lac-coo (#57011) üzenetére


Shivi
tag

samsung is ezt csinálja, több a kivétel mint gondolnád

A felhők felett mindig süt a nap....kivéve ha este van :)

(#57013) zsozsa74


zsozsa74
senior tag

Egy kis "közérdekű". A múlt heti simracing expon GamerMuscle belebotlott a SimHub mögött álló lángelmébe és egy rövidke interjút is készített vele! Mint kiderült, ő készíti egymaga az egész progit. Azt hiszem, ő tényleg megérdemli a tapsot a szimes kommunától, nélküle a DIY cuccok nagyrészét sokkal körülményesebb lenne működtetni, sőt még a gyári cuccoknak is új funkciókat ad (lásd a nemrég megjelent Simagic Haptic Reactors), arról nem beszélve, hogy milyen gyorsan reagál az új cuccok megjelenésére és az azokkal kapcsolatos hibabejelentésekre (írtam neki egy probléma miatt, és egy órán belül meg is volt a megoldás).

Imhol a videó: [link]

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#57014) Lincoln76 válasza bulikavagyok (#56977) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

Ebből semmi nem igaz!
Lehet, hogy régen nem volt jó, de azót 527698 javítás jött rá.
A GT7 FFB-je és minden más olyan durva, hogy jelzőket is nehéz találni rá.
HA nem így lenne, nagy ívben ki...nám az egész hóbelevancot.
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#57015) biker válasza zsozsa74 (#57013) üzenetére


biker
nagyúr

pont délelőtt néztem :) isten a csávó. És elég szorosan összeálltak a Lovely dashboard mögött álló fazonnal, lassan együtt frissül a dash és a simhub, egymásra épülnek a funkciók

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#57016) Gigi01 válasza Shivi (#56960) üzenetére


Gigi01
őstag

És ez ér annyit,mint a DD1? Mivel ugyanannyiba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#57017) Találtgyerek válasza Gigi01 (#57016) üzenetére


Találtgyerek
addikt

A PS vezió kerül ugyanannyiba. Ami PC-XBOX ready, mint a DD1 az "csak" 700 Euro.

06-3o/9759I39

(#57018) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok teljesen laikusként kérdezem . Régóta olvasom a fórumot és ugye megy a "harc" mekkora Nm a kormány.
Jött a fana a 20Nm es kormányával. Szerintetek direkt nem készítenek a gyártók egyből nagyobbat ,hogy mindenképpen a vevők cserélgessék a bázist vagy a technika nem adott?
Pl én csak a szerszámgépekből tudok kiindulni . Egy falatka kefementes akksis fúrógép motor pl tud 60-90 Nm-et, akkor a kormánynál ez a technika nem lenne alkalmazható ? Vagy a vezérlő elektronikát tartana sokba legyártani ?
Bocsi a buta kérdésért.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#57019) Moby válasza Gigi01 (#57016) üzenetére


Moby
addikt

A DD1 akciós, ráadásul nincs már belőle PS kompaitiblis változat. Hogy milyen viszonyban vannak egymáshoz képest, az meg majd a tesztekből kiderül (valamilyen szinten).

(#57020) Moby válasza Sleek (#57018) üzenetére


Moby
addikt

>Jött a fana a 20Nm es kormányával.

Az nem miost jött, hanem öt éve.
Mi az, hogy egyből nagyobbat? Készítenek egyből nagyobbat.Sok éve léteznek már 20-30Nm-es szervók.

(#57021) Találtgyerek válasza Sleek (#57018) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Szia!
Szerintem felesleges lenne annyi. 20-25Nm bőven elég. A Simucube-nak van 32NM-es is, de nem hiszem, hogy azt valaki teljesen ki tudná használni. A legtöbb embernek szerintem elég 8-10NM is.

06-3o/9759I39

(#57022) Sleek válasza Moby (#57020) üzenetére


Sleek
senior tag

Vagy egyszerűen nincs értelme egy bizonyos erősségi érték felett gyártani mert kezelhetetlen ?
Csak ezért kérdem mert olvasom ,hogy ah pl sok embernek 5-8-12 Nm kevés..
Én nem tudok különbséget tenni, mert nem próbáltam a kormányokat, annyira azért nem köt le a versenyzés és csak egy logi g 27 es kormányom van az Ets-2 re. De őszintén szólva tetszik a fana 5nm csomagja . Ha cserélném is , csak azért ,hogy este ne zörögjön a g27 ha játszok.

#57021Találtgyerek

Köszönöm Neked is a választ :)

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#57023) Moby válasza Sleek (#57022) üzenetére


Moby
addikt

A kéziszerszám analógia itt nem működik, azok többszörös áttételes motorok, a direct driveon meg a motor tengelyéről kell levenni a forgatónyomatékot. Ma már ez sem akkora cucc, hiszen ottvannak az elektromos autók, ahol ennek a sokszorosát veszik ki esetenként nem sokkal nagyobb motorokból, de ott is ez csak úgy lehetséges,hogy már 800V felett járnak, hogy valami értelmezhető átmérőjű vezetékkel el lehessen vinni az áramot nekik, és folyadékkal kell hűteni őket, stb. Itt élhető megoldások kellenek, és ne felejtsük el, hogy a felső házban itt is már ilyen 1000W környékén lépegetnek ezek a szervók, amiből nem kevés hőként távozik.

[ Szerkesztve ]

(#57024) Sleek válasza Moby (#57023) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszönöm szépen :)

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#57025) Moby válasza Sleek (#57024) üzenetére


Moby
addikt

Meg hát ezek a 20-30Nm-es motorok is rajtuk a szabadon forgó perecekkel irtó balesetveszélyesek, ettől nagyobbakat nem kellene az emberekre szabadítani. Ezekhez is már nem véletlenül mellékelik a vészleállító gombokat, amit sajnos sokan nem vesznek komolyan

(#57026) RobbyJr válasza Sleek (#57022) üzenetére


RobbyJr
őstag

30nm-es bázis annak kell, aki Euro Truck simulátorral játszik, és szeretné érezni milyen, amikor elszál a szervokormány.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#57027) footy


footy
addikt

Sziasztok!

Helyzet:
Van egy CSL P1 V1 Xbox kormanyom(csavaros rogzitesu) aminel a felvaltasra szolgalo valtoful nem mindig mukodik tokeletesen. Amikor kontakthibaval(nem ismerte fel a bazis) volt Brain75nel(ezuton is koszi meg1x :R ) akkor emlitett hogy a valtok mikrokapcsoloit is kellene cserelni, de eleg nehezkes a dolog. Mivel akkoriban nem erdekelt a "kezi" valtas igy nem is foglalkoztam vele. Most viszont rakattantam a Dirt Rally 2.0ra es jo lenne egy jol mukodo valto.
Gondolkozam azon, hogy veszek egy szeki valtot es kesz, de igy azt is erzem neha, hogy egy-egy versenyen ahol sokat kell kezifekezni es nagyreszt egy kezzel tartom a kormany neha megfajdul a csuklom.
Mit tegyek?
- Probaljam valahogy megjavittatni a kapcsolokat?
Nem sok sanszot latok ra.
- Vegyek Clubsport Static Shifter?
Nem tudom hogy a statikus fuleket minden helyzetben el tudom-e erni? Ramegy egyaltalan CSL DD-re?
- Vegyek CSL Elite Steering Wheel WRC-t? (valoszinuleg hasznaltan neznem)
Nem tetszik kulonosebben az alcantara is kenyes es nem tudom hogy birja-e a 8NM-et ha megveszem a nagyobb tapot. QR1 lite sem annyira szimpi.
- Vegyek Clubsport Universal Hub for Xbox-ot? (valoszinuleg ezt is hasznaltan)
Hasznaltan alig latni es allitolag az elso szeriak hajlamosak voltak meghibasodasra.
Emelle meg nagyon draga is es 30 centis kerek perecet nem latok a Fanatecnel. Bor rally kormannyal pedig borzaszto draga lenne a tortenet...

koszi

[ Szerkesztve ]

(#57028) Lac-coo válasza Gigi01 (#57016) üzenetére


Lac-coo
őstag

Ér. DD1 erősebb, de azt úgy se használja senki, menőzni jó csak a 20 Nm... Minden másban tippem szerint alulmarad .

(#57029) GalaHU válasza footy (#57027) üzenetére


GalaHU
őstag

A static shifter-t vagy nagyon imádják, vagy nagyon utálják, ezzel szerintem ne kockáztass.

Ha a legolcsóbb megoldàst keresed, az valószínűleg a kapcsoló cseréje lesz.

A legautentikusabb megoldás a HUB és rá egy utángyártott bőrkormány. Mivel hosszirányú erő alig éri, bőven jó az alsópolcos kínai is, az meg 12-15k körül kapsz. Arra figyelj, hogy ne legyen mélyagyas (tölcséres) mert akkor nem éred majd el a váltót és csináltathatsz új füleket is.

Én 8 évig gyűrtem ezt a konfigot, nagyon bejött rally-ra. A komplett kormány nagyobb tömege nem gáz, rallyzni úgysem max FFB-vel szokott az ember.

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#57030) JulesTS válasza Sleek (#57024) üzenetére


JulesTS
őstag

Plusz még azt se feledd, hogy egy szerszámgépnél van nemkevés fordulatszám. A bázisoknál meg gyakorlatilag álló helyben és kitartva kell tudnia az adott nyomatékot kifejteni...
És ez a melegedésre/hűtésre is jelentősen hat...

(#57031) bulikavagyok válasza Lincoln76 (#57014) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi az infót! :R

(#57032) Sleek válasza JulesTS (#57030) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszönöm a választ .Ezért kérdeztem mert tényleg nem értek ezekhez :)

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#57033) Shivi


Shivi
tag

már dec 19 ami dec 12 volt a DD+nál

A felhők felett mindig süt a nap....kivéve ha este van :)

(#57034) speter33 válasza Lac-coo (#57028) üzenetére


speter33
aktív tag

Sztem csak 1 oka van az erős FFB-nek, a sok nm-nek.
Kiváltja a bodytermet :DDD

(#57035) Lac-coo válasza speter33 (#57034) üzenetére


Lac-coo
őstag

Tartaleknak jó a nagy erő , nem kell maxon gyilkolni a motort....
Bár még arra is elég a 12-15Nm....szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#57036) RobbyJr válasza speter33 (#57034) üzenetére


RobbyJr
őstag

Én nem tudom hány nm-er bírt maxon ez a bázis, de vicces őket nézni, hogy a kigyúrt testükkel hogy szenvedtek, én meg a pálcika testemmel DD1-en 20nm-en végig mentem egy kört tisztán. :DDD
Ráadásul 27cm-es kormánnyal, amivel még nehezebb.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#57037) Gigi01 válasza Találtgyerek (#57017) üzenetére


Gigi01
őstag

Igen azt vágom. És a CSL DD-t megéri rá leváltani?
Rally,ETS2,AC-hoz.

(#57038) RobbyJr válasza Gigi01 (#57037) üzenetére


RobbyJr
őstag

Csak akkor, ha 100%-on nem elég az ereje. Én is így jártam, aztán váltottam DD1-re, amivel maximálisan meg vagyok elégedve.
Nem jó folyamat maxon hajtani egy passzív hűtéssel rendelkező bázist.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#57039) GalaHU válasza RobbyJr (#57036) üzenetére


GalaHU
őstag

Azért az se mindegy, hogy a játékon belül mekkorára van állítva az erő… ;)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#57040) RobbyJr válasza GalaHU (#57039) üzenetére


RobbyJr
őstag

Nyilván nem annyira hogy mindig clippingeljen, de 70% körül volt.
Persze ilyen ffb-t senki nem használ, meg értelmetlen, csak érdekelt mit tud a bázisom.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#57041) Találtgyerek válasza Gigi01 (#57037) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Ha meg vagy elégedve vele, akkor felesleges. 8Nm vagy 5Nm-es táppal használod?

06-3o/9759I39

(#57042) Lac-coo válasza RobbyJr (#57038) üzenetére


Lac-coo
őstag

De DD1 csak az alaplapot huti ventilátorral, vagy nem ...?

(#57043) Moby válasza RobbyJr (#57038) üzenetére


Moby
addikt

>Nem jó folyamat maxon hajtani egy passzív hűtéssel rendelkező bázist.

Pedig a CS DD-t éppen ezzel reklámozzák.

(#57044) RobbyJr válasza Lac-coo (#57042) üzenetére


RobbyJr
őstag

4 szenzor van benne, egy kivételével mindegyik 40 fok alatt van.
Egyáltalán nem meleg, szóval teszi a dolgát.
Mit hűt pontosan azt nem tudom.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#57045) RobbyJr válasza Moby (#57043) üzenetére


RobbyJr
őstag

Várjuk meg az év végét, lesz-e valaki aki panaszkodik majd a melegedésre. :DDD
8nm-es bázisom is tudott melegedni maxon, de szerintem ez hosszú távon nem annyira jó.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#57046) Moby válasza RobbyJr (#57044) üzenetére


Moby
addikt

>Mit hűt pontosan azt nem tudom.

Mindent. Bent a házban a motor is meg van természetesen bordázva, a venti meg keresztülszívja az egész "csövön" a levegőt. Magyarán a motort is hűti.

(#57047) JulesTS válasza footy (#57027) üzenetére


JulesTS
őstag

Mikrokapcsolót cserélnék/cseréltetnék, ez a legolcsóbb. Vagy ha van pénz, akkor xbox-os CS hub + 320-as bőr perec.

(#57048) RobbyJr válasza Moby (#57046) üzenetére


RobbyJr
őstag

Megnéztem hátulról a ventilátort, és ahogy a lapátok állnak, ez nem befelé fúj, hanem szívja ki a meleget, tehát ez ilyen fél passzív. Elöl a bilincs után van neki rés, ott megy be a friss levegő, és hátul megy ki a meleg.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#57049) Moby válasza RobbyJr (#57048) üzenetére


Moby
addikt

Ezt mondtam én is :D
Így néz ki belül.

(#57050) RobbyJr válasza Moby (#57049) üzenetére


RobbyJr
őstag

Jaja most már vágom ;]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.