Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Pulsar válasza AMD_ok (#2000) üzenetére


Pulsar
veterán

hát a TDU-t nyüstölöm már vagy 20 órája. Nagggyon jó :)
De különben balra tekerésnél nekem is mintha ugrana a fogaskerék...

(#2002) AMD_ok válasza Pulsar (#2001) üzenetére


AMD_ok
őstag

Bizony állat! :C
A fogaskerekes dolgot nem tudom, nekem MOMO Racing Force van, ezzel nincs gond..( előtte meg Formula Force GP volt, azzal sem volt ilyen problémám)

(#2003) Pulsar válasza AMD_ok (#2002) üzenetére


Pulsar
veterán

igazából én sem tudom mit érzek, de nem is érdekel Kormány POWA :)
Sikerült a Dirt-öt beállítani kormány-ra. Hát nem egy TDU :) Erősen szokni kell a kormányzást :) De a folyamatos rázás az utegyenletlenségeknél az naggyon komoly :)

(#2004) medvegy


medvegy
aktív tag

mit gondoltok az x360-hoz készült ms kormányról?

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#2005) Zanik


Zanik
addikt

Elment egy nagy versenyző, nyugodjon békében...

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#2006) AMD_ok válasza Zanik (#2005) üzenetére


AMD_ok
őstag

Sajnos igen, ÁMEN

(#2007) Pulsar


Pulsar
veterán

Írtam egy kis rövidke leírást a Logoutomba a Logitech Force EX-ről, ha valakit érdekel. :)

(#2008) snoopy


snoopy
aktív tag

remélem érdemes lesz várnom a dfp-re, momot akartak rám tukmálni helyette de, mondtam hogy megvárom már csak azért is mert van ps2-m is.
elsősórban pc-hez kell majd persze :)

(#2009) Pulsar válasza cselt (#1990) üzenetére


Pulsar
veterán

találtam egy csomó rugó készítőt. De Te nem pesti vagy igaz?!

(#2010) cselt válasza Pulsar (#2009) üzenetére


cselt
senior tag

Nem én Veszprém mellett lakom. Énis találtam csomó rugókészítőt írtam is nekik, de nem írtak vissza.

(#2011) Pulsar válasza cselt (#2010) üzenetére


Pulsar
veterán

a héten megyek be melzni, beszélek pár rugóssal, és max elküldöm postán, ha ok a dolog.

(#2012) cselt válasza Pulsar (#2011) üzenetére


cselt
senior tag

Okés azt nagyon megköszönném. :)

(#2013) kovi


kovi
senior tag

Sziasztok!

Segítség kellene hogy melyik kormányt válasszam. Csak Forma 1 -re kell.
Ezeket néztem ki:
-Formula™ Vibration Feedback Wheel
-Formula™ Force EX

Vagy ha van valakinek más típusról véleménye kérem írja meg. MOMO Racing, tul komoly.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#2014) BaLee válasza kovi (#2013) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Mindenképpen az EX-et, mivel a másik nem FFB-s csak Vibrationos azaz nem az erőhatásokat adja vissza csak simán "vibrál" benne a motor.

(#2015) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Kijött az M3 Challenge... :))
Most rákattantam az rFactorra :Y
Nem mintha nagy szimulátoros lennék, inkább a flatout-ban (árkád szerű játékstílus, de szvsz már jól kidolgozott az autó fizikája/mozgása) alázom a népet, de most úgy érzem, h kell egy kormány! A legjobbra sajna nincs pénzem és eleve azon a lélektani határon felül van az ára, amennyiért nem venném meg a G25-öt :( Gagyit viszont elvből nem szeretnék venni. Két logikus választás adott tehát: MOMO vagy DPF (utobbi csak a hsz-ek miatt kerül megfontolásra).
Olvasgattam a topicot, annyit vágtam le, h mindkettő nagyon bevált kormány. pro kontra ha jól sejtem csak annyi, h a dfp újabb kiadás, de szerkezetileg a régi; valamint tud 900 fokot. A momo viszont nekem minőségibbnek tűnik. (élőben még egyikhez sem volt szerencsém, egyetlen kerékkel találkoztam élesben eddig: az pedig egy formula force volt)

kérdés: van valamelyikben optikai érzékelő? vagy mivel operálnak ezek?
dfp pc kompatibilitása 100%-os?

És itt jön a klisés része: MELYIKET? és miért?
Úgy egy általános értelemben vett pro kontra összehasonlítást próbálok összerakni...
Kérem csak azok írjanak, akik meg tudják indokolni (értsd: a "nagyon überfasza istenkirály érzés" beköpésekkel nem tudok mit kezdeni) a választ! Ezer köszi! :)

szerk: jah úgy mindenre használnám, aminek köze van a négykerekűekhez... (vagy a 18 kerekűekhez ;] )

szerk2: nincs "szerkesztve" felirat?! már úgy hozzászoktam... :( :P ;] ;)

(#2016) kovi válasza BaLee (#2014) üzenetére


kovi
senior tag

Aha.
köszi szépen.

Mondjuk most már erősen gondolkozom a MOMO Racing-en, egyre többen beszélnek rá arra. Viszont duplája árban a Formula FORCE EX-nek.
Bár hozzátenném, hogy jó pár évre venném, tehát a jó minőség fontos lehet.
illetve mivel nekem csak F1-re kellene és a MOMO-ban a pillangóváltó elég nagy, lehet azt választom. A Force EX-ben pedig egy kis gomb a kormány mögött, ami neméppen kézreálló.

Csak ne kéne téligumi szettet venni az autómra...
biztos MOMO lenne.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#2017) AMD_ok válasza kovi (#2016) üzenetére


AMD_ok
őstag

Ha van rá keret, akkor MOMO, a FORCE EX is jó (nekem Formula FOrce GP volt sokáig) de ha lehet akkor MOMO. (ne vegyél téligumit, otthon hajtsd a lóerőket! :DDD )

(#2018) aphra2 válasza Teasüti (#2015) üzenetére


aphra2
aktív tag

Tévedés hogy a momo a minöségibb,mert a DFP az,a momo csak jobban néz ki.
Szinte csak rally-ra (RBR) haszálom és annál jobban nem nagyon lehet igénybe venni a kormányt.
Több mint 1 év használat után 0 (nulla) a holtjátéka,ami a momo-nál néhány hónap után
elöjön,még néhány honap és pedál gond is lesz (csak mindennapi használat melett)
DFP-nál nincs pedál gond.
Jobb és erösebb a force motor azonos beállitás melett. 100% pc kompatibilis és a G25 5.0-ás drivere is jó (jobb) hozzá.
Óriási hátránya a pillangó váltó hiánya :(

OFF:
A bmw m3-at pedig nem sürün fogod elinditani ha kiprobálod a race 07demo-t :C

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#2019) neilszab válasza Teasüti (#2015) üzenetére


neilszab
őstag

Kedves Teasüti!

Ezzel a hozzálással már igazán visszaolvashatnál, vagy használhatnád a keresőt, ugyanis a DFP vs. Momo csontot már ezerszer végigrágtuk.

Nem segítek neked, sztem megoldod. :K

(és az ebben a formában nem igaz, hogy nincs pillangó váltó, de ennek is utána tudsz itt nézni)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#2020) BaLee válasza kovi (#2016) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nekem volt MOMO is, csak ajánlani tudom. Ha főleg forma1-re használod akkor meg főleg mivel a pillangó váltója király. De az EX váltója is egész korrektül kézreáll mivel a kormány 200 fokot fordul így a kezedet normális esetben nem rakod máshová a kormányon így a kis váltófülek ellenére jól kézreáll, saját tapasztalat.
Én csak az ára miatt vettem EX-et amennyit játszogatok vele azért 14k nem sok a MOMO meg duplája, G25 meg több, mint 3x-a.

(#2021) Teasüti válasza aphra2 (#2018) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mit értesz azon, h "annál jobban nem nagyon lehet igénybe venni a kormányt"?
Arra gondolsz h rángatod jobbra balra össze vissza? :)

DFP-n nincs pillangó? huh, ez sokat nyom a latban...
"Jobb és erösebb a force motor azonos beállitás melett" melyiken is?
"race 07demo" ez micsoda? :B

Jól sejtem, h neked volt szerencsét mindkettőhöz? (nem két óráig...)
Melyik jön be jobban? DFP-n lévő konzolos szarságokat lehet vmi értelmesre használni?
pl D-padot a menüben stb.... PS-em nincs és nem is lesz, szal tutira akarok menni. :)

neilszab: ajmán :) elkezdtem kb úgy 2006 decemberétől... 200 múlva meguntam. elkezdtem kb nemtom honnan, pár hónappal korábbról olvasni... meguntam. :DDD
nem jó végigolvasni a teljes topicot, az rabszolgamunka lenne.

ezek a kormányok milyen kategóriát képviselnek? jók arra, h el lehessen kezdeni velük szimulátorozni? vagy ahhoz már kevés? úgy értem, h kellően preciz irányítast nyújt vagy sem?

(#2022) aphra2 válasza Teasüti (#2021) üzenetére


aphra2
aktív tag

1.igen.. 300LE-t 150-180km/h körül földuton,homokon, úton tatrani ahoz rángatni kell a kormányt jobra-balra (néz meg 1 rally belsö videot)
2. a DFP-n erösebb a motor
3. race 07 egy pálya versenyes játék. (keress rá gogli)
4. a sok gomb nekem nem jó semmire...1 gombot használok kamera nézet váltásra és csá, a kézi váltót a kormány melett pedig kéziféknek.
5. elkezdeni böven jó,csak hamar meg ne und mert általába az a nóta vége :)

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#2023) Teasüti válasza aphra2 (#2022) üzenetére


Teasüti
nagyúr

áhh, autózom amióta az eszemet tudom :)
nemtudom h pont én miért nem vettem a 10 év alatt kormányt :D de az biztos h manapság már egész jókat leehet kapni jó áron.
ha a játék tud újat nyújtani újra és újra, akkor nincs baj :)
flatout 2 is azért örökzöld, mert megunhatatlan az örökös csihi-puhi az adrenalin bombával dúsított játékmenetével és a vér izzadós küzdelmekkel (nem sokan vannak online akik igazi kihívást nyújtanak - és ezt nem túlzásból mondom :) - de néha összeakadok egy méltó ellenféllel, aki meg tud szorongatni -> netán legyőzni)
Ha egy játék rendelkezik ezekkel a tulajdonságokkal, akkor nincs gond ;)
majd meglesem azt a race 7-et :K

4. és mivel váltasz? auto?

(#2024) kovi válasza AMD_ok (#2017) üzenetére


kovi
senior tag

Köszi, de muszály a téligumi is.
Megrendeltem a MOMO-t. Majd valahogy kigazdálkodjuk azt a plusz 12k-t.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#2025) kovi válasza BaLee (#2020) üzenetére


kovi
senior tag

Miért a MOMO nem fordul 200 fokot? Leginkább a jo Force Feedback tulajdonságai miatt ajánlották a MOMO-t. De ugyvagyok vele hogy ezt tényleg hosszútávra veszem.
Egy jó Ferrari logo kell majd rá középre. :) :))

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#2026) aphra2 válasza Teasüti (#2023) üzenetére


aphra2
aktív tag

Van a kormányon váltó csak azt nem nevezném pillangónak,csak váltógombnak.
Csak kezdö koromban mentem automatán mikor elég volt az uton tartani a vasat ,nem még váltogatni is :DD

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#2027) AMD_ok válasza kovi (#2024) üzenetére


AMD_ok
őstag

Tudom, vicceltem :DD

Nagyon király a MOMO, nem fogod megbánni, és fordul 200 fokot, az FFB meg bivaly, ha játék is úgy akarja :C

(A DFP fordul 900 fokot)

(#2028) neilszab válasza Teasüti (#2021) üzenetére


neilszab
őstag

A kereső a barátod! kulcsszavaknak tudom javasolni pl: DFP Momo csak így egybe :)

A DFP teljes értékű PC-és kormány... az a sok kis szarság rajta mind egytől-egyig nagyon jól használható és ugyan nincs rajta pillangóváltó, de van helyette más...de ha beírod a fenti kombót a keresőbe, erről is és másról is találsz hasznos infót...talán még képet is!

Ha szimulátrozni akarsz, akkor: Live for Speed és ISI engine-es cuccok: rFactor, GTR2, GT Legends, RACE 07 ...és természetesen minden help off!! :D

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#2029) Teasüti válasza neilszab (#2028) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mitől lenne Pc-s kormány? Az már kérdés, h annak használjuk. :) DE a logitech ps-hez álmodta meg. Ebből adódóan a ráintegrált gamepad-ot is ps tudja biztosan kihasználni.
És ez volt a kérdésem: tudják a pc-s játékok használni a D-pad-ot? lsd. menükezelés!
D-pad-nak meg azt a 8 állású kapcsolót hívják. VAgy a játék 8 különböző gombnak ismeri fel? Vagy tengelyeknek? Ezt tudom még elképzelni esetleg...
A másik meg: most van rajta pillangó vag ynincs? Olyasmi van rajta, mint pl az EX-en?

aphra2: hát, RBR-ben a driving school-t végig toltam billről (uccsó tesztnél, amikor 2 perc nemtom mennyi alatt kellett végigfutni a pályán, ott vért izzadtam, de végül meglett)
Egész jól megy a játék billről, kormánnyal biztos precízebb lesz. Majd akkor váltogatok én is manuálban :DDD

(#2030) BPFeri válasza Teasüti (#2029) üzenetére


BPFeri
senior tag

Sziasztok ! :R

használ vki (v. ismer vki valakit aki ) MS Sidewinder FFB ( nem 1 mai darab :C ) kormányt Vista oprendszer alatt ?!?!

Üdv, F.

....

(#2031) neilszab válasza Teasüti (#2029) üzenetére


neilszab
őstag

Így van, teljesen ráéreztél a lényegre, azért PC-és kormány, mert arra használom!
A rajta lévő gombok mind egytől egyig használhatóak...akármire!!!

És megsúgom neked, hogy az összes létező Logitech kormányon ezek a gombok találhatóak pont ebben az elrendezésben, csak mondjuk nem zöld háromszög és rózsaszín négyzet van rányomtatva, hanem az hogy 1,2,3,4

Ennyi a különbség, ettől PS2-es kormány a DFP!!!!

de akkor nézd itt van az Formula Force EX (PC-hez):
[link]

és a Driving Force EX (PS-hez):
[link]

Hát nem TÖK UGYANAZ?

Ja és igen, a D-pad 8 gombot jelent, és azt csinálsz vele amit akarsz! Én speciál jobbra-balra és hátra nézek vele (akár egyszerre), de ez már csak rajtad múlik..

A pillangóváltós kérdésedre meg megtalálod a választ (sőt képeket), ha használod a keresőt (végre!), ne legyél má ilyen lusta!
(Nekem a DFP-én lévő megoldás jobban bejön, mint a Momo-é)

A legjobbakat!

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#2032) enterlaci


enterlaci
senior tag

Tisztelt Teasüti!

Csak hogy egy kicsit gonoszkodjak, bekavarok a döntés(képtelenség)be. :))
- Nekem kábé egy éve momo racing van itthon és marhára meg vagyok vele elégedve.
- Strapabíró kormány, az asztalom sajnos kevésbé --> egyszer majdnem felborultam asztalostul :D
- Engem a holtjáték nem zavar, mert egy kicsit úgyis beállítok minden game-ban. A kormány borítása (gumi vagy mifene) fantasztikus, sosem csúszik.
- A pillangóváltó rendben van.

Vehetsz momot-t is!!! :DD

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#2033) Teasüti válasza enterlaci (#2032) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tisztelt enterlaci!
Gonoszkodj csak! :P Ezért hívják ezt fórumnak... ;)
Köszi a hsz-t, ez is csak alátámasztja, h a mai kormányok kezdik kinőni gyermekbetegségeiket. Pedálokról nem írtál semmit. Működnek még a potik?

Bár nagyon hajlok a dfp felé: mindent tud amit a momo +900 fok +erősebb ff
Momo tényleg minőségibb(nek tűnik), de dfp-vel se szégyenkeznék, bár így képekről (!)ennek is megvan az a tescos occsó benyomása... Árban meg ha jól látom szinte uyganaz a kettő. Néhol a momo-ért többet elkérnek, de van oylan hely ahol azt is be leeht szerezni durván 26-ért.

neilszab: :R

Amire viszont még nem kaptam választ senkitől, az az, h van optika ezekben a kormányokban, vagy mivel működnek? Mert ha az egyikben van, de a másikban neadjisten nincs, akkor már meg is van a kiválasztott! ;]

(#2034) neilszab válasza Teasüti (#2033) üzenetére


neilszab
őstag

Nincs, de nem is értem mire gondolsz. Hát akkor mivel működnek? Fogaskerékkel!!

és ha van bármi kérdésed, csak bátran! :) Momo vs. DFP kérdésben elég felkészült vagyok.

(...de ha olyat kérdezel, amire már 20-szor válaszoltunk, akkor kapsz a pofádra!! :D )

Mind a Momo és mind a DFP elég minőségi, a tapintás, a látvány, és maga a műszaki tartalom, emiatt egyiknél se kell aggódni, sőt! Ezzel szemben a G25-nek eszméletlen gatyi a váltós része....
Ha nem kizárólag F1-ezni akarsz, akkor nem is kérdéses, hogy DFP (és hogy miért? mert az ég világon mindenben picit jobb), viszont nem nagyon lehet már kapni. Az egy dolog, hogy a neten kint van a boltokban, de elég nehéz ténylegesen találni. Ha meg főleg F1 akkor arra hangulatosabb a Momo..azzal sem jársz rosszul, csak ne legyen neked is peched a pedáljaival...

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#2035) cselt


cselt
senior tag

Sziasztok!

A DFP pedálját rá lehet valahogy szerkeszteni a Momora?
(egyébként a rugó probléma megoldódott egyik ismerős tudott szerezni, csak most meg a poti rosszalkodik)

(#2036) neilszab válasza cselt (#2035) üzenetére


neilszab
őstag

Én úgy tudom, hogy be tudod dugni a Momo-ba a DFP pedálját és fordítva

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#2037) cselt válasza neilszab (#2036) üzenetére


cselt
senior tag

Igen már írták sg-n hogy működik vele. Mostmár csak kerítenem kéne egy dfp pedált. Nincs valakinek otthon elfekvőben?

(#2038) enterlaci válasza Teasüti (#2033) üzenetére


enterlaci
senior tag

...most nincs kedvem gonoszkodni... ;] ...de inkább fórumozok. :P

A pedálokról én semmi roszat nem tudok mondani, pedig úgy érzem itt a ph-n ez "megszokott". Lehet hogy szerencsém van, pedig nem is igazán vigyázok rá. Itt arra gondolok, hogy amikor megvettem, azt gondoltam, majd mindíg elteszem a dobozába, vagy letakarom, hogy ne porosodjon, mert gondolom az nem tesz neki jót :B Mindenesetre kb egy éve fekszik a földön szerencsétlen. Még semmi baja.

A momo ff erőssége nekem teljesen meggyőző, sőt a visszahúzó erő még túl sok is, tud lenni. Egy-két óra játék után néha még a vállam is fáj, annyira bika. Egyébként minden paramétert 150%-ig lehet csúszkán állítani, na az meg már durva.

A momo-nak három! pontos leszorítása van, tehát stabilabban rögzítheted, ha meg tudod oldani, ugyanis a 3. rögzítés a kormányház alsó részén helyezkedik el.

A külső megjelenésre szerintem jobb momo.

Én leginkább nfs-t, rbr-t, bmw challenge-t és hasonló game-ket tolok, eddig nem volt szükségem a 900 fok elfordulásra, sőt rally-ban is hasznos a kis elfordulású autó kormány.

Na azért helyenként szép magyar mondatokat alkottam! :))

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#2039) Teasüti


Teasüti
nagyúr

baszki, nemtom felrakni a gaming software-t :(((
b@szott xp rundll hibát dob ki a detection résznél... :O
próbáltam már 5.00-ást, 4.60-ast, egyik se jó.
Most egy formula force gp van nálam (EX elődje), ezzel szeretnék izzítani,de b@szik működni... vmi olyasmit kiderítettem, h "hozzárérés megtagadva" az usb-s résznél.
próbáltam másik porton stb, de semmi.

havertól úgy hoztam el, h előtte még játszottunk vele...

Aki tud az plz segítsen, mert épp készülök földhöz b@szni az egész hóbelebancot!

szerk: xp aszondja amikor bedugom az usb-be és nincs felrakva semmi driver, h "hozzáférés megtagadva" a telepítésekor. Egyébként felismerné, kiírja h mi ez, de "nem fér hozzá"??

(#2040) enterlaci válasza Teasüti (#2039) üzenetére


enterlaci
senior tag

Húú, ez elég gázos! Részvétem! :) LÁtod, nem szabad momo vagy dfp alább adni! ;]

Komolyra fordítva, amikor usb-be dugog, automatikusan fel kéne hogy ismerje, valóban. Próbáld meg eltávoltítani az eszközt, mert szerintem már beleszemetelt a hadrverek közé. Megnézném mennyire új az alaplapi driver-ed, esetleg a bios-od. Ezeket sem ártana frissíteni.

Most ennyi jut eszembe, de hát még csak most kelltem! :))

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#2041) BPFeri válasza enterlaci (#2040) üzenetére


BPFeri
senior tag

Sziasztok ! :R

Használ vki GAMEPORT >>> USB átlakítóval kormányt ami működik rendesen ?!?!

Üdv, F.

....

(#2042) Teasüti válasza enterlaci (#2040) üzenetére


Teasüti
nagyúr

[link]

Ezt dobja ki az 5.0-ásnál... :(
4.6-osnál meg egyzserűen rundll32 hiba oszt kampec. :O
usb drivert nem leeht feltenni xp alá -> mert alapból támogatja
alaplapi se régi, bios-t meg szvsz fölös frissíteni...

jah izé, magát a progit se lehet feltenni, ha úgy próbálom, h a kormány még a gép közelében sincs, úgy se müxik...

(#2043) enterlaci válasza Teasüti (#2042) üzenetére


enterlaci
senior tag

Én megpróbálkoznék minden háttéprogram bezárásval, hátha valami bezavar.
Egyébként szerepel már valamilyen kormány 'szerű' eszköz a hardverek között?? Távolítsd el és indítds újra az xp-t, utána csatlakozz és telepíts!
Esetleg új directx, vagy nincs valami vírus?
Sajnos ilyennel még konkétan nem találkoztam! :F

BPFeri: én nem használtam még ilyet.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#2044) aphra2 válasza Teasüti (#2042) üzenetére


aphra2
aktív tag

Alapbol csak az SP2 támogatja ugy tudom....az van??
Más usb-s eszközt felismer?? pl: kamera .nyomtató,vagy valami??
CSinálj 1 törlést, meg 1 ujrainditást,és a 4.6-ost probáld.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#2045) Teasüti válasza aphra2 (#2044) üzenetére


Teasüti
nagyúr

én úgy voltam vele, h pont az sp2-vel voltak usb gondjaim korábban -> egy HID eszközt nem kezelt, konkrétan egy noname gamepadot.
Sokáig sp1-et használtam, sose volt vele gondom, de most vmiért sp2-t raktam fel.
Nem mintha támogatná. Igen eszközkezelőben ott van. Nagyjából felismeri, de eszközillesztő keresésénél oylasmit ír ki, h hozzáférés megtagadva (az eszközhöz asszem). Minden más HID és nem HID tökéletesen müxik. Még a noname gamepad is.
Próbáltam úgy h eltávolítom, és "tiszta lappal" kezdem a telepítést, de hatástalan.
Úgyvélem nem a kormány a baja a microfosnak, ahnem maga a LGS.
Úgy se fut végig a detection, ha nincs rákötve a kormány a gépre.
Néztem neten az ilyen eseteket, h szarakszik a wmwizard.dll, de megoldásról senki sem írt ill. nem találtam arra vonatkozó infót. Írtam logitechnek, majd 24 órán belül válaszolnak (remélem).

Egyik verzió se müxik (se 5-öes, se 4.6-os, korábbihoz meg nem jutottam hozzá).
Mindegyik detection-nél akad ki. Windows update-et h kell csinálni? manuálisan?
(hátha figyelmen kívül hagyja a microfosom eredetét :P )

Vírus nincs, ill. az kétlem h bezavarna egyáltalán. Háttérprogikat meg inkább nem basztatom, mert nemtom melyik micsoda :DDD sűrűn előfordult h mellé nyúltam és leállt a winfos. rundll32-t meg ha szeretném se tudom bezárni... ;]

Directx-ből meg 9.0c van, de ez jó ötlet, megpróbálom. Korábban is volt már olyan, h vmiért hiányzott belőle ez az és újra kellett rakni...

(#2046) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Na megoldottam a problémát. :))
Elgondolkodtatott a "hozzáférés megtagadva" szöveg.
Gondoltam egyett és lementem csökkentettbe rendszergazdiként.
Nos, rátrafáltam!
És láss csodát, itt gond nélkül felmászott a driver!!

Van egy tippem: habár rendszergazdai fiókot használok alapjáratban, de szvsz vmi el van b@szva a biztonsági házirendnél...
Ha vki hasonló problémával küzd, akkor már leg. tudjuk a megoldást. :)
(szétnéztem neten, párszor előfurdult hasonló eset)

(#2047) enterlaci válasza Teasüti (#2046) üzenetére


enterlaci
senior tag

:C :C :C

Egyszerű és nagyszerű!

Megjegyzem a megoldást :R

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#2048) aphra2 válasza Teasüti (#2046) üzenetére


aphra2
aktív tag

Akkor minden OK :C ....várjuk a következö kérdést:
" ti milyen beállitásokat használtok???" :DD

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#2049) Bagira01


Bagira01
veterán

Valaki nem tud a dfp-hoz valami zsír f1 2007 beállítást :F

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#2050) Teasüti válasza aphra2 (#2048) üzenetére


Teasüti
nagyúr

naneee!! ;]
ezt azért nee! :C

innentől már megoldom magam is -> bmw challenge 2:17 a GP-n :)
találkoztam már oylan állatokkal is akik 2:11-et futnak :Y
...van még hová fejlődni! ;)

kíváncsi leszek dfp-vel majd mennyire lesz más (jobb?)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.