Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) JulesTS válasza footy (#49998) üzenetére


JulesTS
őstag

LC fék nélkül mindegy lenne, hogy CSL Elite, vagy sima CSL, de ahogy fatal' is írta, a CSL-Elite-ről már gyakorlatilag nincs lehetőség upgrade-re, mert nem kapható hozzá külön LC-s fék pedál.
LC fékkel meg szerintem a CSL Elite jobb mint a sima CSL, még a V1-es Elite is. Ha belefér, akkor használtan néznék 60..65eFt-ért régi CSL Elite-et. Még úgy is, hogy a potis gáz/kuplung kontakthibássá válhat idővel. Ez egy darabig kontakt spray-vel kezelhető, utána meg megoldható a hall-osra alakítás.

(#50002) csucsu52


csucsu52
aktív tag

Sziasztok!

iracinghez
létezik kedvezmény kupon az előfizetéshez?
Volt már 3 hónaposom, tehát nem új account

(#50003) Laby válasza csucsu52 (#50002) üzenetére


Laby
senior tag

Általában év vége felé szoktak kedvezmények repkedni. Black friday és karácsony környékén 25%-ot adnak a meglévő felhasználóknak. Érdemes olyankor 1-1 évre lecsapni. Néha év közben is van 25% kedvezmény, de elég ritkán.

Sajnos új felhasználóknak szoktak csak nagyobb kedvezmények lenni. Ha még nem vettél tartalmat, akkor lehet, hogy új accounttal egy ilyenre kéne majd lecsapnod és előfizetni egyből hosszabb időre.

(Vagy hagyni az egészet :D , és jönni ACC-ben LFM-ezni, ami ugyan az mint az iRacing rendszere, csak ingyenes. Viszont csak GT3-GT4 kocsik vannak.)

[ Szerkesztve ]

(#50004) v2


v2
senior tag

[link] Ezt vásárolta már valaki? Vélemény? Nem drága picit?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#50005) Fehercsoki válasza v2 (#50004) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Szerintem drága, inkább Moza R9 sokkal olcsóbban (össze sem hasonlítható a QR és a perecek minősége), vagy Simagic Alpha (Mini).

(#50006) v2 válasza Fehercsoki (#50005) üzenetére


v2
senior tag

A Moza perecei betegen drágák, biztosan kihagyom. Még a fana DD 5nm [link] ígéretes, csak ez meg sosem lesz.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#50007) Fehercsoki válasza v2 (#50006) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Szerintem nézz utána, hogy milyen problémák vannak a Fana perecekkel/QR-el, aztán döntsd el, hogy megérnek-e 350 eurót...

(#50008) zsozsa74 válasza v2 (#50004) üzenetére


zsozsa74
senior tag

De nagyon is drága, főleg a lehangoló rivjúk után.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#50009) zsozsa74 válasza v2 (#50006) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Ha Fanát akarsz, akkor ne várj szerintem Alzára. Gyorsabb Németországból rendelni közvetlenül.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#50010) JulesTS válasza v2 (#50006) üzenetére


JulesTS
őstag

Most is rendelhető: https://fanatec.com/eu-en/racing-wheels-wheel-bases/wheel-bases/csl-dd-5-nm
Alzára ne várj, Fanatec nem valószínű, hogy kiadja webshop-oknak a terjesztést...
A T818 meg túl drágára sikerült, szerintem csak elvetemült márkafanatikusok veszik meg ennyiért. Plusz, ha jól tudom, még nincs hozzá új perec az új QR-rel, csak a régi perecek adapterrel...

(#50011) JulesTS válasza JulesTS (#50010) üzenetére


JulesTS
őstag

Ja és az 5Nm-es Fanatecből aprópénzért lehet 8Nm-esed. Fiam is megkapta a tome0001 féle tápot, szereti is...

(#50012) Neck válasza v2 (#50004) üzenetére


Neck
veterán

Logitech DD is van.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#50013) JulesTS válasza Neck (#50012) üzenetére


JulesTS
őstag

(#50014) Neck válasza JulesTS (#50013) üzenetére


Neck
veterán

Azt nem mondtam, hogy olcsó - csak azt, hogy van :D
Egyébként dícsérik, csak két hátránya van - drága, és nincs hozzá perec választék.

De ez a rumbling effektes történet állítólag eléggé baba. És ilyet out of the box nem ad senki más.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#50015) chris0000


chris0000
őstag

Hi. Újra elérhető a GT DD PRO (5Nm) Fanatecen 699€ áron! üdv.
#50014Neck a a rumbling effektes cumót melyik tudja? thx

[ Szerkesztve ]

(#50016) Neck válasza chris0000 (#50015) üzenetére


Neck
veterán

Ez ni, az effektnek TrueForce a neve:

[link]

egyelőre csak néhány játék támogatja.

Jules: elvileg ez is olyasmi, bár nyilván a négy bass shaker jobb, de out of the box ez se rossz.

a g923 hozta be, de az nagyon csirke ehhez, a tesztben amit néztem ott azt mondta a youtuber, hogy ebben a cuccban jön ki igazán.

Én ezt a videót láttam róla:
[link]

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#50017) JulesTS válasza chris0000 (#50015) üzenetére


JulesTS
őstag

Ez a rumbling effect a G923-nál jött be, és a DD is megörökölte. A bázis fiemware-e van felkészítve, hogy rezgető effekttel adjon plusz visszajelzést. Arcade játéknál lehet hogy ad valami pluszt, de szimulátornál nekem arra van szükségem, hogy a jármű fizikán alapuló pontos visszajelzést kapjak...
Effektek nálam a pedálokon és a fotel négy sarkából jönnek a shakerekből, de azok is telemetriai adatok alapján...

(#50018) JulesTS válasza Neck (#50016) üzenetére


JulesTS
őstag

G923-nál nem más mint marketing bullshit. 4000Hz... OK, de mit kezd vele egy fogaskerekes hajtás...
DD-nél lehet értelme, de ha ezeket beleteszik a szimulátor szoftver gyártók, akkor minden DD bázissal működni fog...
Egy ilyen megoldás jobban tetszene:
https://www.overtake.gg/games/assetto-corsa-competizione/new-accffb-force-feedback-app-for-assetto-corsa-competizione/
Csak ezt nem sikerült életre bírnom...

(#50019) Neck válasza JulesTS (#50018) üzenetére


Neck
veterán

Amit a Logitech ebben a szettben jól csinál - hogy a dobozból kivéve tök jó. Jó a base, jó a kormány, tök jó és konfigolható a loadcelles pedál, és van shaker, kijelző, stb.

Bedugod a Playstationbe és játszol.

Nekem a Fanatec is tetszik, de a QR, de a perec is kicsit bazári amit a Playstation szetthez adnak, de a pedál sem állítható úgy, meg azért csak 8nm vs 11. Meg csinálj Rumble effektet PSen.

lesz aki a Logit fogja venni és örülni fog neki. És a Fana szett a loadcelles pedállal meg egy Meki pereccel is ennyi.

Jelenleg konzolra asszem ez a Logi a legerősebb base.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#50020) fatal` válasza Neck (#50019) üzenetére


fatal`
titán

És a Fana szett a loadcelles pedállal meg egy Meki pereccel is ennyi.

Hol?

A bázis €600, a Meki €200, még egy ClubSport pedállal is csak €1200-nál vagyunk. Elite V2-vel vagy sima CSL LC-vel 100-200-at még lehet spórolni.

A Logi €1500 pedállal.

A QR valóban fos, remélem már idén hozzák az újat. Volt DD1 konzolra, az erősebb (bár most sold outnak mondja, lehet, hogy megszűntetik teljesen.

(#50021) Laby


Laby
senior tag

Amúgy ez a QR fos dolog nincs túltolva, vagy csak én nem érzem ekkora problémának?

Sokáig használtam műanyag QR Lite-ot CSL DD 8nm, és CSW 2.5-ön, egyiknél sem volt problémám (olvastam, hogy másoknak szokott azért a CSL DD-vel, de azt tudjuk be a bázis hibájának).
Fém QR-rel meg aztán pláne semmi gondom nem volt még.

Hozzáteszem, hogy nem szoktam pereceket cserélgetni játékok között, tehát a fémnél én használom a csavart is. Vagy pont ez a titok, hogy akik fosozzák a QR-t azt azért teszik, mert pont a gyorscsere funkciója értékelhetetlen, ha csavar nélkül nem tökéletes?

(#50022) GalaHU válasza Laby (#50021) üzenetére


GalaHU
őstag

Dehogy nem, szerintem is túl van tolva. Baráti körben többeknek van, senki sem panaszkodik rá. Nekem konkrétan a polcon lepi a por a csavarokat, aztán mégse hiányoznak, pedig mostanában csere-berélek rendesen.

A drágább és korai DD-knél ez kisebb valószínűséggel fordul elő, a budget kategóriában picit sűrűbben, de a relatîve magasabb ár miatt a vásárlók tűréshatára is alacsonyabb. De a használhatatlan erős túlzás. A csere is gyors tud lenni, csak (azt hiszem a pedálhoz) kapott zsírt kell a fémes felületekre kenni (csatikra vigyázni) és 2 ujjas lesz a dolog.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#50023) JulesTS válasza Laby (#50021) üzenetére


JulesTS
őstag

Szerintem, a Fanatec ára miatt az elvárás is nagyobb, valakinek belefér az apró kellemetlenség, valakinek meg elfogadhatatlan. Műanyag QR-rel nem volt gondom, de azt nem is használtam nagy nyomatékon, fémmel meg használom a csavart, mert nagy nyomatéknál hirtelen terhelésváltásra tud hangot adni csavar nélkül.
Fiamnál most a 8Nm-es táppal hallok néha a kattogást, de nem tudom, hogy a gomb kupakok vagy a QR zörög. Ő nem panaszkodik rá, mert fülesben játszik és nem is hallja...

(#50024) JulesTS válasza GalaHU (#50022) üzenetére


JulesTS
őstag

Nekem mostanában Kamion verseny miatt hetente többször is felkerült a Porsche 918RSR perec, majd vissza az F1, de a csavar nem sok időt vesz el, mert az imbusz kulcs be van tűzve a rigre egy gyorskötöző alá, viszont a DD1 gumi gyűrűje úgy megfogja a QR-t, hogy finoman mozgatva tudom csak lehúzni, ez meg tovább tart, mint a csavarozás...
Ezt a gumigyűrűt is bezsíroztad?

(#50025) GalaHU válasza JulesTS (#50024) üzenetére


GalaHU
őstag

A gumit nem zsíroztam, csak a QR belsejét és a base tengelyét. Előtte viszont kapott egy alapos takarítást, mert volt rajta kosz/por/stb rendesen, ez érintette a gumit is...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#50026) GalaHU


GalaHU
őstag

Az aktuális pimpelési projektemhez szeretnék venni a képen látható csavarból 5mm-el hosszabbat. Tudtok javasolni Pesten olyan boltot ahova eséllyel fordulhatok? Az átlagos barkácsboltban ilyesmit nem tartanak sajnos… :O



Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#50027) fatal` válasza Laby (#50021) üzenetére


fatal`
titán

Hozzáteszem, hogy nem szoktam pereceket cserélgetni játékok között, tehát a fémnél én használom a csavart is.

Én is használom, anélkül zörög. Szeretnék egy Formula perecet is, de ha csavarozgatni kell, akkor nem igazán "Quick" az a QR :)

Nem mondom, hogy használhatatlan (meg így egy kormánnyal egyelőre mindegy is), de ennyi pénzért elvárnék egy normális QR-t.

(#50028) chris0000 válasza Neck (#50016) üzenetére


chris0000
őstag

thx az infokat és neked is JulesTS. elég a QRL az 5Nm-es basehez, vagy egyből rendelnem kellene hozzá egy fém QR-t ha vennék egy GTDDPRO5NM szettet? ezeknél is már magnetic a váltófül? thx. üdv.

(#50029) f3rdzs0 válasza chris0000 (#50028) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

Én 5nm Mclarennel használom a QRL-t és teljesen meg vagyok vele elégedve. Minden ki-beszállásnál leveszem és nem olyan vészes. Persze nagyon menő lenne a QR1 hogy csak megnyomom és lejön, de ahogy látom akkor cserébe kattogni fog. Ez néha recseg ha nem húzom rá rendesen (néha meg túl ráhúzom és akkor nehéz leszedni), de azon felül full meg vagyok vele elégedve, az az extra 5 másodperc amivel tovább tart felrakni nem érzem, hogy megéri az extra költséget.

f3rdzs0

(#50030) Csoeri79 válasza GalaHU (#50026) üzenetére


Csoeri79
csendes tag

Róbert Károly krt-on a Lehel úttól nem messze van egy barkács szaküzlet. Rengeteg fajta csavaruk van. Próbáld meg, hátha. Nagy és Nagy Kft.

(#50031) chris0000 válasza f3rdzs0 (#50029) üzenetére


chris0000
őstag

thx az infot. gondolom akkor Te több perecet használsz, h le fel kell szerelni..
nekem kb. teljesen felesleges lenne akkor a másik QR1, mert én csak a GTDDPRO-hoz tartozó perecet használnám, és sose venném le... max ha el akarom rakni a dobozába... üdv.

(#50032) f3rdzs0 válasza chris0000 (#50031) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

Csak ez az egy perecem van (de tervezek egy P1-et venni black friday alatt), csak nem tudok máshogy bemászni az ülésbe (legalábbis körülményesebb) :))

Valszeg a csavaros QR1 stabilabb tud lenni, de ahogy nézem annak is vannak hátrányai, szóval nem érzem, hogy megéri plusz pénzt kiadni érte. Ha meg valahogy tényleg sikerül megrepeszteni vagy eltörni ezt, akkor ahogy láttam, Fana ad kedvezményt vagy ingyenes szállítást, szóval arra játszanék.

f3rdzs0

(#50033) bnorci71


bnorci71
addikt

Sziasztok!

CMR-CMR2 óta nem játszottam a RB Rally már kimaradt nem ment kormánnyal.
Most bekattantam és újra neki akarok kezdeni AC amin játszani szeretnék. 1-2 kört már kíváncsiságból mentem billentyűzettel, de hát na játszhatatlan.
Kérdésem.
Van egy Logitech Momo FFB kormány a gyereknél csak el kellene küldenie. A másik verzió veszek egy T248-t kezdésnek ismerkedésnek meg, hogy egyáltalán fogom-e élvezni az egészet.
Szerintetek próbáljam ki a Momo-t vagy vegyek egy használt T248-t kezdésnek ismerkedésnek?
Nem hiszem hogy online bajnokságban akarnék indulni inkább csak a magam szórakoztatása a Nordschleifén, Mount Panoraman, Stelvio-n :D

Az összefoglaló nagyon pazar rengeteg kezdő kérdésre választ ad. :C :R

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#50034) Joshi válasza GalaHU (#50026) üzenetére


Joshi
titán

Kötőelem boltot keress. A csavar lencsefejű imbuszos csavar, gondolom M3 vagy M4-es lehet.

[ Szerkesztve ]

(#50035) Bandit21 válasza bnorci71 (#50033) üzenetére


Bandit21
addikt

A Momo egy kincs tedd el egy múzeum egyszer egy csomó pénzt ad majd érte.
Vagy egyszerűen csak tedd a vitrinbe.

A t248 at azert ajánlom, (nem mert nekem is az van) a tmx el és a t150 el szemben mert a pedalja fényévekkel jobb mint bármi ebben az árban.

Önmagában a t3pm 50-55 újonnan ez eleve jár hozzá és már nem potméteres hanem mágneses. Nyilván egy loadcell pedál ujabb ugrás felfelé de ha 80 körül találsz max 1 éves t248 at akkor szertiem boven az eri meg.
A tmx /t150 is szijas/fogaskerék hibrid de csak 2 nm míg a 248 3.5-3.9 körül van.
Plusz a legtöbb tmx/150 hez t2pa van ami elég alap pedál.
Ami pro és T3pa az jobb mert van hozzá brake mod (egy gumi kúp) de nem mágneses. T3pM(agnet)

Logi kormányok kimaradtak de hangosak és nem ilyen erősek. És a pedál sincs egy szinten a t3pm el.

4 féle módon tudod állítani a keménységét és hasznos lesz a féktávokon de ha nem az alappal mész kellhet egy rögzített pedál tartó.

A t248 ára jojozik, karácsony előtt 125 volt aztán 99
Aztán vissza 125
Nemrég volt 90 is rövid ideig. A használt piac ennek nyilván nem örül de ez van.

Ha nem akarsz rá többet szánni szerintem nagyon jó kis kormányod lesz. Felső árban nyilván tök más lenne az ajánlat de azt az összefoglalóban úgyis láttad.

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#50036) JulesTS válasza GalaHU (#50026) üzenetére


JulesTS
őstag

https://www.fabory.com/hu

Fáy utcánál volt a központjuk és boltjuk is, most nem tudom, hogy működik-e a bolt. Őket érdemes megkérdezni, nem olcsó, de biztos lesz nekik és egy csavarnál talán nem számít az ár...

(#50037) JulesTS válasza bnorci71 (#50033) üzenetére


JulesTS
őstag

Inkább egy használt T248. A hibrid hajtás és a pedál is legalább egy kategóriával jobb lesz mint egy öreg fogaskerekes...
És ha nem jön be, aránylag kevés bukással el is tudod adni...

(#50038) bnorci71 válasza Bandit21 (#50035) üzenetére


bnorci71
addikt

+JulesTs

Momonak még a doboza is meg van igaz viseltes mert 15éve abba van a kinti karácsonyi házdíszítés.

Köszönöm a megerősítést magam is erre hajlottam.
Igen használtban gondolkodom lett is volna egy 2 év garis, de eladta másnak a tag. Mindegy.
Aztán majd meglátjuk merre tovább fejlődni, fejleszteni van hová határ a csillagos ég.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#50039) GalaHU válasza Joshi (#50034) üzenetére


GalaHU
őstag

Köszönöm srácok a tippeket mindenkinek, megoldódott a dolog.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#50040) f3rdzs0 válasza bnorci71 (#50038) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

+1 a T248 nagyon jó kezdő szett én nagyon szerettem. az egyetlen baja, hogy túl műanyag a kormány meg picit hangos a váltó.

[ Szerkesztve ]

f3rdzs0

(#50041) Bandit21 válasza f3rdzs0 (#50040) üzenetére


Bandit21
addikt

A váltora két oldalt egy-egy vastagabb befottes gumi ment fel nálam, azóta csöndben van. Műanyagnak műanyag sajnos tényleg, de hát ezért ennyi az ára. A komolyabb cuccokhoz képest játékszeru a külseje, de ereje van, és a pedál is baro.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#50042) bnorci71 válasza f3rdzs0 (#50040) üzenetére


bnorci71
addikt

a hangosság nem számít, majd a nejem bezárja a szobaajtót :DD :)) :DD vagy húzok egy gipszkarton falat az emeleti nappaliba és hobby szoba lesz.

Amin most még gondolkodok VGA-t kellene venni azt tudom hogy vagy HDMI vagy Dp-ből 3db legyen, ha majd egyszer esetleg 3monitor lesz. Azt nem tudom Radeon 400/500 sorozat legyen és elég a 4Gb vagy legyen 8Gb.
Egy Ryzen 2200G a gép lelke 16Gb Ram-al meg NVME SSD-vel

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#50043) JulesTS válasza bnorci71 (#50042) üzenetére


JulesTS
őstag

RX4xx és RX5xx kevéske lesz, főleg 3 monitorhoz. Nekem az RX6600XT 2560x1080-ban kis kompromisszummal elegendő...
Fiam is most kap az RX560 helyére egy RX5600XT-t...

(#50044) Laby válasza bnorci71 (#50038) üzenetére


Laby
senior tag

Ez a piros "fém" Momo, vagy a fekete műanyag? :U
A pirosnak biztos lesz eszmei értéke később, de a fekete nem hiszem hogy bármivel is többet érne mint a többi régi Logitech kormány.

(#50045) Bandit21 válasza Laby (#50044) üzenetére


Bandit21
addikt

Nekem alap volt, hogy a Momo, az a piros Momo :DDD .

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#50046) Joshi válasza Laby (#50044) üzenetére


Joshi
titán

Én a piros Momóért se adnák egy fillért se, ahogy a kelet-német hulladék autókért se (Trabant, Wartburg stb).

(#50047) f3rdzs0 válasza Bandit21 (#50041) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

Igen, van pár módszer a halkításra. Én toltam rá bőrborítást és teljesen jól megoldotta az olcsóság problémáját. Tényleg csak azzal van a baj, hogy a karimája full műanyag, mert utána nagyon prémiumnak érződött minden szempontból.

#50042 bnorci71
Attól függően mivel szeretnél játszani, a 3 monitor lehet elég ambíciózus. Ebben a kategóriában. Egy iracing még csak csak elfut, de ACC-nek pl sokkal több kell 3 monitorhoz.
Amúgy attól függően mire használod még a gépet, egy ultrawide monitor lehet jobb deal (én nagyon szeretem vele a setupomat).

f3rdzs0

(#50048) fatal` válasza Bandit21 (#50045) üzenetére


fatal`
titán

Nekem a Momo a fekete :DDD

(#50049) tome0001


tome0001
Topikgazda

Holnap rendeltem volna ezt a szettet LC-vel, erre ma hirtelen sold out lett: [link]
Az ideg szétvet...
Szerintetek pár napon belül lesz újra készlet, vagy ez a hajó már elment? :((

(#50050) Bandit21 válasza fatal` (#50048) üzenetére


Bandit21
addikt

Hát a Momo az feketében olyan volt, hogy ismertem olyat akinek mesélte egy barátja hogy látta már.
A Piros meg ugyanez +3 további lépcsőfok, de ufokkal.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.