Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

A segítségeteket kérném!

Kaptam kölcsönbe egy BTech BJW-350-es [link] Force Feedback kormányt, mivel szerettem volna azzal kipróbálni az F1 Challenget.
Feltettem a legújabb drivert, újraindítottam a gépet, F1 indít, kormány nem megy.
Próbaképpen feltettem a Most Wanted-ot is, azzal féligmeddig műxik a kormány. Ezalatt azt értem, hogy verseny közben a pedálok abszolute nem reagálnak semmire, menüben viszont lehet őket használni léptetésre! Tehát verseny közben a pedálokkal nem tudok gázt adni, hanem erre a kormányon lévő gombokat tudom csak használni, ami hát mit ne mondjak, kicsit xar, így nemsokat érek vele.
F1 Challenge-ben viszont abszolute nem reagál a kormány.

Van vkinek ötlete?

[Szerkesztve]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1002) slayer006 válasza A_ScHuLcZ (#1001) üzenetére


slayer006
addikt

talán a vezérlés billentyűzetre van állítva a progiban

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#1003) Met válasza A_ScHuLcZ (#1001) üzenetére


Met
nagyúr

Játékban bekalibráltad?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1004) PeL


PeL
addikt

Hi All!

Trust GM-3100R típusú kormányról lenne szó, van 1 kis gond vele:

Amikor jobbra tekerem akkor már 3/4 -énél úgy érzékeli hogy teljesen ki van tekerve, tehát van 1/4 fordulatnyi ''holt'' része...
Mindez azért rossz mert jobbra fordulásnál sokkal érzékenyebb, ellenkormányzásnál meg abszolút idegesítő hogy egyből tulrántom.

A fékpedálnál ugyanez a helyzet, már 3/4 benyomásnál úgy érzékeli hogy be van nyomva teljesen.

Kalibrálásnál is ez van, lehet hogy selejtes példányt fogtam ki ? :F

Megnéztem a gyártó honlapján, külön driver nincs hozzá, az XP alapból támogatja

(#1005) Met válasza PeL (#1004) üzenetére


Met
nagyúr

Nem tudod állítani a Dead Zone-t?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1006) Csabee. válasza PeL (#1004) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Tedd fel a driverét és kalibráld be a kormányt;)

Üdv: Csabee.

(#1007) A_ScHuLcZ válasza Met (#1003) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Azt hol lehet?

Én ilyet találtam, ezt beállítottam: Force Feedback type: itt beállítottam h Wheel

Mást is kell még? Hol? Controlsba többet nem találtam, amit esetleg lehetne...

A MW-os problémára vmi ötlet?

Srry ha láma a kérdés, de még sosem használtam pchez kormányt :U

[Szerkesztve]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1008) ByB


ByB
addikt

A lassan elkészülő GTR2-höz szeretnék valamilyen kormányt venni: a Logitech® Formula™ Force EX néztem ki, mint korrekt ár/érték arányú darabot. Vannak kimagasló előnyei, vagy hátrányai? :F

yó8

(#1009) Csabee. válasza A_ScHuLcZ (#1007) üzenetére


Csabee.
nagyúr

NAh! Menjél a start-> beállítások->vezérlőpult->nyomtatók és már hardwerek->gamecontrollers->és ott elvileg felismeri a kormányod, rűámész hogy properties, és ott kitudod próbálni a kormányodat, ha itt is rossz akor az gyárilag hibás, vagy elromlott!

Üdv: Csabee.

(#1010) Csabee. válasza ByB (#1008) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Kimagasló előny max a kormánynak a forgásszáma, vagy a rezgés, de sztem sok különbség nincs a kormányok között, nekem is van egy anno elég drágán vettem de nemhasználom:)

Üdv: Csabee.

(#1011) ByB válasza Csabee. (#1010) üzenetére


ByB
addikt

Köszi a választ! :R Legjobban nekem a Momo tetszett, de sokkalom az árát, tud valamivel többet mint más ff Logitech kormányok? (Leszámítva a botváltót.)

ui.: Olyan kormányt szeretnék, amin van pillangóváltó, a Logitech-nek létezik ilyen?

[Szerkesztve]

(#1012) Met válasza ByB (#1011) üzenetére


Met
nagyúr

A 20k sok a Momoért?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1013) Csabee. válasza Met (#1012) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Pillangó váltó alatt mire gondolsz?:) nekem thurstmaster van ;) :D és iszonyu jól megy!:)

Üdv: Csabee.

(#1014) ByB válasza Met (#1012) üzenetére


ByB
addikt

Újonnan abszolút nem sok, én inkább 30 körül láttam... :R

(#1015) ByB


ByB
addikt

Thrustmaster Rallye GT Pro FF - [link] - igen tetszetős darab! :R Valaki találkozott már vele?

(#1016) Szten Márs válasza ByB (#1015) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hmmm nem, de baromi jól néz ki, igényesen van megcsinálva így ránézésre... mennyibe fáj egy ilyen?

(#1017) Csabee. válasza ByB (#1015) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Biztos jó kormány, és megbízható, nekem is thrustmasterem van ;) és ez is jólnézki:D Thrustmaster force feedback racing wheel!

Üdv: Csabee.

(#1018) ByB válasza ByB (#1015) üzenetére


ByB
addikt

Itthon nem is láttam árlistákban Thrustmaster-t, nem hogy ezt az új darabot! :R Álom kategória...

(#1019) Met válasza Csabee. (#1013) üzenetére


Met
nagyúr

Pillangó vagy bajusz kapcsoló.
Ami a kormánykerék mögött található.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1020) Met válasza ByB (#1014) üzenetére


Met
nagyúr

Mostanában MM-ban 20k volt akcióban.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1021) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Srácook!
Lekkisssebbiszámítt bódba láttam Logitech kormányt 15-ért.Típusát nem tudom.
Szerintetek érdemes olyat venni?
Vagy itt alapból ne vegyek?

(#1022) ByB válasza horvathkrisz (#1021) üzenetére


ByB
addikt

Hátha ráismersz - [link] :R

(#1023) horvathkrisz válasza ByB (#1022) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Köszi a linket!
Talán ez lehetett az:
[link]

Nem vagyok benne biztos, legközelebb arra járok, felírom a pontos típusát!
Tudtok majd akkor is segíteni?
Mert abszolút nem értek hozzá, nem akarom hogy ''átvágjanak'' pl ha esetleg máshol ugyanazt 7E Ft-ért megkapnám...

(#1024) Csabee. válasza Met (#1019) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Jah értem nekem is olyanom van , de mellette van még külön váltó is:) én azt sportváltónak hívtam :D

Üdv: Csabee.

(#1025) Met válasza Csabee. (#1024) üzenetére


Met
nagyúr

Momo Racing?
Amikor olyanom volt a pillangókkal váltottam az oldalsó váltókarra meg a kéziféket tettem.
Jó volt :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1026) Csabee. válasza Met (#1025) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Jaja jó minden, a tudása is jó a kormányoknak manapság, csk az az igazság hogy nagyon kevés játék van mostanába amivel kilehene használni ezeket:(

Üdv: Csabee.

(#1027) A_ScHuLcZ válasza Csabee. (#1009) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Megcsináltam, mindent úgy, ahogy írtad, semmi változás... :(

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1028) PeL válasza Csabee. (#1006) üzenetére


PeL
addikt

nincs drivere, mert megnéztem a gyártó honlapján és ott is azt írták hogy nincs hozzá küön driver, mert a Windows XP felismeri magától

(#1029) Csabee. válasza A_ScHuLcZ (#1027) üzenetére


Csabee.
nagyúr

de ott reagált rá?normálisan? ahol kipróbátad?

Üdv: Csabee.

(#1030) Csabee. válasza PeL (#1028) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Akkor lehet más kormány driverét kéne leszedni és menne vele..:)

Üdv: Csabee.

(#1031) Illidan


Illidan
tag

Sziasztok!

Vettem egy Logitech Formula Force EX-t és van vele egy elég idegesítő probléma.
Több játékkal is próbáltam (NFS Porsche, F1Challenge, Colin McRae, Screamer 4x4) és a ff-el valami nem ok. Jobbra teljesen jól megy, de balra olyan, mintha a fogaskerekek elcsúsznának egymáson és rászkódik az egész.
Feljebb commanDOS-nak hasonló problémája volt, más is találkozott már ilyennel?
Bár holnap biztosan visszaviszem, mert ez így nem az igazi. :(

(#1032) - Mixa -


- Mixa -
tag

Látom mindenki veszi a kormányt a neves gyártóktól. Én pofátlanul építek magamnak egyet. :) S miből áll a cucc?

Honda CRX 3 küllős kormány
Alfa 33 sebváltó (egyenlőre szekvenciális, később H)
Alfa 33 krézi (kézifék;))
Mitsubishi Carisma Gáz-Fék-Kuplung! ;)
Recaro ülés (nem kagyló:( )

Egyenlőre elméleti szinten megvan minden, plusz az alkatrészek is, amit össze kéne ''heggeszteni''. Az elektronikát leteszteltem és ment (kézzel tekertem a potit és nyomogattam a gombokat, mint Didi... :)) ). Remélem nemsokára elkészül a cucc és többet mondhatok a dologról. Célom elsősorban az, hogy igazi autós alkatrészekből rakjam össze és gameportról működjön (viszont FFB nem lesz benne, egyenlőre...). Még rengeteg a tennivalóm (pl. fék úgy keményedjen, mint az igazi autóban és úgy is reagáljon, kormány, ...).

Mixa

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1033) bosco89


bosco89
tag

valaki tudna segiteni?
a problémám,vettem egy thrustmaster formula 1 racing wheel kormányt,de drivert nem kaptam hozzá,régebbi darab ez!és egy driverre volna szükségem,mert igy használhatatlan!a gyárto oldalán nem találtam! :R :R :R :R :R :R :R :R :R

Az igaz barát nem áll az utadba,csak akkor ha lefelé tartasz a lejtőn!!!

(#1034) Illidan válasza bosco89 (#1033) üzenetére


Illidan
tag


[link] Itt talán van, de regisztrálni kell a driverhez és még valamit a gépre is le akar szedni a letöltéshez, úgyhogy én nem nagyon erőltettem, nem biztos, hogy megy. (akár még valami trójai is jöhet vele :F )

(#1035) #67688960 válasza bosco89 (#1033) üzenetére


#67688960
törölt tag

Már bocs, de nem ez az a kormány:Thrustmaster Formula One?
[link]

(#1036) bosco89 válasza #67688960 (#1035) üzenetére


bosco89
tag

az a driver nem jo,lekatam de nem xpre valo vagy nemtudom

Az igaz barát nem áll az utadba,csak akkor ha lefelé tartasz a lejtőn!!!

(#1037) #67688960 válasza bosco89 (#1036) üzenetére


#67688960
törölt tag

azzal kezdik nagy betükkel, hogy ez a kormány nem kompatibilis az XP-vel,

(#1038) bosco89 válasza #67688960 (#1037) üzenetére


bosco89
tag

boccs csak németül beszélek meg magyarul!émis rájöttem!de köszönöm!maga a kormány se xp compatibilis sajna!

Az igaz barát nem áll az utadba,csak akkor ha lefelé tartasz a lejtőn!!!

(#1039) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok! Ismeritek a Hama 4in1 Racing Wheel kormányt. vibrás olcsón megtudnám szerezni, de csak holnap délutánig. Úgyhogy érdekelne hogy mennyire jelez vissza az útról, mennyivel rosszabb mint egy feedback-es stb.

(#1040) #67688960 válasza mclaren777 (#1039) üzenetére


#67688960
törölt tag

A vibrás csak rázza a kormányt, a force feedback meg tekeri húzza rázza forgatja ki akarja tépni a kezedből, és jól lehet vele csúsztatni a kocsit.
Nekem volt vibrás, is most feedbackes van. Szerintem akkor már jobban jársz egy dual motoros két analóg joyos kontrollerel(olyanom is van, sőt van amikor inkább azt használom) az kényelmesebb.

(#1041) Illidan válasza mclaren777 (#1039) üzenetére


Illidan
tag

Helló!

Nem ismerem az említett kormányt, de a Hama termékeivel nekem eddig nem túl jók a tapasztalataim. Bár ettől még ez lehet jó. Abból kiindulva, hogy csak ez az egy kormányuk van valószínű, hogy egy másik gyártó termékét vásárolták meg és cimkézték át.
A feedback-hez képest a vibrás kormányok nem tartanak úgy ellen (vagy egyáltalán nem :F ), kevésbé valósághű visszajelzést adnak.

Sok válaszra ne számíts, mert nem nagyon pörög ez a topic, még az elterjedtebb kormányokról is alig van infó, illetve kérdésekre válasz :O
Ha tényleg nagyon olcsó és nem vársz tőle csodát, akkor szerintem megveheted.

(#1042) Met válasza mclaren777 (#1039) üzenetére


Met
nagyúr

A Hama az tök jó átalakítókat és kábeleket gyárt de jobb ha nem kezdenek el kormányokkal foglalkozni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1043) mclaren777


mclaren777
senior tag

5000 FT ért jutnék hozzá, dobozosan, mindennel, gari nélkül
http://www.hama.de/portal/articleId*121542/action*2563
de elbizonytalanodtam, hogy a Force Feedback jobb lenne. mondjuk az jóval többe kerülne gondolom

(#1044) Illidan válasza mclaren777 (#1043) üzenetére


Illidan
tag

Ha jól gondolom, akkor ez egy használt kormány. Gari nélkül én nem venném meg, mert az egy dolog, hogy olcsó (annyira azért nem is), de ha 1 hónap múlva szétesik, akkor az olcsó inkább drága lesz.
Használtan annyival nem drágábbak a FF kormányok sem. Itt a ph-n 5-10000 Ft körül mennek a Logi FF GP-k és Saitek-ek. Jó esetben csak párszor használtak és még garancia is lehet rajtuk (általában a drágábbak ilyenek). Ezek össze sem hasonlíthatók a Hama-val tudásban, minőségben.

(#1045) - Mixa - válasza - Mixa - (#1032) üzenetére


- Mixa -
tag

NA Mixa ez sem kormányos topic. S jobb lenne ha végre abbahagynád ezt a hülye ötletet, hogy építesz kormányt PC-hez! :((



Különben Honda CRX autó kormány eladó! :(((

(#1046) Szten Márs válasza - Mixa - (#1045) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ömm izé... az eredményt asszem kiváncsian várjuk (vártuk volna), de mivel nem kértél segítséget/tanácsot szótlan maradt a tömeg. AMúgy meg gondolom hogy nem a visszajelzés hiánya miatt cancelezed a projectet.... :U

(#1047) - Mixa - válasza Szten Márs (#1046) üzenetére


- Mixa -
tag

Üdv. Mixa akkor írd le a címet! :(((

A mixa.try.hu-n megnézhető meddig jutotam (ülés), mit akartam (változatok), mire csatlakozott volna (game port). A többi menüpont nem műxik!

Esetleg foyltatom majd kiderül, különben FATER miatt ment el tőle a kedvem. :((

[Szerkesztve]

(#1048) quby válasza - Mixa - (#1047) üzenetére


quby
őstag

ne add fel!Én a muter miatt paráztam 1 kicsit de aztán mégis itt van!A kormány ugyan bóti (logi DFP) de a többi hómméd :DD ....ja az ülés e36-ból van
[link]

[Szerkesztve]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#1049) - Mixa - válasza quby (#1048) üzenetére


- Mixa -
tag

Wow Bró! :D Tetszik a cucc (Bár utálom azt a kocsimárkát.)

Látom összecsukható kompakt kis szerkezet lett. :) Mennyi munkaóra volt benne? Teljesen egyedül csináltad?

Thx, kicsit visszahoztad a kedvem. Délután az volt a baj, hogy a krézinél kitaláltam lecsípek 4cm-es L alakú vasat, amit majd átfúrok és hozzábiggyesztek. 10 perces meló lett volna, aztán fater kitalálta, hogy nem jó, mer minek kell a ''szögvasat'' szétb.szni (ami pár éve rohad az udvarban), miért nem rakok oda mást (mondjuk azt amit pár hónapja már valaminek előkészített). :((( Szóval ezektől elmegy a kedvem... Kapásból fölhozott 20 különböző bonyolultabb hülye megoldást. Bár mellette szól, hogy tapasztaltabb, meg könnyebbre akarta a szerkezetet...

De ez még csak a prototípus :) . Ezután következő 2-ik lesz az igazi. Ja igen az elektronikát kirakom az oldalra, hátha valaki mást is érdkel. (Elektronika V1.0 menüponthoz.) :B

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.