Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) Star/[GM]Ray válasza AcCEsS (#51999) üzenetére


Star/[GM]Ray
csendes tag

Meddig van a TrackRacer-nél ez a SummerSale akció azt lehet tudni ?

OBSCURE - staaR - AMD ?! < INTEL ?!

(#52002) AcCEsS válasza Star/[GM]Ray (#52001) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Nem találtam róla infót, de a TR80 sajnos nem akciós...

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#52003) Star/[GM]Ray válasza AcCEsS (#52002) üzenetére


Star/[GM]Ray
csendes tag

[ Szerkesztve ]

OBSCURE - staaR - AMD ?! < INTEL ?!

(#52004) Lincoln76 válasza GalaHU (#51998) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

Sorry ezt nem tudtam. :R

(#52005) Lincoln76 válasza Star/[GM]Ray (#52003) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

Nyilván az Mk5-re gondolt, nem a lite-ra.

(#52006) JulesTS


JulesTS
őstag

Fanatec új akció:

(#52007) Lincoln76


Lincoln76
aktív tag

Szeretném kérdezni, hogy az 5 db shaker-nek kell külön kis erősítő(k), vagy jó a "sima" 5.1 (igazából 7.2 atmos meg minden tudó) házimozierősítő is, amit jelenleg nem használok?
Vagy pl ebből kellene 3 db? [link]

A shaker-ek már megvettem, külföldröl jönnek...

Előre is köszi a választ. :R

(#52008) biker válasza Lincoln76 (#52007) üzenetére


biker
nagyúr

jó a házimozi erősítő, ha minden csatornán tud 20-100Hz köti sávot leadni, nincs szűrőzve a center meg a satellit.

És kell egy 5.1 vagy 7.1 hangkártya azon kívül, amin hallgatod a játékot. vagy hdmi-n ha van bemeneted az erősítőn

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#52009) Lincoln76 válasza biker (#52008) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

Köszi szépen, hát ez passz nem tudom, hogy a mély kimeneten kívül a többi tudja-e 20-100hz közötti sávot, ennek utána kell néznem.
A hangkártya nem gond. Van több is.
Szóval, ha nem tudja, akkor fent említett erősítő jó, vagy milyet kellene vennem?

(#52010) Bandit21 válasza JulesTS (#52006) üzenetére


Bandit21
addikt

Nem rossz, bár egy Meki perec+ 3 pedálos csl lc -vel igyis 600 eur.

Ha viszont úgy nézem hogy ez csak +200 a ready to Race hez képest, akkor már kiváló deal.

Nekem kell még vennem majd egy mekit 199 ért és egy lc pedált 139 ért.

Épp a p1 v2 kormány 130 körüli ára lesz a difi.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#52011) biker válasza Lincoln76 (#52009) üzenetére


biker
nagyúr

igen, bármi jó, shakerre nem kell hifi, jók a 10eFt-os 2x100W-os D osztályú kínai cuccok is. nem lényeg hány % a THD-je

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#52012) Lincoln76 válasza biker (#52011) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

Aha értem, akkor erre felesleges használni egy 300 ezres erősítőt, inkább veszek ilyen olcsó izéket a seggem alá :) bár házimozi erősítőm csak porosodik nekem fél éve már.
Köszi még egyszer

(#52013) JulesTS válasza Lincoln76 (#52012) üzenetére


JulesTS
őstag

Azokhoz az erősítőkhöz még kell 3db 24V-os táp is...
Az első bejegyzésnél vannak linkek erősítőhöz és táphoz:
https://4utem.blogspot.com/search/label/shaker
Azzal kicsit olcsóbban kijössz...

(#52014) Lincoln76 válasza JulesTS (#52013) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

Értem, köszi szépen :R
Van 2 ilyen régebbi 7.1-es hangkártyám is, de soha nem volt gond velük.
Gondolom ezek erre célra teljesen jók...

(#52015) AcCEsS válasza Lincoln76 (#52007) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Nem válasz a kérdésedre, de pont ma üzemeltem be a primitív 2 csatornás bass-kickeremet (Dayton BST-1), és kérem el vagyok ájulva tőle. Órák óta élvezem az ánuszmasszás örömeit meg a lábzsibbasztás tökéletes élményét, és nem is értem, hogy hogyan tudtam ezek nélkül létezni!!! :D A ma kiadott Raceroom-féle Porsche 944 Turbo Cup itt dorombol alattam most is...

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#52016) AcCEsS válasza Lincoln76 (#52014) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Sztem teljesen jó lesz, számtalan YT-videóban ilyeneket használnak, a lényeg, hogy elég nafta jusson el a rezonátorokhoz...

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#52017) JulesTS válasza AcCEsS (#52015) üzenetére


JulesTS
őstag

944-est nekem is ki kellett próbálnom...
https://youtu.be/ctqBTsYCXAQ

(#52018) JulesTS válasza Lincoln76 (#52014) üzenetére


JulesTS
őstag

Ha valódi 7.1-es akkor biztos jó lesz, csak érdemes mindíg csatlakoztatva tartani, mert a simhub szereti elfelejteni a hangkártya/csatornák beállításait...

(#52019) zodo válasza GalaHU (#51996) üzenetére


zodo
nagyúr

Nézzetek szét a videó (3 típus bemutató) alatt vagy kérdezzetek rá akár itt vagy weboldalon.

GT Omega kicsit több méretet ad meg pl. Prime Lite-al vehető RS6 ülésnél.
Nekem kb. pont jó de csak 164cm/60Kg vagyok.

(#52020) biker válasza AcCEsS (#52016) üzenetére


biker
nagyúr

a nobsound kicsi, max a 25W-os dayton audio puckhoz elég.
vannak 2x160W D osztályú kis erősítők, arra felmegy 3-4 dayton csatornánként, vagy a mára nem listázott, de haszáltan kapható 100W bodyshakerek

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#52021) biker válasza JulesTS (#52018) üzenetére


biker
nagyúr

nekem ezt akkor is megteszi, ha mindig fixen csatlakozva van.
és rendre mindent újra kell állítani

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#52022) Lincoln76 válasza AcCEsS (#52015) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

AuraSound AST 2B-4 shaker-ek (50W 3db) jönnek meg kettő kisebb Dayton Audio TT25
... Aztán majd meglátjuk, hogy lesz a legjobb. Nyilván egy Aura megy a szék alá, meg talán a háttámlára is. :)

(#52023) zsozsa74 válasza biker (#52021) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Azt hittem, hogy csak én bénázok el ezzel valamit. Qrva idegesítő tud lenni. De most volt egy időszak, hogy fél évig hozzá sem kellett nyúlnom. Aztán most megint kezdte...

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#52024) zsozsa74 válasza Lincoln76 (#52014) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Akkor ezek szerint készülsz a pc-s szimezésre? Mert konzolon ez így nem megy. (Csak nagyon korlátozott formában, mondjuk egy Buttkicker Gamer 2-vel)

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#52025) Lincoln76 válasza zsozsa74 (#52024) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

De már működik, a Simhub támogatja a GT7-et. Minden telemetria adat működik.
Ettől függetlenül is, a jövőben úgy is jól jönnek a shakerek. :)

A simhub letöltési oldalról.

The dilemma release … should I or should I not add Gran Turismo support ? SimHub is dedicated to PC games support and supporting Gran Turismo games which are console “only” was creating such big dilemma ! After a long (really long !) I finally decided to release it ! Have fun !
Special thanks to Nenkay and GTPlanet members who opened the way to GT telemetry !
Happy Holidays Season to all of you !
Added support for Gran Turismo 7

[ Szerkesztve ]

(#52026) zsozsa74 válasza Lincoln76 (#52025) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Na király, ezt nem is tudtam!

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#52027) Lincoln76 válasza zsozsa74 (#52026) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

Ez volt mindennek kulcsa és nem is értem, hogy ez miért volt rejtve, de kinyitották [link] ...

(#52028) Lincoln76 válasza Lincoln76 (#52027) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

Elnézést, a fenti videó is jó, de igazából ezt akartam mutatni, hogy Japánban lehet kapni vagy 3 millió yen-ért ezt szuper szimulátort.
ÉS a csávó a GT7-ben vezette, és minden működött, akkor jött egy NEnkay nevezetű fickó, akinek fényt gyúlt a fejében, hogy ha ez így működik, akkor a telemetria adatoknak is ott kell lennie valahol. A többi ismert, az eldugott adatokat megtalálták így most minden ok...

Érdemes megnézni a vezetési stílusát... (is), nekem egy kicsit furcsa ez a jobb lábbal rugdosom a féket gázt egyszerre, amikor manuálisan vált...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#52029) zodo


zodo
nagyúr

Frissítem a hardvereket mint Cpu, Vga, Ram és új SSD-k.
Szerintetek a külön játékra szánt SSD-re tegyem Steam mellé a Fanatec Drivert és Fanatec Lab-ot vagy nincs jelentősége?

Valamint hogy volt a fana cuccok telepítés menete? :B

(#52030) zodo válasza zodo (#52029) üzenetére


zodo
nagyúr

Telepítés menete kérdés stornó, megtaláltam ha minden igaz.

- A legfrissebb Fana drivert kell letölteni és telepíteni.
- Aztán a bázist perec nélkül frissíteni (a driverből lehet indítani a firmware managert),
ha az megvan, akkor mehet rá a perec és azt is frissíteni.
- A pedált meg szintén frissíteni USB-n keresztül.
De arra ügyelj, hogy a pedál ne legyen egyszerre a bázisba meg az USB-n a PC-hez is csatlakoztatva, mert tönkremegy...

(#52031) zsozsa74 válasza Lincoln76 (#52028) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Na most engem leginkább az érdekelne, hogy hogy a francba használt a gt7-hez egy Moza kormányt? És a bázis is Moza volt. A Fanán kívül senkinek nincs DD kormány kompatibilitása Playstationhöz...🤔

Update: Simán lehetett más is a bázis, benéztem, nem tudom megállapítani, mi az...

[ Szerkesztve ]

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#52032) Lincoln76 válasza zsozsa74 (#52031) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

De igen most, hogy mondod, azért látszik ( ha nem is jól , az egy MOZA bázis) ...és kormány.

(#52033) Lincoln76 válasza biker (#52020) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

Tudsz mutatni ilyen erősítőket?
Pár linket? :R

(#52034) Gigi01 válasza GalaHU (#52000) üzenetére


Gigi01
őstag

Na voltál koncerten?Nekem már remeg a lábam!Sosem voltam ilyenen,tuti teltházas lesz!

(#52035) Steve1207 válasza zsozsa74 (#52031) üzenetére


Steve1207
veterán

Brook Ras1ution 2 adaptert szoktak használni, ha nem kompatibilis az adott gépezettel. Lent a mapping, mit mire oszt ki meg hasonlók infók.

[ Szerkesztve ]

.

(#52036) GalaHU válasza Gigi01 (#52034) üzenetére


GalaHU
őstag

Nagyon király volt, teltház és jó hangulat. Magukhoz képest nem is kèstek sokat… :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#52037) JulesTS válasza Lincoln76 (#52028) üzenetére


JulesTS
őstag

Keress rá a "heel and toe" technikára. Az a lényeg, hogy manuális váltóval, fékezés közben ha váltasz vissza, akkor a bal láb a kuplung, jobb láb a fék és amikor visszaváltottál és a kuplung összezár, akkor az alapjáraton lévő motor lassabban forog mint a váltó nyelestengelye, így a motor hirtelen megfogja a hajtott kerekeket, amik blokkolni fognak, ha még közben kicsit kanyarodsz is, akkor biztos a megpörgés. Ezért kell a motor fordulatát kicsit felpörgetni mielőtt a kuplungról leugrasz. Bal láb kuplung, jobb láb fék, nem marad más mint a jobb láb sakával a gázra rúgás...
Ez etalon:
https://youtu.be/n9FL0WInyTQ
Be kellett kamerázni az autót, mert álló autóban nem tudta megcsinálni, egyszerűen nem tudta, hogy menet közben hogyan nyomkodja a pedálokat...

(#52038) fatal` válasza JulesTS (#52037) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem másik videót akartál linkelni. :DDD

(#52039) Lincoln76 válasza JulesTS (#52037) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

Értem, mivel én kormányon váltok és bal lábbal fékezek, ezért lényegében én a jobb lábammal adagolom a gázt :)
Jah, szerintem is másik videót akartál, egyébként van revolut számlám, de a gyerekeknek is :) :D :R

[ Szerkesztve ]

(#52040) JulesTS válasza fatal` (#52038) üzenetére


JulesTS
őstag

(#52041) biker válasza Lincoln76 (#52039) üzenetére


biker
nagyúr

akkor is kell egy throttle blip :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#52042) JulesTS válasza Lincoln76 (#52039) üzenetére


JulesTS
őstag

Félautomata váltónál a motorvezérlő ad gázfröccsöt. (auto throttle blip).

[ Szerkesztve ]

(#52043) Lincoln76 válasza zsozsa74 (#52026) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

:)

(#52044) JulesTS


JulesTS
őstag

Raceroom ideiglenesen újra igyenes lett:

(#52045) biker válasza Lincoln76 (#52033) üzenetére


biker
nagyúr

hát tényleg van 100 féle
hazai forrás 2x100W
aliról meg ilyet használok épp

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#52046) JulesTS válasza biker (#52045) üzenetére


JulesTS
őstag

Vicces méretűek ezek a D osztályú erősítők...

(#52047) biker válasza JulesTS (#52046) üzenetére


biker
nagyúr

a D osztály ennyi. valami nudli kis hőveszteségű nyers mosfet kimenet, 100Won jó ha 5W meleget lead.

A osztály az ellentéte, 20W A osztályú erősítőhöz kell olyan 3kg alumínium hűtőborda és 70fokos nyugalmi fűtés (2-3A tranzisztoronként)

a minősége is olyan, de nem kell hifi ide

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#52048) footy válasza biker (#52045) üzenetére


footy
addikt

A magas frekvenciakat hogyan valasztod le? Passziv hangvaltoval?

(#52049) biker válasza footy (#52048) üzenetére


biker
nagyúr

miért kellene? Az NEM hangkártya kimenet, ehhez kell a simhub, ahol beállítod az effekteket.
minden effektnél erősség, frekvencia, és ha van akkor tartomány beállítható, így általában 20-80Hz közti effekteket adsz ki, nem fog kimenni magasabb, nem kell hangváltó sem

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#52050) JulesTS válasza biker (#52047) üzenetére


JulesTS
őstag

Régi szép idők, amikor középsuliban a fél osztály Quad 405-öt épített, jó nagy hűtőbordával és nagy toroidtrafós táppal...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.