Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) arty válasza N€T0X|N (#13000) üzenetére


arty
veterán

ha tudná is... pedál nélkül sokra nem megy vele :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#13002) N€T0X|N válasza arty (#13001) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Van hozzá pedál is. Legalábbis, ha azt kapta, ami a hivatalos csomagban van, mert abban kell lennie, nem csak ennek a vicces megoldásnak.

Vagy félreértettelek? :D

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#13003) ClayMore


ClayMore
aktív tag

Halihó!

Elolvastam az 1. hszt!

kormányt keresek átlagos játélkhoz. Inkább simek mint NFS-ek.

tartós legyen. FFB nem érdekel. max 20-25k-t szánok rá. 3 pedál must have. ha van H váltó az előny.

mit érdemes vennem és HOL érdemes vásárolni?

:R
:R
:R

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#13004) N€T0X|N válasza ClayMore (#13003) üzenetére


N€T0X|N
őstag

3 pedált ennyiből nem kapsz újonnan. A Thrustmaster RGT valószínűleg kijön belőle használtan, csak az örök élet arra nem nagyon vonatkozik, úgyhogy necces.

Sent from my keyBoard

(#13005) ClayMore válasza N€T0X|N (#13004) üzenetére


ClayMore
aktív tag

és használtból mit érdemes venni és mire figyeljek oda használt cumónál?

joystick a legközelebbi technológia amit ismerek.

kormányom még nem volt sajátom.

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#13006) Dr. Gonzο válasza ClayMore (#13005) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Logitech Driving Force GT-t kapsz 25 környékén. Persze H váltó felejtve.

(#13007) N€T0X|N válasza Dr. Gonzο (#13006) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Persze H váltó felejtve. - meg a 3 pedál is, amit nagyon akar a kolléga. De más opció tényleg nincs nagyon ilyen áron.

Sent from my keyBoard

(#13008) ClayMore válasza N€T0X|N (#13007) üzenetére


ClayMore
aktív tag

HA most veszek DFGT-t akkor később tudok hozzá csatlakoztatni pl egy hárompedálos megoldást?

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#13009) Zozzer888 válasza ClayMore (#13008) üzenetére


Zozzer888
addikt

TomCat asszem pár hsz-el korábban rakott képeket egy ilyen projektről:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13010) N€T0X|N válasza ClayMore (#13008) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Vagy gányolsz valamit vagy veszel hozzá egy USB-s Fanatec pedált, ami bármi mellé csatlakoztatható. Ez 45K körül kezdődik + szállítás.

Sent from my keyBoard

(#13011) BigBlackDog válasza ClayMore (#13008) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem, vagyis a kormányhoz (DFGT) biztos nem. USB-s csatlakozóval léteznek hárompedálos megoldások, ha jól tudom, de azoknak az ára 30-40e Huf körül indul (pl. Fanatec). Vagy esetleg egy G25/G27 pedálszettet veszel és egy rossz G25/G27 elektronikával rákötöd a gépre (van fórumtárs, aki ilyenekkel foglalkozik).

[ Szerkesztve ]

(#13012) TannerHUN válasza ClayMore (#13003) üzenetére


TannerHUN
aktív tag

Thrustmaster RGT FFB Clutch lesz a Te kormányod. Nekem is ilyen van, de szimulátorhoz kevés lesz... Legutolsó ismert ára 28E Ft volt bő 1 hónapja. Azóta nem lehet kapni idehaza.

TannerHUN felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! (PH megbízhatóság)

(#13013) ClayMore


ClayMore
aktív tag

hát akkor az a nagy büdös helyzet h ez a vétel elnapolva.

köszönöm mindenkinek!

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#13014) El_Gigante válasza ClayMore (#13013) üzenetére


El_Gigante
tag

Nekem már fél éve elnapolva:d Két fajta kormány kapható itthon, olcsó és drága.

(#13015) arty válasza N€T0X|N (#13002) üzenetére


arty
veterán

útejóég.... akkor ez a világ vicce :D

sry!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#13016) VegyesTamás válasza ClayMore (#13003) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

DFP-DFGT- aztán g25 pedál 10k+Leo Bodnar féle átalakító, vagy nagyon...ISMÉTLEM nagyon megsütött g25 alaplap. (A kihangsúlyozás azért van, mert a legutóbbi g25 alaplap áldozatom már teljesen menthetetlen volt. :D Viszont az átlag halottnak kiáltott g25 alaplap még menthető! Akinek ilyenje van nem szabad elpocsékolni! :D (csak, hogy tisztázzuk :D)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13017) arty válasza VegyesTamás (#13016) üzenetére


arty
veterán

hol 10k a g25 pedál? kettőt kérek...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#13018) VegyesTamás válasza arty (#13017) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Használt only pedálsor 10-13k többet nem is lehet érte elkérni. Nézz fel hardverapróra ott is van.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13019) atila4 válasza Joshi (#12976) üzenetére


atila4
senior tag

Kipróbáltam. Hát elég nehéz. Pl kanyarokban nagyon nem megy a fékezés. Kanyar előtt fékezek, aztán gáz és csúszok is szépen ki a fűre... Ezt, hogyan tudom gyakorolni?

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#13020) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

Nagyobb féktáv, több fékezés! Első, vagy hátsókerekes a kocsi?

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13021) atila4 válasza VegyesTamás (#13020) üzenetére


atila4
senior tag

Első :D

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#13022) VegyesTamás válasza atila4 (#13021) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Akkor kicsit jobban szedd alá, és GÁZ :D első kerék kohúzza mint állat ha nagy gáz van, de a legjobb ha először többet fékezel, és nem úgy keresed meg a kocsi meg a saját határaid, hogy minnél gyorsabbban mész, hanem, hogy fokozatosan először túl sokat, majd mindig egyre kevesebbet fékezel. Nagyon fontos még az ideális ív!

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13023) VegyesTamás válasza VegyesTamás (#13022) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

*első kerék kihúzza

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13024) N€T0X|N válasza atila4 (#13019) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Ha előtte nem szimeztél, eléggé át kell szokni arra, hogy mi-merre-hány-méter. :) Majd idővel átáll az agyad, addig mindig próbálj meg annyit visszavenni gázból-fékből, ahol már/még nem csúszol ki. Lassúnak fogod érezni, de az nem baj, majd a köridő kárpótol, ahogy belejössz.

Elsőkerekes autónál meg teljesen normális, hogy kiesel a fűre nagy gázzal, ezek tolják az orrukat minden esetben valamennyire. Kis setup (ráér - amúgy differenciálzárral lehet csodákat művelni), kis stílusváltás (kisebb gázzal gyere ki kanyarból és ne menj be túl gyorsan) sok gyakorlással és majd menni fog az. :K

Sent from my keyBoard

(#13025) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Tudnátok ajánlani vmi szuperolcsó kesztyűt vezetéshez?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#13026) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

Bicóskesztyű :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13027) fLeSs válasza VegyesTamás (#13026) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Jaja, közben már keresgéltem, és olvastam, hogy vannak akik biciklis kesztyűt használnak.
Igazából nekem csak azért kéne, mert a kormányomon ez az alcantara anyag a fogásomnál elkezdett szúrós szagúvá válni, és ez nem tetszik, gondolom vmennyire izzad a tenyerem még ha nincs is nyár (30-40 perces versenyeken nem meglepő).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#13028) Sleek válasza VegyesTamás (#13026) üzenetére


Sleek
senior tag

Az olcsó bringás kesztyű is hamar puma szagú lesz :DD :DD Középkategóriás decathlonos kesztyű már azért oké

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#13029) srkovacsd


srkovacsd
csendes tag

A segítségeteket szeretném kérni: Gran Turismo 6-hoz lenne szükségem egy jó minőségű kormányra, a keret körülbelül 50.000 Ft. Alapból olyat szerettem volna amin van H váltó illetve kuplung, de nem tudom hogy mennyire használnám ezt ki.A logitech G27-et néztem használtan, de szinte sehol nincs (esetleg külföld), emiatt elkezdtem gondolkodni újban is, de szintén nem igazán kapható, ráadásul az ára is horror. G25 szintén kvázi beszerezhetetlen, ráadásul félek tőle, hogy már csak nagyon idős "lehasznált" darabokat találnék.

A kérdésem igazából az, hogy mit gondoltok mennyivel lenne rosszabb a játékélmény például egy Driving Force GT-vel a G27-hez képest (leszámítva a H váltót és a kuplungot). A későbbiekben szerintem komolyabb szimulátorokkal is játszanék PS3-on (bár nem ismerem annyira még a játékokat, a GT6 az egyenlőre adott).

Ha esetleg van valami más márka és típus ami elkerülte a figyelmemet, de mégis jó lenne, akkor jelezzétek légy szíves. Tehát a keret kb 50k, FFB-s jó minőségű kormány kéne, alapvetően nem arcade játékokhoz, PS3.

Biztos volt már hasonló kérdés, de egy óra keresgélést követően feladtam a dolgot, sorry!

(#13030) Zozzer888 válasza srkovacsd (#13029) üzenetére


Zozzer888
addikt

Szia!

Én úgy tudom (ismerős mondta) ,hogy a GT5 és 6 nem kezeli rendesen a kuplungot, sőt. ( az említett srác írta ezt

PS3on nagyon más szimulátorral nem fogsz játszani, esetleg még ott van a Supercar Challenge (ebből van egy Ferraris változat külön) de azt kormánnyal nem próbáltam, más azt mondja azzal elég jó.

Esetleg még ha jön a Project Cars és tényleg szimulátor lesz akkor az...HA kijön PS3ra.

De azért nem beszélnélek le a kuplungos-H váltós szettről,mert PCn rengeteg jó cucc van és ha mind két rendszerhez tudod jól használni a kormányt akkor megéri a pénzét.

(Én PS3+PChez DFGT-t vettem, de én csak koca gémer vagyok)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13031) fLeSs válasza Sleek (#13028) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Gondolom ezt nekem írtad. Tudnál adni egy linket?
Köszi.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#13032) VegyesTamás válasza srkovacsd (#13029) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Ps3-hoz? Az elég komoly feladat, nagyon g25 kéne! :)

Új g27 nem éri meg az árát szerintem, nagyon max használtam, bár még nincs kinn a piacon..

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13033) arty válasza VegyesTamás (#13018) üzenetére


arty
veterán

tényleg van egy :D
ebbe jól belefutottam.... pedig jóideje kerestem, de nem találtam.

:R

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#13034) arty válasza Zozzer888 (#13030) üzenetére


arty
veterán

kezeli az, csak kissé nehézkes lesz tőle a váltás (megszokható)

ha az élvezet a lényeg, nem pedig h világcsucsot fusson valaki a pályán, akkor kötelező a g25/27 a H váltó miatt...

60k ugyan több mint az 50k-s határ, de most hardveraprón van egy ennyiért.... (elvben még garis)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#13035) Zozzer888 válasza arty (#13034) üzenetére


Zozzer888
addikt

Azt mondta ismerős, hogy Ő hiába rug rá a kuplungra (ő inkább driftel) nem jön a kellő hatás.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13036) VegyesTamás válasza arty (#13033) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Most amit összeraktam a sült alaplapból ahhoz is 10k ért adtam a pedált is meg a váltót is!

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13037) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

Most pont azon gondolkodok, hogy ha én felújítok rossz kormányt, (g25) akkor adok rá valami garit. :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13038) srkovacsd válasza arty (#13034) üzenetére


srkovacsd
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, megpróbálok G27-et izzítani ha lehet, mivel sokat vezetek autót és pályázni is voltam már 1-2-szer emiatt tartanám fontosnak a H váltót kuplunggal. Amúgy gondolom a fülekkel ugyanolyan hatásfokkal tudom használni a "szekis" váltót mintha az a váltókar lenne.

Amúgy a DFGT és a G27 mechanikáját tekintve mennyire különbözik egymástól. Élményben/kivitelezésben van számottevő különbség a kettő között?

(#13039) VegyesTamás válasza srkovacsd (#13038) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Az élmémyt egyedül a g27/25 javára a pedál és a H váltó adja, kivitelezésben a g25/27 kétmotoros műterheléssel van ellátva, míg a DFGT-nek csak egy motorja van. A g27-nek jóval halkabb a (ferde fogazású fogaskerék miatt) működése. A g25-höz képest +4 gomb került a kormányra, de ebben még ígyis a DFGT-jobb. Nagyjából ezek a számottevő különbségek.

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13040) El_Gigante


El_Gigante
tag

Ehhez a kuplung-váltó témához nekem is lenne kérdésem!
Fanatec GT3 v2 kormány és Elite pedál csomagban, ugye nincs váltó. Tudom használni a kuplungot kormányváltóval is?

(#13041) arty válasza Zozzer888 (#13035) üzenetére


arty
veterán

én nem rugdosom a kuplungot és nálam semmi gond (talán pont ezért...)

(#13038) srkovacsd - a fülekkel vagy a leggyorsabb, hatékonyságban az verhetetlen

(ha sikerülne szereznem egy g25/27 pedált én is eladnám a g27em, meglátjuk ez a mostani hardverapros összejön-e)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#13042) VegyesTamás válasza El_Gigante (#13040) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Ha arra gondolsz, hogy kitartod az 1-est amíg el nem érkezik a hajtű, vagy néha rárúgsz, vagy elindulásnál segítsd magad vele, akkor igen tudod használni :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13043) VegyesTamás válasza arty (#13041) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

és mit fogsz használni helyette? :o

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13044) zolee5016 válasza VegyesTamás (#13042) üzenetére


zolee5016
őstag

Ne piszkáldd!!!! :(((
Műkedvelő!!! :DDD

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#13045) arty válasza VegyesTamás (#13043) üzenetére


arty
veterán

csr-t (kormány + váltóm van, pedál meg a g25ösé lenne, mert amim eredetileg van a fanatechez, az ... khm... [link], szal nem olyan jó, bár annyira nem is ócska, amilyennek látszik!)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#13046) Zozzer888 válasza arty (#13041) üzenetére


Zozzer888
addikt

"rugdosni"= üzemszerű kinyomásról van szó.Mindegy, én még nem próbáltam, de ez a része nagyon érdekelne (mármint a kuplung viselkedés a GT5/6-ban dolog).Sajnos saját tapasztalatom nincs vele, csak mondom amit hallok:) (GT5-öt eddig csak DFGTvel nyomtam)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13047) VegyesTamás válasza zolee5016 (#13044) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

én nem piszkáltam :o csak ecseteltem, hogy mit lehetne vele :D miért műkedvelő? :o

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13048) VegyesTamás válasza arty (#13045) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Jaa, így értem :) elég szép öszvéred lesz ha összejön :D ez az ikarus busz gázpedál feeling nekem sem tetszik. A g25öm pedálját meg meg fogom fordítani :D *-*

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13049) r3ccardo


r3ccardo
tag

Üdv!
Thhrustmaster f430ashoz tartozó fékpedálom megadta magát. Gyönyörűen eltörött. Próbáltam megragasztani epoxis ragaccsal de nem sikerült. Valakinek valami ötlete? Vásárlás is érdekel használt pedál stb.

Képek a törésről:

(#13050) VegyesTamás válasza r3ccardo (#13049) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Nekem van ötletem! :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.