Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) -Solt-


-Solt-
veterán

Ha görgőre teszitek a cockpitet akkor a földelésre figyeljetek, vagy antisztatikus görgőt válasszatok, illetve fontos még a görgő teherbírása is... 70 kg / görgőtől érdemes indulni.

www.smart-bus.hu

(#64002) GalaHU válasza -Solt- (#63991) üzenetére


GalaHU
őstag

Az enyémnek semmi baja, de tarcsiba jó lesz! ;)
Csak hogy támogassam a projektet… :DD

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#64003) -Solt- válasza GalaHU (#64002) üzenetére


-Solt-
veterán

:C

Akkor már 3 db kéne! :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#64004) JulesTS válasza RobbyJr (#63996) üzenetére


JulesTS
őstag

Ha lenne pénz meg hely, akkor valami ilyen lenne nálam is. Szép lett!

(#64005) JulesTS válasza #214 (#63998) üzenetére


JulesTS
őstag

Köszi, javítottam. A blogger appal nem lehet jól beszúrni videót, a webes szerkesztővel csináltam azt, aztán az appal javítottam egy helyesírási hibát és oda lett a beágyazott video...
Majd még ki kell találnom, hogy hogyan rajzolom meg, mert gép újratelepítés után nincs meg az a program amivel rajzoltam...

(#64006) RobbyJr válasza JulesTS (#64004) üzenetére


RobbyJr
őstag

Köszönöm szépen!
Egy ilyenért érdemes helyet csinálni, teljesen más élmény így vezetni. Nem gondoltam volna hogy ennyit dob rajta. :N

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#64007) Moby válasza RobbyJr (#63996) üzenetére


Moby
addikt

Szép darab. Melyik gyártó terméke? (helyem úgysincs, szal igazából mindegy :D)

(#64008) RobbyJr válasza Moby (#64007) üzenetére


RobbyJr
őstag

:R
Egy srác építi ezeket itt Nyíregyházán. Z-Racing a neve Facebookon.
Minden féle méretben legyártja neked. Kis profiltól, egészen 160-ig.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#64009) Géjza válasza RobbyJr (#63996) üzenetére


Géjza
őstag

Hmm, szép darab! Hány tizedet hozott eddig? :DDD
Nagyon szívesen ülnék ilyenben, de egyelőre helyhiány miatt marad a wheel stand forgószékkel. :/

Ilyenre fájna a fogam, ha nem kell nagyon kis helyen is el tud férni: [link]

(#64010) jlaci74 válasza Géjza (#64009) üzenetére


jlaci74
tag

Van tervben egy "helytakarékos" rig építése is, ha aktuális lesz nálad keress meg.

(#64011) fatal` válasza Géjza (#64009) üzenetére


fatal`
titán

Hasonló a helyzet nálam is, bár szobaátrendezéssel megoldottam, hogy a cockpit is elférjen, de alu cockpit esélytelen, ahogy néztem. Bár nincs bajom a Trophyval sem, elég stabil és kényelmes.

(#64012) kzolee216


kzolee216
aktív tag

Lenne egy kérdésem, hátha valaki tud rá válaszolni. Thrustmaster bázisok tengelyét kell időszakosan kenni? Ha igen, akkor milyen zsír mehet rá?

TGT2 lenne az érintett bázis, amit időnként kitakarítok teljesen, de lehet akkor meg is zsíroznám a kenőpontokat.

2 éves a bázis és pár hete mintha bizonyos ffb effektek nem lennének olyan kellemesek mint régen. Olyan száraznak tűnik, jobban így nem tudom leírni.

[ Szerkesztve ]

(#64013) tome0001 válasza RobbyJr (#63996) üzenetére


tome0001
Topikgazda

Mennyi idő volt megépíteni egy ilyet?
Nagyon tetszetős

(#64014) RobbyJr válasza Géjza (#64009) üzenetére


RobbyJr
őstag

Versenytempót néztem tegnap, pár kör kellett hogy megszokjam, meg a fékerőt feljebb vettem vagy 10%-al, mert fix üléssel nagyobbat bírok taposni, és pár kör után fél másodpercet javultam. Pedig még nem ülök benne tökéletesen, de ennyit számít hogy végig kényelmesen ülsz, és nem mocorogsz, ami eddig volt nálam a gamer székben.
Szóval igen, ettől is lehet gyorsulni. :K

Amúgy bármit le tud gyártani, el küldöd neki ezt a képet, és megcsinálja, tehát nála nincs olyan hogy lehetetlen. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#64015) RobbyJr válasza tome0001 (#64013) üzenetére


RobbyJr
őstag

2 héten belül össze rak egy ilyet. Házhoz is hozta nekem, meg fel vittük az emeletre, mindenben segített. Nyíregyházi, de elviszi Pestre is azt mondta.
Z-Racing a neve Facebookon, Margitics Zoltánt keressétek külön akit érdekel.
Nagyon profi cucc, lézer vágott minden.

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#64016) #214 válasza RobbyJr (#64000) üzenetére


#214
tag

Nekem is ilyen az Atesz rig, balról fal, jobbról váltó, kézifék. Én belépek az ülésre, majd guggolásból nyújtom ki a lábaim. :DDD Meg lehet szokni, ülés meg bírja, homológ (ahogy nézem a tiéd is az).

(#64017) RobbyJr válasza #214 (#64016) üzenetére


RobbyJr
őstag

Sínen megy, tehát hátra tolom teljesen, és úgy még könnyebb kiszállni, csak így meg még tologatnom sem kell :DDD

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#64018) JulesTS válasza #214 (#64016) üzenetére


JulesTS
őstag

Atesz állványhoz kötött Phoäg-ba se könnyebb beszállni....

(#64019) JulesTS


JulesTS
őstag

(#64020) tome0001 válasza RobbyJr (#64015) üzenetére


tome0001
Topikgazda

De készre szerelve szállítja le?
Vagy te raktad ossze?

(#64021) RobbyJr válasza tome0001 (#64020) üzenetére


RobbyJr
őstag

Készre szerelve hozta, ülést is ő rakta rá. Nekem csak a cuccaimat kellett rá rakni. ;)

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#64022) tome0001 válasza RobbyJr (#64021) üzenetére


tome0001
Topikgazda

Ha ilylen jó a tapsztalat, akkor bedobom a facebook oldalának a linkjét a topic összefoglalóba...

(#64023) mmdms válasza -Solt- (#64001) üzenetére


mmdms
addikt

Es milyen franko a gorgokon, siman alafer a porszivo. Sokaknak semmit sem jelent de nagyban megkonnyiti a talaritast a rig korul.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#64024) Bandit21 válasza RobbyJr (#63996) üzenetére


Bandit21
addikt

Nagyon szép elegáns cucc gratulálok hozzá!

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#64025) GalaHU válasza mmdms (#64023) üzenetére


GalaHU
őstag

Igy van, a görgő volt az egyetlen fejlesztés aminek őszintén örült az asszony! :)

De egyébként is aranyatr ér a görgő, mert ha bármi miatt arrébb kell tenni, pl. új hardver kábelezése egy sarokba beszorított cockpitet szenvedés megmozdítani.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#64026) RobbyJr válasza Bandit21 (#64024) üzenetére


RobbyJr
őstag

:R

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#64027) fatal`


fatal`
titán

Azt hittem csak nekem van úgy a cockpit, hogy kicsit nehézkes beszállni, de látom vannak, akik még nálam is rosszabb helyzetben vannak. :DDD

(#64028) Elementgamer


Elementgamer
csendes tag

Sziasztok!

Fanatec oldalán lehet rendelni áfa mentesen is,ha van olyan cég ami rendelkezik eu-s adószámmal.
Valaki rendelt már így,ennek mi a menete azon kívül,hogy megadom a cég adószámát?
Facebook adás-vételi csoportban láttam aki ezt írta és csak annyit írt,hogy "01"".
(Nyilván nincs cégem és nem értek hozzá, de van kapcsolat cégek terén)
Köszi előre is. :R

(#64029) biker válasza Elementgamer (#64028) üzenetére


biker
nagyúr

En mindig adoszammal rendelek

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#64030) mgy válasza biker (#64029) üzenetére


mgy
senior tag

Nincs ebből para? Eccercsak megkérdezik a kincstárosok, hogy okés, de mit keres a cégben ez a cucc, illetve hol lett megfizetve a magyar béfa?

(#64031) biker válasza mgy (#64030) üzenetére


biker
nagyúr

Nincs, mert nem adom le a könyvelésbe. Nem számolom el költségként áfát meg értelemszerűen nem igénylek vissza mert nem lett fizetve sem

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#64032) Revolit válasza biker (#64031) üzenetére


Revolit
senior tag

Mi, és akkor kinézek egy random cég VAT számát, aztán arra megrendelem, és minden király? Vagy használom a fenti wild characteres kódot? Ha csak ennyi lenne, mindenki így rendelne, csak van valami buktató? Szóval ha még valóban tiéd a cég oké, de gondolom kamu VAT számot megadni viszont már tényleg cink?

(#64033) biker válasza Revolit (#64032) üzenetére


biker
nagyúr

Mit pörögtök ezen? Pont ugyanaz, mint hogy az alzaban b2b kedvezményem van, arra veszek mindent, de ha kávét veszek vagy legot azt nem adom le könyvelesbe
attól hogy kérek számlát, nem kötelező lekönyveltetni.
random szám nem hinném játszik, elvileg köteles ellenőrizni mindenki a kiállításkor a vies adatbázisban

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#64034) fatal` válasza biker (#64033) üzenetére


fatal`
titán

de ha kávét veszek vagy legot azt nem adom le könyvelesbe

De azután megfizeted az ÁFA-t. EU-s rendelésnél mivel fordítottan adózik és nem adod le a könyvelésbe, ezért nem. Úgyhogy nem teljesen ugyanaz. De nem hiszem, hogy ez a topic témája kéne legyen. :)

(#64035) jlaci74 válasza biker (#64033) üzenetére


jlaci74
tag

" ...attól hogy kérek számlát, nem kötelező lekönyveltetni... "
Ez nem így működik, ha ellenőrzést kap egy cég akkor kapcsolt ellenőrzés van vagyis egy-egy számla/termék végig van futtatva mindenkin és ellenőrzik hogy be van-e könyvelve mindenkinél... és ez tudtommal már EU szinten megy ...

#64032Revolit
szállítási címnek is a random "kamu" cég címét adod meg? Ugye nem... Ha a sajátodat akkor meg máris nyoma van a csalásnak egy ellenőrzés esetén ...

Veszélyes vizekre eveztek szerintem, bár nem vagyok adószakértő ...

(#64036) biker válasza jlaci74 (#64035) üzenetére


biker
nagyúr

Havi 2-3 számla van fent nav áfa letöltésben, amit nem
mi vásároltunk, valaki vett valahol valamit és kiírták a nevünkre mert csak számlára adhatnak ki árut
én sem kérek személyit vagy épp aláírási címpéldányt mikor új vevő jön
épp két napja hívtak egy cégtől hasonló miatt, hogy ugyan küldjem már el x számlát mert ott a navnál, de nem tudják mi ez
más is űzi a sportot ezek szerint.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#64037) biker válasza jlaci74 (#64035) üzenetére


biker
nagyúr

Egyébként alanyi áfammetes ev is létezik amivel eun belül tudsz áfamentesen vásárolni és itthon nem kell lekönyvelni mert nincs is költségszámla oldalad…

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#64038) -Solt- válasza mgy (#64030) üzenetére


-Solt-
veterán

Természetesen van, mivel a Fanatec a kiállított számlát bevallja, tehát elég ha ők kapnak egy ellenőrzést ahol egy kiválasztott időintervallumon belül lecsekkolnak minden számlát. Amennyiben a tiéd ebbe beleesik, abban az esetben a német NAV értesíti a magyar NAV-t, akik felteszik neked azt a kérdést, hogy hol van ez a számla, miért nem szerepel a könyvelésben, illetve mi van annak az ÁFA vonzatával. A következmény bírság és feljelentés, mivel ez konkrétan ÁFA csalás, vagyis gazdasági bűncselekmény. Ennek az esélye hatványozottan megnő abban az esetben, ha a Fanatec átlépi azt az éves eladási értékhatárt amikor már ÁFA különbözetet kell felszámolnia, lásd Amazon.de.

Amennyiben valaki ÁFA nélkül akar vásárolni külföldről, akkor a kapott számlát tegye be a könyvelésébe és gondolja át kétszer is, hogy a vásárolt termék köthető-e a vállalkozásához védhető módon. Azt pedig felejtsétek el, hogy random cégre vásároltok, mivel a vásárláshoz köthető a kiszállítási címetek és nem csak a NAV, de az érintett cég is fel fog jelenteni.

Tartsátok szem előtt, hogy nem a kilencvenes években vagyunk, vannak közös EU-s adatbázisok, jelentési kötelezettségek és árgus szemek mindenhol... arról nem is beszélve, hogy a NAV kapacitása is közel a háromszorosa és nem csak a milliós tételeket vizsgálják...

Én kaptam már ellenőrzést ahol magyarázkodhattam, de a könyvelőm ügyfélkörében van olyan, akit félmillióra bírságoltak Amazonos vásárlások miatt... a zoknitól a mosógépig mindent onnan vett és nem fizette be utána az ÁFÁ-t... hozzá a német NAV értesítése miatt ment a magyar adóhatóság.

Ami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen az jellemzően nem igaz, de mondhatnám úgy is, hogy a varázslatnak ára van! ;)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#64039) Lanash válasza biker (#64037) üzenetére


Lanash
aktív tag

Nem szeretnék bele vauzni, mindenki úgy csinálja a dolgát ahogy szeretné, de..
Alanyi adómenetes EV-re gondoltál. Éves 12mFt-ig kiállított számlának az ÁFA tartalma 0%. Nem a befogadott számlára vonatkozik. Illetve itt a havi bevételed 40%-a költség, amit nem kell tételesen elszámolnod, és csak a megfelelő FEOR számokhoz tartozó tételek érthetők ide. Viszont nem is igényelhetsz vissza áfát a megvett eszközök után.
Én biztosan megkérdeznék egy hozzáértő könyvelőt.
peace

(#64040) Bandit21


Bandit21
addikt

Aki látta, amit írtam, látta...

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#64041) -Solt- válasza Bandit21 (#64040) üzenetére


-Solt-
veterán

;]

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#64042) KnightDave válasza Bandit21 (#64040) üzenetére


KnightDave
tag

En nem lattam, de szeretnem :))

Burn the rubber, not your soul.

(#64043) Steve1207


Steve1207
veterán

Toyota GR010 Hybrid Hypercar at Fuji | Le Mans Ultimate Gameplay

Nav után már ez is itt van a nyakunkon, 2 nap :D

.

(#64044) Elementgamer válasza Elementgamer (#64028) üzenetére


Elementgamer
csendes tag

Kérdésnek jó volt úgy látszik, de nem lett(ünk)em okosabb :DDD

(#64045) RobbyJr válasza Steve1207 (#64043) üzenetére


RobbyJr
őstag

Gépigénye elég baráti így 24-ben. :))

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#64046) Pista0001 válasza biker (#63981) üzenetére


Pista0001
addikt

Próbálgattam én is, bár csak billentyűzettel. :B Akadások nálam is voltak (R5 5600, 32GB, RX6650XT), ami idegesítőbb, hogy a checkpointok után nagyon lassan adja be az új irányt, ha ez nem egyenes, simán túlszaladok rajta adott esetben. Másrészt nevetséges távot világít be éjszaka a fényszóró, a valóságban sokkal messzebb világtanak be a sima közúti járművek, amiket vezetek, pedig csak gyári lámpáik vannak, nem plussz 4-8 fényszóró. :W

(#64047) Bandit21 válasza Pista0001 (#64046) üzenetére


Bandit21
addikt

En - ahogy írtam a 8 évesnek tettem be hogy majd mehet a Kamazzal Tatraval és legyen boldog. Elvárások hiányában kontrollerrel.

De ami a 90-100 FPS melletti állandó lag/akadásnal is jobban idegesített az a bolond/szuicid ai volt.

Egyszerüen nem lehet úgy elmenni valaki mellett hogy akkora oldal táv legyen ami mellett még mindig ne rántja eléd/beléd a kormányt.

Ha valaki előttem megforog akkor egy 1 km padló egyenes rész végére kb 20 km/H többlet sebességgel mégis utoler és úgy előz hogy nekem jön.
Aki előttem forog az biztos arra rántja amerre kerülöm.

Én nagyon rég nem akartam földhöz vágni kontrollert acc pulbic szervereken edződött az idegrendszerem de ilyen hülye játékot nem láttam már rég.

Free roamba szép a táj lehet mászkálni erre jó.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#64048) RobbyJr


RobbyJr
őstag

QR1 menet közben lejött a kormányról :DDD :C
(Na ezért is kell a csavar) ;]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#64049) RobbyJr válasza RobbyJr (#64048) üzenetére


RobbyJr
őstag

Pontosítva, a bázisról jött le.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#64050) Gomez86 válasza RobbyJr (#64048) üzenetére


Gomez86
őstag

Egész lazán kezelte a koma...

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.