Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) Chrys_ válasza neilszab (#19999) üzenetére


Chrys_
addikt

Ez a Fanatec szíjhajtása miatt lenne?

(#20002) barcalaci84 válasza Joshi (#20000) üzenetére


barcalaci84
őstag

technikai a lemaradás...a logi még ugyanott tart ahol 10 éve...

még mindig fogaskerekeznek... ami azért vicc ha már 400 euro a sima potis pedál + egy fogaskerekes kormány

ha maradt volna az ár , akkor még azt mondom érthető...de 400 euró?

[ Szerkesztve ]

(#20003) barcalaci84


barcalaci84
őstag

épp a múltkor néztem h már Magyarországon is lehet rendelni a t300 Alcantara editiont 140 ezerért (ez már a 3 pedálos , 30 centis ALcantara bevonatos Ferrari kormányal)
alig olcsóbb a 10 éve gyak semmit nem változó logitech

(#20004) Joshi válasza barcalaci84 (#20002) üzenetére


Joshi
titán

A fogaskeréknek is és a szíjnak is meg vannak az előnyei és hátrányai. Az én G25-ös kormányom már nagyon régi de még semmi baja, pedig kap rendesen az élettől, nekem egyedül a zaj ami nem tetszik benne egyébként rendben van. Igaz hogy a G25 még emberi áron volt, nem úgy mint manapság a jobb kormányszettek.

(#20005) barcalaci84 válasza Joshi (#20004) üzenetére


barcalaci84
őstag

hát azért szíjas kormány után a logitech elég játékszer érzetet ad...
amúgy szerettem a g27-emet....

(#20006) Joshi válasza barcalaci84 (#20005) üzenetére


Joshi
titán

Simán lecserélném egy szíjas kormányra a jelenlegit, de az ár egyszerűen horror, én nem hiszek benne hogy annyival jobb lenne. Igazság szerint ez tart vissza, nem is a ráfordított összeg, hanem a tudat hogy kidobtam az ablakon egy valag pénzt. Biztos hogy jó lenne, de minden csoda csak 3 napig tart.

(#20007) barcalaci84 válasza Joshi (#20006) üzenetére


barcalaci84
őstag

de ha majd egyszer cserélned kell a g25-t akkor nem hinném h g29 -re cserélnéd...
mert neked spec ugyanannyiba kerül vagy még olcsóbb is majd egy szíjas thrustmaster

(#20008) Joshi válasza barcalaci84 (#20007) üzenetére


Joshi
titán

Amire lecserélem a G25-öt, már sehol se lesz a G29. :D Én csak akkor váltok amikor a G25 szétesik, de nem hinném hogy Thrustmaster lesz helyette.

(#20009) RECSKA válasza Joshi (#20006) üzenetére


RECSKA
veterán

Teljesen mas...

G25ot csereltem fanatec porschera. Soha tobbet logitech..
Olyan dolgokat erzek a kormanyon, ami a loginal nem volt... :)

Driftre viszont jobb volt a g25...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#20010) Joshi válasza RECSKA (#20009) üzenetére


Joshi
titán

"Olyan dolgokat erzek a kormanyon, ami a loginal nem volt..."
Korábban írtam, hogy ez nem feltétlenül a hardver hibája, a logi driver már meglehetősen öregecske, ráférne egy frissítés.

(#20011) RECSKA válasza Joshi (#20010) üzenetére


RECSKA
veterán

Nekem vibra motor van a kormanyban. Annyira finom, apro rezgeseket tud, amit a g25 soha...

Jo a g25, de egy szijas kormany teljesen mas...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#20012) Joshi válasza RECSKA (#20011) üzenetére


Joshi
titán

Egy vibrátor van a kormányodban? :Y ;] Ne szóórakozz. :DDD A fanatec vibrit tesz a kormányaiba? Te csaj vagy? :DD

"Jo a g25, de egy szijas kormany teljesen mas..."
Ezzel mit akarsz mondani? A más az nem jobb, csak más. Vagy jobb? Miben jobb? Csendesebb? Most akkor mi van? :F

[ Szerkesztve ]

(#20013) barcalaci84 válasza Joshi (#20010) üzenetére


barcalaci84
őstag

hidd el nem a driveren múlik, alogi ennyit tud... azért nincs előrelépés ilyen téren sem a g29-nél ...pedig arra új driver van...

egyszerűen a szíjas kormányok sokkal autósabb érzést adnak illetve sokkal finomabb a mozgása az egésznek...így az apróbb erőhatásokat is átadja ...
egyébként akkor a legszembetűnőbb a kettő közti különbség , amikor egy tök laikus próbálja ki a kettőt...
a szíjasra mindenkinek leesett az álla, a logitechre mindenki azt mondta h nem valami autós érzés

(#20014) Joshi válasza barcalaci84 (#20013) üzenetére


Joshi
titán

Oké, majd egyszer kipróbálok egy szíjas kormányt, de nem 1400€-ért. ;]

(#20015) arty válasza wolf033 (#19985) üzenetére


arty
veterán

Nem a g27-g29 váltásról kérdezősködtél?

Felteszem G27-ed van, továbblépnél... G29-el nem tudsz továbblépni, ennyi.
Ha a többi (thrustmaster/fanatec) anyagilag nem fér bele, akkor azokkal se - csak más okból nem.

(#20003) barcalaci84

azért ez így nem fair ... logitechből normális boltban (MM) 120ért kapsz H váltós szettet, a másik oldalon 140ért valami sufniból kapsz H váltó nélküli szettet, ami azzal együtt már 190e lenne ... +70e, persze, hogy jobb. Nincs mit felróni a logitechnek.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20016) barcalaci84 válasza Joshi (#20014) üzenetére


barcalaci84
őstag

jelenleg most szijas kormány load celles pedál saját igényre szabott cockpittel +egy H-váltó -m van:
az egész mindenestől kevesebb volt mint egy akciós g29 :)
csak nyitva kell tartani a szemünket:)

(#20017) RECSKA válasza Joshi (#20012) üzenetére


RECSKA
veterán

a leggagyibb fanatec, amit venni lehet...

Erzesre teljesen mas. Gyere el, kerulj egyet. Az elso 10 meter utan megerzed...

Magas ffbvel jatszottam az assettot. A g25 clippingelt mindenhol. Kis ffbvel nem ertem mi ertelme, semmit nem erezni. Mivel a segg mint erzekelo szerv szimulatorozasnal nem all rendelkezesre, csak a visszahatasra tudok tamaszkodni. Ha megtornek vagy en vagyom oda a kocsit, es elkezd huzni valamerre, vagy a gumi miatt le akar maszni a 4db 6os csavarral odarogzitett asztalrol, menet kozben leveszem az ffb effekteket. Nem csak az erot lehet menet kozben allitani, hanem a damper es spring effekteket is. Nagyon hasznos...

A porsche jo vastag, alcantra bor, es 300mm a picike g25 270ehez kepest. Minosegre eg es fold. Az elso kor utan megfogadtam, mostmar csak fanatec...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#20018) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Szétszedtem a G27-et, tavaly raktam bele szilikon zsírt, már kicsit réz színű lett, most átzsíroztam műanyag fogaskerekekhez való fehér zsírral, tele raktam teljesen amennyire lehetett.
Plusz kapott egy hülyegyerek matricát, ezt kb 40 perc volt felrakni, hogy igényes legyen:

[ Szerkesztve ]

(#20019) Joshi válasza barcalaci84 (#20016) üzenetére


Joshi
titán

Mikor és mit? A g25 is jó vétel volt anno, aztán ma már egy G29 nem annyira. Fanatecből most csak Base van ami 750€, ebből indult ki a móka. ;]
Fanatec Racing Wheels

(#20017) RECSKA de ha nem lehet kapni ilyen kormányt akkor mi van? :U

(#20020) arty válasza Joshi (#20019) üzenetére


arty
veterán

apró ... van ott minden: gt2, gt3, csr, csr elite, csw v1 ....

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20021) Joshi válasza arty (#20020) üzenetére


Joshi
titán

Ha váltok, akkor nem egy leharcolt vezérműszíj cserére szoruló kormányt fogok venni. :DDD
Részemről befejezve a téma, mindenki használja egészséggel a megoldását.

(#20022) arty válasza Joshi (#20021) üzenetére


arty
veterán

most a kezeimbe temettem az arcom ...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20023) RECSKA válasza Joshi (#20019) üzenetére


RECSKA
veterán

G25ot se lehet :)

Megis rengetegen teszik. Hasznaltan. En a tokeletes allapotu moddolt g25ot adtam el, fel perc alatt, mikor kiprobaltam ezt a fanatecet...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#20024) barcalaci84 válasza Joshi (#20021) üzenetére


barcalaci84
őstag

hát ha használt nem játszik, akkor csak a TM marad majd, az a vicc h az még olcsóbb is lesz neked mintha g29-t vennél majd:)
és az szerintem is inkább a clubsporttal versenyzik amúgy

(#20025) Joshi válasza RECSKA (#20023) üzenetére


Joshi
titán

A moddolt G25-ön mire gondolsz?

(#20026) RECSKA válasza Joshi (#20025) üzenetére


RECSKA
veterán

Maga a kormany teljesen felujitva, valto mikrokapcsolok cserelve, zsirozva...
Valto kemenyitve
Pedalokban rugocserelve, o gyurus megoldas pluszba beepitve.

Nekem jobban bejon 1000x a fanatec cuccos. Teljesen mas vilag. Clubsport pedal is egy alom a gagyi logihoz kepest. De ennek ara van. Hasznaltba is 2x annyiba kerult a motyo.

Persze ha neked eleg a g25, akkor hasznald. En gyorsabb lettem a load cell pedaloknak koszonheton, meg valahogy jobban erzem a vegleteket a kormanyon...

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#20027) Joshi válasza RECSKA (#20026) üzenetére


Joshi
titán

A G25 modot nem véletlenül kérdeztem, de ezek szerint nálad erről szó sincs. Az hogy te ezt+azt bezsíroztál és kicseréltél még nem tekinthető modnak. Ha emlékszel, akkor pont te akartad megvenni a PTR modos G25 pedálomat, de aztán ezek szerint nem bíztál benne. A probléma ott van, hogy nekem pont a G25 kormányával nincs semmi bajom, a pedál nem hozza számomra a szintet. Szerintem a G széria kormánya nagyon jó, ennyi pénzért hibátlan, itt látszik hogy nem vagyunk egyformák ami egyáltalán nem baj.

(#20028) -Solt-


-Solt-
veterán

No, ha már a modnál tarunk. Ár/érték arányban a G25-höz melyik a legjobb pedál mod? Jelenleg egy ilyenem van, de nagyon rövid az útja. [link]

Ha lenne valami jobb választás, szívesen váltanék.

Egyébként a Fanatec pedálokat lehet a G25-tel használni?

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#20029) RECSKA válasza Joshi (#20027) üzenetére


RECSKA
veterán

Nem ez zsiroztam... Teljesen felujitottak. Olyan halk lett utana, orom volt hasznalni. De egyszeruen a clippinggel nem tudtam mit kezdeni.

Maga a ptr modos pedal is fasza, de egy clubsporthoz kepest jatekszer.

Nekem ez a kormany + pedal csere tobb mint 1 masodpercet hozott nurburgringen. Erzesre pedig 20at :)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#20030) RECSKA válasza -Solt- (#20028) üzenetére


RECSKA
veterán

Clubsport usb-s...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#20031) Joshi válasza RECSKA (#20029) üzenetére


Joshi
titán

Jááj, nem mondod hogy te ezektől másodperceket gyorsulsz. ;] :B Ne viccelj, a pályaismeret+gyakorlásnál eddig még nem tapasztaltam jobbat. De taníts mester. :R

(#20032) r3ccardo válasza RECSKA (#20029) üzenetére


r3ccardo
tag

:)) :C

(#20033) neilszab válasza -Solt- (#20028) üzenetére


neilszab
őstag

Ha már amúgy is van G25-öd, akkor a PTR pedállal jársz szerintem a legjobban. Ebben nem csak load cell van, hanem az összes pedál ellenállása és útja is jelentősen megnövekszik, teljesen autószerű lesz az érzés. Van load cell nélküli olcsóbb verzió is, szerintem még az is nagyon megéri, illetve különböző elánállású gumikkal teljesen a saját igényeidhez szabhatod a fékedet.

A PTR pedál mod szerintem a Fanatac Clubsport V1-et és V2-őt egyértelműen veri, a V3-at még nem próbáltam, így arról nem tudok nyilatkozni. Illetve árban a CSR pedálhoz áll közelebb, ehhez még nem volt szerencsém, de nem hiszem, hogy ez többet tudna.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#20034) barcalaci84 válasza neilszab (#20033) üzenetére


barcalaci84
őstag

Szerintem jobb amugy a fanatec pedal a ptr modnal....
Marcsak azert is mert kb 2 perc alatt az osszes pedalt tudod allitani....pozicio ,doles ,ellenallas ,pedalut,load cella...alapbol hosszuak a pedalok...
Ptr 35 ezer + 10 ezer a leo bodnar h ez is 1024 bites legyen...es fel kell hasznalnod a meglevo pedalodat amit kb orak alatt el tudsz adni 15-20 ezer Ft-ert...es megmindig sok a muanyag

Csr elite vagy clubsport v1 v2 -t mar eleg olcson be lehet szerezni...30- 45 ezer Ft kozt lehet talalni altalaban

(#20035) RECSKA válasza Joshi (#20031) üzenetére


RECSKA
veterán

Fel evig nem tudtam jobbat menni. Pedig eleg sokat probaltam. Egyszeruen nem tudtam normalisan fekezni, emiatt hosszu volt a fektavom. A clubsporttal 3 het alatt gyorsulttam ( 100 kor ), biztos a gyakorlas miatt volt, hogy addig tobb szaz kor alatt nem tudtam gyorsulni...

Itt befejeztem... Mindenki azzal jatszik amivel akar, de amig nem probaltad a masik kormanyt, ne allitsd azt, hogy semmi kulonbseg a g25hoz kepest. S meggyozni foleg ne akarj, hiszen veled ellentetben en g25rol valtottam, s nem szajkaratezom....

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#20036) Sleek


Sleek
senior tag

Látom megint megy a harc melyik a jobb kormány :DD Szerintem lehet itt vitatkozni meg minden de a legtöbb táblázat mégis azt mutatja ,hogy g25-27 kormányokkal mennek a legjobb időket.
Akkor szerintem mégsem lehet olyan rossz :R
Mindenki vegye azt amit szeretne meg amire van pénze.
Én pl úgy voltam amikor tavaly vettem a G 27 es kormányt ,hogy a Fanatecnél épp szinte semmi kormány nem volt.
2015 feb végére igérték ,hogy lesz vmi.
Nah közben a 189eurós ár kúszott is felfele.
Kedvem nem volt várni így lett a g 27.
Amit használtam egyik ismerős jóvoltából az a CSR elite de ugye az nem egy árkategória a g27 el.
Tény finomabb volt a visszajelzés meg csendesebb de én így is szeretem a G 27 es kormányt.

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#20037) neilszab válasza barcalaci84 (#20034) üzenetére


neilszab
őstag

Az hogy mennyi idő összeszerelni, az szerintem talán nem olyan lényeges szempont, mert egyszer kell vele foglalkozni, aztán onnantól használod. A fém / nem fém dolog is lényegtelen, mert aminek fémből kell lennei az abból is van, a többi meg tök mindegy.

PTR pedál pont azért született meg, mert a készítő elégedetlen volt a Fanatec ClubSport V1-gyel és szerintem a V2 sem tudta teljesen behozni a lemaradást, de ez nyilván egyéni ízlés/megítélés kérdése is. :B

CSR pedált még sosem láttam és a képekből, leírásokból sem derül ki semmi, de kétlem, hogy jobb lenne a ClubSport V2-nél, így szerintem nem lehet ellenfél...

A Thrustmaster pedáljairól hasonlóan lesulytó a véleményem, a T500-hoz adott pedál, a T3PA-PRO egyszerűen labdába se rúg a PTR és a Fanatec Clubsport V2 mellet, a kis T3PA-hoz meg még nem volt szerencsém, de csak rosszabb lehet.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#20038) neilszab válasza neilszab (#20037) üzenetére


neilszab
őstag

lesújtó... :B

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#20039) kozmy


kozmy
őstag

Nem lenne rossz a T500 pedálja ha nem 100Ft pótméterek lennének benne, én ezért is cseréltem le a pedálját clubsportra

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#20040) barcalaci84 válasza neilszab (#20037) üzenetére


barcalaci84
őstag

Nem az ido a lenyeg,hanem h gyak minden testreszabhato konnyeden...en se allitgatom miota belottem magamnak...
Es igazad van izles kerdese...ha mar load celles akkor kb mindegy melyik pedal van...mindegyik ugynazt adja kb...
Csak jelenleg olcsobban jon ki az ember egy hasznalt fanateccel,mintha ptr moddolja a pedaljat...
Es kesobb is egyszerubb araban megvalni tole...

(#20041) -Solt- válasza neilszab (#20033) üzenetére


-Solt-
veterán

Köszönöm Uram, ez jól hangzik! Körbejárom a kérdést, aztán kívárom a fekete pénteket, hátha lesz megint Fanatec akció... Ha nem, akkor benevezek egy ilyenre szerintem.

www.smart-bus.hu

(#20042) Chrys_ válasza kozmy (#20039) üzenetére


Chrys_
addikt

pot(encio)meter

(#20043) Shodan válasza barcalaci84 (#20034) üzenetére


Shodan
addikt

Hol lehet ennyiért találni?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#20044) neilszab válasza kozmy (#20039) üzenetére


neilszab
őstag

Nem csak ez a gond, hanem az ezen a szinten elvárthoz képest nagyon rövid úton járnak a pedálok a Thrustmaster-nél.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#20045) Chrys_


Chrys_
addikt

A kigyulladt autót mivel szimuláljuk? Felgyújtjuk a cockpit-t? :)
Juan María El Flaco Traverso Renault Fuego-val (Fuego = tűz)

(#20046) barcalaci84 válasza Shodan (#20043) üzenetére


barcalaci84
őstag

Hardverapro,jofogas ,ebay...mikor hol ...
Csak az elso kettonel nagyon figyelni kell ...
Hamar elkapkodjak...
Pl clubsport 2- t nemreg 10 perc alatt adtam el...1 oran belul mar jott is erte:)

(#20047) Shodan válasza barcalaci84 (#20046) üzenetére


Shodan
addikt

Nekem is itt sikerült egyszer, de nem váltotta be annyira a hozzá fűzött reményeket.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#20048) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Tudom, hogy nagyon új a Thrustmaster T150 kormány, de esetleg van valakinek véletlenül itt a NKK-ból (Nagy Kormányos Közösség :DDD) valakinek első kézből tapasztalata vele? Érdemes lehet egy DFGT-t lecserélni rá?
Gondoltam közeleg a karácson, és valamit csak kell mondanom a Nejemnek, hogy mit szeretnék a fa alá :DDD

(#20049) akos86


akos86
aktív tag

Üdv Urak!

Szeretnék segítséget kérni, ugyanis szeretném magamat meglepni egy fajin pc kormánnyal nagyon tetszik a logitech g25/27 tudom, hogy nem annyira a kinézet számít hanem a precíz vezethetőség, szóval annyi pénzem nem igazán van rá, mint amik ezek kerülnek. Kinéztem egy Driving Force GT-t ami kedvezőbb a pénztárcámnak. Rólam annyit hogy nagyon nagyon régóta játszom autós szimulátorokkal viszont kormánnyal még nem volt sok alkalmam. Kérhetnék egy kis segítséget ez ügyben? KB 30.000Ft-ot szánnék rá a dologra.

3dfx, gone but never forgotten...

(#20050) Joshi válasza akos86 (#20049) üzenetére


Joshi
titán

Apróhirdetésekben DFGT esetleg G25, kb ez jön ki 30k-ból. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.