Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14051) Zozzer888 válasza N€T0X|N (#14049) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nekem Kiss Norbi mondta, hogy ők vezetés közben, egyenesben, simán írogatnak egymásnak. Szóval nem volt olyan rossz felvetés:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#14052) N€T0X|N válasza Zozzer888 (#14051) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Ott is lehet, de én ligázás közben szoktam használni a billentyűzetet. Minden esetben levenni, mikor írok a chatre valami miatt, az nem volna kellemes. Annyira meg nem izzadnak az ujjaim, igazából ritkán is van rajtam, csak néha olyan feelinges tud lenni. :)

Sent from my keyBoard

(#14053) TannerHUN válasza Brain75 (#14037) üzenetére


TannerHUN
aktív tag

Annyiért tényleg nem sok, de megint ott a kérdés, hogy eredeti márka-e ennyiért... A kínaiak már nagyon jó másolatokat készítenek, egész jó minőségben.

TannerHUN felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! (PH megbízhatóság)

(#14054) VegyesTamás válasza Remi1234 (#14050) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Olvasd át az alapelveket!!!

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14055) sztamas65


sztamas65
csendes tag

Szerintetek ez mennyibe kerülhet?
http://www.motorsportsimulator.com/products/race-version/
Igaz hogy nem csak kormány van benne. :)

(#14056) seawolf570 válasza sztamas65 (#14055) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Ott az e-mail cím a lap alján, kérdezd meg, vagy hívd fel őket. Gondolom nem véletlenül nincs kint az ára. Vélhetőleg testre szabható az igényeknek megfelelően és hét számjegyű az összeg.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#14057) cselt válasza neilszab (#14017) üzenetére


cselt
senior tag

Hol sikerült Clubpsort kormányt a kezeid közé fognod? Engem nagyon érdekelne. Gondolkodtam a vásárláson, de sajna most black friday-kor nem volt akcióban :((( Fórumokon meg még nem láttam senkit se, akinek lenne. Kíváncsi lennék a véleményére, hogy milyen használat közben.

(#14058) stairmaster válasza cselt (#14057) üzenetére


stairmaster
tag

Most van egy eladó a HA-n. :D

(#14059) akela91


akela91
addikt

Fanatec pedált össze kell kötni a kormánnyal, vagy elég külön USB-vel a PC-vel? :F

(#14060) Jack@l válasza akela91 (#14059) üzenetére


Jack@l
veterán

Ha van rajta usb akkor mindegy hogy kötöd...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14061) akela91 válasza Jack@l (#14060) üzenetére


akela91
addikt

Oké, csak gondoltam, akkor bírnak kommunikálni, mert a driver felrakás után, ha megnyitom a kormányt, mutatja a pedálokat is, de az persze ott nem érzékel, csak külön driverrel.

Egyébként DFGT után, újra meg kell tanulnom vezetni, arra jöttem rá. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14062) cselt válasza stairmaster (#14058) üzenetére


cselt
senior tag

Hoppácska, akkor mégiscsak van aki itthon vett ilyet :D Írtam is neki, köszi :)

(#14063) El_Gigante


El_Gigante
tag

A Logitech Profilerben van ugye a Specific game settings.
És található olyan ,hogy "use special game settins" - ha bepipálom akkor a játék azokat a beállításokat használja amit a profilomban belőttem?! Nem értem, miért van ez alatt az hogy "allow game to adjust settings"?

Aztán van a global device setting itt is ugyanez a rublika, nem értem miért van ebből ennyi változat kurvára összezavar, értem mit jelentenek, mégsem vágom a játékban a szerepüket, néha úgy tűnik mintha tökmindegy mit állítok be nem is azt használja!

Profilerből indítom azt a 3 játékot amit eddig bekalibráltam, de ha kilépek az egyikből majd indítanám a másikat kihúzzam az usb-t. Tehát valaki felvilágosíthatna hogy mikor mit:D Köszi

Kipróbáltam a Dirt 3-at is, utánanéztem milyen a megfelelő beállítás, de olyanokat kattan, kormány, hogy azt hiszem kitörik, ez normális?

(#14064) Jack@l válasza El_Gigante (#14063) üzenetére


Jack@l
veterán

Ajánlott bekapcsolni, de gyakolrlatilag irtó kevés játék használja... ("van, de minek" funkció)
Elvileg az a szerepe, hogy a játék konfigolhassa a kormányod(vagy te a játékon belül)

Állíts be egy global settingset és kész, esetleg ha valami játékban nagyon eltérő setupot akarsz, akkor annak egyedileg is csinálj egyet. Amíg g27-em volt addig csak a globalt használtam 540 fokon.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14065) m0h0senator válasza akela91 (#14059) üzenetére


m0h0senator
őstag

elméletileg ha usb-n kötöd össze akkor pontosabb a 10bit-es feldolgozás miatt viszont akkor nincs kormány rezgés fékezéskor.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#14066) neilszab válasza cselt (#14057) üzenetére


neilszab
őstag

Pont ma próbálgattam a Fanatec CSR és a Thrustmaster TX kormányokat, hát mit mondjak... nehéz köztük győztest hirdetni. A BMW GT2 rim iszonyat durván ki van dolgozva, full real, viszont 3,5 kiló... az azért combos. Az F1 rim is nagyon profi és mivel könnyebb, kicsit talán dinamikusabb is, de ezek csak az első benyomások. A TX-en sajnos rettentő gagyi a gyári rim, viszont a kormány szintén nagyon jó, kíváncsi vagyok milyen lesz majd a GTE rim-mel... :)

Ha érdekel privátban elmondom hol lehet ezeket kipróbálni...

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#14067) cselt válasza neilszab (#14066) üzenetére


cselt
senior tag

Nem CSW-t akartál írni? A CSR Elite-hez szerintem nincs BMW, csak formula kormány :)
Igen ezek már eléggé a felső kategóriában vannak. Nekem valahogy a Fanatec áll közelebb a szívemhez, az a BMW kormány baromi jól néz ki, igaz megvan a hátránya, hogy nehéz. Viszont én leginkább GT autókkal szoktam menni, úgyhogy talán nem lenne annyira nagy hátrány.

(#14068) Jack@l válasza neilszab (#14066) üzenetére


Jack@l
veterán

Miből van az, vasból? 3,5 kiló nagyon durván hangzik egy sportkormánynál. (kizárt hogy gt kocsiba is ilyen nehezet rakjanak)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14069) cselt válasza Jack@l (#14068) üzenetére


cselt
senior tag

Van benn anyag az tuti, nem nagyon fog eltörni :D

(#14070) neilszab válasza cselt (#14067) üzenetére


neilszab
őstag

Igen CSW, bocsi. Én is nagyon rá voltam cuppanva a BMW rim-re, de aztán mentem pár kört GT autóval a kisebb/könnyebb F1 rim-mel is, és hát nem volt rossz, sőt. Igazából ha most kéne győztest hirdetnem, akkor nem tudnék.. többet tesztre van szükség, egyrészt várom még a GTE rim-et a TX-hez, illetve a CSW-ben pedig rengeteg állítási opció van, azokat is végig kell zongorázni.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#14071) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Indul az iRacers tavaszi bajnoksága!

Egy kis kedvcsináló promó videó itt:
[link]

További infók itt:
[link]

Várjuk a jelentkezőket - baráti közösség, izgalmas versenyek - csatlakozz hozzánk!

(#14072) djrobaa


djrobaa
aktív tag

Szerintetek meglehetne oldani azt, hogy a GT3 RS használható legyen Xbox 360-al? hogyan van ez? lényegében a GT2 és a Forza CSR is ugyanez a kormány. Lehetéges, hogy csak a firmware-ban van letiltva az xbox-hoz való csatlakozás? Még az FW száma is ugyanaz mindegyiknél. Ha megpróbálom ráhúzni valamelyikét mi történhet?

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#14073) Pörp


Pörp
senior tag

Hi!

Van egy Driving Force GT kormányom. Win7 x64-re szeretném telepíteni. Az 5.10-es driver elvileg feltelepül, de telepítés után semmilyen programot, beállítási lehetőséget nem találok. A Win felismeri a kormányt, tehát játékban megy, csak nem tudom kalibrálni, mert nem telepít semmit se...

(#14074) Jack@l válasza djrobaa (#14072) üzenetére


Jack@l
veterán

Már a gt3rs v1 és v2 is rengeteg mindenben különbözik elektronika terén.
Szerintem nem akarod te azt agyhalottnak nyilvánítani...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14075) djrobaa válasza Jack@l (#14074) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Igen azt tudom, de a v2 látszólag teljesen ugyanaz mint pl a CSR. Kár, mert kipróbáltam volna a Forza 4-t Xbox 360-on.

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#14076) seawolf570 válasza djrobaa (#14072) üzenetére


seawolf570
aktív tag

A legnagyobb probléma ami miatt ez soha nem fog sikerülni az az, hogy a X-es játékvezérlők nem vezetékkel kapcsolódnak a konzolhoz, hanem RF (rádiós kapcsolat)-en keresztül. A GT3-ban nincs benne az adó-vevő, viszont a GT2-ben és a CSR-ben igen. Ezek után te bármilyen firmware-t feltehetsz, mert nem tudod csatlakoztatni. Ez az MS-nek a jó kis üzleti húzása, amivel nem kevés pénzt tud kiszedni a felhasználok zsebéből. Ami a Box-okon van csati, az nem USB, csak hasonlít rá, így az USB-s játékvezérlők kilőve, marad az RF amit tőlük kell licencelni és még + RF egységet is be kell építeni. Ezért nem tolonganak a gyártók a Box-os vezérlőkkel, aki pedig gyárt az nem kevés felárral teszi ezt. Sokszor 2-3 x annyiba kerülnek mint a hagyományos "tesók" amik PS-hez vagy PC-hez vannak. Erre jó példa a Saitek R660 GT kormány BOX-os változata a Mad Catz. A PS hagyományos USB foglalatot használ, igaz ez sem kompatibilis a PC-s USB-s eszközökkel, de csak szoftveresen, amit a vezérlő átkapcsolásával egyszerűen meg lehet oldani. Erre nagyon jó példa pl. a G25/G27/DFGT (itt automatikusan áll át kormány vezérlője) vagy a Fanatec kormányok (ezeknél manuálisan kell átkapcsolni). Ne is törd a fejed ezen tovább, halott ötlet.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#14077) djrobaa válasza seawolf570 (#14076) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Na erre voltam kiváncsi. Köszönöm szépen. :R

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#14078) arty válasza djrobaa (#14075) üzenetére


arty
veterán

seawolf megirta, del

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#14079) Brain75 válasza Pörp (#14073) üzenetére


Brain75
senior tag

Nek is kell kalibrálni.

A kormány mikor bedugod az USB portba, kalibrálja magát.

ÜDv

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#14080) #00444928


#00444928
törölt tag

Srácok 2 hete megvan a DFGT kormány,de annyira a kedvem szegte hogy az xbox360 controller-rel jobb időt megyek kb 4s-al,hogy már 1 hete nem is használom a kormányt. Pedig már találtam jó beállításokat is. Nagyon nehéz megszoknom ezt az egészet,ha így megy tovább hamarosan eladó sorba kerül.

-Pörp. Start menü/Logitech/Logitech gaming software

[ Szerkesztve ]

(#14081) Jack@l válasza #00444928 (#14080) üzenetére


Jack@l
veterán

NFS-ben és hasonló komolyságú gameben nem is csodálom...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14082) #00444928 válasza Jack@l (#14081) üzenetére


#00444928
törölt tag

NFS? Azt tuti nem. F1 2013,Grid2 érdekel. Néztem amit mondtatok de azok számomra nem jönnek be. Majd ha kijön a Project cars akkor veszek PS4-et,remélem azon működik a DFGT!?

(#14083) neilszab válasza #00444928 (#14082) üzenetére


neilszab
őstag

Azok se jobbak... :U

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#14084) tikshow válasza #00444928 (#14080) üzenetére


tikshow
addikt

Az autókat belső vagy hátulsó nézetből vezeted?

(#14085) #00444928 válasza tikshow (#14084) üzenetére


#00444928
törölt tag

Mindkettőt felváltva mikor milyenem van.

(#14086) Dr. Gonzο válasza #00444928 (#14085) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Kormányt belsőből használd, és ne add fel! Idő és gyakorlás mire megszokod és jobb időt mész mint kontrollerrel. Itt mindannyian átmentünk ezen.

(#14087) tikshow válasza #00444928 (#14085) üzenetére


tikshow
addikt

Kormánnyal csak belső vagy lökhárító nézetből vezess. Úgy lesz valamennyire valós az érzés, valószínűleg meg kell szoknod.

(#14088) ricshard444 válasza #00444928 (#14082) üzenetére


ricshard444
veterán

F1 egyszerű, mint a faék, Grid vezetési modellje és fizikája pedig annál is... :N

Ezekhez kár ilyen kormányt venni, de még próbáld megszokni.

Vannak dolgok...

(#14089) akela91 válasza ricshard444 (#14088) üzenetére


akela91
addikt

Grid 1 még elmegy szódával, de a Grid 2 az valami förtelmesen nevetséges fizikát kapott.

F1-et meg helyén kell kezelni. Haverokkal lehet menni jó versenyeket, de ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#14090) ricshard444 válasza akela91 (#14089) üzenetére


ricshard444
veterán

A 2-ről van szó, az 1 is csak 200 körüli fokkal vállalható, max 450 körül, de afölött nagyon gyenge.

Tudom, F1-ztem Lanban több tucat órát G27-tel, de ezekre jó egy MOMO is bőven.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#14091) Pörp válasza #00444928 (#14080) üzenetére


Pörp
senior tag

Köszönöm a segítséget, és Brain75-nek is.

Más kérdés:

Van ez az arány kormányszög/kerékszög, aminek ugye 20-24 között kell lennie. A GT Legends-el próbáltam a DFGT-t, ott 34,5 fok a max kerékelfordulás, így akkor ehez állíthatok 900 fok kormányszöget. Így próbáltam, de nagyon fura, tekergetni kell eléggé, ma reggel fura volt vezetni a valóságban a tegnapi esti szumulátor után. Csak mert a valóságban is ha jól tudom 900 fokot fordul az autó kormánya, és azt pl. csak parkoláskor lehet jól kihasználni, de versenyen mikor tekerik ki teljesen? Kezdőként nem lehet úgy hogy kisebb kormányszöggel kezdek, és aztán növelem?

(#14092) knbs válasza neilszab (#14008) üzenetére


knbs
senior tag

Nagyon kozelitek mar a vasarlashoz es folyamatosan olvasom a teszteket.

Nagyon gondolkodom a TX-kormany fanatec pedal kombinacion. Ha osszehasonlitom az arakat egy TX kormany a GTE-s kormannyal termeszetesen es mondjuk egy fanatec pedal a szett kijon 610 eurora.
Ha nezem a Fanatec sajat joarasitott GT3+pedal szetttet 250 euroert, akkor az a kerdes merul fel bennem, hogy a 360 euros kulonbseg tenyleg megeri-e a komany miatt??

Hosszu idore vasarolnam a szettet szoval, nem szeretnem kesobb megbanni. Csak nekem eleg nagy az arbeni kulonbseg a ket kormany kozott.
Csak en erzem, hogy itt eleg nagy az ar/ertek kulonbseg?
Sajnos nem all modomban kiprobalni oket, ugy biztos konnyebben adnam ki a tobb peznt ha meg tudna gyozni rola a TH, hogy igenis van benne ennyi kulonbseg ezert az arert.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#14093) akela91 válasza knbs (#14092) üzenetére


akela91
addikt

Szerintem abszolút nem ér meg ennyi felárat...
Hihetetlen jó az a fanatec szett, mosolyogva használom én is DFGT után. (Elite pedál + GT3 rs)

Különbözetből vegyél egy TH8 RS váltót, meg egy cockpitet. :))

[ Szerkesztve ]

(#14094) KaraDani válasza Pörp (#14091) üzenetére


KaraDani
addikt

34,5-hez lejjebb veheted nyugodtan 900-ról. 700 Alá sokkal ne nagyon menj akkor már formaautó szerű direkt kormányzást fogsz kapni ami a GTL-es autóknál nagyon nem valós. A 900/34,5 az elég munkás áttétel már, de ezekhez az autókhoz amúgy illik, én például így is szeretem őket. Aa 34,5 fookos steering lockból pályán nem is használod normál körülmények között az egészet, szóval itt is csak megfordulásnál, nagy ellenkormányzásnál kell kitekerned a maxot

(#14095) neilszab válasza Pörp (#14091) üzenetére


neilszab
őstag

Ezt olvasgasd: Kell-e az a 900 fok? ;)

Illetve találd meg a számodra helyes áttételt

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#14096) wolf033


wolf033
senior tag

Én pl.: 540/23-25-öt használok nagyon sok esetben. Nekem ez jött be.

(#14097) knbs válasza akela91 (#14093) üzenetére


knbs
senior tag

A valto az be van kalkulalva. :K Csak ezen a kormany pedal kombon dilemmazok nagyon....
Korulnezek mennyit kell elutazzak, hogy kiprobalhassam oket.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#14098) Jack@l válasza knbs (#14097) üzenetére


Jack@l
veterán

T500 RS-en kívül felejtős minden ami th kormány... (inkább +1 a fanatecre + TH8RS váltó)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14099) lbandi777 válasza neilszab (#14066) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Szia.
Engem az érdekelne hogy hol tudod beszerezni a GTE perecet,illetve ha már megvan milyen az alap kormányhoz képest.
Nekem t500-van,gondolkodom rajta de a mérete kisebb viszont legalább nem fixek a lapátok,még hezitálok,remélem jó választás.

(#14100) neilszab válasza lbandi777 (#14099) üzenetére


neilszab
őstag

Ha megvan rim, akkor majd jelentkezem.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.