Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) sutyi^ válasza -Mike- (#4000) üzenetére


sutyi^
senior tag

Amíg ojró landban is 300-310 küvecsért osztogatják, addig itthon se nagyon lesz 85e alatt.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#4002) -Mike- válasza sutyi^ (#4001) üzenetére


-Mike-
addikt

Ausztriából tudnék hozatni most 290euróért. Ez eddig a legjobb úgy nézem.

(#4003) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

G25 akciósan 34,7k :Y

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4004) sutyi^ válasza Motion_Blur (#4003) üzenetére


sutyi^
senior tag

Ne forgasd a kést. :(

Kellett nekem 27ért DFGT-t venni...

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#4005) Kloss válasza Motion_Blur (#4003) üzenetére


Kloss
őstag

Huh, lassan elgondolkodom egy G25-ön, esetleg karácsonyra meglepem magam :)
Azért a kuplung hiányzik. Más bajom nincs a DFP-vel.

(#4006) copass válasza Motion_Blur (#4003) üzenetére


copass
veterán

óbazz! :Y

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4007) -Mike- válasza Motion_Blur (#4003) üzenetére


-Mike-
addikt

Most már a G27en a sor, hogy beakciózzák.

(#4008) Gigi01


Gigi01
őstag

Sziasztok!

Van nekem egy ilyen kormányom:[link]
Láttam a Logitech kormányokhoz van általános beállítás a driver-hez.Viszont ehhez
nem találok sehol.Esetleg valaki segíthetne ebben,még ha nincs is ilyen kormányaA driver:.
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4009) multimelon


multimelon
tag

hmm lehet veszek egy MOMO racinget 12k ért már jó vétel.
Gondolom az usb kábelét meg lehet hosszabbítani sima usb kábellel.

(#4010) -Mike- válasza multimelon (#4009) üzenetére


-Mike-
addikt

Möglehet.

(#4011) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Még sohasem volt kormányom. Valójában számítógépes játékokkal sem játszom már évek óta - bár az autós játékokat (CMR, NFS) mindig is szerettem.

Most az NFS Shift kapcsán gondoltam, hogy veszek egy kormányt. Kisebb nézelődés és fórum hozzászólás-olvasás után a Logitech Momo-ra gondoltam - miután túlságosan sokat nem akarok rá költeni és úgy tűnik, ezt az eszközt többen is jó vételnek tartják.

Alternatívaként milyen kormányt tudnátok még ajánlani helyette húsz ezer forintos vételár alatt?

(#4012) neilszab válasza €uro (#4011) üzenetére


neilszab
őstag

Saitek R660 vs Logitech Momo

A Momo mindenképpen egy magasabb kategóriájú kormány, mind minőségben, mind tudásban. Viszont a pedálja szériahibás és rendszeres használat során 99%, hogy tönkremegy. A Momo-val 2 lehetőség van, 3 havonta vinni gariba és kapsz mindig egy újat (megcsinálni nem tudják), vagy marad a házi barkácsolás, amivel megszerelhető, de azzal sem fog örökké tartani és az is rendszeres karbantartást igényel.

Ezzel szemben az R660-nal nincs ilyen gond és az is egy elég jó kormány, NFS-re, meg Colinra igazából fölösleges komolyabbra beruházni, nem jön ki a különbség.

Ezeket kell átgondolnod...

Google: "Kormány Kalauz" ;)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#4013) €uro válasza neilszab (#4012) üzenetére


€uro
őstag

Köszönöm Neilszab!

Nem is hallottam róla, hogy a Momo pedáljával ilyen gond van. Sajnálom, már kezdtem beleszeretni...

Az R660 sem egy drága kormány. Van belőle GT változat is - szinte ugyanannyiért. Tudod, hogy mi a különbség közöttük?

Húszezer forintért ezeknél jobb kormányt akkor nem is nagyon lehet választani?

[ Szerkesztve ]

(#4014) eastonhun2


eastonhun2
csendes tag

hello

van arra valakinek ötlete ,h kelthetném életre a genius speedwheel forcefeedback kormányomat x64 es vista vagy win7 alatt??

Jön a tigris......

(#4015) neilszab válasza €uro (#4013) üzenetére


neilszab
őstag

Nem, jelenleg ez az értelmes választék:

10 ezer környékén jelenleg R660, vagy Momo
27 ezer Logitech Driving Force GT (garantáltan nagyon jó)
36 ezer Logitech G25 (ez meg még jobb, mert nagyon ütős pedálset van hozzá, de a volánon csak 2 db gomb van)
300 Euro Fanatec Porsche 911 GT3 RS Clubsport Edition

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#4016) €uro válasza neilszab (#4015) üzenetére


€uro
őstag

Értem. Ok.

(#4017) Senya


Senya
csendes tag

Sziasztok!

Ezt a problémát mát egyszer felvetettem, de végül is nem kaptam rá kimerítő választ.

Probléma:
Van énnékem egy Microsoft Sidewinder FFB Wheel-em, minden játékban tökéletes, soha semmit sem kellett állítani sehol rajta. Kanyarban ellentart, vetőkövön, murván stb. rezeg, ütközésnél ránt.
Emellett van énnékem egy Logitech Momo Racing-em is.
Nem egy játékban (hanem majdnem mindben) észrevettem, hogy ahol a MS kormánya rezeg és ránt ott a Momo lószart se csinál, miért van ez?
rFactorban is ugyanez volt, de a Reel Feel plugin megoldotta.
NFS Shift alatt kurvára nem rezeg és nem is ránt be ütközésnél míg az MS kormánya könnyafakasztóan gyönyörű dolgokat csinál.

Várom kimerítő válaszaitokat. De csak az értelmeset. Előre is thx.

Senya

Két hangya megy a sivatagban, már majdnem éhenhalnak... Erre szomjanhalnak.

(#4018) Senya


Senya
csendes tag

Ja és még hozzátenném, hogy a játékvezérlők beállításainál a gombok nyomkodására ugyebár bemutat 1-2 effektet a program. Ezek mind kurvára jók, csak egy játékban se nagyon jönnek elő...

Két hangya megy a sivatagban, már majdnem éhenhalnak... Erre szomjanhalnak.

(#4019) neilszab válasza Senya (#4018) üzenetére


neilszab
őstag

És ellentartása sincs, vagy csak a rázó, rezgő effekteket hiányolod?

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#4020) Senya válasza neilszab (#4019) üzenetére


Senya
csendes tag

Szia!

De ellentartása van, az tejlesen rendeben van, bár az MS mintha kicsit jobb lenne és pl. amikor az auto a levegőben van vagy a füvön megy az MS (nagyon helyesen) elveszti az ellentartást míg a Momo nem nagyon.
Emellett az MS álló helyzetben rezeg, ha gáz nyomok jobban rezeg... Momo ezt se produkálja.

Két hangya megy a sivatagban, már majdnem éhenhalnak... Erre szomjanhalnak.

(#4021) neilszab válasza Senya (#4020) üzenetére


neilszab
őstag

Olvasd el a Kormány Kalauz kormány beállításokkal foglalkozó részét, ott le van írva, hogy lehet személyre részletesen szabni az effekteket.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#4022) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Ma kaptam a Logitechtől egy ilyet tesztre. A képen a saját már koszos kormányom mellett díszeleg az újdonság. Összevetjük az öreggel, hétvégén pedig viszem a Magyar RBR Bajnokság díjátadóra, ahol mindenki kipróbálhatja.

Majd egy rövidebb írásos nyoma is lesz valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

(#4023) sebgutkopf válasza -Mike- (#4000) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Kevés van belőle az országban. A Logitech is alig tudott nekem elővakarni egyet a bemutatóra és csak pár napig lehet nálam ez is, mert viszik mindenhova mutogatni, bár ezen még ujjlenyomatot sem találtam a dobozát ragasztgatnom kellett, hogy szét ne hulljon belőle minden.

(#4024) sebgutkopf válasza Motion_Blur (#4003) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Hö! Ennyiért elgondolkoztató, hogy vegyek meg egyet tartaléknak. :Y

(#4025) Motion_Blur válasza sebgutkopf (#4024) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én a jó öreg MOMO-t fogom lecserélni. Nekem is előjött a pedálhiba, de úgy néz ki, hogy elég jól megcsináltam, mert 1 éve napi szintem adom neki és még minden ok vele :R

Viszont azt nehéz megszokni, hogy a gyors korrigálások (oda-vissza kormányzás) után rossz pozícióban marad a kormány. Gondolom erre nincsen gyógyír. Grat a G27-hez! Van valami lényeges különbség az elődhöz képest?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4026) €uro válasza neilszab (#4015) üzenetére


€uro
őstag

A Driving Force GT nem csak PlayStation 3-hoz használható? Vagy van PC-s verziója is?

(#4027) -v-


-v-
addikt

Na, vettem egy Saitek 660 kormányt :)

(#4028) €uro válasza -v- (#4027) üzenetére


€uro
őstag

Miután alaposan kipróbáltad, szívesen fogadnék tőled egy élménybeszámolót, miután - ha minden igaz én is - éppen kormányvásárlás előtt állok és Neilszab fórumtársunk ebben az árkategóriában nekem is ezt a kormányt ajánlotta.

(#4029) neilszab válasza -v- (#4027) üzenetére


neilszab
őstag

Igen, részletes beszámolónak mindannyian nagyon örülnénk, én is csak kistestvérét ismerem, annál csak jobb lehet.

A DFGT - mint már ezerszer leírtuk - megy PC-vel, használd a keresőt

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#4030) euchi válasza €uro (#4026) üzenetére


euchi
aktív tag

Innen letölthető a drivere. Egyébként, ha bedugod az USB-t csatit, a win fölismeri, és már működik is. PS2-n is lehet használni.

(#4031) kzoltann válasza sebgutkopf (#4022) üzenetére


kzoltann
aktív tag

Itt egy videoteszt a G27-rol amig várjuk a leirast :)

(#4032) Motion_Blur válasza kzoltann (#4031) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Hogy bír a gyerek a vezetésre koncentrálni?? :Y

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4033) -v- válasza €uro (#4028) üzenetére


-v-
addikt

Hát, engem kicsomagolás után meglepett a minősége, azt hittem ilyen nagyon ropogós műanyag, de tök jó gumis, és nagyon jó a fogása, kényelmes, egész masszív. Szerintem a pedál része is kényelmes, jobban hasonlít az igazihoz szerintem mint annak az olcsó logitechnek a pedálja (igaz azt nem próbáltam).
Igazából az első kormányom, szóval nem tudom mihez hasonlítani, de nekem teljesen fullos.
Eddig GTR Evolution-el meg NFS Shift-tel próbáltam. Utóbbinak semmi köze a valósághoz, GTR viszont űberfaszányos kormánnyal.
Igazából semmi rosszat nem tudok rá modani, ennyi pénzért király, ha nem fog beszarni vagy szétesni, akkor szerintem nagyon jó vétel.

(#4034) aphra2 válasza -v- (#4033) üzenetére


aphra2
aktív tag

"Eddig GTR Evolution-el meg NFS Shift-tel próbáltam. Utóbbinak semmi köze a valósághoz"

Ott a pont :K , ezt már itt leírtuk néhányan, de sosem árt a megerősités :D

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#4035) -v- válasza aphra2 (#4034) üzenetére


-v-
addikt

Persze, olvastam én is, de azért gondoltam megnézem :) mert szépnek viszont szép.
De egyébként még úgy is ezerszer jobb kormánnyal mint billentyűzettel, hogy nem valósághű. Max. meg kell szokni kicsit, meg force feedbacket kikapcsolni, mert olyan helyeken rángat hogy nem is értem... :D

(#4036) €uro válasza euchi (#4030) üzenetére


€uro
őstag

Ok. Köszi.

(#4037) €uro válasza -v- (#4033) üzenetére


€uro
őstag

Örömmel hallom, hogy megvagy vele elégedve.

Az NFS Shift-ről írnál még pár sort. Most ezért a játékért vennék én is kormányt. Mit értesz az alatt, hogy semmi köze a valósághoz? Azért még jól irányítható vele? Effektek működnek alatta rendesen?

Különben nekem is az első kormányom lenne, ezért kicsit vak vezet világtalant a szitu.

(#4038) -v- válasza €uro (#4037) üzenetére


-v-
addikt

Hát, szerintem bármelyik játék élvezetesebb kormánnyal, mint billentyűzettel, még ha nem is valósághű...
Működnek az effektek, csak a force feedback elég érdekes, nagyon fura helyeken rángat bele. De ki fogom próbálni anélkül is, szerintem úgy megszokható.

(#4039) €uro válasza -v- (#4038) üzenetére


€uro
őstag

A te kormányod GT?

(#4040) €uro válasza Motion_Blur (#4025) üzenetére


€uro
őstag

A MOMO kormányoddal konkrétan mi történt, amit orvosolnod kellett rajta? Ugye neked is a pedálja romlott el?

Mond el kérlek nagyvonalakban, hogy mit is és hogyan kell rajta megjavítani. Ugyanis van itt kézközelben egy ezermester szaki, akire mindig számíthatok. És ha a kormány pedálja - annak meghibásodása esetén - egy kis munkával átalakítható úgy, azt utána gond nélkül használhatom majd, akkor lehet, hogy e mellett döntök, amikor a vásárlásra adom a fejem/pénzem.

[ Szerkesztve ]

(#4041) neilszab válasza €uro (#4040) üzenetére


neilszab
őstag

A Kormány Kalauzban benne van a javítási útmutató, de sosem lesz tökéletes. Egy-két havonta rendszeres karbantartást igényel, de így sem húzza tovább a szerkezet 2-3 évnél.

Ezekt az időtávok akkor értendők, ha elég rendszeresn nyüstölöd

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#4042) sebgutkopf válasza Motion_Blur (#4025) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Van. Jó és rossz is, de majd írok részletesebben.

(#4043) neilszab válasza sebgutkopf (#4042) üzenetére


neilszab
őstag

Én is összeszedtem már a Kalauzban amit a G27-ről jelenleg tudni lehet, és persze kiváncsian várom a beszámolódat, ha megengeded, majd bele is írom a tapasztalataidat a cikkbe.

Gondolom nektek a szekvenciális váltó hiánya a fő érvágás...

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#4044) €uro válasza neilszab (#4041) üzenetére


€uro
őstag

Értem. Köszi.

Illetve köszönöm, hogy az írásodat is a figyelmembe ajánlottad!

(#4045) €uro


€uro
őstag

Mi a különbség a Saitek R660 és R660 GT kormányok között?

A Google nem segített - bízom benne, hogy ti fogtok.

(#4046) neilszab válasza €uro (#4045) üzenetére


neilszab
őstag

Lehet ám, hogy semmi.....sztem csak néhol lemarad a "GT" felirat

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#4047) Zanik


Zanik
addikt

Szerintetek hol lehetne szerezni alkatrészt Momo Racing kormányhoz? A bal váltófülről letört egy kiálló rész, és a ragasztás sem segít (újra eltörik). Valakinek valami ötlete, hogy hol tudnék szerezni egy váltófület?

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#4048) Calogero


Calogero
addikt

Most elég jó áron akciószzák LOGITECH MOMO Racing Force Feedback Wheel kormányt.
Egy kicsit aggódok a pedál hiba miatt.....

De viszont találtam egy ilyet is

"****** - 2009.10.01 13:38
VISSZA A TERMÉKHEZ

Vigyétek!
Utolsó darabok vannak már csak...
Nekem nagyon bejött és ezek már nem poti hibásak a pedálba,mivel ez már az új széria.
De lejárt a MOMO ideje,majd jön egy újabb fajta."

Ti tudtok valami ilyesmiről, tényleg létezik ez az új széria?

(#4049) €uro válasza Calogero (#4048) üzenetére


€uro
őstag

Hol találtad?

(#4050) Calogero válasza €uro (#4049) üzenetére


Calogero
addikt

Ipon, és ott a hozzászólások közt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.