Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14551) Tecsa válasza Bertiee (#14550) üzenetére


Tecsa
aktív tag

NFS-hez ne kormányt vegyél hanem gamepad-ot. Kormánnyal semmi értelme! (SHIFT 1,2-őt leszámítva)

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#14552) Bertiee válasza Tecsa (#14551) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Akkor a Dirt szériához is jó a gamepad? (PS3-on játszottk kormánnyal DIRT2-t a gyerkőcök egy rokonnál, onnan a fel lelkesedés .. :) )

(#14553) arty válasza Bertiee (#14552) üzenetére


arty
veterán

szerintem vegyél nekik egy momot :)
ha lelkesek az autósjátékok irányába, ettől megőrülnek majd - gamepad is jó, persze, de ez meg még sokkal jobb :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#14554) Bertiee válasza arty (#14553) üzenetére


Bertiee
aktív tag

OK, köszi a tanácsot! :)

(#14555) neko18


neko18
senior tag

Momo szerintem is teljesen jó kezdésnek. Használtan meg már szinte bagóért lehet hozzájutni nagyon szép darabokhoz és szerintem hosszú életűek.
Az enyém már kb 10 éves és még mindig megy, és nem heti 1-2 órát használom. Szinte napi szinten, de a heti 4-5 óra megvan vele minimum :)

[ Szerkesztve ]

kdxsv

(#14556) VegyesTamás válasza Bertiee (#14552) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Dirt-höz már jó lesz neki a momo, és tetszeni fog neki! :) azzal akár később el is kezdheti a szimulátorozást belépő szinten, és akár tovább is léphet :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14557) vass17 válasza neko18 (#14555) üzenetére


vass17
tag

Ezt meg tudom erősíteni. A Momo nekünk is 2003 óta van meg és azóta is jól megy, habár a pedálok, mint mindenkinek rendetlenkedtek, de könnyedén orvosolható és azóta is tökéletes (ezektől, a momora jellemző enyhe hibáktól nem kell megijedni, annyira egyik sem komoly). Természetesen jobban nyekereg, mint a G27-em, de érzésre a FFB még mindig nagyon jó.

(#14558) Bertiee válasza vass17 (#14557) üzenetére


Bertiee
aktív tag

neko18-nak, TomCat333 -nak és neked is kösz a véleményeket! :)

[ Szerkesztve ]

(#14559) neko18 válasza vass17 (#14557) üzenetére


neko18
senior tag

Nekem is volt pedálgond, de az inkább csak az utolsó 3évben jött elő, mióta orvosoltam azóta nem jött elő. Volt fent a neten pdf javítási segédlet, az alapján csináltam, nem vagyok műszerész de még is könnyedén megcsináltam. :) Kb fél óra volt az operáció :)) FFB-m még nekem is van mai napig, én komolyan csodálkozok rajta hogy hogy mehet még mindig, ennyi intenzív használat után.... :) Vegyesen használtam; pályára, rallyra, driftre, utcai autózásra....Szóval szerintem még haladó kormánynak is simán elmegy, főleg ha kifog az ember egy szép alig használt példányt.... :) Márpedig szerintem akik eladják azok fele annyit sem használták mint én :)

kdxsv

(#14560) VegyesTamás válasza neko18 (#14559) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Aki szereti, és használjai az csak akkor adja el, ha felfelé vált :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14561) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Sziasztok ! (most vennék először kormányt.... szóval csak kezdésképen egy olcsóbbat mert még csak most tévedek át a légi szimekből az autósokba :DDD )

Tudtok nekem mondani olyat ami jó lenne a TDU2-höz is pl és kb 10-20 között lenne ?

http://www.aqua.hu/tracer-steering-wheel-drifter-kormany-pedal-usbps2ps3-trajoy34009-242989.html

http://www.aqua.hu/thrustmaster-ferrari-racing-wheel-red-legend-edition-pcps3-kormany-4060052-253906.html

http://www.aqua.hu/thrustmaster-ferrari-gt-experience-3in1-kormany-4160529-124419.html

http://www.emag.hu/serioux-kormany-pedalokkal-vibralo-funkcioval-kompatibilis-ps3-ps2-pc-fekete-sarga-srxw-univ101/pd/EBBB0BBBM/

http://www.konzolokszervize.hu/pc/speedlink-drift-o-z-racing-wheel-pc-kormany-pc
(nekem talán a 4. ami igazán tetszik kinézzetre is :U )

helyesírásért , fogalmazás képért elnézést , mobilról írtam , a válaszaitokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#14562) stairmaster válasza Micsurin (#14561) üzenetére


stairmaster
tag

Szerintem a tapadókorongos felfogatás mindent elárul a 4. kormányról... ;] :D

Egy használt MOMO-val, jobban jársz esetleg ha szerencséd van, kifoghatsz 25 körül egy DFGT-t. De az már messze nem egy kategória azokkal amiket felsoroltál :)

[ Szerkesztve ]

(#14563) Micsurin válasza stairmaster (#14562) üzenetére


Micsurin
nagyúr

MOMO újonan még kapható ? mert nem nagyon látok :U

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#14564) stairmaster válasza Micsurin (#14563) üzenetére


stairmaster
tag

Szerintem, vagy 5 éve nem lehet kapni újonnan. :D

(#14565) Micsurin


Micsurin
nagyúr

rendben és a momo-n kivül..... 20-30 között valami ami a TDU2-is támogatja és tényleg jó ??? :U

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#14566) stairmaster válasza Micsurin (#14565) üzenetére


stairmaster
tag

Használtan a Logitech Driving Force GT (DFGT) Teljesen kompatibilis PC-vel. Plusz a link szerint a játékkal is.

(#14567) Micsurin válasza stairmaster (#14566) üzenetére


Micsurin
nagyúr

rendben köszi :C ;)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#14568) VegyesTamás válasza Micsurin (#14567) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Láttam is mostanság 25k ért DFP-t- meg DFGT-t! is :) írtam privit mert nem hírdetünk :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14569) gabri83


gabri83
csendes tag

sziasztok! én azután szeretnék tőletek érdeklődni hogy a thrustmaster t500 f1 kormányomat érdemes-e lecserélni fanatec clubb sport whell-re és clubsport v2-es pedálra meg egy f1-es kormányra előre is köszi a segítséget :R

(#14570) neilszab válasza gabri83 (#14569) üzenetére


neilszab
őstag

A Thrustmaster pedál és az F1 Rim messze elmarad a Fanatec ClubSport cuccoktól, viszont maga a T500 az egy nagyon jó dolog, én mentem már mindkettővel, de elég nehéz a döntés a CS Wheel és a T500 között és a Thrustmaster után nem mindenkinek jön be a Fanatec.

A SimHouse-nál ezeket ki lehet próbálni: [link]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#14571) Jack@l válasza gabri83 (#14569) üzenetére


Jack@l
veterán

Pedált bármikor cserélhetsz, az biztos jobb lesz.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14572) gabri83


gabri83
csendes tag

köszi a tanácsokat :C , majd szerintem kipróbálom de nagyon filózok rajta hogy be kéne egy olyant szerezni, már néztem a Németországból le lehet rendelni

(#14573) gabri83


gabri83
csendes tag

még annyit szeretnék a fanatec kormánnyal kapcsolatban kérdezni, azt tudom hogy ps3om-mal kompatibilis, de ez vonatkozik ps4-re :))

(#14574) neilszab válasza gabri83 (#14573) üzenetére


neilszab
őstag

Hát elég nagy köcsögség lenne a Sony-tól, ha PS4 ne tudná kezelni a PS3-as vezérlőket.
Más kérdése persze, hogy mi a csudához lenne értelme Fanatec CSW-t használni PS4-en? :DDD

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#14575) arty válasza gabri83 (#14573) üzenetére


arty
veterán

driveclubos fejlesztők azt mondták, h igen, minden megy ps4-el, ami a ps3-al is ment

ez nem féreg-mikroszoft, szerencsére.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#14576) gabri83


gabri83
csendes tag

az jó a kompatibilis lesz, igazából project cars várom ps4-re nagyon meg hát számítógépen az rfactor-hoz kéne, bár nem tudom hogy van-e még valami más f1 szimulátor számítógépen, mert jelenleg ps3on nyomom az f1-et de hát az számomra nem az igazi :O

(#14577) arty válasza gabri83 (#14576) üzenetére


arty
veterán

látva eddigi életútját, a pCARS-t szerintem várhatod ;)

(bár lehet pécére kinyomnak valami alibi, tákolt verzát - értd: elnevezik valamelyik mostani alfát 1.0-nak)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#14578) seawolf570 válasza arty (#14577) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Már nem kell soká várni, novemberre kint lesz. A héten elkészült a bevezető videó és a menü is megkapta a végleges formáját. A pályák nagy része szinte teljesen kész van, csak finomítgatnak rajta és ugyanez a helyzet az autókkal is. Lassan bétára válthatnak, bár szerintem nyílt béta nem lesz (nincs is rá szükség vagyunk elegen), mivel alfa állapotban is hozzáférhető volt a játék az elejétől. Egyébként a konzolos verziót gőzerővel fejlesztik, eddig úgy néz ki a PC-vel együtt fog kijönni.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#14579) Jack@l válasza seawolf570 (#14578) üzenetére


Jack@l
veterán

Nem azt mondták eddig, hogy 2014 tavasz?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14580) seawolf570 válasza Jack@l (#14579) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Én úgy tudtam eddig is, hogy 2014 ősze de most már biztos, mivel az intro végén az szerepel 2014 november. Január óta eléggé felgyorsultak az események. Kész az új menürendszer, játszható a karrier stb. Megkötötték a licencet az Audival, Bentley-vel és a Renault-val is (ezek a legújabbak), így már szinte az összes kocsi licencelt, kivéve a formula autók (egyedül a Classic Lotus kocsik licenceltek ebben a kategóriában).

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#14581) arty


arty
veterán

Na, szétkaptam a fanatec standard pedálom, hogy meg wédé40ezzem a potméterét....


pontosan mit és hogya fújjak be? az egészet szórjam meg telibe?? :)
vagy ezt még szét is kell szedni?

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#14582) Kommy válasza arty (#14581) üzenetére


Kommy
veterán

Az első képen alul van egy kis luk ott kéne belefújni, mivel ott vannak az érintkezők.

(#14583) Jack@l válasza arty (#14581) üzenetére


Jack@l
veterán

Nagyon gagyinak néz ki ez a poti, ha gíárilag ilyen és még burkolat se volt rajta. A pontos tipusszámát be tudnád írni? (lehet tudsz venni bele újat is olcsón)
UI: az a 10KB-38 az?
1 dollár darabja :)
http://www.ebay.com/bhp/b10k-potentiometer
(na jó nem 100% hogy csont ugyanaz, de kb ez a kategória)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14584) tikshow válasza arty (#14581) üzenetére


tikshow
addikt

A mozgó rész közé fújj be és mozgasd meg, hogy csorogjon be majd igény szerint újra, nem kell sok, nem kell áznia, ezután, pedig töröld le az egészet szárazra. Nem kell ettől jobban szétszedni.

(#14585) neko18


neko18
senior tag

Mire figyeljek használt DFP vásárlásakor? :)
A hangjára?

kdxsv

(#14586) Chrys_ válasza neko18 (#14585) üzenetére


Chrys_
addikt

Az árára :)

(#14587) arty


arty
veterán

köszönöm mindenkinek!

J@ckal : tehát a 10K a lényeg? azt nézzem, ha veszek cseredarabot?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#14588) stereodead


stereodead
csendes tag

Nos. JaPe-nek köszönhetően szert tettem egy DFP-re, Brain75-nek és Satan_Claus-nak hála pedig már adapterem is van.

Így zöldfülűként viszont van pár kérdésem:

A force feedbacket mindenhol abszolút lenulláztam, mert elvileg minél erősebb annál jobban megrövidíti a kormány élettartamát, na meg nehezebb is kormányozni. Sokat ront ez így a szimuláció realisztikusságán, vagy tényleg csak egy szórakoztató funckió a FFB?

A Grid 2 egészen tetszetős játék, viszont több óra után sem sikerült úgy beállítanom a kormányom, hogy jól működjön vele :F . Teljesen egyedül sem tudok a pályán maradni és rendesen bevenni kanyarokat. Ellenben GTR Evolution egész jól megy. Persze az egy más kategória. Próbáltam ráguglizni, hogy milyen beállítások javasoltak a Grid 2-höz, de nem igazán találtam semmi használhatót. Van itt esetleg olyan aki nyomja? Vagy nem is a beállításokkal lesz gond, egyszerűen a játék fizikája, irányítása rossz? Kezdőként én ezt nem tudom megítélni, szóval okosítson fel valaki.

Valami utcai autós (mármint olyan autós, amibe talán egyszer még lesz is lehetőségem beülni, tehát nem F1 meg mindenféle négykerekű rakéták) szimulátort, lehetőség szerint olyat, ahol lehet szekvenciális váltót használni, de nem kell hozzá kuplung (DFP-n ugye csak két pedál van) tud nekem valaki ajánlani?

Hogy kell vezetni, versenyezni? Tényleg abszolút rookie vagyok ezen a téren, így minden tanácsot és felivilágosítást szívesen vennék. Mi a különféle versenyek etikettje, szabályai, mekkora koccanás megengedett, mennyire szabad kihajtani a fűre, stb. Továbbá az elméleti rész. Hol szoktak kanyarnál fékezni, mikor kell váltani, visszaváltani, hogy kell driftelni, satöbbi.

Ha esetleg van valami jó tutorial, weboldal vagy cikk a témában akkor várom a linkeket. :R

fgsfds!

(#14589) El_Gigante válasza stereodead (#14588) üzenetére


El_Gigante
tag

Force feedback mindenképp, annak hatására érzed a kocsit, nem kell erősre állítani, de adjon visszajelzést az útról, másrészt azért van a kormány hogy használjuk a benne lévő funkciókat nem simogatni vetted gondolom:D
Nekem sincs régóta kormányom. Én GT Legendsel kezdtem, meg néha kamionozgatok(ETS), aztán mostanában inkabb race07-el pöcsölök. Könnyebb vezetni mint ezeket a régi autókat!

(#14590) El_Gigante válasza El_Gigante (#14589) üzenetére


El_Gigante
tag

Jut eszembe! Hétvégén voltam a kakucsringen egy subaru sti vezetésen, 12 kör! Biztos innen is voltak páran! Vezetni már vezettem elég sokat, de erős autóban, pláne versenyautóban sosem ültem. nem vagyok autóbuzi, néha megnézek ezt azt, de ennyi!
Mikor bemásztam, azért be voltam szarva nehogy 20-al tötyögjek végig a pályán, aztán beégjek rokonok ismerősök előtt:) Azt kell hogy mondjam- számomra legalábbis- baromi jól mentem!:D Két kör alatt megtanultam az íveket onnantól meg sem kellett mukkania a tulajnak! Eszméletlen élveztem, és azt kell hogy mondjam nagy volt a hasonlóság a számítógéphez képest, nagyon otthon éreztem magam! Szóval aki még nem ment ilyennel spóroljon rá aztán prószálja ki, ha otthon jól megy a pályán sem lesz gond! Ezt egyébként a tulaj is megerősítette!

[ Szerkesztve ]

(#14591) Jack@l válasza arty (#14587) üzenetére


Jack@l
veterán

A 10K meg a lineáris poti az alap, de számít a felfogatási átmérő (a csavar ahogy rögzíted) meg a poti szárának a hossza átmérője, formája is. Meg persze az se utolsó, hogy nagyjából ugyanakkora legyen az elfordulási szöge(ugyanannyit tudd kézzel tekergetni), mint a mostanidnak.
Elnézve a felépítését, az a leggagyibb kínai potik közül van, szóval ha találsz hasonlót, lehet azzal jobb is lesz.

UI: csak hirtelen kerestem rá ebayen délelőtt, de a pontos tipusszámra ha ránézel guglin, lehet megtalálod csont ugyanazt.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14592) stairmaster


stairmaster
tag

Sziasztok!

Valaki ismer olyan oldalt, esetleg van tapasztalta, hogy hogyan kell festeni? Elég bonyolultnak néz ki elsőre... :F :R

(gtr-mastersnél láttam leírást #11 post, de nem igazán tudtam utána se nekiállni)

[ Szerkesztve ]

(#14593) Satan_Claus válasza stairmaster (#14592) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

[link] ;]

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#14594) Jack@l válasza stairmaster (#14592) üzenetére


Jack@l
veterán

Mit akarsz festeni?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14595) stairmaster válasza Jack@l (#14594) üzenetére


stairmaster
tag

race07, seat leon ;)

(#14596) Baaraanz válasza Satan_Claus (#14593) üzenetére


Baaraanz
tag

Ez alapján tényleg bonyolultnak tűnik :(

I am little pieces / Pieces that were picked up on the way / Imprinted with a purpose / A purpose that's become quite clear today

(#14597) arty válasza Jack@l (#14591) üzenetére


arty
veterán

köszönöm, "ránézek"

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#14598) neilszab válasza stereodead (#14588) üzenetére


neilszab
őstag

Szia, kormány és egyéb beállításokhoz ott a topik tetején belinkelve a leírás:
Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz - Beállítások

Javaslom a Grid-et kormánnyal nyélből felejtsd el, és inkább ezek közül válogass: szimulátorok (ami most különösen ajánlott, az az Assetto Corsa!) ;)

Segítség az elinduláshoz: nulláról kezdeni...

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#14599) neilszab válasza neilszab (#14598) üzenetére


neilszab
őstag

Bocs, ezt a linket elrontottam, tehát még egyszer: :B

Segítség az elinduláshoz: nulláról kezdeni...

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#14600) Mike96


Mike96
csendes tag

Sziasztok, tudnátok ajánlani egy jó kis kormányt max 30-ért, igazából csak néha játszanék (TDU2, meg egyéb) kikapcsolódás céljából. Egy darabig DFGT-t akartam venni de az nincs nagyon meg csillagászati ára van, ha van (40+). Szóval valami jobbat :) Esetleg 20 körül? Illetve mennyit vesztek ha nem 900°-os?
Még valami, Genius TwinWheel 900FF-ről vélemény? (Mint írtam, azért nem használnám túlságosan sokat :) )

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.