Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14751) m0h0senator válasza MPowerPH (#14750) üzenetére


m0h0senator
őstag

mennyire kurva jók már a dobozok a falon sokkal ötletesebb mint a szekrény tetején :C

Viszont ha jól tudom a g27 fogas kerekes és próbáltál már szíjas kormányt? Csak mert én is momo-ról váltottam gt3rs-re és próbáltam már g27 igaz nem túl sokáig viszont szvsz a gt3rs a mechanizmusnak köszönhetően sokkal több és apróbb effektet is át tud adni nem beszélve a hangjáról.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#14752) VegyesTamás válasza m0h0senator (#14751) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Ígyvan. Fogaskerekes, ráadásul ferde fogazású ami nem olyan pontos, ellenben hallkabb mint egy egyenes fogazású.
Nekem a T500 szíjas ffb-je kicsit "tompa" volt, bár lehet a DIRT3 miatt (azzal próbáltam)
Fanatecé már komoly volt, az rendesen belesegített néha :D (ez meg Acorsa-val volt)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14753) m0h0senator válasza VegyesTamás (#14752) üzenetére


m0h0senator
őstag

Szvsz nagyon jó páros a Corsa+gt3rs bár driftre még nem sikerült beállítanom viszont pályára nagyon. Emlékszem momo-val olyan volt minden pálya mintha sík lapon mennék ami kanyarog. Ezzel meg tudom szinte méterről méterre hol kell elvenni picit a gázt mert pattog az aszfalton az autó. És akkor ősszel kapunk egy nordschleife-t ami agyon kopott ütött foltozott pálya :C

An odyssey through the realm of consciousness.

(#14754) VegyesTamás válasza m0h0senator (#14753) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Acorsába nagyon eltaláltak az FFB-"motort" de úgy az egészet szimuláció téren is :) még nincs meg de már fáj rá a fogam :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14755) tikshow válasza m0h0senator (#14753) üzenetére


tikshow
addikt

Nem hiába van tele Fanatec reklámmal. :)

(#14756) m0h0senator válasza tikshow (#14755) üzenetére


m0h0senator
őstag

CARS is tele van várom nagyon hogy megnézzem ott mit tudnak kihozni egy kormányból. És valahogy azok a hírek nem érdekelnek,hogy nem annyira szimulátor mert akkor minek kell olyan cégeket szerezni mint a fana (tudom hogy szimek között a csúcsoknak az alsó felében van) és hasonlók? Igazából mikor a momo-t nyúztam az tökéletes volt a race07 és társaihoz viszont a corsához kevés. Ennél meg számomra fordítva van. Nem race-ezek mert (tudom régi szim) szerintem túl durva erőket használ nincs benne alsó tartomány vagy kitépi a kezed vagy nincs semmi visszajelzés. Ellenben a corsa ffb-je számomra sokkal realisztikusabb ezen a kormányon ahol mint mondtam a momo volt kevés. Pedig imádtam 2 évet nyúztam.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#14757) lbandi777 válasza MPowerPH (#14745) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Szia van load cell,én is most készülök beszerezni.
itt: http://www.ricmotech.com/Load_Cell_Kit_for_Thrustmaster_T500RS_Pedals_p/rmt-lc500.htm

(#14758) barcalaci84 válasza MPowerPH (#14745) üzenetére


barcalaci84
őstag

én úgy tudom hogy ptr modot mostmár T500 hoz is tudnak csinálni...érdemes megkérdezni a simhouse-os srácokat...

(#14759) neilszab válasza m0h0senator (#14756) üzenetére


neilszab
őstag

"És valahogy azok a hírek nem érdekelnek,hogy nem annyira szimulátor mert akkor minek kell olyan cégeket szerezni mint a fana (tudom hogy szimek között a csúcsoknak az alsó felében van) és hasonlók?"

Marketing, kölcsönös reklám, stb... miért a GT6-hoz miért kell Thurstmaster T500RS, mikor még a G27-et sem képes érdemben kihasználni? Szóval ebből nem érdemes következtetéseket levonni. :U

Nem race-ezek mert (tudom régi szim) szerintem túl durva erőket használ nincs benne alsó tartomány vagy kitépi a kezed vagy nincs semmi visszajelzés.

Körülbelül vagy 30 paraméter van az ISI engine-ben, amivel be lehet állítani az FFB-ét és részletesen az igényekhez és az egyénre szabni. Ebben az írásomról erről is van szó: Tippek, trükkök, beállítások

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#14760) barcalaci84 válasza m0h0senator (#14756) üzenetére


barcalaci84
őstag

AC-ban sem azért jó az ffb mert van benne fanatec reklám:)
PCARS pl pont ffb-ben van nagyon elmaradva egyelőre....
amikor mlegutóbb próbáltam akkor már érezhetően van egy kis fejlődés ezügyben, de AC-hoz hasonlítva gyenge munkának tekinthető:) amúgy meg átlagos vagy annál kicsit jobb...

(#14761) kokoaliga


kokoaliga
tag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni az alábbi ügyben.
Rászántam magamat,hogy Fanatec szettet vegyek.
Melyiket vegyem szerintetek?
ezt

Vagy

ezt

Nem szeretnék 100 fölé menni.
Ez a 2 variáció érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Koko

(#14762) Bennedek válasza kokoaliga (#14761) üzenetére


Bennedek
tag

Bocsi, látom javítottad. Szerintem a másodikat vedd, ha nem akarod x-boxhoz használni sokkal jobban megéri a véleményem szerint!

Más:

Valaki szedett szét és mért már ki innen G25/G27 vagy bármilyen Fana pedált? Nagyon kiváncsi lennék rá hogy a potik végállástól végállásig mennek-e?(vagy egyáltalán milyen nagyságrendű jelre tudja bekalibrálni magát egy GT3 kormány??)

[ Szerkesztve ]

(#14763) Jack@l válasza Bennedek (#14762) üzenetére


Jack@l
veterán

G27 tuti nem megy kopptól koppig(jó ha kétharmadát bejárja a teljes útnak)
De nem lenne egyszerűbb kipróbálni? Egy poti azért nem atomtengeralattjáró bonyolultságú...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14764) Bennedek válasza Jack@l (#14763) üzenetére


Bennedek
tag

Hát én nagyon szívesen kimérném, de sajnos nem rendelkezem semmilyen pedállal, most építem a sajátomat és ahhoz kell :)

(#14765) Jack@l válasza Bennedek (#14764) üzenetére


Jack@l
veterán

Kormány van? Nem arra fogod rádugni? (az adja az alap tápot hozzá..., minden bizonnyal 5V)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14766) Bennedek válasza Jack@l (#14765) üzenetére


Bennedek
tag

Értem hogy 0(föld) és 5(+) van rákötve a poti két végére. Az a kérdés hogy milyen szélesnek kell lennie a jel tartományának hogy rá tudjon kalibrálni? Mert az enyém nem potis lesz hanem hall elemes és ezért érdekel hogy mennyire kell illesztenem a jelemet. Szóval örülnék ha valaki mondana egy kb. értéket hogy mi az a tartomány amibe gondolkodnom kell. De most már ott tartok h. megcsinálom egy dupla műveleti erősítővel szabályozhatóra...(nincs kormányom még)

[ Szerkesztve ]

(#14767) Jack@l válasza Bennedek (#14766) üzenetére


Jack@l
veterán

Nem kell illesztened, csak küldj vissza egy jelet minimum és max között bárhol.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14768) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Megjavult, vagy megcsinaltam a MOMO Force-ot. Elpusztithatatlan...
Most egy kicsit banom is, hogy megvettem a T500RS-t. :U Oszre tervben volt a tenyleges csere, akkor lett volna 1000 parszaz euro a Fanatec-re, plusz az alvany. No mind1, most mar megvan, remelem tenyleg nem banom meg.

Egyebkent a sima MOMO Force-nak milyen erteke van jelenleg? Erdemes eladni, vagy rakjam el emlekbe. Kint sem nagyon latni, hogy valaki hirdeti.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14769) VegyesTamás válasza Bennedek (#14766) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Ha valami kérdésed van ilyesmi a hobbyelektronika topicban mert ugyan ők nem sűrűn szednek szét pedálokat, de ha vázolod a helyzetet kisujjból kirázzák :D

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14770) Bennedek válasza Jack@l (#14767) üzenetére


Bennedek
tag

De azért csak van egy határ, például a load cell jelét is erősíteni kell, minden load celles átalakítós cucchoz van erősítő is. Szóval gondolom hogy ha 0.02 V-os differenciált küldök vissza arra kevésbé jól reagál :D

Meg én a load cellt úgy tudom elképzelni hogy azzal teljesen ki kell vezérelni az egész jeltartományt, mert különben mindig rekalibrálná magát amikor egy kicsit nagyobbat nyomsz a pedálon...

[ Szerkesztve ]

(#14771) Jack@l válasza Bennedek (#14770) üzenetére


Jack@l
veterán

Értelemszerűen a 0V a 0%-s szint az 5V meg a 100% analóg síkon. De ha azt mondom hogyha 1 és 4V között fog mozogni a jeled, akkor már rohadt jó leszel, elhiszed? Francnak kell mindent szétbonyolítani... Dugd rá a hülye potit, vagy szenzort azt annyi.
Load cellnél meg nyilván sokszorosára kell erősíteni a jelet, de az más téma.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14772) m0h0senator válasza neilszab (#14759) üzenetére


m0h0senator
őstag

Megfogom nézni holnap az írásodat. :) Csak ezzel a szemét marketinggel aza a baj h a corsanal is ott volt a fanatec nekik hittem is (mikor kijött akkor megvettem) és ezért mertem következtetni, hogy hátha a CARS-nál is jó lesz. Sajnos arról lecsúsztam pedig az is érdekel.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#14773) Bennedek válasza Jack@l (#14771) üzenetére


Bennedek
tag

Akkor beszéljünk a más témáról, egyébként ha 0-5 voltig fog menni a jelem akkor biztos tuti lesz. Inkább rászánom azt az 500 forintot a pár potira meg műv. erősítőre. Gondolom ha a load-cell is 0-5 voltig fog menni az is perfekt ugye?

(#14774) Jack@l válasza Bennedek (#14773) üzenetére


Jack@l
veterán

Igen, de még mindig nem értem mért akarod szivatni magad.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14775) Bennedek válasza Jack@l (#14774) üzenetére


Bennedek
tag

Szóval azt mondod hogy a gáz meg a kuplung kb 1-2,5 V tartományba fog mozogni és az bőven elég lesz? Mert akkor csak a load cellt erősítem.

(#14776) shteer válasza MPowerPH (#14768) üzenetére


shteer
titán

tuti nem adnám el a helyedben :) nálam is marad, annak ellenére, hogy a G27 előbb megvolt - mindig érdekelt milyen a red, én csak momo racing-gel kezdtem

..szerintem jónak tűnik

(#14777) Jack@l válasza Bennedek (#14775) üzenetére


Jack@l
veterán

Ilyet konkrétan nem mondtam, de még éppen az is jó. Mért nincs még kormányod?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14778) Bennedek válasza Jack@l (#14777) üzenetére


Bennedek
tag

Mert szeretném a pedálokat működés közeli állapotba hozni és majd csak akkor rendelem meg. Különben megölne az ideg hogy nem tolhatom neki :D

(#14779) Jack@l válasza Bennedek (#14778) üzenetére


Jack@l
veterán

Jópár hetes munka, de azért a kormány nem árt a teszteléshez... Nyugodtan rendeld meg, ha tudod a pedál dugó lábkiosztását. (he nem akkor meg azért hogy kiméricskéld) Nem az elektronikával lesz a szívás.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14780) Bennedek válasza Jack@l (#14779) üzenetére


Bennedek
tag

Tudom a port lábkiosztását. A mechanikát már nagyjából összeraktam, csak megfelelő erősségű rugókat kell szereznem és gyakorlatilag készen van, csak az elektronika hiányzik :)

[ Szerkesztve ]

(#14781) arty válasza kokoaliga (#14761) üzenetére


arty
veterán

ha x360 kompatibilitás nem kell, akkor nyilván az olcsóbbikat vedd :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#14782) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Megkezdodott az ismerkedes.... Az hogy van, hogy en nem tudom oldani a kormany csatlakozojat, hogy levarazsoljam a helyerol? :F Pedig egyszeru, csavar lazit, majd oramutato jarasaval megeggyezo iranyba forgat, kis ero kifejtessel. Kis ero? LOL. Naggyal sem jon.

Don't Tread On Me

(#14783) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Erdekes, tenyleg rohadtul nem akar lejonni a kormany. Irtam is a supportnak, hogy ilyenkor mi a franc van. :o

Pedalok egy alom, G27 sehol nincs. :N

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14784) tikshow válasza MPowerPH (#14783) üzenetére


tikshow
addikt

Szóval azt amit betekerted nem tudod kilazítani vagy ezt már sikerült és a műanyag két ágú tartót ami az asztal aljára megy nem sikerül sehogy sem kintebb nyomni?

(#14785) wolf033 válasza MPowerPH (#14783) üzenetére


wolf033
senior tag

Üdv!

Mennyiért sikerült beszerezni a t500-at? Váltót vettél hozzá?

(#14786) MPowerPH válasza tikshow (#14784) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem azt. Maga a wheel nem jon le a base unitrol, hogy az F1 addond is ratudjam rakni. Kis csavar kiteker, de semmi.

wolf033: Szia. Igen, valto is van hozza. Maga a kormany £321 volt, valto £85, F1 addon pedig £95.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14787) lbandi777 válasza MPowerPH (#14786) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Pedig lejön az,picit mozgatni kell le- föl miután a csavart kitekerted.csak óvatosan,nekem is 458 van a gyári helyett.

(#14788) MPowerPH válasza lbandi777 (#14787) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mar mit mozgassak? Magat a wheelt? Megprobalom este.

Most mar radugom a gepre vegre. Realistic brake modot nem raktam meg bele, eloszor ismerkede, majd utana. Erdemes egyaltalan potis pedalnal alkalmazni ezt a kiegeszitot?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14789) Jack@l válasza MPowerPH (#14786) üzenetére


Jack@l
veterán

TH8RS 85 font, újonnan?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14790) lbandi777 válasza MPowerPH (#14788) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Megmarkolod a kormány közepét,picit előre - hátra tolod a ház felé és már a kezedbe is van,csak óvatosan,a brake mód- hoz húzzál cipöt elég kemény,én most gördeszkaperselyt használok amíg megjön a load cell.

(#14791) lbandi777 válasza MPowerPH (#14788) üzenetére


lbandi777
aktív tag

De azért ha a csavart kitekerted még azt a kB 5-6 centi átmérőjü anyaszerüséget is remélem letekerted ami a nyakrészen van ugye?mert az rögzíti a kormányt,nem az a kis csavar.

(#14792) MPowerPH válasza lbandi777 (#14791) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pont azt a muanyag anyat nem tudom lecsavarni. :U

Jack@l: Minden ujonnan, boltbol jott. Rendelesem ota £5 -ot dragult. F1 addond is innen akartam, de sajna abbol nem tudtak hozni. :( Ahogy nezem azota kormany is dragult minimalisat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14793) Jack@l válasza MPowerPH (#14792) üzenetére


Jack@l
veterán

Csak azért mert itthon úgy 10e-rel drágább(de csak árlistában van, igazából nem is lehet hozzájutni...)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14794) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Egyebkent rohadt jo...de megsem. Asztalon ez felejtos, kell az allvany, foleg igy valtoval. De maga a base unit is nagyon magas.

Jack@l: Ha atszamitod, akkor a kormanyt is 119k korul vettem, next day -el. Otthon a legolcsobb ahogy latom 155HUF, es fel honap varakozas. Szoval annyira nem meglepo. :N

Julius vegen megyek haza, ha gondolod viszek egyet. Ez is next day-es...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14795) VegyesTamás válasza MPowerPH (#14794) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Nézd meg ezt hátha segít :) (nem néztem meg mobilnet lassú :D)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14796) Jack@l válasza MPowerPH (#14794) üzenetére


Jack@l
veterán

Köszi a felajánlást, az a baj egyrészt nem vagyok pesti, meg azóta kipofoztam a váltóm, így már anyira nincs nagy késztetés 40+ ropit kiadni a gyáriért.

@ TomCat333 : ezt nem igazán értem mire jó, könnyebben letörik a műanyag rész, meg a váltót se fogja elérni az ujjával...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14797) Jack@l válasza VegyesTamás (#14795) üzenetére


Jack@l
veterán

Ha már buherálás, akkor már ez: https://www.youtube.com/watch?v=sSIdUHFG0N8 :)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14798) VegyesTamás válasza Jack@l (#14796) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Azthittem ez ilyen mid install howto vidi :D ha nem az akkor bocsi, csak nem tudtam belenézni kemény 15 KB/s -el :D

Jack@l: Ha értelmes net közelében leszek ránézek, de a sparco indexkép tetszik :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14799) gabri83


gabri83
csendes tag

akit érdekel van egy eladó Thrustmaster T500 rs ferrari kormánnyal :))

(#14800) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ma azt hiszem elhataroztam magam, es megrendelem a Speedmaster csomagot. Gaz igy az asztalon. :( Leather edition nincs nekik, csak a cloth, de annyi baj legyen. Nem tudom a hozza valo eyefinity allvanyra mit jelent a pre-order, remelhetoleg nem kell sokat varni ra.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.