Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14801) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne, hogy játékokhoz lehet külön profilt csinálni G27-nél?
Nem gomb kiosztásra gondolok, hanem elfordulási szögre pl.:
- Iracing 900°
-Assetto Corsa 540°
stb...

(#14802) Jack@l válasza szacsee (#14801) üzenetére


Jack@l
veterán

Assettohoz kicsit macerás, mert két exe van. (azt kell beállítani a profilban, ami versenykor indul) meg állítólag egy alt-tabos kiugrsás vissszaugrás is kell neki, hogy a profiler ráálljon.
Assettohoz meg amúgyis 900 fok kell, kivéve ha driftelsz.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14803) kokoaliga


kokoaliga
tag

Sziasztok.
Nem tud valaki G25 vagy G27-es pedált eladót?

Koko

(#14804) Tecsa válasza kokoaliga (#14803) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Én lehet eladnám, de csak akkor ha tudok helyette venni loadcell-es Fanatec pedált.

CSR Elite Pedal már loadcelles ugye?

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#14805) kokoaliga válasza Tecsa (#14804) üzenetére


kokoaliga
tag

Igen az már az csak egy a gond,hogy 06.30.-ig nem rendelehető

Koko

(#14806) Tecsa válasza kokoaliga (#14805) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Igen pont most nézem, nem keveset kell rá várni.

Szívesen lecserélném, de piszkos jó ára van!

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#14807) akela91 válasza Tecsa (#14806) üzenetére


akela91
addikt

Szinte kivétel nélkül jóval hamarabb elérhető szokott lenni, mint ahogy előre van jelezve.

(#14808) m0h0senator válasza Tecsa (#14806) üzenetére


m0h0senator
őstag

Vedd meg nem bánod meg én minden nap mikor használom egyre jobban rájövök, hogy imádom :B

An odyssey through the realm of consciousness.

(#14809) Tecsa válasza m0h0senator (#14808) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Már csak pár kredit hiányzik hozzá :D

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#14810) neilszab


neilszab
őstag

Ma este Assetto Corsa Tesztfutam!

Várunk mindenkit, aki kulturált keretek között szeretné próbálgatni a multit, bővebb infók itt: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?4934

Hírek a további AC tesztfutamokról:
Asetto Corsa Hungary Facebook
Asetto Corsa Hungary Steam group

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#14811) Tecsa válasza neilszab (#14810) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Nagyszerű látni, ahogy a szimes közösségek rámozdultak az AC-re. Reméljük jól kiforrja magát a dolog, és sok minőségi add-on készül hozzá. Remélem lassan Én is tudok csatlakozni majd.

Amúgy egy g27 pedálsor reális ára kb hol mozog?

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#14812) djrobaa válasza Tecsa (#14811) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Én 13k-ért vettem egy "alig" használtat. Kb fél év múlva tönkre mentek benne a potik és még 10k-t rákellet költsek, hogy jó legyen. de hála Brain75-nek azóta tökéletes lett.

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#14813) szacsee válasza djrobaa (#14812) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szerencsére nem mindig így van, anno G25-ös pedált 10K-ért vettem DFP-hez (2011), majd buhera után fékpedál load-celles lett, azóta is használom. Közben vettem egy G27-et is (2012.06), aminek a pedálszettje várja ha lehalna valami a G25-ösben. G27-et pár hónaposan vettem, de a gar lejárt már róla, szóval a G25 pedálszett már elég idős lehet.... :DDD

#14802 Jack@l: Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#14814) VegyesTamás válasza neilszab (#14810) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

van stream? :K

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14815) MPowerPH válasza KaraDani (#14749) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most nezem csak a linkedet. Allvanybol eredetileg ezt az Omega Pro-t neztem ki, hozza a triple standel. De junius 20-ra igerik a szallitast... Es ki tudja, csuszik e. Pedig kicsivel jobb, legalabbis szerintem, mint a speedmaster v2.0. Az is kerdeses, hogy megjon e. Ha 1 heten belul nem tudjak hozni, akkor lemondom, es nyomok erre egy elorendelest.

Don't Tread On Me

(#14816) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
dirt3 játékhoz milyen kormányt ajánlotok?
köszi

(#14817) Chrys_


Chrys_
addikt

Milyen kesztyűt ajánlotok alcantara kormányhoz?

(#14818) VegyesTamás válasza zsola32 (#14816) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Helló! Ez egy majdnem szimulátor :) azért egy dfp kellene hozzá :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14819) Jack@l válasza Chrys_ (#14817) üzenetére


Jack@l
veterán

Gyúrós, bringás, teljesen mindegy, csak ne izadjon át rajta nagyon a kezed. Valami szellőzős textil.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14820) Chrys_ válasza Jack@l (#14819) üzenetére


Chrys_
addikt

Van bicajozáshoz félujjas, solar (a kézfej rész hálószerűen kiképezve) Roeckl, de a tenyérrész párnázott, nem tudom, az mennyire zavarna.

(#14821) Sutee89


Sutee89
aktív tag

Sziasztok. Használt Logitech MOMO kormány vásárlása esetén mire kell odafigyelni? Csak a pedál potikra? Hogyan lehet tesztelni, hogy minden rendben van-e? Köszi előre is.

(#14822) Csabnett


Csabnett
tag

Ha valakit érdekelne Logitech Driving Force GT pillangó váltófül az jelezze privátban!! :))

[ Szerkesztve ]

"Minden cél útba esik!"

(#14823) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ma visszairtak Overclockerstol, hogy sajnos egyenlore nem tudjak szallitani a stand-et. 2 het minimum... Azt hittem ez gyorsabb lesz. Most megirtam, hogy ebben az esetben toroljuk a rendelesem.(remelem ennek nem lesz akadaja...) Aztan ha mar egyebkent is varni kell, megrendelem a GT Omega Pro-t(mindossze 10 fonttal dragabb elorendelve), ami most elorelathatolag junius 20, aztan azt irtak paran, hogy van esely ra elobb is.

Don't Tread On Me

(#14824) VegyesTamás válasza Sutee89 (#14821) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

A függőleges irányú kormány holtjátékra figyelj, hogy ne legyen, tesztelni a vezérlőpultban tudod legegyszerűbben.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14825) Sutee89 válasza VegyesTamás (#14824) üzenetére


Sutee89
aktív tag

Köszi a választ! Ezt a függőleges irányú holtjátékot nem biztos, hogy értem. :B
Arra gondolsz, hogy nem forgatva, hanem fel-le mozgatva a kormányt, lötyög-e a tengelyen a kormánykerék?

(#14826) Jack@l válasza Sutee89 (#14825) üzenetére


Jack@l
veterán

Igen, ha fe-le mozog, akkor nagy valószínűséggel el van törve vagy meg van repedve a csapágyház. Egyébként, ha nem grid2 meg nfs-re akarod használni, akkor nagy zsákutca lesz a momo.
Szimulátorokban szinte használhatatlan, a 270 fok miatt...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14827) VegyesTamás válasza Jack@l (#14826) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

+1

Kevés az már manapság. F1-hez még talán elmegy. Mondjuk monzában... :U :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14828) zsola32 válasza VegyesTamás (#14818) üzenetére


zsola32
őstag

tudnál linkelni belőle újat....köszi

(#14829) predator00


predator00
tag

sziasztok!
egy nagyon egyszerű kérdésem lenne, Logitech G25 vagy G27? előnyök, hátrányok, mire érdemes odafigyelni stb...
momo-ról szeretnék váltani a kettő közül valamelyikre
köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#14830) Jack@l válasza predator00 (#14829) üzenetére


Jack@l
veterán

G27, mert mást nem kapsz 1-2-3 évesen, azután meg már elég lutri egy kormány...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14831) tikshow válasza predator00 (#14829) üzenetére


tikshow
addikt

Vagy Fanatec GT3 RS v2, Fanatec CSR Elite pedállal. :)

[ Szerkesztve ]

(#14832) predator00 válasza tikshow (#14831) üzenetére


predator00
tag

húú épp most néztem rá fanatec oldalára 50 euróval le van árazva a gt3 rs / csr pedal / csr shifter pack, elgondolkodtató :B csak az a baj 50-60nál többet nem akartam költeni erre, viszont ha azt nézem hogy ha még rádobok egy deákot a rászánt összegre van egy fasza kormányom aminek tuti nem lesz semmi baja akkor inkább a fanatec
szállítási költség egyébként mennyire szokott kijönni?

(#14833) m0h0senator válasza predator00 (#14832) üzenetére


m0h0senator
őstag

Nekem tavaly november végén volt 43 euro a szállítás. Szerintem az nem változott.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#14834) tikshow válasza predator00 (#14832) üzenetére


tikshow
addikt

Én inkább váltó nélkül és az Elite pedállal venném, nekem legalábbis ez van.

(#14835) VegyesTamás válasza zsola32 (#14828) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Momoból? Abból már rég nincs új.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14836) Sutee89 válasza VegyesTamás (#14827) üzenetére


Sutee89
aktív tag

Codemasters F1-re venném, szerencsétlenkedni haverokkal hétvégén jó. Komolyabban szimulátorozni úgy sincs időm. Az a baj, hogy xbox controllerrel másodpercekkel jobb köröket lehet menni, ezt a játékot nem kormányra találták ki, de a feeling miatt gondoltam :(

[ Szerkesztve ]

(#14837) Sutee89 válasza Sutee89 (#14836) üzenetére


Sutee89
aktív tag

Na jó, nézegetve jútyúb videókat inkább visszavonom, hogy nem lehet momo-val jó időket menni f1-ben :)

[ Szerkesztve ]

(#14838) MPowerPH válasza VegyesTamás (#14827) üzenetére


MPowerPH
félisten

Eh... Pont az F1-hez meg talan a legjobb. En most probalgatom, a T500-al egyenlore meg sem kozelitem azokat az idoket, amiket a MOMO Force -al elertem anno. :U (persze ha feltudnam rakni az F1 addon-t, akkor lehet jobb lenne) Persze, hulyen ulok, pedalokat sem tudom olyan jol kezelni, de akkor is. Ha masra mar nem is, F1-re meg mindig a legjobb. En anno pont ez miatt adtam el eloszor a G25-ot, majd a G27-et.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14839) gabri83


gabri83
csendes tag

nah eldöntöttem, hogy nem várok még eladom a T500-ast hanem jövő héten megrendelem a fanatec kormányt, aztán majd csak elviszik valamikor, két nap alatt fog ideérni, bár arra kíváncsi leszek nagyon :))

(#14840) thedriver válasza gabri83 (#14839) üzenetére


thedriver
tag

Melyiket rendeled?
Majd számolj be a tapasztalatokról a T500 RS-hez képest. :)

[ Szerkesztve ]

The Driver

(#14841) gabri83 válasza thedriver (#14840) üzenetére


gabri83
csendes tag

Clubsport whell base-t fogom rendelni f1-es kerékkel meg a clubsport V2-es pedált, majd mindenképpen írok hogy mik a tapasztalataim kíváncsi leszek rá nagyon én is :C

(#14842) intercooler


intercooler
őstag

Sziasztok!

G27-hez létezik más "hosszú" pedál mod a ptr-en kívül?

(#14843) Chrys_ válasza gabri83 (#14841) üzenetére


Chrys_
addikt

Veszel hozzá állványt, vagy aztalra akarod szerelni? Esetleg cockpit?

(#14844) májkroszoft


májkroszoft
újonc

Sziasztok, egy különös dologgal, kéréssel fordulok hozzátok. Én annak idején vásároltam egy Microsoft Sidewinder Force Feedback Wheel kormányt, amelyhez a vásárlást követően 1-2 évvel már nem találtam az újabb Windows-okhoz használható drivert. Ez számomra egy olyan sérelem volt, hogy azóta sem használtam Microsoft terméket, és még Windows operációs rendszert sem! Pár évvel ezelőtt elhatároztam, hogy ezt az ügyet kártérítési perre fogom vinni - hiszen több millió fiatalkorút, gyermeket vertek át! Ha akkor Ők Logitech kormányt vesznek, akkor feltételezem azzal még a mai napig is játszhatnának, mert ahhoz folyamatosan frissítik a drivereket! Gondolom itt a Fórumon a nagy többség már fiatalabb generációhoz tartozik (én most múltam 40) de aki átélte ugyanezt, vagy netán még meg van a pincéjében ugyanez a kormány az tudja miről beszélek... (Mielőtt megkérdeznéd, hogy miért nem adtam el... - eladni sem lehetett, mert nem támogatta az új Windows - az XP-t.) Természetesen ahhoz hogy egy ilyen pert el lehessen indítani elég dúrva mennyiségű háttérinformációra, "bizonyítékra" lenne szükségem. Hiszen nekem nincs Windows-om (OSX-ről irok), így nem tudom leelenőrizni, hogy ugyanerre a termékre esetleg adtak-e ki Microsoft-ék újabbb drivert... (Amit én találtam az 2000. juni 20. az alábbiakhoz: Windows 95/NT/98/2000.) A kártérítési perrel az a célom, hogy ezeket a kormányokat a Microsoft-ék az akkori eladási értéken, vagy annak töbszöröséért visszavásárolják!!!
Gondolom nagyobb esélyem lenne egy ilyen üggyel Amerikában pert nyerni, de a perköltségre szánt (500 e Ft / 2300 USD) lehet, hogy oda kevés lenne! Ha esetleg valaki ki tudja deríteni, hogy ebből a kormányból hány millió darabot adtak el, már azzal is sokat segítene! Nem tudom, hogy mi mindent kell megmozgatnom ez ügyben, lehet hogy áláírásokat is kell gyűjtenem... - de számítok a támogatásotokra és segítségetekre!
(Kb. 2004-2005-ig a fórumotok állandó felhasználója voltam.) Köszönettel: Attila

(#14845) tikshow válasza gabri83 (#14841) üzenetére


tikshow
addikt

Tud, hogy asztali felfogató gyárilag nem jár hozzá, külön kell rendelni, ha csavarozni akarod vagy cockpithez akkor nem mondtam semmit sem.

(#14846) N€T0X|N válasza májkroszoft (#14844) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Amíg a fórumok azzal vannak tele, hogy sokan még Windows 7 alatt is működésre bírják (és XP állítólag beépítve támogatja, nyilván én nem tudom kipróbálni), addig ki fognak röhögni, joggal. Ez amúgy miért akkor jut eszedbe, amikor már az XP támogatása is lejárt? Így még usákiában se lenne esélyed pert nyerni. :U

Sent from my keyBoard

(#14847) májkroszoft válasza N€T0X|N (#14846) üzenetére


májkroszoft
újonc

Jogos a felvetés, de ÉN nem így emléxem. Talán 2004-ig volt XP-m. Ha esetleg a kormányt magát fel is ismerte, a force feedback részét már nem támogatta! A lényeg az az, hogy tudtommal a Microsoft hivatalosan 2000 óta nem adott ki hozzá frissített drivert. A Windows XP 2001-ben jelent meg, innentől az összes szoftvergyártó arra optimalizálta a játékait. Kvázi átvertek több millió embert (fiatakorút) akik két év után a szekrénybe, pincébe, netán a kukába dobták, azt a mai napig modernnek számító, USB csatlakozós eszközt. Az, hogy a Windows XP támogatása lejárt arról én nem tehetek, viszont arról ők tehetnek, hogy azt a kormányt a vásárlástól számított 2 év után már nem tudtam megfelelően használni. Lehet, hogy voltak olyan fanatikus csoportok akik írtak hozzá drivert, és ezt imitt-amott forumokon keresztül publikálták, de ezt nem a Microsoft tette meg! (Csak hogy tiszta legyen, én nem az akkori 30 ezer Ft-omat szeretném visszakövetelni, hanem azt hogy a Microsoft a saját neve alatt egy olyan terméket adott ki, amely 2 év után nem volt hajlandó a saját operációs rendszeréhez optimalizálni, és ezt hivatalosan azóta sem tette meg. Nem tudom, hogy a Senior tagok között van-e olyan ember aki ugyanezt a problémát anno átélte. Vagy akad-e olyan felhasználó, aki az alábbi linken látott-e olyan operációs rendszert, ahol pipa lett volna:

(#14848) Jack@l válasza májkroszoft (#14844) üzenetére


Jack@l
veterán

Ugyen nem gondolog komolyan, hogy életed végéig terméktámogatást kapsz bármire ami 10e ft alatt volt? megmondták, használhatod 95/2000 rendszereken. Így már az xp-s driver is ajándék volt tőlük...
De nyugodtan perskedj ha sok pénzed és időd van. (nem ebből fogsz megazdagondi az biztos)
Csak egy kérdésem van hozzád, mert rohadtul érdekel:
Te valami jogász/ügyvéd vagy?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14849) májkroszoft válasza Jack@l (#14848) üzenetére


májkroszoft
újonc

Nem, sajnos fingom sincs a joghoz. - ha az lennék már korábban is megtetem volna. Utoljára talán a Simbin GTR-rel használtam (2005) az öcsémnek adott gépen, de akkor már biztos, hogy nem működött tökéletesen a Force Feedback része... - és már akkor sem találtam hozzá drivert! Ha többen is azt állítjátok, hogy XP alatt tökéletesen működött, akkor lekattanok a témáról! - akkor elfogadom, hogy esetleg az én Windows XP-mben volt valami hiba, vagy netán a force feedback kormányomban. (bár ez utóbbit kevésbé tudom elhinni, mert olyan kevés kilóméter volt benne, mint egy szűzkurvában.)

(#14850) tikshow válasza májkroszoft (#14847) üzenetére


tikshow
addikt

Android OS terméktámogatása: 1-3 év maximum.

Apple iOS terméktámogatása: 2-3 év maximum.

HP nyomtatók/scannerek támogatása: új oprendszerre már nincs driver.

És még napestig lehetne sorolni.

Így működik a világ, szokj hozzá.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.