Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) fLeSs


fLeSs
nagyúr

GTR2-ben Hockenheim GP 2004-en BMW M3 GTR-rel 1:43 köridő az milyennek számít?

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12002) Joshi válasza fLeSs (#12001) üzenetére


Joshi
titán

Még van mit gyakorolni. ;] Mondjuk itt nem tudom hogy ez a Hockenheim GP 2004 vagy valami másik verzió, de ahogy a Masterseseket ismerem sokan mennek űridőket. :D
Ez viszont a GP 2004.
Van hova fejlődni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#12003) Joshi válasza Joshi (#12002) üzenetére


Joshi
titán

A NoGrip-es linkről le tudod tölteni a Replay fájlt és meg tudod nézni hogy mit csinálsz rosszul. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12004) fLeSs válasza Joshi (#12002) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A 2004-en ahogy elnézem nem rossz az eredményem, ~1,5 hét játék után ezekkel a pedálokkal... :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12005) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Topikba vágó kérdések:
Melyiket választanátok, ha 120 000 forintba kerülne mindkettő:

1. Fanatec Forza Motorsport CSR wheel value pack XL EU = Forza Motorsport CSR kormány + CSR Elite pedál + CSR váltók (teljesen új, 2 év gari)

vagy

2. Fanatec Porsche 911 GT2 kormány + Clubsport V1 pedál (váltó nélkül) 1 év garival (használt)

Másik kérdésem a kormány beállítása.
Nem igazán értem, hogy milyen beállítások a jók, minden fórumon mást olvasok, ahány játék/pálya/autó/júzer, annyiféle beállítás kormány forgásszögben/FFB erősségben meg mindenben. Szal az a kérdés, hogy honnan tudom, hogy az adott beállítás jó vagy sem, közel áll-e a realitáshoz vagy sem?

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12006) SirAlo válasza fLeSs (#12005) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Szerintem inkabb Porsche 911 GT2 + CSR Elite Pedal + valto, az a gond hogy ha csak pedal van akkor kell melle a valto is, ha meg nincs valto akkor eleg 2 pedal is :D

(#12007) fLeSs válasza SirAlo (#12006) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Porsche GT2 + CSR Elite az nem opció.

Másképpen fogalmazok, mert váltó kell.

Szal Forza kormány+CSR Elite pedál+CSR váltók vagy 911 GT2+CS pedál ugyanazon az áron? De akkor emellé még venni kell egy váltót is (Thrustmaster TH8 RS).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12008) SirAlo válasza fLeSs (#12007) üzenetére


SirAlo
aktív tag

GT2 kormany + CSR elite pedal az 300 euro + 60 euro a valtok, az 360 euro = 108k forint

(#12009) fLeSs válasza SirAlo (#12008) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A GT2 külön nem opció...
Az van amit írtam.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12010) N€T0X|N válasza fLeSs (#12007) üzenetére


N€T0X|N
őstag

A TH8 RS elég ütős (Logouton volt róla valakitől saját teszt is), ha nem félsz a használt termékektől, én ez utóbbi kombót választanám, mert amúgy a kormány és a pedál is talán jobb, mint az 1. opció, bár a V1-es Clubsportnak érdemes utána olvasni, hogy milyen bajai lehetnek. Nem véletlenül készült V2 revízió belőle.

Sent from my keyBoard

(#12011) SirAlo válasza fLeSs (#12009) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Forza kormany nekem nem tetszik, eleg muanyagnak tunik:(

(#12012) fLeSs válasza N€T0X|N (#12010) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Izé, írtam egy komplett kisregényt pedál vs pedál és kormány vs kormány témában :D, de végül felesleges volt, mert kiderült, hogy az eladó használt pedál az V2-es (szal nem a fehér V1), így pedig mindenképpen a használt cuccot veszem. A V1-et nem vállaltam volna be.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12013) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Új kérdés, amire nem találok sehol választ a neten: a TH8 RS váltót tudom használni a Fanatec kormány+pedál kombóval együtt?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12014) tikshow válasza fLeSs (#12013) üzenetére


tikshow
addikt

Van külön USB-s azt elméletileg bármivel tudod használni. Ki kell deríteni, hogy mivel csatlakozik.

(#12015) fLeSs válasza tikshow (#12014) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ennyit találtam: "The TH8 shifter will not connect to any Fanatec wheel out of the box
it requires a special interface device. It should be supported
by most sims on PC where both wheel and shifter are connected
seperately via USB. It wont work on consoles in that configuration."

De ezt egy fórumozó írta, nemtom mennyire tuti.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12016) tikshow válasza fLeSs (#12015) üzenetére


tikshow
addikt

Ez szerintem menne, mivel különálló egység lenne. Viszont amennyiért ezt megkapod, sokkal jobb Fanatec váltót kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#12017) fLeSs válasza tikshow (#12016) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Mo.-on is lehet kapni [link], 37k körül van.

Fórumokon olvasgatva az a többség véleménye, hogy a Thrustmaster TH8 RS jobb, mint a Fanatec Clubsport váltó (150 EUR). Ráadásul a Fanatecre várni kéne egy hónapot és rájön még a szállítási díj is.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12018) tikshow válasza fLeSs (#12017) üzenetére


tikshow
addikt

Szerintem ez különálló egység. Passz.

(#12019) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Van itt vkinek Fanatec alkatrésze amit a Fanatectől rendelt?
Jó lenne, ha lefényképezné az original Fanatec számlát/garanciapapírt, csak hogy lássam hogyan kell kinéznie, nem akarom, hogy átverjenek vmi wordben szerkesztett papírral.
Előre is köszi.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12020) tikshow válasza fLeSs (#12019) üzenetére


tikshow
addikt

Nincs se számla, se garanciapapír. Online megy minden.

(#12021) fLeSs válasza tikshow (#12020) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Két oldalas, az első oldal jobb felső részén egy "ENDOR The brainfactory" logó van? Bal felül pedig a vevő adatai?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12022) tikshow válasza fLeSs (#12021) üzenetére


tikshow
addikt

Enyém egy oldalas, de a lényegen nem változtat sztem, mert így vannak az adatok. Viszont az enyém 3 hetes és csak Porshe GT3 RS V2 + CSR Elite Pedal van benne, amit pedig szetbe vettem, lehet ezért nem kettő, hanem csak egy oldalas.

(#12023) fLeSs válasza tikshow (#12022) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Na, már itt is van a cucc.
Fanatec Porsche 911 GT2
Fanatec Clubsport V2 pedál
Fanatec Porsche 911 váltószett

A pedálnak egyetlen alkatrésze olyan nehéz, mint a DFGT-nek az egész pedálrésze... :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12024) tikshow válasza fLeSs (#12023) üzenetére


tikshow
addikt

Na ja, jó kis cucc. Nekem beletelt pár körbe mire megszoktam a load cell féket. Azóta kipróbáltam a régi Momomat, és elgondolkoztam, hogy mi a bánatért nem cseréltem le korábban. :D

(#12025) Joshi válasza fLeSs (#12004) üzenetére


Joshi
titán

Az általad futott idő 1.43 ami 4-5 másodperces lemaradás ami nagyon sok ha ligában akarsz versenyezni, ha csak magadban körözgetsz akkor akár 1.50 is lehet nincs túl sok szerepe. A másik sarkalatos pont az az 1.43-as időd, de milyen formában? Könnyedén vagy vért izzadva mert ha te úgy érzed hogy neked ez a vége akkor még mindig van 1-2 sec viszont onnantól kezdve nagyon nehéz javulni. Remélem érted mit akarok mondani. ;) Általában a nagymenőket olyan 1-2secre lehet megközelíteni aztán már nagyon nehéz ha csak nem leszel te is nagymenő. :D

(#12026) fLeSs válasza Joshi (#12025) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Egyelőre nincs tervben semmilyen liga, szimplán ezzel az autóval ezen a pályán tanultam meg "vezetni"...
Aminek sok értelme nem volt, mert most kezdhetem elölről az egészet az új váltóval+pedálokkal... :D ugyanis teljesen más.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12027) Joshi válasza fLeSs (#12026) üzenetére


Joshi
titán

Én megmutattam hogy hol nézheted az időket, innentől kezdve rajtad múlik hogy milyen formában játszol. Ahogy elnézem komolyan gondolod a témát úgy hogy már csak idő kérdése hogy mikor indulsz hús-vér emberek ellen.

(#12028) fLeSs válasza Joshi (#12027) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hát az nem ma lesz, valszeg sosem, nincsenek ilyen ambícióim. Szimplán csak élvezni akarom.
De egyelőre meg kell tanulnom kuplunggal váltani... :D DFGT-n nem volt kuplung.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12030) KaraDani válasza fLeSs (#12028) üzenetére


KaraDani
addikt

"Hát az nem ma lesz, valszeg sosem, nincsenek ilyen ambícióim. Szimplán csak élvezni akarom."

Igazán emberek ellen lehet élvezni :) Ha mezőny közepén akkor ott, teljesen mindegy amíg van kivel egy jót csatázni ;)
Ne úgy képzeld el, hogy általában a ligákban mindeki húde gyors, van egy két top pilóta, de általában a mezőny nagy része nem űridőket megy.

(#12031) fLeSs válasza KaraDani (#12030) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nyilván emberek ellen fogok játszani, de először újra meg kell tanulni vezetni... :D

Időközben elkezdtem nézelődni cockpit téren is. Nálam a lényeg, hogy ne foglaljon sok helyet, és mivel nem lesz fix helye ezért ha lehet, akkor ne legyen 50 kg.
Eddig a Fanatec CSL Seat volt a befutó, de keresgélés közben ráakadtam erre [link]. Ez egész szépen "összehajtogatható", és a középső állvány sincs zavaró helyen, így nem akadályoz a pedáloknál. Mondjuk mivel nem értek hozzá, ezért jó lenne tudni, hogy ez az ülés mennyire tűnik jónak?

Az a baj, hogy ezeken kívül nincs más, max a Playseat Challenge, de annál kicsit komolyabbat akarok.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12032) fLeSs válasza fLeSs (#12031) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Esetleg még egy ilyet eltok képzelni :D [link] speciel pont ilyen fotelem van.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12033) tikshow válasza fLeSs (#12032) üzenetére


tikshow
addikt

GT Omega is van hasonló árba azt hiszem.

(#12034) fLeSs válasza tikshow (#12033) üzenetére


fLeSs
nagyúr

December közepéig kifogytak.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12035) Jack@l


Jack@l
veterán

Sziasztok,

Épp egy raly-s kéziféken törjük a fejünket haverommal, valaki meg tudná mondani hogy működik, pontosan hova szokták a kart elhelyezni, visszahúzó rugó van e benne vagy bekattanós? (bármilyen technikai részlet jól jönne)
Valószínű potival lesz megcsinálva, remélem a játékok majd támogatni fogják...

Ha valakinek van ötlete, vagy másik fórumon látott már ilyen kezdeményezést, a linket megköszönnénk.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#12036) Zozzer888 válasza Jack@l (#12035) üzenetére


Zozzer888
addikt

Szia!

Én ennyit tudok hozzátenni: KATT

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12037) proci985 válasza fLeSs (#12023) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

well that escalated quickly!:DDD

egyébként azt gondolom tudod, hogy vannak fül rögzítési pontok is, az alu/karbon váltófülek pedig legalább annyira jók minőségre mint amilyen drágák.

milyen a DFGThez képest?

tikshow: fura, a carreran van hely. bár lehet én máshogy fogom.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12038) tikshow válasza proci985 (#12037) üzenetére


tikshow
addikt

Én fül nélkül használom a GT3-at, egyszerűen nem férnek el az ujjaim, elég elbaszott konstrukció ebből a szempontból sajsnos. :(

(#12039) Jack@l válasza Zozzer888 (#12036) üzenetére


Jack@l
veterán

Az elektronika az nem probléma nálam, inkább maga a mozgás/méretek/elhelyezés ami nem teljesen tiszta.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#12040) fLeSs


fLeSs
nagyúr

na, a heel&toe már megyeget... :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12041) tikshow válasza fLeSs (#12040) üzenetére


tikshow
addikt

Ne szold el magad, mert eleted vegeig lehet tanulni. :)

Mas, Iracing jon steamre, ti mit szoltok hozza?

(#12042) proci985 válasza tikshow (#12041) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

szerintem remek.

steam nelkul pl a race07 pack installalasatol is hulyet kapnek erzesre, az meg megoldja alapbol. eladas meg ilyeneknel kevesbe erdekes, az ember kb tudja hogy mire szamithat.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12043) KaraDani válasza tikshow (#12041) üzenetére


KaraDani
addikt

Amellett, hogy steam párti vagyok, ezt így hirtelen nem tudom elképzelni, hogyan. Teljesen átalakítják akkor az indító rendszert gondolom, kíváncsi leszek.

(#12044) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Lenne par kerdesem iRacingal kapcsolatban: ulest hol lehet allitni a jatekba? Az oke hogy nem lehet kamerat valtani motorhaztetore pl. de legalabb ulest lehessen mar allitni
2. H valtoval nincs auto kuplung megis siman berakja sebessegbe es meg kuplungot is nyom a valtasnal, ez miert van ?
3. Kormanyzart nem lehet allitni az autoknal? Mazdaval probaltam , setupba nincs ilyen es nagyon erzekeny a kormany 525 fokon is, nem lehet igy megfogni ha megpordul

900 fokon is kiprobaltam , ugy is iranyithatatlan, olyan erzekeny mint egy gokart-.-

(#12045) tikshow válasza SirAlo (#12044) üzenetére


tikshow
addikt

Optionsbe van minden, nézetet nem lehet állítani, csak belátás szögét (FOV)

A másik pedig, hogy a kuplung segítséget állítsd none-ra, se auto blip se auto clutch.

[ Szerkesztve ]

(#12046) funk648


funk648
aktív tag

Hali!

Most egy Logitech Formula Vibration kormányom van, de már 3 éves, és most újra elkezdte játszani, hogy balra húz, ezért egy másik kormányt szeretnék venni. Igazából ezt néztem ki. Az lenne a kérdésem, hogy mit gondoltok erről a kormányról, illetve van -e jobb vétel 20k környékén.
Előre is kösz!

(#12047) N€T0X|N válasza funk648 (#12046) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Igazából, tekintve, hogy a Logitech/Fanatec páros semmit nem ad ennyiért, akár még jó is lehet, csak sok a kérdőjel, mert se tesztet, se user review-t nem találni a neten róla. Pedálok lehetnek kérdésesek, mert így külsőre olyan, mint az F430, amiről tudjuk, hogy problémásak (voltak?). A kormányról jó lenne tudni, hogy mi az a humbug, amit emlegetnek (auto-centering, "bungee cord" exclusive system), mert magáról az ffb-ről konkrétan szó nincs és így hirtelen nem találtam videót se róla (ok, nem is szakadtam meg bele). Még a végén kiderül, hogy csak vibrát tud és gumis ellenállást neveznek "auto centering"-nek. :D
Szóval kérdéses, de nem feltétlenül szar. Valaki szintén ezt nézte ki fentebb. Ha megvennétek, gazdagabb lenne a topic az infóval. ;]

Sent from my keyBoard

(#12048) funk648 válasza N€T0X|N (#12047) üzenetére


funk648
aktív tag

Fura, mert most megint megjavult a kormányom, de lassan érik már a csere. :)

Egyébként amit fentebb linkeltem, az nem ennek a kormánynak egy pirosra festett változata? :D

Mert ha jól nézem, akkor ebben csak vibra van: Vibration Feedback feature on PC

[ Szerkesztve ]

(#12049) F4Zi válasza funk648 (#12046) üzenetére


F4Zi
tag

20k körül talán még ez megérheti. Nincs FFb, viszont nagyobb az átmérő, és ugyanaz a pedál. Nekem F430-am volt, és ott már jobbnak éreztem a nagy átmérőt mikor arra váltottam.
Nem tudom az általad linkelt kormány hány fokot fordul, de ez 260 fokban fordul.
Remélem segítettem :)

(#12050) itouchfan válasza funk648 (#12048) üzenetére


itouchfan
senior tag

de szerintem ugyanaz, mert ha megnézed a pirosat, látod hogy oda van írva hogy "red legend edition". szóval sztem ugyanaz

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.