Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) goyo206 válasza Kroni1 (#7999) üzenetére


goyo206
aktív tag

Mindenképpen hívd föl Őket nyugodtan! ;) Bajod nem lesz, nagyon rendes ügyfelezőik vannak!
Én hívtam már Őket 4 éves G25 miatt is, mert lövésem nem volt a kormány előmeneteléről, Ők mondták meg, milyen idős, stb., meg hogy így sajnos már garizni nem tudják, de így is fölajánlották az 50-es kupont! Szóval szerintem bárminemű probléma is adódjon egy régi kormányukkal, ezt a kupont akkor is fölajánlják! ;)
Azon a számon mehet! :K

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#8002) atomeec


atomeec
senior tag

Kedves G27 tulajok! Szeretnék kérdezni, lehet hülyeséget. Lassan 3 hónapja megvan a kormány és nagyon meg vagyok elégedve, viszont nagyon zajos. Nem annyira mint a youtube-os videókban, ahol mint hibát írják le, de szeretnék megnyugodni, hogy másnál is ilyen. A force feedback hatások, leginkább a damper effekt, amit senki se használ, hogy is mondjam, olyan daráló hangja van...Szerintem rendesen érintkezik, nem csúsznak el egymáson a fogaskerekek, de akkor is hangos. A Momo Racingnél hasonló se volt soha. Valaki nyugtasson meg, köszi :)

(#8003) goyo206 válasza atomeec (#8002) üzenetére


goyo206
aktív tag

:F Esetleg ha gyengítenéd az effecteket?
Szerintem egy autóban is, ha kemény a futómű, zajosabb, "izmosabb", mint ha lágy... Bár ez elég hülye példa, de sebaj! :B :D

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#8004) atomeec válasza goyo206 (#8003) üzenetére


atomeec
senior tag

50%-on van, nem is bírnék vele ha annyira felvenném :)

(#8005) goyo206 válasza atomeec (#8004) üzenetére


goyo206
aktív tag

Na jó és az nem sok? Nálam 13-on van, de már majdnem zavart... (igaz előtte sokáig 0-n volt, lehet azért! ;] )
Szerintem ha annyira fontos az az effect Neked, akkor próbálgasd ki a különböző értékeken, pl. nézd meg 10-en, aztán mivel gondolom gyenge lesz, tedd föl 40-re, az úgyis sok lesz, aztán 20, aztán lekorlátozod, finomítod köztes értékre és OK lesz! ;)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#8006) atomeec válasza goyo206 (#8005) üzenetére


atomeec
senior tag

Am...lehet félreérthető voltam valamiben. Engem nem zavar a force feedback, csak furcsállom a hangját és érdekel, hogy ennek ilyennek kell-e lennie. 50% nekem tökéletes a legtöbb játékban, még az is lehet, hogy az asztal miatt ilyen hangos (átveszi a rezgést). Meg ugye játékfüggő is, mert F1-ben csak a kerékvető, de Dirt 3-ban már szinte a legtöbb helyen van.

(#8007) Zigi válasza atomeec (#8006) üzenetére


Zigi
senior tag

A damper effektet azért nem használja senki, mert semmilyen információt nem küld a tapadásról csak szétrázza a kormányt. Ha hosszú távra tervezel nem használod magas értéken.

[ Szerkesztve ]

(#8008) Gigi01 válasza atomeec (#8006) üzenetére


Gigi01
őstag

Nekem most cserélik gariban,ezért a hibáért!
Nálam nullán volt a profilban,de úgy is darált.

(#8009) goyo206 válasza atomeec (#8006) üzenetére


goyo206
aktív tag

Ok.
Jóó, csak azt hittem, a hangot szeretnéd csökkenteni, mind1, lehet, h. "kicsit" félremagyaráztam! ...bár az utánam szólok szavaiból lehet, h. kaka van és gari lesz... :F

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#8010) atomeec


atomeec
senior tag

Nos, remélem nem, ha 0%-on van a damper, akkor nincs olyan, fog rendesen. Lehet majd csinálok egy videót és akkor akinek van ilyen kormánya, meg tudja mondani, hogy nála is ilyen-e. Köszi a válaszokat!

(#8011) goyo206 válasza atomeec (#8010) üzenetére


goyo206
aktív tag

:K
Hajrá! Nagyon kíváncsi vagyok! Igaz, az enyém tuti nem csinál ilyet, de megnézném miről is van szó? ;)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#8012) goyo206 válasza atomeec (#8010) üzenetére


goyo206
aktív tag

:K
Hajrá! Nagyon kíváncsi vagyok! Igaz, az enyém tuti nem csinál ilyet, de megnézném miről is van szó? ;)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#8013) atomeec válasza goyo206 (#8012) üzenetére


atomeec
senior tag

Na helló, itt a videó:
youtube

Elég gáz lett, mivel le kellett raknom a fényképezőt, hogy tudjam fogni a kormányt, de a lényeg hallható, az a puha "ropogás", nem az elején, hanem picit később, amikor mondom is.
Vélemény? Vagy csináljak másikat? :P
Rossz a feltöltésem ezt is órákig csinálta a youtube...
Ja és mint kiderült, nem a damper, hanem a spring effect...viszont ha felveszem 150%-ra, akkor már nincs (overall effect-et) olyan hangja...egyáltalán nem olyan durva mint más videókon, csak furcsállom, lehet én vagyok parás :D

[ Szerkesztve ]

(#8014) Gigi01 válasza atomeec (#8013) üzenetére


Gigi01
őstag

Nálam is ilyen volt.Még a Momo-nál se hallottam ilyet,nehogy egy 80ezres kormány ilyen legyen.Hivd fel a Logitech-et,nekem egyből rávágták,hogy nem lehet hangja,nem is szoftveres,hanem hardveres hiba lessz,ez csere.A fickónak ez volt az első mondata.Holnap jön meg az új,a régit vissza kellett küldenem,remélem az jó lessz.
Engem sem zavart különösebben,majdnem egy évig így használtam.
Nemrég láttam egy Dopeman-es videót,amin G27-el tolja az RBR-t,ott lettem rá figyelmes,mivel annál is csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#8015) Kroni1 válasza Gigi01 (#8014) üzenetére


Kroni1
veterán

nincs meg esetlegesen valakinek a momo kormányárol a számlája?!

(#8016) goyo206 válasza atomeec (#8013) üzenetére


goyo206
aktív tag

Áhhh, ez nagyon durva, szerintem is nyugodtan hívd fel Őket, tuti csere! ;)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#8017) atomeec válasza goyo206 (#8016) üzenetére


atomeec
senior tag

Rendben, holnap felhívom őket.

@Gigi01 Postát neked kellett állni? Mennyi volt, ha igen? Ez baromira nagy doboz cucc és nem is könnyű...

A gondom, hogy két hét múlva költözöm külföldre és nem hiszem, hogy annyi idő alatt le lehet zavarni ezt a dolgot...persze attól még átveszik, csak én nem tudom használni hónapokig :(
Köszönöm a segítséget!

(#8018) Gigi01 válasza atomeec (#8017) üzenetére


Gigi01
őstag

Ők állják a futárt,múlt héten hétfőn vitték el,holnap érkezik az új!

(#8019) atomeec válasza Gigi01 (#8018) üzenetére


atomeec
senior tag

Nagyon jó, akkor még esélyem is van rá, hogy lezajlik időben a dolog. Azért azt írd majd meg, hogy az újnak rendben vannak a dolgai :) :R

[ Szerkesztve ]

(#8020) goyo206 válasza Kroni1 (#8015) üzenetére


goyo206
aktív tag

Mond nekik, h. egy sorsoláson nyerted, csak most mondta v.ki a családban, amikor kerested a számlát! ;)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#8021) Kroni1 válasza goyo206 (#8020) üzenetére


Kroni1
veterán

Rendesek voltak 50%ost adtak.. Megnézem melyik most a legolcsóbb Logi kormány ami kapható a webshopban! :R

(#8022) MaTTeS válasza Kroni1 (#8021) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Kemény 2 kormányuk van: DFGT, G27. Nekem is ez volt a bajom annó decemberben.
Elég lett volna egy új momo árkategóriájú, de a DFGT a legolcsóbb amit lehet náluk kapni.

(#8023) neilszab válasza goyo206 (#8020) üzenetére


neilszab
őstag

Néha eszembe jut, hogy a Logitech Hungary munkatársai olvasva ezt a topikot milyen jókat kuncoghatnak magukban... :)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#8024) goyo206 válasza neilszab (#8023) üzenetére


goyo206
aktív tag

:B :B Gondolod?
Akkor lehet nem árt visszafogni magunkat! :B :B

(#8021) Kroni1: Óóó, ne aprózd már el! G27 45k-ért elég jó ajánlat nem? ;) :R

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#8025) atomeec válasza goyo206 (#8024) üzenetére


atomeec
senior tag

Sajna már 56k (nem mintha az annyira sok lenne gyártói garral).

(#8026) goyo206 válasza atomeec (#8025) üzenetére


goyo206
aktív tag

Micsoda? 50-es kuponnal is 56k? :W :W Fasza!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#8027) atomeec válasza goyo206 (#8026) üzenetére


atomeec
senior tag

Eh, na jó nem erősségem a matek...51k :DDD de akkor se 45... :(

(#8028) goyo206 válasza atomeec (#8027) üzenetére


goyo206
aktív tag

:( Sajnos nem... :N :W :W

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#8029) Kroni1 válasza goyo206 (#8028) üzenetére


Kroni1
veterán

Ez igy tényleg nagyon drága, persze oké hogy boltban is 65k körül van legolcsóbban, de azért ez igy mégsem félár.. :( Jó állapotú használtat ki lehet fogni ennél olcsóbban is. A DFGT meg 26k lenne náluk féláron míg máshol meg 30 körül van.. szóval mondhatjuk hogy 5-10k kedvezményt adnak, azért az se rossz, de nem az igazi.

(#8030) atomeec


atomeec
senior tag

Na emberek, ha valakinek bármi kétsége volt a Logitechet illetően...banyek ennél korrektebb céget...semmi kötekedés, semmi mellébeszélés...hihetetlenül elégedett vagyok...jövő héten küldik az új kormányt...még ha drágább is, mint akármelyik boltban (igaz kuponnal vásárolnék, 20%-ost akármikor lehet ingyen szerezni), de ez a fajta ügyintézés példamutató és kiváló. :DD

(#8031) goyo206 válasza Kroni1 (#8029) üzenetére


goyo206
aktív tag

Összejön az olcsóbban. Az oldal pénzváltója szerintem nem v.mi tuti, de ha tovább lépsz és átváltod a pénznemet euróra, kicsit másabb képet fog festeni a történet, mai, fölfelé kerekített árfolyamon nézve a DFGT 22k, a 27 pedig a duplája! ;) Azért így már egy kicsit szerintem más a történe! Nem? ;)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#8032) atomeec válasza goyo206 (#8031) üzenetére


atomeec
senior tag

Ez érdekes, mert amikor én vásároltam nem volt figyelembe véve az árfolyam...forintban húzták le a számlámról, kerek összeget...persze én nem állítottam át az pénznemet. Nem vagyok benne biztos, hogy működik, de egy próbát mindenképp megér, sok ezret lehet rajta nyerni.

[ Szerkesztve ]

(#8033) Kroni1 válasza atomeec (#8032) üzenetére


Kroni1
veterán

Szerintem sem váltja át legalábbis bementem a webshopba, kijelöltem és a végén még mindig 51k-nak irta a DFGT-t..

goyo: Én úgy vagyok vele, hogy egy 10k körüli hasznalt MOMO nekem eleget nyujtana.. nem érzem a kontrasztot amiért érdemes 20-30ezerért vagy afelett DFGT-t venni. Volt nekem is régebben, de valahogy a momo váltoja is jobb sztem, meg az egész jobban bejön nekem! kár hogy a Loginak nincs már olcsó kategóriában kormánya, ha egy 15-20k bolti árú MOMO2-t vagy hasonlót ha tennének a palettába sokkal többen autóznának a PC előtt az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#8034) D@ni88


D@ni88
addikt

Hol lehet venni a DFGT-re váltó füleket?

(#8035) goyo206 válasza atomeec (#8032) üzenetére


goyo206
aktív tag

Érdekes akkor ez a dolog... Nekem anno még úgy működött, h. forintban írta ki, amikor tovább léptem a kosárhoz, ott pedig már euró volt...
Szerintem egyszerűen euróban kell megvenni, utána pedig a számlát a banknál, v. direkt szolgáltatással kiegyenlíteni, ők pedig adott napi árfolyamon levonják számlánkról!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#8036) atomeec válasza goyo206 (#8035) üzenetére


atomeec
senior tag

Ne vedd kötekedésnek :P de szerintem meg lokalizáció alapján megy a dolog...megnézheted euróban az árat, de Magyarországról történő vásárlást forintban fogják kérni, nem euróban...de ne legyen igazam...viszont ha a kolléga vesz valamit, szívesen vesszük, hogy mik a tapasztalatok :)

(#8037) atomeec válasza atomeec (#8036) üzenetére


atomeec
senior tag

Próbaképp megnéztem...csak akkor derül ki, ha veszek valamit sajnos, mert ugye a pénz követelés azután van, hogy lefixáltam a vásárlást...de valóban tény, hogy euróban is lehet nézni az árat és úgy kedvezőbb lenne. Apropó valakinek egy 20%-os kupon kód nem kell? Nem kell érte semmi, most néztem és még működik.

(#8038) goyo206 válasza Kroni1 (#8033) üzenetére


goyo206
aktív tag

No, majd a kövi rendelésemkor letesztelem ezt a dolgot, de most egyelőre nincs rá sem keret, sem lehetőség sajnos.

Persze, jogos amit mondasz, mindenképpen megértem. Én is sajnálom, h. már nem forgalmaznak kisebb kategóriás kormányt. Biztos okuk van rá, ez van.
Vannak többen is így ezzel a dologgal, korábbi kormányos beszélgetéseknél az kerekedett ki, h. aki MoMo-val kezdett, az nem bírta megszokni a DFP-t, fordítva úgyszintén!
Azt mondjuk érdekesnek tartom (na jóó, annyira nem), h. a G25 már mindenkinek jó volt! :DDD :DD
Értem persze, h. elég a MoMo, ez a Te döntésed, én biztos, h. inkább GT-t vennék (de én is PRO-val kezdtem -az EX után...-), nekem megérné a dupláját az új és 2 év garis cumó! ;)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#8039) goyo206 válasza Kroni1 (#8033) üzenetére


goyo206
aktív tag

...ezt de qrvára nem értem! 1-et klikkelek, mégis kétszer küldi el... :W Bocsi! :B

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#8040) atomeec


atomeec
senior tag

Nos, azóta is keresgélek neten, hogy ez a hang mitől van, lehet-e neki csinálni valamit.
Nagyon úgy fest, hogy szériahiba és nem is hiba. Viszont zavaró...Olyat nem sikerült olvasnom, hogy valakinek ne jött volna elő. Ha mégis, Dirt 3-at lehet beizzítani és egyből ott lesz az :)
Megoldás elvileg létezik a zaj csökkentésére, de leírást még nem találtam...még...

Még valami. Mennyire durva, hogy a Dirt 3 tesztelésénél G27-es kormányokat vágtak haza, tudták, hogy gond lesz, és szerintem megoldás nem született...videó, aki ért angolul:
videó

körülbelül a 8. percnél beszél róla

[ Szerkesztve ]

(#8041) atomeec


atomeec
senior tag

Úgy néz ki a megoldást is megtaláltam...milyen jót elbeszélgetek magammal :D
Ha megjön az új kormány és annak is ilyen baja van, akkor tuti nekiesek a bütykölésnek...felesleges gariztatni még egyszer, mert nem hiba, működik rendesen, csak hangja van. Majd ha érdekel valakit, és én is megcsináltam, készítek magyarul egy leírást, hogy kell megcsinálni (és persze ha jó az eredmény is...).

(#8042) sutyesz96 válasza Edem (#1) üzenetére


sutyesz96
őstag

Mennyiért lehet legkevesebb kormányt venni?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#8043) Zigi válasza sutyesz96 (#8042) üzenetére


Zigi
senior tag

0-ért lehet 0 kormányt venni:)

(#8044) Satan_Claus válasza sutyesz96 (#8042) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

[link]

[link]

kb. ennyiert. Nezz szet.

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#8045) bnd00


bnd00
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég beszereztem egy logitech formula ex-et. nfs shiftben csapattam vele, nagyon oda voltam érte eddig. sajnos megváltozott a karakterisztikája. úgy érzem mintha magától rángatná a motor a kormányt. főleg egyenesben válik uralhatatlanná a dolog, ha el engedem a kormányt beleng az autó és kereszbe áll. próbáltam más autóval, más pályán, más beállításokkal, de semmi változás. újra telepítettem a játékot, töröltem a mentéseket semmi. ötlet? jelentekezett másnál is hasonló dolog?

köszi, A.

(#8046) Kroni1 válasza bnd00 (#8045) üzenetére


Kroni1
veterán

ez direkt van így.. szerintem van aki örül is hogy ilyen, talán kicsit élethűbb..

(#8047) bnd00 válasza Kroni1 (#8046) üzenetére


bnd00
csendes tag

nos korábban ezt ennyire direkt nem éreztem, nem viselkedett így. uh sztem nem egyre gondolunk. arról nem is beszélve,h ettől aztán nem élethűbb feltéve. hogy a cél nem az hogy valóság hűen vissza adja a kormány milyen mikor van egy bazi nagy felütés a kerékben :)

(#8048) AMD_ok válasza bnd00 (#8047) üzenetére


AMD_ok
őstag

Vedd lejjebb driverben az erőhatásokat,túl van kicsit vezérelve sztem

(#8049) Kroni1


Kroni1
veterán

A RaceDriver3-at kezdtem el tolni mióta megvan a MOMO, és nagyon rákattantam. A beállitásokat végignyálaztam, a kormány kalauzt végigolvastam a logouton, de a kormány driverében még mindig van amit nem tudok hogy lenne jó állitani. Már elkezdtem azért próbálgatni, azért valaki tud esetleg saját beállítási tippeket?

[ Szerkesztve ]

(#8050) Gigi01 válasza atomeec (#8019) üzenetére


Gigi01
őstag

Na teszteltem egy kicsit.Ez már nem kattog,darál! :C
Mielőtt megkérded,a Dirt3 volt az első,amivel teszteltem,mivel ennél volt a legintenzívebb.
Azt nem tudom,hogy jól érzem-e,de mintha a váltó is finomabb volna az elődhöz,és kormánynak is kicsit furcsa(jobb),az ffb-je?
A lényeg,hogy jelenleg a mostanival semmi bajom! :N :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.