Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) Találtgyerek válasza GalaHU (#48999) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Wow! Ez nagyon jól néz ki. ;)

06-3o/9759I39

(#49002) Ablakos


Ablakos
őstag

(TM300RS)
Van egy nagyon kényelmes, meleg gyapju kesztyűm, de nagyon csúszik a kormányon. A hideg miatt muszáj a szobában. :o
Hétköznapi autós kesztyűt, vagy valami egyéb típust használnak a szimesek?

(#49003) Bandit21 válasza Ablakos (#49002) üzenetére


Bandit21
addikt

Korábban volt szó róla én akkor is a Decathlon bicikli kesztyűt ajánlottam.
Hasított bőr szerű és gumi betetjei vannak fázni nem fogsz benne és jól tapad. Én amúgy gokartozni szoktam ilyenbe főleg télen.
Viszont ne nagyon mosd ki gépben.

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#49004) GalaHU válasza Ablakos (#49002) üzenetére


GalaHU
őstag

Ha nagyon autentikus akarsz lenni akkor Sparco szerelő kesztyű, több wannabe YT-s láttam már. :)

Én munkavédelmi boltban vettem 10k körül. Nagyon könnyű, nem túl meleg, és tök jó fogása-tapadása van.

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#49005) Jacek válasza GalaHU (#49004) üzenetére


Jacek
veterán

+1 nagyon jó ebből van neklem fekete meg piros :D

(#49006) muzzy


muzzy
tag

Sziasztok,

Heusinkveld Sprint pedálszett vásárlásán gondolkozom.
Ismertek esetleg valami olyan sim shopot, ahol a Heusinkveld oldalánál picit olcsóbban beszerezhető?

Főleg a szállítási költségen lehetne talán fogni, nem feltétlen utaztatnám át fél Európán...

(#49007) xenon2


xenon2
senior tag

Üdv! A Logitech G Pro szettről mi a vélemény? A you tube teszteken dicsérik,talán túlságosan is. Nekem eddig műanyag fogaskerék gyártó volt a logitech,kétkedve fogadom a kis fanatec DD-nél jobb véleményeket.

ForzaHorizon1-2-3-4-5 - XENON010101

(#49008) biker válasza Ablakos (#49002) üzenetére


biker
nagyúr

Én ilyet használok

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#49009) Ablakos


Ablakos
őstag

Köszönöm az ajánlatokat mindenkinek! Féltem, hogy autós kesztyű lesz az ajánlat, amit >20e felett biztos a boltban hagytam volna.

(#49010) Bandit21 válasza Ablakos (#49009) üzenetére


Bandit21
addikt

Sok barátom vett gokartozni "rendes" 20-30 ezres kesztyűt de mindig vissza térünk a Decathlon MTB cuccokhoz. Tartósabbak általában.
Volt olyan 60 ezres sparco bordavedo ami 1 verseny után tört szét (kívül volt tele rakva műanyag betétekkel, tört mint a ropi ráadásul egy 70 kg os srácon). Én sokáig amerikai focis protektoros (borda és gerinc) alsótrikóban nyomtam.

Sok alternatív megoldás van szinte mindenre.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#49011) Találtgyerek válasza GalaHU (#49004) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Lehet én is erre váltok, ha ennyire megvagytok vele elégedve.

06-3o/9759I39

(#49012) Fehercsoki válasza xenon2 (#49007) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Hihetsz a review-knak, jó kis kormány, DE:
- csak 1 perec van hozzá jelenleg, nincsenek egyéb kiegészítők sem
- drága
- rengeteg alternatíva van

(#49013) -Solt-


-Solt-
veterán

Urak,

A V3-s pedál gáz és kuplungján a hall szenzor csavarjai direkt nincsenek rendesen meghúzva, vagy csak az összeszerelés hanyag?

www.smart-bus.hu

(#49014) Fehercsoki válasza -Solt- (#49013) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Esetleg tudsz képet küldeni arról, hogy ezeket hol kell nézni? Egyébként szerintem igénytelenség, nálam a lábtartó lemez 3 piros csavarjából 2 nem volt meghúzva, így mindig kattanó hangot adott ki amikor rátettem a lábam. Nekem kellett meghúzni 2 piros alu csavart amihez a manual szerint nem szabad nyúlni... (bár szerencsére nem lett semmi gond, óvatos voltam)

(#49015) -Solt- válasza Fehercsoki (#49014) üzenetére


-Solt-
veterán

A pedál szár jobb oldalán a gáz és a kuplung esetében is: [link]

Olyan könnyen tudom meghúzni őket, hogy már nem merem tovább tekerni... annyira laza, hogy elbizonytalanodtam nem-e direkt ilyen! :DDD

De a kedvencem, hogy elkezdett nyikorogni a gázpedál... a tengelyt már bezsíroztam, akkor jó volt, de most megint rákedzett. :(((

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#49016) JulesTS válasza Ablakos (#49002) üzenetére


JulesTS
őstag

Nekem is bringás kesztyű van:
[link]

(#49017) JulesTS


JulesTS
őstag

Elkészült a kijelzővel kiegészített buttonbox-om:
https://4utem.blogspot.com/2023/01/buttonbox-es-kijelzo-szimulatorhoz.html

(#49018) Amantius válasza -Solt- (#49015) üzenetére


Amantius
senior tag

A "dugattyú" szokott nyikorogni. Elsőre én sem értettem mi nyikorog. Azóta rendszeresen takarítom és zsírozom. Ha Van BP pack a fékben, azt sem árt ellenőrizni, nekem 3 év után elrepedt az egyik gumi.
Alapvetően a csavarokat mindig ellenőrizni kell Fanatecnél. A szenzorokat nem kell ronggyá húzni. A plate alá, a csőre esetleg lehet tenni vékony öntapadós filcet és akkor azt sem kell nagyon meghúzni, nem nyalódik el a csavar.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#49019) tome0001


tome0001
Topikgazda

Akciós Fanatec perecet tessék: [link]

(#49020) Találtgyerek válasza tome0001 (#49019) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Kicsit elgépelte az árat. :DDD

06-3o/9759I39

(#49021) -Solt- válasza Amantius (#49018) üzenetére


-Solt-
veterán

A rugó alatti tengelyre gondolsz? Az már úszik a zsírban, de még mindig nyikorog, illetve hallani ilyen száraz súrlódást. Szerintem az a tengely száraz amit a srác mutogat a videóban: [link]

Spray-l könnyebb ezeket zsírozni, már csak valami olcsóbb megoldást kéne találni, mert az a WD40 lítium zsír ~7000 Ft körül van...

www.smart-bus.hu

(#49022) -Solt- válasza tome0001 (#49019) üzenetére


-Solt-
veterán

És ez? [link]

Az a nyelvezet... ilyentől egy vasgolyót sem vennék...

www.smart-bus.hu

(#49023) Amantius válasza -Solt- (#49021) üzenetére


Amantius
senior tag

Igen, a rugó alatti tengelyre. Hiába toltam zsírt rá kívülről, egyszerűen nem jut be megfelelő mennyiség, szét kellett szednem, akkor hagyta csak abba a nyiszogást.
Egyébként a videóban szereplőt részt is be kell kenni, gyakorlatilag mindent, ami mozog. Amióta így teszek egy nyikkanás sincs.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#49024) -Solt- válasza Amantius (#49023) üzenetére


-Solt-
veterán

Szétszedtem már mert az volt a legegyszerűbb, de nem ott nyikorog... mindegy, szétszedem és átkenem mindenhol, de kurva idegesítő, hogy 1 hónap után ilyenekkel kell szarakodni.

www.smart-bus.hu

(#49025) fatal` válasza tome0001 (#49019) üzenetére


fatal`
titán

Véletlen az árnak a végére gépelt egy 9-est. :DDD

#49022 -Solt-: Jesszus, ennek még eladni se adnék el semmit. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49026) GalaHU válasza -Solt- (#49024) üzenetére


GalaHU
őstag

Ez a nyikorgás engem is az őrületbe tud kergetni.., :)

De a sárgakupakos WD-vel csak óvatosan, én egyszer a bősz locsolásban tönkretettem vele az érzékelőt ès csak Kozmy mester tudta cserélni.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#49027) -Solt- válasza GalaHU (#49026) üzenetére


-Solt-
veterán

A hall szenzort a pedál oldalán? Az kemény... akkor óvatos leszek majd vele, köszi!

www.smart-bus.hu

(#49028) GalaHU válasza -Solt- (#49027) üzenetére


GalaHU
őstag

Azt biza... :( Szerencsére volt itthon, de akkor is...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#49029) JulesTS válasza GalaHU (#49028) üzenetére


JulesTS
őstag

Egyébként a CSP V3-on hol van a mágnes?

(#49030) GalaHU válasza JulesTS (#49029) üzenetére


GalaHU
őstag

Ööö…mágnes?

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#49031) JulesTS válasza GalaHU (#49030) üzenetére


JulesTS
őstag

Hallelemhez kell mágnes is, de szerintem nem hallos a CSP...

(#49032) Fehercsoki válasza JulesTS (#49031) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Pedig az.

(#49033) JulesTS válasza Fehercsoki (#49032) üzenetére


JulesTS
őstag

Én is úgy tudom, csak a mágnest hiányolom...

(#49034) -Solt- válasza JulesTS (#49033) üzenetére


-Solt-
veterán

A tengely végén van…

www.smart-bus.hu

(#49035) xenon2 válasza Fehercsoki (#49012) üzenetére


xenon2
senior tag

Köszönöm a választ!!! :R :R :R :R :R :R

Lehetetlen összehozni konzolon thrustmaster t-gt 2 bázissal fanatec clubsport v3 pedált?

ForzaHorizon1-2-3-4-5 - XENON010101

(#49036) fatal` válasza xenon2 (#49035) üzenetére


fatal`
titán

Nincs konzolom, de tudtommal drivehubbal lehet. Viszont az egy logitechet emulál talán, nem tudom ennek milyen szerepe van.

Nem erőltetném szerintem.

(#49037) xenon2 válasza fatal` (#49036) üzenetére


xenon2
senior tag

Én is csak a GT7-et játszom konzolon. Ezért az egy játékért forgatok fel mindent. Van egy T-LCM pedálom is,lehet az megmarad PS pedálnak,de érzetre sokkal rosszabb a V3-nál.

ForzaHorizon1-2-3-4-5 - XENON010101

(#49038) kzolee216


kzolee216
aktív tag

Sziasztok!

Akik T-LCM pedált használnak, azokhoz lenne egy kérdésem. Milyen időközönként szoktátok kipucolni? Kipucolás alatt főleg a zsírozást értem. Ilyenkor érdemes szét is szedni? Mostanában lesz fél éves a cuccom és elgondolkoztam rajta, hogy lítium zsírral bekenem a fék bizonyos részeit, illetve átfújom légsprayel. Szétszedni nem nagyon szeretném, csak ha ajánlott ilyen esetben. Nem mondanám, hogy poros lenne, de időközönként minden cuccomat kipucolom, hogy az tovább bírja.

Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#49039) tome0001 válasza kzolee216 (#49038) üzenetére


tome0001
Topikgazda

Szerintem fél évente egyszer érdemes. Én legalábbis kb 6-9 havonta megcsinálom mindig.

(#49040) kzolee216 válasza tome0001 (#49039) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Szét is kapod? Wd40 fehér lítiumzsír jó neki? Köszi.

(#49041) tome0001 válasza kzolee216 (#49040) üzenetére


tome0001
Topikgazda

Én szét szoktam kapni, itt a szétszerelési videó. És én ezt szoktam használni: Motip 090201 száraz PTFE (Teflon) spray, 500 ml

(#49042) adrian360


adrian360
őstag

Kicsit off:

Nem tudom ki nézte, most hétvégén volt a virtual 24h Le Mans, és elég nagy balhé van kialakulóban. ugye indult Verstappen, Drugovich, Grosjean és még rengeteg nagy név és csapat, és maga a lebonyolítás katasztrofális lett.
- kétszer volt teljes megszakítás egy-egy órára, mert Ddos támadás volt a szerverek ellen (gyanítom ennek köze van ahhoz hogy ettől az évtől az iRacing elveszette az indycar licenszet, és a Motorsport Games kapta meg, és már az elég nagy felháborodást keltett)
- újraindítás után kikapcsolták az esőt, hátha jobb lesz az erőforrás, de ezek után is több disconect volt
- többek között Verstappen a vezető helyről kapott teljes dc-t (teljes játékot kellet újraindítani), majd nem sokkal később mégegyszer, és ekkor inkább fel is adták az egész futamot. Mivel Verstappen élőben streamelt Twitchen, azonnal elkezdte - teljesen jogosan - kritizálni az egész rendszert és platformot. Ezt a videót azóta több tartalomgyártó át is vette és csinálja a reakció videókat, ezzel elég széles körben felhívják a figyelmet a problémákra.

Alapvető gond az, hogy a Motorsport Games hosszú évekre begyűjtötte a kizárólagos licenszeket, de közben nagyon úgy néz ki, hogy platform fejlesztésével nem igazán foglalkoznak, vagy legalábbis rosszul csinálják. Évek óta problémát okozó szerver gondokat nem oldják meg, ez szinte minden rendezvényükön előjön.

Kiváncsi leszek hogy most lesz-e valami változás, mert ez most nagyon nagy visszhangot kap, és ha hozzávesszük az indycar felháborodást, az cég pénzügyi problémáit, nem csodálkoznék, ha lenne itt vezetőségcserétől kezdve szerződés bontásig bármi.

(#49043) -v- válasza adrian360 (#49042) üzenetére


-v-
addikt

(#49044) JulesTS válasza -Solt- (#49034) üzenetére


JulesTS
őstag

Meg van. SRG meg is mutatta:
https://youtu.be/4C1yDMlpP9Q?t=705

(#49045) JulesTS válasza -Solt- (#49015) üzenetére


JulesTS
őstag

Nem kell megtépni azokat a csavarokat mert műanyag (vagy gumi) távtartók vannak ott.
Az előbb linkelt SRG videóban az is látszik...

(#49046) kzolee216 válasza tome0001 (#49041) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Köszi, vettem is egyet és már ki is pucoltam. :R
Most újra szép csendes.

(#49047) mmdms válasza GalaHU (#49026) üzenetére


mmdms
addikt

A wd amugyis silikon tartalmu ami roncsolja a gumi muanyag dolgokat hosszu tavon.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#49048) GalaHU válasza mmdms (#49047) üzenetére


GalaHU
őstag

A lítiumos zsír helyett én is ki akarom próbálni a tomee-féle cuccot.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#49049) -Solt- válasza JulesTS (#49045) üzenetére


-Solt-
veterán

Nálam annyira lazák voltak, hogy kézzel tudtam húzni rajtuk...

www.smart-bus.hu

(#49050) JulesTS válasza GalaHU (#49048) üzenetére


JulesTS
őstag

Én teflonos láncspray-t szoktam használni ilyen dolgokra. Amióta automata láncolajzóm van, nem fogynak ezek a flakonok és az O gyűrűknek se ártanak, szóval a gumit biztos nem bántja. Csak arra kell ügyelni, hogy ragacsos egy cucc...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.