Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14301) neko18 válasza seawolf570 (#14298) üzenetére


neko18
senior tag

Sajnos véleményt nem tudok semelyikről sem mondani, mert nem volt alkalmam kipróbálni még egy 900-as kormányt sem :) Szívesen kipróbálnám, sőt szívesen vennék is ha lenne pénzem, de bevallom előbb vennék Fanát mint Logit. Csak azért már egy Loginak is elég durva ára van. A Loginál jobb kormányoknál kb meg a kormány drágább mint Loginál az egész caklipakli :F
Ha olcsón akarom megúszni a dolgot akkor az lesz hogy veszek egy dfgt-t, a momo pedáljait beteszem a dfgt pedáljai mellé, így lesz egy kuplungom ( :C ), egy ffb joyból lesz egy váltóm és egy gagyi joyból pedig kézifékem :C Tudom vicc az egész, de a momo már nagyon veterán motoros és nyugdíjba kellett volna már küldenem vagy 2-3 éve. Nem tudom mennyi km van benne pontosan, de ha megtudnám lehet hogy én is nagyon meglepődnék. Volt pl olyan időszak is mikor napi 3-4 óra is megvolt sokáig. Olyan hét meg nincs amikor ne használnám minimum 2-3 órát :C (hacsak nem nyaralni vagyok)

kdxsv

(#14302) Jack@l válasza neko18 (#14301) üzenetére


Jack@l
veterán

Minek kell ffb-s joy egy váltónak? Kéziféket mért nem kötöd a (ugyanannak) a joy-nak az egyik gombjára?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14303) neko18 válasza Jack@l (#14302) üzenetére


neko18
senior tag

Mert az ffb-s ott tartja a sebességekben. Korábban volt linkelve egy ilyen vidi. Kézifék nem tetszik ha gombon van, valamint most egy ilyen joyra rááldozni 1-2 ezret vagy használtan még kevesebbet, átalakítani meghosszabbítani :) Rugóval megoldani hogy visszahúzza magát és teljesen okés :C Ráfaragok a végére egy boxert és még designos is :C

kdxsv

(#14304) barcalaci84 válasza neko18 (#14301) üzenetére


barcalaci84
őstag

azért ha ezeket megcsinálod , megveszed, akkor sokat nem fogsz spórolni (max pár ezret) és csak egy dfgt-d lesz, egy rossz pedálsorod , meg egy tákolt váltó...

[ Szerkesztve ]

(#14305) TannerHUN válasza seawolf570 (#14300) üzenetére


TannerHUN
aktív tag

Ha gondolod megveheted az én RGT kormányomat, ha nagyon hiányzik a régi kormányod :)
Persze cserébe G27 vagy egy Fanatec jól jönne, ráfizetéssel. És ez nem vicc!

Örülök, hogy Te élvezted az RGT-t, de szerintem olyan, mint a falra hányt borsó... Kb 2 hete jött vissza a szervizből, akkor még semmi baja nem volt a gázpedálnak (a potmétert is cserélték), most meg megint elkezdte a nyikorgást :( Olyan "nagyszerű" ez a kormány, hogy lehet 23 E Ft olcsóbban jobban jártam volna a Genius márkával. Ahogy Te is mondod ez a 270° édeskevés. Konstrukcióban azért lehetne jobb... Mondhatjuk azt is, inkább vártak volna +1 évet és úgy adják ki. Sajnos ez egy elsietett kormány sok szempontból, ugyanúgy mint a többi olcsó Thrustmaster.

TannerHUN felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! (PH megbízhatóság)

(#14306) neko18 válasza barcalaci84 (#14304) üzenetére


neko18
senior tag

de összerakhatom akár darabokban is :) Nem rögtön kell 50-60 ezer ft :) Mókolni meg ráérek :) Legalább megszokom a dfgt is és nekem már az is nagy előrelépés lenne a momo után :)

kdxsv

(#14307) seawolf570 válasza TannerHUN (#14305) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Ha annyiért odaadod, amennyiért én az enyémet eladtam, akkor jöhet de kétlem, hogy annyiért megválnál tőle.

Nyugodtan add el és vegyél egy Geniust vagy hasonló nagyszerű megoldást, a tükörbe biztos nem tudsz majd többé belenézni, azt garantálom.

A 270 fok bőven elég az általam felsorolt játékokhoz, de mivel szimulátorozok is néha a Fanatec marad amíg nem tudok jutányos áron hozzájutni egy jobb kormányhoz. Abban nyugodt lehetsz, hogy a MOMO és az Thrustmaster F430 után ez a legjobb 270 fokos kormány, annak ellenére, hogy a pedálsor olyan amilyen. A másik kettőn sem jobb a pedál, sőt a DFGT pedáljai sem valami kiemelkedő mérnöki remekművek. A Thrustmaster pedáljainak megvannak a hibái, de ennyi pénzért ne várjon senki sem Fanatec vagy Logi G25/G27 pedálsort. Amit dicsértem az RGT-ben, az nem a pedálsor, hanem a maga a kormány, az technikailag jó konstrukció.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#14308) TannerHUN válasza seawolf570 (#14307) üzenetére


TannerHUN
aktív tag

Mennyiért adtad el? Off-ban is jöhet vagy privátban. Figyelj! Ha hozol DFGT-t vagy G27 kormányt, akkor a különbözetet kifizetem és viheted. Mindegy hova csak el innen :) Legszívesebben elásnám jó mélyre...
10-ért láttam itt a F430-at újonnan, egyszer láttam az RGT-t is ilyen áron :)

Én is szimulátorozok. Valahogy a NFS nem tud lekötni és ahhoz bőven elég a gamepad is. Azt a Genius-t csak iróniaként mondtam. Persze van egy kis különbség, de mennyi? Én nem érzem nagyon a különbséget pl az RGT és a régi Logitech F1 kormánya között... Annyi a különbség, hogy az csak 80°-ot fordul a pedálja pedig egy Frédi és Béni féle megoldással rukkol elő, de semmi más különbséget nem veszek észre... Lehet bennem van a hiba és nagyok az elvárásaim, de ezt az RGT-t valahogy korrektebbül is össze lehetett volna dobni. És nem várok 100 E Ft feletti minőséget, de a 30 E Ft-os kategóriánál elvárná az ember a nem gagyi műanyag kormányt és pedálsort. Volt a kezemben MOMO, anno ilyen árban volt, mint az RGT. Nem hiába hasonlítják össze a kettőt... De hogy egy nagyon olcsó kormánynak jobb legyen a konstrukciója és a pedálok is (nem nyekereg, nem megy tönkre pár hónap alatt stb.), az már egy kicsit is felháborító :((

Remélem így érthetőbben fogalmaztam :)

TannerHUN felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! (PH megbízhatóság)

(#14309) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Valakinek van ötlete, hogy mitől lehet az alábbi jelenség? Ha balra tekerem a kormányt egy negyed-nyolcad fordulatot, akkor egy pattanó hangot hallok háromból kétszer, ha éppen a force feedback ellen dolgozok. Ha csak simán tekerem a kormányt ff nélkül, vagy nem tart ellen az ff, akkor soha nem jön elő. Vajon minek lehet ilyen hangja?

(#14310) atomeec válasza BigBlackDog (#14309) üzenetére


atomeec
senior tag

Ha G27 akkor a motor fogazása miatt van. Ha nem, akkor nem :) Anno nekem is balra tekerésnél volt észrevehető FFB erőhatás közben. Majd azért még írnak biztosan a szerelő kollégák is ;)

(#14311) Brain75 válasza BigBlackDog (#14309) üzenetére


Brain75
senior tag

Sajnos ez motorhibára utaló jel.
Mostanában több ilyen kormánnyal is találkoztam.

Tudok segíteni keress meg PÜ-ben.

[ Szerkesztve ]

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#14312) BigBlackDog válasza Brain75 (#14311) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A típust nem írtam, egy DFGT produkálja ezt. Motorhiba pontosan mit jelent?

(#14313) RSVRocky válasza BigBlackDog (#14312) üzenetére


RSVRocky
csendes tag

nekem Thrustmaster T100-ason volt ez a jelenség, garanciálisan cserélték volna az egész kormányt, de aztán beszámíttattam. Rákérdeztem mi volt a gond, de csak annyit mondtak, hogy valami eltört benne.

Itt van róla egy kis videó, a végén a problémával. Úgy volt ahogy írtad, kikapcsolt állapotban semmi gond, nem akadt. Ha bekapcsolt az FFB, akkor eleinte minden második, aztán pedig minden balosnál kattant.
http://www.youtube.com/watch?v=Q5KHdKwghWk

(#14314) TannerHUN válasza RSVRocky (#14313) üzenetére


TannerHUN
aktív tag

Ezt nekem is néha eljátssza az RGT-m. De nagyon ritkán, fél évente (kop-kop).
Lehetséges ugyanaz, mint neked? Nekem azért hangosabb ez a kattanó hang és nem csak balra tekerésnél hallható.

Nagyon nem foglalkoztam eddig vele, de felkeltettétek az érdeklődésemet ezzel :)

TannerHUN felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! (PH megbízhatóság)

(#14315) neko18


neko18
senior tag

Nekem a momo szokta néha, de tényleg csak ritkán viszont ennél kb 5x hangosabban. Szóval beépített backfire effektes :C

kdxsv

(#14316) RSVRocky válasza TannerHUN (#14314) üzenetére


RSVRocky
csendes tag

Ettől hangosabb? :Y
Mondjuk nekem a vadiúj kormány csinálta ezt 1 hónap után, de én így már nem mertem vele játszani. Gyorsan visszaküldtem és beszámoltattam egy Fanatec GT3-ba :))

(#14317) TannerHUN válasza RSVRocky (#14316) üzenetére


TannerHUN
aktív tag

Ahogy én hallgatom az még nagyon tompa az enyémhez képest :)
Nekem is vadi újként csinálta. 2012 aug. a vásárlás és már októberben kattogott kétszer. Azóta csak egyszer csinálta tavaly nyáron. De ilyenkor mindig pihentetem egy napra. Másnapra már meg is szűnik ez. Nincs se a konnektorba se a gépbe dugva. Takarítani is szoktam, már amennyire lehet szétszedés nélkül. Szóval passz :F

TannerHUN felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! (PH megbízhatóság)

(#14318) Brain75 válasza BigBlackDog (#14312) üzenetére


Brain75
senior tag

Kihagy egy vagy 2 fázis benne.

Volt már ilyennel találkozóm.
De lehet az is hogy elrepedt a csapágyházad és elmegy a foghézag.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#14319) wolf033


wolf033
senior tag

Üdv!

Szemezgetek már egy ideje a Fanatec karikával és egy kis véleményt szeretnék kérni olyantól akinek van/volt G27 és 911 GT3 V2. A tartósság lenne a fő szempont. A G27 most szinte napi használatban van már 1 éve és azon kívül, hogy a pedál potit kellett 1x kitakarítani semmi baja nem volt még. A kérdés, hogy a Fanatec van e ilyen tartós? Megérné e lecserélni a G27-t [link] erre, bár ehhez kéne még egy H váltó is.

(#14320) Pörp


Pörp
senior tag

Hi!

DFGT-hez H-váltót hozzá lehet valahogy applikálni?

(#14321) akela91 válasza Pörp (#14320) üzenetére


akela91
addikt

Külön USB portos váltót szerezz be. például... :)) (pont innen vettem)

[ Szerkesztve ]

(#14322) wolf033 válasza akela91 (#14321) üzenetére


wolf033
senior tag

Mennyi volt a váltó szállítással együtt?

(#14323) akela91 válasza wolf033 (#14322) üzenetére


akela91
addikt

Itt írtam róla.

Viszont már nem szállít Mo-ra, és drágább is lett most nézem.

(#14324) Pörp válasza akela91 (#14323) üzenetére


Pörp
senior tag

Köszi az infót, egyenlőre lehet hogy megpróbálok a kormány mögött levő F1 váltóval váltani. :B

(#14325) wolf033


wolf033
senior tag

[link]

Van itt olcsóbban is és ráadásul azt írja, hogy raktáron. :)

(#14326) neko18 válasza wolf033 (#14325) üzenetére


neko18
senior tag

Nagyon tetszik, de kár hogy nem láttam még élőben. :)
Kíváncsi vagyok az ilyen váltókra, még logi H váltóval sem váltottam, csak videók alapján láttam és úgy nem tetszett annyira. Félnék hogy túl műanyagos a váltás :C
Ennek a hangja a videókból sokkal szebb, biztosan jobb is :B

kdxsv

(#14327) akela91 válasza neko18 (#14326) üzenetére


akela91
addikt

Szinte full fém az egész. Baromi minőségi, igényes cucc a TH8 RS. :)

(#14328) Jack@l válasza wolf033 (#14325) üzenetére


Jack@l
veterán

A cég nem túl bizalomgerjesztő... [link]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14329) wolf033 válasza Jack@l (#14328) üzenetére


wolf033
senior tag

Ha van utánvételi lehetőség akkor mi baj lehet? Futár hozza, (ha hozza) megvárja, hogy kibontsd a csomagot és ha minden rendben akkor mehet a dolgára. :)

"Fizetési feltételek
Áruházunkban lehetőség van banki átutalásra, bankkártyás fizetésre, személyes és utánvéttel történő fizetésre. Utóbbi esetén a teljes vételárat szállítási költséggel együtt a küldemény átvételekor kell kifizetni készpénzben a küldemény kézbesítőjének."

[ Szerkesztve ]

(#14330) neko18 válasza akela91 (#14327) üzenetére


neko18
senior tag

Ha lenne hozzá megfelelő kormányom akkor megvenném, de normális kormány hiányában lekell mondanom róla :U Egyelőre még egy dfgtnek is örülnék annyira kivagyok fosztva :C

kdxsv

(#14331) VegyesTamás válasza neko18 (#14326) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

majd levideózok neked egy moddos G25 váltó hangot ;)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14332) atomeec


atomeec
senior tag

Ha már modding. Van valakinek g25/27 váltóba rakott már valaki anyagot? Én hétvégén "csináltam" meg, de nem akartam ragasztani, így két cérna "füllel" van megtartva, hogy ne essen bele. Működik, de valahogy mégsem lett az igazi. Most már nincs koppanás, de kéne még valami...a rugó erősítésnek van értelme? Hogy nehezebben menjen a váltókar?

(#14333) N€T0X|N válasza atomeec (#14332) üzenetére


N€T0X|N
őstag

a rugó erősítésnek van értelme? Hogy nehezebben menjen a váltókar?

Nekem ilyen van, de ettől még pont nem olyan, mint egy igazi, sőt ugyanúgy semmi köze hozzá. :D
Talán annyi előnye van, mármint realitás szempontból, hogy nem lehet olyan veszettül irreálisan dobálni egyik fokozatból a másikba, mert most van akkora ellenállása, hogy fizikai képtelenség.

Sent from my keyBoard

(#14334) atomeec válasza N€T0X|N (#14333) üzenetére


atomeec
senior tag

És neked másik rugó van benne, vagy a gyári van összébb nyomva?

(#14335) N€T0X|N válasza atomeec (#14334) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Nem tudom, nem én csináltam, így vettem.

Sent from my keyBoard

(#14336) VegyesTamás válasza atomeec (#14334) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

én a gyárit nyomom össze, és az, hogy semmi köze hozzá, az azért így ebben a formában nem igaz. :K

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#14337) atomeec válasza VegyesTamás (#14336) üzenetére


atomeec
senior tag

Hamarosan én is megpróbálkozom vele, meg ezek még olyan dolgok, amik visszacsinálhatók, ha nem tetszene, meg baja sem lesz tőle. Kíváncsi vagyok, hátha jobb érzetet ad majd.

Youtube-on egy srácnak pl jobban bejött az alakított Logitech váltó, mint a TH8. Bár nem hiszem, hogy nagyon tiltakoznék, ha valaki meg akarna dobni vele :B

[ Szerkesztve ]

(#14338) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Ha valakit érint: az Assetto Corsa akciós a Steamen. 23,29 euró középárfolyamon ~7200 ft.

(#14339) wolf033


wolf033
senior tag

Nem akar Angliából valaki hozni nekem egy ilyet? :) [link]

Elég vicces, hogy ugyan annyi dollárba kerül mint a Németeknél euroba és még ráadásul adnak hozzá váltót is.

(#14340) akela91 válasza wolf033 (#14339) üzenetére


akela91
addikt

Rendeld meg, 1 héten belül itt van, nem kell rá vámot fizetni onnan sem.

(#14341) Brain75 válasza wolf033 (#14339) üzenetére


Brain75
senior tag

De Angliában Font van és nem dollár.

Szerintem Amerikát akartál írni.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#14342) tikshow válasza akela91 (#14340) üzenetére


tikshow
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#14343) KaraDani válasza wolf033 (#14339) üzenetére


KaraDani
addikt

Igen a linked USA, nem anglia ott van jobb felül. A magyarázat meg a szokásost: USA-ban nincs áfa. Tehát a US árban nincs ÁFA, az európaiban van beépítve.

260*223*1,27=73634
260*310 = 80600

Természetesen nem tök egyforma, árfolymingadozástól függ, de most se hatalmas a difi, hogy épp nagyon megszaladt az eur, a dollár meg nem annyira.
Persze ha van amerikában ismerősöd aki megveszi neked és behozza akkor jól jártál, de ha onnan rendeled akkor nem.

[ Szerkesztve ]

(#14344) wolf033 válasza KaraDani (#14343) üzenetére


wolf033
senior tag

Igen bocs USA. De akkor is olcsóbb. :) Nyilván szállítással már nem biztos.

A számolásod úgy lenne helyes, hogy 260+60x310=99200 mivel az amerikai csomagban benne van a váltó.

(#14345) Pörp válasza wolf033 (#14344) üzenetére


Pörp
senior tag

Itthon rávágnak 27% áfát meg vagy 4% vámot.

(#14346) barcalaci84 válasza wolf033 (#14344) üzenetére


barcalaci84
őstag

az a baj hogy Magyarországra nem rendelheted meg csak az Európai oldalról , tehát az eurós áron váltó nélkül 259 euró+szállítás

(#14347) KaraDani válasza wolf033 (#14344) üzenetére


KaraDani
addikt

Ja a felett átsiklottam, hogy egyikben van váltó, másikban nincs :)

(#14348) cselt válasza wolf033 (#14344) üzenetére


cselt
senior tag

Had legyek egy kicsit grammar, helyett math nazi, amit te írtál az meg csak 18860
helyesen (260+60)*310 = 99200

(#14349) wolf033 válasza cselt (#14348) üzenetére


wolf033
senior tag

A lényegen nem változtat. :D

(#14350) neilszab


neilszab
őstag

Assetto Corsa Steam Akció - 33%-os leárazás!

Az akció hétfő délelőtt 10-ig tart, további infók itt: link

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.