Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) fatal` válasza Sziszifeca (#48000) üzenetére


fatal`
titán

Én majd éjjel próbálok rá megint, amíg ilyen instabil addig nem. Időnként internal server error, ha pont redirectnél csinálja ezt, akkor megint beragad a pénz.

A termékeikhez képest ez a webshop egy szégyen.

Nem is láttam még ilyen szarul kivitelezett shopot, hogy a fizetés után hozza létre a rendelést. Előre szokták létrehozni és csak a státuszt állítani redirect után, sikeres fizetéskor, azt is újrapróbálkozási logikával, hogy döglött szerver esetén ne az legyen mint most.

(#48002) fatal`


fatal`
titán

Na, most begyorsult, meg is rendeltem gyorsan, meg is kaptam a visszaigazolást. :C

(#48003) meri válasza zsozsa74 (#47998) üzenetére


meri
aktív tag

Köszi a gyors választ. Akkor a damper egyelőre kimarad, de a BPK-ra benevezek.

uff

(#48004) -Solt- válasza JulesTS (#47942) üzenetére


-Solt-
veterán

A Damper Kit-t a fékpedálon is próbáltad?

www.smart-bus.hu

(#48005) smilingnorbi


smilingnorbi
csendes tag

Nekem is sikerult, jo sokat kinlodtam ejfel ota ,aztan latszolag most van mindenbol keszletem. Ugye ,h kaptam visszaigazolast lesz minden, nyugodtan utalhatok?

(#48006) fatal` válasza smilingnorbi (#48005) üzenetére


fatal`
titán

Ha utalást választottál, akkor igen. Lehet nekem is az kellett volna, akkor nem kell refundra várni, ha hiba van, de most már mindegy. :D

Lépj be az oldalon a rendeléseid közé. Ha ott látod a friss rendelést, akkor elutalhatod (ha jött e-mail akkor valószínűleg ott lesz).

(#48007) Scarletiel


Scarletiel
senior tag

Egy fontos kérdés lemaradt. Ugye adott lesz egy Atesz féle állvány így a kormány és pedálok stabilan lesznek rögzítve. Viszont egy gurulós székem van, igaz elég masszív, de aggódom kicsit, hogy pedálok lenyomásakor hátra fogok gurgulászni. A széket nem cserélném le, mert kényelmes meg drága volt, de van valami praktika amivel ki lehet küszöbölni a hátra gurulást? :R

(#48008) fatal` válasza Scarletiel (#48007) üzenetére


fatal`
titán

Vagy rákötöd valami hevederrel, vagy fékezhető kerék. :)

AGPtek kerék amazonról, én ilyet raktam, stabil, mint a szög. Előtte volt egy másik, az nem volt túl jó. Nem olcsó mondjuk és meg kell szokni, mert könnyebben elgurul a szék, ha ki van oldva a fék és kicsit magasabb is, de egyébként jó.

Viszont IKEA székekkel nem kompatibilis (más a csapméret).

(#48009) fatal`


fatal`
titán

Fana kéziféket a váltóhoz érdemes mountolni, vagy inkább fordítsam meg majd az irányt és csavarozzam alulról az NLR 2.0 kéziféktartójára (a megfordítás mondjuk jó nagy szívásnak tűnik)?

(#48010) Scarletiel válasza fatal` (#48008) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Hát egy Noblechair Icon-om van annyira nem mocorgós, nem tudom abba belemegy-e ez a kerék, sajnos így fejből nem tudom a csapméretét. Viszont ha kérhetek egy linket hozzá azt megköszönöm, mert ha nagyon mocorog akkor majd rendelnék ilyen kerekeket. :R

(#48011) fatal` válasza Scarletiel (#48010) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem az a standard méretet használja.

[link]

(#48012) Scarletiel válasza fatal` (#48011) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Á köszönöööm! :D :R

(#48013) fatal` válasza Scarletiel (#48012) üzenetére


fatal`
titán

Nem ismerem, de ez olcsóbb és van belőle 10 és 11mm-es csapmérethez is. Viszont a minőségét nem tudom:

[link]

Vagy ez:
[link]

(#48014) Scarletiel válasza fatal` (#48013) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Köszönöm elteszem ezeket is, de hosszútávú használathoz nem vészes az első ára :)

(#48015) fatal` válasza Scarletiel (#48014) üzenetére


fatal`
titán

Az elsővel van tapasztalatom, talán 8-9 hónapja vettem, semmi baja nincs. Igaz én egy kisebb irodaszéken használom (plusz NLR 2.0 van, a chair cradle is fogja a kereket, de használtam WSP-vel is és ezek a fékek önmagukban is megfogják simán). Viszont meg kell szokni, ahogy írtam kicsivel magasabb lesz a szék (mert maga a kerék magasabb, legfeljebb lejjebb engeded, ha van hova), illetve könnyeben gurul/mozdul, de én 1-2 nap alatt megszoktam.

Amit még szoktak csinálni, hogy ilyen bútorok alá való éket tesznek a kerekekhez (nem tudom ezeknek a nevét), az is megfogja és talán olcsóbb.

(#48016) Scarletiel válasza fatal` (#48015) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Nagyon szépen köszönöm, szerintem az elsőt amit linkeltél én is megveszem, csak előtte kipróbálom mennyire kényelmetlen nélküle. :D A kormány jövőhéten érkezik, az állványba meg szerencsére belefértem még idénre, így az pár hét és megyek érte :) Szerintem most így VR mellett már nem fogom megbánni és több motivációm is lesz játszani.

(#48017) JulesTS


JulesTS
őstag

Annyversary sale-nél régi CSL Elite meg hozzá az LC fék 170 eur nagyon baráti...

(#48018) fatal` válasza JulesTS (#48017) üzenetére


fatal`
titán

A 2021-es limited F1 wheel se lett volna rossz, de mire összetákolták normálisan a weboldalt, addigra sold out lett. Majdnem minden kifogyott.

A US storeban meg majdnem mindenből van készlet még mindig (gondolom mert ott még csak délután van és amikor még fos volt az oldal, akkor hajnal/reggel volt).

(#48019) Fehercsoki válasza JulesTS (#48017) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Igen, csak szinte azonnal elfogyott, persze az USA shopban még van raktáron...

(#48020) Sziszifeca válasza Fehercsoki (#48019) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Az USA verzió asszem csak 110V-os szóval az kaki :D

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#48021) fatal` válasza Sziszifeca (#48020) üzenetére


fatal`
titán

Meg az ÁFA-val, vámmal együtt akkor se érné meg, ha szállítana a US shopból Európába a Fanatec. De szerintem ilyet nem is lehet.

(#48022) Sziszifeca válasza fatal` (#48021) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Nem lehet onnan EU-ba szállítani. Sajnos.
Én is azt akartam először de lecsúsztam.
Így maradt a DD2 :) Persze drágábban.

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#48023) JulesTS válasza zsozsa74 (#47998) üzenetére


JulesTS
őstag

A fékhez tényleg kötelező tartozék a BPK, ha benne van akkor oda már felesleges a damper, mert mire a csillapítás beindulna, már nem mozdul a pedál, mert az elasztomerek megfogták. Gázpedálon viszont nekem bejött. Rallye-nál és drift-nél 0-ra van állítva, mintha ott se lenne, pályaautónál meg a 8-as skálán 1...1.5 közé, ezzel kanyarból kigyorsításkor segít, hogy ne legyen túl hirtelen a gázadás és emiatt ne legyen tapadásvesztés. Nem biztos hogy megéri az árát, de nekem bejött és az is igaz, hogy a valós gázpedál érzethez nincs köze. Plusz ami frusztráló, hogy a gyári leírás szerint gázpedálra szerelt damper vagy lötyög a pedál karban, vagy túlhúzva megszorítja azt, csak házibarkács megoldással lesz jó... A szörcsögés zavaró lehet, van kettő is nekem, egy házilagosan javított és egy új, de az új is szörcsög új kora óta, de a működésén nem ront.

(#48024) JulesTS válasza megadeath (#47999) üzenetére


JulesTS
őstag

@biker ha jól emlékszem T300-ról váltott Elite-re.

(#48025) JulesTS válasza fatal` (#48002) üzenetére


JulesTS
őstag

16 óra felé nekem is begyorsult akkor a fizetésig eljutottam, de elrontottam a CVC kódot, aztán megint lehalt az oldal, de végül 17 óra körül sikerült nekem is...

(#48026) JulesTS válasza -Solt- (#48004) üzenetére


JulesTS
őstag

Próbáltam, de ha bent van a BPK akkor szinte nem is lehet érezni, mert amire el kezd csillapítani a fékpedál már alig mozdul, a BPK meg kell bele. Szóval a fékre teljesen felesleges.

(#48027) biker válasza megadeath (#47999) üzenetére


biker
nagyúr

orbitális lesz.
és nem csak a 3.9Nm vs 6Nm, hanem az is, hogy ezt tartósan le tudja adni, nem hal meg ha 100%-on van órákig. Komolyan le lehet izzadni verseny végére. Van súlya a keréknek (ha jó simmel megy és van giro effekt)

T300 után felraktam az asztalra (akkor az volt) és az első FFB tesztnél szétesett a buttonboxom, és ha nem kapom el, leesik a monitor az asztalról :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#48028) JulesTS válasza Scarletiel (#48007) üzenetére


JulesTS
őstag

Heveder. Én Atesz állványhoz két hevederrel kötöttem az ikeás fotelt, teljesen stabilan fogja. Fiam meg WSP gurulós szék kombót használ ugyanilyen hevederrel. Ikea matrac guriga volt ilyen tépőzáras hevederrel összekötve:

(#48029) Scarletiel válasza JulesTS (#48028) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Ez nagyon jól néz ki! Gratula a szetthez!! Az az állvány meg zseniális, kb mindenhogy is lehet állítani. Alig várom hogy nekem is meglegyen :D

(#48030) f3rdzs0 válasza JulesTS (#48028) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

Most rakom össze pont a Poanggal a setupot (mai program, 2 hónap után végre) és a kérdésem az lenne, hogy hogy szállsz ebbe bele? :))

Egyelőre csak próba ülést végeztem, de a kényelmes az, ha leszedem a kormányt és úgy szállok ki. Viszont ahhoz lehet, hogy kéne egy QR1 a Lite helyett (meg akkor már 8NM táp a DDnek, plusz WRC kormány…. Nem kene költekezni :DDD )

f3rdzs0

(#48031) JulesTS válasza Scarletiel (#48029) üzenetére


JulesTS
őstag

Köszi, jó is lett, már csak egy monitor kar kellene amivel a műszerfalam fölé tudnám állítani a monitort...

(#48032) Bandit21


Bandit21
addikt

Üdv midnekinek, nyár végén úgy volt összejön egy ismerostol egy t300 tlcm jó áron de végül nem lett meg.

Vettem egy új tmx et mert olcsó volt (65) és találtam egy új t3pm et is 43 ért.
De ez már 108 ezer és most 99 a t248 ami eleve t3pm el jön.

Még vissza tudnám küldeni a tmx et és a külön vett pedált is.

Spórolnek 10 ezret kapnék több nm -t de a váltó hangosabb lenne és nem fém.

Plusz a tmx nekem jobban tetszik (nem olyan bazari)

De csak régebbi pl a 248 külső tapos.

Sok érv van mellette és ellene .

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#48033) Találtgyerek válasza Bandit21 (#48032) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Szia!
Ellene leginkább a hangos váltó van.
10 000 Ft-ot spórolsz. Újabb kicsit, minimálisan jobb a bázis. A pedál szerintem érezhetően jobb, mint az előd.

[ Szerkesztve ]

06-3o/9759I39

(#48034) JulesTS válasza f3rdzs0 (#48030) üzenetére


JulesTS
őstag

Nem egyszerű beszállni. Ha betolom a komplexumot a számítógép asztal alá (az se könnyű, 48kg plusz Poäng), hogy a monitor jó helyen legyen, akkor bal oldalról meg tudom kerülni, két kézzel megtámaszkodok a Poäng-on és a lábaimat felhúzva beügyeskedem a pedálokhoz éd lehuppanok. Mint egy 10 pontos nyújtó gyakorlat...
A 8Nm kell. A fiamnak is lesz, de még nem döntöttem el, hogy összedobok egyet, vagy rendelek tome0001-től. Lehet, hogy szabadidő spórolás célzattal az utóbbi lesz...

(#48035) -v- válasza JulesTS (#48028) üzenetére


-v-
addikt

Vicces azért ilyen komoly setuphoz poang :D jó így ez az üléspozíció :F

(#48036) Bandit21 válasza Találtgyerek (#48033) üzenetére


Bandit21
addikt

Köszi a hangos váltóra néztem már mod -ot ami egy befőttes gumi.... :U
A pedál mindkét esetben t3pm lenne mert azt vettem a tmx hez is utóbb (volt egy az alzan bontott nem használt 43 ért.)

A fő kérdés a kormány és a bázis. A 248 mellett a több gomb szól. Nagyfiam sokat f1 ezik neki kellene.

Én inkább gokart oda pl a váltó se.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#48037) fatal` válasza JulesTS (#48025) üzenetére


fatal`
titán

Nekem már warehouse processing van. A pénzt is visszakaptam már. :Y

#48035: Nálam irodaszék van a helyhiány miatt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48038) Találtgyerek válasza Bandit21 (#48036) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Elvileg olcsóbban jössz ki 10 000 Ft- al ugyanazzal a pedállal. Én így mindenképp a T248-át választanám, de ez csak az én véleményem.
Néztem én is gumis ötletet, de ki nem próbáltam.

06-3o/9759I39

(#48039) -Solt- válasza JulesTS (#48026) üzenetére


-Solt-
veterán

Köszi!

www.smart-bus.hu

(#48040) Bandit21 válasza Találtgyerek (#48038) üzenetére


Bandit21
addikt

Neked a 248 van? Mi után vetted? Nekem egy 15 éves dfgt -t fog váltani.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#48041) Scarletiel válasza JulesTS (#48031) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Abban gondolom a kar hossza a szűk keresztmetszet ugye? Esetleg VR headset-en gondolkodtál már? Nem tudom mennyire bivaly a géped, de a szetted alapján az is patika lehet. Szerintem érdemes lenne futni vele egy kört, mert annál immersivebb nincs jelenleg. Konkrétan magad körül érzed a kocsit. Nekem nincs erőművem, így csak low-medium mellett tudom használni, de még úgy is azt mondom full megérős. :Y

(#48042) G4RWIN


G4RWIN
tag

Sziasztok!
Lenne néhány kérdésem CSL DD-vel kapcsolatban:
1. Használta valaki a sima CSL DD -t 5NM aztán 8NM-rel? Megéri az árkülönbözetet a nagyobb táp? Esetleg DIY mennyivel jön ki olcsóbban?
2. QR1 lite elbírja a 8NM-es CSL DD -t? Most rendeltem 3drap-ról ilyet.
Kiváncsi leszek rá, hogy van-e értelme. Egyébként a QR1 lite-tal nincs problémám a tengely bezsírozása után, de olvastam, hogy azért el tud törni. A sima QR1 -t pedig nagyon sokkallom 100 EUR-ért
Köszi a segítséget!

#48043 én is azon kattogok :)

[ Szerkesztve ]

(#48043) f3rdzs0 válasza JulesTS (#48034) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

Akkor jó, hogy nincs jó megoldás :D Igazából szeretném ha szétszedhető maradna, mert akkor a Poang jó lesz chillingelős széknek az irodába (legalább az könnyű ha a kormány nem az :D)

A 8NM-en egész hétvégén fogok kattogni. Ugye én nagyon boldog voltam a legolcsóbb fana szettóval, az 5NM-hez meg elég a QR Lite. Black Friday dealben meg még egész jó áron is van, szerintem megéri a sufni megoldásokkal szemben.

f3rdzs0

(#48044) Találtgyerek válasza Bandit21 (#48040) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Nekem előtte T150 volt utána t248 , T300 , TS-XW és most Fanatec CSW 2.5 .

06-3o/9759I39

(#48045) JulesTS válasza -v- (#48035) üzenetére


JulesTS
őstag

Elég kényelmes és az üléspozíció is jó, csak ritkán van útban a karfa és kevesebb hajlékonyság lehetne benne, de az ellen is ki lehet merevíteni...

(#48046) JulesTS válasza fatal` (#48037) üzenetére


JulesTS
őstag

Nekem is, jövő héten itt lesznek a cuccok...

(#48047) Találtgyerek válasza JulesTS (#48046) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Kormányt nem cserélt valaki? Egy jó állapotú használt kormányt szívesen átveszek. ;) Wrc vagy annál kicsit komolyabb érdekelne.

06-3o/9759I39

(#48048) fatal` válasza Találtgyerek (#48047) üzenetére


fatal`
titán

Én nem, jó ez a ClubSport RS.

Formula perec kéne még, gondolkodtam, hogy a limited 2021-est megveszem ennyiért a Podium shifterrel, de nem akartam most ennyit költeni. Aztán végülis mindegy is volt, mert mire tudtam vásárolni már lerabolták a készletet. :D

(#48049) Bandit21 válasza Találtgyerek (#48044) üzenetére


Bandit21
addikt

Ez mennyi idő alatt folyt le? :)
T248 mihez van közelebb a T300 vagy a t150 hez?

Igazából én tlcm + t300 at néztem volna de fontos lenne az Xbox is.
Az viszont a Tx lenne ami most bőven 170-180 ezer
Erre jönne a tlcm /T3pm és 250-et nem akartam költeni rá.

Ezért örültem meg a tmx nek hogy bf en 65 köre ment az ára, gondoltam a régi dfgt hez képest ez is bőven jó lesz.
Végre egy kis szíj is a korábbi csak fogaskerék mellé

De aztán szembe jött a bontott csomagolásu új t3pm és úgy voltam vele hogy 43 ért ajándék.

De az meg már 108 ezer kb, és a t248 is ott van. sőt alatta.

Ok még mindig messze a Tx felfelé de ahhoz nem bírnám ki hogy ne legyen több perec stb.

Majd pár év múlva.

Ezért kérdem ha már Neked mind megvolt hogy a 248 lefelé vagy felfelé lépés inkább?

Mert ha nem igazán nagy ugrás a tmx felől nézve a t300 felé akkor lehet hagyom inkább a T3pm et is, marad a tmx de csak 2 pedallal és pár év múlva majd nagyobb kedvvel ugrok egy újat felfelé.

Mondjuk ha meg marad a t3pm akkor később el tudom adni a tmx et a 2es pedallal mig ha 248 at veszek ott az egészet el kell adni és venni újra t3pa t a Tx mellé. (Pro -t már nem vennék ha már egyszer volt PM nem mennek vissza a pa rá)

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#48050) v2 válasza Bandit21 (#48049) üzenetére


v2
senior tag

Egy jó pedál fontosabb mint a kormány. A T3pm elég jó, még ha nem is LC. A két pedálost ne erőltesd.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.