Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) r3ccardo válasza VegyesTamás (#13050) üzenetére


r3ccardo
tag

Nagyon misztikusan válaszoltál :R . Esetleg leírod nekem, ha megkérlek? :))

(#13052) VegyesTamás válasza r3ccardo (#13051) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Ja, hát persze :D 2-2,5 ös fúróval meg kell fúrni 2 helyen tengelyirányban, és 2 sima tengelyt belerakni és arra rácsúsztatni a tetejét ami letört és jó is. Nemtudom érted-e mire gondolok, de mindjárt vizualizálom valahogy :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13053) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

Persze, most nézem hogy ennyire nem egyszerű a H alakú
törés miatt...rögtön
max 1,5 nagyon max
2 -es fúró lép
életbe, de nem kivitelezhetetlen, vagy simán fémmel lehetne helyettesíteni...szóvalvam megoldás több is csak kéne látnom a belső szerkezeti felépítést hogy mit enged a cucc, meg mik a pontos lehetőségek, mennyi tűrés van ahova esetleg csavarfejek elféenek stb..

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13054) szentkuti11 válasza Zozzer888 (#13046) üzenetére


szentkuti11
addikt

Üdv mindenkinek!

Én próbáltam a Gran Turismo 5-öt PS3-on G27-tel. Ha nem nyomod ki rendesen a kuplungot, akkor egyszerűen nem enged beváltani a kívánt fokozatba, hanem üresben hagyja magát. Valahol az alsó 1/3-adban fog egyébként.

Kérdés: Nem tudjátok hol lehetne felkutatni akár újonnan akár használtan G25-öt vagy G27-et? Sok helyen körülnéztem de semmi. Esetleg más hasonló kaliberű kormány létezik?

(#13055) r3ccardo válasza VegyesTamás (#13053) üzenetére


r3ccardo
tag

Én is gondoltam fúrásra, de ahogy te is észrevetted sajna nem tömör a pedál, hanem kikönnyített. Szóval szerintem fúrás után, ugyanaz lenne az eredmény mint most mert csak vékony fúróval lehet megfúrni. Helyettesítés is eszembe jutott(valamire mégis csak jó a szerszámkészítő végzettség :C ) . Egyenlőre a baloldali pillangóváltó a fékem, és ha újra lesz időm szétkapni akkor lefotózom aztán eszméletlenül eszmét cserélünk. Annyit vettem még észre hogy nagyon erős rugó van benne, esetleg azt lehetne cserélni valami gyengébbre.

(#13056) VegyesTamás válasza szentkuti11 (#13054) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Helló! Akárcsak a pc-n a dirt 3, mert kb 89 % ig le kell nyomni mert különben nem veszi be, de hát így van ez életben is, sőt.. :D nincs ezzel problem szerintem. Alternatíva g25/27ből max a Thrustmaster T500 RS de az már egy másik árkategória, úgy mint a Fanatec, de persze az is alternatíva. (Ahogy elnézem nagy az igény g25/27 iránt megbízható forrásból, úgyhogy erre is fogok valami megoldást találni.) Egyenlőre használtan tudsz szó szerint vadászni, vagy irány az ebay és külföldi használtat, de az elég necces persze, az állapota miatt.

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13057) VegyesTamás válasza r3ccardo (#13055) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Jó az az erős rugó! :D hosszan kell fémet felfogatni 4-6os lemez, hevederes kötés 2 oldalt, és a tetejére a fém pedálrészt rácsavarozni, és jobb kint újkorában :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13058) szentkuti11 válasza VegyesTamás (#13056) üzenetére


szentkuti11
addikt

A Thrustmaster nem az én pénztárcámnak való, ami pedig azt illeti, egyáltalán nem is tetszik :D. Próbáltam itthon vadászni, de nem nagyon találtam egyet sem. Külföldről azért nem vennék, necces.

(#13059) VegyesTamás válasza szentkuti11 (#13058) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Ez mondjuk igaz az nem nagyon ide való móka. Ezesetben marad a g25-27 vadászat.., vagy DFGT/DFP mert abból több eladó van, és hozzápakolni egy g25/27 pedál váltó szettet. Az néha néha felbukkan mert váltanak clubsport pedálokra :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13060) szentkuti11 válasza VegyesTamás (#13059) üzenetére


szentkuti11
addikt

Az a baj, hogy nekem a G25/27 kormánya is nagyon tetszik, nem kéne másmilyen :D

(#13061) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

Hát, ez önmagába nem baj, csak az hogy nem lehet kapni. Nemtudom az eladási statisztikákat, de biztos, hogy kell még legyen pár elfekvő darab itt ott, vagy szekrényben porosodó cucc, csak mert drága volt nem adom el címszóval..:D

Válasz: szentkuti11 (lemaradt a válaszgomb)

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13062) gasmonkey33


gasmonkey33
újonc

Hali!

adott egy Thrustmaster ferrari 458 italia kormány, 4 napig tökéletes volt, azóta a gáz pedál makacskodik, finom gáz adásnál akad és recseg, mintha belül két műanyag összeérne vagy nem is tudom, elég idegesítő :( valakinek hasonló probléma? hátha valak itud segíteni köszi

[ Szerkesztve ]

(#13063) BigBlackDog válasza gasmonkey33 (#13062) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Miért van félkövérrel kiemelve? :U

(#13064) gasmonkey33 válasza BigBlackDog (#13063) üzenetére


gasmonkey33
újonc

mert nagyon fontos lenne nekem , azért de bocsi ha zavar :R

(#13065) VegyesTamás válasza gasmonkey33 (#13062) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Hát ez nem egy gyakori hiba. Szét kéne kapni, és utána lehet megoldani. :)

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13066) BigBlackDog válasza gasmonkey33 (#13064) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nálam volt ilyen, habár DFGT-m van. Szétszedtem a pedált és az összes csúszó, forgó felületet szilikonzsírral újrakentem. Azóta semmi gondom nincs, kopp-kopp.

(#13067) gasmonkey33 válasza BigBlackDog (#13066) üzenetére


gasmonkey33
újonc

köszönöm, én is erre gondoltam de nem merem szétszedni mert hátha szétugrik a rugó vagy nem tudom :) de azt hiszem megpróbálom talán sikerül, köszi a tippeket

[ Szerkesztve ]

(#13068) VegyesTamás válasza gasmonkey33 (#13067) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Nem olyan bonyolult dolgok ezek! :D g25 pedálját életemben először szétszedve két dolgon lepődtem meg: -jé ez ilyen egyszerű?
-hogy a francba került ide ez a sok kosz?

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13069) gasmonkey33 válasza VegyesTamás (#13068) üzenetére


gasmonkey33
újonc

hát szétszedtem, 2 fogaskerék között 0 g zsír volt, nem csoda hogy recsegett, nyomtam bele rendesen most :D úgy néz ki jó lesz köszi a bíztatást!

(#13070) VegyesTamás válasza gasmonkey33 (#13069) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Na, örülök neki! :) Remélem pakoltál kicsit a fékhez is, nehogy az legyen a következő recsegős téma. :)

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13071) r3ccardo


r3ccardo
tag

Ismét Üdv!

Van olyan másik márka, aminek a pedálsorja kompatibilis a thrustmaster f430assal?

(#13072) N€T0X|N válasza r3ccardo (#13071) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Márka biztos nincs. Ha le akarod cserélni, akkor valami saját usb-s megoldás kell neked.

Sent from my keyBoard

(#13073) VegyesTamás válasza r3ccardo (#13071) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Nem lesz semmilyen kompatibilis móka, de még használtan sem nagyon fogsz pedálsort kapni. Venni kell egy hasonló minőségű pedált kormánnyal amit olcsón megkapsz, mert mondjuk csak a pedál működik kivenni az alaplapot aranyosan bedobozolni és kész. Vagy megmókolni ügyesen az f430as pedált.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13074) Jack@l válasza VegyesTamás (#13073) üzenetére


Jack@l
veterán

Pedálsor általában = 3 poti bedrótozva.
Potik persze lehetnek másfajták, de alapvetően múködni fog mindegyikkel jó helyre kötögetve.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13075) VegyesTamás válasza Jack@l (#13074) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Hát ő nem azt kérdezte, hogy át lehet-e drótolni, hanem, hogy van-e ugyanolyan csatis kompatibilis. Persze át drótozni át lehet ebben igazad van!

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13076) r3ccardo


r3ccardo
tag

Köszönöm a válaszokat. Nem lettem túl boldog. :(

(#13077) SDDS22


SDDS22
tag

Sziasztok!
Tudnátok nekem ajánlani egy olcsó, de jó kormányt? A DFP-t és a Momo-t nézegettem használtan. Nem tudom van-e ettől jobb. Leginkább kezdő szintű szimulátorozásra lenne használva. Amiket szeretnék játszani: Richard Burn's Rally, rFactor, GTR 2, Race Injection, Live For Speed, Test Drive Unlimited 2, European Truck Simulator 2, Grid 2, DiRT 3, illetve később Assetto Corsa, SpinTires, Project C.A.R.S, esetleg Gran Turismo 6 vagy Forza 4/5/Horizon. Segítséget előre köszi! :)

Huawei P30, Dell E7440

(#13078) BigBlackDog válasza SDDS22 (#13077) üzenetére


BigBlackDog
veterán

DFGT? Árban meddig vagy hajlandó elmenni?

[ Szerkesztve ]

(#13079) VegyesTamás válasza SDDS22 (#13077) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Hát ezekhez minimum a dfp-dfgt 900 fok ajánlott :)

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13080) SDDS22 válasza BigBlackDog (#13078) üzenetére


SDDS22
tag

Lehetőleg minél olcsóbb legyen. A GT még talán beleférne, de úgy gondoltam kezdésnek elég lenne egy Momo is, mindenesetre ha ti a azt mondjátok megéri a GT. :)

Huawei P30, Dell E7440

(#13081) N€T0X|N válasza SDDS22 (#13080) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Az említett szimulátorok miatt érdemes volna egy 900 fokos kormányt választanod, ha tényleg belefér. Nem fogod megbánni. ;)

Sent from my keyBoard

(#13082) cselt válasza SDDS22 (#13080) üzenetére


cselt
senior tag

A momoval előbb utóbb csak gondod lenne, kijönnének a gyári hibái, míg a DFGT-nél elég ritka a meghibásodás. Én is inkább a DFGT-t javasolnám neked, esetleg használtan keress egyet, akkor még viszonylag olcsón megúszhatod.

(#13083) proci985 válasza cselt (#13082) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

plusz momo eléggé régi, a mechanikus részei meg nem az örökkévalóságnak készültek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13084) Shoo


Shoo
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék betársulni a fórumba. Nem régen vettem egy Logitech G27-et és tanácsokat várnák, hogy hogy kezdjem el a tanulást, milyen programmal?
Előre is köszi a segítséget!
Üdv!

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#13085) Joshi válasza Shoo (#13084) üzenetére


Joshi
titán

GTLegends, GTR2, Race07 és barátai(Race On, Race Injection stb), rFactor, Live For Speed. Ezeket ingyen is ki tudod próbálni. A fizetősök közül: Assetto Corsa, Iracing.

(#13086) Shoo válasza Joshi (#13085) üzenetére


Shoo
senior tag

Akkor a GTR Evolution az egy jó választás kezdésnek? Meg ugye megkaptam hozzá az rFactort.

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#13087) Lucas Kane válasza Shoo (#13086) üzenetére


Lucas Kane
tag

Az teljes verzió az rFactor-ból? (G25-höz demót aftak.)

(#13088) proci985 válasza Shoo (#13086) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

tokeletes:)

arra ugyelj, hogy realisztikus jo lesz, viszont elejen erdemes egyszerubb palyan kezdeni, kezelheto autoval. pl a leggyengebb Radical SR3/SR4 tokeletes a celra.

maskepp: elsore semmikepp ne a Königsegget es a Gumpertet szedd ki a garazsbol a Nordschleifen korozni, mert csunya vege lesz.

ha palyaismereted annyira nincs jo az NFS: Shift 2 is jo kezdesnek elite fizikaval, realizmusban minimalis az elteres Race07hez kepest, de mutatja az idealis iveket es nagyon sokat segit megtanulni a palyakat. SimBimtol ilyet a RaceRoom tud, de a GTR Evo meg nem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13089) El_Gigante válasza Shoo (#13084) üzenetére


El_Gigante
tag

Hol sikerült venned?

(#13090) Shoo válasza proci985 (#13088) üzenetére


Shoo
senior tag

Okés, akkor azzal kezdem. Érdemes valamilyen beállításokat végezni a saját programával vagy hagyjam defaulton?

Úgy nézem ez az rfactor is csak demo :(

(#13089) El_Gigante

Apródon volt eladó és lecsaptam rá. 2012.09.18tól garis... Most nem is tudom, hogy csak szeptemberig vagy 15 szeptemberig garis

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#13091) szentkuti11 válasza Shoo (#13090) üzenetére


szentkuti11
addikt

A tegnap felrakott budapesti? Mert akkor az orrom elől halásztad el :D

(#13092) Shoo válasza szentkuti11 (#13091) üzenetére


Shoo
senior tag

Aham, ami este fél10kor került fel. Még este írtam smst :)

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#13093) szentkuti11 válasza Shoo (#13092) üzenetére


szentkuti11
addikt

Én aznap este írtam neki apródon, reggel felhívtam kétszer, meg írtam neki SMS-t is. Azért örültem volna, hogyha annyit ír, hogy bocsi, de elkelt. Korrekt emberek vannak...

Mindenesetre azért grat hozzá, tekergesd sokat ;)

(#13094) proci985 válasza Shoo (#13090) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

kormanyt elsore hagyd defaulton.

ha Race07 illetve Shift2od nincs, akkor irany a steam, volvo: the game es raceroom ingyenesen toltheto. elobbi a race07 volvos spinoffja a C70 nepszerusitesere (de van 240 es 850 GT varians!), a raceroom pedig a race07 utodja.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13095) szentkuti11 válasza proci985 (#13094) üzenetére


szentkuti11
addikt

Race07-et 1-2000 forintért láttam mostanában DVD-n, annyiért nagyon megéri szerintem. Évek óta az egyik legjobban sikerült szimulátor.

(#13096) Shoo válasza szentkuti11 (#13093) üzenetére


Shoo
senior tag

Szegényt vagy 20x kerestem délelőtt.... Nekem csak este 11kor írt vissza, hogy "ok". Egész délelőtt tárgyaláson volt és ezért nem tudott válaszolni semmire. Amikor vége lett, akkor meg engem hívott először, mert első voltam és így nem is telefonált tovább.

Remélem lesz hozzá elég időm és "tehetségem" is, hogy élvezzem.

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#13097) Lucas Kane válasza szentkuti11 (#13095) üzenetére


Lucas Kane
tag

(#13098) zolee5016


zolee5016
őstag

HA-n is van g27...simán jó lehet annyiért....

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#13099) szentkuti11 válasza Lucas Kane (#13097) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ennyiért tényleg kihagyhatatlan. Pár éve 5000 forintot adtam ezért a játékért, és még Formula Force GP kormánnyal toltam. :DDD

zolee5016 Szolnokon és Gyulán van egy-egy lejárt garis, kicsit már kopottas példány, másról nem tudok. Én néztem valamit el?

ui.: Természetesen ha van valakinek eladó G25 vagy G27 kormánya lehetőleg garisan Budapesten, ne habozzon írni egy privátot :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13100) proci985 válasza szentkuti11 (#13095) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

oke, de az igy szombat este 9kor nem biztos, hogy beszerezheto... bar meg tart a steam sale:) egyebkent igen, STCC / GTR Evo / Injection / GTR nekem is a polcon van. sajnos mostanaban nagyon keves idom van jatszani veluk

en meg billrol kezdtem, aztan jott a Saitek R220. alapvetoen elsore meg is lepodtem, hogy a Fanatec Carrera annyira azert nem volt hatalmas ugras ahhoz kepest. aztan persze par ora hasznalat utan kijottek a Fanatec elonyei:).

szentkuti11: szerintem rakj fel HAn egy hirdetest. itt a topikban elveszik, masreszt azert van a HA, hogy a szakmai topikok maradjanak szakmaiak.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.