Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) RobbyJr válasza Bandit21 (#52998) üzenetére


RobbyJr
őstag

Kis imbuszkulccsal nem tudsz 15nm-ert elérni, érdemes venni egy nyomaték kulcsot, jól jön otthonra.

Ugyanúgy kell állnia, mint az egy csavarosnál ahogy a képen is látszik.

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#53002) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Szerintetek létezik olyan értelmes cockpit vagy bármilyen tartó kormányhoz, ami elfér ~150 centi helyen Ágy és szemben vele a tv a kettő közt van hely
Ti hogy oldanátok meg?

Xbox One: bandymnc

(#53003) Bandit21 válasza bandi0000 (#53002) üzenetére


Bandit21
addikt

Nemrég valaki kérdezte mekkora az Atesz rig-em
Leginkább ki kéne próbálni, mert sok egyéni dologtól függ.

Mekkora vagy, hogy szeretsz ülni, hogy érzed jól magad.

Elképzelhető hogy elfér de sok függ attól pl milyen ülésed lesz
Mennyire hajtod hátra.

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#53004) Bandit21 válasza RobbyJr (#53001) üzenetére


Bandit21
addikt

Milyen jó, hogy a fana videón kézzel húzzák a kis imbuszt 15 nm-re...

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#53005) bandi0000 válasza Bandit21 (#53003) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Köszi, igen már erre is rá akartam kérdezni, amúgy is valszeg később veszem ha veszem, most elég nagy kiadás lesz egyszerre a kormány is :D

Akkor még egy hülye kérdés, de milyen súlya lehet egy ilyen cuccnak üléssel? Tehát mennyire elvetemült gondolat, hogyha ki-be akarom cipelni a szobába ezt a cuccot?

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#53006) RobbyJr válasza Bandit21 (#53004) üzenetére


RobbyJr
őstag

Mert "hülyék" ;] Írták is kommentbe, hogy azzal nem is lehet 15nm-t elérni, max olyan 10-et. Ezért ajánlják a nyomatékkulcsot.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#53007) Steve1207 válasza bandi0000 (#52973) üzenetére


Steve1207
veterán

Erre nem láttam választ, bázistól is függ (tegnap még a CSL DD-t láttam a kosárban). A CSL DD Xbox és PC kompatibilis, a legolcsóbb megoldás a "mindenre is" kompatibilitásban a Turismo DD Pro base és onnantól csak a kormánytól függ majd.

.

(#53008) Bandit21 válasza bandi0000 (#53005) üzenetére


Bandit21
addikt

Nekem egy Atesz rig van, pedál bázis és ülés tartó és rajta egy VW ülés.
Bazi nehéz, egyedül emelgetni biztos nem fogod szőnyegen tologatni se könnyű.
Szerintem az ülés maga 20 az ülés tartó 10-15 a pedál bázis tartó is 10-20 kg tehát az egész 50-70 kg biztosan van.

Arról nem volt szó mondjuk hogy milyen tartót akarsz lehet egy playseat sokkal könnyebb de nem is olyan masszív.

Sok lehetőséget tisztázni kell tehát de röviden:
Ha Atesz váz és autós ülés azt ketten is macera pakolgatni.

Egy össze hajtós könnyebb váz szovet üléssel más tészta azt el dobod a sarokba fél kézzel. De ott akkor a merevseg lesz a deficit.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#53009) GalaHU válasza Lincoln76 (#52977) üzenetére


GalaHU
őstag

Akkor ez így G-Sync oldalról már f@sza! :)

Egyébkèn Will-nek is azok a böhöm nagy kijelzők monitorok éppen ezért, de anno GamerMuscle is “panaszkodott” a tripla -promós- LG C2 szettjére hogy macerás 3 távirányítóval matatni (egyszer online futam közben kapcsoltak ki!!!) meg a szinkronizáció is oda.

De a 4090 4k-ban és pláne ACC-ben azért még komprommisszumos lesz 3 kijelzővel, mert nàlam egy képernyőn érte csak el azt a szintet, hogy ha esik, ha fúj 30-as lobby stabilan tartja a 120 fps-t.

Saccra a 60fps lesz meg stabilan javarészt high értékekkel. Persze egy AMS2-őnél már a 100-120-at is becélozhatja az ember.

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#53010) RobbyJr válasza Moby (#52999) üzenetére


RobbyJr
őstag

Én jeleztem feléjük, ne aggódj. Belinkeltem nekik a Reddites posztot is, hogy lássák, hogy egyes emberek visszaküldték a bázist, és a DD1/DD2-es bilincsét tették rá.
Írtam nekik hogy küldjenek már nekem is egy ilyet, mert az egész bázist felesleges visszaküldenem, mikor a bilincsel van csak a bajom.
Mondtam ha nem küldenek, megoldom én magamnak. ;]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#53011) Bandit21 válasza RobbyJr (#53010) üzenetére


Bandit21
addikt

Megijedtek vajon?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#53012) bandi0000 válasza Steve1207 (#53007) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Most olvastam a támogatottságot, azt írják, hogy minden base kompatibilis PS-el, és ha veszek box kormányt, akkor kompatibilissé válik xbox-al is... viszont a CSL DD esetében csak PC és xbox ready szerepel, a pro esetében meg PC PS és xbox ready, vagy én értettem félre?

Xbox One: bandymnc

(#53013) mozso válasza RobbyJr (#52989) üzenetére


mozso
senior tag

Nekem 17 honap hasznalat utan ilyen, mindig is ilyen volt, pusztan a 2 piros maszkoloszalag darabkat raktam oda, hogy a QR1 passzentosabb legyen.

(#53014) Moby válasza bandi0000 (#53012) üzenetére


Moby
addikt

>Most olvastam a támogatottságot, azt írják, hogy minden base kompatibilis PS-el

Nem, csak azok, amikben van ps tpm chip. Ami mostanra összesen a DD Pro (korábban volt a podiumból ps kompi verzió, de kifutott, már nem kapható, nem is értem miért).

(#53015) Moby válasza RobbyJr (#53010) üzenetére


Moby
addikt

Helyes-helyes, csak keményen! :C

(#53016) RobbyJr válasza Bandit21 (#53011) üzenetére


RobbyJr
őstag

Biztos hogy nem, kulturáltan elmondtam nekik amúgy hogy mi a szitu, aztán vagy tanulnak belőle idővel, vagy nem. Az a jó ha minél többen jelzik nekik.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#53017) RobbyJr válasza mozso (#53013) üzenetére


RobbyJr
őstag

Ha jól meg van húzva az elején, akkor nem szabad elmozdulnia idővel. Én csak elővigyázatosságból rendeltem 2 csavarosat, azzal meg tuti nem lesz semmi később se.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#53018) Bandit21 válasza RobbyJr (#53016) üzenetére


Bandit21
addikt

Azért tenyleg szomorú, ha amúgy jó cuccok, kis hülyeségek miatt tudnak elhasalni.

Én most beszálltam Bikerrel a bilincsbe de szerintem amíg a gyári jó, nem fogom cserélni.
Ha baj van, ott lesz az új 2 csavaros.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#53019) bandi0000 válasza Moby (#53014) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Hát ez szomorú, jó lenne ha a 2 platformot támogatná egyszerre, ha netán elkattanok és egyik helyett másikkal használnám

Lehet akkor elhalasztom ezt a cuccot, tekintve, hogy el se fér egyenlőre

Xbox One: bandymnc

(#53020) Lincoln76 válasza RobbyJr (#53001) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

Nem kis imbusz kulccsal kell meghúzni, hanem hosszabbal és úgy még többet lehet húzni rajta (persze nem kell) mint 15 nm.
Ha az imbusz végére ráteszel egy csövet (ami minél hosszabb) annál nagyobb nyomatékkal tudod meghúzni, miközben alig kell erőt kifejtened és a kezed sem megy széjjel. Csak szólók :)

De persze az már egy másik kérdés, hogy honnan fogod megtudni, hogy érted el a 15-16 nm-ert? Ezzel az imbusz végére rakni egy csövet megoldással, kb érzésre mikor megszorult, én azt mondom, hogy többet a büdös életbe nem jön le róla. De mindenképp kell egy nyomatékmérő ehhez.

(#53021) Moby válasza bandi0000 (#53019) üzenetére


Moby
addikt

Van "utólagos" megoldás (colletiveminds drive hub), de gyakorlatilag annnyiba kerül, mintha az akciós DD helyett eleve a Pro-t vennéd.

/ráadásul elég béndzsa dolog, még egy nembármilyen vezetékes kontrollert is rá kell kötni a dobozra, szóval eléggé szedettvedett dolog.

[ Szerkesztve ]

(#53022) Lincoln76 válasza Bandit21 (#53018) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

amíg a gyári jó, nem fogom cserélni.

Felesleges várni ezzel. Ha már engedett, a nyomatékod sincs meg rendesen. Ha meg még jobban enged, akkor megszakad a kapcsolat, mert a tengely kijött a helyéről.
És ez a két csavaros bilincs meg tényleg rendesen fogja. Azonnal kicserélném, nem várnék vele.

(#53023) Lincoln76 válasza bandi0000 (#53019) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

Ami mindegyiket támogatja, azt meg kell fizetni, ez van.

(#53024) fatal` válasza bandi0000 (#53012) üzenetére


fatal`
titán

Minden kompatibilis PC-vel. Minden bázis kompatibilis Xbox-szal, ha Xbox kompatibilis perecet raksz rá. És minden perec kompatibilis PS-sel, ha PS kompatibilis a bázisod.

Lényegében a PS kompatibilitási chip a bázisban, az xbox a perecben van.

Ha mindennel kompatibilis cuccot szeretnél, akkor DD Pro bázis és valamilyen Xbox kompatibilis perec.

[ Szerkesztve ]

(#53025) JulesTS válasza bandi0000 (#53005) üzenetére


JulesTS
őstag

Csak állvány, váltó/kézifék tartóval, ülés nélkül 42kg:
https://4utem.blogspot.com/2022/04/kezifektarto-atesz-fele-wheelstandre.html
Igen, megemeltem és ráálltam a mérlegre... ;]

(#53026) Bandit21 válasza JulesTS (#53025) üzenetére


Bandit21
addikt

Akkor nehezebb lesz egyben üléssel mint mondtam, mert az ülés 20 szerintem megvan és a váz ami tartja is legalább 10-15
Akkor inkább 70-80 lenne az egész?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#53027) AcCEsS válasza JulesTS (#53025) üzenetére


AcCEsS
senior tag

De kafa az a szélgép (is)! :K

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#53028) RobbyJr válasza Lincoln76 (#53020) üzenetére


RobbyJr
őstag

Én tudom, nekem van nyomatékkulcsom, és azzal húztam meg. Ha meg nincs, akkor meg azt mondták hogy a bilincs közötti rést kell nézni, hogy elérted-e azt a nyomatékot, vagy sem. Csak nálam összeér a bilincs vége, ezért is írtam nekik hogy ez meg hogy lehetséges? Berendeltem én is a 2 csavarosat, aztán pattintom is fel amint megjött. :))

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#53029) Steve1207 válasza bandi0000 (#53019) üzenetére


Steve1207
veterán

Egyébként hiába a mindennel kompatibilis nézőpont konzolosként, előbb vagy utóbb a többség áttér főleg pc-re (IS), mert sok nagy cím csak ott van jelen. Azt az egy-egy címet kell mérlegelni (mondhatni csak a Turismo-t, hogy megéri-e a felárat), multiplat címek meg mindenhova jönnek.
Nekem így szépen megosztódik, rali és f1 konzolon, a többi meg pc-n (ami sokszor foglalt meló miatt, így kellett az alternatíva, de ez a kettő vonal volt mindig is kedvenc, így hátrány sincs).

.

(#53030) Moby válasza JulesTS (#53025) üzenetére


Moby
addikt

Nagyon király! :D

(#53031) Moby válasza Moby (#52993) üzenetére


Moby
addikt

Szóval visszaigazolom, valóban a külső tükrök bekapcsolása okozza a kilépéseket! Ma eddig egyszer sem lépett ki, miután kikapcsoltam őket.
Remélem egyszer majd javítják, de azt sem tudni ez az AMD sara-e, vagy az iRacinggé. Egyébként a kikapcsolása jót tett az fps-nek is: mostmár rajtnál sem megy 100 alá az fps.
Így most, hogy nem lépeget ki, és már nem ezen izgulok, sikerült is futamot nyernem Formula Vee SIMAGIC series-ben (Ray FF1600-ban többször voltam már harmadik), és ezzel végre ki is bújtam a rookie kategóriából.. Abszolút ilyen DaveCam-es "nice&easy" stílusban, nem túltolva megvártam, amíg előttem likvidálják magukat, és 7 másodperces előnnyel szépen beúsztam :DDD Imádom ezt a játékot. Atesz jövőhétre elvileg elkészül a standdel, lassan összeáll a cucc, bár rohadtul élvezem már így is. Ma meg is rendelem a loadcell-t, hogy addigra befusson az is.
Ez a fanatec leárazás a legjobb dolog, ami gamerszinten történt az idén.

[ Szerkesztve ]

(#53032) András12345 válasza Moby (#53031) üzenetére


András12345
aktív tag

F4-et ajánlom D-ben, bár néhányan Verstappen imitátort játszanak, skill hiánnyal, és összetörik a fél mezőnyt.
Ezt félretéve nagyon élvezetes az autó :D

(#53033) Géjza


Géjza
őstag

Azt nem tudják, hogy Atesz csinált-e már ehhez hasonlót? [link]
A fém váza kellene ennek ülésrögzítési lehetőséggel NLR 2.0 stand-hez.

(#53034) Lincoln76 válasza GalaHU (#53009) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

Csak azt ne mond, hogy kettő 4090 kell hozzá :)
Egyébként már írtam, Mac felhasználó vagyok, de van 2 nagyon erős PC-énk is, amivel dolgozunk. Az adatlapomon ott van régóta a konfig :)

[ Szerkesztve ]

(#53035) Moby válasza András12345 (#53032) üzenetére


Moby
addikt

Köszi, ránézek majd, most a GR86 kupába akarok belenézni az is érdekel :)

Más. Nincs valami ötlet arra, hogy a base autokikapcsolását hogy lehetne megoldani? Rengetegszer úgy felejtem session végén. Nincs meg a rutin, hogy kapcsoljam ki még azt is. Gondolkoztam rajta, hogy valami okoskonnektorral, fogyasztás alapú rule-al áramtalanítom de az eléggé drasztikus megoldás.

(#53036) Steve1207


Steve1207
veterán

A Moza azért tényleg jó pár újdonsággal ment a gamescomra: [link], [link]

.

(#53037) camaro79 válasza András12345 (#53032) üzenetére


camaro79
aktív tag

F4 tenyleg jo moka, illetve feljebb majd F3, illetve Renault 3.5 (ez a kedvencem, csak sajnos kevesen jatszak).

(#53038) Találtgyerek válasza Steve1207 (#53036) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Szeki váltóról megnéznék egy tesztet.

06-3o/9759I39

(#53039) kzolee216


kzolee216
aktív tag

Nos... Azt mondom ez a bash shaker tema bevallt. Vegul az ulesre tettem ketto kicsi shakert, hat az elmeny hatalmas. A kicsik vazra nem passzolnak, most tettem az ules parnaja ala. Az elmeny leirhatatlan. :D (A teszt bevallt GT7 alatt, johet a tobbi)

[ Szerkesztve ]

(#53040) Bandit21 válasza Steve1207 (#53036) üzenetére


Bandit21
addikt

Nem vagyok egy ets2 rajongó kisfiam jatszik vele, DE ez a kamion (ha az) kormány ez rohadt jól néz ki.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#53041) kzolee216 válasza kzolee216 (#53039) üzenetére


kzolee216
aktív tag

(Jöhet a többi Shaker) :D

(#53042) Gabisan válasza biker (#52974) üzenetére


Gabisan
tag

Okés,köszi.Nekem 2 db kellene. :C

Gabisan®

(#53043) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Na teljesen még nem mondtam le a cuccról :D van még pàr kérdés

Azt tudjuk esetleg meddig tart az akció?
Más márkàjú kormányt, pedált vàltót lehet ehhez a cucchoz csatlakoztatni, vagy csak fanatec et?
Az alap 400€ készleten felül mit érdemes venni hozzà? Valaki mondta, hogy van az a jobb quick release cucc, azon kívül kellhet még más?
Legolcsóbb pedál jó lehet, adhat többet a drágàbb?
Drivehub mennyire működik megbízhatóan? Persze lehet sose dobnàm rà Ps re, csak szeretek előre gondolkozni

Ha lemondok a DD ről, és a pro ra mennék rà, szerintetek megéri vàrni BlackFriday-ig hàtha kapna pár euro off-ot?

Xbox One: bandymnc

(#53044) Moby válasza bandi0000 (#53043) üzenetére


Moby
addikt

>Azt tudjuk esetleg meddig tart az akció?
Nem.
>Más márkàjú kormányt, pedált vàltót lehet ehhez a cucchoz csatlakoztatni, vagy csak fanatec et?
Ehhez a cucchoz nem, de a géphez olyat kötsz, amilyen akarsz. Nem szükséges, hogy bármi bármivel össze legyen kábelezve, a rendszered minden eleme lehet akár különböző gyártó terméket (sokaknál így is van). Persze ez csak pc-re igaz, az ilyen rendszerek konzolon már nem működnek.
>Az alap 400€ készleten felül mit érdemes venni hozzà? Valaki mondta, hogy van az a jobb quick release cucc, azon kívül kellhet még más?
Erről még itt a topikban is megoszlanak a vélemények. Pénztárca, prioritások függvénye.
>Drivehub mennyire működik megbízhatóan? Persze lehet sose dobnàm rà Ps re, csak szeretek előre gondolkozni.
Az internetes beszámolók alapján tökéletesen.
>Ha lemondok a DD ről, és a pro ra mennék rà, szerintetek megéri vàrni BlackFriday-ig hàtha kapna pár euro off-ot?
Nagyon pörögnek most az akciók náluk, szóval lehet, hogy egy hét múlva az lesz akciós, ahogy a DD1 leárazás is csak így lepottyant az égből. Teliáron bármit venni tőlük most az nem biztos, hogy okos dolog.

(#53045) bandi0000 válasza Moby (#53044) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Köszi, na alszok rà egyet, 2-3 hét a szàllítás azt hiszem azt írtátok

Ha kapna is akciót a pro, kêtlem, hogy fele annyiba kerülne mint most... A 400k màr rengeteg pénz egy ilyen hobbi jàtékra

Amúgy a 3 csavaros bilincs amiről beszéltetek, lehet venni hozzà, vagy jó a gyári?

Rögzítés, ha nem veszem meg hozzà az asztalra rögzítő kieget, akkor mivel lehet rögzíteni? Valami csavaros megoldás az alján? Szal bármilyen cocpitre rögzíthetö?

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#53046) GalaHU válasza Géjza (#53033) üzenetére


GalaHU
őstag

Atesz konkrétan minden meg tud csinálni amit le tudsz neki rajzolni és elmagyarázni. Én olyan ötletekkel fárasztottam hogy ihaj, aztán némi hünmögès után megoldott minden kóros agyszüleményt. :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#53047) fatal` válasza bandi0000 (#53045) üzenetére


fatal`
titán

Ha készleten van a cucc, akkor 3-4 nap a szállítás.

Jó a gyári bilincs is.

Alap rögzítés 3 T-nut az aljára és csavar.

(#53048) RobbyJr válasza bandi0000 (#53045) üzenetére


RobbyJr
őstag

Ami raktáron van 3-5 munkanap alatt megjön.
CSL DD-nél a gyári sokaknál jó, de vannak akiknél gyenge, és nem bírja sokáig.
Amúgy nem 3 csavaros, hanem kettő. Ebayen-Aliexpressen 2 ezer forintból megvan, és jóval erősebb és tartósabb mint a gyári.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#53049) GalaHU válasza Lincoln76 (#53034) üzenetére


GalaHU
őstag

Pedig a dolgok jelen állása szerint ha ACC-t akarsz full pompájában 3x4k-ban tolni akkor arra nincs gép. Két 4090 talán bírná, de az SLI technológia halott, szóval meg kell várni a majdani 5090ti-t, addig meg lejjebb kell csavarni a grafikát. ;]

De az iRacing, RF2 és pláne az AMS2 (ami talán a legközelebb áll fizikájában, grafikájában és változatosságában az általad annyira kedvelt GT7-hez) már közel maxon menne. A sima AC modok nélkül szintén.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#53050) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Köszi sràcok, egyre jobban hergelem magam rá :D Ha lemenne az euro árfoyam 300 alá, már mennék is a bankba :D

Amúgy kicsit elvesztem a pedáloknál, ez a 80 euros pedál tud valami felkeményedést, vagy csak mozog és kész?

Xbox One: bandymnc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.