Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13301) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Volt itt a PH-n egy felhasználó aki készített igényes cockpit-et megrendelésre. És nem találom már sajnos. :F
Semmi ötletem hogy álljak neki a tervezésnek mi legyen a kiinduló pont a kormány magassága és távolsága? Monitor még annyira nem is lényeg mert a vége úgyis egy Occulus lesz.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#13302) Joshi válasza m0h0senator (#13301) üzenetére


Joshi
titán

Én úgy álltam neki hogy az ülést vettem meg először aztán leraktam egy stabil felületre és dobozokbó meg amit találtam otthon építettem egy cockpitet úgy hogy a kormány is rajta volt. Beállítottam a méreteket ami nekem kényelmes volt aztán leméreteztem és ez volt a hegesztés előtt a kiinduló pont. Egyébként én 40x40-es zártszelvényt használtam.

[ Szerkesztve ]

(#13303) Tecsa válasza Joshi (#13302) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Én is így akartam, sőt még CAD programban meg is terveztem, hogy nézne ki a dolog. Eltöltöttem tervezéssel rajzolással egy csomó időt, de kivitelezésig nem jutottam el :S

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#13304) Joshi válasza Tecsa (#13303) üzenetére


Joshi
titán

Én meg is csináltam. #11907

(#13305) Tecsa válasza Joshi (#11907) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Éngem itthon párom meg is ölne haza állítanék annyi "vassal" ami kellene. Úgyhogy még puhítás, és lelki felkészülés megy, 36m2-n nehéz egy ekkora vas szörnyeteget eltenni szem elől :D. BTW eléggé irigy vagyok erre a kis cockpitre. Ha nem túl indiszkrét kb mennyit költöttél a komplett cockpitre?

[ Szerkesztve ]

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#13306) Joshi válasza Tecsa (#13305) üzenetére


Joshi
titán

Nehéz kérdés mivel már 5-6 éve készítettem, a zártszelvény méter ára határozta meg mert a hegesztésért 5000Ft-ot kértek. Egyébként nekem is a helyhiány a gond, fenntartok a cockpitnek egy sarkot. :D

ui.: Ja és vettem egy matt fekete festék spray-t.

[ Szerkesztve ]

(#13307) Kommy


Kommy
veterán

ha valakit érdekel az én cockpitemről itt vannak képek + az oldal linkje is ami alapján készült, vannak tervek is ott. [link]

(#13308) Jack@l válasza Joshi (#13306) üzenetére


Jack@l
veterán

A cockpit váza kijön kb. két szál zártszelvényből, 5-6e ft körül.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13309) stairmaster


stairmaster
tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata ezekkel? niXim vagy gtEye

(#13310) Tecsa válasza stairmaster (#13309) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Nekem van egy rugóm ami sokkal keményebb mint a G27 gyárija. Ha nem vagy túl messze tőlem kipróbálhatod és ha tetszik akkor eladó.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#13311) grunge


grunge
addikt

Gondolkodom a T500RS es a G27 között. Megeri a felarat? Szeretek vezetni, de nem vagyok hardcore jatekos, nem endegi az idöm munka mellet.. Szerintetek? Igazabol egy megbizhato darabot szeretnek..

159 SW 1.9 jtdm <3

(#13312) Nunder


Nunder
őstag

Üdv!

Lenne egy kérdésem a Logitech DFGT tulajokhoz. Mennyire használhatóak a váltófülek? Most rendeltem meg a kormányt, eddig Logitech Wingman Formula Force GP-t nyüstöltem, és ott kimondottan kényelmetlen volt bizonyos szituációkban.

Illetve lehet-e hozzá venni/barkácsolni "Flappy Paddle"-t Clarkson-osan? :) Láttam korábbi hozzászólásokban hogy eBay-ről lehet venni kit-et, amivel elérhető a kívánt hatás, valamint a hivatalos DPS-100/200 szettet is nézegettem, de mind horror áron van. Tapasztalat ilyen téren?

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#13313) VegyesTamás válasza grunge (#13311) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Hát, ha nem használnád ki szerintem g27, mivel írtad, hogy nem vagy hardcore játékos, akkor inkább a feelingre mész, ahhoz meg a H-váltó kéne inkább.

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13314) grunge válasza VegyesTamás (#13313) üzenetére


grunge
addikt

Igen ezen mar tul vagyok, csak neha kocsikaznek. Kuplung kell mert eddig is is hasznaltam egy Thrustmaster RGT Clutch-el. A H valto hianyzott csak arrol. Kerdes mar csa kaz hogy ra tudom-e rögziteni az asztalra. Egy ik*a expedit pc asztalom van, elegge vastag az asztallap. kicsit artok töle, lemerem valaho la kormany ill. valto lefogatot.

159 SW 1.9 jtdm <3

(#13315) predator00


predator00
tag

CSR pedált nem lehet ráhegeszteni valahogy egy momo-ra? :)

(#13316) VegyesTamás válasza grunge (#13314) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Elég vastag asztalokat is be tud fogni a váltó is meg a kormány is. Ha néha csak autózgatnál, én a g27-et ajánlom! Mekkora az asztallap vastagsága cm-ben?

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13317) grunge válasza VegyesTamás (#13316) üzenetére


grunge
addikt

Este lemerem ha hazaertem! :K

159 SW 1.9 jtdm <3

(#13318) Joshi válasza Nunder (#13312) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem a DFPro és DFGT "pillangó" váltója vicc kategória, engem kimondottan idegesít hogy néha alig tudom kitapintani. Nyilván nem pályaautózásnál mert ott túl nagy kormányelfordulásokat nem nagyon kell tenni kivéve ha megúszik az autó, de rallynál bizony hátrány legalább is nekem. Egyébként a DFGT a legolcsóbb de még jó kormány.

(#13319) akela91 válasza Joshi (#13318) üzenetére


akela91
addikt

Mindaddig, míg nem kell átpakolni a kezeid kanyarodásnál, és kanyar közben váltani, addig tökéletes a dfgt pillangó váltója. (viszont vannak pillanatok, amikor kotorászok csak a kormány mögött, de ez ritka)

[ Szerkesztve ]

(#13320) Joshi válasza akela91 (#13319) üzenetére


Joshi
titán

Nem akartam nagyon lefikázni ne hogy megtámadjanak a dfgt tulajok. :D

(#13321) N€T0X|N válasza Joshi (#13320) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Nekem volt dfgt-m, szerencsére elég nagy kezem van, így sose volt gondom a gombokkal (igaz, elég ritkán használtam őket). Cserébe a G25 nagy füleibe sokszor beleakadok, kifejezetten zavar a méretük...

Sent from my keyBoard

(#13322) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok,,Volna egy láma kérdésem.Vásároltam egy logitech driving force gt kormányt.Napokban fog megérkezni.Érdeklődnék hogy igaz van pc támogatása?Remélem nem potyán vásároltam meg.Nincs külön pc és ps3 változat,remélem

[ Szerkesztve ]

(#13323) Joshi válasza motown5l (#13322) üzenetére


Joshi
titán

PC+PS3:K

ui.: ilyesmit vásárlás előtt szokás megkérdezni. :B

[ Szerkesztve ]

(#13324) motown5l válasza Joshi (#13323) üzenetére


motown5l
senior tag

köszi szépen

(#13325) grunge válasza VegyesTamás (#13316) üzenetére


grunge
addikt

5 cm vastag az asztallap.

159 SW 1.9 jtdm <3

(#13326) Tecsa válasza Joshi (#13323) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Azt kellet volna mondanod, hogy csak ps3-al PC-vel reménytelen, és megvenni féláron a kormányt :DDD
Természetesen csak viccelek :D

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#13327) stairmaster válasza Tecsa (#13310) üzenetére


stairmaster
tag

Sajna nem járok arra...csak nyáron :D Amúgy melyik fajta rugó nem jött be? :R

(#13328) Tecsa válasza stairmaster (#13327) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Rugó boltban vettem! nagyon kemény lett, nekem már kényelmetlen volt.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#13329) seawolf570 válasza predator00 (#13315) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Elvileg (gyakorlatilag is) meglehet oldani, mivel az is potis, kell hozzá készíteni egy átalakítót (mindenféle bontás nélkül megoldható). A kuplung az nem fog menni sehogy sem, viszont a féket meg a pedált teljes értékűen lehet használni. Ha kuplung is kell, akkor CSR Elite, az USB-s és természetesen abban már Load Cell is van.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#13330) arty válasza predator00 (#13315) üzenetére


arty
veterán

némi hekkeléssel igen*, de mi értelme volna egy 15ezres kormányra 30ezres pedált rakni, ami ráadásul "annyira" nem is jó?

*hiszen a fanatec kormányok és a g25/27/dfgt/momo pedálok keresztbe kasul forrasztgatva megyegetnek - legalábbis a fék és a gáz igen

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#13331) VegyesTamás válasza grunge (#13325) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Annyit szerintem befog, ha a g27nél is levehetőek a pöckök a kormányon. G25-ömnél néztem a váltó biztos tud annyit.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13332) grunge válasza VegyesTamás (#13331) üzenetére


grunge
addikt

Oksa, köszönöm szépen! Akkor szerintem G27 lesz. Átgondolom még és a hetekben megrendelem :)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#13333) VegyesTamás válasza grunge (#13332) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Nincsmit, jó választás :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13334) tikshow válasza arty (#13330) üzenetére


tikshow
addikt

Nem kell azt forrasztani, közvetlen rákötöd a gépre a pedált és ágyő.

(#13335) adamikus válasza tikshow (#13334) üzenetére


adamikus
tag

Nincs rajta USB, mint az Eliten és a Clubsporton.

(#13336) predator00 válasza arty (#13330) üzenetére


predator00
tag

így nem sok hogy nem menne a kuplung :D elsősorban azért lenne jobb, csak gondoltam talán valahogy össze lehetne mókolni a momoval egyenlőre, akkor vettem volna 1 pedált most ,pár hónap múlva meg mellé 1 forza csr wheelt

[ Szerkesztve ]

(#13337) arty válasza predator00 (#13336) üzenetére


arty
veterán

az sem érte volna meg, hiszen bundle mindig olcsobb - ráadásul a szállításon is rengeteget buktál volna :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#13338) tikshow válasza adamikus (#13335) üzenetére


tikshow
addikt

Úh tényleg bocs, benéztem. :U

(#13339) grunge válasza VegyesTamás (#13333) üzenetére


grunge
addikt

Egy shopban ezt a megnevezest lattam: Logitech G27 Racing Wheel refresh. Ez a refresh mit takar egeszen pontosan?

159 SW 1.9 jtdm <3

(#13340) Jack@l válasza grunge (#13339) üzenetére


Jack@l
veterán

V2.
Csak azt nem értem akkor, hogy ennyi pénzért mért nem inkább a fanatec-et választod?

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13341) grunge válasza Jack@l (#13340) üzenetére


grunge
addikt

Nyitott vagyok, linkelj plz mi az alternativa. :K (itt ahol lakom a G27 refresh most 270 EUR).

159 SW 1.9 jtdm <3

(#13342) Jack@l válasza grunge (#13341) üzenetére


Jack@l
veterán

Porsche GT3 RS v2 valalmi bundle csomagban

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13343) grunge válasza Jack@l (#13342) üzenetére


grunge
addikt

Erre gondolsz (ez februartol rendelhetö)? Ez is erdekesnek tünik. Evvel a markaval meg nem volt dolgom.

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#13344) Jack@l válasza grunge (#13343) üzenetére


Jack@l
veterán

Igen, de ha van keret, vannak csomagok jobb pedállal, váltóval is. (bár ez így önmagában is elég jó)
http://eu.fanatec.com/index.php?route=module/configurator
Többiek majd segítenek merre hogyan, én csak a kormánnyal találkoztam, az igen jól össze van rakva.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13345) akela91 válasza grunge (#13343) üzenetére


akela91
addikt

Fanatec pedig igencsak ajánlott. Bár én az elite pedál packot venném a helyedben, váltót meg később TH8 RS-t hozzá. (szekis + H egyben)

(#13346) tikshow válasza grunge (#13343) üzenetére


tikshow
addikt

Porsche 911 GT3 RS V2 CSR Elite Edition EU - ezt vedd.

[ Szerkesztve ]

(#13347) VegyesTamás válasza grunge (#13343) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Pedig ez felsőbb kategória mint a Logi g27 :) bár ha csak fellingre mész, akkor ajánlott egy Kormány+pedál+hváltó szett ha tényleg van rá keret. Viszont nem fogod eldobni egy pár év után sem az tuti:) időtálló móka :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13348) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Srácok!

Érdemes váltani G25-ről G27-re pár ezer forintos ráfizetéssel?

(#13349) motown5l


motown5l
senior tag

Holnap erkezik meg a kormanyom..Mar nagyon varom.UPS kuldte az e mail-t hogy mar a hajon van)).Valaki szokott meg jatszani a TDU 2 vel?mukodik meg a szerver?

(#13350) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

Annyiért szerintem igen, hisz nem amnyira régi mint a 25-ös így nagyobb esélyed van, hogy tovább bírja.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.