Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#86951) viharhozo válasza #20749568 (#86876) üzenetére


viharhozo
addikt

Abba gondolj bele, hogy mondjuk 14-16 évesen, amikor a szocializáció az egyik legfontosabb kérdés az életedben megjelenik és egy évre elzárlak a barátaidtól, a környezetedtől ésatöbbi. Beláthatatlan következményei lesznek, jelenleg egy társadalmi szintű emberkísérletet végzünk.

Ehhez van vmi forras? Ki nezte ezt es milyen alapon? Es mivel meri? Meg hogyan?

Raadasul tavaly majustol novemberig senki nem volt bezarva, es ezt a korosztalyt egyebkent se nagyon erdekli, h bezarjak.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#86952) szabi__memo válasza attiati (#86950) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Én pl megértettem a kérdést:)
(hogy ne legyenek kétségeid)

[ Szerkesztve ]

(#86954) emvy válasza #20749568 (#86937) üzenetére


emvy
nagyúr

Ebben egyetertunk egyebkent; annyit esetleg hozza lehetne tenni, hogy meg a csiki-csukinak is lehetne olyan verzioja, hogy _mindig_ lezarunk, amikor 1 folott van az R (ugyanis osszessegeben pont ugyanannyi idot kellene lezarni, csak epp kevesebben halnanak meg, dehat a matek az nem fogja legyozni a politikat).

while (!sleep) sheep++;

(#86956) Parci válasza emvy (#86954) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

még a topikot sem igazán :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#86957) Ance válasza #20749568 (#86942) üzenetére


Ance
őstag

A pár utolsó mondandódból annyit tudok mindössze leszűrni, hogy feltehetőleg már átestél a covidon és most akkor megnyugodtál, hogy túlélted, így lehet a szabadságért kiabálni. Kb. olyan, mint amikor a 2 oltást kapott elkezdi követelni, hogy nyissanak ki mindent. Nagyjából ennyire hiteles a mondandód, ha eltaláltam. Egyébként ez kb. annyira hibás hozzáállás, mintha azt mondanád, egyszer már meglőttek, nem haltam bele, a következőbe sem fogok. ;)

(#86958) attiati válasza szabi__memo (#86952) üzenetére


attiati
veterán

Reméltem, hogy érthető :D

Egyébként tényleg értem az ő világnézetét és érveléseit. DE! Az egyik szeme letakart.
Úgy könnyű.
Ahogy kinyitom a másik szememet és bejön egy csomó más dilemma.... mindjárt nem olyan egyszerű a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#86961) Parci válasza Ance (#86957) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg ezt mondja már egy éve, párszor rá is untam a maival teljesen analóg körökre. mondjuk minden századikra :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#86962) viharhozo válasza #20749568 (#86921) üzenetére


viharhozo
addikt

De akkor megint. Itt nem arról van szó, hogy nyaralás meg bulika. Az baromira nem a téma. Hanem az, hogy emberi sorsok menne tönkre, megélhetések semmisülnek meg, mert mi igenis eldöntöttük, hogy mindenkinek kutya kötelessége megállni élni.

Emberi sorsok tonkremennek, megelhetesek meg megsemmisulnek bekeidoben is. Ezen aztan tenyleg _semmi_ latnivalo nincs, semmire nem erv, a vilag legtermeszetesebb dolga.

A tavalyi GDP-csokkenes 5,1%-os volt, a 2009-es 6,7%-os, raadasul az utobbi egy egyebkent is szar allapotu gazdasagot kapott telibe. Szoval erre azert ne huzd fel a teljes gondolatmenetet!

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#86963) attiati válasza #20749568 (#86960) üzenetére


attiati
veterán

Mondhatsz jobb példát is.
A lényege, hogy az általad 1%-nak vélt valami (halálozás) hirtelen felugorhat a sokszorosára.
Csak azért, mert nem kontrollálható módon érkezik.

Szóval az esős példát elengedve, hogyan kezeled a szabadabb élet = begyorsuló halálozás kérdését?

Mondjuk ha a következő hsz-edben sem jön rá érdemi válasz, akkor elengedtem.

[ Szerkesztve ]

(#86964) Ance válasza #20749568 (#86959) üzenetére


Ance
őstag

Akkor talált. Felesleges visszaolvasni, mert akkor csak azt a következtetést tudnám levonni, hogy totál nem érted ezt az egészet és nem is fog átmenni. Annyit azért segítek, hogy azok akik most az új öregek (40-50) és bent fekszenek a lélegeztetőn esélyesen egyszer már átestek ezen, feltehetően nagyjából vagy teljesen tünetmentesen és most ezért vannak ott. De tényleg nem akarok vitázni, mert minden gondolatra tudunk találni majd egy okos válasz-gondolatot.

(#86966) Ricardo válasza #20749568 (#86953) üzenetére


Ricardo
félisten

Maradjunk az esőnél mint példa. Az aszály (Lezárások) tönkreteszi a termést brutális károkat okozva. Sokan tönkremennek.
Ha viszont egy hét alatt leesik az éves esőmennyiség (szabadon engedett covid), az ugyanúgy viszi a termést ( itt tartunk az aszály okozta károknál), amellett még egy csomó épületet, gépeket eszközöket, dombos vidéken sárlavinát indít, és közvetlenül rengeteg embr halálát okozza. Összességében sokkal nagyobb pusztítást, és kárt okoz az ott élőknek.

Ha aszályosabb nyár, vagy egy hónapos komoly, áradás okozta károkat kell összehasonlítani, amellett hogy mindkettő sok kárt okoz, össze sem lehet hasonlítani.

(#86967) Wn2tl válasza Ance (#86957) üzenetére


Wn2tl
tag

A topik lakóknak többségét sérti, mert rettegnek bele gondolni mi van, ha Aweriotnak tényleg igaza van?

(#86969) Coyot válasza #20749568 (#86955) üzenetére


Coyot
őstag

Najo es jon valamikor olyan erv is amit nem kell telibe rohogni vagy csak ezt az egy ficsort tudod a vegere egy naci kartyaval?

azt amugy mikor fogod feldolgozni ha elengeded a jarvanyt nem a jarvanyba magaba fognak belehalni az emberek hanem barmibe, meg egy szaros vakbelbe is? Es ott is bukott a mutatvanyod hogy elengedve meghamarabb jon belole az uj verzio ami megint telibefertoz. Akkor orokre godrot asunk mig marad valaki asni?

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#86970) Parci válasza Wn2tl (#86967) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szegény topik lakóinak többsége, akkor már ettől is rettegnek?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#86971) szabi__memo válasza Wn2tl (#86967) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Miben?

(#86972) Ringman


Ringman
nagyúr

hát nem tudom, az emberek azt nem követelték hogy az egyes kormányok gyak. semmilyen segítséget ne nyújtsanak a lezárások kárvallottjainak.

(#86973) Parci válasza #20749568 (#86968) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, ez azért picit még/már tőled is erős.

no meg értem én, hogy az európai járványkezelést nem aratott osztatlan sikert, de hogy egy random járványra az az egyetlen kezelési mód, hogy úgy teszünk, mintha nem is lenne...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#86976) Ricardo válasza #20749568 (#86968) üzenetére


Ricardo
félisten

Az élethez való jog. A legfontosabb jog.Te leszarod más életét, mások meg ugyanezt teszik a te kényelmeddel jóléteddel, sőt még a megélhetéseddel is. Nem kell ezen meglepődni. ilyen a világ.

(#86977) szabi__memo válasza #20749568 (#86968) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Olvassál már légyszives híreket.
A betegek száma olyan magas, hogy több szolgáltatás is összeomlás határán táncol. Főleg az eü. Szerinted ha elengeded mi történne? Ki bobcatezné a halottakat szerinted? Gondolkodni azért nem ártalmas ám.

(#86978) Coyot válasza #20749568 (#86974) üzenetére


Coyot
őstag

Jeeezus, senki nem garantalja hogy nem jon uj arviz. Az eso eshet 3 het mulva is... ahogy ujrafertozodsz egy uj verzioval. Ezen mit nehez megerteni?

Má' nem

(#86979) Parci válasza #20749568 (#86975) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

értettem az előző 100 alkalommal is :DDD
(nem ellenedben mondom, szerintem tök oké, hogy valaki képviseli ezt az álláspontot is a topikban, csak hát szinte szóról-szóra olyan kommentokat gépelsz most is, mint már korábban, szóval nem látom az elmozdulást senkinél semerre)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#86980) radi8tor válasza Ringman (#86972) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bár így tettünk volna. Ez a hitelmoratórium ütött.

⭐ Stella

(#86981) Ricardo válasza #20749568 (#86974) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezért kellett volna drasztikus de rövidebb zár. Hogy ne essen folyamatosan az eső.

(#86982) pittlaren válasza #20749568 (#86943) üzenetére


pittlaren
csendes tag

Oké, _ebben_ igazad van. :)

Milyen név az, hogy Azim? Cornwalli vagy ír? Mór...

(#86983) Sub-S válasza Parci (#86979) üzenetére


Sub-S
senior tag

Hányszor gondoltál már rá hogy ezt a topicot zárni kellene mert semmi értelme? :D

[ Szerkesztve ]

(#86984) Parci válasza Coyot (#86978) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez az új verziós dolog egyébként nagyon is valós lesz... főleg így, hogy egyszerre oltunk ötféle oltással ÉS közben terjed kétszázzal a brit verzió, teljesen egyidőben.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#86985) Ringman válasza radi8tor (#86980) üzenetére


Ringman
nagyúr

így is tettünk, ma már linkeltem a cikket: [link]


--

a hitelmoratóriummal kapcsolatban mire gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#86986) szabi__memo válasza Parci (#86979) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Tehát szerinted okés hogy valaki szerint el kellene engedni a járványt majd összebobcatezni a sok halottat. Azigen!

(#86987) Parci válasza Sub-S (#86983) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát szerintem nincs ekkora pezsgés, de az újabb jobbabb is ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#86988) Ringman válasza Parci (#86984) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez a kormányzati balfaszkodás, a példamutatás hiánya mellett a csavaros magyar észjárásnak, a mindenhol kibúvót keresni, okosba megoldani mentalitásnak is a folyománya.

(#86989) Parci válasza szabi__memo (#86986) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem szeretnék felelős lenni az ő véleményéért. leírta, vannak érvei, nem értek velük egyet, arra a konkrét kommentjére meg írtam is, hogy az még tőle is sok lesz...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#86991) perempe válasza syberia (#86907) üzenetére


perempe
addikt

én végig fogom nézni az egészet. 20 perc körül kezdi mondani, hogy a rengeteg ember zárt térben nem, de nem szükséges ilyen fokú lezárás.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#86992) szabi__memo válasza Parci (#86989) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Már amennyiben elfogadjik, hogy az érv hogy leszarom a halottak számát

(#86993) Ezekiell válasza Parci (#86956) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ugyan, itt a tudományok nem hatnak, hát itt a józan ész és a paraszti logika az úr! :DDD

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#86994) attiati válasza #20749568 (#86968) üzenetére


attiati
veterán

Nincs megírva.

Elérné a célját az általad kínált változat? Meghalt x ember és minden megy tovább?
Vajon ugyanolyan sérülést hagy a "lelkecskékben" a te változatod, mint a lezárós stressz?

Te a falig kínálsz megoldást. Azon túl nem !

Ha szélsőséges megoldás kell, akkor inkább a teljes lockdown és utána szabadabb élet.
Mint a teljes elengedés.

bónusz kérdés:
A teljes elengedés ugyanúgy teljes lezárásba torkollna? (önként)

(#86995) Parci válasza szabi__memo (#86992) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem azt írtam, hogy csak érvei vannak, hanem, hogy vannak érvei

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#86996) szabi__memo válasza #20749568 (#86990) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mikor, mennyi idő utén lehetne kipipálni?
Ki lehetne pipálni? Mutációk....
Jobb lenne mint ez?
Feltételezések, méghozzá alapok nélkül

(#86997) radi8tor válasza szabi__memo (#86996) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van infód Svédországról hogy állnak mutációk terén? Náluk eléggé el volt eresztve a gyeplő egészen télig mégsem halt ki a lakosság fele.
Ezzel szemben Angliában mutálódott a korlátozások ellenére is és domináns lett szinte egész Európában.

Két dologra tudok gondolni: az angolok el&€@ták vagy mindenki el&€@ta Európában.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#86998) attiati válasza #20749568 (#86974) üzenetére


attiati
veterán

Több kárt okoz az árvíz, mintha mindenkit kiterelsz gátat építeni és ezzel csomó fiatal idejét elveszed.

Ezért van az élet minden területén beavatkozás (jegybanki politika, munkanélküli segély, táppénz). Elvileg több belőle a haszon, mint a kár.

[ Szerkesztve ]

(#86999) Ezekiell válasza #20749568 (#86990) üzenetére


Ezekiell
veterán

Aztán meg ki lehetne pipálni az egészet és le van tudva

Oh sweet summer child :) Kicsit viccesek az ilyen kommentjeid, olyan fokú hozzá nem értésről/témában fogalmatlanságról tanúskodnak, hogy lacával kellene tangóznotok (jabocs, laca mondta, hogy nincs buzulás, akkor.. talán breakeljetek :D)

Ha elhiszed amit írsz, akkor 0 fogalmad van a témáról. Ha nem hiszed, akkor trollkodsz. Melyik?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.