Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#85801) Alex91 válasza radi8tor (#85795) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk a tavaly márciusi tapasztalatok alapján ugye leghamarabb a kórházakat kellett volna zárni... Ott lehetett jól összeszedni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85802) Parci válasza radi8tor (#85795) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van, sajnos továbbra is járvány van, ami miatt mindenki szív. nincsenek jó megoldások, csak a szívást szétosztó megoldások. :(

és ha valamikor, most tényleg be kellett zárni az isiovit, illetve be kellett volna zárni legalább 3 hete, egy picit félő, hogy most már kellően szétosztották a cuccost ahhoz, hogy a zárka ne hozzon rövid távon érdemi hatást, mert most szétosztják otthon, aztán megy vissza a munkahelyekre. eléggé átfertőződtek az isiovik itt-ott.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#85803) Parci válasza lacafaca (#85798) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg látni a növekvő feszkót itt a topikban is néha
amúgy szeretem a magányt :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#85804) perempe válasza dr.bubo (#85727) üzenetére


perempe
addikt

Jó használható hozzászólást olvasni.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#85805) radi8tor válasza Chesterfield (#85800) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs, de átérzem a dolgot. Rokon is mondta tavaly, hogy ők már jobban várják a nyári szünetet mint a gyerek. :D

⭐ Stella

(#85806) hszilard666 válasza janeszgol (#85716) üzenetére


hszilard666
veterán

Mekkora ötlet, nagyon köszi!

t72killer:
Köszönöm Neked is! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#85807) lacafaca válasza Parci (#85803) üzenetére


lacafaca
őstag

majd jó elvitatkoztok maccsal... :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#85808) Cyrin


Cyrin
addikt

ma reggelre 3 gépet kellett online oktatásra beállítani otthon, ehhez kellett 3 külön helyiség is (2 szoba egy konyha).
De mennyien lehetnek akiknek erre nincs lehetőségük mert se (külön) gépük se helyük nincs rá, persze ez se számít, majd megoldják, vagy nem... és aki akar tanulni az is lemarad...

(#85809) S e t h válasza Parci (#85792) üzenetére


S e t h
nagyúr

Szerencsésnek mondhatod magad, ha nem látod mi jön tőle privátban.
A moderációra irányuló megjegyzésedet-főleg a fentiek tükrében- üdvözlöm.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#85810) Narxis válasza daneel_hu (#85793) üzenetére


Narxis
nagyúr

Adni kell a gyereknek egy tabletet készség fejlesztő játékokkal aztán ennyi, lefoglalja magát.

Thanos was right.

(#85811) emvy válasza Parci (#85797) üzenetére


emvy
nagyúr

En nem tanulok az elsossel. Majd a tanitoneni tanitja. Kifejezetten nem szeretnem, ha a tanar-diak viszony megjelenne koztem meg a gyerekem kozott.

while (!sleep) sheep++;

(#85812) Coyot válasza janeszgol (#85787) üzenetére


Coyot
őstag

Ez teljesen egyértelmű, de a lényeg az lenne, hogy a járványkezelésnek egyetlen és végleges céljának annak kéne lennie, hogy megszüntesse a járványt. Nálunk nem megy a hammerandthedance, mivel 2-3 hetes késésekkel képesek csak felmérni a helyzetet, meg amugy is jogod van mindenhez IS.

pjen
Szerintem nincs gyermeked, az óvoda egy petricsésze ahonnan tényleg van nagy esélye hogy beszopod ezt a szart, sajnos ezzel kezdeni kellett valamit. Szerintem az hogy bezárták a védekeztés szempontjából egy jó lépés.
Az hogy nincs infrasturkúránk oltani, mert cseszték megszervezni értelmesen 1 év alatt az nem az emberek szégyene, hanem a vezetőségé, ahogy a most eltűnt 4-5000 egészségügyi dolgozó is hiányozni fog szerintem a legrosszabbkor.

Az meg hogy az ipar megy, menjen - én pl a magánvásárlókat nem engedtem volna be, akinek a megélhetése valamilyen ipari tevékenység az menjen dolgozzon kell az alapanyag az üzletekből, de az ikeás sorbanállás a legutóbbi tsjüvig-ért szerintem is egy állatság.

Ugye a kormány kommunikációból az derül ki, hogy mindenki egyénileg legyen okos és ügyes és ne menjen boltba ha nem muszáj - csak az emberek szarnak mindenkire maguk körül és nem is túl okosak úgy általánosságban. Na emiatt kellene kicsit szabályozni szerintem is.

Ahogy a cikkben is írja a Zsiday, nem lesz olyan hogy a kecsek jól lakik és a káposzta is megmarad.

Má' nem

(#85813) S e t h válasza emvy (#85811) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én kifejezetten azt nem szeretném, ha a gyernekem kárát látná, hogy x időre kiesett az oktatásból.
A vírus miatt legyen gyengébb képességű?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#85814) Parci válasza S e t h (#85809) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#85815) Parci válasza emvy (#85811) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt addig tudod megtenni, amíg nincsenek nehézségei ezért vagy azért. elsősnél pláne előfordul, hogy fogni kell a kezét, ami így online elég nehéz. muszáj segíteni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#85816) emvy válasza S e t h (#85813) üzenetére


emvy
nagyúr

Ezt megertem, de tokeletesen mindegy, hogy pl. egy elsos gyerek egy honappal kesobb tanul-e egy konkret dolgot.

Persze vannak pl. kifejezetten nehezen tanulo gyerekek, de azert nem altalanos. Erdemes megnezni az unschooling mozgalmat: egy ertelmes gyerek _mindenfele oktatas nelkul_ siman megtanul irni-olvasni-alkotni, a kerdes az, hogy sikerul-e fenntartani (vagy triggerelni) a belso motivaciojat.

Szoval en abszolut elengedem ezt a kerdest, itthon nem tanulok a gyerekemmel sose, szerencsere hetkoznap egyebkent sincs hazi feladat (brrrr).

while (!sleep) sheep++;

(#85817) csƵ válasza S e t h (#85809) üzenetére


csƵ
őstag

Ha tudnád, hogy tavasszal milyen privátot kaptam egy itteni moderátortól, lehet ketté állna a füled.

(#85818) pjen válasza Coyot (#85812) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem van gyerekem, de nem ez a lényeg.Ezt a félszívű zárást nem értem.Az ovi, suli zárva, de felügyelet van.Felügyelet alatt simán ugyanúgy találkoznak a gyerekek.A viszonyok még rosszabbak is szerintem.Hiszen a tanárok, gondozók nagyrészét elküldik kényszer szabira, kevesebb a gyerek.Ezzel a zárással a kecske is megdöglik és a ķáposzta is megrohad.A sport célú beruházásokat rég át kellett volna egészség védelmi célokra csoportosítani.

[ Szerkesztve ]

(#85819) emvy válasza Parci (#85815) üzenetére


emvy
nagyúr

Persze, nyilvan nem ridegtartas van, de semmikepp sem akarom azt, hogy miattam tanuljon (e.g. azert, mert en nyomatom, stb.).

A fo celom, h ne legyen traumatikus ez az idoszak, egyebkent is imadja az iskolat, lenyeg, hogy tovabbra is szeresse.

while (!sleep) sheep++;

(#85820) lacafaca


lacafaca
őstag

na...csak hogy ebben az őrületben megtaláljuk a jó dolgokat is...éppen kivéreztetik a valutánkat :DDD minden mindennel...

kuszaszem gogo :))

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#85821) Parci válasza csƵ (#85817) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tökéletes tempójú komment. :U
mi következik ebből arra nézve, amire Seth válaszolt?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#85822) MuMa012 válasza Parci (#85797) üzenetére


MuMa012
tag

Én középiskolai tanár vagyok. Engem is megvisel, megterhel és kikészít ez az online oktatás. Hiába van kamera, hang stb. nem ugyanaz az emberi kapcsolat. Nem pontosak, nem precízek a gyerekek, nem csinálja már meg a többség határidőre a feladatot, nem áll hozzá rendesen. Több diákom mesélte, hogy átállt éjszakától délig tartó napirendre, s délután alszik. Katasztrofális következményei lesznek a következő évek felvételijében, érettségijében.

(#85823) Parci válasza MuMa012 (#85822) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, abszolút vérzik, nálunk most mondta a tanítónéni, hogy napi 2x30 percnél többet nem hajlandó online csinálni. nehéz lekötni az elsősöket. így is szerencsésnek mondhatjuk magunkat, hogy márciusig tudott iskolába járni.

na de mi az alternatíva?

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#85824) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Lányomat hajnali 4 órakor kellene kivinni a reptérre. Kitől kell kérni eseti lakhelyelhagyási engedély? Hívtuk a koronavírus tájékoztatási vonalat nem tudták. Ha a rendőr megállít minket úgy, hogy nincs engedélyünk, mekkora büntetésre számíthatunk? Ha megbüntetnek utána mehetünk tovább vagy az is lehet, hogy visszafordítanak minket? Erről sehol sem találok semmit, pedig valószínüleg sok embernek fontos lenne tudni, hogy lehet kimenni a reptérre hajnalban. Gondolom a legkézenfekvőbb, hogy taxival, de mi szeretnénk kint elbúcsúzni a lányunktól. Illetve a taxi nagy távolságról, elég drága lehet.

(#85825) csƵ válasza Parci (#85821) üzenetére


csƵ
őstag

Miért kellene minden egyes kommentnek szorosan kapcsolódnia az előző hozzászóláshoz?
Miért kellene minden egyes linknek olyan tartalmúnak lennie, amivel egyetértesz?
Mi a baj azzal, hogy egy újságíró nem olyan címet ad a cikkének, amit te elvársz?

(#85826) radi8tor válasza pinnacle (#85824) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért kell kiérni vele hajnali 4-re? Mi célból utazik el? Ha munkaügyben, akkor a munkáltatója adjon igazolást neki.
Viszont abban nem vagyok biztos, hogy ez téged is feljogosít-e a kocsikázásra. Mert ha nem, akkor csak taxival/bkk-val mehet ki hajnalban az akinek van rá felhatalmazása.

⭐ Stella

(#85827) MuMa012 válasza Parci (#85823) üzenetére


MuMa012
tag

Nagyon reménykedtem benne, hogy hogy ahogyan pedzegették, előrehozzák a szünetet. Effektíve 2 nap lett volna valójában plusz a tavaszihoz képest, de így március 15-tel és 2 iskolai munkanapnélküli tanítással pont feltöltekezhettek volna idegileg, lelkileg a tanárok és a gyerekek is az új helyzetre. (Vagy én csak pusztán a sok hónapnyi rossz munka után kaphattam volna erőt)

(#85828) pjen válasza pinnacle (#85824) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem, menj be az önkormányzathoz vagy a rendőrségre.Esetleg kaphatsz egyszeri útvonal engedélyt.

(#85829) Parci válasza csƵ (#85825) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

(sóhaj)

nem az a baj, hogy az újságíró ilyen vagy olyan címet ad egy cikknek, hanem az, hogy te a cikk címére hivatkozva kezdesz trollkodni a topikban. úgy látom, végül nem értetted ezt meg, pedig tényleg a szádba rágtam. :U

nem kell a linknek olyan tartalmúnak lennie, amivel egyetértek, sosem mondtam ilyet.

a mostani kommented pedig azért tökéletes időzítésű, mert hát mire jó az előzmények után? hangulatkeltésre, újfent.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#85830) Parci válasza MuMa012 (#85827) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja igen, tény, én erre is számítottam, mellbe is vágott, hogy 31-ig onlejnezés jön :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#85831) csƵ válasza Parci (#85829) üzenetére


csƵ
őstag

Semmi célom hangulatot kelteni. Azért, mert nem egészen egyezik a véleményünk, még nem kell a kommentjeimbe belelátni egy szándékos rosszindulatú fátyolt.

(#85832) janeszgol válasza S e t h (#85809) üzenetére


janeszgol
félisten

Istenem, te még mindig ezen sírsz? Mindig lehagyod miért kaptad amit.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#85833) janeszgol válasza daneel_hu (#85793) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan. És van érzékenyebb lelkű gyerek, aki emiatt akár szoronghat is. Amúgy is kikiáltották őket vírushordozó veszélyes egyednek, aztán még ez is. Semmi nem működik, a szülő ideges. Ha a szülő ideges, a gyerek is ideges lesz.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#85834) S e t h válasza pinnacle (#85824) üzenetére


S e t h
nagyúr

Csak azt nem büntetik, aki jeggyel rendelkezik, kísérőt bírságolhatják.
Egy hónapja jártunk ennek utána és taxizást erőltetik, kísérőre semmi külön kivételes szabály nem vonatkozik.
Persze rendőre válogatja, hogy mit rendez figyelmeztetéssel és mit bírsággal.

Itt nézz utána, hátha tartalmaz vmi infót.
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#85835) Parci válasza janeszgol (#85832) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, urak, akkor ez itten egy vonal:

-----------------------------------------------------

a vonal után már nincs indokolgatás, off az offban, moderálok és kész. úgy értem, innentől, ha épp benézek és találok valamit, csinálom. előre szólok, hogy kár írni, hogy "de akkor xy-t miért nem töröltem" -- csak. azért, mert csak akkor látom a topikot, amikor látom, nem moderálom főállásban.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#85836) S e t h válasza janeszgol (#85832) üzenetére


S e t h
nagyúr

Amikor nem tudsz érvelni, akkor mások családtagjait emlegeted vulgárisan és szerinted ez még helyénvaló is.
Látom idővel csak a bor nemesedik.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#85837) Szakbarbár válasza Parci (#85797) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Ne is mondd. Nekünk 1 és 3 évesek a gyerekek. Eddig néha be tudtam menni a munkahelyre ha nyugalomra volt szükségem, de most 3 hete itthon vagyok egész héten. A folyamatos visítástól már szétmegy a fejem, elvonulni egy nyugis szobába nem tudok, mert nincs olyan. Persze a két gyerek sem tud együtt játszani mert a nagyobbik folyamatosan terrorizálja a kicsit. Ráadásul sokszor én vagyok egyedül itthon a két gyerekkel amikor a feleségem intézi az építkezést, házimunkát. Gondolhatod mennyire hatékony így a munkavégzés.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#85838) Parci válasza Szakbarbár (#85837) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

uhh, az talán még durvább, mint a szintén durva 2,5 és 7 éves kombó :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#85839) csƵ válasza Parci (#85835) üzenetére


csƵ
őstag

Szervusz, Gabriella! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#85840) perempe válasza pjen (#85828) üzenetére


perempe
addikt

Nagyon töketlenek a szabályok.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#85841) LanyUs válasza Szakbarbár (#85837) üzenetére


LanyUs
senior tag

Szintén 1-3! Üdv. a fedélzeten! :C Veled együtt örülök, hogy minden oké Velük egészség szempontból, de a home office alatt sokat nem tudtam dolgozni ... Állandóan odajött valamelyik ... Ha meg én vigyázok rájuk egész nap, akkor jobban elfáradok, mintha egész nap dolgozok :) Persze most tekintsünk azon apukáktól, akik tv vagy laptop/mobil/tablet elé vágják a gyereket oszt jóevagy...

(#85842) Parci válasza csƵ (#85839) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne húzogasd a moderátor bajszát :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#85843) Ricardo


Ricardo
félisten

Még nem tették közzé a mai számokat, vagy csak én nem találom?

(#85844) Drizzt válasza Ricardo (#85843) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Csak te nem. :)
Sajnos tenyleg valtoztatnak most kb. minden nap a formatumon, mert most epp az a hangsulyozando adat, hogy mennyi oltast adtak eddig be. [link]

Uj fertozott: 2696
Elhunyt: 115
Korhazban: 7924
Lelegezteton: 806

I am having fun staying poor.

(#85845) pinnacle válasza radi8tor (#85826) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi mindenkinek! Angliába menne mesterképzésre. Rendőrségen azt mondták, nem kapcsolnak minket tovább, mert erre nincs válasz. Rendőrtől függ, hogy mit csinál. Helyszíni bírságot ne fogadjuk el, inkább jelentsenek fel. Bíróságon meg majd mutassuk be a repülőjegyet, de lehet a rendőr nem is fog feljelenteni. Valaki nem járt mostanában hajnalban Budapesten? Nem tudom mennyire jellemző a rendőri ellenőrzés. Persze lehet pont a reptér bejáratánál intenek le.
Egyébként tényleg fura, hogy nincs erre jogszabály. Aki 2-300km jön, annak is taxit ajánlják?

[ Szerkesztve ]

(#85847) radi8tor válasza pinnacle (#85845) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Magánvéleményem, hogy szerintem hajnali 4-kor sokkal kevésbé aktívak a rendőrök, mint mondjuk este 9-kor. Nem azért, mert alszanak, hanem mert tök más miatt járkál valaki este 9-kor kint mint hajnali 4-kor.

⭐ Stella

(#85848) pjen válasza radi8tor (#85847) üzenetére


pjen
félisten

Egy héten 4 napon este kilenckor jövök a melóból, még sose igazoltattak.Igaz külváros. :B

(#85849) Ezekiell válasza radi8tor (#85847) üzenetére


Ezekiell
veterán

Péntek éjjel 3kor kapták el sógoromat amint ment egyik házibuliból a másikba (17 éves, anyósom és ő is retardált, ne kérdezz...), simán elengedték.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#85850) radi8tor válasza Ezekiell (#85849) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Buli az más, azt engedni kell. :DDD

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.