Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#86051) Ricardo válasza lacafaca (#86045) üzenetére


Ricardo
félisten

Az a lényeg, hogy örülsz.

(#86052) Ricardo válasza Ringman (#86043) üzenetére


Ricardo
félisten

Az emberek csesznek betartani bármiféle szabályt. Aztán levonják az okos következtetést, miszerint semmi értelme a zárásnak.

Mintha egy kereszteződésben az emberek tojnának a piros jelzésre, aztán a balesetek után kijelentenék, hogy semmi értelme a kereszteződésbe lámpát rakni. :U

Minden szabály csak annyit ér, mennyit betartanak belőle.

(#86053) catroot válasza Csatravi (#86038) üzenetére


catroot
veterán

Lassan csinálni lehetne egy, a témát feldolgozó Bukás-videót. Csak sajnos nem jóízűen rögögnék rajta. :(

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#86054) updog válasza Ricardo (#86052) üzenetére


updog
senior tag

"Mintha egy kereszteződésben az emberek tojnának a piros jelzésre, aztán a balesetek után kijelentenék, hogy semmi értelme a kereszteződésbe lámpát rakni."

Még régebben, az Örsön a buszmegálló kereszteződésében mama-papa naggyon hót lazán (nem hiszem el hogy nem látták hogy piros) elkezdtek battyogni át a tilos jelzés ellenére a piac felé.

Balra kanyarodó busznak satuznia kellett (nyilván nem számított rájuk, elég komoly tempóval fordult), emberek repültek szanaszét a buszon.

A zebránál még állt jópár ember rajtam kívül, egyöntetű reakció az orrok alatt elmormolva: "hogy lehet így vezetni mint az állat, hát majdnem elütötte őket" :U :Y

Kicsit jobban témához kapcsolódik: hétvégén 60 feletti rokonom is volt kint meccsen (mert ugye a megye 5 vagy valami hasonló színvonal, az kihagyhatatlan, és megéri a kockázatot hogy magának, a feleségének, vagy a 85 éves anyjának hazavisz a egy kis koronát)... :(((

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#86055) lacafaca válasza Ricardo (#86051) üzenetére


lacafaca
őstag

minek örülnék? vegyétek elő a józanabbik eszeteket és próbáljatok végre tökös férfikét létezni az egésznapos paranoia helyett...lassan már tök mindegy mekkora baromságot dob be bárki/bármi, nagykanállal habzsoljátok a sok szart, csak meglegyen a mindennapi betevő. :N

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#86056) pjen válasza Ringman (#86043) üzenetére


pjen
félisten

A sport eseményeket tiltottam volna be először+konditermeket, plázákat.

(#86058) ivana válasza pjen (#86056) üzenetére


ivana
Ármester

Az a baj, hogy az iskolákban kezdett el nagyon durván terjedni.

(#86059) Alex91 válasza ivana (#86058) üzenetére


Alex91
félisten

Ezt ugyanugy kellett volna vedeni, mint az idos otthonokat... Mondjuk azt se, ezt se sikerult. A homerozes keves volt a vedekezeshez.

De el van tulozva, korhazban hamarabb osszeszeded, mint az iskolaban...

A hatart kellett volna zarni, de erosen!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#86060) pjen válasza ivana (#86058) üzenetére


pjen
félisten

Igen, ott is, de a sulira sokkal nagyobb szükség van mint a focira.A máig folyó sport beruházások árábol bőven futotta volna kiépíteni egy működő online oktatási rendszert.Akár ingyenes eszköz osztással és net hozzáféréssel is.De, nekünk inkább stadion kell akár halottak ezrein keresztül is.

(#86061) Ricardo válasza lacafaca (#86055) üzenetére


Ricardo
félisten

"minek örülnék?"

Nem te raktál oda vigyorogva tapsikolós szmájlit?

(#86062) lacafaca válasza Ricardo (#86061) üzenetére


lacafaca
őstag

sajnos nincs sírva tapsolós...de remélem azért megértetted ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#86063) Ricardo válasza lacafaca (#86062) üzenetére


Ricardo
félisten

Meg. Azért is írtam amit.

(#86064) Ricardo válasza updog (#86054) üzenetére


Ricardo
félisten

"Kicsit jobban témához kapcsolódik: hétvégén 60 feletti rokonom is volt kint meccsen (mert ugye a megye 5 vagy valami hasonló színvonal, az kihagyhatatlan, és megéri a kockázatot hogy magának, a feleségének, vagy a 85 éves anyjának hazavisz a egy kis koronát)..."

Soha nem fogja megérteni, hogy miért nem kellene menni.


(#86065) pjen válasza Ricardo (#86064) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem rendezik meg, nem ment volna.

(#86066) Ricardo válasza pjen (#86065) üzenetére


Ricardo
félisten

Akkor meg azon menne a hiszti, hogy korlátozzák.

Ha megrendezik kötelező menni?

(#86067) csƵ válasza bulikavagyok (#86037) üzenetére


csƵ
őstag

Ezért a cikkért járna egy banhammer.

(#86068) pjen válasza Ricardo (#86066) üzenetére


pjen
félisten

Ki hisztizne a focisták? Kit érdekel.

(#86069) Chesterfield válasza csƵ (#86067) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Miért is?
Sajna a korábbi prognózisuk is bejött.

(#86070) Ricardo válasza pjen (#86068) üzenetére


Ricardo
félisten

Aki nem tud meccsre menni. ha nem fogja fel, hogy most nem kellene emiatt tömegbe menni, felfogná, hogy emiatt nem lehet meccs? Anyázna, hogy kiesett a szombati programja, mert őt direk szivatják.

(#86071) FіkuszKukіsz válasza Ricardo (#86070) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Nem tudom miről folyik az eszmecsere de már régóta nem lehet meccsre menni. Zártkapus az összes sportesemény.

Romanes eunt domus

(#86072) Parci válasza lacafaca (#86045) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és mit jelent a legjobban állás? 3% kapott már második oltást...? nyájimmunitás meg a mutánsokkal lesz vagy 80%. ha majd be lesz oltva vagy 50%, elkezdhetünk számolgatni. és beoltott = megkapta a másodikat és eltelt 10 nap és nem fertőződőtt meg közben. lesz még ilyen egyébként? :DDD :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#86073) Lauda válasza bulikavagyok (#86037) üzenetére


Lauda
félisten

Itt is az a gond szerintem, hogy nem veszi figyelembe a lezárást és az oltásokat.

(#86074) lacafaca válasza Parci (#86072) üzenetére


lacafaca
őstag

pörgessed át azt a szart...de tényleg. vagyis ne, mert téged is kiüt végleg, amit abban fogsz látni :DDD spoiler: magyarországnak annyi. sehol máshol, de itt most tényleg kihalunk :N

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#86075) Parci válasza lacafaca (#86074) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, nézd, most járvány van, tényleg elég zord a helyzet. nem érdemes most elkapni... ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#86076) pjen válasza Ricardo (#86070) üzenetére


pjen
félisten

Nem csak az a baj, hogy nézők vannak.A játékosok maszkban vannak?Egymás nyakába lihegnek aztán haza mennek.Mi a francnak kell ez?

(#86077) csƵ válasza Chesterfield (#86069) üzenetére


csƵ
őstag

Kommentből:

"Nem dolgozhatnak túl jó adatokból ill. pontos algoritmussal, a grafikonjuk szerint a decemberi csúcson 2340 beteg volt lélegeztetőgépen (674 volt), ma pedig 3211-nek kellene lennie (a reggeli adatok szerint 833)..."

"Ezek ugyanazok az elemzők, akik decemberre napi 200 halottat, év végére pedig napi 229 halottat prognosztizáltak. Napi 200 sosem volt, év végén pedig a várt fele körül lett."

[ Szerkesztve ]

(#86078) lacafaca válasza Parci (#86075) üzenetére


lacafaca
őstag

igen, nem érdemes, de a racionalitást sem érdemes elhagyni, mert sokkal veszélyesebb az :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#86080) Parci válasza lacafaca (#86078) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze. azért én amellett, hogy tökre örülök, hogy tudott járni a fiam mostanáig megszakítás nélkül suliba, most nem engedem vissza, ha pocakhontas itten nyitósat játszik pár hét múlva.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#86081) Asbee válasza lacafaca (#86074) üzenetére


Asbee
veterán

Sajnos csak izraelt lehet példának hozni, mivel ott ugye komoly az átoltottság. Ugyanúgy megvannak a járványügyi intézkedések. Még a zöld kártyájukkal is megy a maszkozás, távolságtartás. 500 fős koncert maszkban egymástól távol ülve és társai. És akkor hol vannak az európai országok átoltottság téren. Sehol. Ez a vakcina erre jó jelenleg. Ne dögölj bele a vírusba. Legalább is reméljük. Nem tudjuk mennyi ideig milyen védettséget ad és társai. Még az is lehet fél évente lehet majd ismételgetni. Sokáig marad még ez az élet. Örülhetünk annak ha a gazdaság minden ágát eltudjuk újra valamilyen szinten indítani. Ezek a járványügyi intézkedések már látszik, szart sem értek. Ezerszer többet ért volna mindig idejében egy nagyon kemény 2-3 hét vagy 1 hónap lezárás. De ezzel így nem fogjuk meg a járványt, plusz ágazatokat, embereket nullázunk le. A vakcináktól várnánk a csodát, de nem mostanában fogják elhozni. Ez az egész ellett cseszve az elejétől kezdve. Talán az évek alatt úgy mutálódik, gyengül a vírus, hogy mindennapi életünk része lesz mint egy influenza. Sokan szidják a németeket, milyen hülyék, milyen kemény bezárások voltak hosszú ideig. Csak mesélik bizonyos tartományokból, iskola indul, éttermekben esznek, nem maszkoznak az utcán és társai. + Az elég rendes pénzbeli támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#86082) Parci válasza csƵ (#86077) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

annyit hozzátennék, hogy napi 190 környékén volt, és ugye ez a hivatalos szám, aztán érdekes módon még azóta is javítgatják a ksh-ban a tavalyi statokat (és nem lefelé), szóval a valós szám az sajnos 200+ volt bőven.

ettől függetlenül a napi 500 elég meredeknek hangzik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#86083) lacafaca válasza Parci (#86080) üzenetére


lacafaca
őstag

nem lesz már nyárig suli nyugi :D (bocs dani)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#86084) Parci válasza Asbee (#86081) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ott 42%-nál járnak, akik megkapták a másodikat, de mivel választások lesznek hamar, a főfáraó ott ezerrel erőlteti a nyitást, így van egy ellentétes hatás is a vakcinával. pedig náluk tényleg csak egy kicsit kellett volna kibírni. (vagy nem, mert olyanokat is olvastam, hogy új usereket már nehezen toboroznak a szurinak, mert ott is vannak sokan, akik nem akarják)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#86085) Parci válasza lacafaca (#86083) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tavaly mi volt? nem úgy volt, hogy kinyitottak még pár hétre nyár előtt, biztos ami tuti?
(akkor még ovis volt, nem figyeltem úgy a sulis híreket)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#86086) Rage47


Rage47
veterán

Eddig nem azt mondták, hogy aki regisztrált, azt húsvétig beoltják? Szüleim most kaptak levelet, hogy új szakaszba lépett az oltási program és a 60 év felettieket húsvétig beoltják.
Én meg már reménykedtem.

[ Szerkesztve ]

(#86087) lacafaca válasza Parci (#86085) üzenetére


lacafaca
őstag

megmondom őszintén nem tudom az általánosok nyitottak-e, lány tuti nem ment vissza gimibe, de itt az általános mögöttünk, nem emlékszek gyerekzsivajra, csak szeptembertől

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#86088) Ricardo válasza Parci (#86084) üzenetére


Ricardo
félisten

" mert ott is vannak sokan, akik nem akarják"

Az arabok lakta terület az egyik. Nem igazán bíznak a hatóságokban.
A másik, meg a haszid közösségek. Ott meg ugye vallási okok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#86089) janeszgol válasza Parci (#86085) üzenetére


janeszgol
félisten

De úgy volt. Két vagy három hétre mentek vissza.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#86090) catroot válasza Csatravi (#86079) üzenetére


catroot
veterán

Vö.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#86091) #22743424


#22743424
törölt tag

Az immunrendszer erősítésének öt szokatlan módja [link] :)

(#86092) pjen válasza FіkuszKukіsz (#86071) üzenetére


pjen
félisten

Egyáltalán mért rendezik meg?Talán a sakk amit lehet maszkban űzni.Én nekem maszkban kell sétálni az utcán, egy kézilabda meccsen egymásba érnek.Ami nem lenne baj, ha aztán nem mennének mindenfelé és hordanák szét a vírust.

(#86093) Parci válasza janeszgol (#86089) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kíváncsi vagyok, idén hogy fut le ez az egész

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#86094) csƵ válasza catroot (#86090) üzenetére


csƵ
őstag

Nagyon jó írás.

(#86095) FіkuszKukіsz válasza pjen (#86092) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

A profi csapatok rendszeresen tesztelnek, nem csak a játékosokat, hanem stábot, a klub dolgozóit is. Minél lejjebb megyünk annál kisebb az esélye, hogy tesztelnek. Múlt héten volt egy eset, talán NBIII-ból, hogy egy kovidos játékos összeesett a pályán.Azt a bajnokságot ahol nem tudnak rendszeresen tesztelni (nincs rá pénz) szerintem fel kellene függeszteni.

Romanes eunt domus

(#86096) snecizero


snecizero
senior tag

Az AstraZeneca oltásról elég sok negatív véleményeket olvasok, hallok. Az erős mellékhatásokról. Nálam csak a Pfizer vagy a Kínai. Viszont ebből is csak a kínai.

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#86097) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Játszóterekkel mi a helyzet? Azt nem tervezik zárni? Tavaly tavasszal ha jól emlékszem azokat is lezárták. Most, hogy bezárták az óvodákat, az összes környékbeli játszótér tömve van gyerekkel.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#86098) Parci válasza csƵ (#86094) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

;] :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#86099) F34R


F34R
nagyúr

Regisztraltam en is, kicsit szkeptikus vagyok a vakcinaval szemben, de egyben elegem is van a szigoritasokbol.

(#86100) FіkuszKukіsz válasza csƵ (#86094) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Csak azt nem tudom, ha ennyire ért hozzá miért nem egy kovidos kórházban dolgozik? Miért csak egy falusi háziorvos?

Romanes eunt domus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.